رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

pirooz

واااااااي اونجا كه دورف تو غار گابلين ها سنگرو هل ميدن چقدر بد درومده يعني يه لحظه حس كردم دارم كارتون ميبينم :)

خرگوش هاي راداگست هم بچه گانه بود .

آواز دورف ها خيلي قشنگ و فراتر از انتظار بود .

قسمت آخر كه اسماگ رو نشون ميده و طلاها ميريزه خيلي غير طبيعي بود .

آزوگ رو خيلي خيلي قشنگ در آووردن .واقعا باز فراتر از انتظار بود .

اما آزوگ چرا نمرد ؟پس كي ميميره ؟پسرش مگه قرار نيست بياد ؟

پادشاه گابلين ها هم خوب بود ولي خيلي باحال نبود .

راستي الروند اولين بار كه تورين رو ميبينه بهش چي ميگه كه دورف ها شاكي ميشن ؟

يه چيز ديگه هم كه خيلي قشنگ بود تورين بود .واقعا پر ابهت منو ياد آراگون مينداخت .صداي خيلي قشنگي داره .(تو فيلم رابين هود ازش بدم ميومد اما الان نظرم عوض شد :D

در مورد اسكار هم اگه زياد فكر كنيم ميبينيم كه زياد بي انصافي نشده .البته تو چند مورد كوچيك بود مثل ميرور ميرور ولي در كل فيلم ها قشنگ تر از هابيت هم بودن !

نزنين منو :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

به به پیروز جان...مشتاق دیدار: )

این قضیه آزوگ تو هابیت مثل مرگ سارومانه تو ارباب حلقه ها...

پیتر فقط یک جابجایی زمانی انجام داده...اون سنگه هم چون حادثه عجیبیه (ویکم هم تقصیر کیفیت های پایینه!!) غیرواقعی به نظر میاد وگرنه جلوه ویژه اش که ضعیف نیست...خرگوش هام به نظرم خوب بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

ما كه هستيم شما نيستي :)

آخه سارومان زياد فرقي نميكرد چه طور بميره مهم اين بود كه بميره :D

ولي آزوگ چون يه حورايي نقش مهمه فيلمه و زياد نشونش ميده !ولي اگرم ميمرد خيلي صحنه ها از بين ميرف .

راستي چه هيكلي ساخته .بنده خدا يخ دفعه هيكلشو گنده كرده همه بدنش ترك خورده :D

ویرایش شده در توسط pirooz

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tisak

نقش آزوگ رو هم کریکسوس اسپارتاکوس بازی کرده بود....شباهت اشون برام عجیب بود...البته تازه متوجه شدم!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

ما البته یک مدت غایب بودیم ولی تا اومدیم شما جیم کردی: دی

کجا مهم نبود...ببین.ما چون ابتدا فیلم ارباب حلقه ها رو خوندیم بعد کتابش، اختلافات فراوانش زیاد به چشم نیومد...ولی چون سال هاست داریم کتاب هابیتو میخونیم...حالا تو فیلمش یکی دو جا فرق کرده همه شوکه شدیم!! این طبیعیه...

البته قبول دارم اختلافات کم ولی بزرگ بود. یکیش آزوگ. یکیش اگه دقت کنین گالادریل بود که سر سفره دیده نشد: ))

یکی دیگش ورود دورف ها به ریوندله...که تو کتاب کلی سر به سرشون میذارن.

ولی بازهم به قول مهدی پیتر فیلم رو مخصوص طرفداران تالکین ساخته...ملت از بلادونا توک و داین و کوهستان آبی و بولگ پسر آزوگ چی میدونن...هرچی تعییر هم داد برای ساده تر کردن فیلم برای مردم و کوتاه تر کردن و اصلاح شیب فیلمنامه بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

یه سوال دیگه

در اولین سکانسی که اورکِ رنگ پریده رو نشون داد توی "آمون سول" نبود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

منم بالاخره این فیلمُ با کیفیت SCR نگاه کردم ومجوز ورود به این تاپیک را به دست آوردم :D . فیلم که عالی بود بازیگرها دیالوگ ها لوکیشن و همه چی واقعا عالی بود. یه فیلم فراموش نشدنی دیگه از پیتر جکسون :) .

