رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

strayder

حالا کی گفته که سایرون توی اون سکانس "تراین" را کشته؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آقا مهدی کحا اینطوری گفته ؟!

گندالف تو مهمانی غیره منتظره وقتی که کلید رو به تورین می ده اینو می گه : " اینو پدرت بهم داده ، تراین ... تا ازش محافظت کنم ، حالا این مال توئه " خوده شما هم همینطوری ترجمه کرده بودینش , و جالبه که هیچوقت هم نگفته که پدرت خواسته اینو به تو بدم ...

تراین رو هم به این دلیل زنده نگه داشتن تا ازش بازجویی بکنن (حالا نمی دونم در چه موردی ازش بازجویی کرده اند ، شاید احتمالا از کلیده یا وجود درب مخفی و اینا باشه %، خودتون خوب می دونین که دورف ها در ساخت درهای نامرئی و مخفی تبحر خاصی رو دارند :دی)، و بعد از زیر شکنجه ها اون دیوونه میشه و حتی با گندالف هم مقابله می کنه که بعدا گندالف با شگرد خودش :دی حال اونو خوب می کنه !!

ویرایش : البته آقا مهدی بهتره این رو هم بگم که من هم این نظرات و این توجیحاتم رو تایید نمی کنم ، اینا فقط حدسیاته ، شایدم سوتی باشند ، و جکسون ناخواسته اینطوریش کرده باشه ! نمی دونم والا !

ویرایش 2 : ولی یه چیزی که هچوقت تو کتم نرفته اینه که در فیلم هابیت 2 گندالف کجا و چطوری با راداگست قرار ملاقات در کنار مقبره ی نزگول رو داده ؟! یعنی این قرار ملاقاتش رو چطوری داده ؟!

توی خونه بیلبو تورین به بالین میگه این کلید و نقشه از پدرم به من رسیده. از اون مهمتر توی کلبه خرابه ای که قبل از حمله دورفها بهش میرسن تورین به گندالف میگه پدرم این نقشه رو به تو نداده بود که پیش خودت نگه داری! یعنی اینکه باید میداده به تورین.

ویرایش 2: اونو میشه توجیه کرد. راداگاست با پرنده ها در ارتباط بوده. گندالف همینجوری از برج اورتانک پیغام میده و گوایهیر میاد کمکش.

حالا کی گفته که سایرون توی اون سکانس "تراین" را کشته؟!

الان میخوای بگی تراین کشته نشده یا اینکه به دست یکی دیگه کشته شده؟

من از اون صحنه چیز دیگه ای برداشت نمیکنم. تراین وصیتش رو هم میکنه و سائورون هم اونو پودر میکنه! خب این یعنی کشتن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

الان میخوای بگی تراین کشته نشده یا اینکه به دست یکی دیگه کشته شده؟

من از اون صحنه چیز دیگه ای برداشت نمیکنم. تراین وصیتش رو هم میکنه و سائورون هم اونو پودر میکنه! خب این یعنی کشتن!

سلام

پودر که نشد اما کشیدش طرف خودش و اینکه باهاش چیکار کرد مشخص نشد؛ شاید زندانیش کرده باشه و یا دوباره دیوونه اش کرده.دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

این امکان هستش که تحریفی کرده باشن و تراین جزو ارتش سایرون توی جنگ پنج سپاه باشه! شاید دوباره دیوانه کرده باشه تراین را ! پودر شدنی هم نشان نداد فقط نشان داد کشید طرف خودش همانطور که گاندالف را هم به دیوار چسبوند و بعدش کشید طرف خودش ( با بهتر بگیم خودش رفت طرفش!) اما دقیق نشان نداد که کشته شده یا نه!

در کل اصلا اکستندد خوبی نبود!

ویرایش:

دلیل وصیت تراین به گاندولف هم میتوانه این باشه که برای مثال تراین میدانسته که اگر دست سایرون دوباره بهش برسه دوباره دیوانه میکنش! برای همین وصیت کرده!!

