رفتن به مطلب
turambar

بحث در مورد «هابیت: برهوت اسماگ» [خطر لو رفتن داستان]

Recommended Posts

R-FAARAZON

بچه ها سوالی درباره ی فیلم داشتن بگن من جواب میدم

1)آیا غیر از چیزهایی که در فیلم از کتاب هابیت اقتباس شده آیا بخصوص در قضیه سائورون داستان گسترده شده؟

2)اسماگ خوب در اومده بود؟

3)طراحی میرک وود چطور بود؟

4)نقاط اوج فیلم کجا بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

ا-الف-اره ولی بیشتربه صورت سکانس های کوتاه دراومده برای مثال رفتن به تپه های رودائور برای این که بفهمن ویچ کینگ هنوز زندانیه یانه همراه راداگاست ب-یه صحنه ام اول فیلم بود بود که چندنفر تورین سپربلوطو تومهمانسرا زیرنظرداشتن که خیلی جالب دراومده بود که یهو گاندالف رسید واونانقشه ترورونتونستن انجام بدنج-قضیه دول گولدورم بود که گاندالف جادوهای خفنی میزد برااین که اون جاازخباثت دربیاد ولی جز همون نبردواسیر شدن درمورد سایرون دیگه چیز خاصی نبودد-تائوریلم چندجابا جادو کیلیو که زخمی شده بود بانیروی الفیش شفادار-یه مقدارم درباره زندگی بارد کمانگیربودز- حملات ارک هابه یه سری مهمانسراهام بود

2-اسماگ نه خیلی بددراومده بود نه خیلی خوب بیشتر شبیه ازدهای هری پاتر دراومده بود که به نظرم نقطه ضعفه فیلمه

3-خیلی جالب درنیومده بود بیشترروکاخ تراندویل زوم شده بود

4-فیلم نقطه پایین وبالا نداشت چون همش ریتمش تند بود وراستی یه جاهایی برا خودمنم قضیه خیلی روشن نشد مثل قضیه عنکبوت ها اماازنظر من یه قسمت فرار باشکه درف هاازدست الف هاجالب بود یه دونم رفتن گاندالف به دول گولدور

ویرایش شده در توسط 1212moin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

شما این مطلب رو از کجا گرفتید؟ بنظرم خیلی بعیده که واقعیت داشته باشه... این عکس به نظر خیلی ساختگی میاد بیشتر هم به جای سوختگی شبیه صورت زامبی ها و فیلم ترسناکه!! به علاوه اگر یه همچین صحنه دلمالش آوری توی فیلم بود قطعا رده سنی فیلم بالاتر بود و توی بخش ملاحظات فیلم در imdb هم بهش اشاره میشد...

همانطور که دوستان هم گفتن همچین صحنه ای هستش و ساختگی نیست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

ا-اره ولی بیشتربه صورت سکانس های کوتاه دراومده برای مثال رفتن به تپه های رودائور برای این که بفهمن ویچ کینگ هنوز زندانیه یانه همراه راداگاست 2-یه صحنه ام اول فیلم بود بود که چندنفر تورین سپربلوطو تومهمانسرا زیرنظرداشتن که خیلی جالب دراومده بود که یهو گاندالف رسید واونانقشه ترورونتونستن انجام بدن3-قضیه دول گولدورم بود که گاندالف جادوهای خفنی میزد برااین که اون جاازخباثت دربیاد ولی جز همون نبردواسیر شدن درمورد سایرون دیگه چیز خاصی نبود4-تائوریلم چندجابا جادو کیلیو که زخمی شده بود بانیروی الفیش شفاداد5-یه مقدارم درباره زندگی بارد کمانگیربود

2-اسماگ نه خیلی بددراومده بود نه خیلی خوب بیشتر شبیه ازدهای هری پاتر دراومده بود که به نظرم نقطه ضعفه فیلمه

4-فیلم نقطه پایین وبالا نداشت چون همش ریتمش تند بود وراستی یه جاهایی برا خودمنم قضیه خیلی روشن نشد مثل قضیه عنکبوت ها اماازنظر من یه قسمت فرار باشکه درف هاازدست الف هاجالب بود یه دونم رفتن گاندالف به دول گولدور

اسماگ که ازش خیلی تعریف شده که :دی خصوصا صدای جادویی بندیک کامبریج .

