رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

simple hobbit

دوستان تو بازگشت پادشاه هم پیتر هیچوقت مراسم تدفین شاه تئودن رو نشون نداد ودر اون اصلا نگفت که کی محافظ روحان میشه ! فقط خواستم بگم که سر خودتون رو با این ایرادات درد نیارید ! بلایی هم که به سر گوهر آرکن پیش اومد هم اینه که در کتاب همراه با تورین دفن میشه! و این رو مطمئنا در نسخه ی اکستند خواهیم دید ;)

خب تئودن تو فیلم سوم جز شخصیت های دوم و سوم فیلم بود و در اخر در کنار داستان فرودو حلقه این مهم بود که بر سر گاندور چی میاد و ایا پادشاه برمیگرده مثلا اگه اراگورن میمرد و دفنشو نشون نمیدادن واقع مسخره بود چون در اواخر بازگشت پادشاه همه چیز به میناس تریث بر میگرده و نمیشه که مثلا از اونجا یهو میرفت نشون میداد چی تو روهان میگذره و جسد تئودن رو دفن میکنن و ائومر پادشاه میشه چون مرکزیت میناس تریث هست و روهان و بقیه جاها جز زیر شاخه های اون وقتی مخاطب میبینه که اراگورن پادشاه شده خیالش نسبت به بقیه مناطقم جمع میشه

حالا اینجا هم همین طور تو این سه گانه پادشاه راستین زیرکوه تورین هست اصلا یک بخش اصلی ماجراجویی برای این شروع میشه میشه تا تورین بتونه هم تنها کوه رو بازپس بگیره و هم پادشاه بشه (البته با دیدار گندالف وتورین که توی دست نوشته های تالکین هم هست تو اول فیلم دومم هم که هست) حالا یکی که انقدر کانون توجه باشه رو بگن مرد و بعد نشون ندن که دفن میشه یا کلا شخصیتش بزنن کنار یه جورایی ضدحاله و کمی از ابهت فیلم و اون شعارهی تورین که تو فیلم قبل میداد پایین میاره و مخاطبی که کتاب رو نخونده هاج و واج میمونه .... این یه حفره هایی تو فیلم به وجود میاره که بهتر بود تو نسخه ی سینمایی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Moji

به نظر من مراسم تدفين ثورين و آركن ستون رو تو اكستندد نشون مى دن

قبلا هم تو اخبار هابيت ٣ گفتم ،تنها دليلى كه يه نمره از هابيت ٣ كم مى كنم نبردش هست يه دفعه اى شروع ميشه ويه دفعه اى تموم مى شه به طورى كه بيننده از فيلم جا مى مونه و نمى فهمه چطور نبرد تموم شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد محمد

به نظر من مراسم تدفين ثورين و آركن ستون رو تو اكستندد نشون مى دن

قبلا هم تو اخبار هابيت ٣ گفتم ،تنها دليلى كه يه نمره از هابيت ٣ كم مى كنم نبردش هست يه دفعه اى شروع ميشه ويه دفعه اى تموم مى شه به طورى كه بيننده از فيلم جا مى مونه و نمى فهمه چطور نبرد تموم شد

باهات موافقم اصلا معلوم نشد چی بر سر سپاه الف اومد دور ها هم همینطور نبرد یهو شروع کرد و سریع تموم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
thranduil

جایی که بیلبو یه گردنبند به تراندویل میده رو هم نشون نداد؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد محمد

جایی که بیلبو یه گردنبند به تراندویل میده رو هم نشون نداد؟؟؟

نه گردنبند ندآد ولی در کل فیلم بسیار زیبایی بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان

بنده هم دیشب اونقدر وسوسه شدم که نسخه کیفیت پرده ای اسپانیولی زبان فیلم رو که دوست عزیزمون وایت ویزارد لینکش رو داده بود .رو دانلود کردم وبه صورت گذرا نگاه کردم. اما باید بگم قبل از این که این نسخه رو دانلود کنم دو سه روز پیش از این چند تا از کلیپ های سایت imdb روکه رابطه با صحنه های دول گولدور و بانو گالادریل بود رو دانلود و تماشا کرده بودم.

