رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

mgh47

عقل ومنطق؟!!! اینکه نشد استدلال!!! اگر واقعا استدلال شما اینه که فلان سکانس با عقل و منطق جور در نمیاد، پس لطف کنید به من بگید کدوم عقل و منطقی میپذیره اژدهایی وجود داره که میتونه حرف هم بزنه؟!!! تنها جوابی که میشه به چنین سوال داد اینه که هابیت یه فیلم فانتزی هست و افنضای فیلم فانتزی اینه که اژدهایی وجود داره که میتونه حرف هم بزنه! بنابراین با این استدلال صحنه هایی مثل دول گولدور رو هم میشه توجیه کرد!

!

نه دیگه؛ نشد . شما دارید سفسته میکنید!! مگه شما اون سکانس رو دیدید؟! نظر من بر فانتزی بودنش نیست بلکه چیز دیگریست و تا نبینید منظور منو درک نمیکنید.

ویرایش: خواهشی که دارم اینه که بحث رو به کل کل و رو کم کنی تبدیلش نکنیم تا بقیه هم بتونن استفاده ببرن. اونم شخصی چون شما که تقریبا کامنتهاتون مو لای درزش نمیره.

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

ضمنا سوالی که از خود شما دارم اینه که چی باعث شد از مدتها قبل از اینکه فیلم اکران بشه، میدونستید فیلم جالبی از آب در نمیاد؟!!! حدس زده بودید؟ با اینکه اطلاعاتی داشنید که دیگران از اون بی خبر بودند؟!!!

کی گفته من چنین حرفی زدم یه جمله(یه پست هم نمیگم)بیارین که من گفتم هابیت اینطوری میشه؟؟!!

ازقضا از اون طرفدارهاش هم بودم.بعدشم اونایی هم که متعصبانه میان مارو نقد میکنن بدون دلیلی موافقشون هستین!!

جناب لرد این پست من رو بخونینین.

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1721&view=findpost&p=62124

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

دوستان ببخشید ولی لطفا هر نظری دارید زیاد هیجانزده نشید...نبرد پنج سپاه خوب یا بد ساخته شده و به اصطلاح همینه که هست!

please keep calm :))

حالا اگه نتونستید طرف مقابل رو قانع کنید هم خیلی اتفاق خاصی نمیفته;)

تنها چیزی که تو بیشتر پست ها نمی بینم استدلال و دلیل روشنه.عوضش حجم زیادی از حشو و هجوه به طرف مقابل ملاحظه میشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

در پاسخ به لرد الروند : من کاری با بقیه ی حرفاتون ندارم، و بلکه قبول هم ندارم و راحت می توانم پاسخگو باشم ولی چونکه حوصله ی بحث کردنی که پایانی جز هدر رفتن وقت نداره، ندارم، حرفی به میان نمی آورم! تنها حرف بنده اینه که به نظرات همه احترام بگذارید! چه نظر کسی مثبت باشه ، چه منفی! همانطور که همیشه به نظرات مثبت در مورد فیلم حق داده اید انتظار دارم که به نظرات منفی هم حق داده شود! و به آن ها نگویید که نظراتشان غیرمنطقی و سطحی ست! همانطور که ما هیچوقت نخواستیم به نظرات احساسی که از فیلمه تعریف کرده اند بگوییم غیرمنطقی و سطحی! خصوصا انتظاردر این مورد از مدیران زیاده! فکر نکنم اگر ام همین نظراتش را در مورد فیلمه بصورت کاملا منطقی و منظم می گفت فرقی به حال این نوشته اش به اصطلاح دوستان احساسی می شد!

فیلم را یک کسی ساخته و داره مزد زحماتش رو میگیره و یک قرون هم به جیب ما چیزی ریخته نخواهد شد و ما هم در اینطرف بهتره کمی مصفانه و محترمانه در مورد نظرات همدیگر نسبت به فیلم حرف بزنیم!

باتشکر از حضار گرامی!

واقعا ضروری بود که جکسون اون کرم ها رو بیاره توی فیلم

برای پول درآوردن ضروری بوده :لووووووووووووووول

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
simple hobbit

درهابیت هم چنین صحنه هایی موجوده که قابل تشخیص نباشند. همین صحنرو در حرکت ببینین، اسب هایی هستند که بیش از حد کش میان، به سایه های رو زمین دقت کنین، بعضی پر رنگند و بعضی کمرنگ!

