رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

Capitan

بله! بارد واقعا با خلاقیت بالایی این کارو کرد دمش گرم! :دی

البته این کار پیتر توجیه پذیر هم بود(البته برای خودش!) چون خوب بیشتر قدرت سائرون تو حلقه است و ما در اون صحنه دیدیم که سارومان هم به گالادریل کمک میکنه. یعنی پیتر یه جوری اینطوری کار خودش رو توجیه کرده ولی با این حال بازم سائرون نمیتونه شکست بخوره چون بازم از همه شون قوی تره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

سارومان به گالادریل تو اون صحنه کمکی نکرد که!

سارومان فقط با نزگول مبارزه کرد که انصافا نبرد خوبیم بود ولی من اصلا از شکل ظاهری نزگول خوشم نیومد.بنظرم بهتر بود نزگول لوتر رو اینجا ببینیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

آخه آخرش سارومان یه حالت تخلیه انرژی به خودش میگیره که به نظر میرسه داشته جادوی گالادریل رو ساپورت میکرده! به هر حال مهم اینه که سائرون خیلی قوی تر از چیزیه که اینجوری شکست بخوره :/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

اون حالت فکر کنم به خاطر شوت کردن سایرون توسط گالادریل تو سارومان به وجود میاد یه جورایی میشه گفت موج ازاد شدن انرژی توسط گالادریل باعث برهم خوردن تعادل سارومان میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

اون حالت فکر کنم به خاطر شوت کردن سایرون توسط گالادریل تو سارومان به وجود میاد یه جورایی میشه گفت موج ازاد شدن انرژی توسط گالادریل باعث برهم خوردن تعادل سارومان میشه

فکر کنم منظور کاپیتان اون صحنه پایانی نیست که هر سه عقب پرت میشن بلکه این صحنه هست که به نظر میاد سارومان هم داره گالادریل را یاری میده:

post-1964-0-12045900-1426793304_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

اینجا حالت سارومان مثل ادمیه که مثلا پس از مدتی دوری از نور به یکباره تو معرض نور خورشید قرار بگیره نمیدونم منظورمو متوجه شدید یا نه

در کل بعید میدونم سارومان نقشی به جز لت و پار کردن نزگول تو این سکانس داشته باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

نه بابا بالاخره یه نقشی داره سارومان بالاخر اونم جادوگره . این حالت دست سارومان تو این صحنه شبیه اون صحنه مبارزه سارومان با گندالف هست اونجایی که عصای گندالف را ازش میگیره . اونجا هم دستش همین حالت را میگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

فکر نکنم سارومان اونجا کاره ای بوده.چون هدف سارومان مبارزه با سائرون نبود اصلا.هدفش مطمئن شدن از زنده بودن سائرون بوده.به خاطر همین رفت اونجا.

اگه قرار بود کاری کنه زودتر از بانو گالادریل دست به کار میشد و اون سائرون رو شوت میکرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

مگه سائرون توپ فوتباله که هر کی دلش خواست شوتش کنه؟! گالادریل هم عددی نبود! به نظرم پیتر با این صحنه و کمک سارومان به گالادریل داره این صحنه رو باورپذیر تر میکنه چون همونطوری که گفت سائرون حتی بدون قسمت اعظم قدرتش که توی حلقه هست هم از گالادریل و تمام ایستاری ها قوی تره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

مگه سائرون توپ فوتباله که هر کی دلش خواست شوتش کنه؟! گالادریل هم عددی نبود! به نظرم پیتر با این صحنه و کمک سارومان به گالادریل داره این صحنه رو باورپذیر تر میکنه چون همونطوری که گفت سائرون حتی بدون قسمت اعظم قدرتش که توی حلقه هست هم از گالادریل و تمام ایستاری ها قوی تره!

