رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

Thorin Oakenshield

نمیدونم تو نسخه ی اکستندد چی بد بوده که اینجور بهش گیر دادید و تحقیرش میکنید! اگه قضیه ی ویچ کینگه که از فیلم اول با این سه گانه همراه بوده و مطمینا در فیلم سوم هم ادامه خواهد داشت، چنانچه به نقل از وتا، خواهیم دید که الراند شمشیر مورگولی را به مقبره ی ویچ کینگ برمیگردونه، پس تقصیر اکستندد نیست! کلا هست دیگه، یکی مثل من واسش جذابه این قضیه، یکی هم این اقتباس به مزاجش خوش نمیاد! این فیلمها دید و برداشت یک شخص هست از دنیای تالکین که ما هم داریم میبینیمش! همین! بعضی هم چنان حرف از دلار و پول پارو کردن جکسون میزنند که انگار رفتند فروشگاه و پک اورجینال اکستندد رو خریداری کردند یا برای دیدن "های فریم ریت" به سینمای نزدیک خونشون رفتند! نه... چنین نشده، فیلم دانلود غیرمجاز شده که ما متاسفانه تو ایران مجبوریم این کار رو بکنیم. از طرفی سینما صرفا یک هنر نیست، صنعت هم هست و تجارت رو هم تو خودش جا داده! اکثر فیلمها اکران میشن، واسه چی؟ برای پول. از همون اول تاریخ سینما تا همین الان! فیلمهای هیچکاک، وودی آلن، جان فورد و همه و همه در سینما اکران میشد و مردم بابت دیدنش به سینما میرفتند و بابت دیدن فیلم پول میدادند، یکی هم خوشش میاد و یکی دیگه نه! ولی راه هایی هست برای افرادی که چنین از جکسون و کاراش متنفرند و اونم اینه که کاراشو تحریم کنند و نبینند! به همین راحتی، فیلم سوم رو نبینید! مطمینا جکسون به اقتباس هاش یا به قول شما تحریف هاش ادامه میده. حتی تو سایت حلقه ی یگانه با توجه به انتشار لگوهای فیلم سوم حدس زدن که اسماگ ممکنه دوباره به اره بور برگرده!!!

من هم مثل شما خوب میدونم تو انگمار چه اتفاقی افتاد و چه گونه ویچ کینگ از دست ایارندیل و گلورفیندل گریخت ولی ازین اقتباس جکسونم لذت بردم، و سریع قضاوت نمیکنم، صبر میکنم تا فیلم سومو ببینم و نبرد الراند و ویچ کینگو ببینم شاید الراند شکست بخوره و جکسون اینگونه برنامه ریزی برای فیلمهاش کرده که از جنگ الراند و ویچ کینگ به بعد، معروف شد که مرد زنده ای نمیتونه شکستش بده! بذارید لطفا سه گانه تموم شه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

نمیدونم تو نسخه ی اکستندد چی بد بوده که اینجور بهش گیر دادید و تحقیرش میکنید! اگه قضیه ی ویچ کینگه که از فیلم اول با این سه گانه همراه بوده و مطمینا در فیلم سوم هم ادامه خواهد داشت، چنانچه به نقل از وتا، خواهیم دید که الراند شمشیر مورگولی را به مقبره ی ویچ کینگ برمیگردونه، پس تقصیر اکستندد نیست! کلا هست دیگه، یکی مثل من واسش جذابه این قضیه، یکی هم این اقتباس به مزاجش خوش نمیاد! این فیلمها دید و برداشت یک شخص هست از دنیای تالکین که ما هم داریم میبینیمش! همین! بعضی هم چنان حرف از دلار و پول پارو کردن جکسون میزنند که انگار رفتند فروشگاه و پک اورجینال اکستندد رو خریداری کردند یا برای دیدن "های فریم ریت" به سینمای نزدیک خونشون رفتند! نه... چنین نشده، فیلم دانلود غیرمجاز شده که ما متاسفانه تو ایران مجبوریم این کار رو بکنیم. از طرفی سینما صرفا یک هنر نیست، صنعت هم هست و تجارت رو هم تو خودش جا داده! اکثر فیلمها اکران میشن، واسه چی؟ برای پول. از همون اول تاریخ سینما تا همین الان! فیلمهای هیچکاک، وودی آلن، جان فورد و همه و همه در سینما اکران میشد و مردم بابت دیدنش به سینما میرفتند و بابت دیدن فیلم پول میدادند، یکی هم خوشش میاد و یکی دیگه نه! ولی راه هایی هست برای افرادی که چنین از جکسون و کاراش متنفرند و اونم اینه که کاراشو تحریم کنند و نبینند! به همین راحتی، فیلم سوم رو نبینید! مطمینا جکسون به اقتباس هاش یا به قول شما تحریف هاش ادامه میده. حتی تو سایت حلقه ی یگانه با توجه به انتشار لگوهای فیلم سوم حدس زدن که اسماگ ممکنه دوباره به اره بور برگرده!!!

