رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

msa_dino

من نسخه اکستندد فیلم رو دیروز از لینکی که دوستان گذاشته بودن دانلود کردم و دیدم...

اول اینکه برای کسانی که هنوز دانلود نکردن پیشنهاد می کنم تا اومدن نسخه ی بلوری صبر کنید و عجله نکنید چون کیفیتش در مقایسه با حجمش خیلی خوب نیست.

و اما راجع به اضافات فیلم نظراتم به ترتیب:

1- جنگ آزانول بیزار: چندان نکته ی جدیدی اضافه نکرده بودن جز اینکه نشون داد آزوگ حلقه رو از دست ترین درآورده بود. در کل نه بد بود نه خوب ولی چیز جالبی نداشت

2- بخش های تازه بئورن: خیلی عالی بود... واقعا اینجا رو دوست داشتم چون یه جورایی غافلگیر شدم.انتظار نداشتم صحنه معرفی دوتا دوتای دورفا رو نشون بدن. دیگه اینکه کلا با کامل شدن این بخش، احساس کردم روند کلی فیلم هم یه جورایی قوام پیدا کرد و منطقی تر شد و خیلی از سوالات پیش زمینه ذهن بینندگان برطرف شد.

3- میرک وود: این بخش هم خیلی دوست داشتم... مدت زمان حضور در اون فضای تار و وهم آلود میرک وود رو تا حد قابل قبول و مطلوبی افزایش داده بودن. اون بخش رودخانه هم خیلی خوب بود، ولی کاش فقط عمق رودخانه رو بیشتر می گرفتن تا دورف ها برای بیرون آوردن بومبور هم به دردسر بیفتن و بار طنز فیلم بیشتر بشه...

4- شهر دریاچه: بخش های تازه بیشتر به شهردار شهر و آلفرید اختصاص داده شده بود و تنها بخش جالبش به نظر من، دعوای کوتاه دورفها با سربازای شهر دیل و حمایت مردم از بارد بود...دیگه اینکه توی پشت صحنه های فیلم، بخش های بیشتری توی قایق در راه رسیدن به شهر دریاچه دیده بودم که دیالوگ های قشنگی داشت و واسه همین انتظار داشتم اضافه بشن ولی خبری ازشون نبود.راستی راجع به اون چیز وحشتناکی که ارباب شهر دریاچه میخورد هم.... ( دیگه بهتره حرفی نزنیم کاش فقط نبود!)

5- صحنه های اضافی دولگولدور هم جالب بودن ولی با آقا مهدی موافقم که کلا صحنه ها و حتی داستان تغییر کرده بود!... فکر نمیکردم اینقدر از فیلم اصلی تغییرش بدن... راجع به تراین پیر می تونم بگم صحنه های تازه اش بد نبود و بخصوص اوایلش و ورود ناگهانیش مهیج بود... ولی اون مدل مرگش و حرف های خیلی کلیشه ای و بی محتوای لحظه های آخرش: (( به تورین بگو دوستش دارم.)) ابداً به دلم ننشست. بنظرم بهتر بود که اصلا کار رو به رویارویی با سائرون نمی کشوندن و توی همون چند صحنه قبلش، آزوگ یا یکی دیگه از ارک ها به زندگی تراین پایان می داد.(مثلا بعد از ناپدید شدن گاندولف، تراین گیر میوفتاد و ...)

یه چیز دیگه که خیلی توی ذوقم زد، نبود هیچ صحنه اضافی از الف های جنگلی بود که خیلی انتظار داشتم چیزی از جشن الف ها، یا حداقل بازجویی تراندویل از گروه دورف ها ( که توی پشت صحنه ها بود) رو در این نسخه ببینم...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

یه چیز دیگه که خیلی توی ذوقم زد، نبود هیچ صحنه اضافی از الف های جنگلی بود که خیلی انتظار داشتم چیزی از جشن الف ها، یا حداقل بازجویی تراندویل از گروه دورف ها ( که توی پشت صحنه ها بود) رو در این نسخه ببینم...

یعنی اون قسمتی که توی پشت صحنه ها نشون دادن، یعنی اولش که دورف ها رو پیش تراندویل میارن و تراندویل روی تختش نشسته و باهاشون حرف میزنه توی نسخه Extended اضافه نشده و کلا از فیلم حذف شده؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یعنی اون قسمتی که توی پشت صحنه ها نشون دادن، یعنی اولش که دورف ها رو پیش تراندویل میارن و تراندویل روی تختش نشسته و باهاشون حرف میزنه توی نسخه Extended اضافه نشده و کلا از فیلم حذف شده؟!