یه سوال بولگ به نظرتون خوب بود یا نه ؟!

امام زاده بی جن نه بیژن!:دی

از شوخی که بگذریم اتفاقا برای افزایش بار درام هابیت و نشون دادن طمع تراندویل کارخوبی بوده!:دی

موندم تراندویل به این خبیثی چطور پدر لگولاس به اون خوبیه؟ @-)

تو این قسمت

به نظرم لگولاس با پدرش همنظر باشه و شخصیتش مثل لرد الروند باشه و اعتقاد بر این داره که این جنگ ها مال خودشون نیست که بعدا از تائوریل درس میگیره و میپذیره که این جنگ هم مال خودشونه و به خاطر همین تو جنگ های ارباب حلقه ها شرکت میکنه...

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

اسماگ که ازش خیلی تعریف شده که :دی خصوصا صدای جادویی بندیک کامبریج .

یه سوال بولگ به نظرتون خوب بود یا نه ؟!

تو این قسمت

به نظرم لگولاس با پدرش همنظر باشه و شخصیتش مثل لرد الروند باشه و اعتقاد بر این داره که این جنگ ها مال خودشون نیست که بعدا از تائوریل درس میگیره و میپذیره که این جنگ هم مال خودشونه و به خاطر همین تو جنگ های ارباب حلقه ها شرکت میکنه...

البته من نگفتم اسماگ صداش بده صداش خوب واسرارآمیزبودولی چون شبیه ازدهای هری پاتر شده زیاد برای جکسون خوب نیس بولگم جالب بود ولی چون کامپیوتری طراحی شده بودمطمئنن توذوق میزنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

تو این قسمت

به نکته خوبی اشاره کردید

در تیم نویسندگی هم اضافه کردن تائوریل و دیدش نسبت به سرزمین میانی نشانه هوش و تسلط اونا به دنیای تالکینه

البته من چیز دیگری مد نظرم بود و بیشتر حرص و طمع تراندویل رو متضاد با وارستگی لگولاس دیدم

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Belladonna

ا-الف-اره ولی بیشتربه صورت سکانس های کوتاه دراومده برای مثال رفتن به تپه های رودائور برای این که بفهمن ویچ کینگ هنوز زندانیه یانه همراه راداگاست ب-یه صحنه ام اول فیلم بود بود که چندنفر تورین سپربلوطو تومهمانسرا زیرنظرداشتن که خیلی جالب دراومده بود که یهو گاندالف رسید واونانقشه ترورونتونستن انجام بدنج-قضیه دول گولدورم بود که گاندالف جادوهای خفنی میزد برااین که اون جاازخباثت دربیاد ولی جز همون نبردواسیر شدن درمورد سایرون دیگه چیز خاصی نبودد-تائوریلم چندجابا جادو کیلیو که زخمی شده بود بانیروی الفیش شفادار-یه مقدارم درباره زندگی بارد کمانگیربودز- حملات ارک هابه یه سری مهمانسراهام بود

نمیدونم ولی اینایی رو که میگین توی سایتای خارجی خیلی ازشون تعریف کردن به خصوص اسماگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

به نکته خوبی اشاره کردید

در تیم نویسندگی هم اضافه کردن تائوریل و دیدش نسبت به سرزمین میانی نشانه هوش و تسلط اونا به دنیای تالکینه

البته من چیز دیگری مد نظرم بود و بیشتر حرص و طمع تراندویل رو متضاد با وارستگی لگولاس دیدم

حتما لگولاس به مامانش رفته تا باباش :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

