رفتن به مطلب
turambar

بحث در مورد «هابیت: برهوت اسماگ» [خطر لو رفتن داستان]

Recommended Posts

R-FAARAZON

ریشه این امر رو باید در پشت صحنه هایی از فیلم دونست که حتی قبل از پخش خود فیلم به دست مخاطب میرسه و انتظار رو از فیلم وتیم سازنده خیلی بالا میبره

در صورتیکه تکنیک کروماکی(پرده سبز-آبی) هم نهایتا برد مشخصی داره و نمیتونه جای بقیه عوامل رو بگیره

نمونه های موفق میناس تیریت،ایزنگارد و ادوراس بودند و یا جنگلی که تیم برتون برای اسلیپی هالو بسیار طبیعی ساخت باید ببینیم جنگل میرک وود رو پیترجکسون چطور در اورده

خود من وقتی شورای سپید رو در قسمت اول دیدم احساس کردم فقط بازیگران طبیعی هستند و بقیه جلوه های وِیژه اس

حتی ترکیب رنگ رو پیترجکسون طوری به کار برده که خیلی از صحنه ها غیر طبیعی به نظر میاد

مثلا فکرکنم اون دشتی که بعنوان لوکیشن برای تعقیب گندالف و دورف ها و راداگاست توسط اورک ها مورد استفاده قرار گرفته بود قبلا برای عزیمت اهالی روهان به هلمز دیپ و کمین سپاهیان سارومان در دوبرج مورد استفاده قرار گرفت ولی در دوبرج خیلی این لوکیشن طبیعی بود ولی در سفرغیرمنتظره مصنوعی و تصنعی به نظر میرسید

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

تالکین خجالت نمیکشه بدون اینکه از آقای جکسون اجازه بگیره برای اسماگ دست گذاشته ؟

https://arda.ir/wp-content/gallery/____________-7261/Smaug_drawing.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

ای بابا دیگه همه چی که مصنوعی شد! طبیعی یا غیر طبیعی به نظر رسیدن جلوه های ویژه واسه چشم هر کسی متفاوته و با توجه به اینکه اون شخص طبیعی بودن رو در چی ببینه و جهان بینی عینیش چه جوری باشه، فرق داره! لطفا اینقد تخصصی و قاطعانه راجع به سینما و جلوه های ویژه نظر ندیم که کار ما نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
datalife

من فیلم رو امروز دیدم

واقعا افتضاح بود

این همه شور و اشتیاق این همه بحث و گفت و گو این همه پیش بینی و تاپیک و سایت و وبلاگ برای این!!!!!!!!!!!!

خیلی مسخره بود

به قول اون دوستمون بعضی جاهاش آدم خوابش میبره از بس کیفیت و اون جلوه های کامپیوتری بچگانس

همین طور داستان

به نظر من هابیت آبروی 10 ساله ارباب حلقه ها رو برد

همین طور آبروی این سایت و بقیه وبلاگها

جاهایی دیدم که وبلاگهای مربوط به هابیت یا توسط صاحبشون حذف شدن یا اینکه کلا یک ماهی میشه مطلب نزدن

اینم فک کنم بخاطر اون تریلر های مسخره هست

بچه ها بیاین یه بار دیگه درباره ارباب حلقه ها بحث کنیم

بخدا خیلی بهتر از هابیته

از پیتر جکسون خواهش میکنم ته مونده ی ابروی ارباب حلقه ها رو با ساخت قسمت سوم هابیت از بین نبره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

دوستان سریعا تاپیک جدید رو ایجاد کردم! لطفا اینجا بحث نامربوط نکنید!

هرکسی فیلمو دیده و مایله نقدی ازش بکنه در تاپیک نقد کاربران اقدام به این کار بکنه. به زودی نظرسنجی های مناسبش هم قرار میگیره.