من هم مثل شما خوب میدونم تو انگمار چه اتفاقی افتاد و چه گونه ویچ کینگ از دست ایارندیل و گلورفیندل گریخت ولی ازین اقتباس جکسونم لذت بردم، و سریع قضاوت نمیکنم، صبر میکنم تا فیلم سومو ببینم و نبرد الراند و ویچ کینگو ببینم شاید الراند شکست بخوره و جکسون اینگونه برنامه ریزی برای فیلمهاش کرده که از جنگ الراند و ویچ کینگ به بعد، معروف شد که مرد زنده ای نمیتونه شکستش بده! بذارید لطفا سه گانه تموم شه...

تورین جان مسئله تحریف ها نیستش ، بلکه ی سوتی های فیلمه خصوصا که تو اکستند زیادترش کرده بودند ...

البته یک احساسی بهم می گه که قسمت سومش فوق عالی میشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

تورین جان مسئله تحریف ها نیستش ، بلکه ی سوتی های فیلمه خصوصا که تو اکستند زیادترش کرده بودند ...

البته یک احساسی بهم می گه که قسمت سومش فوق عالی میشه :D

من والا یه نگاه گذرا کردم دیدم از اقتباسشم ایراد گرفتین! حالا غیر از چشم تراین سوتی هاشو خلاصه میگی به من؟! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مشکل اینه که داره خودش رو نقض میکنه. تو فیلم اول تراین جوون چشم نداره اما تو اکستندد تراین پیر چشم داره! خب این بد نیست؟ این در حد فیلمی مثل هابیت هست؟

ویچ کینگی که تو لوتر براش اونهمه عظمت میسازه اینجا نابود میکنه. حتی اون داستانی هم که میگی اگه درست باشه آخرش میرسه به پیشگویی "مرد زنده ای نمیتونه دوباره شکستش بده!"

دول گولدور فاجعه بود! این چه نسخه اکستنددی هست که نسخه اصلی رو تغییر میده؟ مشکل نسخه اکستندد اینه.

دیگه نسبت به تحریفات پوست کلفت شدیم. کاری نداریم که تو این نسخه اسماگ و سائورون رسما همدست میشن. کاری نداریم برای ویچ کینگ داستان جدید و اسم جدید ساختن(از کی تا حالا انگمار شده اسم شخص؟!)

بالاخره کی نقشه و کلید رسیده به دست گندالف؟!

من که میگم همه این تحریفات واسه چزوندن کریستوفر تالکینه. میخواد بهش بگه حالا که نمیذاری من بقیه کتابها رو بسازم منم از خودم داستان در میارم و گند میزنم به کار بابات! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

به نظر من بعد از حمله اسماگ به اره بور؛ تراین تصمیم میگیره که نقشه و کلید رو بده به گندالف تا ازش مراقبت کنه و یه جورایی میخواسته محکم کاری کنه. ( بعد از ماجرای اره بور و قبل از نبرد موریا) .

اونجا که داخل مهمانسرای اسبچه، تورین از گندالف میپرسه که پدرم در ملاقاتی که قبل از نبرد موریا باهات داشت بهش چی گفتی؟! به نظر من همون موقع نقشه و کلید رو داده به گندالف. چون وقتی گندالف به تورین میگه بهش گفتم به اره بور حمله کن و اسماگ رو بیرون کن؛همینطور که الان به تو میگم. بعد تورین میگه:چطور؟ گندالف میگه : اگه من بهت کمک کنم چی؟

پس حتما در اون ملاقاتی که تراین با گندالف داشته اون نقشه و کلید هم به گندالف رسیده.

من که میگم همه این تحریفات واسه چزوندن کریستوفر تالکینه. میخواد بهش بگه حالا که نمیذاری من بقیه کتابها رو بسازم منم از خودم داستان در میارم و گند میزنم به کار بابات! :D

:D @};-

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خب اولین سوتی فیلم که در مورد نامگذاری شمشیر استینگ بود .

فیلمه اینجا جوری نشون میده که وقتی که بیلبو حلقه رو وارد انگشت دستش می کنه حرف زدن های عنکبوت ها رو متوجه میشه ولی بعد از مدتی بیلبو حلقه رو در میاره و با شمشیر به سر عنکبوته میزنه و ما اینجا متوجه ی حرف زدن عنکبوت که می گه استینگ ، استینگ می شیم !