یه نکتم درمورد فیلم بگم که فیلم یه حالتی داره که حداقل اکستنددش 30 دقیقه باید باشه تاکامل شه برامثال توقضیه بئورن وخونه وحیوناش پیتر سریع ردشده که اینم ازنقاط ضعف فیلمه که البته فکرکنم نخواسته فیلم کودکانه بشه مثلا درمورد حیونات اهلی ودست آموز بئورن تقریبا چیزی نیومده

یه چیزیو درباره سائرون اصلاح کنم که تویه قسمت فیلمم سایرون ازازوگ درباره ی اگه اشتباه نکنم درباره ی میزان ارتش ویه هم چین چیزایی میپرسه که تواین سکانس سایرون عین یه شبه سیاهه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

ای بابا پس این کیفیت خوب فیلم کی میاد منکه دق مرگ شدم حی شیطونه میگه بزنم همین بی کیفیترو دانلود کنم ببینم باز میبینم فیلمو له کردم اینطوری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

ای بابا پس این کیفیت خوب فیلم کی میاد منکه دق مرگ شدم حی شیطونه میگه بزنم همین بی کیفیترو دانلود کنم ببینم باز میبینم فیلمو له کردم اینطوری

از من میشنوی دوست خوب این کارو نکن... واقعا خدا وکیلی حیف این فیلم فوق العاده نیست اینجوری ببینیش! اونم فیلمی که اینهمه مدت منتظرش بودیم...دو سه هفته دیگه کیفیت های خیلی بهتری میاد... حد اقل تا 720p نمیتونی صبر کنی تا اومدن نسخه TS صبر کن... البته این نظر منه دیگه خود دانی... @-)

راستی راجع به صورت تراندویل که دوستمون توی کانادا گفتن حقیقت داره خیلی شکه شدم!! اصلا انتظار همچین صحنه ای رو نداشتم! واقعا که این سورپرایزای پیتر یکی و دوتا نیستن... البته اگه دیگه سورپرایزی برا ما باقی مونده باشه هنوز فیلم نیمده همش برامون لو رفت :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

از من میشنوی دوست خوب این کارو نکن... واقعا خدا وکیلی حیف این فیلم فوق العاده نیست اینجوری ببینیش! اونم فیلمی که اینهمه مدت منتظرش بودیم...دو سه هفته دیگه کیفیت های خیلی بهتری میاد... حد اقل تا 720p نمیتونی صبر کنی تا اومدن نسخه TS صبر کن... البته این نظر منه دیگه خود دانی... @-)

راستی راجع به صورت تراندویل که دوستمون توی کانادا گفتن حقیقت داره خیلی شکه شدم!! اصلا انتظار همچین صحنه ای رو نداشتم! واقعا که این سورپرایزای پیتر یکی و دوتا نیستن... البته اگه دیگه سورپرایزی برا ما باقی مونده باشه هنوز فیلم نیمده همش برامون لو رفت :دی

اخرین لینکی که دوستان قرار دادن را دارم دانلود میکنم 85% دانلود شده :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

البته من نگفتم اسماگ صداش بده صداش خوب واسرارآمیزبودولی چون شبیه ازدهای هری پاتر شده زیاد برای جکسون خوب نیس بولگم جالب بود ولی چون کامپیوتری طراحی شده بودمطمئنن توذوق میزنه

منم همیشه دارم میگم پیتر نباید اسماگ رو شبیه اژدهای هری پاتر می ساخت

!!!!

آخه چی می شد که اسماگ دست داشت باشه من که سر از کار این مرد در نمی یارم

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

والا اژدها بدون دست منطقی تر به نظر میاد:دی

بالش کافیه دیگه:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

والا منم با نظرات جناب R-FAARAZON موافقم. اژده های بدون دست خیلی بهتر از اژده های دست داره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

والا منم با نظرات جناب R-FAARAZON موافقم. اژده های بدون دست خیلی بهتر از اژده های دست داره...

