رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

تور

تفاوت های تریلر ها و فیلم نسخه سینمایی.

که احتمالا برخی از آن ها را در نسخه اکستند مشاهده کنیم. و برخی نیز همونطور که قبلا اشاره کردم فقط مخصوص تریلر فیلمبرداری شده.

این تفاوت ها حتی شامل زاویه فیلمبرداری هم میشه...

احتمالا نسخه اکستند:

post-1262-0-11843200-1359404387_thumb.jppost-1262-0-39984600-1359404397_thumb.jppost-1262-0-74305000-1359404410_thumb.jppost-1262-0-55903300-1359404422_thumb.jppost-1262-0-91124100-1359404436_thumb.jppost-1262-0-56564800-1359404446_thumb.jppost-1262-0-68590400-1359404466_thumb.jppost-1262-0-27992200-1359404597_thumb.jp

مخصوص تریلر:

post-1262-0-92658900-1359404525_thumb.jppost-1262-0-36490200-1359404566_thumb.jppost-1262-0-93346100-1359404671_thumb.jppost-1262-0-21660200-1359404686_thumb.jppost-1262-0-65115200-1359404701_thumb.jppost-1262-0-51464700-1359404715_thumb.jppost-1262-0-04849000-1359404735_thumb.jppost-1262-0-40464600-1359404628_thumb.jp

و تریلر دوم:

post-1262-0-40733400-1359405155_thumb.jppost-1262-0-31451700-1359405171_thumb.jppost-1262-0-51720100-1359405189_thumb.jppost-1262-0-74914000-1359405200_thumb.jppost-1262-0-48247200-1359405209_thumb.jp

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

بعضی از اینا برای نسخه اکستند هستش ! بعضی ها هم برای تریلر ضبط نشده برای همون فیلم بوده ولی اینا تمام صحنه هایی که فیلمبرداری کردن رو که تو فیلم نمیذارن !

در خارج برای هم صحنه معمولا هشت دوربین فیلم میگیره ! از این هشت تا چندتاش برای فیلم استفاده میشه بطور متفاوت ! بعضی از اونا که استفاده نمیشه رو میذارن برای تریلر

یا اینکه بعدا تصمیم میگیرن این قسمت از فیلم رو نذارن اصلا

مثلا تصمیم گرفتن اونجا بیلبو در حال دویدن هستش و میگه صبر کنید رو نذارن تو فیلم تا قشنگتر در بیاد

در عوض میذارن تو تریلر تا حروم نشه

تو لوتر هم خیلی صحنه های جالب رو تو فیلم نذاشتن و حال منو گرفتن :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

میگم دوستان شما تا حالا چند بار فیلم رو تماشا کردید؟

پس من فعلا از همه بیشتر دیدم :ymapplause: دقیقا شده 20 بار.!! :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

من هم تريلر و هم فيلم اصلی رو همين الان نگاه كردم. بين اين قسمت هايی كه شما ميگيد، فرقی نبود.

در ضمن، ما نميگيم كه شما از خودتون درآورديد! ميگيم احتمالاً اشتباه كرديد دوست من. :ymapplause:

عزیز اشتباه نکردم . همونطور که دوستان گفتن شاید برای یه نسخه دیگه فیلمبرداری شده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.A.F_K.O.L

با درود

بلاخره منم بعد از چندبار شاهکار از جمله پاک کردن فیلم قبل دیدنش(!) و یه بار دانلود اشتباه کارتونش به جای فیلمش(!) دیشب فیلمو دیدم و حسابی خوشحال شدم که هنوز اونقدر زنده موندم هابیت رو هم ببینم :دی

از دید من که فیلم خیلی عالی بود و به نظرم یکی از جنبه های خیلی خوبه فیلم این بود که نسبت به کتاب وفادارتر از لوتر بود. البته تا جایی که من از 6 سال پیش خوندن هابیت یادمه!!!(خداوکیلی تو لوتر تحریفای بزرگی کردن که قابل بخشش نیست).

اما به نظرم بهتر بود از اهنگای لوتر استفاده نشه چون ساندترکهای خوده هابیت به اندازه کافی عالی بودن!

هرچند که دلم برا شخصیتای لوتر تنگ شد اما به نظرم دروفها تونستن کارشونو خوب انجام بدن.

راستی چی میشد گیریم باشن ارک جماعت؟!؟! گرافیکی تو ذوق میزنه!