بله اون قسمتها کلا حذف شده. اون جزو پشت صحنه هایی بود که قراره توی نسخه اکستندد باشه و توش پیتر میگه که این صحنه زائد بود و حذف کردیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

بله اون قسمتها کلا حذف شده. اون جزو پشت صحنه هایی بود که قراره توی نسخه اکستندد باشه و توش پیتر میگه که این صحنه زائد بود و حذف کردیم.

یه سوال دیگه! در مورد این که گندالف کی و چجوری کلید و نقشه اره بور رو از تراین گرفته چیزی نبود؟

و دیگه این که خبری از اون مهمونی تو شهر دریاچه شب قبل از حرکت دورف ها نبود؟ که تو فیلم دیدیم بوفور خوابش برده!

صحنه اضافه ای از گذر گروه از دیل و اطراف اره بور نداشت؟ یعنی اون عکسایی که از تورین تو دیل دیدم مال نبرد پنج سپاهه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یه سوال دیگه! در مورد این که گندالف کی و چجوری کلید و نقشه اره بور رو از تراین گرفته چیزی نبود؟

و دیگه این که خبری از اون مهمونی تو شهر دریاچه شب قبل از حرکت دورف ها نبود؟ که تو فیلم دیدیم بوفور خوابش برده!

صحنه اضافه ای از گذر گروه از دیل و اطراف اره بور نداشت؟ یعنی اون عکسایی که از تورین تو دیل دیدم مال نبرد پنج سپاهه؟

نه در مورد گرفتن کلید چیزی نشون نداد. وقتی گندالف تراین رو میبینه بهش میگه اونا رو داده به تورین.

مهمونی ای در شهر دریاچه وجود نداره.

وارد دیل نمیشن و اون عکسها مال نبرد پنج سپاهه. اما چندتا صحنه کوتاه کنار اره بور هست. چیز خاصی نیستن و پیدا کردن راه یه ذره طولانی تر شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

در مجموع با انتشار نسخه اکستندد برهوت اسماگ این فیلم خیلی بهتر شد تیکه مربوط به بیورن که واقعا یکی از جاهایی بود که موقع خوندن کتاب هم عاشقش شدم ولی واقعا فک نمیکردم قضیه ویچ کینگ رو بخواد بیش از این ادامه بده.با اینکه طرفدار شیش دنگ جکسونم ولی با این کار جکسون نه تنها گفته های کتاب بلکه گفته های خودش تو لوتر رو هم راجع به اون پیشگویی معروف نقض کرد.واقعا مسخرس که ویچ کینگ رو با اون ابهت خفت کنن بندازنش تو قبر!!!!

ویرایش شده در توسط آلاتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خب من هم دیدم نسخه اکستند رو. به نظرم بدترین نسخه اکستند هستش بین 4 نسخه قبلی (سه گانه لوتر و هابیت یک )که پیتر از این دنیا ساخته . بزرگترین اشکال پیترجکسون اینه که 750 میلیون دلار هزینه میکنه اما خودش هم نمیدونه تصمیم و قدم بعدیش چیه ! این نسخه چنان بد بود که انگیزه ای برای گرفتن نسخه فول اچ دیش ندارم و به همون نسخه سینمایی اکتفا میکنم . تفاوت های دول گولدور در نسخه سینمایی و اکستند فاجعه است ! با توجه به تریلر هایی که برای قسمت یک هابیت اومده بود و حضور تراین رو حتمی کرده بود ، مشخصه که پیتر اول (وقتی فیلم دو قسمتی بود) قسمت های مربوط به تراین رو ساخته اما بعد وقتی فیلم سه قسمتی شده پشیمون شده و فیلم نامه رو تغییر داده به اون چه تو نسخه سینمایی هابیت دو دیدیم . اما بعد وقتی میخواسته نسخه اکستند هابیت دو رو تهیه کنه دوباره صحنه هایی که اول از تراین ضبط کرده بود رو وصل کرده به نسخه سینمایی ( که تراین درش حذف شده بود ) . این میشه که این فاجعه عدم مطابقت دو نسخه به وجود میاد . دقیقا همون صحنه هایی که تو نسخه سینمایی گندالف داره تنهایی میدوه اینجا با ترور هستش .

