رفتن به مطلب

Recommended Posts

نولوفینوه

الفها به شجاعتشون معروفن

اگه نمی دونستید پس حالا بدونید

نه نمی دونیم! ... به مثال خای بچه ها دقت کنین! حرف غیر منطقی ای ه !! واقعا اصلا فک نکنم جای بحثی مونده باشه.. کلا بحث از ریشه غلط بوده... لا اقل یه بار پستارو بخونین قانع نشدید بعد!

البته هرکی عقاید خودشو داره!

اگه الفهای شجاع بودن... الفای ترسو هم بودند و بر عکس

ویرایش شده در توسط NobleLord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

درسته که من خودم یه الف محسوب میشم ولی جز کاربران الف ستیزم =))

اما در مورد تاپیک عقل رابطه زیادی با احتیاط ،تردید و در نهایت ترس داره

در جامعه ما هم اگه ببینیم روشن فکران آدم هایی هستند که خیلی تردید دارند و اون قاطعیت لازم رو ندارند چون نمیتونن خیلی چیزارو در نظر نگیرن اونا چیزی رو میتونن ببینن که بقیه نمیتونن.به این ترس نمیشه گفت نوعی آینده نگریه

عکس اون در مورد دورف ها صادقه یعنی شجاعت بیش از حد بدون در نظر گرفتن شرایط و مصلحت تبدیل به حماقت و لجاجت بی مورد میشه

الف ها به نظر من ترسو نیستند چون مثال نقض اون هست مثل نبرد اشک های بی شمار که در اون الف ها شجاعتشون گاهی به حماقت پهلو میزد

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elf_

دوست عزيز اگر ميگي بعضي از الف ها ترسو هستند پس چرا اسم تالار رو گذاشتي (آيا الفها ترسو هستن) ؟ به نظر شما لگولاس ترسو بود؟ البته اينم بگم اطلاعات من محدوده

[من كاملا با شما موافقم. به نظر من شجاع ترين نزاد در سرزمين ميانه همين الفها هستن . كه برعكس انسانها و دورفها كه به احساسشون گوش ميدن الفها كاملا تابع عقل هستن و موجود عاقل در فرهنگ لغت من معناي ترس نميده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته شجاع ترین در سرزمین میانی به نظرم همین آدم ها هستند

اونا نه نظر کرده خدایان و فرزندان برگزیده بودند

نه چشم آینده بین داشتند

نه پلان تیر ،نه حلقه قدرت

نه عمرجاودان

نه استعداد ویژه در کشف معادن و کار با فلزات دارند

از وقتی چشم باز کردند در تاریکی بودند

ولی خیلی خوب تونستن رو پای خودشون وایسن و در نهایت در سرزمین میانی به آقایی رسیدند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Yavanna Kementári

این به یه وی اس بین انسان ها و الف ها تبدیل شده ...

