رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

Capitan

در مورد غل و زنجیر کردن ویچ کینگ تو گور میتونیم به این اشاره کنیم که اونا میدونستن که ویچ کینگ یه جادوگره و ممکنه با جادوی سیاه به شکلی دیگر (که شد نزگول) برگرده پس غل و زنجیرش میکنن و در مقبره اش رو هم با افسونی طلسم میکنن... (ولی انگار ویچ کینگ میتونه طلسم رو بشکنه و بیرون بیاد!... خوب میشه اینطوری برداشت کرد!)

و اما در مورد پیش گویی معروف "هیچ مردی نمیتواند او را بکشد "در مورد ویچ کینگ، خوب راستش من یادم نمیاد کی این پیش گویی در مورد ویچ کینگ گفته میشه! ولی اگه بخوایم بنابر فیلم قضاوت کنیم بعد از نزگول شدنش این پیش گویی اتفاق میفته! و این اگه تحریف باشه دیگه نمیشه بهش گفت سوتی! چون فیلم داره خودش روایت میکنه و میشه ازش اینطوری نتیجه گرفت...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

و اما در مورد پیش گویی معروف "هیچ مردی نمیتواند او را بکشد "در مورد ویچ کینگ، خوب راستش من یادم نمیاد کی این پیش گویی در مورد ویچ کینگ گفته میشه!.!

این پیش گویی رو گلورفیندل میکنه ومربوط به زمانی میشه که ویچ کینگ نزگول بود.

شاید تو قسمت سوم فیلم اینطور میخواد بگه که ویچ کینگ اون زمان انسان بوده و به خاطر همین کشته شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خوب منم همینو میگم دیگه...!

ویچ کینگ اونجا انسان بوده نه نزگول... و این یعنی کتاب هم دقیقا همینو میگه...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن
در مورد غل و زنجیر کردن ویچ کینگ تو گور میتونیم به این اشاره کنیم که اونا میدونستن که ویچ کینگ یه جادوگره و ممکنه با جادوی سیاه به شکلی دیگر (که شد نزگول) برگرده پس غل و زنجیرش میکنن و در مقبره اش رو هم با افسونی طلسم میکنن... (ولی انگار ویچ کینگ میتونه طلسم رو بشکنه و بیرون بیاد!... خوب میشه اینطوری برداشت کرد!) و اما در مورد پیش گویی معروف "هیچ مردی نمیتواند او را بکشد "در مورد ویچ کینگ، خوب راستش من یادم نمیاد کی این پیش گویی در مورد ویچ کینگ گفته میشه! ولی اگه بخوایم بنابر فیلم قضاوت کنیم بعد از نزگول شدنش این پیش گویی اتفاق میفته! و این اگه تحریف باشه دیگه نمیشه بهش گفت سوتی! چون فیلم داره خودش روایت میکنه و میشه ازش اینطوری نتیجه گرفت...!
این پیش گویی رو گلورفیندل میکنه ومربوط به زمانی میشه که ویچ کینگ نزگول بود. شاید تو قسمت سوم فیلم اینطور میخواد بگه که ویچ کینگ اون زمان انسان بوده و به خاطر همین کشته شده.

نه دوستان، در این صورت تحریف پیتر خرابتر از قبل میشه . ویچ کینگ وقتی آدم بود که دیگه ویچ کینگ به حساب نمی اومد ! نزگول بعد این که به تاریکی و دنیای سایه سقوط کردن این عناوین رو باید گرفته باشن . ضمن این که ویچ کینگ بعد سقوط سائرون به دست ایزیلدور میره به آنگمار و با آرنور وارد جنگ میشه . در نتیجه حرف های گالادریل و اون تصاویری که نشون دادن مدت ها پس از اونه که ویچ کینگ به چیزی که هست تبدیل شده و این فرضیه هایی که ارائه کردید رد میشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

خوب منم همینو میگم دیگه...!