ولی این فیلم نیاز شدید به کیفیت HD داره که با اون کیفیت نگاه کرده بشه! من که چشم درد گرفت از بس فشار روشون آوردم تا ببینم چی به چیه :D به خصوص در صحنه های زدوخورد که بیشترش هم در تاریکی دنبال میشد .

و نه تنها هیجان دیدن فیلم برام کم نشد بلکه به قول یکی از دوستان با هیجانی چند صد برابر بی صبرانه منتظر نسخه های HD فیلم هستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

اگه دقت کرده باشین یه اختلاف کوچولو هم در ابتدای فیلم دیده میشه در اون سکانسی که فرودو هم هست و میشه گفت نقطه اشتراک بین هابیت و ارباب حلقه هاست .در ارباب حلقه ها زمانی که گندالف وارد شایر میشه بیلبو تو خونه داره کتابشُ می نویسه و خبر هم نداره که فرودو به جنگل رفته چون وقتی که در می زنن به خیال اینکه فرودو درخانه هست چند بار فرودو راصدا میزنه اما در هابیت همون سکانس تکرارمیشه اما این بارمی بینیم که در هنگام ورود گندالف بیلبو بیرون از خونه ش نشسته و وقتی هم فرودو داره میره به جنگل ازش می پرسه که کجا داره میره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

شاید بیلبو قبل نوشتن کتابش یه دودی میخواسته بزنه و بعد بره کتابشو بنویسه. اون جایی در میزنن هم شاید به این دلیله ک بیلبو از بس وارد دنیای کتابش شده فراموش کرده که فرودو کجا رفته. D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

اگه دقت کرده باشین یه اختلاف کوچولو هم در ابتدای فیلم دیده میشه در اون سکانسی که فرودو هم هست و میشه گفت نقطه اشتراک بین هابیت و ارباب حلقه هاست .در ارباب حلقه ها زمانی که گندالف وارد شایر میشه بیلبو تو خونه داره کتابشُ می نویسه و خبر هم نداره که فرودو به جنگل رفته چون وقتی که در می زنن به خیال اینکه فرودو درخانه هست چند بار فرودو راصدا میزنه اما در هابیت همون سکانس تکرارمیشه اما این بارمی بینیم که در هنگام ورود گندالف بیلبو بیرون از خونه ش نشسته و وقتی هم فرودو داره میره به جنگل ازش می پرسه که کجا داره میره!

اون سکانسی که گندالف میاد و بیلبو نشسته و پیپ میکشه که مربوط به زمان داستان حلقه نمیشه.

اون مال دوران قبل و زمانی هست که گندالف روی در خونه ی بیلبو علامتگذاری می کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

اون سکانسی که گندالف میاد و بیلبو نشسته و پیپ میکشه که مربوط به زمان داستان حلقه نمیشه.

اون مال دوران قبل و زمانی هست که گندالف روی در خونه ی بیلبو علامتگذاری می کنه.

منظورم پیش از اینکه گندالف بیادهست که زمان پیری بیلبو رُ نشون میده نه اون زمانی که فیلم میره به 60 سال پیش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

منظورم پیش از اینکه گندالف بیادهست که زمان پیری بیلبو رُ نشون میده نه اون زمانی که فیلم میره به 60 سال پیش

آهان درسته.

شاید به خاطر جذاب سازی صحنه ی تغییر از بیلبوی پیر به جوان باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

توی فيلم رو ميگی؟ اون توی موريا يا خزد-دوم بود. آمون سول كه ورد تاپ ـه! همون تپه ای كه در ياران حلقه فرودو در بالای اون از نزگول زخم خورد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

یکی میشه به من بگه الان چرا شمشیر بیلبو وقتی روبروی آزوگ قرار داره روشن نمیشه؟!!! و چرا وقتی تو غار گولومه مثل نور مهتابی اول میلرزه بعد خاموش میشه؟!!! :ymapplause:(انگار در استینگ هم از فیلامان حرار تی و چوک تنظیم استفاده شده :دی)

اصلا دوست ندارم هنوز نسخه پرده ایه سوتی در بیارن از توش...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

داداش من جلوی آزوگ شمشیرش میدرخشه.