سوتی دوم فیلم در مورد اسماگه . اولا که باید فهمید که دورف ها چرا بیلبو رو با خود همراه کرده بودند ؟! به خاطر اینکه هابیت ها بی سر و صدا هستند و همینطور اژدها بوی دورفها رو متوجه میشه ولی بوی هابیت ها براش ناآشناست . ولی ما تو یه جای فیلم میبینیم که اژده ها داره از بالای سر دورف ها حرکت می کنه ولی متوجه شون نمیشه !

دوم اینکه گندالف و راداگاست میرن به دالگلدور . و گندالف به راداگست می گه که بره به بانو گالادریل خبر بده . ولی خودش تنهایی میره به داخل دالگلدور . گندالف راحت می تونست اینجا منتظر گالادریل و بقیه بمونه ولی خودش رفت به داخل دالگلدور . اگه بگیم که گندالف کمی عجله داره تا به پیش دورف ها بره ، باید بگیم که گندالف شخصا قبول کرده بود که دورف ها رو تنها بزاره (مراجعه شود به سکانس گفتگوی راداگاست و گندالف در مورد حضور آزوگ و ...)

چهارمین سوتی هم که چشم تراین بودش ...

البته به احتمال زیاد توش سوتی های دیگرش هم هست . مثلا ماجرای تله پاتی گالادریل و گندالف ! که به دلیل اینکه کمی این موضوع گنگه نمیشه زیاد در موردش توضیح داد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

البته به احتمال زیاد توش سوتی های دیگرش هم هست . مثلا ماجرای تله پاتی گالادریل و گندالف !

احسنت!.

وقتی گندالف داخل جنگل میشه یه تله پاتی با گالادریل انجام میده اما وقتی به همراه راداگاست به دول گولدور میره،از راداگاست میخواد که به گالادریل پیام برسونه.دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به نظر من بعد از حمله اسماگ به اره بور؛ تراین تصمیم میگیره که نقشه و کلید رو بده به گندالف تا ازش مراقبت کنه و یه جورایی میخواسته محکم کاری کنه. ( بعد از ماجرای اره بور و قبل از نبرد موریا) .

پیتر کاری کرده که آدم نمیدونه به چی استناد کنه!

طبق کتاب نقشه دست ترور بوده و قبل از رفتن به نبرد موریا اونو میده به تراین. اگه تو فیلم هم مبنا بر همین باشه که درست در نمیاد. اینجوری یعنی اینکه قبل از نبرد نقشه به تراین تحویل شده بعد گندالف در جا اونجا ظاهر شده و نقشه رو گرفته و رفته.

//

حالا یکی اینو به من توضیح بده:

ترور و تراین و تورین از اره بور بیرون رونده میشن و میخوان موریا رو پس بگیرن و اونجا ساکن بشن اما شکست میخورن. حالا روایت فیلم رو ببینید.

نسخه سینمایی:

تورین از گندالف میپرسه "پدرم قبل از گم شدنش اومد تو رو ببینه. بهش چی گفتی؟". گندالف هم میگه "بهش گفتم اره بور رو پس بگیره"

نسخه اکستندد:

تورین از گندالف میپرسه "پدرم قبل از نبرد موریا اومد تو رو ببینه. بهش چی گفتی؟". گندالف هم میگه "بهش گفتم اره بور رو پس بگیره"

• آیا گندالف قبل از مرگ ترور رفته به تراین گفته اره بور رو پس بگیر؟ پادشاه زیر کوه ترور هست. چرا تراین باید پس بگیره؟
  • ترور و تراین در یک نبرد کشته و اسیر میشن. چطور ممکنه که گندالف به وارث ترور بگه برو اره بور رو پس بگیر؟
  • طبق حرف تورین، تراین قبل از گم شدن(یا رفتن به نبرد موریا و اسیر شدن) رفته پیش گندالف و بعد از اون دیده نشده. آیا گندالف تراین رو به پس گرفتن اره بور تشویق میکنه اما کلید و نقشه رو ازش میگیره؟
  • گندالف به تراین میگه اره بور رو پس بگیر اما تراین میره به موریا حمله میکنه؟

یکی نیست به پیتر بگه میخوای داستان رو عوض کنی یه ربع روش فکر کن که 50تا سوتی توش ایجاد نشه! نسخه اولیه به نظرم اینجوری بوده:

ترور و تراین از اره بور بیرون رونده میشن و به موریا حمله میکنن. ترور کشته میشه و تراین فرار میکنه. تراین تو دول گولدور اسیر میشه و گندالف برای جستجو(نه جنگیدن با سائورون) وارد دول گولدور میشه و نقشه و کلید رو میگیره و میاد میده به تورین و سفر گروه آغاز میشه.