ویچ کینگ اونجا انسان بوده نه نزگول... و این یعنی کتاب هم دقیقا همینو میگه...!

من یه چیزی رو تصریح کنم فقط:

ویچ کینگ قبل از شبح شدن، شائبه ای براش مطرح نیست که بخواد کلـا وارد ماجرا بشه و پشت سرش حرفی زده بشه! قضیه پیش گویی ازونجایی شروع میشه که تبدیل به شبح میشه و به اصطلـاح سرش میاد توی سرها!! {حالـا قضیه پادشاه و جادوگری بزرگ بودنش رو نمیخوام مطرح کنم. به این وافقم} . اونجاست که نقشی رو بعهده میگیره که قابل تامل باشه و میشه در موردش چیزی گفت. اونجاست که گلورفیندل وقتی می بینه این موجود از جنس کدوم خطری هست، پیش گویی میکنه در موردش.

پس این قضیه هیچ ربطی به انسان بودن و نزگول بودنش و قبل و بعد نداره! ما همیشه فقط در مورد ویچ کینگِ شبح ، صحبت میکنیم. پس بی معنیه اگر زندگی قبلیش رو اصلـا دخیل کنیم توی بحث!

اگر زمانی کشته بشه و بعد دوباره بخواد در جلد یک موجود جدید، مورد بحث و سبک سنگین ها ، قرار بگیره که نمیشه! چونکه کلـا ما فقط یک شخص داریم! ویچ کینگ یه نفره! اگر زمانی انسان بوده و بعد شبح شده، دلیل نمیشه بگیم پس دو تا سرنوشت داره! نخیر! این همونه. یه نفره!

امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم.

جناب فنگورن: من پستتون رو ندیدم. ممکنه چیزای تکراری گفته باشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خوب مگه ما گفتیم ویچ کینگ دو نفره؟! ویچ کینگ یه نفره ولی خواه نا خواه دو تا سرنوشت داره چون زمانی انسان بوده و زمانی شبح...!

ما کاری نداریم که بعد از شبح شدنش مورد بحث ما میشه یا قبلش! خودتون هم اشاره کردین که ویچ کینگ وقتی انسان بوده هم پادشاه بوده هم جادوگر! پس طبیعیه وقتی میندازنش تو قبر هم ازش بترسن و غل و زنجیرش کنن.

شما تو اینجا باید به دو تا نکته دقت کنید :اول اینکه ما جواب دوستانی رو دادیم که معتقد بودن با کشته شدن ویچ کینگ پیش گویی در موردش زیر سوال میره که باتوجه به اینکه تو فیلم ویچ کینگ در کالبد انسانیش کشته شد نه نزگولی پس فیلم در اینجا پیش گویی رو زیر سوال نمیبره!

و دوم اینکه ما داریم اینجا بر خلاف بقیه جاها! درباره ی فیلم بحث میکنیم نه کتاب!باید وفاداری فیلم به کتاب رو مورد بررسی قرار بدیم ولی فراموشی نکنید که اصل کارمون فیلمه...!

ویرایش شده در توسط Capitan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

دلم واسه یه چیزی تنگ شد!

وقتی توی فیلم از آنگمار نام میبره، منظور "شاه جادوپیشه ی آنگمار" یا "Witch-King of Angmar" هست، یعنی قدرتمندترین و فرمانروای نزگول، یعنی کسی که شورای سپید ازش میترسه و اونطوری ازش یاد میکنه، یعنی خادم سائورون، یعنی صاحب دشنه ی مورگولی، یعنی کسی که توی فیلم ارباب حلقه ها با گندالف مبارزه میکنه و تقریبا شکستش میده و نه انسانی که هنوز تبدیل به شبح نشده و هیچکدوم از این قدرت ها رو نداره و اصلا هم ترسیدنی نیست! + هیچکسی نمیدونه نزگول کاملا کی یا چی بودن (که بگیم شاه بوده مثلا) و فقط یک حدود رو داریم به صورت توصیفی که ممکنه همه اش برای یکی از نزگول صدق کنه ولی برای یک نزگول دیگه فقط یکی از اون موارد (شاه، جادوگر، جنگجو)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

ای بابا چرا انقدر بحث رو فلسفی میکنید؟!