یه جا خونده بودم اصغر فرهادی گفته بود آخرین فرصتی که میشه فیلم نامه رو اصلاح کرد، شب قبل شروع فیلم برداریه ! خب میگیم این خیلی سخت گیریه ! چون حتی یکی مثل کوبریک هم موقع فیلم برداری گاهی یه تغییراتی رو فیلم نامه پیاده میکرده ... اما پیتر این کار رو به حد اعلا رسونده و تو روند داستان فیلمی دست میبره و تغییرش میده که سال قبل خودش اکران کرده :D

میدونید تفاوت صحنه های اکستند هابیت با ارباب حلقه ها چیه ! نظرم اینه که تو ارباب حلقه ها اون صحنه ها رو به خاطر زمان محدود اکران در سینما مجبور میشدن کوتاه کنن به خاطر همین بعدا تو نسخه اکستند دادنشون بیرون تا هم فیلم کامل بشه هم جذابیتش افزوده بشه. اما تو هابیت صحنه های نسخه اکستند رو وصله فیلم کردن (به بدترین شکل ممکن ) تا هر طوری شده چند دلار بیشتر سود به جیبشون سرازیر بشه و نه تنها فیلم رو کامل نمیکنه بلکه نسخه سینمایی خودش رو منکر میشه!

پی نویس : وقتی جنازه ویچ کینگ رو مثل گونی پرت کردن تو قبر وسوسه شدم فیلم رو ول کنم ( یکی نیست بگه آخه نانجیب ها اون اهریمن حرمت داره ! گند نزنید به عظمت کسی که دروازه میناس رو با طلسمش شکوند ) . افسوس که این کار رو نکردم و به فاجعه دولگولدور رسیدم . دیگه از زمان شکست گندالف به اونور فیلم رو ول کردم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

ولی نکته ای که ، تو اون صحنه ای که ویچ کینگ رو داخل قبر می کردند ، جای سواله اینه که چرا دور جنازه ی اونو با غل و زنجیر بسته بودند ؟! خب اونکه مثلا مرده که ، پس چه نیازیه که دورش زنجیر ببندند؟!

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

ولی نکته ای که ، تو اون صحنه ای که ویچ کینگ رو داخل قبر می کردند ، جای سواله اینه که چرا دور جنازه ی اونو با غل و زنجیر بسته بودند ؟! خب اونکه مثلا مرده که ، پس چه نیازیه که دورش زنجیر ببندند؟!

چون من فیلمو بدون زیرنویس میدیدم و زبانم در حد عالی نیست زیاد مطمعن نیستم ولی یه جا از نسخه اکستندد هست که گندالف با بیورن خلوت کرده که ناگهان یه چیزی تو مایه های اون ارتباط ذهنی توی فیلم یک بین گندالف و بانو گالادریل به وجود میاد که گالادریل میگه زیردستای ویچ کینگ اونو تو پارچه و غل و زنجیر میبندن تا نتونه به این دنیا برگرده یا یه همچین چیزایی!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

این نسخه اکستندد خیلی بهتر بود و فیلم رو جذاب تر و اکشن تر کرد بخصوص دول گولدور،ولی کشته شدن تراین یه کم بچه گانه بود.

در مورد ویچ کینگ هم خوب چرا میگین که پیشگویی رو نقض کرد؟ اینا که خودشون ویچ کینگ رو نکشتند.اونا فقط دارن مردشو حبس میکنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مشخصه که پیتر تو این چند ماه فاصله بین نسخه سینمایی و اکستندد داستان رو برای بار چندم عوض کرده.

تو نسخه سینمایی تورین به گندالف میگه "پدرم قبل از گم شدنش اومد پیشت" اما تو نسخه اکستندد شده "پدرم قبل از نبرد موریا اومد پیشت". به نظرم قرار نبوده تراین تو نبرد موریا اسیر بشه. بلکه قرار بوده بعدا بره به دول گولدور و گندالف بره اونجا و ببیندش و کلید و نقشه رو ازش بگیره اما الان(یا همون چند سال پیش) عوض کردن و کلید و نقشه اونجا تحویل داده نمیشه. گندالف برای بازنگری و تحقیق به دول گولدور نمیره بلکه میخواد یه تنه سائورون و آزوگ و سپاهش رو شکست بده!

