رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

bella

خوب من لازم میدونم یک نقد کوچولو در این قسمت بکنم

کارجکسون توی ساخت فیلم اکشن و ساخت فیلم های فوق ماندگار حرف نداره و بی رقیبه

اما انصافا توی صحنه های احساسی ضایع عمل کرده بخصوص توی این قسمت

دو ثانیه جسد هارو نشون بده قبل اینکه بفهمی کارگردان میخواد تلفات رو نشون بده پلان آزوگ و تورین میاد جلو!

تاریل بالا سر جشد کیلی ایستاده و یک قطره هم اشک نمیریزه اونوقت اون مرتیکه الف خوشگله( تراندویل) میاد میگه برای این دردناکه که عشق حقیقی بوده!

بابا عشق مجازی هم میبود یک قطره اشک باید میریخت وای به حال اینکه عشق حقیقی بود

اون بیلبوی ابله هم بالا سر جسد تورین میگه ببین عقاب هارو چقدر خوشگلن، همه چی تموم شد آسمونو نیگاه! یعنی واقعا میخواستم با مشت برم توی مانیتور

فیلم خیلی قشنگی بود فقط همین صحنه های عاطفیش مشکل داشت

راستی آخری این آخرین فیلم از سرزمین میانه بود؟ فیلم سیلماریلون چی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
simple hobbit

البته نمی خوام ضد حال بزنم ولی در مورد صحنه ها و دیالوگ های تریلر زیاد امیدی نداشته باشید :| چون همون طور که برای فیلم های قبلی هم دیدیم یه سری از همین دیالوگ ها و صحنه ها رو فقط برای تریلر تهیه می کنن و در هیچ نسخه ای (اعم از سینمایی یا اکستندد) هم نمیاد!

این عکس درست نیست چون بر طبق خود تیتراژ پایانی هابیت ۳ بازیگر بولگ John Tui هست.

بازیگر نقش بولگ تو قسمت قبل (برهوت اسماگ) لاورنس بوده و توش هیچ شکی نست حالا اینکه واسه فیلم سوم عوض شده خب میشه گفت 2 نفر نقش بولگ رو بازی کردن

این اتفاق قبلا هم تو قسمت اول سفری غیر منتظره تکرار شده بود چون قبلا هم بازیگر ازوگ و بولگ کسای دیگری بودن که البته به صورت موشن کپچر نبوده و تحت گریم سخت بودن رو تو فیلم ندیدم ولی جالبه که تو فیلم اول هم اسم استیون کونان Steven Conan نقش بولگ رو بازی کرد و توی imdb به عناون بازیگر بولگ هست که اول قرار بود بولگ با اون موهای قرمزش ازوگ باشه بعد تصمیم گرفته شد همان شخصیت بولگ باشه و در اخر کلا نظر پیتر جکسون این شد که باید موشن کپچر باشه که این اتفاق واسه ازوگ هم افتاد و وقتی فیلمبرداری ازوگ تموم شد پیترجکسون گفت که بهتره ازوگ هم موشن کپچر باشه و تمام صحنه هایی که یه بازیگر نقش ازوگ رو بازی کرده بودن پاک شدش و به جاش مانیو بنت جایگزین اون صحنه ها شد

و خب اون اورکی هم که قرار بود ازوگ باشه به عنوان یازنک شناخته شد و یه ارک زیردست واسه ازوگ انتخاب شد .