آقا ما فقط گفتیم اون تیکه یه تحریف یا تضاد به حساب نمیاد چون اون موقع اون انسان هنوز تبدیل به ویچ کینگ نشده بوده و پیش گویی در موردش وجود نداشته که بخواد نقض بشه...!

دیگه این فلسفه بازی ها رو نداره که...!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بحث فلسفی نیست، بحث حقایق هست که توی فیلم وجود داره. اگه شما دوست دارید فکر کنید اون زمان کسی که به درون قبر فرستاده شده یک نزگول نبوده به خودتون مربوطه، اما اینکه بیاید این فکر رو بدون بررسی حقایق گسترش بدید و با بقیه بحث کنید چیز درستی نیست! وقتی همه ی حقایق میگن که اون چیزی که درون قبرهای High Fells گذاشته شده "شاه جادوپیشه ی آنگمار" و یکی از نزگول هست، دیگه حرف شما که میگین نقض نمیکنه و فلان و فلان بی معنی میشه اینجا...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

ای بابا...!

اصلا آره من بی سوادم...و در ضمن نسخه ی اکستندد رو هم ندیدم( ولی دوستان کامل توضیحاتش رو دادن!)

مگه تو فیلم نشون نمیده که یه انسان رو تو گور میندازن؟!

خوب این چه منافاتی داره با پیش گویی که میگه هیچ مردی نمیتونه ویچ کینگ نزگول مخوف رو بکشه؟!

ویرایش شده در توسط Capitan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

جواب باگ ها:

1.اصلا تراین نمیخواسته که نقشه دست پسرش بیفته! هیچ اشاره ای هم بهش نشده. تراین نقشرو برده به گندالف داده چون امکانشو میداده که همه تو جنگ بمیرن بنابراین این دو چیز جاشون امن باشه. لزومی هم نداره که به قول شما بگه: "اگه تورین کشته شد بده به یه نفر دیگه!" و نبایدم بگه چون تو خط دورین کس دیگه باقی نمیمونه بعد تورین! غیر دو تا کودک دایس.

گندالف به تراین پیشنهاد میده و قطعا تراین رد میکنه، چون بزودی جنگ برای موریا شروع میشه! تورین صریحا میگه: قبل جنگ موریا اومد پیشت.

2. این باگ دوم که مطرح کردید در صورتی باگ محسوب میشه که او چند کلمه ی : 《قبل از نبرد موریا》 رو ازش حذف کنیم و مثل نسخه ی سینماییش بگیم: 《قبل از گم شدنش. پس وقتی تراین در نبرد موریا بوده و تورین اونو دیده :| بی منطق به نظر میاد که مقصود تورین رو اینگونه برداشت کنیم که:《کجا فرستادیش که غیبش زد...》 تو جنگ تورین دیدش که تراین غیب شد. گندالف که بهش نگفته وسط جنگ فرار کن با هم بریم گنجو شریک شیم :)

(به فیلمنامه ی اصلی هم کاری نداریم چون این اثر نهاییه)

چه فرقی داره بگیم قبر انگماری یا قبرهای انگماری؟بایدم به قبر یک نفر اشاره کنه، به قبر یک انگماری که شمشیر مخصوص به اون پیدا شده.

اولا اینکه کل داستانی که میگی فرضیات شماست. کوچکترین اشاره ای به مطالبی که بیان میکنی توی فیلم وجود نداره. هیچ جا گفته نشده که ترور تراین رو فرستاده و خودش مونده. یا اینکه تراین برای سپردن نقشه اینهمه راه اومده و گندالف رو دیده. پس تو این موارد من مبنا رو کتاب میذارم چون فرضم اینه که داستان همون داستان کتابه مگر اینکه تو فیلم خلافش گفته بشه. اینکه یه سری شخصیت از توی یه کتاب برداری و براشون یه داستان جدید بسازی اقتباس نیست، فن فیکشنه.