فقط یه چیزی که منو ازار داد این بود که به جای این که داستاتنو 60 سال قبل لوتر ببرن میتونستن بکننش 50 سال قبل تا اینطوری بشه یه اراگورن 37 ساله اورد تو فیلم به جای 27 ساله!!!(اینا که خوراکشون دستکاریه کتابه!!!) خب چیه؟! اراگورن دوست داریم!!! :ymapplause:

ویرایش شده در توسط S.A.F_K.O.L

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

عزیز اشتباه نکردم . همونطور که دوستان گفتن شاید برای یه نسخه دیگه فیلمبرداری شده .

اميرجان؛ من دارم ميگم اين دوتا قسمت در تريلر و فيلم كاملاً با هم تطابق دارن؛ اون وقت شما ميگی برای يه نسخه ديگه فيلمبرداری شده؟ چی برای يه نسخه ديگه فيلمبرداری شده؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.A.F_K.O.L

گالادریل داره علننا میگه که ویچ کینگ کشته شده و این شمشیر هم باهاش دفن شده! این کاملا در تضاد با پیشگویی در مورد ویچ کینگه که هیچ مرد/انسانی نمیتونه اونو بکشه!

این پست یکم قدیمیه اما الان دیدمش و چون موضوع برام مهمه گفتم که نظرمو بگم:

دوستان هرچند که بانو گلادریل در مجموع داره چرت و پرت میگه اما در اصل در هیچ کدوم از جملاتش نگفت که ویچ کینگ مرده!!! بلکه منظورش یه چیز تو مایه ها بیهوش شدن و خاموش موندنه!!!!

چون تو جمله اول میگه ویچ کینگ ((سقوط)) کرد که سقوط الزاما به معنی مرگ نیست و احتملا چون انسانها نمیدونستن ویچ کینگ چطور میمیره!!! بردنش یه جا دفن و مهر و موم کردنش تا نتونه بیاد بیرون!!!!

تو جمله بعدی هم از واژه ((body)) استفاده که میکنه که تو زیرنویس جسد ترجمه شده اما الزاما معنی جسد نمیده و به هر بدنی body گفته میشه تو انگلیسی. چه زنده چه مرده چه نیمه مرده(مثل ویچ کینگ!!!!)

حالا کلا به نظرم پیتر جکسون یکم خراب کرد اینجارو اما جای شکرش باقیه که نکشته هنوز ویچ کینگو!!!! احتملا تغییرات داده شده در این حده که ویچ کینگ فرار نمیکنه بعد جنگ بلکه به حالتی نیمه مرده و در اختیار انسانها قرار میگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این پست یکم قدیمیه اما الان دیدمش و چون موضوع برام مهمه گفتم که نظرمو بگم:

دوستان هرچند که بانو گلادریل در مجموع داره چرت و پرت میگه اما در اصل در هیچ کدوم از جملاتش نگفت که ویچ کینگ مرده!!! بلکه منظورش یه چیز تو مایه ها بیهوش شدن و خاموش موندنه!!!!

چون تو جمله اول میگه ویچ کینگ ((سقوط)) کرد که سقوط الزاما به معنی مرگ نیست و احتملا چون انسانها نمیدونستن ویچ کینگ چطور میمیره!!! بردنش یه جا دفن و مهر و موم کردنش تا نتونه بیاد بیرون!!!!

تو جمله بعدی هم از واژه ((body)) استفاده که میکنه که تو زیرنویس جسد ترجمه شده اما الزاما معنی جسد نمیده و به هر بدنی body گفته میشه تو انگلیسی. چه زنده چه مرده چه نیمه مرده(مثل ویچ کینگ!!!!)

حالا کلا به نظرم پیتر جکسون یکم خراب کرد اینجارو اما جای شکرش باقیه که نکشته هنوز ویچ کینگو!!!! احتملا تغییرات داده شده در این حده که ویچ کینگ فرار نمیکنه بعد جنگ بلکه به حالتی نیمه مرده و در اختیار انسانها قرار میگیره.

نمیتونم این حرفت رو قبول کنم. گالادریل و الروند از عبارت tomb به معنای مقبره استفاده میکنن و گالادریل میگه که ویچ کینگ اونجا دفن شد.(buried). سارومان هم از کلمه grave به معنای قبر استفاده میکنه. همه اینها داره میگه که ویچ کینگ کشته شده.