فعلا که توپ فوتبال شده و هرکی دلش میخواد شوتش میکنه:دی

در قدرتمند بودن سائرون که شکی نیست.ولی با این همه من فکر نمیکنم چون سائرون قوی بوده حتما باید سارومان به بانو گالادریل کمک میکرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

به هر حال به نظر من یه همچین چیزی نیاز به یه همچین توجیهی داره چون تو فیلم ها هم هیچکدوم تکی حریف سائرون نیستن و با the white wizard هم موافقم چون تو اون صحنه دست سارومان همون حالت تهاجمی رو داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sal

درود

نبرد 5 سپاه خیلی سریع تموم شد جنگش خیلی کم بود،بئورن هم نبود،سارومان با سایرون نجنگید،انگمار هم دیده نشد،ارتش بولگ که داشت ازشمال میومد دیده نشد

درکل مدت فیلم سه گانه ی هابیت خیلی کمترازارباب حلقه هابود ،جنگ هاش هم خیلی کمتراز اون بود

یه سوال :اقای جکسون بازهم به سرزمین میانه برمیگرده یانه؟(یعنی می خوام اون قسمت که شاه شمشیرش توسط سایرون شکست رو فیلمش رو بسازه)

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نوشتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

فکر کنم منظور کاپیتان اون صحنه پایانی نیست که هر سه عقب پرت میشن بلکه این صحنه هست که به نظر میاد سارومان هم داره گالادریل را یاری میده:

اولامایارهای قوی ترازسایرون وجودداره ثانیاسایرون حلقه رونداره ثالثا سارومان بیشترداشت ازخودش دفاع میکردکه چیزش نشه به صحن هادقت کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارباب حلقه ها

مدت زمان نسخه اکستندد هابیت 3 مشخص شد .

نسخه عادی هابیت 3 ، 144 دقیقه بود و نسخه ی اکستندد 174 دقیقه هستش . ولی من هنوز هم فکر می کنم که 174 دقیقه هم برای قسمت سوم کوتاه هستش .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

اولامایارهای قوی ترازسایرون وجودداره ثانیاسایرون حلقه رونداره ثالثا سارومان بیشترداشت ازخودش دفاع میکردکه چیزش نشه به صحن هادقت کنید

والا تا اون جایی که من میدونم هیچ مایایی(نه مایار)قوی تر از سائرون وجود نداره در مورد حلقه هم که بله دیگه بیشتر قدرت سائرون تو حلقه است اما بحث اینجاست که وقتی تو فیلم نشون داده میشه سائرون بدون حلقه به اون راحتی گاندلف رو میزنه باید بتونه گالادریل رو هم بزنه(حالا یه کم سخت تر)کما اینکه واضح هم هست میتونه.

والا دست سارومان یه حالت تهاجمی داشت اما خوب به نظرم بحث در این باره بی نتیجه است چون هر کی یه چی میگه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

والا تا اون جایی که من میدونم هیچ مایایی(نه مایار)قوی تر از سائرون وجود نداره در مورد حلقه هم که بله دیگه بیشتر قدرت سائرون تو حلقه است اما بحث اینجاست که وقتی تو فیلم نشون داده میشه سائرون بدون حلقه به اون راحتی گاندلف رو میزنه باید بتونه گالادریل رو هم بزنه(حالا یه کم سخت تر)کما اینکه واضح هم هست میتونه.

والا دست سارومان یه حالت تهاجمی داشت اما خوب به نظرم بحث در این باره بی نتیجه است چون هر کی یه چی میگه!

شمابراساس چه منبعی میگی سایرون قوی ترین مایاره باید براساس کتاب بحث کرد نه فیلم فیلم تحریفات کمی نداره بعد شما که میگی سایرون میتونه همه روشکست بده دیگه چه نیازی به حلقه داره بله سایرون ازکل ایستاری قوی تره ولی جایی ندیدم نوشته باشه قوی ترین مایار اگه اشنباه نکنم قوی ترین مایارهاائونوه وایلماره ازخادمان مانوه هستندبعد اگه قرارباشه شورای سفید شکست بخوره که نمیشه دیگه کل فیلم زیر سوال میره منم بااینقد گنده شدن گالادریل وکوچک شدن الروند موافق نبودم ولی به هرحال گالادریل فوی ترین الف سرزمین میانس وکسیه که نوردودرختو تووالینور دیده اگرچه ازنقش الروند توفیلم ناراضی بودم به هرحال قوی ترین حلقه الفی دست الرونده به نظرم این سکانس دول گولدور پرحاشیه ترین فسمت فیلمه وهم میتونه پاشنه اشیل فیلم باشه باتحریفات وهم نقطه قوت به دلیل اکشن خوب فیلم ویرایش شده در توسط 1212moin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