1- تراین میخواسته که نقشه دست پسرش بیافته. اینو قبلا در جواب ایوب هم گفتم. حرف های تورین با بالین تو خونه بیلبو و حرف های تورین و گندالف نزدیک کمپ ترول ها اینو تایید میکنه. هیچ دورفی پیدا نمیشه که مایملکش رو دو دستی بده به یه نفر دیگه. درسته که فقط فیلی و کیلی موندن اما همونطور که میدونیم افراد دیگه ای مثل داین هستن که بعد از کشته شدن تورین و خواهر زاده هاش حاکم تنها کوه میشه. پس سپردن یه قلمرو دورفی به یک غیر دورف محاله.

2- یعنی میگی که تراین رفته گندالف رو دیده و برگشته پیش تورین اما تورین ازش نپرسیده چرا رفتی پیشش و چی گفتی و چندین سال بعد میاد از گندالف میپرسه که چی به تراین گفتی؟ این منطقیه؟ اگه حرفهایی که گندالف بهش زده ارتباطی با مفقود شدنش نداره اصلا چرا تورین اینو میپرسه؟ اونم درست بعد از زمانی که داره در مورد مفقود شدن تراین حرف میزنن!

اصلا اینو ولش کن. چطوره که تورین از سرنوشت تراین خبر نداره و توی دونلند سراغش رو میگیره؟ خود تورین که میگه کشته نشده. پس یا اسیر شده و یا فرار کرده. اگه اسیر شده که مشخصه کجاست. اگر هم فرار کرده که خب بر میگرده پیش تورین و مردمش و لازم نیست دنبالش بگردن!

مشکل اینه که فیلمنامه وسط کار عوض شده. نصف حرفها مال زمانیه که تراین قرار بوده بعد از نبرد و بعد از صحبت با گندالف گم بشه و نصفش برای زمانیه که قرار بر این گذاشته شده که تراین اسیر بشه. اگه این بخش هم مثل دول گولدور کلا عوض میشد حداقل تناقض ایجاد نمیشد. (گرچه کلا تغییر داستان رو قبول ندارم اما بازم ترجیح میدم اگه قراره فیلمنامه عوض بشه به چیزی تغییر پیدا کنه که باگ نداشته باشه!)

ای بابا...!

اصلا آره من بی سوادم...و در ضمن نسخه ی اکستندد رو هم ندیدم( ولی دوستان کامل توضیحاتش رو دادن!)

مگه تو فیلم نشون نمیده که یه انسان رو تو گور میندازن؟!

خوب این چه منافاتی داره با پیش گویی که میگه هیچ مردی نمیتونه ویچ کینگ نزگول مخوف رو بکشه؟!

آقا چرا قضیه رو میپیچونی؟ اونی که انداختن تو گور همون ویچ کینگی هست که توی ارباب حلقه ها میبینیم. ویچ کینگ انسان 3000 سال قبل وجود داشته و همون موقع تبدیل شده به شبح. کالبد انسانی که داشتن اما نامرئی. مگه توی لوتر لباس نمیپوشیدن؟ پس جسم داشتن. اینجا هم اومدن و مومیاییش کردن اما زیر اون مومیایی چیزی نیست که بشه به چشم دید و به قول گندالف محو شده است.

پیشگویی هم کاملا نقض شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

یعنی توی فیلم دیدین(یا شنیدین!)که جسم نزگولی ویچ کینگ رو انداختن تو گور؟!