ازون جایی که من یه نیمه الفم پس مجبورم وارد عمل بشم :دی

من فکر نمی کنم شجاعت چیزی باشه که بتونی بگی فلان نژاد داره و فلان نژاد نداره...این چیزیه که تو ذات موجوداته و لحظه ی به خطر افتادن آرمان ها و همه ی چیزایی که براشون مهمه نمود پیدا می کنه...الف ها ترسو نیستن..آدم ها هم همین طور...الف ها دغدغه های دیگه ای دارن..بدلیل عمر طولانی شون بابت جنگ های دور و ورشون خیلی ناراحت نمییشن..شما هم اگه هزاران سال جنگ و خونریزی رو شاهد بودین و عزیزترین چیزها و کساتونو از دست می دادین در مقابل تلفات یه گونه ی دیگه شاید با تامل بیشتری نظر می دادین..الف ها صبورن و آینده بین..اونا میل به صلح دارن..البته این درباره ی پسران فئانور صدق نمی کنه..اونا برای زیبا کردن دنیا آفریده شدن...آواز..حکمت...روشنایی...گوهرها و شهرهای باشکوه و چشم اندازهای باشکوه تر ...اونا آفریده شدن تا باشکوه باشن..صبوری شون و خونسردیشونم برای فرصت زیادشونه...چون می دونن اگه کشته نشن حیات جاودان دارن پس تا جاییکه بشه از جنگ دوری می کنن..درمقابل آدمیزاد عجوله...برای جاه طلبی ای بیشتر از الف ها آفریده شده و مدام درحالت ناآرامی و بی قراری به سر می برهو...همون طور که تالکین تو سیلماریلیون اشاره کرده بود اونا متعلق به این دنیا نیستن و من فکر می کنم دلیل ناآرامی شون همینه. اونا بی قرار رسیدن به آرامشی هستن که جوابش پیش ایلوواتاره و برای همین انقدر در نظر الف ها عجیب میان...درمقابل الف ها هم برای اونا مرموز و ترسو جلوه می کنن..خودخواه و خیلی چیزای دیگه..درحالیکه اینا همه اش به تفاوتا ی بنیادی تو آفرینششون برمیگرده...نمیشه گفت کدوم بهتره..هرکس از دید خودش نگاه می کنه..هرکس با آرمان های خودش قضاوت می کنه =))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته منم نیمه الف ام و شاه بدون رقیب سرزمین میانی!:دی

درسته الف ها در موقع خودش بخصوص محاصره ملکور شجاعت زیادی از خودشو نشون دادند و از همه نژاد ها لطیف تر و موقر تر بودن

ولی در موقعی که سائورون زمین میانی رو لگدکوب سربازان خود کرده بود الف ها گوشه گیر شده بودند یا دلشون هوای والینور رو کرده بود

بجای اینکارا باید تمام نژاد های سرزمین میانی رو متحد میکردند

گاهی با خودم فکر میکنن اگه گندالف و اون هابیت های شجاع نبودن زمین میانی چی میشد؟

آیا ترک کردن زمین میانی چاره کار بود؟

انسانها جاه طلبن و به خالقشون نزدیک تر

آیا گوشه گیری الف ها و خیزش سائورون و شاه جادو پیشه آنگمار کارو بهتر کرد یا بدتر؟غیر از اینکه خون انسانها جاری شد

مهم اینه که در لحظه درست ترین تصمیم گرفته بشه

نکته ی دیگه ای هم هست اینکه الف ها لطف ارو و والار رو دیده بودند ولی خیلیشون دانسته خیره سر شدند در صورتی که انسانها در تاریکی بیدار شدند،در تاریکی زیستند و خودشون راه روشنی رو پیدا کردند

یادمون نره که این سواران شجاع روهان و تئودن بودندکه سارومان سپید رو شکست دادند و این مردمان میناس تیریث بودند که حتی بعد از سقوط میناس ایتیل مقاومتشونو ادامه دادند

انسانها در خیلی جهات از الف ها پایین تر بودند ولی این رادمردی رو داشتند که کاری که شروع کرده بودند رو تموم کنند و سرزمین میانی از ان اونا بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

اتفاقا عمر جاودان الف ها باید دلیلی باشه که شجاع تر باشن و فدا کردن جونشون براشون راحت تر باشه{این جا منظورم از دست دادن جسمشونه}

فکر نمیکنم به جز فئانور تو تالار های ماندوس به کسی بد بگذره...