این داستان چه مشکلی داشت که اومدن تغییرش دادن و اینهمه تناقض بهش اضافه کردن؟؟؟

حالا باز بگید اکستندد مشکل نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

//

حالا یکی اینو به من توضیح بده:

ترور و تراین و تورین از اره بور بیرون رونده میشن و میخوان موریا رو پس بگیرن و اونجا ساکن بشن اما شکست میخورن. حالا روایت فیلم رو ببینید.

نسخه سینمایی:

تورین از گندالف میپرسه "پدرم قبل از گم شدنش اومد تو رو ببینه. بهش چی گفتی؟". گندالف هم میگه "بهش گفتم اره بور رو پس بگیره"

نسخه اکستندد:

تورین از گندالف میپرسه "پدرم قبل از نبرد موریا اومد تو رو ببینه. بهش چی گفتی؟". گندالف هم میگه "بهش گفتم اره بور رو پس بگیره"

• راین رو به پس گرفتن اره بور تشویق میکنه اما کلید و نقشه رو ازش میگیره؟

بد تناقضی ایجاد شده؛ والا من که جوابی ندارم.دی

اصلا این اکستندد زد همه چیز رو خراب کرد . آخه اکستندد یعنی نسخه تکمیل شده نه اینکه بیایم داستان رو تغییر بدیم.

به نظر من به همون نسخه سینمایی استناد کنیم بهتره.دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

مشکل اینه که داره خودش رو نقض میکنه. تو فیلم اول تراین جوون چشم نداره اما تو اکستندد تراین پیر چشم داره! خب این بد نیست؟ این در حد فیلمی مثل هابیت هست؟

ویچ کینگی که تو لوتر براش اونهمه عظمت میسازه اینجا نابود میکنه. حتی اون داستانی هم که میگی اگه درست باشه آخرش میرسه به پیشگویی "مرد زنده ای نمیتونه دوباره شکستش بده!"

دول گولدور فاجعه بود! این چه نسخه اکستنددی هست که نسخه اصلی رو تغییر میده؟ مشکل نسخه اکستندد اینه.

دیگه نسبت به تحریفات پوست کلفت شدیم. کاری نداریم که تو این نسخه اسماگ و سائورون رسما همدست میشن. کاری نداریم برای ویچ کینگ داستان جدید و اسم جدید ساختن(از کی تا حالا انگمار شده اسم شخص؟!)

من که میگم همه این تحریفات واسه چزوندن کریستوفر تالکینه. میخواد بهش بگه حالا که نمیذاری من بقیه کتابها رو بسازم منم از خودم داستان در میارم و گند میزنم به کار بابات! :|

این قضیه ی چشمو که قبول دارم حرفیم راجبش ندارم!

چون بصورت جسم نشونش داد که دفن شد من چنین فکری رو نمیکنم، بنظر میاد مدنظر جکسون اون حالت نه مرده و نه زندشه که تو دال گولدور فیلم اول بود.

خب چه ایرادی داره که نسخه ی اصلی تغییر کنه، مردم یا اکستندد رو میبینن یا اون یکی نسخرو! آخه تغییر کردن چیش بده که بشه فاجعه؟ توی اکستندد بازگشت پادشاه هم ازین چیزا بود. اصلا نمیشه گفت اضاف شدن تراین به همون صحنه های توی فیلم اصلی بد محسوب میشه، هیچ قانونی که نیس. بنظر کارگردان این داستان نهاییه که ماها باید ببینیم. حالا تو نسخه ی سینمایی بدلیل کم کردن حجم اینا رو برداشته. یا همین مسیله ی نقشه و کلید! خب اینم مربوط به تراینه! تو دیالوگ فیلم تورین میگه پدرم قبل از جنگ موریا به دیدنت اومد! خب همونجا نقشه و کلید به اون داده شده و این خب اقتباسه چون در کتاب تو دال گولدور این اتفاق میفته اونم قبل از شروع سفر 13 دورف!

اگه منظورتون از سوتی اینه که چرا تو فیلم سینما اکران شده فلانه و تو اکستندد فلان، این اصن سوتی نمیشه که... به اقتضاب بک زدن به جنگ موریا، "ای دی آر" فیلم و صداهای ضبط شدش تغییر داده شده. خب واضحه دیگه، تو نسخه ی سینمایی برای سریع روایت کردن ماجرا این دیالوگ دوباره ضبط شده که: پدرم قبل اینکه گم بشه به دیدنت اومده بود!

سوتی میشه اون چشم تراین.

همدستی اسماگ و نکرومنسر تو کتاب هست ولی در حد یه ترس در وجود گندالف، تو فیلم جکسون واسه بالا بردن درجه ی ویلین های فیلم با هم همدستشون کرده که واسه روایت دال گولدور یه دلیل خوبی داشته باشه و اونو به داستان دورفا ربط داده باشه.

