رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

ayub_s

دوستان من با اینکه می گویید " عشق مثلثی " کمی مشکل دارم، آخه من تو فیلم اصلا مثلث عاشقانه ای رو ندیدم! فقط تو قسمت دوم لگولاس نسبت به علاقه ی تائوریل به کیلی کمی واکنش نشون میده و این رو هم من از نظر نژادپرستی اینا می بینم، نه اینکه لگولاس به رابطه ی عاشقانه ی تائوریل با کیلی حسادت بورزه! لگولاس از رابطه ی تائوریل با کیلی از این ناراحته که کیلی در واقع یک دورف هستش نه یک الف! که بعدا با توجه به گفته های تائوریل عقیدهاش تغییر پیدا می کنه و تصمیم میگیره که به تائوریل و البته دورف ها کمک بکنه! به جز این مورد بی ربط به عشق و عاشقی، من اصلا ابراز علاقه ای از طرف لگولاس به تائوریل من تو فیلم ندیدم :/

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

دوستان من با اینکه می گویید " عشق مثلثی " کمی مشکل دارم، آخه من تو فیلم اصلا مثلث عاشقانه ای رو ندیدم! فقط تو قسمت دوم لگولاس نسبت به علاقه ی تائوریل به کیلی کمی واکنش نشون میده و این رو هم من از نظر نژادپرستی اینا می بینم، نه اینکه لگولاس به رابطه ی عاشقانه ی تائوریل با کیلی حسادت بورزه! لگولاس از رابطه ی تائوریل با کیلی از این ناراحته که کیلی در واقع یک دورف هستش نه یک الف! که بعدا با توجه به گفته های تائوریل عقیدهاش تغییر پیدا می کنه و تصمیم میگیره که به تائوریل و البته دورف ها کمک بکنه! به جز این مورد بی ربط به عشق و عاشقی، من اصلا ابراز علاقه ای از طرف لگولاس به تائوریل من تو فیلم ندیدم :/

شما خیلی با دید مثبت نگاه میکنین که رفتار لگولاس رو فقط نژادپرستانه میبینین! حرفهایی که تراندویل در برهوت اسماگ به تائوریل میزنه( که نمیشه گفت تا این حد در مورد فرزندش اشتباه میکرده)، این که لگولاس وقتی میفهمه تائوریل خارج شده دنبالش میره و ... تا جایی که با شمشیر در برابر پدرش می ایسته.و از همه مهمتر جمله ای که در نبرد پنج سپاه میگه: "...اما او به قلبم فرمانروایی نمیکنه." از این همه نشانه نمیشه به این راحتی گذشت!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

توی برهوت اسماگ، تراندویل خیلی صریح به تائوریل میگه که علـاقه ی پسرم به تو زیادتر شده و وقتی امیدی به این رابطه ی عاشقانه نیست، بیخود بهش امید نده!

توی نبرد پنج سپاه هم که دیگه دوستان مدرک بیشتر آوردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

به نظرم من، لگولاس (در صحنه ای که کیلی از تائوریل میخواد که باهاش بره و...) خیلی نگاه مبهمی به اون دو تا داشت. نمیدونم شاید باورش نمی شد.

اما در رابطه با احساس تائوریل و کیلی بنظرم بیشتر یک رابطه دوستی می اومد تا عاشقانه. بجز آخرین صحنه ای که تائوریل بالای سر کیلی بود که بنظرم این احساس به چیز دیگه ای تبدیل شد.

ویرایش شده در توسط Anna

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

کلا این به این خاطره که پرداخت مثلث عشقی اصلا در فیلمنامه خوب و قوی نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

بهتره بگیم مثلث عشقی فاجعه بود، اینطوری بهتر عمق قضیه رسونده میشه و با این کار حتی فلسفه آردا هم زیر سوال رفت؛ احتمالاً دلیل این کار از طرف هالیوود و جکسون به خاطر این بوده که چند تا جوجه تینیجر موقع دیدن فیلم حس سربلندی بکنند و دچار غم غربت بصری نشن. در کل امیدوارم اگه قراره با این فرمون آثار تالکین رو فیلم کنند و مخاطب پوشالی دست و پا کنند براش، نکنند بهتره، آقا بیخیال داستان های تالکین بشین، برید همون تایتان ها و آواتار و تن تن بسازید...