موضوع فقط سر دست نیست

این رفیقمون که گفت شبیه اژدهای هری پاتر شده چی

؟؟

نظرتون چیه

؟

اصلا اینجوری فایده نداره بعدا باید یه تاپیک جداگانه در مورد دست داشتن یا نداشتن اسماگ بزنیم

!!!

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب شبیه اژدهای هری پاتر بشه

اژدهاها مثلا از یک گونه هستند ها

بعد ما نمیدونیم اژدهاها تکامل یافته یا شبیه کدوم موجوداتن؟ خفاش،کروکودیل یا دایناسور؟

از نظر بدن که شبیه خفاش هستن البته به صورتی غول پیکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان

خب طبق گفته های دوستمون آقا معین باید با فیلمی هیجانی وبا ریتم بالا مواجه باشیم. اما در مورد سائورون :یکی از هیجان انگیزترین شخصیت های مجموعه ارباب حلقه ها برای من سائورون بود که اونهم به شکل فیزیکی ,تنها دو سه دقیقه بهش پرداخته شده بود. اما اون بازیگر هیکلیه ,منظورم همون سالا بیکر ,خیلی جالب توی نقش سائورون ظاهر شده بود.هر چند که اون زره وکلاه خود تا حد زیادی جذابش کرده بود .اما نحوه حرکتش به طرف جنگجویان نبرد آخرین اتحاد و همینطور ضربه زدنش با گرز رو خیلی جالب و پر ابهت اجرا کرده بود. اما من یه چیزو متوجه نشدم؟؟؟ سائورون گندالف رو اسیر کرده بود؟؟؟؟؟؟

به هر حال منتظریم تا این فیلم بدستمون برسه وببینیم که اینبار پیتر چه آش دهنسوزی برامون پخته!!!!؟؟؟؟ امیدوارن نسخه اکستندد ادیشن فیلم دوم یه 45 دقیقه ای صحنه های اضافه داشته باشه وتوی نسخه اکستند یکم بیشتر به سائورون پرداخته بشه؟؟؟؟ نسخه اکستندد ادیشن قسمت اول خیلی کوتاه بود فقط 13 دقیقه اضافی که اونهم چندان صحنه های کلیدی توش نبود.

* اما در مورد اسماگ: خوب به نظر من هر دو حالتش می تونست جالب باشه .چه چهار تا دست وپا داشته باشه ؟؟؟ چه دوتا ؟؟؟

خب اگر چهارتا دست وپا داشت یه جورایی شبیه اژدهای قسمت سوم فیلم نارنیا میشد که خیلی بچه گانه ساخته شده بود؟؟؟؟ اما بازم نمیتونم نظری بدم؟؟ چون با هنری که پیتر جکسون تو این سال ها از خودش نشون داده ,امکان داشت که یک اژدهای خفن وترسناک با چهار دست وپا رو می دیدیم !!!!!؟؟؟

اما اگر فقط پا داشته باشه باز هم خوبه ؟؟؟ شما مرکب های نزگول رو به یادتون بیارید که چقدر وهم انگیز وترسناک وخونخوار بودند؟؟؟؟؟؟

در هر حالت امیدوارم که اسماگ کار جالبی در اومده باشه؟؟؟

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

موضوع فقط سر دست نیست

این رفیقمون که گفت شبیه اژدهای هری پاتر شده چی

؟؟

نظرتون چیه

؟

اصلا اینجوری فایده نداره بعدا باید یه تاپیک جداگانه در مورد دست داشتن یا نداشتن اسماگ بزنیم

!!!

خب ما نباید فقط بگیم اژده ها شبیه اژده های هری پاتره ... اژده ها خودش در اصل اینطوریه ... ما نباید فقط به خاطر شکل ظاهری اسماگ اینقدر گیر بدیم و باید شخصیتش رو پیدا کنیم...

به قول جکسون اسماگ فقط یک هیولا با آرواره های بزرگ نیست ، اسماگ یک حیله گر است ، یک هیولایی که منتظر است طعمه ی خود از هر فرصتی نابود کند. او یک قاتل درجه یک است ...