فرایند ساخت ازوگ همن طور که عوامل پشت صحنه گفتن خیلی پیچیده بود و تغییرات زیادی کرد در ابتدا یه بازیگر نااشنا تحت گریم سخت قرار گرفته بود و در صحنه ای با پرده ی سبز از نبردش با تورین تو ازانول بیزار فیلمبرداری شد و بعدش پیتر جکسون گفت که ازوگ نباید این شکلی باشه پس مانیو بنت نقششو بازی کرد :

697ef9av5riqarvogrpz.jpg

در مورد بولگ هم همین طور که تو عکس های زیر بازی لاورنس رو میبینیم که تو فیلم دوم نقش بولگ رو بازی کرد و تو تیتراژ فیلم دو هم اسم ایشون به عنوان بولگ بود ولی در فیلم سوم شخص دیگری نقش بولگ رو بازی کرد پس با این حساب 2 نفر در نقش 1 شخصیت بازی کردن:

vm07j4s9bmt5ebs96xrb.jpg

اسم ایشون به عنوان بازیگر نقش بولگ در قسمت دوم هم هست:

http://www.imdb.com/..._=tt_cl_sm#cast

پی اس :

یه نکته ی جالب هم در مورد اون اورک مو قرمزی که اخر نه ازوگ شد و نه بولگ به عنوان اورکی شد که تو دول گالدور میخواست گندالف رو بکشه و خب گالادریل با اون نورش فکر کنم بدبختو ترکوند .

اگه توجه کرده باشین تا حدودی همون دیزاین بولگ رو داره همون پنجه ی وارگ روی شونه اش هست و هم تیکه های اهن تو بدنش ولی خب هر چی که باشه فقط یه ارک معمولیه و ابهت ازوگ و بولگ رو دیگه نداره:

tspk95jvagr1suxnf8y1.jpg

ویرایش شده در توسط simple hobbit

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Grey

بعدا نماز صبح که حمله شروع میشه... یهو این وسط میبینیم گاندالف یک عصا دستشه... از کجا آمده کی بهش داده از شب تا بعد نماز صبح خدا میدونه...

این نماز صبح رو که خوندم خداییش ده دقیقه هست همینجوری میخندم قطع نمیشه! ، از کجا آوردی اینو؟؟؟؟؟

:| :| :| :D :)

اما در کل با نوشتار شما موافقم فیلم خیلی خوب بود ولی ناقص تموم شد و متاسفانه اون ژانگولر بازی های گالادریل هم خیلی تو ذوق زد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

من دو تا سوال راجع به وضعیت جوی هابیت:نبرد پنج سپاه دارم!

1-وقایع دول گولدور چه موقعی از شبانه روز اتفاق میافته؟!

{من با کلی بررسی به این نتیجه رسیدم که باید روز باشه(که اگه لازم باشه ارائه میدم!)، و این یعنی اینکه سائورون از همون ابرهای سیاه موردور اینجا هم ایجاد کرده؟ به نظر میاد تا افق هم امتداد دارن که شامل تنهاکوه هم میشه....}

2-چرا ارکها با آفتاب مشکل ندارند؟

{بحثم اینجا راجع به فیلمه نه کتاب،ایده ی خفاشها که تو کتاب بود خیلی خوب مسئله رو حل میکرد(این رو برای نیاز احتمالی در آینده گفتم :دی)-بعد از دیدن این فیلم یادم افتاد که این قضیه تو هابیت:سفر غیرمنتظره(قبل از رسیدن به ریوندل) هم بوده و من بهش توجه نکردم(البته اونجا زیر آفتاب رژه نمیرفتن!)، اگر سالهای گذشته در این مورد بحثی تو فروم شده بی‌زحمت آدرسش رو بدین.}

----------------------------------------------------------------------------------------

نکته جالبه دیگه ای که وجود داشت این بود که خب عصای گاندالف رو سائرون تصعید کرد تو قسمت دوم و بعد نجاتش و سوار شدن توی ارابه راداگاست همچنان عصایی نداره.. حتی وقتی هم که جلوی خونه راداگاست ازش خداحافشی میکنه هم عصا نداره... میاد به شهر دیل و توی چادر هم که با تراندویل و بارد صحبت میکنه عصا نداره ( شب )

بعدا نماز صبح که حمله شروع میشه... یهو این وسط میبینیم گاندالف یک عصا دستشه... از کجا آمده کی بهش داده از شب تا بعد نماز صبح خدا میدونه...