کدوم قسمت انگمار اسم شخص شده بود؟ شاید من حواسم نشده، من فقط شنیدم میگن ویچ کینگ آو انگمار!

اخه این چه حرفیه جناب مهدی! :) مگه جکسون بچس، اصن حوصله ی نگاه کردن به سیلماریلیونم نداره و یکسره میگه اون کتاب میمونه واسه نسل بعد. اصن هزاران بار اعلام خستگی کرده از پروژه های بزرگ. اگه اشتیاق به ساخت دیگر کتابها داشت که الان همه سر بیابان گذاشته بودیم از شادی.بنظرم کاملا حال و هوای جکسون ضد این حرفه که خودشم میگه: ساخت یه درام جمع و جور بعد هابیت به این بزرگی خیلی میچسبه! مگه خردسالن کریستوفر تالکین و جکسون که مثل تام و جری جون هم بیفتن!...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s
چون بصورت جسم نشونش داد که دفن شد من چنین فکری رو نمیکنم، بنظر میاد مدنظر جکسون اون حالت نه مرده و نه زندشه که تو دال گولدور فیلم اول بود.

البته من هم فکر نمی کنم که ویچ کینگ در اون جا کاملا مرده باشه . چونکه اگه اون صحنه ی گذاشتن ویچ کینگ تو قبر رو ببینید ، متوجه می شید که دور جنازه ی ویچ کینگ رو با غل و زنجیر بسته بودند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino
  • طبق حرف تورین، تراین قبل از گم شدن(یا رفتن به نبرد موریا و اسیر شدن) رفته پیش گندالف و بعد از اون دیده نشده. آیا گندالف تراین رو به پس گرفتن اره بور تشویق میکنه اما کلید و نقشه رو ازش میگیره؟

در دفاع از فیلم میشه گفت: تراین عازم جنگ بوده و چون میدونست ممکنه بازگشتی نباشه، به قول خود گاندولف برای Safekeeping نقشه و کلید رو به گاندولف می ده...

البته به نظر من هم برای اینکه این شک و تردیدها پیش نیاد و نخوان برای درست کردن داستان دیالوگ های قبلی ور تغییر بدن، راحت تر بود که صحنه های تراین رو به صورت فلش بک نشون میدادن...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

در دفاع از فیلم میشه گفت: تراین عازم جنگ بوده و چون میدونست ممکنه بازگشتی نباشه، به قول خود گاندولف برای Safekeeping نقشه و کلید رو به گاندولف می ده...

البته تورین و ترور هم با اون می رن و شاید فکر کرده که هیچکدومشون باز نگردن . :دی

(کار از محکم کاری عیب نمی کنه لوووووول)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اگه منظورتون از سوتی اینه که چرا تو فیلم سینما اکران شده فلانه و تو اکستندد فلان، این اصن سوتی نمیشه که... به اقتضاب بک زدن به جنگ موریا، "ای دی آر" فیلم و صداهای ضبط شدش تغییر داده شده. خب واضحه دیگه، تو نسخه ی سینمایی برای سریع روایت کردن ماجرا این دیالوگ دوباره ضبط شده که: پدرم قبل اینکه گم بشه به دیدنت اومده بود!

سوتی میشه اون چشم تراین.

آقا اصلا شما فقط نسخه اکستندد رو در نظر بگیر و جواب این سوالاتو بده:

نسخه اکستندد:

• آیا گندالف قبل از مرگ ترور رفته به تراین گفته اره بور رو پس بگیر؟ پادشاه زیر کوه ترور هست. چرا تراین باید پس بگیره؟
  • ترور و تراین در یک نبرد کشته و اسیر میشن. چطور ممکنه که گندالف به وارث ترور بگه برو اره بور رو پس بگیر؟

زمان داده شدن نقشه و کلید رو توی تایم لاین نسخه اکستندد جا بده جوری که تناقض ایجاد نشه.

کدوم قسمت انگمار اسم شخص شده بود؟ شاید من حواسم نشده، من فقط شنیدم میگن ویچ کینگ آو انگمار!

اخه این چه حرفیه جناب مهدی! :) مگه جکسون بچس، اصن حوصله ی نگاه کردن به سیلماریلیونم نداره و یکسره میگه اون کتاب میمونه واسه نسل بعد. اصن هزاران بار اعلام خستگی کرده از پروژه های بزرگ.

حرفهای گالادریل در شورا یا همین فلش بک در زمان صحبت گندالف و بئورن گوش کن:

When Angmar fell, the Men of the North took his body and all that he possessed and sealed it within the High Fells of Rhudaur.