اون تله پاتی گندالف و گالادریل هم افتضاح بود! اگه میتونن از طریق ذهن از فاصله دور حرف بزنن چه نیازی هست که این همه راه برن تا همدیگه رو ببینن. چرا وقتی گندالف تو اورتانک اسیر شده به گالادریل خبر نمیده؟ چرا همین الان که تو دول گولدور اسیر شده و نقشه های سائورون رو فهمیده خبر نمیده؟

در مورد ویچ کینگ هم خوب چرا میگین که پیشگویی رو نقض کرد؟ اینا که خودشون ویچ کینگ رو نکشتند.اونا فقط دارن مردشو حبس میکنن.

چون هیچ کس نمیتونسته ویچ کینگ رو بکشه! همون کشته شدن و دفن کردنش پیشگویی رو نقض میکنه. اصلا پیشگویی در همون زمان رخ میده و گلورفیندل به ائارنور میگه:

Far off yet is his doom, and not by the hand of man will he fall

اما تو فیلم میگه نه تنها اون زمان ویچ کینگ فرار نکرد بلکه مردان شمال کشتنش و انداختنش تو گور!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

دوتا نکته ای که دیشب یادم رفت بگم :

یکی از صحنه های بئورن که تو نسخه سینمایی بود تو نسخه اکستند حذف شده واون هم جایی بود که بئورن شب وارد خونه میشه (وقتی همه خوابیدن ) اما تو نسخه اکستند انگار تمام شب بیرون مونده بوده .

تو بعضی قسمت های اضافه شده به فیلم تو بخش سیاه بیشه، اصلاح رنگ صورت نگرفته و تنه بعضی درخت ها آبی میزنه و کل تصویر خام و ابتدایی به نظر میرسه . چنتا نمونه رو میذارم اینجا :

post-1294-0-01361600-1414139448_thumb.pn

post-1294-0-28041400-1414139499_thumb.pn

post-1294-0-21709500-1414139559_thumb.pn

گندالف برای بازنگری و تحقیق به دول گولدور نمیره بلکه میخواد یه تنه سائورون و آزوگ و سپاهش رو شکست بده!

اون تله پاتی گندالف و گالادریل هم افتضاح بود! اگه میتونن از طریق ذهن از فاصله دور حرف بزنن چه نیازی هست که این همه راه برن تا همدیگه رو ببینن. چرا وقتی گندالف تو اورتانک اسیر شده به گالادریل خبر نمیده؟ چرا همین الان که تو دول گولدور اسیر شده و نقشه های سائورون رو فهمیده خبر نمیده؟

اتفاقا منم تو حکمت این کار موندم ! خود گندالف میگه که این یه تله است اما با کمال میل میره تو دولگولدور ! خب اگه انقدر مطمعنه چرا نمیره با ارتش شورای سفید بیاد ؟ حرفش که برای گالادریل سنده ! چرا الکی خودش رو تو دردسر میندازه ؟

تو اکستند این سوال پیش میاد که چرا تراین رو زودتر نکشتن ؟ اگه به خاطر حلقه بود که خب حلقه رو ازش گرفتن . اگه به خاطر اطلاعات بود و میخواستن شکنجه اش بدن پس چرا درست وقتی گندالف رو دید این کار رو کردن. اونا که یه بار طلسمش کرده بودن ، خب دوباره این کار رو میکردن :D

در مورد تلپاتی : به نظرم اشتباه برداشت کردید این قسمت رو . به نظرم اینجا تلپاتی نیست و صدای گالادریل زنده نیست در اصل . یعنی گندالف فقط داره حرف های گالادریل رو به خاطر میاره . حرف هایی که تو دیدارش با گالادریل تو ریوندل زده . ( میشه اینجوری توجیه کردش )