انجایی که اگر نظرت اینه که چرا شمشیر بیلبو مثل نور لامپ مهتابی چرا خاموش شده اینه که گولوم اونجا اون گابلینه رو کشته به خاطر همین شمشیرش چشمک میزنه و بعد خاموش میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

داداش من جلوی آزوگ شمشیرش میدرخشه.

انجایی که اگر نظرت اینه که چرا شمشیر بیلبو مثل نور لامپ مهتابی چرا خاموش شده اینه که گولوم اونجا اون گابلینه رو کشته به خاطر همین شمشیرش چشمک میزنه و بعد خاموش میشه.

کاملا مشخصه که نوری نداره. اونی که شما میبینی بازتاب نور ماهه!

و در غار گولوم مشکل من با چشمک زدنشه! اگر ملایم و آروم خاموش میشد به نظرم بهتر بود. نبود؟؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

و در غار گولوم مشکل من با چشمک زدنشه! اگر ملایم و آروم خاموش میشد به نظرم بهتر بود. نبود؟؟!

فكر كنم اين چشمك زدنش به ضربان قلب اون گابلين مربوط بشه .

به نظرم اگه آروم خاموش ميشد ، مخاطب متوجه نميشد قضيه از چه قراره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

داداش من روشن میشد شما کیفیت پرده ایش رو انگار دیدین، اصلا بازتاب نور ماه اینجا چیکار میکنه؟!

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

ایوب جان اقای تور راست میگن اگر دقت کنی وقتی در برابر ازوگ قرار گرفته برای دفاع از تورین شمشیر کاملا خاموش اما قبلش که بیلبو میپره رو ان ارکه برای اینکه نزاره سر تورین را قطع کنه شمشیر روشنه اما نورش خیلی کمه و مثل داخل غار گابلین ها روشن نیست.!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

ایوب جان اقای تور راست میگن اگر دقت کنی وقتی در برابر ازوگ قرار گرفته برای دفاع از تورین شمشیر کاملا خاموش اما قبلش که بیلبو میپره رو ان ارکه برای اینکه نزاره سر تورین را قطع کنه شمشیر روشنه اما نورش خیلی کمه و مثل داخل غار گابلین ها روشن نیست.!

اگر اونجا رو میگی محمد جان اول اون گرگ ها حمله میکنن و اونجا هیچ اورگی نیست بعد بیلبو گرگه رو میکشه اینجا که اصلا ارگی نیست به خاطر همین شمشیرش خاموشه بعدا وقتی که بالای درختا میرن اورگ ها میان و همون موقع شمشیرش روشن میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

اگر اونجا رو میگی محمد جان اول اون گرگ ها حمله میکنن و اونجا هیچ اورگی نیست بعد بیلبو گرگه رو میکشه اینجا که اصلا ارگی نیست به خاطر همین شمشیرش خاموشه بعدا وقتی که بالای درختا میرن اورگ ها میان و همون موقع شمشیرش روشن میشه.

من ان جایی را میگم که وارگ ازوگ تورین را گاز میگیره و پرتش میکنه ان طرف بعد ازوگ به یکی از ارک ها دستور میده که سر تورین را قطع کنه بعد ارک که نزدیک تورین میشه بیلبو به ارک حمله میکنه اما نور شمشیرش به شدتی که داخل غار بود نبود.! و بعد از ان وقتی بیلبو بلند میشه که از تورین در برابر ازوگ دفاع کنه ازوگ درسته گرگ ها را میفرسته جلو و هیچ ارکی سوار ان وارگ ها نیست اما خود ازوگ در چند متری بیلبو قرار داره و شمشیر باید روشن می بود همانطور که وقتی گالم داشت گابلین را وسط جزیرش می کشت فاصله بیلبو با گابلینه چند برابر بیشتر از فاصله بیلبو با ازوگ بود اما ما شاهد این بودیم که در جزیره گالم با اینکه فاصله بیلبو با گابلینه خیلی زیاده شمشیر روشن هستش اما اینجا که فاصله بیلبو با ازوگ فقط چند متر بیشتر نیست شمشیر کاملا خاموش هستش.!