با نظر آرفارازون موافقم انسان ها روی پای خودشون وایسادن و راهشونو پیدا کردن وقتی که سرزمین میانه در خطر بود موندن و ایستادگی کردن بدون هیچ نیروی خارق العاده ای

بله ما الف شجاع هم داشتیم :لگولاس فینگوبفین فینرود فئانور و ... که البته جز استثنا ها محسوب میشن اگه بخوایم لقب شجاع رو به صورت کلی به نژادی بدین اون نژاد انسان هاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

با نظر بانوی سپید موافقم

مگه رستگاری روح و جسم فرقی داره؟

خیلی بهتر میشد اگه بجای اینکه خودشون راهی بهشت بشن کاری کنن زمین میانی بهشت بشه

بله نمیشه از شجاعت فینگولفین گذشت بخاطر همینه که میگم ترسو نیستن

ولی تئودن و روهان قابل ستایشن که تا صبح با اینکه میدونستن امیدی به پیروزی نیست جنگیدن ( در کتال الف ها به کمکشون نیومدند)

یا سوران روهان که میدونستن حتی اونا هم نمیتونن در پله نور کاری از پیش ببرن ولی پشیمون نشدن و کاری که باید میکردن رو کردن

در هنگام تاریکه که روشنی به چشم میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elf_

خيلي ببخشيد ولي سواران روهان مجبور بودن چون اگر گاندور سقوط ميكرد بعدش نوبت روهان بود و در مورد هلمز ديپ اگر تسليم هم ميشدن باز هم كشته ميشدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب خطر اول به سراغ اونا اومد و در زمان محاصره گوندور روهان خیلی قویتر بود

نه از ترس نبود با اینکه گوندور به اونا کمک نکرد ولی اونا به کمکش رفتند

نمیشه اسمشو ترس گذاشت

تمام این کارها برای این بود که سائورون بر سرزمین میانی مسلط نشه به نوعی این کارشون کمک به اله سار و اتحاد با اون بود

در مورد هلمز دیپ هم نرفتند به اون قلعه که تسلیم بشند وگرنه راحت میتونستن فرار کنند. کلا مردم روهان مردم سلحشور و نترسی بودند

شجاعت و از جان گذشتگی که نمیتونه فقط دلیلش ترس از آینده باشه دلیلی بالاتر و بهتر میخواد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Yavanna Kementári

اگه بخوایم کلی حساب کنیم خیل الداین و مردای شجاع از نسل انسان ها که تئودن و مردمش و مردم گوندور میشن در مقابل مردمای جنوبی کم ترن...ولی من فکر می کنم این باز نسبیه...الف ها بهه تقدیر خیلی اعتقاد دارن...شاید چیز هایی بیشتر از آدما می بینن..درمقابل آدما اعتقاد دارن که این خودشونن که سرنوشت و می سازن...چون روشن بینی شو ندارن تو دام پذیرش سرنوشتشون گیر نیفتادن...برای همین خودشونو به آب و آتیش می زنن...چون سرزمین میانه تنها چیزیه که دارن. اما درمقابل الف ها راه دریا رو پیش رو دارن و این اجازه که هروقت بخوان می تونن برگردن..اگه ترسو بودن همون اول کار همه برمی گشتن.اما یه سری شون مثل بانو گالادریل به سرزمین میانه تعلق خاطر داشتن. بخاطرش موندن تا زمانی که دورانشون به سر بیاد و جاهای بزرگی به کمک الداین اومده بودن...ولی خب...تمام این کمک ها بیهوده می شد اگه زحمت های فرودو و یا رشادت های روهیریم ها و گوندوری ها جلوی سپاه سائورون نبود...اینا همه حلقه ی یه زنجیرن..نمیشه گفت نقش کدومشون بیشتره...بااین همه اگه از من بپرسن میگم سم وایز نبود همه چی به قهقهرا می رفت :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به نظرم انسان ها فقط در سرزمین میانی محصور نبودند

همون طور که بهشت حق الف ها بود حق انسان ها هم بود با اینکه انسان ها در سرزمین میانی چشم گشوده بودند و الف ها در والینور

انسان ها سرکشی نکرده بودند و الف ها بخاطر تعقیب ملکور این کارهارو کرده بودند

در مورد الف ها انتظار بیشتر بود

بعد از سقوط گندولین و دوریات دیگه الف ها نتونستن اون اتحاد و حالت تهاجمی رو حفظ کنند