به دیتالایف:

از شما خواهش دارم اگر نقدی از فیلم دارید در تاپیک خودش پست بدید و این تاپیک رو بگذارید برای مطالب اسپویل وبحث ها و موارد جزئی فیلم. مخصوص کسانی که فیلمو دیدن و با هم بحث میکنن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

این همه با ذوق و شوق رفتیم تو نظر سنجی شرکت کردیم که مشتاق دیدن فلان قسمت هستیم.پیتر اینجوری خیطمون کرد. ظاهرا اصن فکر کسایی که کتاب خوندنو نکرده که هیچ اصن طرفداران تالکینم حساب کرده.یک نیست بگه اخه دورف چه به عشق با الف؟اصن این تائوریلو از کجا اورده؟سائرون فیزیکی رو از کجا اورده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

این همه با ذوق و شوق رفتیم تو نظر سنجی شرکت کردیم که مشتاق دیدن فلان قسمت هستیم.پیتر اینجوری خیطمون کرد. ظاهرا اصن فکر کسایی که کتاب خوندنو نکرده که هیچ اصن طرفداران تالکینم حساب کرده.یک نیست بگه اخه دورف چه به عشق با الف؟اصن این تائوریلو از کجا اورده؟سائرون فیزیکی رو از کجا اورده؟

سایرون فیزیکی نیست دادا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

البته فکر نکنم سایرون بطور فیزیکی بیاد هنوز هم به جکسون مثل دفعات قبل اعتماد کنید ایشون هم مثل ما یه تالکین باز قهارن و دنیای سرزمین میانه رو خوب میشناسن ، پس جکسون به نظرم میدونه که چیکار داره میکنه و البته یه قسمت دیگه هم در جلو داره ... پارسال هم یه سوال گنده به مغزمون بخطور انداخت و اونم در مورد ویچ کینگ بودش...حالا هم مسئله ی سایرون ... البته سایرون به نظرم بیشتر شبیه یه سایه ظاهر میشه ... یادمه قبلا استرایدر یه کلیپ گذاشته بود در مورد گوگل کروم بود یا پلاس که همچین چیزی بودش به نظرم که توش سایرون رو نشون داد که خیلی شبیه یه شبح سیاه بود که داشت میومد که اگه کلیپشو پیدا کنم حتما ازش عکس میگیرم و براتون میزارم ...

نمیدونم چرا اینقدر به رابطه ی عاشقانه مثلثی گیر دادن ... خیلی کنجکاو شدم که به رابطه ی عاشقانه ائووین با آراگورن و فارامیر هم گیر داده بودند یا نه ؟! D: هر چند که رابطه ی عاشقانه مثلثی تو الین لطمه ای به خوده رمان وارد نمیکنه ... ولی امیدوارم که جکسون مثل ارباب حلقه ها نشونش بده نه مثل اون فیلم مزخرف توالایت ...

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

یکی از بحث های داغ شورای خردمندان در مورد حضور فیزیکی سائورونه که شاید مرورش خالی از لطف نباشه

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=842

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=808

این ایده رو پیترجکسون در بازگشت پادشاه داشت یعنی سائورون در دروازه های سیاه قرار بود با اراگورن بجنگه ولی یه ترول رو جایگزینش کردن

در مورد تائوریل و عشق یه الف به دورف این در کتابهای تالکین سابقه نداشته تقریبا(عشق الف به دورف)

ولی عمل پیترجکسون که این نژاد پرستی الف هارو تعدیل کرده قابل ستایشه!:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

بهتره اول فیلمو ببینیم که چطور درومده بعد این حرف رو بزنیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bridge

بچه ها چرا فروش فیلم تو آمریکا تا اینجا کمتر از فیلم قبلی بوده؟ من تنها امیدم فروش فیلمه

ویرایش شده در توسط Bridge

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

فروش هابیت در امریکا فعلا کمتر از قسمت قبلی بوده ولی در سراسر دنیا و کشورهای مختلف بیشتر از قسمت قبلی بوده و این جای امیدواریه

در مورد امریکا معمولا اکثرا قسمت های دوم این افت رو دارن

فروش شنبه بسیار تعیین کنندس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

بچه ها چرا فروش فیلم تو آمریکا تا اینجا کمتر از فیلم قبلی بوده؟ من تنها امیدم فروش فیلمه

یکی از دلایلش اینه که سینما ها یی که اکران کردن نسبت به قسمت اول تعدادشون کمتر هستش دلیل دیگر هم که دوست خوبم R-FAARAZON گفتن!