شمابراساس چه منبعی میگی سایرون قوی ترین مایاره باید براساس کتاب بحث کرد نه فیلم فیلم تحریفات کمی نداره بعد شما که میگی سایرون میتونه همه روشکست بده دیگه چه نیازی به حلقه داره بله سایرون ازکل ایستاری قوی تره ولی جایی ندیدم نوشته باشه قوی ترین مایار اگه اشنباه نکنم قوی ترین مایارهاائونوه وایلماره ازخادمان مانوه هستندبعد اگه قرارباشه شورای سفید شکست بخوره که نمیشه دیگه کل فیلم زیر سوال میره منم بااینقد گنده شدن گالادریل وکوچک شدن الروند موافق نبودم ولی به هرحال گالادریل فوی ترین الف سرزمین میانس وکسیه که نوردودرختو تووالینور دیده اگرچه ازنقش الروند توفیلم ناراضی بودم به هرحال قوی ترین حلقه الفی دست الرونده به نظرم این سکانس دول گولدور پرحاشیه ترین فسمت فیلمه وهم میتونه پاشنه اشیل فیلم باشه باتحریفات وهم نقطه قوت به دلیل اکشن خوب فیلم

اول باید بگم که نگید مایارها جون مایار خودش کلمه ی جمع مایاست و اگه بگید مایار ها جمع الجمع میشه که غلطه

خوب من تو هر منبع انگلیسی زبانی در مورد قدرت مایار خوندم سائرون قوی ترین مایا بود

بعدش هم به هر حال اگه سائرون رو قدرتمند ترین مایا در نظر نگیریم (که من هر جایی دیدم در نظر گرفتنش)حداقل خودتون قبول دارید که خیلی از گالادریل و ایستاری ها قوی تره و مورد بحث ما هم همین هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

اول باید بگم که نگید مایارها جون مایار خودش کلمه ی جمع مایاست و اگه بگید مایار ها جمع الجمع میشه که غلطه

خوب من تو هر منبع انگلیسی زبانی در مورد قدرت مایار خوندم سائرون قوی ترین مایا بود

بعدش هم به هر حال اگه سائرون رو قدرتمند ترین مایا در نظر نگیریم (که من هر جایی دیدم در نظر گرفتنش)حداقل خودتون قبول دارید که خیلی از گالادریل و ایستاری ها قوی تره و مورد بحث ما هم همین هست

منم باقدرت مند بودن سایرون موافقم ولی نه قدرتمند ترین ومسلما مایاهای قدرتمندترازسایرون هم تواردا هست بعد ثانیا مهم اول کتابه سایرون دربین مایاهایی که به ملکور پیوست قوی ترین بود قبول دارم کل ایستاری ها روهم کم قدرت تراز سایرون هستند ولی باید درنظر داشته باشید کتاب گفته ازایستاری ها نه ازصاحبان حلقه های سه گانه الفی چون سایرون حتی اوج قدرتش توموردور نتونست ریوندل بگیره گالادریل والروند به عنوان روسای الف ها به هرحال یه سری قدرت دارند ایناروهم باید درنظر بگیرید اگرچه من یه مقدار بحثو بی فایده میدونم چون نبرد دول گولدور در فیلم هم تحریف وهم سوتی زیاد داره ومیشه یه نوع برداشت ازاد پیترجکسون از تالکین بدونیم نه منبع

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

منم باقدرت مند بودن سایرون موافقم ولی نه قدرتمند ترین ومسلما مایاهای قدرتمندترازسایرون هم تواردا هست بعد ثانیا مهم اول کتابه سایرون دربین مایاهایی که به ملکور پیوست قوی ترین بود قبول دارم کل ایستاری ها روهم کم قدرت تراز سایرون هستند ولی باید درنظر داشته باشید کتاب گفته ازایستاری ها نه ازصاحبان حلقه های سه گانه الفی چون سایرون حتی اوج قدرتش توموردور نتونست ریوندل بگیره گالادریل والروند به عنوان روسای الف ها به هرحال یه سری قدرت دارند ایناروهم باید درنظر بگیرید اگرچه من یه مقدار بحثو بی فایده میدونم چون نبرد دول گولدور در فیلم هم تحریف وهم سوتی زیاد داره ومیشه یه نوع برداشت ازاد پیترجکسون از تالکین بدونیم نه منبع