در مورد فیلم نمی خوام اسپویل بدم چون این نسخه از فیلم که کیفیت بسیار پایینی هم داره به اندازه کافی برای من قانع کننده نبود. اولا اینکه این نسخه , نسخه اسپانیولی فیلم بود و تمام دیالوگ ها دوبله اسپانیایی بود که قاعدتا ازش سر در نیاوردم. دوما صداها و سایه های اضافه بر سازمان بینندگان در داخل سالن سینما که این نسخه ضبط شده بود منو به شدت وسط فیلم عصبی میکرد بعضی وقتا صدای تماشاگران با صدای بازیگرا مخلوط میشد و کلا همه چی قاطی میشد.

اما در مورد فیلم بنده همچنان منتظر نسخه با کیفیت وزبان اصلی فیلم هستم وقضاوت در مورد فیلم رو به اون موقع موکول می کنم. اما در مورد صحنه های فیلم مطمئنم که در نسخه اکستندد ی که برای فیلم در آینده منتشر خواهد شد صحنه های اضافی زیادی وجود خواهد داشت . چون نه از دورف های قوچ سوار وارابه سوار خبری بود ونه از صحنه های کلیدی وطولانی در مورد چگونگی آگاهی و رفتن شورای سفید به دول گولدور.!!!!!

اما خودمونیم سکانس دول گولدور خیلی هیجان انگیز بود نبرد سارومان و الروند با اشباح حلقه جالب بود. ولی من موندم چرا سارومان والروند قدرتشون رو در برابر سائورون نشون ندادند!!!!!! واین تنها افسون وقدرت جادویی گالادریل بود که سائورون رو به طرف موردور شوت کرد.!!!!!!!

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه تراندویل

در مورد فیلم هابیت نبرد پنج سپاه در کل خیلی دلسرد کننده بود . مثلا همهی اتفاقات سریع می افتادندونقش افراد تاثیر گذار در واقعیت خیلی کم بود مثل بئورنوآخرش خیلی بد تمام شد وفقط جند سکانس خیلی زیبا داشت ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

تحلیل من از فیلم اینه که خیلی کوتاه بود وپیتر فیلموخیلی سرعتی تموم کرده که واقعاماکه طرفدار تالکینیم خیلی صحنه هارونفهمیدیم چی شد چه برسه به کسی تازه اومده فیلم سومو ببینه خوب بود اول فیلم یه بازگشتی به دوتافیلم قبلی میزد که ببینده ای که بار اول نشسته بفمه قضیه فیلم چیه بعضی صحنه هام خیلی مصنوعی بودیه سزی صحنه هام جوری بود که به ببیننده میگه اگه میخوای بفهمی چی میشه باید بری اکستنددم بخری مثلا یه جا الف ها تیر میندازن ولی اصلا بعدشو نشون نمیده که به کجا تیرها میخوره صحنه نبرد شورای سفیدم کلی ایراد داشت درسته که گالادریل یه جادوگر الفه وحلقه جادویی داره ولی یادتون باشه که قوی ترین حلقه ی الفی دسته الرونده واینجوری نشون دادن گالادریل زیاد صحیح نبود یه نکتم درباره حلقه گاندالف بود که دوستان اشاره کردند ومن نمیگم ولی من نفهمیدم اخر این حلقه ای که تو دست گاندالفه چه کار خاصی میکنه ظاهرا نقش فندك عمل ميكنه همون طور كه توهابيت 1 گاندالف باهاش چپقشو روشن كرد صحنه نبرد بئورن هم بااین که قشنگ بود اما غیر طبیبعی بود ایکاش که پیترایراداتو برطرف کنه تو اکستندددر پایان هم باید بگم که این فیلم اصلا به پای بازگشت پادشاه نمیرسه