بله درسته ولی اون موقع کمپانی وتا هنوز نرم افزار خاصی که سیمولیشون بدن باشه ننوشته بود و بعد از اواتار بود که نرم افزار جدیدشو معرفی کرده بود که به خواست جیمز کامرون از گروه جلوه ها ویژه خواسته بود که البته تو اواتار واسه ماهیچه های بدن و صورت ناوی ها و تو هابیت هم واسه الف ها تو یه بخش قسمت اول عالی عمل کردن و یا صحنه ای که گروه الف ها وارد ریوندل میشن که در نمای لانگ شاتش که گروه از یه پل طولانی می گذرن از اون نرم افزار استفاده شد که اگه تونستم عکسشو میذارم

ولی موقع سه گانه ی ارباب حلقه ها به جرات می تونم بگم هیچ فیلم دیگه ای نبود که این جسارتو داشته باشه و انقدر بتونه اسب ها و خیلی موجودات دیگه رو انقدر طبیعی در بیاره که واقعا در نوع خودش اول بود و خب هر چیزی که اول داره کامل کامل نیست و به مرور زمان قوی تر میشه که این در مورد این موضوع صدق می کنه بعدشم

در مورد سایه ها هم بله درسته اون عکسی که گذاششتم واسه کیفیت 1080 هست که خب البته خیلی جاهای دیگه که من قبلا تو کیفیت های پایین تر قدیما میدیدم خودشونو نشون نمیدادن ولی تو کیفیت بالا ارباب حلقه ها هم یه سری ضعفاش روشن میشه که خب بازم به نسبت هابیت طبیعی تر جلوه میکنه خداییش ارباب حلقه ها مثل سه سری قدیمی جنگ ستارگان تو زمان خودش انقلابی به پا کردن تو جلوه های ویژه کلی نرم افزار جدید و تازه دوره جدید از موشن کپچر حرفه ای مثل گالوم و ... ولی الان جلوه های ویژه تو یه دوره زمانی هست که نیاز به پرشی دوباره داره درسته که دیگه کم کم کاربرد ماکت ها واسه فیلم ها داره کنار زده میشه و جاشو تری دی های جدیدی که گرفته مثلا میناس تریث تو قسمت سوم بعضی جاها تو کیفیت بالا قشنگ نشون داده میشه که تو پرده ابی از یه ماکت گرفته شده و بعد در کنار کوه ها با ابعاد بزرگ قرار داه شده ولی شهر دیل رو نگاه کنید که کاملا تری دی هست که خب واقعا طبیعی ساخته شده ولی بچه ها میگفتن تو 48 فریم قشنگ نشون میده که همه چیز جلوه های ویژه هست .

به نظرم هابیت جز تو 48 فریم انقلاب دیگه ای به پا نکرده حالا منتظر اواتار هستم که جیمز کامرون گفته 48 فریم فیلمبرداری میشه و سعی میشه همه چی طبیعی جلوه کنه شاید انقلاب دیگه تو نسل جلوه های ویژه انجام بشه.

ویرایش شده در توسط simple hobbit

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
simple hobbit

عذرخواهی میکنم دوست عزیز، اشتباه شد! منظورم جناب ایوب بود که اون حرف رو بیان کرده بودند!

واقعا پست های بنده بوی کل کل و رو کم کنی میده؟!!! اگر اینطوریه که از همه معذرت میخوام، اما مطمئن باشید بنده به هیچ وجه اهل رو کم کردن نیستم.. مخصوصا در مورد چنین مسائل پیش پا افتاده ای!!! تنها هدفم از اینکه وقت گذاشتم و تایپ کردم اینه که دوستان فقط نیمه ی خالی لیوان رو نبینند! برای بنده تنها چیزی که اهمیت داره اینه که خودم فیلم رو بپسندم و ازش لذت ببرم! نظرات موافقان و منتقدین تاثیری در لذت بردن از فیلم و همچنین نقاط ضعف و قوتش نداره! چه بسا من با دیدن صحنه های دول گولدور که اکثرا دارن ازش انتقاد میکنند لذت ببرم و در مقابل از صحنه هایی که اکثرا ازش تعریف و تمجید کردند خوشم نیاد! اینها مهم نیست.. مهم اینه که با چه ادبیاتی از فیلم تعریف کنیم و یا ازش انتقاد کنیم! یکی از منتقدین اصلی در این سایت که در مورد سی جی بودن آزوگ و بولگ انتقاد شدید کرده بود، خود بنده بودم! اما در کنار اون انتقاد، هیچوقت انصاف رو زیر پا نذاشتم و نگفتم که چون آزوگ و بولگ گریم نبودند پس کل فیلم مزخرف بود! شاید دوستانی که به برخی از سکانس ها اعتراض دارند، از کل فیلم بدگویی نکردند، اما ادبیاتشون نشان دهنده ی اینه که اصلا از فیلم راضی نبودند! به هر حال امیدوارم در نسخه ی اکستندد شاهد سکانس هایی باشیم که همه ی دوستان، بخصوص عزیزان منتقد هم ازش راضی باشند!