بعد از خیره سری آر-فارازون هم که کمرشون شکست

در مقابل انسان ها خیلی بهتر تونستن مقاومت کنند و آهسته و پیوسته کار خودشونو پیش بردند

اتفاقا آگاهی الف ها از طرف تاریک نیرو و سائورون باید باعث بیشتر شدن انگیزشون میشد ولی در مقابل اونا گوشه گیر شدند و یا به دریا زدند

هرکه بامش بیش برفش بیشتر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

آره خب الفا بعد از سال های طولانی نبرد های بلریاند و جنگ های اولیشون با سائرون حق خودشون رو نسبت به سرزمین میانه ادا کرده بودن.در واقع اوج کار الف ها نبرد اشکهای بیشمار بود که خیل عظیمی برای نابودی ملکور بر خواستن.اما بعد از اون شکست سنگین خیلیاشون کم کم نا امید شدن وراه بازگشت و دوری از جنگ رو پیش گرفتن تا شاید والار اونهارو بپذیرن.از این جا به بعد نقش انسان ها پر رنگ تر شد.به طوریکه وقتی آر-فارازون کمکشون نکرد کاملا اسیب پذیر شدن وکله بریمور به راحتی از سائرون شکست خورد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

کار رو که کرد؟آنکه تمام کرد

بله واقعا ناامید شدن بخصوص بعد از اینکه خیره سری آر-فارازون کمرشونو شکست ولی بازم اون قدر قدرت داشتن که کاملا سائورون رو نابود کنند نمونه اش اتحاد انسان ها و الف ها و لشکرکشی به رهبری گیل گالاد و ... و سقوط سائورون

ولی باید بر این ناامیدی شون غلبه میکردند چون زمین میانی خیلی بهشون احتیاج داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

به نظرم این بحث ادامش فایده ای نداره.ولی من با چه زبونی بگم اقا الف ها ترسو نیستن=)) ولی از شوخی گذشته واقعا تو پست های قبلی دلایل خوبی هست پس بازم میگم نباید گفت الفا ترسو هستن.شاید بشه گفت دورف ها ترسو هستن(شاید)ولی اینکه الف ها ترسو هستن رو اصلا نمیشه گفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بله کلا قضاوت کلی نمیشه در مورد یک قوم یا نژاد کرد بخصوص الف ها چون مثال نقض اون وجود داره

در مورد دورف ها باید بگم این بندگان خدا اصلا ترس حالیشون نمیشد چه برسه به اینکه اونو داشته باشن!:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nazgul_MK

به نظرم این بحث ادامش فایده ای نداره.ولی من با چه زبونی بگم اقا الف ها ترسو نیستن =)) ولی از شوخی گذشته واقعا تو پست های قبلی دلایل خوبی هست پس بازم میگم نباید گفت الفا ترسو هستن.شاید بشه گفت دورف ها ترسو هستن(شاید)ولی اینکه الف ها ترسو هستن رو اصلا نمیشه گفت.

در مورد دورف ها اصلا نمیشه گفت.حتی کلمه ی شاید هم نمیشه گفت.دقیقا گفته ی دوستمون فاروزان درسته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نزگول درست میگه

البته بحث ما سر شجاع ترین ها نیست

شاید این شجاعت دورف ها براساس ماجراجویی شون باشه یا آدما بخاطر جاه طلبی هاشون

ولی فکرکنم در آخر بحث حالا خیلی ها معتقدند که الف ها ترسو نیستند و این واژه رو نمیتونیم بطور عمومی برای اونا بکار ببریم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

کلا بحث الفها باید تموم بشه.ولی دورف ها رو من به معنای واقعیه کلمه نگفتم که ترسوهستن در کل منظورم این بود که اگه الف ها رو ترسو بدونیم لابد دورف ها از الف ها هم ترسو هستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