یه مورد اینچنینی تو فیلم دو برج هم داشتیم که نمیشه توجیه کردش . بعد از این که الروند به آرون میگه که حتی اگه اله سار شاه بشه باز مرگ اون ها رو از هم جدا میکنه ، صدای گالادریل برای الروند پخش میشه و گالادریل از قدرت سائرون میگه و این که سرنوشت به انتخاب کاپیتان گوندور متصله ( فارمیر ) و اگه دست دراز کنه و حلقه رو برداره همه چی از دست میره ! 0_0 من خودم این یه تیکه رو شاخ دراوردم ! چون اولا یادم نیست گالادریل بعد عزیمت یاران حلقه از ریوندل تا اون زمان (اواسط فیلم دوم )الروند رو ملاقات کرده باشه و دوما یادم نمیاد گالادریل پلانتیر داشته باشه که جزئیات پیرامون فرودور رو انقدر دقیق میبینه @};-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

واقعا عوض کردن صحنه ها خیلی بده. صحنه ای که آزوگ به گندالف حمله میکنه توی دو نسخه ببینید. تو نسخه سینمایی گندالف داره ورد میخونه و یهو آزوگ میپره روش و پرتش میکنه(که اثری از تراین نیست). اما تو نسخه اکستندد اثری از ورد خوندن نیست و یهو آزوگ میاد و گندالف رو پرت میکنه. صحنه پرت شدن دقیقا همونه اما اینبار تراین توش هست!

در مورد تلپاتی منظورم صحبتهای گندالف با بئورن نبود. اون قسمت در دروازه الفی میرک وود که گالادریل میگه برو به مقبره ها بود. یادم نمیاد اینو جایی گفته باشه و طبق نسخه اکستندد بئورن اولین کسی هست که درباره اش به گندالف میگه. اگه میتونن با هم حرف بزنن چه نیازی هست که راداگاست برای شورای سفید پیغام ببره که گندالف رفته دول گولدور. خب اینم تلگرافی میگفتن!

چقدر سوتی داره این فیلم! حالم بد شد! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

در مورد تلپاتی منظورم صحبتهای گندالف با بئورن نبود. اون قسمت در دروازه الفی میرک وود که گالادریل میگه برو به مقبره ها بود. یادم نمیاد اینو جایی گفته باشه و طبق نسخه اکستندد بئورن اولین کسی هست که درباره اش به گندالف میگه. اگه میتونن با هم حرف بزنن چه نیازی هست که راداگاست برای شورای سفید پیغام ببره که گندالف رفته دول گولدور. خب اینم تلگرافی میگفتن!

آره خب تو قسمت قبل این صحبت ها نبود، من میگم میتونیم بذاریم به حساب این که این حرف ها تو ریوندل بینشون رد و بدل شده اما به ما نشون داده نشده . ضمن این که صحبت های خصوصی گالادریل تو ریوندل با گندالف همچنین محتوایی داشت که گندالف باید دنبال حل مسئله نکرومانسرباشه .

نگفتی نظرت در مورد اون تیکه لوتر چیه ؟ بدتر از واسه هابیت نیست به نظرت ؟

یه سوتی دیگه هم بگیرم: تو کتاب میگه که تراین تو نبرد آزانول بیزار یه چشمش رو از دست میده! تو پرولوگ سفری غیرمنتظره نشون داد که تراین از قبل یک چشمش رو از دست داده که خب با کتاب نمی خوند اما به هر حال! حالا نکته جالب اینه که تو این فیلم هر دو چشم تراین سرجاشون و سالم هستند! من نمیدونم یعنی تو دول گولدور نکرونسر علاوه بر زنده کردن مردگان جراحی چشم هم انجام میده؟! :D

اینم تصاویرش:

post-1955-0-85081600-1414151132_thumb.jp

post-1955-0-32311900-1414151151_thumb.jp

انصافا عالی گفتی ! منم هی با خودم میگتفم پس اون یارو یه چشمه کجاس !؟ مگه اون بابای تورین نبود و ... @};- اننقدر حجم سوتی ها زیاد بود که نتونستم این یکی رو درک کنم :D

حتما پیتر با خودش گفته کسی یادش نیست دو سال پیش چی نشون دادم بهشون :|

آقا یه سوال ، با توجه به این چیزی که تو نسخه اکستند دیدیم تراین کی کلید رو داده به گندالف ؟ قبل نبرد موریا ؟! خب چرا خودش نداد بهش وقتی پسرش پیششه ؟ و این که اگه نمیخواد تورین وارد تنها کوه بشه پس برای چی کلید و نقشه رو میده به گندالف که بده به تورین ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

تو نقشه چیزی به اسم High Fells وجود نداره، بنابراین ما همون وسطای

یه سوتی دیگه هم بگیرم: تو کتاب میگه که تراین تو نبرد آزانول بیزار یه چشمش رو از دست میده!