ویرایش شده در توسط strayder

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

نه دیگه فکر نکنم چنین بشه.اصلا مگه تراین به چه درد سائرون میخوره که اونو نکشته؟! اصلا دلیلی نداره که بخواد دوباره دیوونش کنه تا جزء ارتش سائرون بشه!

ولی یک سوتی که من میگیرم اینه که چطور سائرون تراین رو به اون راحتی گرفت و کشتش اما گندالف رو نگرفت.

و چرا اصلا گندالف رو زندانیش کرد و نابودش نکرد؟!

کلا پیتر اگه سوتی بده بد جور میده!

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

نه دیگه فکر نکنم چنین بشه.اصلا مگه تراین به چه درد سائرون میخوره که اونو نکشته؟! اصلا دلیلی نداره که بخواد دوباره دیوونش کنه تا جزء ارتش سائرون بشه!

ولی یک سوتی که من میگیرم اینه که چطور سائرون تراین رو به اون راحتی گرفت و کشتش اما گندالف رو نگرفت.

و چرا اصلا گندالف رو زندانیش کرد و نابودش نکرد؟!

کلا پیتر اگه سوتی بده بد جور میده!

خب تراین میتونه بهترین گروگان باشه و همچنین اهرم فشار آزوگ علیه تورین و همچنین خیلی استفاده های دیگر میشه ازش برد.دی

گندالف رو نکشت چون نمیتونه اونو بکشه؛ هرچی باشه گندالف یک مایاست و مایار نامیرا هستند؛حتی اگه جسمشون رو از دست بدهند ، روحشون همچنان باقی میمونه و دارای قدرته و همچنین در بسیاری مواقع همین جسمی که اختیار میکنند، دست و پا گیرشون میشه.

مثلا بارها شاهد نابودی سائورون بودیم ولی باز برگشته این یعنی ، زمانی یک مایا میمیره که به خواست ارو باشه البته این برداشت من از داستانه و شاید غلط باشه اما تا اینجا اینگونه برداشت کردم.

ولی باز هم یه جای کار میلنگه و اون هم اینکه در ابتدای بازگشت پادشاه شاهد مرگ سارومان بودیم! ( هرچند در کتاب سارومان نمیمیره بلکه از رحمت ارو دور میمانه و مورد لعن ارو واقع میشه اما در فیلم؛ سارومان عملا میمیره)!

پس یه جواب دیگه هم میشه داد واسه اینکه چرا سائورون، گندالف رو نمیکشه و اون اینه که شاید میخواد گندالف رو روی مغزش کار کنه ونیز متحد خودش .

به هر حال خواهیم فهمید.دی

:D

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

اشتباه کردین : تورین به گندالف در حقیقت اینو می گه : " نمی دونستم اونا رو به تو داده بودند تا برای خودت نگه شون داری ! "

تا الان که هیچوقت گندالف اشاره نکرده که اون کلید از تراین به تورین رسید ، مگه اینکه تو قسمت سوم گندالف عکس این قضیه رو ثابت کنه . فقط تورین یه جا می گه که این کلید از پدرم رسیده . ولی در حقیقت تبادل کلید فقط با گندالف و تراین بوده و تورین اونجا نبوده ...

در کل من هم میگم که اکستند خوبی نبود ...

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

به نظر من نباید از الان در مورد فیلم قضاوت کرد چون هنوز کامل نشده! بعد از دیدن نسخه اکستندد هابیت نبرد پنج سپاه باید اینچنین ایرادات گرفته بشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

از نظر من همان بهتره که گندالف رو زندانی بکنن تا بکشنش . چونکه اگه بکشنش ، فروی سه سوته ارو گندالف مرده رو زنده می کنه و تبدیلش می کنه به گندالف سفید :دی

سارومان هم به همین دلیل دوباره زنده نشد چونکه روحش پلید بوده ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