به نظر من از اصن مطرح کردن بحث ترس از اول خیلی درست نبوده.دورف ها وارد جنگ نمی شدن چون اصن این قضیه رو مسئلهی خودشون نمیدونستن.به قول الروند اونا ترجیح میدن تو غار هاشون بمونن و از معدنشون گنج استخراج کنن.این قاطی نشدن با دیگر نژاد ها و غرور بخشی از وجود اونهاست و نمیشه به همین دلیل بزدل خطابشون کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

شما چرا این همه کلی حرف می زنین

اگه انسان ها ترسو بودن تو اشکای بیشمار به مورگوت کمک کردن

اینوَر هم از الفا هم شجاع تر بودن .. یه نیگا به داستان جنگ بزنین...انسانها و شجاعت و مقاومتشون مورگوت رو واقعا شکه کرد.. و البته بزرگ ترین این ها هورین بود

در مورد الفها هم... نمی شه چیزی کامل گفت...

فین گولفین رو از یاد بردین؟؟؟ از یخ آسیاب ها گذشتن..با سپاهی نصف مورگوت جنگیدن...آخر هم خود فین گولفین با افتخار تموم مرد... شخصا به جنگ مورگوت رفت ... شخصا جنگید و البته زخم هایی همیشگی بهش زد

شجاعت ائوون یادتون رفته عایا ؟؟؟ شجاعت فین گولفین چطور...یا شجاعت مایدروس که تنهایی برا کمک به دوستش رفت به ذژ دشمن...اونایی که می گین الفا تر سو اند...یادتون رفته؟؟؟

واقعا کمی به اینا فک نکردین؟؟؟

فین گولفین و مایدروس و ائوون و هورین و تورین و .. کافی نیست که کارای انسان های شرق و الوه رو بشوره؟؟؟

در ضمن...الوه فقط از فرزندان فئانور می ترسید که پلیدیشون اونا رو هم بگیره... برن هم برا اون فرستاد که بمیره نه اینکه واقعا انجام بده (که البته تقدیر سنگین تر از همه اینا بود و آخر هم خودشو نابود کرد!)

شجاعت گیل گالاد و ائارندیل و گلورفیندل چی؟؟؟!

البته که مثلا مایگلین ترسو بود... کسی که پدر برن رو به سائورون لو داد (اسمشون حافظم نیس!!) هم ترسو بود (که شما البه قید نکردین!!!)

اما...تفاوت میون همه این ها هست...گیملی با میم قابل مقایسه نیست مثلا (چون میم رو من ترسو ترین موجود میشناسم. مثال زدم!!)

پس خواهشا با تعصب نگین... وقتی امروزه.. میون ما ها تفاوت هست...میون اونا نباشه؟؟؟؟

نمیشه گفت الفا ترسو اند...نمیشه گفت نیستن...چون الفها مجموعه ای از میلیارد ها الف هست که با هم فرق دارن

نو تاپیک زیاد مثال اوردین بر شجاعتشون .. اینا هم از این ...

خوب این حرفا قبلا تو تاپیک زده شده بود دیگه! .. انتقاد شدیدی دارم از جناب "Hasgreayt" .. خواهشا تاپیکو بخونین بعد بپرین وسط چیزی بگین و تاپیکو فعال کنین! .. اصلا به نظرم جای بحثی وجود نداره .. اگه الفهای ترسو بودند .. الفهای شجاع بودند و حرف درستی نیس که بگیم الفها شجاع اند یا ترسو ...

ممنون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

به نظرم الف ها شجاع هستند ولی شجاعت لازمه ی وجودیشون نیست

خرد چیزیه که الف ها رو الف کرده پس اگه گاهی با درایت شکست رو به شجاعت و مرگ یا ضرر ترجیح بدیم چیز بدی نیست

شجاعت انجام درست ترین کار نیست بلکه با دانستن راه درست کاری که میدونی به نفع همه است رو انجام بدی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فینارفین

ای بابا ما همیشه به انسان ها کمک کردیم حالا ما ترسو شدیم :((

ما دانشمون بیشتره تازه زیبا تر هم هستیم

یه سری قدرت داریم که هیجکدوم از نژاد های دیگه ندارن مثلا من که خودم شاه اعظم نولدور در والینور هستم، والینور و سرزمین آمان از جهان محو شدن ولی فقط الف ها میتونن دوباره به این سرزمین دسترسی داشته باشند

درسته در دوره سوم قدرتمون کم شد ولی اگه اشتباه نکنم اولین کسانی که وارد آردا شدن الف ها هستن.