ویرایش شده در توسط 1212moin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو

با نظر دوستان کاملا موافقم

متاسفانه پیتر جکسون اقتباس هایی از فیلم کرده که برای بار اول برای مخاطب جالب اند اما بعدها جذابیتی ندارد مثلا همان نبرد بولگ و لگولاس و آزوگ اصلا خوشمان نیامد

فیلم واقعا کوتاه بود

تکلیف آرکنستون رو روشن نکردند آرکنستونی که هم در ابتدای فیلم اول و هم ابتدای فیلم دوم از اهمیتش گفته شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

دوستان میشه بگین جنگه چطوری یهویی شروع میشه و یهویی تموم میشه ؟! خیلی کنجکاوم !! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the witch-king of angmar

یه صحبت هایی بین تراندویل و لگولاس آخرای فیلم در مورد آراگورن رد و بدل می شه مو به تنم سیخ شد وقتی شنیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Moji

یه صحبت هایی بین تراندویل و لگولاس آخرای فیلم در مورد آراگورن رد و بدل می شه مو به تنم سیخ شد وقتی شنیدم

آره مو به تن من هم سيخ شد كه صد البته اين به لطف هاوارد شور هست كه تو اين لحظه سوند ترك بازگشت پادشاه رو مى زنه به نشانه ى شاه بودن آراگورن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

دوستان میشه بگین جنگه چطوری یهویی شروع میشه و یهویی تموم میشه ؟! خیلی کنجکاوم !! :دی

هیچکس نمی خواد بگه ، بابا همه چی رو که لو دادین دیگه :دی اینم بگین دیگه :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

در کل فیلم خوب بود اما چند تا نکته خاص هست که باید بگم

اول اینکه انتظارم از نبرد دول گولدور یه لشکرکشی بود نه اینکه سه نفره بریزن اونجا و ددد بزن ! و بعدشم تا اونجا که یادمه این سارومان بود که با ترفندی سائورون رو از اونجا بیرون میکنه و اینکه واقعا گالادریل رو خیلی گنده کردن ! بعدشم ظاهرا اینا دیگه جز اون آرمور سائورون دیگه هیچ شکلی رو نمی تونن از اون تصور کنند این واقعا دلسرد کننده هستش

!!!!

دوم اینکه خیلی از آزوگ خوشم امد واقعا مثل یه فرمانده بزرگ عمل می کرد ! به خصوص صحنه کشته شدندش توسط تورین خیلی خوب بود چه آروم مرد طفلکی

!!!

و سوم این که اون کرم ها چی بودند ؟؟؟ یکمی اون کرم ها غیر منطقی بودن اگه اون کرم ها همه جا رو می تونستند سوراخ کنند چرا سوراخ نکردند برن توی اره بور

؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

هیچکس نمی خواد بگه ، بابا همه چی رو که لو دادین دیگه :دی اینم بگین دیگه :دی

وقتی اسماگ کشته میشه خبر به همه میسره و به طمع طلاها جمع میشن اونجا. نبرد هم با کشته شدن فرمانده ها و اومدن عقابها تموم میشه. همچین یهویی هم نیست. در طی چند مرحله تموم میشه

و سوم این که اون کرم ها چی بودند ؟؟؟ یکمی اون کرم ها غیر منطقی بودن اگه اون کرم ها همه جا رو می تونستند سوراخ کنند چرا سوراخ نکردند برن توی اره بور

؟؟؟؟

اینم سوال خوبیه! البته هدف اون کرمها ورود به کوه نبود. میخواستن دورفها رو بکشن و از اره بور به عنوان یه دژ استفاده کنن. خراب کردنش منطقی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

وقتی اسماگ کشته میشه خبر به همه میسره و به طمع طلاها جمع میشن اونجا. نبرد هم با کشته شدن فرمانده ها و اومدن عقابها تموم میشه. همچین یهویی هم نیست. در طی چند مرحله تموم میشه

سلام جناب :دی

من فقط می خواستم بدونم که شروع و پایان نبرد مثل کتابش هست یا خیر . تو کتاب که نبرد یهویی شروع میشه و بعد وقتی که بیلبو می گه : " عقاب ها " به سرش یه چیزی میخوره و بیهوش میشه و بعدش بهوش میاد می بینه تنها ـه ! (هر چند که بعدا تالکین خودش توضیح میده که نبرد چجوری پیش رفته :دی) من فقط میخواستم که اونطوری هست یا خیر :دی که به نظر میرسه تاحدودی همینطور باشه !