نسخه اکستندد برهوت اسماگ بنظرم مشکلی نداشت ! خیلی هم جالب بود، کاملا معلومه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اشتباه کردین : تورین به گندالف در حقیقت اینو می گه : " نمی دونستم اونا رو به تو داده بودند تا برای خودت نگه شون داری ! "

تا الان که هیچوقت گندالف اشاره نکرده که اون کلید از تراین به تورین رسید ، مگه اینکه تو قسمت سوم گندالف عکس این قضیه رو ثابت کنه . فقط تورین یه جا می گه که این کلید از پدرم رسیده . ولی در حقیقت تبادل کلید فقط با گندالف و تراین بوده و تورین اونجا نبوده ...

در کل من هم میگم که اکستند خوبی نبود ...

خب تورین داره بهش تیکه میندازه! یعنی اینکه باید به من میدادی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خب تورین داره بهش تیکه میندازه! یعنی اینکه باید به من میدادی.

خب منم دارم همینو میگم دیگه .

یعنی تورین شخصا اینجا داره می گه : " چرا کلید رو به من ندادن ؟! "

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب منم دارم همینو میگم دیگه .

یعنی تورین شخصا اینجا داره می گه : " چرا کلید رو به من ندادن ؟! "

نه نه!

گندالف میگه من نقشه و کلید رو بهت ندادم که به گذشته بچسبی. تورین هم در جواب بهش تیکه میندازه که اصلا مال تو نبوده که بخوای به من ببخشی. از اول هم باید به من میدادی و وظیفه ات رو انجام دادی، حالا هم بیخود میکنی که منت سر من میذاری! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

نه نه!

گندالف میگه من نقشه و کلید رو بهت ندادم که به گذشته بچسبی. تورین هم در جواب بهش تیکه میندازه که اصلا مال تو نبوده که بخوای به من ببخشی. از اول هم باید به من میدادی و وظیفه ات رو انجام دادی، حالا هم بیخود میکنی که منت سر من میذاری! :دی

:دی

خب حالا بی خیال . اون دیالوگ خودش یه جوریه !! اصلا نمی شه منظور واقعی تورین فهمید . برداشت های مختلفی رو میشه ازش کرد و من هم اونو می زارم به حساب زیرکی جکسون لوول

البته ایراد این ماجرای کلیده از خوده تالکین هم برمیگرده و تو رمان هابیت من که ندیدم (یا اینکه یادم نمیاد) که گفته شده باشه چرا گندالف اون کلید ها رو داره ولی دورف ها ندارند ؟! هر چی باشه اره بور متعلق به دورف هاست ، ولی چجوری میشه که گندالف تنها کلید اونجارو داره ؟!

اگر تالکین دلیلی بر این مورد گفته خواهشا بگین !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تو کتاب هابیت(فصل اول)، ضمیمه ب ارباب حلقه ها(سال 2850) و داستانهای ناتمام(پویش اره بور) در موردش توضیح داده. تو صفحه یکی مونده به آخر مهمانی غیر منتظره گندالف ماجرای رفتنش به دول گولدور و پیدا کردن تراین رو توضیح میده و میگه :"تنها آرزویی که پدرت برای تو داشت این بود که نقشه را بخوانی و از کلید استفاده کنی." تو کتاب من اول صفحه 47 میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

هنوز به اون دیالوگ گیردادین؟؟!! @};-

اون که کاملا تابلو و روشنه .

توضیحش هم که داش مهدی داد : ((

نه نه!

گندالف میگه من نقشه و کلید رو بهت ندادم که به گذشته بچسبی. تورین هم در جواب بهش تیکه میندازه که اصلا مال تو نبوده که بخوای به من ببخشی. از اول هم باید به من میدادی و وظیفه ات رو انجام دادی، حالا هم بیخود میکنی که منت سر من میذاری! :دی ))

من تو این موندم که چرا سائورون با این همه قدرتی که داره خودش وارد عمل نمیشه؟!