در پاسخ به لرد الروند : من کاری با بقیه ی حرفاتون ندارم، و بلکه قبول هم ندارم و راحت می توانم پاسخگو باشم ولی چونکه حوصله ی بحث کردنی که پایانی جز هدر رفتن وقت نداره، ندارم، حرفی به میان نمی آورم! تنها حرف بنده اینه که به نظرات همه احترام بگذارید! چه نظر کسی مثبت باشه ، چه منفی! همانطور که همیشه به نظرات مثبت در مورد فیلم حق داده اید انتظار دارم که به نظرات منفی هم حق داده شود! و به آن ها نگویید که نظراتشان غیرمنطقی و سطحی ست! همانطور که ما هیچوقت نخواستیم به نظرات احساسی که از فیلمه تعریف کرده اند بگوییم غیرمنطقی و سطحی! خصوصا انتظاردر این مورد از مدیران زیاده! فکر نکنم اگر ام همین نظراتش را در مورد فیلمه بصورت کاملا منطقی و منظم می گفت فرقی به حال این نوشته اش به اصطلاح دوستان احساسی می شد!

فیلم را یک کسی ساخته و داره مزد زحماتش رو میگیره و یک قرون هم به جیب ما چیزی ریخته نخواهد شد و ما هم در اینطرف بهتره کمی مصفانه و محترمانه در مورد نظرات همدیگر نسبت به فیلم حرف بزنیم!

باتشکر از حضار گرامی!

برای پول درآوردن ضروری بوده :لووووووووووووووول

به نظرم بهتره که از این به بعد هر چیزی رو واسه هابیت بخش بخش کنیم مثلا: یه بخش در مورد داستان بگیم که مثلا خب اینجا که این طوری شده از این لحاظ منطقی نیست و تو بخش های دیگه مشکل پیش میارهو تو تتضاده مثلا یکی از دوستان در مورد کرم های حفره کن تو هابیت گفت که با گروند که اگه سائرون اینا رو داشت چرا اونجا اسفاده نکرد

بعد تو بخش جلوه های ویژه

این طوری دیگه فکر کنم هممون دیگه پراکنده و با ناراحتی به هم پست نمیدیم

از دوستان دیگه هم خواهشمندم نظرشونو بگن که تا راهی باشه تا درکنار انتقاد همه با هم جو دوستانه ای داشته باشیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

اول از همه چیز از دوستانی که ندیده دارن درباره فیلم و صحنه هاش بحث جدل میکنن خواهشمندم که اول برن فیلم رو ببینن بعد بیان نظر بدن یا دفاع کنن!

دوم هم اینکه من بازم میگم خود فیلم تنها و تنها از نظر ویژگی ها و جلوه های ویژه زیبا و حرفه ایش واقعا در صف بهترین های موجوده هالیووده ولی مشکل دقیقا اینجاست که اصلا با خود واقعه و متن کتاب و تاریخ سرزمین میانه و منطق تالکین در تضاده. باز هم میگم (این یه نظر شخصیه) من ترجیح میدادم بیشتر صحنه ها و افراد واقعی باشه و افراد به جای چهره پردازی کامپیوتری، گریم بشن ولی متاسفانه بیشتر صحنه های این فیلم و کارکتراش با انیمیشن "بیوولف" تفاوت چندانی نداره...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Moji

يه تفاوت ديگه اى هم به غير از تفاوت فيلم در كيفيت خوب وكيفيت بد وجود داره و اون هم تفاوت فيلم تو خونه و سينما هست

من كه حداقل فيلم رو تو سينما ديدم اونم 48 فريم 3d واقعا به جز الف ها و چند تا ارك و داين همه چيز طبيعى اومده بود

اين در مورد هابيت 2 هم صدق مى كنه چون تو سينما ((سى جى)) اش خوب بود ولى وقتى تو خونه ديدم هر چند با كيفيت 1080 باز هم خيلى از صحنه ها انيميشنى اومد