بله بله واضحه که هر چی که تو فیلم آمد منبع حساب نمیشه. پیتر هم شاید بخاطر روند فیلم مجبور بود اونجا رو اون طوری درست کنه

در مورد قدرت ها هم باید بگم که دیگه یه جورایی بحث سلیقه ای شده! شما میتونید sauron vs galadriel رو سرچ کنید و تو منابع انگلیسی زبان دنبالش بگردید اونا هم منبع شون کتابه نه فیلم.

بفرمایید اینم از یکی شون :

At the beginning of time, some of the Ainur entered Eä . There were basically two kinds - The Valar (Angels/God-like beings) and the Maiar (Helpers of Valar/ lesser Valar). The name Maiar is in the Quenya tongue and comes from the Elvish root maya- "excellent, admirable". Sauron was a Maia who had the privilege of being trained under Melkor (or Morgoth. The mightiest of the Ainur but the one who chose the evil path). He was in fact the commander of Morgoth's army. Besides his great powers, Sauron was also a master of deceit and could influence the minds of even the strong willed with his trickery.

On the other hand, though Galadriel was (in Tolkien's words), "the mightiest and fairest of all the Elves that remained in Middle-earth" and the "greatest of elven women" but she was still an elf. Elves were the residents of Arda and came into being in the 1st age. They are naturally immortal, and remain unwearied with age. In addition to their immortality, Elves can recover from wounds which would normally kill a mortal Man. However, Elves can be slain, or die of grief and weariness.

So it is possible that Galadriel could have been the most powerful among the Elves but her powers would stand nowhere in comparison to those of Sauron.

به نظرم توضیحاتش خوب و درسته. منم گفتم گالادریل در برابر سائرون عددی نبود که بخواد تو فیلم اینجوری نشون داده بشه! بخاطر همین میگم شاید پیتر با همراهی سارومان با گالادریل داره کار خودش رو توجیه میکنه تا باور پذیر تر بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Donnie Darko
ارسال شده در (ویرایش شده)

با تشکر از بین عزیز بابت اطلاعات مفید و کاملی که در مورد Were-worms که در اختیار قرار دادند.

دیشب داشتم این قسمت هابیت رو دوباره مطالعه می کردم کنجکاو شدم برم یک جستجویی در مورد این کرم ها انجام بدم ببینم اطلاعات دیگه ای میشه پیدا کرد .

اطلاعات دقیقی در مورد این کرم ها در دسترس نیست و طبق همون چیزی که بین گفت تالکین هم تنها در کتاب هابیت بهشون اشاره کرده. طبق چیزی که اینجا نوشته هنوز به طور کامل مطئمن نیستیم که این کرم ها در واقعیت وجود داشته اند یا نه. این کرم ها ممکنه کاملا خیالی باشند و در داستان های اجدادی (فولکلور) هابیت ها وجود داشته و به مرور زمان خارق العاده جلوه داده شده اند. چرا که هابیت ها شعرها و داستان های فولکلور غنی داشته اند.

اگر هم فرض را بر این بگیریم که وجود داشته اند این اسم عجیب Were-worm ممکنه ما رو به یاد Werewolf (گرگینه ها) بندازه، یعنی این کرم ها هم موجودات ترکیبی (کرم، اژدها و ...) باشند.

طبق چیزی که فهمیدم این کرم ها شباهت عجیبی با کرم های ماسه ای آراکیس در مجموعه رمان های تل ماسه ( Dune) دارند. [1] و [2].

65165621464653650748_thumb.jpg

چند تصویر دیگر از کرم های ماسه ای رمان تل ماسه

[

1] [2] [3] [4] [5]

اولین جلد مجموعه رمان تل ماسه در سال 1965 بیرون داده شده یعنی 28 سال بعد از رمان هابیت استاد تالکین. ممکنه هربرت این کرم های ماسه ای را از همین جمله ی تالکین الهام گرفته باشه که البته نمیشه با قاطعیت راجع به این مساله اظهار نظر کرد. این موجودات یکی از موجودات پایه ی ثابت موجودات عجیب و غریب این رمان هستند. فکر کنم اگه این رمان ها رو مطالعه کنیم اطلاعات بیش تری از این موجودات به دست بیاد.