حتی اگه بگیم که میخواد اول همگی به جون هم بیوفتن و نیروها که تقلیل رفتن، اونوقت میخواد وارد عمل بشه؛ باز میبینیم که اینگونه نمیشه!! :D

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

کلا ماجرای تراین و گندالف و اون دالگدور برعکس ماجرای دورف ها و بیلبو ، کلا سوتی و پر از ایراد و حفره هستش ...

جکسون بیچاره هم خیلی دست و پا زده ولی هر وقت که خواسته درستش کنه ، یه ایراد دیگه از سر راه میرسه .

از آقای مهدی هم تشکر می کنم . ممنون که روشنمون کردین :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

من تو این موندم که چرا سائورون با این همه قدرتی که داره خودش وارد عمل نمیشه؟!

حتی اگه بگیم که میخواد اول همگی به جون هم بیوفتن و نیروها که تقلیل رفتن، اونوقت میخواد وارد عمل بشه؛ باز میبینیم که اینگونه نمیشه!! :D

چون هنوز تا اون حد قدرتی نداره که بخواد شخصا وارد عمل بشه! هنوز نتونسته جسم درست حسابی برای خودش بسازه. هنوز ارتش قوی و منسجمی نداره که بتونه بهشون تکیه کنه و دشمن رو شکست بده. یادمون نره که حلقه ش رو گم کرده در این زمان. و بخش اعظم قدرت درونیش، داخل اون حلقه نهاده شده. پس لـازمه تا نیروی خارجیش رو افزایش بده تا بر دشمنانش غلبه کنه و مهیا کردن سپاه و نیروهای خارجی قدرتمند، کار و وقت می بره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

چون هنوز تا اون حد قدرتی نداره که بخواد شخصا وارد عمل بشه! هنوز نتونسته جسم درست حسابی برای خودش بسازه. هنوز ارتش قوی و منسجمی نداره که بتونه بهشون تکیه کنه و دشمن رو شکست بده. یادمون نره که حلقه ش رو گم کرده در این زمان. و بخش اعظم قدرت درونیش، داخل اون حلقه نهاده شده. پس لـازمه تا نیروی خارجیش رو افزایش بده تا بر دشمنانش غلبه کنه و مهیا کردن سپاه و نیروهای خارجی قدرتمند، کار و وقت می بره.

قبول دارم!! اما باز هنوز خیلی قدرتمنده و میتونه بصورت مخفیانه تمامی دشمنان رو از بین ببره که اینکار چندان دشواری نیست؛ اونم واسه سائورون.

حتی داخل بازگشت پادشاه هم ، نمیگم 1000 نفر ولی حداقل 10 نفر رو میذاشت در ورودی کوه نابودی، حلقه هرگز نابود نمیشد (حتی اصلا خودش میتونست همونجا به انتظار بشینه به جای اینکه در قلعه باشه؛ چون هرگز آراگورن نمیتونست دروازه موردور رو بشکنه و اونجا رو اشغال کنه.اگه فروردو حلقه رو داخل کوه نیانداخته بود، همونجا تمام نیروهای آراگورن، تار و مار میشدن).عدم رعایت این مسائل جزئی و پیش پا افتاده باعث میشه که بگیم تالکین هم سوتی زیاد داشته.دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

قبول دارم!! اما باز هنوز خیلی قدرتمنده و میتونه بصورت مخفیانه تمامی دشمنان رو از بین ببره که اینکار چندان دشواری نیست؛ اونم واسه سائورون.