خواهش مى كنم اگه مى خواين در مورد سي جى ،ى هابيت3 نظر بدين ،پس اول اون رو با بهترين و جديد ترين تكنولوژى اى كه پيتر آورده ببينيد بعد بگيد سي جى،اش افتضاح بود و بهمان بود

من به شخصه از طرز به تصوير كشيدن صحنه هاى نبرد و مشخص نشدن تكليف بعضى از موارد توسط پيتر ناراضى هستم ، اگه كسى هست كه بخواد بهم ثابت كنه كه پيتر نمى تونست بهتر از اين نبرد رو نشون بده يا نمى تونست تكليف آركن ستونى كه از اول فيلم تا حالا بهش پرداخته شده رومشخص كنه يا ثورين و ... بسم ا... بهم ثابت كنه:دى

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه تراندویل

هرچه میگذره زمان نسخه ی اکستند بیشتر میشه مثلا قسمت اول فقط 15دقیقه یود قسمت دوم31 دقیقه بود حالا قسمت سوم رو خدا می دونه چند دقیقه هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Moji

هرچه میگذره زمان نسخه ی اکستند بیشتر میشه مثلا قسمت اول فقط 15دقیقه یود قسمت دوم31 دقیقه بود حالا قسمت سوم رو خدا می دونه چند دقیقه هست؟

فكر كنم قسمت دوم بيست و خورده اى دقيقه بود نه 31دقيقه

البته مطمئن نيستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه تراندویل

فكر كنم قسمت دوم بيست و خورده اى دقيقه بود نه 31دقيقه

البته مطمئن نيستم

نه برادر، حتی روی تریلر اکستندش هم زده بود بیش از 30 دقیقه مجتبی جان ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

نه دوست عزیز. 21 دقیقه بیشتر نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

نه دوست عزیز. 21 دقیقه بیشتر نبود.

مدتش 25 دقیقه هست! وقتی در این مورد سند وجود داره، دیگه نیازی به بحث نیست:

https://arda.ir/hobbi...-edition-guide/

https://arda.ir/hobbi...dition-trailer/

https://arda.ir/hobbi...ition-subtitle/

ویرایش شده در توسط * لرد الروند *

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

با تشکر از توضیحات مفصل شما دوست گرامی.

اما مثل اینکه اینجا همه یه اصل بسیار مهم رو فراموش کرده اند.

" مخاطب اصلی سینما چه اشخاصی هستند؟"

مسلما پاسخ این سوال،بدون هیچ تردیدی عامه مردم هستند.

حالا در میان این عامه مردم چند درصد از تکنیکها و اصول سینما آگاه هستن و یا چند درصدشون با تکنیک فیلم برداری یا صدا برداری یا موسیقی و یا همه این موارد؟!

پس چطور شما دارید میگید که بیایم با توجه به زبان تخصصی سینما این بحث رو بکنیم تا برای بقیه هم قابل درک باشه؟!

یک متخصص همه فن حریف هم اگه بیاد یک فیلم رو براساس اصول تکنیکهای سینمایی و cgi و امثالهم ،نیز صحبت کنه و با توجه به همه فنون بگه که فلان فیلم عالیه و تمامی استانداردها رو داره اما همین متخصص آیا میتونه به مردم عادی که مخاطب اصلی سینما هستند بقبولونه که این فیلم با توجه به اصول سینمایی عالی هست یا نیست؟!

یک متخصص حالا هرچی میخواد زور بزنه اما واسه مردم عادی هیچ تفاوتی نداره . پس پسندیدن و مورد قبول واقع شدن یک فیلم یا هر اثر هنری برمیگرده به سلایق شخصی مردم. این مردم هستند که میگویند فلان اثر خوبه یا نیست.

الان ما در عصری زندگی میکنیم که حتی قل مراد هم موسیقی وفیلم و.... رو تجربه کرده بدون اینکه از اصول و فنون اینها اطلاع داشته باشه و میتونه خوشش بیاد یا نیاد.

باز بر میگردیم به همون نظرات شخصی و سلیقه فردی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

والا داش مهدی فرمایشات شما درست اما یکی مثل خود من اصلا و به هیچ وجه فیلم رو نقد نکردم آخه نقاد نیستم و هیچ سر رشته ای هم ندارم. فقط اون چیزی که دیده بودم رو اومدم و تعریف کردم و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا محل بحث در مورد فیلمه و نه فقط و صرفا نقد اون.