توی نقشه کتاب ندیدم ولی توی نقشه بازی دوران سوم توتال وار:ارتفاعات های فلز رو یکسری از کوه های شمال ریوندل و سمت غربی کوهستان مه آلود مشخص کرده بود.

دقیقا الان بحث داغ کاربرای سایت وان رینگ و پیج های هابیت، تفاوت چهره و بازیگر نقش ترین در فیلم های اول ودومه... یه بحث داغ دیگه هم اینه که بلاخره گاندولف کلید و نقشه رو کی به ترین داده؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

سوتی بعدی (این تو نسخه سینمایی هم هست): تو سکانس نبرد بیلبو با عنکبوت ها اولش به نظر میرسه که بیلبو فقط موقعی که حلقه رو دستش میکنه میتونه حرف زدن عنکبوت ها رو متوجه بشه، اما کمی جلوتر در کمال تعجب می بینیم که بیلبو حلقه رو از دستش در میاره و یه عنکبوت رو میزنه، و عنکبوته میگه it stings (که بیلبو همین جا تصمیم میگیره اسم شمشیر رو بذاره استینگ) یکی توضیح بده این چجوری میشه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

نمی دونم چرا جکسون اینقدر سوتی داده تو این فیلم ؟! از جکسون واقعا از اینجور کارها بعید بود ! اصلا معلوم نیست که چش شده ؟! انگار یکی اومده و چشش زده باشه !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

این چه وضعیه؟ این چه نسخه اکستنددیه؟ این چه کار کارگردانیه؟ این چه فیلمیه؟ در چه حد تحریف؟ :D حالا تحریف های دیگه جای خود داره ولی این قسمت ویچ کینگ بدترین تحریفی بود که دیدم. بدترین تحریفی که پیتر توی 6 گانه کرده.

آخه مگه ویچ کینگ بچست که اینجوری گرفتنش؟ ویچ کینگ با اون اباهتش رو اینجوری نشون داده! مگه ویچ کینگ رو چی فرض کرده پیتر جکسون که اینجوری گرفتنش و پرتش میکنن توی گور؟

واقعا از پیتر نا امید شدم.

ویرایش شده در توسط Assassin Creed

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

هابیت 2 همون نسخه معمولیش با اینکه همچین مالی نبود اما بهتر از این نسخه اکستندد بود.

واقعا این نسخه باعث شد نسبت به هابیت 3 ناامید بشم . امیدوارم که در هابیت 3 شاهد این سوتی ها نباشیم .

حتی این پوستر و عکسهای جدیدی هم که دوستان داخل تاپیک اخبار هابیت نبرد پنج سپاه گذاشتن بیشتر به یه کارتون و انیمیشن شبیهه تا یک فیلم حماسی.

در کل فکر کنم باید سطح انتظاراتمون رو از هابیت 3 بیاریم پایین تا بعدا تعجب زده نشیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

اینطور که پیش میره یهو دیدید تو قسمت سوم سایرون زد شورای سپید رو سرویس کرد و از اونور هم اسماگ و ازوگ بقیه بروبچ رو به فنا دادن!!!هیچی از جکسون بعید نیست وقتی که این شاهکارارو به خرج میده:-D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

آره خب تو قسمت قبل این صحبت ها نبود، من میگم میتونیم بذاریم به حساب این که این حرف ها تو ریوندل بینشون رد و بدل شده اما به ما نشون داده نشده . ضمن این که صحبت های خصوصی گالادریل تو ریوندل با گندالف همچنین محتوایی داشت که گندالف باید دنبال حل مسئله نکرومانسرباشه .