ممنون ;)

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

منم منظور نبود که اره بور رو خراب کنند منظورم این بود چرا یه دفعه سوراخ نزدن برن توی اره بور اونجا رو تصرف کنند ؟؟؟

اگه اره بور رو می گرفتند تقریبا جنگ رو برده بودند

!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sal

درود

من کیفیت cam ش رو دیدم ....انگار اقای جکسون رو دنبال کردن که اینقدر زود تمام شد یه سری از سکانس هارو نشون نداد .ونقش بئورن هم خیلی کوتاه بود من انتظار داشتم حداقل 3ونیم ساعتی باشه ولی 2ساعتو 10دقیقه یک جنگ پنچ سپاه .......

دیگه باید منتظر نسخه ی extended موند که کی بیاد یا شاید هم نیاد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

با سلام

چند روزی هست که در اینجا محفل بحث در مورد قسمت سوم فیلم هابیت گرم شده! بنده از همون ابتدا تصمیم گرفتم که تا قبل از دیدن نسخه ی با کیفیت،وارد بحث نشم و فقط نظرات دوستان رو بخونم! برخی از عزیزان چندین روز قبل از اکران فیلم و با دیدن چند صحنه ی خیلی کوتاه، کل قسمت سوم رو که هنوز اکران هم نشده بود،به باد انتقاد گرفتند!!! هر صحنه ای که منتشر میشد، دوستان روی این تاپیک کلیک می کردند و با نظرات شاذ و عجیب خودشون، موجبات سردرگمی ما رو فراهم می کردند.. سردرگمی از اینکه آیا این افراد واقعا از طرفداران دنیای تالکین هستند؟!!!

بنده با اینکه تصمیم گرفتم تا انتشار نسخه ی با کیفیت، فیلم رو نبینم، اما در عین حال با اسپویل هم مشکلی ندارم و همیشه پیگیر اتفاقاتی که در فیلم رخ داده، هستم! از همین رو، این تاپیک رو هر روز دنبال میکنم! بعضی از دوستان طوری از فیلم انتقاد کردند که حتی منتقدانی که نسبت به فیلم هابیت و ارباب حلقه ها همیشه با عقده و کینه نظر میدادند هم اینقدر دلسردکننده صحبت نکرده بودند!!! خیلی دلم میخواد بدونم واقعا این عزیزان چی رو میخوان ثابت کنند؟!!! آیا نه اینه که با این انتقادها و ایرادهای غیر منطقی، قصد ابراز وجود دارند؟!!! به نظر من رفتار این افراد، مصداق صحیح و بارز ضرب المثل "خالف تعرف" هست.. یعنی مخالفت کن،تا معروف شوی!!!

درسته که فضای این تاپیک میطلبه فیلم نقد بشه و نقاط قوت و ضعف فیلم مطرح بشه، اما دیگه قرار نیست با هر بهانه ی واهی،فیلم رو به آتیش بکشیم!!! بنده خودم انتقادهای زیادی به قسمت اول و دوم داشتم و یکی از بزرگترین ایراداتی که همیشه باهاش مشکل داشتم و دارم، سی جی ضعیف و استفاده ی افراطی از این سیستم بود، و حتی در تاپیک مربوطه، انتقادم رو خیلی صریح بیان کردم، اما در عین حال هیچوقت به خودم اجازه ندادم کل فیلم رو به خاک و خون بکشم و تبدیلش کنم به یه فیلم بی ارزش!!! نظرات این دوستانی که چیزی جز انتقاد بی منطق ازشون مشاهده نشد رو میذاریم به حساب علاقه ای که به دنیای تالکین دارند و این علاقه باعث عکس العمل و برخورد احساسی در مورد فیلم شد.. بهتره انتقادهای کورکورانه رو کنار بذاریم و با نقدی منصفانه و بدون اینکه ذره ای احساسی بشیم، فیلم رو مورد بحث و بررسی قرار بدیم تا همه ی کاربران سایت از نظرات و بحث ها بهره مند بشند!