ویرایش شده در توسط Rosebud

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

منم همین الآن فیلم رو دیدم! متاسفانه نقد کردن فیلم بلد نیستم؛ و خوشبختانه کتاب رو هم نخوندم که از مغایرت های فیلم با کتاب ناراحت و عصبانی بشم؛ فقط خیلی ساده و کوتاه خیلی چسبید. مبارزه گالادریل و سایورون و خداحافظی بیلبو از دورف ها رو بیشتر دوست داشتم و خیلی سعی کردم گریه نکنم. @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

خب من همین الان فیلمو دیدم و حسابی کیف کردم خدایی. نباید فیلمو با ذهنیت کتاب ببینید. اصلا کتابو موقعهی تماشای فیلم از یاد ببرین. میدونین چرا اکثرا از ارباب خوشمون میاد؟چون اکثرا کتاب اربابو اول نخوندیم یعنی اول فیلمشو دیدیم بعد کتابو خوندیم.که بعد به واسطش با کتابایه دیگه استاد و آردا آشنا شدیم

آقا خلاااصه فیم فوق العاده بود خیلی حال کردم تو سکانسه آخر و مرگ تورین بدجور بغضم گرفت نتونستم جلوی خودمو بگیرم اهنگ بیلی بوید(اخرین بدرود) هم دلمو خون کرد.فقط تو فیلم چند جا خیلی زیاد اغراق شده بود نمیگم چون بضیا هنوز ندیدن فیلمو.همونطور که شاید از نبرد دول گولدور شنیده باشین نبردش زیاد خوب نبود اینجام خیلی اغراق شده بود و سکانه آخرشم زیاد جالب نبود. جنگ پنج سپاه خیلی خوب درست شده بود خیلی جالب بود و همونطور که امکان داره ترول هارو دیده باشین توتریلر..اووردن ترول ها به نظرم کار اشتباهی بود.. دم جکسون گرم.

در کل فیلمش فوق العاده بود.فقط همونطور که گفتم با ذهنیت کتاب فیلمو نبیند.

راستی فیلم رو از tineymoiez122.org دانلود کردم با کیفیت DVDSCR 720pراضیم هستم @-)

ویرایش شده در توسط King LeBron James

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
majid13

واقعا قسمت سوم خیییییلیییی بد بود.. حالا نمیخام تو ذوق اونایی که ندیدن بزنم.. اما اصلا اون چیزی که انتظار داشتم نبود @-)

همه چی خیلی راحت بدست میومد.. فیلمم انگار رو دور تند بود! بعضی اوقات مثل سینما بالیوود میشد :-? بعضی جا ها خیلی خسته کننده! سرنوشت خیلی چیزا درست حسابی مشخص نمیشه!

2 قسمت قبل خیلی بهتر بود واقعا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

واقعا قسمت سوم خیییییلیییی بد بود.. حالا نمیخام تو ذوق اونایی که ندیدن بزنم.. اما اصلا اون چیزی که انتظار داشتم نبود @-)

همه چی خیلی راحت بدست میومد.. فیلمم انگار رو دور تند بود! بعضی اوقات مثل سینما بالیوود میشد ;) بعضی جا ها خیلی خسته کننده! سرنوشت خیلی چیزا درست حسابی مشخص نمیشه!

2 قسمت قبل خیلی بهتر بود واقعا

اگه مایل باشید تو تاپیک نقد فیلم راجع به این مسئله صحبت کنیم؟ :-? ~x(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
majid13

اگه مایل باشید تو تاپیک نقد فیلم راجع به این مسئله صحبت کنیم؟ @-) :-?