یا سارومان میگه:

What proof do we have this weapon came from Angmar's grave?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

جدا این برای من هم سوال بود... توی کتاب آنگمار چیه؟! به قلمرو ویچ کینگ میگن آنگمار؟ اسم دار دستشون بود؟چون اسم دژش "کارن دوم" بود... آنگمار کجاست؟؟ ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

خب، جواب ساده و واضحه:

ترور شاه زیر کوه هست و تراین پسرش و تورین هم نوه ی ترور و پسر تراین است.

بسیار خب... تورین یک دیالوگ میگه: "پدرم قبل از جنگ موریا (خودش) به دیدنت اومد..." یعنی تراین خودش خواسته که گندالف رو ببینه نه گندالف بره پیش تراین! ولی ترور نرفته گندالف رو ببینه! حالا چرا فقط تراین باید بره گندالف رو ببینه؟! چون گندالف جادوگر صاحب نام و خاکی و قابل اعتماد از نظر تراین هست و مهم تر اینکه تراین دوچیز با ارزش رو با خودش آورده که به گندالف بده، یکی نقشه و دیگری کلید! گندالف مثل همیشه، که مراقب میدل ارث هست و از همدستی قدرت اژدها و نکرومنسر وحشت داره (دیالوگ گالادریال در شورای فیلم اول که میگه اژدها دیر زمانیست که ذهنت را مشغول کرده) بعد دیدن شرایط مهیا و دیدار وارث ترور بهش میگه تو که اینا رو داری، برو پس بگیر دیگه! ترور اونجا نبوده، توجه کنید لطفا، که ترور اونجا نبوده وگرنه گندالف رو به ترور میگفته برو پس بگیر :) ترور ازین کار سر باز زده و با اعتماد به گندالف نقشه و کلید رو بهش میده که به دست کسی نیفته! چون میدونه که جایی امن نیست غیر از گندالف، چون جنگ بزودی شروع میشه و ترور فکر جنگ در سر داره!

حالا در مورد جنگ موریا هم جواب کاملا مشخصه... در فیلم اول بالین میگه: "بعد از اشغال اره بور توسط اژدها، 《شاه ترور》 سعی کرد که قلمروی کهن دورفها، موریا را پس بگیرد، اما...》

تمام.

حرفهای گالادریل در شورا یا همین فلش بک در زمان صحبت گندالف و بئورن گوش کن:

When Angmar fell, the Men of the North took his body and all that he possessed and sealed it within the High Fells of Rhudaur.

یا سارومان میگه:

دقیقا قبل این حرف گالادریال، خودش میگه: ساخته شده برای "ویچ کینگ آو انگمار"! یعنی ویچ کینگ از انگمار، ویچ کینگ اهل انگمار! و بعد میگه: وقتی انگمار سقوط کرد مردان شمال... خب دیگه معلومه دیگه، اسم ویچ کینگ به قرینه ی معنوی حذف میشه و نیازی نیست بگه مردان شمال ویچ کینگو مدفون کردند. نخواسته چند بار اسم ویچ کینگ پشت هم تکرار شه تا جمله لوس شه! زیرا قبلش اشاره کرده که ویچ کینگ خودش اهل انگمار است :دی من حرف سارومان رو قبر انگماری ترجمه میکنم چون بازم قبلش اشاره شده! خب دیگه یعنی جکسون نمیدونه که انگمار اسم شهره؟؟؟ خودش داره میگه که ویچ کینگ آو انگمار :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

آها پس آنگمار شهره! :) کدوم شهر دقیقا؟! :| کجا میشه؟ پس کارن دوم چیکارس؟؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

جای این سوالا خب اینجا نیست، اینا رو راحت میشه توی فرهنگنامه یا فروم پیدا کرد...

https://arda.ir/angmar

https://arda.ir/carn-dum

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب، جواب ساده و واضحه:

ترور شاه زیر کوه هست و تراین پسرش و تورین هم نوه ی ترور و پسر تراین است.