گندالف وقتی به خونه ی راداگاست میره عصا نداره اما تو اولین صحنه بعد از خروج از راسگوبل عصای راداگاست تو دستشه.وقتی که وارد دیل میشه و با آلفرد حرف میزنه عصا داره.فقط توی چادر عصاشو کنار گذاشته!

post-3582-0-85045900-1421072761_thumb.pn

ویرایش شده در توسط Bain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

برای نشون دادن نحوه‌ی مردن اون اورکه توسط گالادریل اصلا نیازی نیست که نشون بده چطوری مرده!

گندالف قدرتش‌رو به گالادریل منتقل می‌کنه، به همین دلیل گالادریل از حال می‌ره.

در مورد اون ماجرای عصا هم اگر دقت کرده باشین در واقع اون عصا مال راداگاست هستش!

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
undomiel

ذوق مرگ نشین پیتر جکسون فیلم رو تبدیل به تحریف مطلق کرده

حیف داستانای تالکین که گیر این افتاد فیلم رو به سلیقه خودش ساخته بد سلیقه هم که هست

حیف اسکار که به این بدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

ایوب میشه بیشتر توضیح بدی گاندوالف چطوری قدرتش رو به گالادریل منتقل میکنه چطوری متوجه شدی؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

ایوب میشه بیشتر توضیح بدی گاندوالف چطوری قدرتش رو به گالادریل منتقل میکنه چطوری متوجه شدی؟!

فک کنم اشتباه تایپی باشه و منظور ایوب این باشه که گالادریل قدرتشو به گاندالف انتقال میده از طریق...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
simple hobbit

ینی محو نظر تخصصی حضرتعالی شدم.

خواهشا اگه از فیلم راضی نیستید درست توضیح بدید که چی و کجاش شما رو اذیت کرده نه اینکه همچین نظر بی منطقی بدین.جالبیش اینجاست که اکثر طرفدارای تالکین نسبت به این فیلم نظر بهتری در مقایسه با دو فیلم قبلی داشتن و مطمئنا بعد از نسخه اکستندد نظرشون بهتر هم خواهد شد

کلمه ی ذوق مرگی که این دوستمون به کار بردن واقعا بی ادبیه یعنی چه ذوق مرگ؟

تازه خوبه اخر فیلم نوشته شد بر اساس رمانی از تالکین یعنی خب تغییراتی توش انجام شده دیگه ، یعنی به قول دوستانی که قبلا گفتن از فی*** پیتر جکسون و گروهش گذشته و در اخر این تحویل ما داده شده ایشون که خود تالکین نیستن مگه اون همه کتاب های هری پاتر تو فیلم تغییر کرد رولینگ انقدر گیر داد؟ مطئنم باشید به غیر پیتر و گیلر مو دلترو کس دیگه ای نمیتونست این دنیا رو بهمون بده هر چند هم که توش اشتباهاتی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

نه اشتباه تایپی نیست!

اون قسمتی که گندالف دست گالادریل رو می گیره و می گه " همراه با من بیا ! "

اینجا گندالف قدرتشو به گالادریل منتقل می کنه! حالا چجوریشو نمی دونم :دی اگه بگیم اینجا گالادریل خودش قدرت داره و نیازی به قدرت دیگران نداره، پس چرا بیهوش میشه؟!

البته کار تیمی خوبی بوده :دی

گالادریل حلقه ی الف ها رو داره

گندالف بهش نیرو میده

سائورون جسم فیزیکی و حلقه اش رو نداره

گالادریل با توجه به حلقه ی الفی اش و نیرویی که گندالف بهش داده و همینطور سائورونی که جسم فیزیکی و حلقه ی خودش رو نداره و ضعیفه، شوت می کنه به یکجای دور! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

خب شما از روی چ فرضیه ای این رو میگید؟شاید حدستون یا برداشتتون از ضعیف شدن گالادریل این باشه که انتقال قدرت انجام شده ولی دلیلش چیز دیگه ایه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خب نیازی نیست که فرضیه ی پیچیده ای ارائه بدیم. :دی

گندالف دست گالادریل رو میگیره و میگه : " همراه من بیا ! "

گالادریل بعد دستشو ول می کنه و بیهوش میشه!