نیمه مرده چه معنی ای داره؟ ما توی دنیای تالکین نیمه مرده نداریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.A.F_K.O.L

نمیتونم این حرفت رو قبول کنم. گالادریل و الروند از عبارت tomb به معنای مقبره استفاده میکنن و گالادریل میگه که ویچ کینگ اونجا دفن شد.(buried). سارومان هم از کلمه grave به معنای قبر استفاده میکنه. همه اینها داره میگه که ویچ کینگ کشته شده.

بله درسته من فقط احتمال میدم مثل افسانه هایی که تو داستانای دیگه هستن این مقبره توش ویچ کینگ خفته باشه نه مرده!!! به هر حال داستانو تغییر دادن ممکنه هر چیزی از خودشون وارد بکنن.

اما در مجموع بله حق با شماست واژه هایی که به کار میبرن منظوره مردنو میرسونه. من فقط میخوام یکم امیدوار باشم که منظورشون این نبوده و دیگه زیاد تغییر نمیدن داستانو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

اميرجان؛ من دارم ميگم اين دوتا قسمت در تريلر و فيلم كاملاً با هم تطابق دارن؛ اون وقت شما ميگی برای يه نسخه ديگه فيلمبرداری شده؟ چی برای يه نسخه ديگه فيلمبرداری شده؟؟

بعضی از اینا برای نسخه اکستند هستش ! بعضی ها هم برای تریلر ضبط نشده برای همون فیلم بوده ولی اینا تمام صحنه هایی که فیلمبرداری کردن رو که تو فیلم نمیذارن !

در خارج برای هم صحنه معمولا هشت دوربین فیلم میگیره ! از این هشت تا چندتاش برای فیلم استفاده میشه بطور متفاوت ! بعضی از اونا که استفاده نمیشه رو میذارن برای تریلر

یا اینکه بعدا تصمیم میگیرن این قسمت از فیلم رو نذارن اصلا

مثلا تصمیم گرفتن اونجا بیلبو در حال دویدن هستش و میگه صبر کنید رو نذارن تو فیلم تا قشنگتر در بیاد

در عوض میذارن تو تریلر تا حروم نشه

تو لوتر هم خیلی صحنه های جالب رو تو فیلم نذاشتن و حال منو گرفتن :دی

گندالف سفید عزیز peejack جواب شما رو داده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

البته میگه هنگامی که آنگمار سقوط کرد نه ویچ کینگ (when Angmar fell)

ویرایش شده در توسط The White Wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hugo92

پس نزگول ها چین؟ :ymapplause:

ویرایش شده در توسط hugo92

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نزگول اشباح حلقه هستن. ارواحی که اسیر حلقه شدن. خود ویچ کینگ هم نزگول بود. تالکین میگه اونها انسانهایی هستند که تغییر ماهیت دادن و به دنیای سایه ها سقوط کردن. در مورد فرودو هم میگه که داشت کمرنگ میشد اما هیچ جایی نمیگه داشت میمرد. مردن یه چیز قطعیه، نیمه مرده نداریم. توی داستانهای دیگه عباراتی مثل undead داریم که میشه نیمه مرده ترجمه کرد اما توی آردا نه.

از طرف دیگه ویچ کینگ خودش یکی از نزگول بود. شما پیشنهاد میدید که نزگول نیمه مرده هستن پس ویچ کینگ هم همیشه نیمه مرده بوده اما S.A.F_K.O.L میگه وقتی شکست خورد به حالت نیمه مرده توی قبر گذاشته شد(که یعنی قبلش نیمه مرده نبود). بنابراین فرضیات شما دو چیز متفاوت هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

شايد گالادريل برخلاف كتاب حرف بزنه، ولی برخلاف فيلم ارباب حلقه ها حرف نمی زنه!

اون ميگه كه ويچ كينگ مرده و دفن شده و مقبره اش هم با جادو مهر و موم شده؛ ولی بعدش شمشير مورگولی رو نشون ميده! پس يعنی اينكه منظورش اين بوده كه ويچ كينگ مرده و در مقبره ای جادويی دفن شده؛ ولی شمشيرش در دول گولدور بوده و اين يعنی اينكه يه نفر اونو از مقبره اش بيرون آورده و در دول گولدور زنده اش كرده. كه اين شخص با حرف های گندالف، نكرومانسره. و اين كاملاً معقول به نظر مياد! (اگه بخواييم بر اساس فيلم ها پيش بريم.)