بسیار خب... تورین یک دیالوگ میگه: "پدرم قبل از جنگ موریا (خودش) به دیدنت اومد..." یعنی تراین خودش خواسته که گندالف رو ببینه نه گندالف بره پیش تراین! ولی ترور نرفته گندالف رو ببینه! حالا چرا فقط تراین باید بره گندالف رو ببینه؟! چون گندالف جادوگر صاحب نام و خاکی و قابل اعتماد از نظر تراین هست و مهم تر اینکه تراین دوچیز با ارزش رو با خودش آورده که به گندالف بده، یکی نقشه و دیگری کلید! گندالف مثل همیشه، که مراقب میدل ارث هست و از همدستی قدرت اژدها و نکرومنسر وحشت داره (دیالوگ گالادریال در شورای فیلم اول که میگه اژدها دیر زمانیست که ذهنت را مشغول کرده) بعد دیدن شرایط مهیا و دیدار وارث ترور بهش میگه تو که اینا رو داری، برو پس بگیر دیگه! ترور اونجا نبوده، توجه کنید لطفا، که ترور اونجا نبوده وگرنه گندالف رو به ترور میگفته برو پس بگیر :| ترور ازین کار سر باز زده و با اعتماد به گندالف نقشه و کلید رو بهش میده که به دست کسی نیفته! چون میدونه که جایی امن نیست غیر از گندالف، چون جنگ بزودی شروع میشه و ترور فکر جنگ در سر داره!

حالا در مورد جنگ موریا هم جواب کاملا مشخصه... در فیلم اول بالین میگه: "بعد از اشغال اره بور توسط اژدها، 《شاه ترور》 سعی کرد که قلمروی کهن دورفها، موریا را پس بگیرد، اما...》

تمام.

دقیقا قبل این حرف گالادریال، خودش میگه: ساخته شده برای "ویچ کینگ آو انگمار"! یعنی ویچ کینگ از انگمار، ویچ کینگ اهل انگمار! و بعد میگه: وقتی انگمار سقوط کرد مردان شمال... خب دیگه معلومه دیگه، اسم ویچ کینگ به قرینه ی معنوی حذف میشه و نیازی نیست بگه مردان شمال ویچ کینگو مدفون کردند. نخواسته چند بار اسم ویچ کینگ پشت هم تکرار شه تا جمله لوس شه! زیرا قبلش اشاره کرده که ویچ کینگ خودش اهل انگمار است :دی من حرف سارومان رو قبر انگماری ترجمه میکنم چون بازم قبلش اشاره شده! خب دیگه یعنی جکسون نمیدونه که انگمار اسم شهره؟؟؟ خودش داره میگه که ویچ کینگ آو انگمار :|

خب اینی که میگی چندتا باگ داره:

1- ترور و تراین و تورین با هم بودن. پس خیلی مسخره است که تراین بیاد به گندالف بگه اینو بگیر و بده پسرم. خودش میتونست خیلی راحت بده به اون. هیچ صحبتی هم از اینکه اگه تورین کشته شد بده به یه نفر دیگه نمیکنه

2- منظور تورین از پرسیدن اینه: "چی به پدرم گفتی که غیبش زد و دیگه پیداش نشد" "اونو کجا فرستادی؟". تورین داره اسم دونلند رو میاره. یعنی اینکه مقصد موریا نبوده و میدونه گندالف اونو به یه جای دیگه فرستاده و تراین هم رفته اونجا(نه نبرد موریا). اصلا فیلمنامه در اول اینجوری بوده که تراین از نبرد موریا زنده بر میگرده و بعدا به سفر میره و گم میشه اما بعدش عوضش کردن.

در مورد حرف های سارومان هم اگه grave به صورت جمع اومده بود حرفت رو قبول داشتم اما وقتی به صورت مفرد اومده یعنی داره به قبر یک شخص خاص اشاره میکنه.

آها پس آنگمار شهره! :) کدوم شهر دقیقا؟! :| کجا میشه؟ پس کارن دوم چیکارس؟؟!

انگمار شهر نیست. یه منطقه است. مثل گوندور و روهان که منطقه هستن اما اسم شهر اصلیشون میناس تیریت و ادوراس هست. انگمار در شمال اریادور قرار داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

جای این سوالا خب اینجا نیست، اینا رو راحت میشه توی فرهنگنامه یا فروم پیدا کرد...

https://arda.ir/angmar

https://arda.ir/carn-dum

این سوال رو بیشتر برای این اینجا پرسیدم چون فیلم این سوالو تو ذهن بوجود اورد.... آخه یه جا میگن witch king of Angmar که خوب قائدتا باید یه مکان باشه... بعد یه جا دیگه درمیان میگن Angmar's Grave که خوب میشه یه شخص! یا یه گروه یا حکومت یا هرچی... ولی در هرصورت حق با شماست ببخشید!

راستی یه قضیه دیگه رو هم دوستان فراموش نکنیم: توی اون گوری که قبر ویچ کینگ بود، 9 تا گور دیگه هم بود! این یعنی نه تنها ویچ کینگ مرده بلکه همه ی اون نه فرمانروای انسان که بعد شدن نزگول توی همون نبرد شکست خوردن... این با منطق داستان کتاب جور در میاد؟ فکر نمیکنم...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

این سوال رو بیشتر برای این اینجا پرسیدم چون فیلم این سوالو تو ذهن بوجود اورد.... آخه یه جا میگن witch king of Angmar که خوب قائدتا باید یه مکان باشه... بعد یه جا دیگه درمیان میگن Angmar's Grave که خوب میشه یه شخص! یا یه گروه یا حکومت یا هرچی... ولی در هرصورت حق با شماست ببخشید!