موفق و مؤید باشید

من وساير منتقدين نگفتيم فيلم بي ارزشه واصلا نكته مثبتي نداره شخصا خودم دوست دارم باوجود اين اشكالات فيلم اسكار وجوايز متعددي بگيره ولي منظورمون از انتقاد اينه كه چرا پيتر جكسون اينقدر فيلمو زود تموم كرد وبرا كسي كه نشسته توسينما فيلم نتيجش روشن نشد شما اگه بازگشت پادشاه نشخه سينماييوشو ديده باشي ميبني كه هم نشستن اراگون توتخت پادشاهي هم نابودي حلقه وتمام اتفاقات مهم فيلمو روشن كرده درحالي كه اصلا توفيلم سوم هابيت خيلي چيزا ازقبيل سرنوشت گوهر اركن سرنوشت سايرون وجانشين تورين سپر بلوطي روشن نشده وكسي كه توسينما ميشينه اينو به حساب سود طلبي جكسون وبرادران وارنر ميدونه وابهامات خيلي زيادي فيلم داره مثلا همون حلقه ي گاندالف اگه جز حلقه هاي قدرته چرا سايرون همون اول نكندش يا حمله شوراي سپيد به دول گولدور كه تالكين به صراحت تدبير سارومانو عامل بيرون روندن سايرون ميدونه نه قدرت گالادريل به خاطرهمين تحريفاته كه وراث تالكين اجازه نميدن از اثار تالكين ديگه فيلم بسازن

ویرایش شده در توسط 1212moin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد محمد

آقا چی شد یهو گالادریل اینقدر قوی شد که سایرون و نزگول ها را شکست داد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

من وساير منتقدين نگفتيم فيلم بي ارزشه واصلا نكته مثبتي نداره شخصا خودم دوست دارم باوجود اين اشكالات فيلم اسكار وجوايز متعددي بگيره ولي منظورمون از انتقاد اينه كه چرا پيتر جكسون اينقدر فيلمو زود تموم كرد وبرا كسي كه نشسته توسينما فيلم نتيجش روشن نشد شما اگه بازگشت پادشاه نشخه سينماييوشو ديده باشي ميبني كه هم نشستن اراگون توتخت پادشاهي هم نابودي حلقه وتمام اتفاقات مهم فيلمو روشن كرده درحالي كه اصلا توفيلم سوم هابيت خيلي چيزا ازقبيل سرنوشت گوهر اركن سرنوشت سايرون وجانشين تورين سپر بلوطي روشن نشده وكسي كه توسينما ميشينه اينو به حساب سود طلبي جكسون وبرادران وارنر ميدونه وابهامات خيلي زيادي فيلم داره مثلا همون حلقه ي گاندالف اگه جز حلقه هاي قدرته چرا سايرون همون اول نكندش يا حمله شوراي سپيد به دول گولدور كه تالكين به صراحت تدبير سارومانو عامل بيرون روندن سايرون ميدونه نه قدرت گالادريل به خاطرهمين تحريفاته كه وراث تالكين اجازه نميدن از اثار تالكين ديگه فيلم بسازن