من زیاد به تالار گفتمان سایت آشنا نیستم.. تاپیک نقد رو پیدا نکردم. ببخشید ~x(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gity

دوستان من الان حالم واقعا بده خيلي خيلي خيلي عصبانيم :-? ميشه برين به اين لينك و يه نظر درست و حسابي به اين مثلا نقد اينا بدين؟؟؟؟؟

http://www.aparat.com/v/hP8nx

تورو خدا ببين مردم با چه اعتماد به نفسي اسم خودشونو منتقد ميزارن @-) اي خدا مارو از دست اينا نجات بده!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

دوستان من الان حالم واقعا بده خيلي خيلي خيلي عصبانيم :-? ميشه برين به اين لينك و يه نظر درست و حسابي به اين مثلا نقد اينا بدين؟؟؟؟؟

http://www.aparat.com/v/hP8nx

تورو خدا ببين مردم با چه اعتماد به نفسي اسم خودشونو منتقد ميزارن @-) اي خدا مارو از دست اينا نجات بده!!!

این دو نفر کی هستن که دارن بیخود اظهار نظرمیکنن؟ ;)

یه جوری حرف میزنن انگار کارشناس انحصاری هابیت هستن ~x( اگه راست میگن برن یکی بهتر بسازن

واقعا حیف این فیلم که مورد انتقاد اونا قرار بگیره!

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

معدودی از نکته هایی که میگن بنظرم به جا هست اما در کل با دید محدود و مغرضانه ای نشستن برای نقد فیلم. از ادبیات نقد هم فقط دو سه تا عبارت قلمبه سلمبه یاد دارن و همش اونا رو تو طول کلیپشون تکرار میکنن. بعضی جاها خیلی با اکراه به نقاط قوت اشاره میکنن اما سریع میرن دنبال پایین آوردن شأن فیلم اونم با دلایل صدمن یه غاز! واقعا این یک نقد نیست از نظر من و فاقد ارزش هست زیاد خودتونو درگیرش نکنید. میتونید خودتون هم تو خونه این کارو بکنید و ویدئو رو بذارید تو آپارات!

من زیاد به تالار گفتمان سایت آشنا نیستم.. تاپیک نقد رو پیدا نکردم. ببخشید :-?

https://arda.ir/forum...?showtopic=2015

پ.ن

حالا خودمم بهشون جواب دادما @-)

فقط چون دیدم دامنه کوبیدن هاشون به کتاب هابیت هم رسید.

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

این دو اشخاص رو من می شناسم، تو سایت نقد فارسی هم کلیپ هاشون هست! اونجا هم مثل همینجا اعتراضاتی به نقدهایی (البته اگه بشه اسمشو نقد گذاشت، چونکه کلیپ هاشون بیشتر شبیه به به و اه اه هستش تا نقد) که در مورد هابیت منتشر کرده اند صورت گرفته!

در کل اشخاص های جالبی هستند، یکی از همین دوستان منتقدی که کلیپ نقد ترانسفرمز 4 رو گذاشته بود، به من گفته بودش که هر دوشون کلا از مایکل بی بدشون میاد، (مایکل بی کارگردان سری ترانسفرمز هستش)، به خاطر همین بلیط یک فیلم دیگه رو گرفته بودند، تا پول به جیب مایکل بی نریزند، و توسط همون بلیط فیلم ترانسفرمز 4 رو تماشا کرده اند! یکی نیست بهشون بگه که : " بابا پس شماها که از مایکل بی بدتون میاد، مگه مجبورین بشینین پای فیلم هاش و تا تهش ببینینش ؟! "

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gity

این دو نفر کی هستن که دارن بیخود اظهار نظرمیکنن؟ :-?

یه جوری حرف میزنن انگار کارشناس انحصاری هابیت هستن @-) اگه راست میگن برن یکی بهتر بسازن

واقعا حیف این فیلم که مورد انتقاد اونا قرار بگیره!