راستی یه قضیه دیگه رو هم دوستان فراموش نکنیم: توی اون گوری که قبر ویچ کینگ بود، 9 تا گور دیگه هم بود! این یعنی نه تنها ویچ کینگ مرده بلکه همه ی اون نه فرمانروای انسان که بعد شدن نزگول توی همون نبرد شکست خوردن... این با منطق داستان کتاب جور در میاد؟ فکر نمیکنم...

اگه بخوایم مث شما برداشت کنیم که همه ادمای مدفون تو یه مقبره خانوادگی با هم مردن!!!

ضمنا نه تا گور دیگه نبود هشتا دیگه بود:-D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

خب اینی که میگی چندتا باگ داره:

1- ترور و تراین و تورین با هم بودن. پس خیلی مسخره است که تراین بیاد به گندالف بگه اینو بگیر و بده پسرم. خودش میتونست خیلی راحت بده به اون. هیچ صحبتی هم از اینکه اگه تورین کشته شد بده به یه نفر دیگه نمیکنه

2- منظور تورین از پرسیدن اینه: "چی به پدرم گفتی که غیبش زد و دیگه پیداش نشد" "اونو کجا فرستادی؟". تورین داره اسم دونلند رو میاره. یعنی اینکه مقصد موریا نبوده و میدونه گندالف اونو به یه جای دیگه فرستاده و تراین هم رفته اونجا(نه نبرد موریا). اصلا فیلمنامه در اول اینجوری بوده که تراین از نبرد موریا زنده بر میگرده و بعدا به سفر میره و گم میشه اما بعدش عوضش کردن....

جواب باگ ها:

1.اصلا تراین نمیخواسته که نقشه دست پسرش بیفته! هیچ اشاره ای هم بهش نشده. تراین نقشرو برده به گندالف داده چون امکانشو میداده که همه تو جنگ بمیرن بنابراین این دو چیز جاشون امن باشه. لزومی هم نداره که به قول شما بگه: "اگه تورین کشته شد بده به یه نفر دیگه!" و نبایدم بگه چون تو خط دورین کس دیگه باقی نمیمونه بعد تورین! غیر دو تا کودک دایس.

گندالف به تراین پیشنهاد میده و قطعا تراین رد میکنه، چون بزودی جنگ برای موریا شروع میشه! تورین صریحا میگه: قبل جنگ موریا اومد پیشت.

2. این باگ دوم که مطرح کردید در صورتی باگ محسوب میشه که او چند کلمه ی : 《قبل از نبرد موریا》 رو ازش حذف کنیم و مثل نسخه ی سینماییش بگیم: 《قبل از گم شدنش. پس وقتی تراین در نبرد موریا بوده و تورین اونو دیده :| بی منطق به نظر میاد که مقصود تورین رو اینگونه برداشت کنیم که:《کجا فرستادیش که غیبش زد...》 تو جنگ تورین دیدش که تراین غیب شد. گندالف که بهش نگفته وسط جنگ فرار کن با هم بریم گنجو شریک شیم :)

(به فیلمنامه ی اصلی هم کاری نداریم چون این اثر نهاییه)

چه فرقی داره بگیم قبر انگماری یا قبرهای انگماری؟بایدم به قبر یک نفر اشاره کنه، به قبر یک انگماری که شمشیر مخصوص به اون پیدا شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

اوووووف اینجا رو ببین چه بحث خفنی شروع شده

!!!

وقتی دست اسماگ رو رفتن چسبوندن به بال هاش دیگه چه اهمیتی داره بقیه تحریف ها

!!!

آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب

!!!

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

اگه بخوایم مث شما برداشت کنیم که همه ادمای مدفون تو یه مقبره خانوادگی با هم مردن!!!

ضمنا نه تا گور دیگه نبود هشتا دیگه بود:-D

یعنی شما میگی اون توی هر جنگ که پادشاهان آدم های مناطق مختلف دنیا توش حضور داشتن، بعد که یکی رو میکشتن میاوردنش به های فِلز اونجا پیش ویچ کینگ دفنش کنن تا کلکسیونشون جمع باشه!!! :دی ... کاملا از اون مقبره اینجور برداشت میشه که همرو با هم آوردن اونجا دفن کردن....یعنی همشون توی یک جنگ از مردان شمال شکست خوردن و اونجا تدفین شدن...

اره منظورم کلا نه تا گور بود با خود ویچ کینگ.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...