انصافا عالی گفتی ! منم هی با خودم میگتفم پس اون یارو یه چشمه کجاس !؟ مگه اون بابای تورین نبود و ... :D اننقدر حجم سوتی ها زیاد بود که نتونستم این یکی رو درک کنم @};-

حتما پیتر با خودش گفته کسی یادش نیست دو سال پیش چی نشون دادم بهشون :D

آقا یه سوال ، با توجه به این چیزی که تو نسخه اکستند دیدیم تراین کی کلید رو داده به گندالف ؟ قبل نبرد موریا ؟! خب چرا خودش نداد بهش وقتی پسرش پیششه ؟ و این که اگه نمیخواد تورین وارد تنها کوه بشه پس برای چی کلید و نقشه رو میده به گندالف که بده به تورین ؟

قبل از نبرد موریا تراین کلید رو به گندالف داده تا ازش محافظت کنه و من هم فکر هم نکنم که تراین خواسته باشه که گندالف کلید رو به تورین بده ، گندالف تا اونجایی که من به یاد میارم هیچوقت به تورین نگفته که این کلید رو پدرش بهش داده . تراین فقط خواسته گندالف از کلیده محافظت کنه (حالا دلیل اینکه چرا تراین کلید رو به گندالف رو داده رو من نمی دونم ، ولی اونطور که خودم دوست دارم به نظر بیاد اینه که اولا گندالف نماد یک محافظه ، همانطور که از سرزمین میانه محافظت می کنه ، دوما هم به احتمال خیلی زیاد تراین از این ترسیده که تورین هم مثل ترور دیوونه بشه سوما هم از این ترسیده که شاید اگه به تورین نده این کلید به دست نااهلش بیوفتد و بهترین کس می تونه گندالف باشه , چهارما شاید فقط خواسته که تا بازگشتش بعد از جنگ اره بور از اون نگهداری کنه که بعدا برنمی گرده دیگه :دی)! ولی گندالف به دلیل نگرانی از اینکه وقت خوابیدن اژدها به سر رسیده و ممکنه به جاهای دیگه ای هم حمله کنه ، تورین رو اصرار می کنه که به سمت اره بور بره تا آرکن استون رو برداره و ارتش دورفهارو متحد کنه و دوباره تا دیر نشده و اره بور دست کسی نیوفتاده اژدها رو بکشند!

خب شاید با خودتون بگین که چرا گندالف با کمک انسان ها نمیره ، شاید دلیلش این باشه که تعداد انسان ها به دلیل حمله ی اسماگ به شهر دیل کم شده باشه و الف ها هم حاضر به کمک به دورف ها نباشند !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آره اون قضیه لوتر هم خیلی بده. لوتر از این مسخره بازی ها کم داشت و میشد بعضی چیزا رو زیر سیبیلی رد کرد اما تو هابیت نمیشه.

منم نمیدونم قضیه نقشه و کلید چی شد!

قبل از نبرد موریا تراین کلید رو به گندالف داده تا ازش محافظت کنه و من هم فکر هم نکنم که تراین خواسته باشه که گندالف کلید رو به تورین بده ، گندالف تا اونجایی که من به یاد میارم هیچوقت به تورین نگفته که این کلید رو پدرش بهش داده . تراین فقط خواسته گندالف از کلیده محافظت کنه (حالا دلیل اینکه چرا تراین کلید رو به گندالف رو داده رو من نمی دونم ، ولی اونطور که خودم دوست دارم به نظر بیاد اینه که اولا گندالف نماد یک محافظه ، همانطور که از سرزمین میانه محافظت می کنه ، دوما هم به احتمال خیلی زیاد تراین از این ترسیده که تورین هم مثل ترور دیوونه بشه سوما هم از این ترسیده که شاید اگه به تورین نده این کلید به دست نااهلش بیوفتد و بهترین کس می تونه گندالف باشه , چهارما شاید فقط خواسته که تا بازگشتش بعد از جنگ اره بور از اون نگهداری کنه که بعدا برنمی گرده دیگه :دی)! ولی گندالف به دلیل نگرانی از اینکه وقت خوابیدن اژدها به سر رسیده و ممکنه به جاهای دیگه ای هم حمله کنه ، تورین رو اصرار می کنه که به سمت اره بور بره تا آرکن استون رو برداره و ارتش دورفهارو متحد کنه و دوباره تا دیر نشده و اره بور دست کسی نیوفتاده اژدها رو بکشند!

خب شاید با خودتون بگین که چرا گندالف با کمک انسان ها نمیره ، شاید دلیلش این باشه که تعداد انسان ها به دلیل حمله ی اسماگ به شهر دیل کم شده باشه و الف ها هم حاضر به کمک به دورف ها نباشند !!