به amir 18: نه شما منظور منو می فهميد، نه من منظور شما رو. پس بهتره اين بحث رو ديگه ادامه نديم:ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به گندالف:

چرا داره بر خلاف ارباب حلقه ها حرف میزنه. پیشگویی شده بود که هیچ مرد/انسانی نمیتونه ویچ کینگ رو بکشه. آخرین حرف ویچ کینگ هم توی فیلم همینه و ایووین میگه "من مرد نیستم" و ویچ کینگ رو میکشه. این پیش گویی رو گلورفیندل در سالهای سال قبل کرده بود. اما اینجا خیلی راحت میگه که ویچ کینگ مرده و اون پیشگویی هم کشک بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hugo92

نزگول اشباح حلقه هستن. ارواحی که اسیر حلقه شدن. خود ویچ کینگ هم نزگول بود. تالکین میگه اونها انسانهایی هستند که تغییر ماهیت دادن و به دنیای سایه ها سقوط کردن. در مورد فرودو هم میگه که داشت کمرنگ میشد اما هیچ جایی نمیگه داشت میمرد. مردن یه چیز قطعیه، نیمه مرده نداریم. توی داستانهای دیگه عباراتی مثل undead داریم که میشه نیمه مرده ترجمه کرد اما توی آردا نه.

از طرف دیگه ویچ کینگ خودش یکی از نزگول بود. شما پیشنهاد میدید که نزگول نیمه مرده هستن پس ویچ کینگ هم همیشه نیمه مرده بوده اما S.A.F_K.O.L میگه وقتی شکست خورد به حالت نیمه مرده توی قبر گذاشته شد(که یعنی قبلش نیمه مرده نبود). بنابراین فرضیات شما دو چیز متفاوت هست.

اخه توی خود لوتر یه جاش یکی از یاران حلقه میگه اینا نه مرده ان نه زندن , که اگه بخوایم بین اینها رو بگیریم شاید بشه: نیمه مرده یا نیمه زنده

ویرایش شده در توسط hugo92

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

خوب یه جای کار میلنگه شاید از ترجمه باشه.

چرا گالادریل میگه انسانهای شمال اون رو دفن کردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

انسانهای شمال چه ربطی به پادشاهی آنگمار دارن که اون رو دفن کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مگه پادشاه جادو پیشه آنگمار جسد داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شاید این طور میشه گفت که منظور گالادریل این بوده که در اسارت گذاشتنش و روی قبرش (یه جای کوچیکی که توش جا بشه) طلسمات قوی بکار بردن که اون نتونه بیاد بیرون.

از یک طرف هم همونطور که جناب هوگو گفتن توی لوتر میگه که اونها نه مرده هستن نه زنده.

و اون چیزی که ما توی لوتر دیدیم این بود که ویچ کینگ جسد نداشت(زمانی هم که ایووین میکشدش هم دیدید دیگه)

و از طرف دیگه این احتمال رو میشه داد که نکرومنسر (سایرون) توسط اورکها (سپاهینش) اون مقبره رو باز کرده و پادشاه جادو پیشه آنگمار رو آزاد کرده و یا خودش شخصا این کار رو کرده که این احتمال قوی تره

شاید هم راداگاست هم نکرومنسر رو دیده هم ویچ کینگ رو ، ولی به گندالف میگه نکرومنسر . توی هابیت هم میبینید . به نظرم که اون شبحی که از توی مجسمه در میاد شاید ویچ کینگ بوده و اون تصویر دوم رو که نشون میده (شبیه انسان توی آینه) (همون جایی که راداگاست به گندالف میگه بیرو ن اومد) سایرون بوده .

نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به گندالف سفید: بله دوست عزیز بهتره خاتمه بدیم این بحثو.

ویرایش شده در توسط amir18

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

به گندالف:

چرا داره بر خلاف ارباب حلقه ها حرف میزنه. پیشگویی شده بود که هیچ مرد/انسانی نمیتونه ویچ کینگ رو بکشه. آخرین حرف ویچ کینگ هم توی فیلم همینه و ایووین میگه "من مرد نیستم" و ویچ کینگ رو میکشه. این پیش گویی رو گلورفیندل در سالهای سال قبل کرده بود. اما اینجا خیلی راحت میگه که ویچ کینگ مرده و اون پیشگویی هم کشک بوده.