همين ديگه بيشتر از همه اين اعتماد به نفسشونه كه برام عجيبه!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Moji

يعنى مزخرف ترين نقدى كه مى تونستم تو عمرم ببينم

اين نقد نبود فقط نظرات شخصى بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

آقا چی کارشون دارید بذارین خوش باشن:وی

خودتون میگید نظرات شخصی،اینکه ناراحتی نداره.قرار نیست به هر نظری واکنش نشون بدیم @-)

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arathorn1

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=749&st=2540

داشتم پست های قدیمیم رو مرور می کردم رسیدم به این پست (صفحه ی یک آخرین پست ) که اومدم نوشتم : وای بچه ها خبر بد گویا پیتر جکسون دیگه هابیتو کارگردانی نمی کنه . اون تاپیک 120 صفحه پیش رفته تو این 8 9 سال سه تا تاپیک دیگه هم روش ایجاد شد تا آخر این پیتر جکسون ناز و ادا اطواراش رو گذاشت کنار همه فیلما رو داد . ولی ای کاش همون موقع داده بود :-? . کلا بد جور دیدم فیلما رو با کیفین نه چندان خوب . انشا اولین فرصت می رم سینما می بینم درست @-) . ( ایران هستم می رم سینما هابیت )

دلتون سوز :دی .

این دیگه چه لینکی بود 20 ثانیه اولش رو دیدم بستم ~x( اینا لورل هاردیم نقد بکنن من گوش نمی دم ;) :D :- :- بیشتر به برنامه های gossip show و ... شبیه بود تا نقد . سبزی واسه خورد کردن می خواستن + این اسمایل :v

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خوب دو سه روز پیش من بالاخره نبرد پنج سپاه رو دیدم! منتظر بودم اچ دی بیاد ولی تا دانشگاه نیامد منم مجبور شدم برم تهران، دانشگاه و به خاطر اینکه اونجا دسترسی نداشتم مجبور شدم وایسم تا برگردم اراک فیلمو ببینم! بخاطر همین آنقدر دیر شد!

به هر حال! من از فیلم سوم هم مثل قبلیا خیلی خوشم اومد فقط از یه صحنه اش خوشم نیومد! اونجایی که گالادریل سائرون رو زد@};- یکی نیست بگه بابا سائرونه ها! با حلقه، بی حلقه (که در این صورت اکثر قدرتش رو نداره)تمام ایستاری ها و گالادریل رو میبلعه!:-h آخه گالادریل عددی نیست که اینطوری شاخ بازی دربیاره!:Dدی

ولی فیلم به نظرم چند تا اشکال داشت حضور بئورن کاملا الکی بود و معلوم نیست اصلا چرا آورده بودش! اگه قراره تو نسخه اکستندد نقش بیشتر باشه خوب همونجا میاوردش!اینکه کلا یکی دو ثانیه نشونش بده که به درد نمیخوره! یه اشکال دیگه اس هم باز استفاده ی زیاد از سی جی آی بود! عین فیلمهای قبلی هابیت. مثلا ارتش الف ها انگار همه برادر های چند قلو بودن !ای کاش در صف های جلویی از گریم های قوی ای که ما در ارباب حلقه ها سراغ داریم استفاده میشد

یه اشکال دیگه هم کمی غیر واقعی بودن بعضی نبرد ها بود مثلا کته شدن ترول ها با چند تا تیر یا رو هوا راه رفتن لگولاس!یه همچین صحنه هایی تو لوتر هم بود اما به نظرم تو هابیت یه کم درش افراط شده بود

اما فیلم واقعا نقطه قوت های قابل توجهی داشت! مثل بازی فووووووق العاده ریچارد آرمیتاژ که مراحل به جنون رفتن و برگشتن رو بی نهایت زیبا بازی کرد. بازی کن استات بازیگر نقش بالین هم عالی بود. بالین همیشه مثل یک پدر دلسوز نگران تورینه و این نگرانی در تک تک صحنه های جنون آمیزی که تورین به نمایش گذاشت در چهره ی بالین موج میزنه. بقیه هم بسیار عالی بازی کردند.