تو مهمانی غیر منتظره گندالف کلید و نقشه رو به تورین میده و میگه پدرت اینو داد که بهت بدم. الان اینو چطور میشه توجیه کرد؟

//

اصلا چرا تراین رو اینهمه مدت زنده نگه داشتن؟ منتظر بودن گندالف بیاد بعد اونو بکشن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

آقا مهدی کحا اینطوری گفته ؟!

گندالف تو مهمانی غیره منتظره وقتی که کلید رو به تورین می ده اینو می گه : " اینو پدرت بهم داده ، تراین ... تا ازش محافظت کنم ، حالا این مال توئه " خوده شما هم همینطوری ترجمه کرده بودینش , و جالبه که هیچوقت هم نگفته که پدرت خواسته اینو به تو بدم ...

تراین رو هم به این دلیل زنده نگه داشتن تا ازش بازجویی بکنن (حالا نمی دونم در چه موردی ازش بازجویی کرده اند ، شاید احتمالا از کلیده یا وجود درب مخفی و اینا باشه %، خودتون خوب می دونین که دورف ها در ساخت درهای نامرئی و مخفی تبحر خاصی رو دارند :دی)، و بعد از زیر شکنجه ها اون دیوونه میشه و حتی با گندالف هم مقابله می کنه که بعدا گندالف با شگرد خودش :دی حال اونو خوب می کنه !!

ویرایش : البته آقا مهدی بهتره این رو هم بگم که من هم این نظرات و این توجیحاتم رو تایید نمی کنم ، اینا فقط حدسیاته ، شایدم سوتی باشند ، و جکسون ناخواسته اینطوریش کرده باشه ! نمی دونم والا !

ویرایش 2 : ولی یه چیزی که هچوقت تو کتم نرفته اینه که در فیلم هابیت 2 گندالف کجا و چطوری با راداگست قرار ملاقات در کنار مقبره ی نزگول رو داده ؟! یعنی این قرار ملاقاتش رو چطوری داده ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

میگم با این روند صحبتایی که توی این تاپیک میشه، بد نیست دیگه اسمشو بذارید تاپیک (( بحث درباره سوتی های فیلم برهوت اسماگ)) !! :دی

البته هر فیلمی تا حدی سوتی و وقایع غیر منطقی توش هست چون هرچی نباشه فیلمه! و از منطق و سازمان یافتگی کتاب و داستان اصلی برخوردار نیست.

ولی اینکه چرا قسمت دوم فیلم هابیت نسبت به قسمت اول، ایقدر سوتی هاش توی چشم میزنه و زیاده، به نظر من بر میگرده به تغییرات داستانی و تحریفات فیلم.

فیلم اول چندان سوتی قابل ملاحظه ای نداشت و بخش عمده اش به نظر من به این برمیگشت که خیلی بیشتر به قصه ی اصلی وفادار بود و حتی شعر ها و آواز های کتاب هم از قلم نینداخته بود...

اما پیتر اومد و داستان بخش دوم کتاب رو کن فیکون کرد و نتیجش این شد که میبینید... یه قصه پر از سوراخ سمبه و سوتی و 180 درجه متفاوت با وقایع کتاب...

آخه مگه ویچ کینگ بچست که اینجوری گرفتنش؟ ویچ کینگ با اون اباهتش رو اینجوری نشون داده! مگه ویچ کینگ رو چی فرض کرده پیتر جکسون که اینجوری گرفتنش و پرتش میکنن توی گور؟

اصلا اینا هیچی... یکی به من بگه هابیت رو چه به ویچ کینگ و نزگول؟؟!! اصلا اونموقع که تالکین هابیت رو می نوشته،خودشم نمی دونسته نزگول رو چجوری می نویسن!!؟؟ :دی ولی جدا آخر قراره این داستان نزگول ها توی هابیت به کجا برسه؟ وقتی اینهمه بهش می پردازن و حتی حاضرن تن به تحریف به این بزرگی بدن که کار خودشونم نقض می کنه، آخر قراره چی در بیاد از این کارا؟ نکنه نزگول ها هم توی جنگ پنج سپاه حضور دارن یا الراند یه تنه میخواد باهاشون بجنگه یا....!!!

یه نکته خیلی جالب توی سایت وان رینگ گذاشتن: نقش یکی از اون مرد هایی که جنازه ویچ کینگ رو توی گور میذاره، نوه ی تالکین ( روید تالکین ) بازی می کنه!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...