گالادريل نميگه كه يه مرد ويچ كينگ رو كشته! ميگه آدم های شمال اونو كشتن و دفن كردن. شايد طرف زن بوده :دی

اينطوری اگه بخواييم فرض كنيم، معقول به نظر مياد. يه زن اونو قبل از وقايع ياران حلقه ميكشه و نكرومانسر (كه سائورون باشه) زنده اش ميكنه و همراه بقيه نزگول به دول گولدور فرار ميكنه. (تا اينكه ائووين بعداً ميكشدش.)

اون روح آبی هم كه از مجسمه (توی دول گولدور) بيرون اومد (همونی كه راداگاست باهاش مبارزه كرد)، ويچ كينگ بود. نه؟ اينطوری همه چيز با هم تطابق پيدا ميكنه.

به amir18: من تازه پستتون رو ديدم. درمورد بيشتر گفته هاتون موافقم. اما اشباح حلقه جسم داشتن! اونا در واقع آدم هايی بودن كه با بدست كردن حلقه های نه گانه جسمشون از اونجا محو شد (و به دنيای ديگه ای به نام دنيای سايه ها رفت)؛ يعنی فقط نامرئی هستن و با پوشيدن شنل خودشون رو به بقيه نشون ميدن. برای همين اگه ويچ كينگ رو مرده فرض كنيم، مشكلی پيش نمياد! (البته فقط يه مشكل پيش مياد و اونم اينكه ويچ كينگ بعد از فرار سائورون به دول گولدور حكومت آنگمار رو تأسيس كرد؛ ولی طبق چيزی كه گالادريل ميگه، بايد مدت ها قبل در آنگمار حكومت ميكرده و حتی قبل از فرار سائورون به دول گولدور، آنگمار از بين ميرفته، درحالی كه توی كتاب اينطور نيست! ولی فيلم با كتاب متفاوته، پس ميشه حرف های گالادريل رو به نوعی درست فرض كرد.)

پ.ن: مگه آنگمار توی شمال نيست؟؟

ویرایش شده در توسط گندالف ‌سفید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

آقا چرا همینجوری برای خودتون فن فیکشن مینوسین؟ ویچکینگ پس از شکست از سپاه الف ها و آرتاداین فرار کرد پادشاه آرتاداین می خواست تعقیبش کنه که گلورفیندل نذاشت و گفت هیچ مردی نمیتونه اونو بکشه

حالا این چیزایی که تو فیلم می گه کلا تحریف و شطحیات می باشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

حمید راست میگه. شما برای اینکه ثابت کنید که حرفهای گالادریل درسته دارید چندین و چند فرض میارید و با توجه به این فرضیات(که بعضیهاشون بعیده) میاید و یه داستانی برای توجیه این مسئله میسازید.

اینکه یه زن قبلا اونو کشته و بعد ویچ کینگ زنده شده و دوباره یه زن کشتتش خیلی بعیده. دیالوگ گندالف و پیپین رو توی بازگشت شاه ببینید. گندالف وقتی اسم ویچ کینگ میاد وحشت میکنه و میگه که هیچ کس نمیتونه ویچ کینگ رو بکشه. الان این صحنه فیلم با هابیت تناقض داره. توی لوتر میگه هیچ کس ویچ کینگ رو نکشته اما توی هابیت میدونه که یکی قبلا اونو کشته. اگه میدونه چرا به پیپین نمیگه تا ترس اونو کم بکنه و در عوض اونو بیشتر وحشت زده میکنه؟

به این نکته هم توجه کنید که همه فکر میکردن ویچ کینگ کشته نشدنیه! بعدا که ائووین ویچ کنیگ رو کشت فهمیدا که no man توی اون پیشگویی به معنای "هیچ کسی" نیست به معنای "هیچ مردی" هست. البته هنوز سر این قضیه اختلاف هست که اینجا man به چه معناست.

1- به عنوان یک اسم عام برای همه موجودات(چیزی که اول فکر میکردن)

2- به عنوان مرد - پس ائووین که زن هست اونو کشته

3- به عنوان انسان - پس پیپین که یک هابیته اونو کشته

به هوگو:

الان نمیدونم که اینی که میگی کجای کتابه اما احتمالا داره به این اشاره میکنه که اونها توی دنیای سایه ها هستن. بله ما میتونیم روشون هر اسمی بذاریم به شرطی که با نوشته های تالکین بخونه. الان تعریف شما از نیمه مرده چیه؟ یک آدم نیمه مرده چه خصوصیاتی داره؟

به امیر:

خب آنگمار در شمال بود و دائم با مردم شمال میجنگید. مشکلش چیه؟

نزگول جسم دارن اما دیده نمیشن. در واقع جسمشون شفافه(مثل شیشه) اما میتونن لباس بپوشن و سوار اسب بشن و نمیتونن مثل ارواح پرواز کنن. برای همینه که من میگن نیمه مرده اسم مناسبی براشون نیست. اونها انسانهایی هستن که مرگشون به تعویق افتاده و اسیر حلقه شدن و بدنشون نامرئیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

به گندالف سفید: بله اینا رو که گفتین میدونم . ولی همونطور که گفتید اگه ویچ کینگ رو مرده فرض کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حتی به گفته شما گالادریل منظورش این بوده که یک زن کشتتش بعد سایرون دوباره زندش کرده بعدش دوباره ایووین کشتتش . این که دیگه مرگ نمیشه ، میشه؟؟؟؟؟؟؟ با این حرفتون یعنی ایووین نکشتتش و میتونه دوباره زنده بشه تازه فقط زنها می تونن بکشنش. حالا اگه زنی تو جنگ نباشه چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم حرف شما بعید به نظر برسه .

به 3دی مهدی: مهدی جان درسته آنگمار در شمال بود و با مردم شمال می جنگید. ولی فکر کنم منظورم رو برداشت نکردی.حرف من این بود که حتی بگیم اگه مرده باشه چرا مردم شمال اون رو دفن کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخه به اونا چه ربطی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فقط میشه یه براشت کرد که ویچ کینگ نمرده بوده و اگه پست بالا رو که زدم بخونی منظورم رو میفهمی . حالا چرا گالادریل میگه <<دفن >> من نمیفهمم . شایدم درست گفته نمیتونسته بگه که زیر کوه گذاشتنش !!! باید بگه دفنش کردن . ولی باز میگه توی <<تابوت>> گذاشتنش. پس شاید منظورش از تابوت هم همون چیزیه که تو پست قبلیم گفتم یعنی یه مکان تنگ که زندانیش کردن. ودر ادامه که سارومان میگه فقط یک دسته از اورکها از رود ...... رد شدن واحتمالا اون رو آزاد کردن.

ویرایش شده در توسط amir18

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

والا گالادریل حرف منطقی نمیزنه که بخوام ازش برداشت منطقی بکنم. اما چیزی که به ذهنم میرسه اینه که مردان شمال ویچ کینگ رو کشتن و آنگمار رو شکست دادن. بعد از این میترسیدن که مبادا سائرون برگرده و اینارو زنده کنه برای همین اونو توی مقبره ای دفن کردن و طلسمهای قوی روش گذاشتن که باز نشه! بعد الان سائرون اومده و ویچ کینگ رو دوباره به زندگی برگردونده!

این حرفهایی که زدم کاملا با کتاب تناقض داره اما فکر میکنم منظور فیلمنامه نویس این بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

اگر به جای کلمه کشته شدن کلمه نابود شدن رو به کار ببریم نه پیشگویی گلورفیندل در کتاب زیر سوال می ره نه حرف گالادریل در فیلم

!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

منظورشون مطمئنا نابودی ابدی ویچ کینگ نبوده. یک جور خواب. بسیار بسیار بعیده از فران والش با این اشتباه.

یا ما بد منظور رو گرفتیم یا فیلمنامه بد منظور رو بیان کرده. از کتاب بگذریم این نقص فیلمنامه ارباب حلقه هاست! غیرممکنه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

راستش نمیخوام از فیلم طرفداری کنم ( حالا من کی طرفداری فیلم رو کردم که این بار دومم باشه :دی ) ، ولی آخه اشتباه خیلی بزرگیه و شاید نشه گفت از دستشون دررفته .

فقط آخه چه جوری اونا ویچ کینگ رو دیدن و کشتن و دفنش کردن ؟! مگر اینکه هنوز اون موقع ( به تعریف فیلم ) اونا تبدیل به شبح نشدن ، یا اینکه اصلا تعریف فیلم فرق داره ؛ شاید نزگول رو یه شبح مثل اشباح توی جاده ی مردگان ( با تعریف فیلم ) می دونه که " فاقد جسم " ـن . مثل وقتی که ویچ کینگ پس از کشته شدنش توسط ائووین روحش خارج میشه ...

پ.ن : یه جایی تو فیلم یاران حلقه آراگورن در مورد نزگول میگه :

Neither living nor dead

ویرایش شده در توسط Elrond

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...