اگر فرض بگیریم که گالادریل از گندالف قدرت نگرفته، پس واسه چی بیهوش میشه ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

اخه اگ قدرت بگیره چرا بیهوش بشه :دی

اخه جایی ذکر نشده این فرضیه که تایید بشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

اخه اگ قدرت بگیره چرا بیهوش بشه :دی

اخه جایی ذکر نشده این فرضیه که تایید بشه!

خب، نیازی نیست که کارگردان برای توجیح هراتفاقی از دیالوگ استفاده بکنه، کارگردان برای توجیح می‌تونه از تصاویر و موسیقی متن هم استفاده کنه! مثل همان کاری که جکسون در قسمت اول هابیت انجام داد. همان صحنه‌ای که بیلبو، گالوم رو نکشت! بیلبو، چهره‌ی مظلومانه‌ی گالوم رو می‌بینه و از کشتنش صرف‌نظر می‌کنه، اینجا که دیالوگی وجود نداره، مبنی بر اینکه چرا بیلبو، گالوم رو نکشت، ولی تصاویر و همینطور موسیقی‌متن می‌تونه جوابگو باشه. البته قسمت اول در اینجا یک ارتباط بسیار ظریفی هم با ارباب حلقه‌ها پیدا می‌کنه، خوب به موسیقی‌متن اون قسمتی که بیلبو خودش رو با توسط حلقه غیب کرده و می‌خواد گالوم رو بکشه گوش کنین، فکر کنم آهنگ شایر پخش میشه! حالا برین به یاران‌حلقه، به اون قسمتی که گندالف به فرودو در درخزد-دوم در مورد شجاعت بیلبو و همینطور دلیل کشته نشدن گالوم می‌گه! اونجا هم موسیقی‌متن شایر پخش می‌شه، این مثالم یعنی اینکه کارگردان باتوجه به موسیقی‌متن و حرکات چهره‌ی بازیگران و درکل، تصاویر می‌تونه توجیحات لازم رو بدون نیاز به دیالوگی برای مخاطب ارائه بده! در مورد اون قسمت دولگلدور هم همینطور.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

بچه ها یه سوالی که واسه من پیش اومده اینه که : وقتی بیلبو حلقه رو دست میکنه ، خودش و هرچیزی که همراهش هست و همینطور شمشیرش ناپدید میشه اما اگه به یه درخت دست بزنه اون درخته ناپدید نمیشه و همینطور زمین زیر پاهاش ( حداقل اگه حلقه یه هاله ایجاد میکنه باز هم باید یه مسافتی از زمین زیر پای بیلبو ناپدید بشه) . :|

یه فلش بک هم به یاران حلقه بزنم:

چرا داخل مهمونی تولد بیلبو،وقتی حلقه رو دست میکنه؛سایورون متوجه حلقه نمیشه و چشم به بیلبو زل نمیزنه و همینطور بیلبو هم چشم رو نمیبینه. :|

:|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

بچه ها یه سوالی که واسه من پیش اومده اینه که : وقتی بیلبو حلقه رو دست میکنه ، خودش و هرچیزی که همراهش هست و همینطور شمشیرش ناپدید میشه اما اگه به یه درخت دست بزنه اون درخته ناپدید نمیشه و همینطور زمین زیر پاهاش ( حداقل اگه حلقه یه هاله ایجاد میکنه باز هم باید یه مسافتی از زمین زیر پای بیلبو ناپدید بشه) . :|

یه فلش بک هم به یاران حلقه بزنم:

چرا داخل مهمونی تولد بیلبو،وقتی حلقه رو دست میکنه؛سایورون متوجه حلقه نمیشه و چشم به بیلبو زل نمیزنه و همینطور بیلبو هم چشم رو نمیبینه. :|

:|

شاید فقط در فاصله های خیلی نزدیک میتونه متوجه بشه !

