رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

turambar

میگم گریم سارومان رو یه خورده زیادی جوون نکرده بودند؟ تو لوتر ریشش کاملا سفید بود ولی اینجا بیشتر سیاه و خاکستری بود! آخه سارومان یکی از ایستاری بود، و این یعنی از نژاد مایا و نامیرا بود و پیش از آینولیندالیه و آفرینش آردا متولد شده بود (هرچند کاربرد کلمه تولد چندان درست نیست) و جسمی که ما ازش میبینیم تنها پوشش ظاهری اون بود، بنابراین اصولا این فرد نمی بایست در گذر زمان پیرتر می شد.

و دوتا سوال دیگه، یکی این که خونه راداگاست دقیقا کجا بود؟ که بعد از این که عنکبوت ها به خونه اش حمله کردن به دول گولدور رفت و دوباره برگشت و از کوهستان مه آلود گذشت و در اریادور با گندالف و گروه ثورین ملاقات کرد؟!! یه خورده عجیب و غیرطبیعی به نظر نمیرسه؟! حالا هرچقدر هم که اون سورتمه خرگوشیش تند حرکت کنه ولی فاصله دول گولدور تا نزدیکی های ریوندل خیلی زیاده! (دومی هم همین سرعت و فاصله بود!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

احسنت به دقتت!

یکی از مشکلاتی که حسابی تو ذوق میزنه گریم متفاوت سارومان و گلادریل هست که امید دارم در قسمت های بعد اصلاح شده باشه. اما این به هیچ وجه از کیفیت و ارزش فیلم کم نمیکنه. ضمن این که تو نسخه پرده ای ریش سارومان بیش از حد تاریک دیده میشد و گرنه در حقیقت رنگش همون خاکستری تیره هست.

فاصلو دول گولدور تا ریوندل بیشتر از اریادور تا ریوندل نیست. و خونو راداگاست هم در میرک وود هست.

اینو فراموش نکنیم که سفر بیلبو از شایر تا ریوندل خیلی طول کشید و در این زمان راداگاست با خرگوش هاش میتونستن چند بار فاصله دول گولدور تا ریوندل رو بپیمایند....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

احسنت به دقتت!

یکی از مشکلاتی که حسابی تو ذوق میزنه گریم متفاوت سارومان و گلادریل هست که امید دارم در قسمت های بعد اصلاح شده باشه. اما این به هیچ وجه از کیفیت و ارزش فیلم کم نمیکنه. ضمن این که تو نسخه پرده ای ریش سارومان بیش از حد تاریک دیده میشد و گرنه در حقیقت رنگش همون خاکستری تیره هست.

فاصلو دول گولدور تا ریوندل بیشتر از اریادور تا ریوندل نیست. و خونو راداگاست هم در میرک وود هست.

اینو فراموش نکنیم که سفر بیلبو از شایر تا ریوندل خیلی طول کشید و در این زمان راداگاست با خرگوش هاش میتونستن چند بار فاصله دول گولدور تا ریوندل رو بپیمایند....

ممنون!

یه سوال دیگه، اعضای شورای سفید فقط همین 4نقر (گندالف - الروند - سارومان - گالادریل) بودند؟ من فکر میکردم بیشتر باشن! مثلا راداگاست یا کیردان؟

و این که کدوم یکی از این دو نفر تراینه؟ و اون یکی دیگه کیه؟

post-1955-0-44840000-1356441308_thumb.jp post-1955-0-69645600-1356441414_thumb.jp

ویرایش شده در توسط turambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ممنون!

یه سوال دیگه، اعضای شورای سفید فقط همین 4نقر (گندالف - الروند - سارومان - گالادریل) بودند؟ من فکر میکردم بیشتر باشن! مثلا راداگاست یا کیردان؟

و این که کدوم یکی از این دو نفر تراینه؟ و اون یکی دیگه کیه؟

post-1955-0-44840000-1356441308_thumb.jp post-1955-0-69645600-1356441414_thumb.jp

اعضای کامل شورای سفید دقیقا مشخص نیست. اسم این 5 نفر مشخصه:

گیردان، الروند، گالادریل، سارومان و گندالف

ممکنه افراد دیگه ای مثل کله بورن، گلورفیندل، راداگاست، و تراندویل هم ممکنه جزوشون باشن.

در مورد تصاویر.

سمت راستی جوونی های بالین و سمت چپی تراین پدر تورینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اولی که بالینه و دومی همون که مهدی گفت. تراین است.

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

گیردان کیه؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

گیردان رهبر الف های تله ری در سرزمین میانه بود و در دوران سوم حفاظت از بندرگاه خاکستری رو به عهده داشت توضیحات بیشتر اینجا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

کشتی ساز و دریانورد ماهر الدار.