صحنه های مرگ تورین، فیلی و کیلی هم واقعا گریه آور بود. اونطور سلاخی شدن فیلی،عشق منجر به شکست کیلی و تائوریل و اوج فیلم یعنی صحنه ی مرگ تورین. راستش من خودم واقعا وقتی بیلبو مثل بچه ها تلاش میکرد با جمع کردن حواس تورین به عقاب ها مانع مرگش بشه دلم سوخت و اونجایی که نمیتونه ایگلز(عقاب ها) رو کامل کنه و میزنه زیر گریه هق هق اش واقعا سوزآور بود

در کنار این ها من هم از خلاقیت بارد در کشتن اسماگ شگفت زده شدم!

در کل من به این قسمت هم مثل قسمت های قبلی نظرم مثبت بود و خیلی ازش خوشم آمد.از همینجا هم به پیتر و بقیه خسته نباشید میگم

راستی وقتی بیلی بوید داشت میگفت farewell من هم با همون لحن گفتم farewell middleearth:(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

خوب دو سه روز پیش من بالاخره نبرد پنج سپاه رو دیدم! منتظر بودم اچ دی بیاد ولی تا دانشگاه نیامد منم مجبور شدم برم تهران، دانشگاه و به خاطر اینکه اونجا دسترسی نداشتم مجبور شدم وایسم تا برگردم اراک فیلمو ببینم! بخاطر همین آنقدر دیر شد!

به هر حال! من از فیلم سوم هم مثل قبلیا خیلی خوشم اومد فقط از یه صحنه اش خوشم نیومد! اونجایی که گالادریل سائرون رو زد @};- یکی نیست بگه بابا سائرونه ها! با حلقه، بی حلقه (که در این صورت اکثر قدرتش رو نداره)تمام ایستاری ها و گالادریل رو میبلعه! :-h آخه گالادریل عددی نیست که اینطوری شاخ بازی دربیاره! :Dدی

ولی فیلم به نظرم چند تا اشکال داشت حضور بئورن کاملا الکی بود و معلوم نیست اصلا چرا آورده بودش! اگه قراره تو نسخه اکستندد نقش بیشتر باشه خوب همونجا میاوردش!اینکه کلا یکی دو ثانیه نشونش بده که به درد نمیخوره! یه اشکال دیگه اس هم باز استفاده ی زیاد از سی جی آی بود! عین فیلمهای قبلی هابیت. مثلا ارتش الف ها انگار همه برادر های چند قلو بودن !ای کاش در صف های جلویی از گریم های قوی ای که ما در ارباب حلقه ها سراغ داریم استفاده میشد

یه اشکال دیگه هم کمی غیر واقعی بودن بعضی نبرد ها بود مثلا کته شدن ترول ها با چند تا تیر یا رو هوا راه رفتن لگولاس!یه همچین صحنه هایی تو لوتر هم بود اما به نظرم تو هابیت یه کم درش افراط شده بود

اما فیلم واقعا نقطه قوت های قابل توجهی داشت! مثل بازی فووووووق العاده ریچارد آرمیتاژ که مراحل به جنون رفتن و برگشتن رو بی نهایت زیبا بازی کرد. بازی کن استات بازیگر نقش بالین هم عالی بود. بالین همیشه مثل یک پدر دلسوز نگران تورینه و این نگرانی در تک تک صحنه های جنون آمیزی که تورین به نمایش گذاشت در چهره ی بالین موج میزنه. بقیه هم بسیار عالی بازی کردند.

صحنه های مرگ تورین، فیلی و کیلی هم واقعا گریه آور بود. اونطور سلاخی شدن فیلی،عشق منجر به شکست کیلی و تائوریل و اوج فیلم یعنی صحنه ی مرگ تورین. راستش من خودم واقعا وقتی بیلبو مثل بچه ها تلاش میکرد با جمع کردن حواس تورین به عقاب ها مانع مرگش بشه دلم سوخت و اونجایی که نمیتونه ایگلز(عقاب ها) رو کامل کنه و میزنه زیر گریه هق هق اش واقعا سوزآور بود

در کنار این ها من هم از خلاقیت بارد در کشتن اسماگ شگفت زده شدم!