سلام به همگی

بی مقدمه بگم؛ منو که همتون میشناسین(البته قدیمیا بیشتر) یه طرفدار متعصب استاد تاکین ام و کم و زیاد اطلاعاتی نسبت به کل آردا و تاریخش از روی قلم استاد و نوشته ها و کتاب هاش دارم و توی این فروم بحث های زیادی با منتقدان مجموعه داشتم اما میخوام اینو بگم که والا راستش من این فیلم آخر پیتر رو رفتم و تو سینما دیدم اما بقدری از خود متن کتاب و ماجرای اصلی اون فاصله داشت که خودم یکمی ناراحت و دلخور شدم از نظر من که زیاد فیلم شناس و تو دل این مسایل سینمایی برو که نیستم بازگشت پادشاه در قیاس با قسمت سوم هابیت در سطح خیلی بالاتری قرار داره(البته اونم با اون فاصله هایی که بعضی جاها از کتاب گرفته!!)

قسمت اول فیلم که مربوط به باراد و شکار اسماگ اژدها بود خیلی ضعیف و کوتاه مدت بود طوری توی سه چهار دقیقه اول فیلم (البته قبل از این که خود فیلم شروع بشه) تموم شد و فلسفه اش به کلی بسته شد در قسمت های بعدی میرسیم به حمله شورای سفید به دژدول گولدور که فقط میتونم بگم واقعا یک طنز بی معنی بود چون من اصلا انتطار همچین صحنه هایی رو نداشتم و منتظر بودم سپاه الف های ایملادریس و لثولورین رو ببینم و جدال گالادریل و بر اندازی قلعه نه نجات گندالف(اصلا کی گفته گندالف توی قلعه توسط سائرون زندانی شده بود!!؟ ) کلا آخر های فیلم هم که بلا تکلیف رها شد....!

در کل الان که فکر میکنم میبینم بیشتر شبیه یه انیمیشن با کیفیت بود تا فیلم....!

من که کلا ناامید شدم دارم فقط به یه فیلم دیکه از آردا فکر میکنم راستش شاید الان وقتشه که برگردیم به دوران اول و دوم و ماجراهای اون دوران، چون دیگه ماجراها و تاریخ مهم دوران سوم عمدتا و تقریبا (نه کاملا چون خیلی اتفاقات از زمان مرگ ایسلدور تا زمان پیدا شدن حلقه نا گفته مونده و به تصویر کشیده نشده) روایت شد و به تصویر کشیده شد

بدرود

ویرایش شده در توسط الدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

سلام.

هابیت 3 ؛نبرد 5 سپاه!!!!! هومممم چی میتونم راجع بهش بگم؟!

یک انیمیشن اکشن و مهیج بود که میشه گفت تمام فیلم در جنگ سپری شد. از لحاظ داستان گرایی و محتوا حرفی واسه گفتن نداشت و فاقد هرگونه پیامی بود.

من همیشه از الفها بدم میومد و در این فیلم واقعا بی بخاری الفها رو به وضوح میتوان دید. ما رو باش که فکر میکردیم تراندویل برای کمک اومده اما نگو که واسه گردنبند سفید لشکر کشی کرده و میخواد از آب گل آلود ماهی بگیره و جالب اینجاست که در حین دعوا هم نرخ تعیین میکرد!!

الفها کاملا در عمل انجام شده قرار گرفتن و مجبور به جنگ با آزوگ شدن اگرنه هرگز برای کمک نمیومدند.

اگر در این فیلم بر روی اسماگ مانور میدادن بسیار بهتر و جالبتر میشد اما در همون ابتدا با تیر سیاه کشته شد.

سکانس دول گولدور بسیار مضحک و مسخره بود و کاملا به شعور مخاطب توهین شده بود؛اصلا نمیدونم روی چه حسابی پیتر این سکانس رو انقدر پوچ و مسخره ساخته بود.

بئورن هم فقط در حد چند ثانیه بصورت خرس در نبرد نشونش دادن. داین پا آهنی هم بیشتر به یه جوک شبیه بود و گریم ضعیفی داشت.

کلا احساس میکنم پیتر جکسون این فیلم رو بسیار با عجله و بدون فکر ساخته و فقط میخواسته یه جوری این پروژه رو به اتمام برسونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...