اگر کتاب رو خونده باشی میشناسیش.

اطلاعات بیشتر : http://www.glyphweb....a/c/cirdan.html

متاسفانه من موفق به خواندن سیلماریلیون نشدم.! هر جا دنبال کتابش میگردم پیدا نمیکنم.! :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

اعضای کامل شورای سفید دقیقا مشخص نیست. اسم این 5 نفر مشخصه:

گیردان، الروند، گالادریل، سارومان و گندالف

ممکنه افراد دیگه ای مثل کله بورن، گلورفیندل، راداگاست، و تراندویل هم ممکنه جزوشون باشن.

در مورد تصاویر.

سمت راستی جوونی های بالین و سمت چپی تراین پدر تورینه.

با این حال تو فیلم گیردان هم حضور نداشت!

تا حالا تصویر با کیفیتی از تراین و ترور منتشر نشده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
little lord

سلام به تمامی

من هنوز فیلم رو ندیدم نمی خوام ببینم تا کیفیت اصلی فیلم نیاد

من سال ها از عزیزم دور بودم

دوباره یه فرصت پیش اومده ببینمش لمسش کنم با دلم

میدونم یه حسی بهم دست میده که شاید واسه شما هم آشنا باشه اون لحظه رو یادتونه که گالوم تو کوه نابودی

حلقه رو دوباره دستش گرفت بعد اون همه سال؟

اهنگ فیلم تو اون لحظه رو یادتونه ؟

شاید شوقم بیشتر از اونم باشه.تور جان منم ممنونم از ابراز حس قشنگت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

خیلی سعی کردم این کیفیت رو نبینم، اما همونطور که خودم هم پیش بینی می کردم تا زمان انشار نسخه ی با کیفیت تر، واقعاً نمیشه تحمل کرد:دی

خب به دلیل اینکه فیلم رو با دقت و تمرکز کافی ندیدم، فعلاً در موردش نظری نمیدم تا زمانی که نسخه ی فول اچ دی رو ببینم، اما از یه سکانسِ ، واقعاً لذت بردم : در اواخر فیلم، اونجایی که دورف ها بالای درخت هستند و وارگ ها بهشون حمله می کنند ، تورین بر میگرده به پشت سرش نگاه میکنه و با اون صدای پر حجم و فوق العادش و با حالتی متحیّر میگه : آزوگ ؟؟؟!!!

و در ادامه در چند صحنه ی بعد، دوباره تورین رو نشون میده که آروم روی پا می ایسته و به طرف آزوگ حمله میکنه!

به معنی واقعی کلمه، از این دو صحنه لذت بردم!

جلوه های بصری فیلم زیاده، بنابراین به هیچ وجه نمیشه با دیدن چنین کیفیتی، نظر صحیح و منطقی داد! باید صبر کرد تا نسخه ی فول اچ دی منتشر بشه ؛ اون وقت هم میشه در مورد فیلم نظر داد و هم در مورد جلوه های سمعی و بصری!

ویرایش شده در توسط * لرد الروند *

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

آقا راستى اونى كه آزوگ تو آزانول بيزار كشت و سرش رو بريد كى بود ؟ ناين بود ؟! چون اصلا يادم نيست :دى

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

آقا راستى اونى كه آزوگ تو آزانول بيزار كشت و سرش رو بريد كى بود ؟ ناين بود ؟! چون اصلا يادم نيست :دى

داین پا آهنین پسر ناین (که بعد از مرگ تورین سپر بلوط پادشاه تنها کوه شد) آزوگ رو در آزانول بیزار کشت. خود ناین تاجایی که یادم میاد به وسیله ی آزوگ کشته شد.

ویرایش شده در توسط Assassin Creed

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

داین پا آهنین پسر ناین (که بعد از مرگ تورین سپر بلوط پادشاه تنها کوه شد) آزوگ رو در آزانول بیزار کشت. خود ناین تاجایی که یادم میاد به وسیله ی آزوگ کشته شد.