نزگول ها در دوران دوم نزگول شدن میدونم...! ولی این موضوع مال کتابه...! اگر پیتر نشون داده که جسم نزگولی ویچ کینگ رو میندازن تو گور یه سوتی بزرگ داده و. در واقع بازگشت پادشاه رو انکار کرده... ولی اگه اون جنازه تن انسانی ویچ کینگ باشه این فقط یه تحریفه نه سوتی نه اشتباه...!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

خیلی ممنون از توضیحاتتون.ولی من با کتاب کاری ندارم چون روند فیلم با کتاب فرق داره.تو کتاب به قول دوستان ویچ کینگ ۳۰۰۰ ساله که نزگول شده و هیچ مردی اونو نمیکشه و تو بازگشت شاه هم به اون پیشگویی اشاره میشه ولی بعد میبینیم ویچ کینگ کشته شده پس جکسون نمیاد فیلم خودشو رد کنه پس مجبور میشه بگه اونی که تو گونی کردند انسانه نه نزگول.(فرق کتاب با فیلم)

ولی با این همه باید منتظر قسمت سوم شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

دقیقا داستانی که پیتر میخواد تعریف کنه همینه:

که نزگول ها قبل از جنگ با مردان شمال، انسان بودن... واسه همین کشته شدن، واسه همین مردا هم میکشنشون!، واسه همین جنازه ای دارن که میشه گونی پیچش کرد.... یه جورایی به حرفای آراگورن در فیلم لوتر 1 هم اشاره داره: (( زمانی انسان بودن...)) منظور پیتر از زمانی، 2000 سال پیش نبوده، بلکه قبل از سقوط آنگمار بوده.... میخواد بگه بعد از اینکه سائرون اومد دوباره روح مرده ها رو فراخواند ( بارها در فیلم هابیت میگه: جادوپیشه کسیه که میتونه مرده ها رو احضار بکنه) ... یعنی توی اقتباس پیتر جکسون، نزگول ها روح پادشاهان مرده هستن که سائرون در زمان وقایع هابیت، دوباره احضارشون کرده و نه همون نزگول های 2000 ساله ی کتاب...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

دوم اینکه گندالف و راداگاست میرن به دالگلدور . و گندالف به راداگست می گه که بره به بانو گالادریل خبر بده . ولی خودش تنهایی میره به داخل دالگلدور . گندالف راحت می تونست اینجا منتظر گالادریل و بقیه بمونه ولی خودش رفت به داخل دالگلدور . اگه بگیم که گندالف کمی عجله داره تا به پیش دورف ها بره ، باید بگیم که گندالف شخصا قبول کرده بود که دورف ها رو تنها بزاره (مراجعه شود به سکانس گفتگوی راداگاست و گندالف در مورد حضور آزوگ و ...)

البته شاید این قضیه سفر گندالف و راداگست به دالگلدور سوتی هم نباشه و این نشده باشه که از دست جکسون سرخورده باشه :دی

شاید جکسون در این موقع واقعا می دونسته که چیکار داشته می کرده . وگرنه دیالوگ " این حتما یک تله هست " رو نمی گذاشت !! شاید یعنی اینکه گندالف رو به تنهایی به دالگلدور بفرسته این باشه که سعی کره به مخاطبین عام (نه خاص !!) بگه که ایستاری ها توان مقابله با سائورون رو واقعا ندارند !!

:)

همینطور دوستان کمی توجه کنین :

در نسخه ی اکستند تراین به گندالف می گه که : " از اونا محافظت کردی گندالف ؟! از نقشه و کلید ؟! " اینجا تراین نمی گه که " اونا رو به تورین دادی ؟! " بلکه می گه " محافظت کردی ؟! " بعد گندالف هم در جواب می گه که : " اونا رو به تورین دادم ! " بعد از اینهم که دیگه تراین کلا قاط می زنه :دی

کاملا مشخصه که تراین فقط کلید و نقشه رو برای محافظت به گندالف داده و نخواسته که اونو تورین بگیره و مشخص می شه که گندالف هم به خواسته ی خودش کلید و نقشه رو به تورین داده!!

هر چی باشه سه تا نویسنده پشت این فیلم خوابیده .