اژده هایی که ما تو برهوت اسماگ خواهیم دیدم خیلی خیلی خاص تر خواهد بود و شاید یکی از کاملترین اژده هاها هم همین اسماگ باشه ... الکی که نیست اسماگ شده بهترین اژده های سینمایی ... :دی

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

خب شبیه اژدهای هری پاتر بشه

اژدهاها مثلا از یک گونه هستند ها

بعد ما نمیدونیم اژدهاها تکامل یافته یا شبیه کدوم موجوداتن؟ خفاش،کروکودیل یا دایناسور؟

از نظر بدن که شبیه خفاش هستن البته به صورتی غول پیکر

نه اژدها گونه های مختلفی داره و با شکل های بسیار مختلفی

البته این جاش نیست در مورد اژدها شناسی حرف بزنیم ولی بعدا یه تاپیک حتما در مورد این موضوع باید ایجاد کنم

خب ما نباید فقط بگیم اژده ها شبیه اژده های هری پاتره ... اژده ها خودش در اصل اینطوریه ... ما نباید فقط به خاطر شکل ظاهری اسماگ اینقدر گیر بدیم و باید شخصیتش رو پیدا کنیم...

به قول جکسون اسماگ فقط یک هیولا با آرواره های بزرگ نیست ، اسماگ یک حیله گر است ، یک هیولایی که منتظر است طعمه ی خود از هر فرصتی نابود کند. او یک قاتل درجه یک است ...

اژده هایی که ما تو برهوت اسماگ خواهیم دیدم خیلی خیلی خاص تر خواهد بود و شاید یکی از کاملترین اژده هاها هم همین اسماگ باشه ... الکی که نیست اسماگ شده بهترین اژده های سینمایی ... :دی

آره منم قبول دارم که اسماگ بهترین اژدهای سینمایی خواهد بود در این مورد هیچ شکی نیست

ولی ای کاش دستم داشت

ولی در کل من به همینم راضی هستم

خدا بده برکت

!!!

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نه اژدها گونه های مختلفی داره و با شکل های بسیار مختلفی

البته این جاش نیست در مورد اژدها شناسی حرف بزنیم ولی بعدا یه تاپیک حتما در مورد این موضوع باید ایجاد کنم

البته بحث ما در اینجا بررسی اسطوره اژدها نیست مطابقت اون با زیست شناسیه

خوب این دست میتونه انواع مختلفی داشته ولی در اژدها باله جای این دست رو گرفته و دیگه دستی اضافی توجیحی نداره چون باله همون کارایی که دست انجام میده رو انجام میده برای اژدها(البته نه با اون جزییات مثل چنگال بدست گرفتن:دی)

مگر اینکه حالتی مثل مارکوس دنیای زیرزمینی یا لرد لاس دموناتا براش در نظر بگیریم

ولی در حالت کلی اژدها نمیتونه هم دست داشته باشه و هم باله

اون اژدهای دست دار فقط ذهنیت اون نویسنده خلق کنندشه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

با سلام خدمت دوستان

خب طبق گفته های دوستمون آقا معین باید با فیلمی هیجانی وبا ریتم بالا مواجه باشیم. اما در مورد سائورون :یکی از هیجان انگیزترین شخصیت های مجموعه ارباب حلقه ها برای من سائورون بود که اونهم به شکل فیزیکی ,تنها دو سه دقیقه بهش پرداخته شده بود. اما اون بازیگر هیکلیه ,منظورم همون سالا بیکر ,خیلی جالب توی نقش سائورون ظاهر شده بود.هر چند که اون زره وکلاه خود تا حد زیادی جذابش کرده بود .اما نحوه حرکتش به طرف جنگجویان نبرد آخرین اتحاد و همینطور ضربه زدنش با گرز رو خیلی جالب و پر ابهت اجرا کرده بود. اما من یه چیزو متوجه نشدم؟؟؟ سائورون گندالف رو اسیر کرده بود؟؟؟؟؟؟