در مورد اون قسمت نامرئی شدن هم حرف دیگه ای ندارم، فقط می تونم بگم که فیلمه دیگه، اونم فیلمی که ژانرش فانتزیه :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

شاید فقط در جاهای خیلی نزدیک میتونه متوجه بشه !

خب اگه اینجوریه که پس چرا تا فرودو دست میکرد همه نزگول و چشم و ... متوجه میشدن؟!

البته این سوال من به اینجا ربطی نداره و بعدا در تاپیک خودش اگر یافتم بحث میکنیم.دی

در مورد اون قسمت نامرئی شدن هم حرف دیگه ای ندارم، فقط می تونم بگم که فیلمه دیگه، اونم فیلمی که ژانرش فانتزیه :دی

:دی

همین؟! فقط به خاطر اینکه فانتزیه؟! :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain
خب، نیازی نیست که کارگردان برای توجیح هراتفاقی از دیالوگ استفاده بکنه، کارگردان برای توجیح می‌تونه از تصاویر و موسیقی متن هم استفاده کنه! مثل همان کاری که جکسون در قسمت اول هابیت انجام داد. همان صحنه‌ای که بیلبو، گالوم رو نکشت!...

ایوب جان من نمیتونم این مثالی که زدی رو بپذیرم.در مورد سکانس بیلبو و گالم که گفتی دیالوگ معروف و برجسته ای از گندالف تو همون فیلم باهاش ارتباط داره "شجاعت واقعی این نیست که..." و اتفاقا موقع گفتن همین جمله تم شایر پخش میشه.( تو ارباب حلقه ها تا وقتی فرودو حرفی از اینکه "کاش حلقه به من نمیرسید" نزده تم شایر رو نمیشنویم-در واقع اینجا بحث گالوم تموم شده-ضمن اینکه شنیده شدن تم پرکاربردی مثل تم شایر چندان دلیل محکمی نیست.) از طرفی این که با تصویر و موسیقی یه موضوعی رو به مخاطب القا کنه کاملا طبیعیه،اما به شرطی که درصد قابل قبولی از مخاطبها همچین چیزی رو برداشت کنن.من تا قبل از این که شما بگین انتقال قدرت از گندالف به گالادریل به ذهنم هم خطور نمیکرد!

بچه ها یه سوالی که واسه من پیش اومده اینه که : وقتی بیلبو حلقه رو دست میکنه ، خودش و هرچیزی که همراهش هست و همینطور شمشیرش ناپدید میشه اما اگه به یه درخت دست بزنه اون درخته ناپدید نمیشه و همینطور زمین زیر پاهاش ( حداقل اگه حلقه یه هاله ایجاد میکنه باز هم باید یه مسافتی از زمین زیر پای بیلبو ناپدید بشه) .

خیلی سوال خوبیه!این موضوع یه مدت ذهن منو هم مشغول کرد اما فرصت نشد فکر کنم راجع بهش! :دی

تو کتاب هم همینجوریه،نه؟ :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خب اگه اینجوریه که پس چرا تا فرودو دست میکرد همه نزگول و چشم و ... متوجه میشدن؟!

البته این سوال من به اینجا ربطی نداره و بعدا در تاپیک خودش اگر یافتم بحث میکنیم.دی

:دی

همین؟! فقط به خاطر اینکه فانتزیه؟! :|

والا نمی دونم شاید تنها دلیل توجه ای که چشم بزرگ به فرودو می شد و به بیلبو نمی شد در این باشه که سائرون و خادماش می دونن حلقه دقیقا کجاس و دست چه کسیه!

در مورد اون هم آره، فیلمه دیگه، ام جی، لازم که نیست همه چی منطقی پیش بره که ! سخت گیر نباش :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

والا نمی دونم شاید تنها دلیل توجه ای که چشم بزرگ به فرودو می شد و به بیلبو نمی شد در این باشه که سائرون و خادماش می دونن حلقه دقیقا کجاس و دست چه کسیه!