ویرایش : حالا امیدوارم که جکسون تو قسمت سوم دیگه ضایعمون نکن ، بهش زیاد اعتماد ندارم D:

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torin

اقا من همین حالا نسخه اکستندد رو دیدم و بر عکس خیلی از دوستان خیلی هم ازش خوشم اومد چون بیشتر شبیه کتابش شده بود......و اما در مورد سوتی های فیلم:من که هیچ سوتیی ندیدم به جز اون حرف زدن عنکبوتها که مطمئنم اون هم یه دلیل خوبی داره چون بالاخره سه تا نویسنده به علاوه خود پیتر اجازه نمیدند به این راحتی تو فیلمشون نقص ایجاد بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

در مورد تله پاتی هم تله پاتی بین گاندولف و گالادریل وجود نداره! اون صحنه گاندولف فقط صحبت هایی که گالادریل قبلا بهش زده را یادش میاد!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

منم امروز نسخه Extended رو دیدم و با وجود این که از قسمت های بئورن و سیاه بیشه خوشم اومد با انتقاداتی که دوستان گفتن موافقم و دیگه نیازی نیست منم تکرارشون کنم!

اما نکته ی دیگه ای که تو این فیلم خیلی اذیتم می کرد و یادم رفته بود قبلا بگمش، اینه که تو این فیلم فواصل مکانی و زمانی اصلا با هم همخوان نیستن! همه چیز انگار خیلی سریع اتفاق میفته و آدم فکر میکنه اینا سوار جتی چیزی میشن این ور اون ور میرن! گندالف تو حاشیه میرک وود در شرق کوهستان مه آلود از گروه جدا میشه تا به رودائور در غرب این کوهستان بره، و بعد از بررسی گورهای نزگول دوباره همراه راداگاست برمیگرده به دول گولدور! حالا اگه نقشه های اطلس رو نگاه کنیم، میتونیم فاصله تقریبی این نقاط رو با هم حساب کنیم! تو نقشه چیزی به اسم High Fells وجود نداره، بنابراین ما همون وسطای رودائور رو به عنوان میانگین در نظر می گیریم! طبق اطلس فاصله دروازه جنگل تا رودائور تو خط مستقیم حدود 300مایل و فاصله رودائور تا دول گولدور تو خط مستقیم حدود 450 مایله! یعنی گندالف تو یه فاصله زمانی به شدت کوتاه همچین فاصله ی عجیبی رو طی کرده! ضمن این که دو بار هم از کوهستان مه آلود گذشته که اصلا کار آسونی نیست، مطمئنا از شهر گابلین ها نمیتونه عبور کرده باشه، موریا هم که دست اورک هاست، فقط میمونه گذرگاه کاردراس! که در این صورت هم اون اعدادی که بالا دادم خیلی بیشتر میشن! پس نتیجه میگیریم که گندالف یه جت شخصی داشته که وقتایی که تو فیلم بقیه شخصیت ها رو نشون میدن سوارش میشه و این ور اون ور میره! :)

بابا اولا که این یه فیلمه ، دوما یه فیلم فانتزیه و معلومه که توش اتفاقات عجیب و غریب زیادی توش میوفته و سوما هم من تا اونجایی که می دونم اتفاقات فواصل زمانی کاملا منطقیه ... :دی

اگه میخوایین ایراد بگیرین یه ایراد درست و حسابی بگیرین ، نه اینکه با ایرادات غیرمنطقی کل فیلم رو به خاک گوله ببندین :لووووووول ، . والا دا :دی

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

بابا اولا که این یه فیلمه ، دوما یه فیلم فانتزیه و معلومه که توش اتفاقات عجیب و غریب زیادی توش میوفته و سوما هم من تا اونجایی که می دونم اتفاقات فواصل زمانی کاملا منطقیه ... :دی