حتی داخل بازگشت پادشاه هم ، نمیگم 1000 نفر ولی حداقل 10 نفر رو میذاشت در ورودی کوه نابودی، حلقه هرگز نابود نمیشد (حتی اصلا خودش میتونست همونجا به انتظار بشینه به جای اینکه در قلعه باشه؛ چون هرگز آراگورن نمیتونست دروازه موردور رو بشکنه و اونجا رو اشغال کنه.اگه فروردو حلقه رو داخل کوه نیانداخته بود، همونجا تمام نیروهای آراگورن، تار و مار میشدن).عدم رعایت این مسائل جزئی و پیش پا افتاده باعث میشه که بگیم تالکین هم سوتی زیاد داشته.دی

نه نمیتونه! حربه ی ملکور ریختن بذر نفرت و دروغ و خیانت بود بین دشمنانش و غیر مستقیم و با واسطه میجنگید و نابود میکرد {مثل جنگ نیرنایث آرنویدیاد یا مایگلین و ...} اما حربه ی سائورون فریبه. همیشه فریب و وسوسه بوده. از همون آغاز که شاگردی ملکور رو میکرد در دوران اول بگیر تا دوران سوم که حلقه اش حامل خودش رو وسوسه و تحریک میکرد!! توی دوران های اول و دوم هم مثال گورلیم شوربخت رو داشتیم که با فریب ازش حرف کشیدن. تا ماجرای نومه نور که بازم فارازون رو تحریک میکرد و با چهره ی مبدل آناتار کل ساکنان جزیره رو گول زد.

اما حالـا دیگه سائورون در وضعیتی نیست که بتونه اینطوری و با هنر خاص خودش با حریفاش، مقابله کنه. هنوز کالبدی نداره. هنوز سپاه منسجم و منظمی نداره. حتا محل سکونتش هم جای اصلیش نیست! {یعنی دول گولدور. جای اصلیش موردوره که قدرتش رو اونجا میتونه تقویت کنه} .سرگردون ـه از نامعلوم بودن سرنوشت حلقه اش و ...

توی موردور هم نگهبانانی بودند برای گشت و گذار. ولی متاسفانه فیلم کلـا اون سرزمین رو متروک و خالی نشون داده. اما در اصل{کتاب} اونجا خالی نبوده. خیلی ها اونجا خانواده بودن و زندگی میکردن حتا!!

نزدیکای کوه هلـاکت بله. نگهبانی نبوده چون سائورون حتا به خواب هم تصور نمیکرده حلقه تا این حد بهش نزدیک بشه و دشمن انقدی بتونه از موانع راه عبور کنه و بیاد دم گوشش اما اون متوجه نشه!!! دیگه اینکه همون موقع هم کل موردور درگیر و مشغول تدارکات جنگ با آراگورن و رفقا بودن.و اصلـا هدف گندالف و آراگورن هم همین بود که اهالی موردور رو بکشونن دم دروازه ی سیاه و بیرون از مرز هاش تا راه برای ورود فرودو به کوه باز بشه.

خودش هرگز از باراد-دور بیرون نیومد. بالـاخره غروری داشت و عظمتی و شکوهی و دم و دستگاهی! بیاد دم سامات نئور بشینه و دست بذاره زیر چونه اش منتظر مورچه ای به نام فرودو؟؟؟

تالکین سوتی داشته؟؟ :D والـا ما یه عمره داریم بحث میکنیم درباره ی ریز و درشت و دونه به دونه ی کلمات استاد اما آخرش بازم می رسیم به اول خط که کوچکترین رخنه ای توی کار استاد وجود نداره و کل افسانه در بهترین حالت و مسیر خودش پیش رفته...

من حرفی ندارم دیگه! :/

ناظرین و بقیه دوستان عذر میخوام. جای این بحث توی این تاپیک نبود. ولی خب بی جواب هم نمیشد گذاشتش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

چون سائورون حتا به خواب هم تصور نمیکرده حلقه تا این حد بهش نزدیک بشه و دشمن انقدی بتونه از موانع راه عبور کنه و بیاد دم گوشش اما اون متوجه نشه!!! دیگه اینکه همون موقع هم کل موردور درگیر و مشغول تدارکات جنگ با آراگورن و رفقا بودن.و اصلـا هدف گندالف و آراگورن هم همین بود که اهالی موردور رو بکشونن دم دروازه ی سیاه و بیرون از مرز هاش تا راه برای ورود فرودو به کوه باز بشه.