ویرایش: در این تاپیک هم چیزی تحت این عنوان نوشته نشده: " فقط متخصصین و آگاهان به علوم سینما اجازه بحث کردن دارند."

ویرایش 2 : من فقط در مورد "نظر دادن" صحبت کردم ؛ نه نقد کردن. چراکه نقد کردن کار هر شخصی نیست .

ویرایش 3 : جمله ای که با اون تاپیک آغاز شده: "

" مگه الف ها سوار گوزن هم مى شن ؟ " : دى "

ویرایش 4 : خیلی مهم : " همه مردم فیلم رو میفهمن و لازم نیست که متخصص باشن."

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

جناب مهدی شما مطمئن باشین که هیچ یک از ماها(چه اونایی که مخالف هستند و چه اونایی که موافقند)متخصص و خبره نیستیم،پس باید اونایی هم که از فیلم تعریف میکنند نباید بگن چون تخصص ندارند به این توجه کنید که فقط داریم نظرمون رو در مورد فیلم بیان میکنیم و احترام به نظر یک دیگر واجبه میخواد مدیر باشه یا کاربر.ممکنه یکی از فیلم خوشش بیاد و ممکنه هم یکی خوشش نیاد.

من خودم به شخصه از روند سریع فیلم و جلوه های ویژش خوشم نیومد و این رو به عنوان یه بیننده میگم.نمیدونم چرا بعضی از دوستان جهبه میگیرن و به خاطراینکه هوای همدیگر رو داشته باشن میان الکی ایراد میگیرن و خیلی هم جالبه که اونایی هم که هنوز فیلم رو ندیدند دارن نظر مثبت میدن شما بدون استثنا طرفدارشون هستید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من نمیدونم چطور برداشت کردید که من دارم از کسایی که از فیلم دفاع میکنن و به به و چه چه میگن طرفداری میکنم(در حالی که خودم نسبت به بخشهایی از فیلم انتقاد اساسی دارم و تو پستهای قبلی هم گفتم). شاید کلمه "نقد" برای شما مفهوم بد گفتن از فیلم داشته باشه اما من منظورم این نیست. کسی هم که سواد سینمایی نداره و میاد میگه فیلمنامه و کارگردانی و فیلمبرداری و ... عالی بود هم صلاحیت نداره در مورد این چیزا نظر بده.

میشه بگید من دارم از چه کسانی طرفداری میکنم که حداقل خودم در جریان باشم؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ovis

تنها مشکل هابیت وجود ارباب حلقه هاست ! همه جا داره باهاش مقایسه میشه ارباب حلقه ها به قدری شاهکار بود که فوق العاده بودن هابیت به چشم نمیاد ! به نظر من وقتی هابیت نقد میشه باید کلا ارباب حلقه ها را از ذهن پاک کرد و فقط خود فیلم را نقد کرد من هر نقدی را دیدم ارباب حلقه ها جلوی هابیت قد علم شده به نظر من اصلا درست نیست .

هرچند من خودم نظرم اینه از لحاظ جلوه های وِیژه از لحاظ CGهای به کار برده شده ارباب حلقه ها واقعی تر هست نه نها در مقایسه با هابیت بلکه در مقایسه با فیلمهای امروزی من ارباب حلقه ها را از لحاظ واقعی بودن بهترین فیلم تاریخ میدونم .دلیلش را نمیدونم چیه؟! ولی فکر میکنم جلوه های ویژه ارباب حلقه وقت و حوصله بسیار بسیا زیاد صرف شده ! من هنوز دارم ارباب حلقه ها را نگاه میکنم تو کتم نمیره چطوری 13 سال پیش یه همچین چیزی ساختن که امروز هم از پسش بر نمیاند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

اون شما به شخص خود شما نبود چون لااقل شما تا اونجایی که من میشناسم انصاف دارین.به اونایی گفتم که خودشون میدونن.

نه خیر،

"نقد" برای من مفهوم بد گفتن از فیلم نیست چون ما اصلا نقدی نمیکنیم:وی بازم میگم نظر میدیم.خوب دیگه خودتون جواب خودتون رو دادید دیگه ما که هیچکدوم صلاحیت نظردادن نداریم پس بهتره اونایی بیان که صلاحیت دارن.(اونوقت هم این تاپیک خاک میخوره چون هیچ کس صلاحیت و سواد سینمایی نداره:دی)اما اگه مثل اسم این تاپیک(بحث)باشه اشکال نداره همه میتونن نظر بدن و همه هم صلاحیت هر کاری رو دارن. :|

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...