اگه میخوایین ایراد بگیرین یه ایراد درست و حسابی بگیرین ، نه اینکه با ایرادات غیرمنطقی کل فیلم رو به خاک گوله ببندین :لووووووول ، . والا دا :دی

بله من هم میدونم این فیلم فانتزیه، اما کی گفته قانتزی نباید منطق داشته باشه؟! اونم فانتزی ای در سطح استاد تالکین! این سوتی های فیلم حتی تو ژانر فانتزی هم توجیحی براشون وجود نداره! فانتزی جنگ ستارگان که نیست که چشم تراین خوب بشه و گندالف با سرعت نور این ور و اون ور بره! فانتزی آرداست و قوانین خودش رو داره! من توضیح دادم که چرا این فواصل زمانی منطقی نیستن، حالا اگه شما مخالف حرف من هستید و حرفام رو "ایرادات غیرمنطقی" میدونید که "درست و حسابی" نیستند، خوشحال میشم توضیح بدید که "تا جایی که شما میدونید" اتفاقات فواصل زمانی چجوری منطقیه! به جای سفسطه بافی جواب بدین و به من دقیقا نشون بدین که کجای پستم غیر منطقی بود و "درست و حسابی" نبود؟!

در ضمن برام سوال شد که این پست رو کی داده؟!

نمی دونم چرا جکسون اینقدر سوتی داده تو این فیلم ؟! از جکسون واقعا از اینجور کارها بعید بود ! اصلا معلوم نیست که چش شده ؟! انگار یکی اومده و چشش زده باشه !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

بله من هم میدونم این فیلم فانتزیه، اما کی گفته قانتزی نباید منطق داشته باشه؟! اونم فانتزی ای در سطح استاد تالکین! این سوتی های فیلم حتی تو ژانر فانتزی هم توجیحی براشون وجود نداره! فانتزی جنگ ستارگان که نیست که چشم تراین خوب بشه و گندالف با سرعت نور این ور و اون ور بره! فانتزی آرداست و قوانین خودش رو داره! من توضیح دادم که چرا این فواصل زمانی منطقی نیستن، حالا اگه شما مخالف حرف من هستید و حرفام رو "ایرادات غیرمنطقی" میدونید که "درست و حسابی" نیستند، خوشحال میشم توضیح بدید که "تا جایی که شما میدونید" اتفاقات فواصل زمانی چجوری منطقیه! به جای سفسطه بافی جواب بدین و به من دقیقا نشون بدین که کجای پستم غیر منطقی بود و "درست و حسابی" نبود؟!

چرا 1% هم احتمال نمیدید که گاندولف از عقاب ها استفاده کرده باشه برای رفت و آمدش یا اینکه خوب گاندولف ویزارد ( جادوگر ) هستش و میتوانه تا حدودی قدرت های طیالعرضی داشته باشه مثل توی دالگولدر که وقتی ارتشو دید و آزوگ بهش حمله کرد ناگهان ناپدید شد و اون طرفتر ظاهر شد همانطور که در هایفلز راداگاست پشت سر گاندولف جای قبر ویچ کینگ ظاهر شد!!

ویرایش شده در توسط strayder

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

چرا 1% هم احتمال نمیدید که گاندولف از عقاب ها استفاده کرده باشه برای رفت و آمدش یا اینکه خوب گاندولف ویزارد ( جادوگر ) هستش و میتوانه تا حدودی قدرت های طیالعرضی داشته باشه مثل توی دالگولدر که وقتی ارتشو دید و آزوگ بهش حمله کرد ناگهان ناپدید شد و اون طرفتر ظاهر شد همانطور که در هایفلز راداگاست پشت سر گاندولف جای قبر ویچ کینگ ظاهر شد!!

1. از کی تا حالا گوایهیر شده تاکسی سرویس گندالف؟! اگه این جوریه که تو ارباب حلقه ها هم میدادن حلقه رو میبرد میدناخت تو کوه نابودی و تمام!