ویرایش شده در توسط strayder

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
nova88

چیزی که تو فیلم توجه من رو جلب کرد توی همون اول فیلم (گویا) پیتر جکسون بود که از جلوی دوربین رد شد، خیلی جالبه همیشه باید توی فیلم ها باشه انگار

جلوه های ویژه هم به نظرم عالی بودن.

اسماگ دست داره یعنی از اون مدل اژدهاهاست که دستشون به بالشون چسبیده

فیلم خیلی صحنه های تعلیقی و هیجان انگیز داره که اصلا توی کتاب نبودن ولی به نظرم خیلی داستان رو خوب درآوردن خوب اگه می خواستن دقیقا مثل کتاب باشه اینقدر روند فیلم اونقدرجذاب نمیشد.

بعد من نفهمیدم این تراندویل یه مشکلی داره انگار، جادو شده یا چشه؟ من نفهمیدم

به شدت هم از حضور شخصیت تائوریل راضی بودم بسیار به جذاب شدن داستان (البته اون مقداری که توی فیلم اضافه شده) کمک کرد. این علاقه کیلی و تائوریل هم جالب بود، علاقه یه الف به یه دورف! که البته فکر نمی کنم عاقبت خوبی تو فیلم بعدی داشته باشه!

سائورن هم گویا فقط حالت یه شبح سیاه داره که البته اون موقع که با گاندولف روبرو میشه یه حالتی از به بدن سیاه درون همون چشم معروف سائورن می بینه.

پایانش هم عالی بود یعنی مردم رو از همین الان مشتاق دیدن فیلم بعدی نگه می داره

ویرایش شده در توسط nova88

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

اسپویلر

صورت تراندویل در فیلم هابیت 2

post-1897-0-63529900-1387191533_thumb.jp

دقیقا مشخص نیست اما بعضی ها میگن چند سال بعد از اینکه اسماگ اربور را میگیره تراندویل میره که گوهر ارکن را برای خودش برداره اما موفق نمیشه و این بلا سرش میاد مشخص نیست که پیتر چه داستانی داره واسش اما گویا با اتش اسماگ اینطوری شده صورتش و خودش با یک طلسم الفی این سوختگی را پنهان کرده و دیده نمیشه اما یک قسمت از فیلم جایی که میره توی صورت تورین و میگه من اتش اژدها را مشناسم و میدانم چطوریه صورتش گور میگیره و همانطور که تو عکس میبینین واسه چند ثانیه طلسم عمل نمیکنه و صورت سوخته شده اش دیده میشه!

شما این مطلب رو از کجا گرفتید؟ بنظرم خیلی بعیده که واقعیت داشته باشه... این عکس به نظر خیلی ساختگی میاد بیشتر هم به جای سوختگی شبیه صورت زامبی ها و فیلم ترسناکه!! به علاوه اگر یه همچین صحنه دلمالش آوری توی فیلم بود قطعا رده سنی فیلم بالاتر بود و توی بخش ملاحظات فیلم در imdb هم بهش اشاره میشد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

شما این مطلب رو از کجا گرفتید؟ بنظرم خیلی بعیده که واقعیت داشته باشه... این عکس به نظر خیلی ساختگی میاد بیشتر هم به جای سوختگی شبیه صورت زامبی ها و فیلم ترسناکه!! به علاوه اگر یه همچین صحنه دلمالش آوری توی فیلم بود قطعا رده سنی فیلم بالاتر بود و توی بخش ملاحظات فیلم در imdb هم بهش اشاره میشد...

البته این صحنه از کشته شدن ، جداشدن و پرت کردن سر ترور پادشاه زیرکوه به دست آزوگ(در قسمت اول ) که ترسناک تر نیست!:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

یا امام زاده بیژن!!!!این تراندویل چرا اینجوری شده؟؟؟شکل صورت اون یارو تو بتمن 2 شده همون که نصف صورتش سوخت @-) :)) :( این پیتر دیگه داره با احساسات من بازی میکنه ها :|

ویرایش شده در توسط Legolas Greenleaf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

بچه ها سوالی درباره ی فیلم داشتن بگن من جواب میدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...