اینجای فیلم با کتاب فرق داره. توی فیلم دوتا نبرد رو یکی کردن. اونی که توی فیلم سرش رو میبره ترور پدربزرگ تورینه. توی کتاب آزوگ توی جنگی که قبل از آزانول بیزار رخ میده سر ترور رو میبره و اسمش رو روی پیشونیش حک میکنه و توسط دورفی به اسم نار برای دورفها میفرسته و دورفها برای انتقام جنگ آزانول بیزار رو شروع میکنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

بله اينو مى دونستم و مشكلم اين بود كه واسه چى يهو تورين غيرتى شد :دى

اینجای فیلم با کتاب فرق داره. توی فیلم دوتا نبرد رو یکی کردن. اونی که توی فیلم سرش رو میبره ترور پدربزرگ تورینه. توی کتاب آزوگ توی جنگی که قبل از آزانول بیزار رخ میده سر ترور رو میبره و اسمش رو روی پیشونیش حک میکنه و توسط دورفی به اسم نار برای دورفها میفرسته و دورفها برای انتقام جنگ آزانول بیزار رو شروع میکنن

ترور ؟! پس حالا چه جورى حالا مى خوان لشكركشى عظيم دورف ها رو توجيه كنن ؟!

البته اون اوليه اسمش رو نميشه نبرد گذاشت چون ترور جونشو براى حماقتش داد و نار هم كه اصلا جلو نرفت . ( تا اونجا هم كه يادمه آزوگ سر ترور رو بر نگردوند ... )

ویرایش شده در توسط Elrond

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ترور ؟! پس حالا چه جورى حالا مى خوان لشكركشى عظيم دورف ها رو توجيه كنن ؟!

البته اون اوليه اسمش رو نميشه نبرد گذاشت چون ترور جونشو براى حماقتش داد و نار هم كه اصلا جلو نرفت . ( تا اونجا هم كه يادمه آزوگ سر ترور رو بر نگردوند ... )

تو این کیفیتی که من دیدم ترور به نظر میرسید. غیرتی شدن تورین هم اینجوری توجیه میشه. لشکر کشی رو هم میشه برای باز پس گیری موریا توجیه کرد.

چرا سر ترور رو برگردوندن. اینجا رو ببین:

https://arda.ir/nar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

تو این کیفیتی که من دیدم ترور به نظر میرسید. غیرتی شدن تورین هم اینجوری توجیه میشه. لشکر کشی رو هم میشه برای باز پس گیری موریا توجیه کرد.

چرا سر ترور رو برگردوندن. اینجا رو ببین:

https://arda.ir/nar

خب این چه بازپس گیری ـه که جرات نمی کنن تو خود موریا برن ؟!

بعدش هم مهدی جون تو این لینکی هم که خودت دادی ننوشته بود که . تا اونجایی هم که من یادمه توی بخش خاندان دورین ضمایم نوشته بود که نار فقط یه لحظه از دور اسم آزوگ رو از سر ترور می خونه و جسدش رو هم می بینه که پرندگان می خورند ، و فقط با سکه های بی ارزشی که بهش داده بودن برمی گرده ...

پ.ن : شانس ما هر وقت هم که می خوایم یه چیزی بگیم کتابی نیست که بهش استناد کنیم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب این چه بازپس گیری ـه که جرات نمی کنن تو خود موریا برن ؟!

بعدش هم مهدی جون تو این لینکی هم که خودت دادی ننوشته بود که . تا اونجایی هم که من یادمه توی بخش خاندان دورین ضمایم نوشته بود که نار فقط یه لحظه از دور اسم آزوگ رو از سر ترور می خونه و جسدش رو هم می بینه که پرندگان می خورند ، و فقط با سکه های بی ارزشی که بهش داده بودن برمی گرده ...

پ.ن : شانس ما هر وقت هم که می خوایم یه چیزی بگیم کتابی نیست که بهش استناد کنیم :دی

آزانول بیزار رو میگی؟ ناین یا داین(یادم نیست دقیق) وارد موریا میشه و میفهمه که هنوز بالروگ اونجاست و نمیذاره دورفها وارد موریا بشن.

مدخل آزوگ و ترور رو هنوز توی دانشنامه نداریم. به زودی اینا رو اضافه میکنم. توی ص 691 و 692(توی نسخه من) بازگشت پادشاه مینویسه که نار سر رو بر میگردونه. سکه ها رو هم به عنوان تحقیر بهش میده. بعدها دایین سر آزوگ رو میبره و سکه ها رو توی دهنش میذاره و پس میفرسته. آروگ اسمش رو با الفبای رونی روی پیشونی ترور داغ میزنه و میگه برو اینو نشون دورفها بده تا همه بفهمن کی توی موریا حکمرانی میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اینو کجا خوندی؟؟! تو ضمیمه بازگشت شاه که همچین چیزی نبود؟! بود؟!!