به نظرم اگه خدابیامرز استاد تالکین الان زنده بود میگفت که ما نورچشمیهاش هستیم و بقیه به شما حسودی میکنن :P :P

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوگالادریل

اقامهدی کاملا دراشتباهی بانویی به قدرتمندی بانو گالادریل که ت. هیچ جنگی شرکت نکرده ترسوس بانویی که باسائرون ارباب تاریکی به خاطر علاقه اش به گاندولف تو دولگولدور مبارزه کرد

ای بابا ما همیشه به انسان ها کمک کردیم حالا ما ترسو شدیم :((

ما دانشمون بیشتره تازه زیبا تر هم هستیم

یه سری قدرت داریم که هیجکدوم از نژاد های دیگه ندارن مثلا من که خودم شاه اعظم نولدور در والینور هستم، والینور و سرزمین آمان از جهان محو شدن ولی فقط الف ها میتونن دوباره به این سرزمین دسترسی داشته باشند

درسته در دوره سوم قدرتمون کم شد ولی اگه اشتباه نکنم اولین کسانی که وارد آردا شدن الف ها هستن.

به نظرم اگه خدابیامرز استاد تالکین الان زنده بود میگفت که ما نورچشمیهاش هستیم و بقیه به شما حسودی میکنن :P :P

بله پدرم درست میگه که کتاب الف ها بعضی جادو هایی بلدیم که شما غیرالف هابلد نیستین دانش پزشکی ما الف ها زبانزد خاص وعامه یه ادمی کتاب اخرین نفسشو داره میکشه کتاب الف خوبی میتونیم درمان کنیم بعلاوه سلاح های شما غیر الف ها رو ماساختیم مثلا شمشیر ارگورن کمان لگولاس زره فرودو بگینز. زره خوبی وکلاه خود های گاندور وروهان بعلاوه ما برای ایل واتار عزیزتریم مافرزنان بانو واردا ملکه خدایان و نوادگان و ایلوواتار همان ارو هستیم ما اولین نژاد خلق شده توسط ارو خدای خدایان هسنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

:|

اینکه پزشکی بلدن یا اسلحه سازی بلدن یا حتی سیلماریل ساختن بلدن(!).. هنر نکردن :/

همرو از والار گرفتن. بدون والار هیچی نبودن

اگه انسان هارو هم میومدن خیلی شیک و زیبا میاوردن والینور اونا هم الان هنرمند و پزشک و سیلماریل ساز بودن!

شاید هم افتضاح کشتی سوزی و خویشاوند کشی هم رخ نمیداد

گالادریل خیلی کارستون نکرده. اون از والینور اومده بود سرزمین میانه. شاگرد بانو ملیان کبیر بود. این کار ها کمترین کاریه که میتونست انجام بده

این قدر که آردا بهالادریل لطق کرده گالادریل به آردا نکرده و مسعله اصلی اینجاست

اما انسانی مثل هورین مثلا که نه والا دیده بود نه دانش فراوان داشت نه معلم خصوصی دیده بود ( :D ) اومد اون حماسه رو آفرید..

هرچند بازم میگم این تاپیک مشکل داره!!

اما اینکه بیاین بگین الف ها خیلی خوب بودن معصوم بودن و همیشه بهتر از انسان ها بودن واقعا بی انصافیه

و الف های ترسو هم وجود دهشته اند :|

ویرایش شده در توسط نولوفینوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...