ناظرین و بقیه دوستان عذر میخوام. جای این بحث توی این تاپیک نبود. ولی خب بی جواب هم نمیشد گذاشتش!

خب همین به فکر نرسیدن سائورون در این باب یعنی یک سوتی بزرگ . حتی اگه من همچین ضعفی که سائورون داشت( یعنی نابودی حلقه در کوه نابودی) دم ورودی کوه تا داخل کوه رو از سربازهای زبده پر میکردم.دی

خب این مثالی بود واسه سوتی های هابیت، که چرا خود سائورون وارد عمل نشد.

بعد جدا از همه این حرفها؛ جناب تالکین که معصوم نبوده که نشه هیچ رخنه ای داخل نوشته هاش پیدا کرد. بهتره یه کم منطقی باشیم تا متعصب !

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

هر انسانی اشتباه میکنه و تالکین هم از این امر مبرا نبود... بله تالکین هم در نوشته هایش اشتباهاتی داشته ولی اینآخرش همین مشکل کار دستش داد و اونم غرورشه!باه ها انقدر کوچک اند که قابل چشم پوشی اند و خیلی اوقات آدم یه ذهنش هم نمیرسه ولی این چیزایی که شما میگی ام جی جان جزو اشتباهات تالکین نیست!...

سایرون بدون هیچ شکی قدرتمند ترین مایاست چه از لحاظ به قول معروف زور و بازو و چه هوش!ولی یه اشکال بزرگ داره که اخرش کار دستش داد اونم غرورشه!همین غرور باعث شد که موجوداتی مثل هابیت ها رو دست کم بگیره و آخرش هم اون بلا سرش بیاد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

بعد جدا از همه این حرفها؛ جناب تالکین که معصوم نبوده که نشه هیچ رخنه ای داخل نوشته هاش پیدا کرد. بهتره یه کم منطقی باشیم تا متعصب !

توجه نکردین چی گفتم! عرض کردم بچه های اینجا، سالهاست دارن در مورد تمامی نکات کوچیک و بزرگ نوشته های تالکین بحث میکنن و آخر بحث به این نتیجه می رسن! و این یعنی دقیقا منطق!!

بهرحال، سائورون نه در درون و نه در بیرون، هنوز اماده ی مقابله با دشمنانش رو نداشت! دشمنانی مثل سپاهی که گالـادریل میتونست ترتیب بده. و گندالف و سارومان و ... اینا شخصیتای الکی و کمی نیستن. و یقینا اگر سائورون اقدامی میکرد ، این اقدامش عجله ای و زودهنگام و در نهایت حماقت تلقی میشد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

بچه ها مثل اینکه بحث داره به بیراهه میره. من فقط مثال زدم.

بعد از دیدن فیلم گفتم بد نباشه یه سری هم به کتاب هابیت بزنم.

درسته که فیلم هابیت خیلی سوتی داره اما کتاب هم، کم سوتی نداره :D

لوبلیا: بنده توجه کردم به صحبتهای شما و اگر مورد قبول من نبوده دلیل بر بی توجهی نیست!

ما کوچیک بچه های سایت هم هستیم اما همین بچه های سایت هم به نظرتون دارای اشتباه نیستن؟؟!! اگه اینجوریه پس بحث کردن یه امر بیهوده هست و دیگر نباید بحثی صورت بگیره.

یقینا اگر سائورون اقدامی میکرد ، این اقدامش عجله ای و زودهنگام و در نهایت حماقت تلقی میشد!

خب یه نقل قول هم از خودم بذارم و بگم که ؛من نگفتم بطور مستقیم بلکه گفتم: مخفیانه. دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

دوستان بحثهای کتاب رو ببرید به تالار مربوطه. اینجا در مورد فیلم صحبت کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...