در کل من به این قسمت هم مثل قسمت های قبلی نظرم مثبت بود و خیلی ازش خوشم آمد.از همینجا هم به پیتر و بقیه خسته نباشید میگم

راستی وقتی بیلی بوید داشت میگفت farewell من هم با همون لحن گفتم farewell middleearth:(

در مورد قدرت گالادریل و رویارویی با سائورون نمی تونم نظر به خصوصی بدم چون از قدرت های این دو هنوز به انداره کافی اطلاعات دقیقی ندارم، ولی انصافا این صحنه های فوق العاده بودند، دقت کردید ارواح شبح چطوری در صحنه حظور داشتند؟ انگار هم بودند و هم نبودند! دیگه بهتر از این نمی تونم توضیح بدم.

در مورد استفاده بیش از حد از CG من بیشتر در مورد چهره داین پا آهنین یکم ناراحت بودم. دقیقا نمی دونم به چه هدفی خواسته بودند که این شخصیت کاملا CG باشه و در مورد ارتش ها خوب واقعا مجبور بودند. اگر دقت کرده باشید انیمشن های ارتش ها و تعامل هایشون با همدیگه خیلی پیچیده تر بوده،‌اون صحنه ها رو به یاد بیارید که دورف ها چطوری سپر هاشون رو جلوی اورک های قرار می دند و بعد یک دفعه الف ها از روی دورف ها می پرند. در آوردن این صحنه ها واقعا سخته. البته من با حرفت موافقم. الف ها در صف های جلویی در اون صحنه نیازی نبود که حتما CG باشند و خوب، یکم تابلو بود.

بئورن هم به نظرم زیادی نبود! خیلی کوتاه حضور داشت ولی به شدت تاثیر گذار بود. منتظر حضور بیشترش در نسخه ی اکستندد هستم.

بازی بازیگر ها هم که خوب واقعا عالی بود. یعنی اگر فیلم تو هر ضمینه ای ایراد داشته باشه تو این یکی نداره!

صحنه های آخر فیلم که خوب به شدت ناراحت کننده بود. به خصوص لحظه ی خداحافظی بیلبو با تورین.

ولی هنوز هم من چندان بعد از یک سال عشق کیلی و تائوریل رو درک نکردم. کاش این عشق حداقل به یک شکل دیگه ای بود.

به طور کلی فیلم رو خیلی پسندیدم. پیتر جکسون تمام سعیشو هم کرده بوده داستان به خوبی به ارباب حلقه ها ربط پیدا کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

بله من هم گفتم که بسیار فیلم رو پسندیدم

در مورد رویارویی گالادریل و سائرون هم به قول یکی از دوستان اونجا جلوه های ویژه اش عالی بود و محتواش افتضاح چون واقعا گالادریل در برابر سائرون عددی نیست!

سی جی هم که بله هر چیزی جای خودش رو داره! استفاده از سی جی در بسیاری از جاها واقعا نیاز بود ولی مثلا تو همون صحنه ی سپاه الف ها واقعا ضایع شده بود! باید حداقل در صف های جلویی از گریم استفاده میشد

در مورد بئورن هم به نظرم مثلا اگه یه ترول رو میکشت حضورش پررنگ تر جلوه داده میشد

راستش عشق کیلی و تائوریل هم برای من چندان عجیب نبود و من این کار پیتر رو پسندیدم مثل اغلب کارهایی که در این پروژه طاقت فرسا انجام داد

ویرایش شده در توسط Capitan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

در مورد عشق بین کیلی و تائوریل که خوب نظرات شخصی و متفاوت هستند!

ولی درمورد گالادریل نمی دونم دیگه چه نظری باید بدم! شاید پیتر جکسون واقعا محبور بوده این کارو بکنه. به خاطر ربط دادنش با داستان ارباب حلقه ها. چون اتفاقات دیگه فیلم که تقریبا مربوط به خود هابیت بود. البته دوستانی که دانش و اطلاعاتی بیشتری از من دارند ممکن نظرات دیگه ای داشته باشند.

راستی با کشته شدن اسماگ باهات موافقم! انصافا فکر نمی کردم بارد اینطوری اسماگ رو بکشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...