به هر حال منتظریم تا این فیلم بدستمون برسه وببینیم که اینبار پیتر چه آش دهنسوزی برامون پخته!!!!؟؟؟؟ امیدوارن نسخه اکستندد ادیشن فیلم دوم یه 45 دقیقه ای صحنه های اضافه داشته باشه وتوی نسخه اکستند یکم بیشتر به سائورون پرداخته بشه؟؟؟؟ نسخه اکستندد ادیشن قسمت اول خیلی کوتاه بود فقط 13 دقیقه اضافی که اونهم چندان صحنه های کلیدی توش نبود.

* اما در مورد اسماگ: خوب به نظر من هر دو حالتش می تونست جالب باشه .چه چهار تا دست وپا داشته باشه ؟؟؟ چه دوتا ؟؟؟

خب اگر چهارتا دست وپا داشت یه جورایی شبیه اژدهای قسمت سوم فیلم نارنیا میشد که خیلی بچه گانه ساخته شده بود؟؟؟؟ اما بازم نمیتونم نظری بدم؟؟ چون با هنری که پیتر جکسون تو این سال ها از خودش نشون داده ,امکان داشت که یک اژدهای خفن وترسناک با چهار دست وپا رو می دیدیم !!!!!؟؟؟

اما اگر فقط پا داشته باشه باز هم خوبه ؟؟؟ شما مرکب های نزگول رو به یادتون بیارید که چقدر وهم انگیز وترسناک وخونخوار بودند؟؟؟؟؟؟

در هر حالت امیدوارم که اسماگ کار جالبی در اومده باشه؟؟؟

متاسفانه گاندالف که درحال فرار ازدول گولدورازدست دارودسته ی آزوگ وخود آزوگ بود یهوسایرون جلوش ظااهر میشه وبعدازیه نبرد طولانی ودهشتناک به طرز ناجوانمردانه ای اسیرشد @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

البته بحث ما در اینجا بررسی اسطوره اژدها نیست مطابقت اون با زیست شناسیه

خوب این دست میتونه انواع مختلفی داشته ولی در اژدها باله جای این دست رو گرفته و دیگه دستی اضافی توجیحی نداره چون باله همون کارایی که دست انجام میده رو انجام میده برای اژدها(البته نه با اون جزییات مثل چنگال بدست گرفتن:دی)

مگر اینکه حالتی مثل مارکوس دنیای زیرزمینی یا لرد لاس دموناتا براش در نظر بگیریم

ولی در حالت کلی اژدها نمیتونه هم دست داشته باشه و هم باله

اون اژدهای دست دار فقط ذهنیت اون نویسنده خلق کنندشه

شاید اگه بخواییم در مورد ارگانیسم بدنی اژدها توی دنیای خودمون حرف بزنیم حرف شما درست باشه

ولی من منظورم توی داستان ها و دنیاهای فانتزی بود

ما حتی می بینیم مثلا اژدهای سه سر هم توی بعضی داستان ها داریم

حتی خود تالکین هم اسماگ رو با دست توصیف کرده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

شاید اگه بخواییم در مورد ارگانیسم بدنی اژدها توی دنیای خودمون حرف بزنیم حرف شما درست باشه

ولی من منظورم توی داستان ها و دنیاهای فانتزی بود

ما حتی می بینیم مثلا اژدهای سه سر هم توی بعضی داستان ها داریم

حتی خود تالکین هم اسماگ رو با دست توصیف کرده بود

والا فکرکنم آگارواین هم عکسشو گذاشته بود ولی چندان به نظرم اژدهای 4 دست و پا خوب و مهیب به نظر نمیرسه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

پس طبق گفته شما سائورون به صورت یک شبح تاریک ظاهر میشه .

آیا هیئت این شبح مثل همون قسمت اول هست یا واضح تره؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...