2. اگه گندالف همچین قدرت هایی داره خب کل گروه رو یه راست از شایر تله پورت می کرد به اره بور و اسماگ رو هم می فرستاد تو عمق اقیانوس ها و این همه ملت رو در معرض خطر قرار نمی داد! تو ارباب حلقه ها هم به جای این که اون همه به خودشون زحمت بدن حلقه رو بر می داشت تله پورت می کرد به مونت دوم! یا حداقل به جای این که با بالروگ سقوط کنه تو گودال خودش رو طی العرض می کرد به بیرون از موریا!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چون امکان نداره! هیشکی تو آردا قدرت طی العرض نداره. اصلا حرف شما درست. چرا حالا که توی قفس افتاده طی العرض نمیکنه؟!

والله خود پیتر هم بیاد اینجا اندازه چندتا از دوستان نمیاد توجیه بکنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

چون امکان نداره! هیشکی تو آردا قدرت طی العرض نداره. اصلا حرف شما درست. چرا حالا که توی قفس افتاده طی العرض نمیکنه؟!

والله خود پیتر هم بیاد اینجا اندازه چندتا از دوستان نمیاد توجیه بکنه!

چون عصایی در کار نیست که اینکارو بکنه قبلش سایرون عصاشو نابود کرد!!

1. از کی تا حالا گوایهیر شده تاکسی سرویس گندالف؟! اگه این جوریه که تو ارباب حلقه ها هم میدادن حلقه رو میبرد میدناخت تو کوه نابودی و تمام!

2. اگه گندالف همچین قدرت هایی داره خب کل گروه رو یه راست از شایر تله پورت می کرد به اره بور و اسماگ رو هم می فرستاد تو عمق اقیانوس ها و این همه ملت رو در معرض خطر قرار نمی داد! تو ارباب حلقه ها هم به جای این که اون همه به خودشون زحمت بدن حلقه رو بر می داشت تله پورت می کرد به مونت دوم! یا حداقل به جای این که با بالروگ سقوط کنه تو گودال خودش رو طی العرض می کرد به بیرون از موریا!

در مورد سوال اول به نظر شما موردور جایی هستش که بشه با عقاب ها پرواز کرد آن هم در معرض دید چشم سایرون و نازگول ها؟؟! اینکه جوک بود!!

در مورد قسمت سبز رنگ آیا من گفتم گاندولف میتوانسه هر کسیو که میخواسته تله پورت کنه؟!!! من گفتم احتمال داره خودش را تله پورت کنه نه تمام آدم ها را گفتم شاید این ایده تله پورت را خود پیتر به فیلم تزریق کرده و الا اگر طبق گفته شما باشه که میتوانست توی ارباب حلقه ها کل نیروهای آردا را به موردور تله پورت کنه!! لطفا با دقت پستو مطالعه کنید!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چون عصایی در کار نیست که اینکارو بکنه قبلش سایرون عصاشو نابود کرد!!

ما داریم در مورد دنیای تالکین حرف میزنیم نه هری پاتر!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

ما داریم در مورد دنیای تالکین حرف میزنیم نه هری پاتر!

یک جادوگر تمام کارهای جادوگریش به عصای مربوط میشه نه دستاش! چه تو دنیای تالکین باشه چه هری پاتر چه هرجای دیگه ای!! وقتی عصایی در کار نباشه نمیشه کاری کرد!!

من واقعا از بعضی دوستان که اطلاعات بالایی از دنیای تالکین دارن تعجب میکنم که اینطور ایرادات مسافتی ... را میگیرن!! هر چی باشه 3 تا نویسنده پشت فیلم هستش و کارشون همینه یعنی ما از اونها بیشتر میفهمیم ؟!؟

دوستان دارن کم لطفی میکنن به پیتر! به جای اینکه ممنون دار باشیم که بعد از 10 سال دوباره پیتر مارو به آردا برگرداند حالا چه با سوتی چه بی سوتی اینچنین ایرادات مسافتی باید گرفت؟؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...