خب اگه که دقیقا میدونستن که سه سوت فرودو رو پیدا میکردن و میکشتنش. و همینطور اینکه مری و پپین رو زنده دستگیر نمیکردن تا ببرنشون پیش سارومان.

اینا رو میذاریم به حساب سوتی های موجود. :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

ایوب جان من نمیتونم این مثالی که زدی رو بپذیرم.در مورد سکانس بیلبو و گالم که گفتی دیالوگ معروف و برجسته ای از گندالف تو همون فیلم باهاش ارتباط داره "شجاعت واقعی این نیست که..." و اتفاقا موقع گفتن همین جمله تم شایر پخش میشه.( تو ارباب حلقه ها تا وقتی فرودو حرفی از اینکه "کاش حلقه به من نمیرسید" نزده تم شایر رو نمیشنویم-در واقع اینجا بحث گالوم تموم شده-ضمن اینکه شنیده شدن تم پرکاربردی مثل تم شایر چندان دلیل محکمی نیست.) از طرفی این که با تصویر و موسیقی یه موضوعی رو به مخاطب القا کنه کاملا طبیعیه،اما به شرطی که درصد قابل قبولی از مخاطبها همچین چیزی رو برداشت کنن.من تا قبل از این که شما بگین انتقال قدرت از گندالف به گالادریل به ذهنم هم خطور نمیکرد!

تو ارباب حلقه ها، بعد از اینکه فرودو حرف کاش حلقه به من نمی رسید رو می زنه، گندالف یک حرفی رو در مورد " بعضی ها که سزاوار مرگند، زنده ان و بعضی ها که سزاوار زنده بودند، میمیرند " یا همچین چیزی رو بهش می زنه! این تم همون شایره! و این دیالوگ ربط داره به ماجراهای کشته نشدن گالوم توسط بیلبو!

البته من فیلمه رو ندارم و نمی تونم بطور دقیق در این مورد بحث بکنم، ولی تا اونجایی که یادمه اینطور بوده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durf

فیلم خوب بود ولی به خاطر حجم زیاد جلوه های وژه (ینی کلا همش جلوه هی ویژه) باعث شده بود نتونن زیاد رو جزئیات کار کنن و پیتر این بار سعی کرده بود از کادر های باز استفاده کنه (برخلاف ارباب حلقه ها) و این باعث شد کار سخت بشه و ایراد ها آشکار شن

مثلا تو ار باب حلقه ها از افکت هایی مثل دود و کرد خاک و سیاهی و.. همیشه همراه ترول ها و موماکیل ها بود ولی در هابیت به دلیل استفاده کم از اونا برای پنهان کردن مدل های انیمیشنی فیلم زیاد واقعی جلوه نکرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain
تو ارباب حلقه ها، بعد از اینکه فرودو حرف کاش حلقه به من نمی رسید رو می زنه، گندالف یک حرفی رو در مورد " بعضی ها که سزاوار مرگند، زنده ان و بعضی ها که سزاوار زنده بودند، میمیرند " یا همچین چیزی رو بهش می زنه! این تم همون شایره! و این دیالوگ ربط داره به ماجراهای کشته نشدن گالوم توسط بیلبو! البته من فیلمه رو ندارم و نمی تونم بطور دقیق در این مورد بحث بکنم، ولی تا اونجایی که یادمه اینطور بوده!

ولی من دارم! :دی

با اینکه تاثیری تو نتیجه ی کلی نداره(چون در هر صورت دیالوگ گندالف هست!)اماجمله ی گندالف"بعضی ها که..." قبل از جمله ی فرودو گفته میشه و وقتی فرودو جمله‌اش رو شروع میکنه تم شایر شروع میشه.بعدش گندالف میگه " all we have to decide is what to do with the time..." و باقی قضایا...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...