توی ص 691 و 692(توی نسخه من) بازگشت پادشاه مینویسه که نار سر رو بر میگردونه. سکه ها رو هم به عنوان تحقیر بهش میده. بعدها دایین سر آزوگ رو میبره و سکه ها رو توی دهنش میذاره و پس میفرسته. آروگ اسمش رو با الفبای رونی روی پیشونی ترور داغ میزنه و میگه برو اینو نشون دورفها بده تا همه بفهمن کی توی موریا حکمرانی میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

توی ص 691 و 692(توی نسخه من) بازگشت پادشاه مینویسه که نار سر رو بر میگردونه. سکه ها رو هم به عنوان تحقیر بهش میده. بعدها دایین سر آزوگ رو میبره و سکه ها رو توی دهنش میذاره و پس میفرسته. آروگ اسمش رو با الفبای رونی روی پیشونی ترور داغ میزنه و میگه برو اینو نشون دورفها بده تا همه بفهمن کی توی موریا حکمرانی میکنه.

من همین الان ضمیمه بازگشت پادشاه رو خوندم، متن دقیقش اینه: "... نار خم شد تا سر را بردارد اما صدای ازوگ گفت: بیندازش زمین! گورت را گم کن! ..." خلاصه این که نار فقط سر ترور رو میبینه و نمیتونه اون رو برگردونه. اما بقیش درسته. داین سر ازوگ رو تو آزانول بیزار میبره و سکه ها رو توی دهنش میذاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من همین الان ضمیمه بازگشت پادشاه رو خوندم، متن دقیقش اینه: "... نار خم شد تا سر را بردارد اما صدای ازوگ گفت: بیندازش زمین! گورت را گم کن! ..." خلاصه این که نار فقط سر ترور رو میبینه و نمیتونه اون رو برگردونه. اما بقیش درسته. داین سر ازوگ رو تو آزانول بیزار میبره و سکه ها رو توی دهنش میذاره.

اوه راست میگی! ادامه اش رو نخوندم. تو ذهنم بود که سر رو میندازه جلوش و میگه برو برای همین به همونجا که رسیدم دیگه بقیه اش رو نخوندم و فکر کردم حافظه ام درست گفته! :دی

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

آزانول بیزار رو میگی؟ ناین یا داین(یادم نیست دقیق) وارد موریا میشه و میفهمه که هنوز بالروگ اونجاست و نمیذاره دورفها وارد موریا بشن.

مدخل آزوگ و ترور رو هنوز توی دانشنامه نداریم. به زودی اینا رو اضافه میکنم. توی ص 691 و 692(توی نسخه من) بازگشت پادشاه مینویسه که نار سر رو بر میگردونه. سکه ها رو هم به عنوان تحقیر بهش میده. بعدها دایین سر آزوگ رو میبره و سکه ها رو توی دهنش میذاره و پس میفرسته. آروگ اسمش رو با الفبای رونی روی پیشونی ترور داغ میزنه و میگه برو اینو نشون دورفها بده تا همه بفهمن کی توی موریا حکمرانی میکنه.

آره درسته ، داين يه نيم نگاهى ميندازه و حدس ميزنه اون پشت هنوز بلاى جان دورين هست ؛ اما قبلش مردم دورين اعلام مى كنن كه نمى تونن دوباره موريا رو حفظ كنن و بقيه ى مردم هم ميگن كه در اينجا اميد كار نيست ...

بفرما اينم مدرك :دى :

" ... نار خم شد تا سر را بردارد ، اما صداى آزوگ گفت : " بيندازش زمين ! گورت را گم كن ! اين هم دستمزدت گداى ريشو . " ... "

پ.ن : آقا معذرت ؛ من الآن پست تورامبار رو ديدم :دى

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

" ... نار خم شد تا سر را بردارد ، اما صداى آزوگ گفت : " بيندازش زمين ! گورت را گم كن ! اين هم دستمزدت گداى ريشو . " ... "

این در کتاب بازگشت پادشاه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

خب من یه بار دیگه که فیلم رو با کیفیت Dvdscr دیدم و تازه تموم حرف ها رو متوجه شدم. حالا یه چندتا سوال برام پیش اومد:

1-اون جایی که اورک ها و آزوگ با هم ملاقات میکنن و درباره ی دورف ها نقشه میکشن خرابه های آمون سول یا همون ودرتاپ هست؟

2-توی شورای سفید وقتی گندالف شمشیر مورگولی رو نشون میده گالادریل میگه که وقتی ویچ کینگ و آنگمار شکست خورد جسد اون و شمشیر و... رو در یک گور قرار دادن و بر اون قبر یه طلسم قدرتمند خوندند که نمیتونه شکسته شه. متاسفانه توی کتاب ها در این باره چیزی گفته نشده بود! حالا قضیه ی این گور چیه؟ یعنی واقعا ویچ کینگ رو داخل یه قبر قرار داده بودن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...