تازه سوار ان 3 تا وارگ که برای کشتن بیلیو به طرفش میرن ارکها هم سوارشونن.!

ویرایش شده در توسط strayder

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خب محمد جان اینجا بیلبو شمشیرش رو در میاره میبینی که شمشیرش آبی رنگ شده یعنی روشنه چونکه کیفیت فیلم پائینه به نظرم اینطور دیده میشه وگرنه شمشیرش روشن روشنه.

k9797_The_Hobbit_An_Unexpe.jpg

بعد اینجا صحنه نزدیک میشه بازم میبینیم که شمشیرش رو.شنه شاید به خاطر اینکه اون ابرهای پشت سرشون آبی رنگه معلوم نشه

e966_The_Hobbit_An_Unexpe.jpg

بعدش بیلبو میپره رو سر اون اورگه بازم میبینی شمشیرش روشنه

s1766_The_Hobbit_An_Unexpe.jpg

بعد بیلبو بلند میشه بازهم میبینیم شمشیرش روشنه

d9757_The_Hobbit_An_Unexpe.jpg

اونجایی که گفتی شمشیرش تو غار خیلی روشن تره به خاطر اینه که فیلم به ما بفهمونه غار گالوم خیلی تاریکه، وبه خاطر همین شمشیر بیلبو روشنتر دیده میشه. حتی تو رمانش هم گفته بود غار گولوم خیلی تاریکه .

اون وارگی که گفتی حتی روشون اورگ هم بمود اگه کمی دقت میکردی آزوگ اول چندتا وارگ یا همون گرگه رو میفرسته که هیچکس سوارشون نیست دقیقا هم پنج تان که اول حمله میکنن بعد خود اورگ ها حمله میکنن.

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

به نظر من هیچ سوتی ای داده نشده دلیل این که شدت نور استینگ در سکانس نبرد با آزوگ کمتره کاملا مشخصه .با اون آتیشی که گندالف بر پا کرده و محیط دور و بر کاملا روشن شده خب معلومه که نور استینگ دیگه خیلی کم به چشم میاد نمیشه مقایسه ش کرد با غار گالوم که کاملا تاریکه در غار به اون تاریکی معلومه که نور استینگ بیشتر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

خب محمد جان اینجا بیلبو شمشیرش رو در میاره میبینی که شمشیرش آبی رنگ شده یعنی روشنه چونکه کیفیت فیلم پائینه به نظرم اینطور دیده میشه وگرنه شمشیرش روشن روشنه.

k9797_The_Hobbit_An_Unexpe.jpg

بعد اینجا صحنه نزدیک میشه بازم میبینیم که شمشیرش رو.شنه شاید به خاطر اینکه اون ابرهای پشت سرشون آبی رنگه معلوم نشه

e966_The_Hobbit_An_Unexpe.jpg

بعدش بیلبو میپره رو سر اون اورگه بازم میبینی شمشیرش روشنه

s1766_The_Hobbit_An_Unexpe.jpg

بعد بیلبو بلند میشه بازهم میبینیم شمشیرش روشنه

d9757_The_Hobbit_An_Unexpe.jpg

اونجایی که گفتی شمشیرش تو غار خیلی روشن تره به خاطر اینه که فیلم به ما بفهمونه غار گالوم خیلی تاریکه، وبه خاطر همین شمشیر بیلبو روشنتر دیده میشه. حتی تو رمانش هم گفته بود غار گولوم خیلی تاریکه .

اون وارگی که گفتی حتی روشون اورگ هم بمود اگه کمی دقت میکردی آزوگ اول چندتا وارگ یا همون گرگه رو میفرسته که هیچکس سوارشون نیست دقیقا هم پنج تان که اول حمله میکنن بعد خود اورگ ها حمله میکنن.

خداراشکر چون خیلی نگران این قضیه بودم.!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

آقا توی فیلم بنده هم مشخصه که روشنه.

اگه لازمه عکس بذارم.

فقط به خاطر این که آسمون رنگش به آبی میزنه روشنی شمشیر بیلبو معلوم نیست.

البته کیفیت پایین فیلم هم مزید بر علت هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...