+ بر اساس روایت کتاب هابیت در شرق سرزمین میانه یک صحرا به نام Last Desert وجود دارد که محل سکونت کرم هاست. اینجا نوشته در مورد وجود این صحرا و اینکه واقعا وجود داشته شک و تردیدهایی وجود دارد. چرا فولکلور هابیت ها سرشار از داستان های سرزمین های دور و موجودات عجیب و غریب مانند مانند Mewlips لینک [1] یا ماهی لاک پشتی Fastitocalon لینک [1] و [2] است.

اینجا هم نوشته که هنوز به طور کامل مشخص نیست که آیا صحرای The Last Desert کاملاً با نقشه آردا تناسب داشته باشه و یا این که تنها برگرفته از فولکورهای هابیت هاست. هر چند به نظر می رسد که The Last Desert و موجودات Were-Worm برگرفته از فولکلور باشد تا این که واقعیت داشته باشد.

ویرایش شده در توسط Donnie Darko

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

حدود دو سه ماهه دیگه نسخه اکستندد آخرین فیلم ساخته شده پیتر جکسون از سرزمین میانه(تا به امروز)هم می آید.با توجه به زمان نسخه اکستندد قراره سکانسهای زیادی به فیلم اضافه بشه.این میتونه هم خوب باشه و هم بد.

خوب از این جهت که شاید این سکانسهایی که قراره به فیلم اضافه بشه،حاوی بخش های جذاب و مهم فیلم باشه و در بهتر شدن فیلم کمک کنه.دقیقا مانند نسخه اکستندد هابیت2 که با اضافه شدن سکانسهای جدید روند فیلم زیباتر و هیجانی تر شد.

اما جنبه بد:شاید این سکانسهای جدیدی که قراره به فیلم اضافه شوند،فقط قراره زمان فیلم رو افزایش بدهند و تاثیر چندانی به زیباتر و بهتر شدن فیلم نداشته باشند.درست مثل نسخه اکستندد هابیت1 که چنین شرایطی رو داشت.باتوجه به این که جنگ پنج سپاه در فیلم ناقص ماند،انتظار میرود که بیشتر سکانسهای نسخه جدید به این نبرد پرداخته شود.که این موضوع میتواند جنگهای یکنواخت و مبارزه های پی در پی را در فیلم زیاد کند و باعث خسته کنندگی فیلم شود که التبه امیدوارم اینگونه نباشد و جنبه خوب آن رخ دهد.

هر چه هست باید حداقل دو سه ماهی منتظر ماند و دید که آیا نسخه اکستندد هابیت:نبرد پنج سپاه،مثل نسخه اکستندد هابیت1 چنگی به دل نمیزند یا مانند نسخه اکستندد هابیت2 زیبا از آب در میاید؟

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان عزیز

بلاخره پس از مدت ها انتظار نسخه اکستندد نبرد پنج سپاه رو دیدم.زیبا بود.

اما انتظارشخص خودم رو ازاین  فیلم بر آورده نکرد.

بنده منتظر جواب دادن فیلم به ماجرای مبهم دول گولدور در فیلم بودم.اما این دفعه هم پیتر جکسون  این بخش مهم ازمجموعه سه گانه هابیت رو با سوالات بی پایانش ناقص گذاشت.اما جدا از ماجرای دول گولدور, فیلم صحنه ها وسکانس های درخشانی داشت.بخش اول نبرد پنج سپاه که به جنگ الف ها و دورف ها می پردازه خیلی جالب بود وهمینطور نبرد قوچ سوار ها وبالیستاهای دورفی خیلی درخشان از آب در اومده.

و همینطور سکانس ارابه رانی بالین ورفقا ونبرد با ترول ها و وارگ ها یکی از نقاط عطف فیلم به حساب میاد که به نظر میرسه درجه R گرفتن نسخه اکستندد هابیت :نبرد پنج سپاه بیشتر به خاطر این بخش از فیلم هست که با خونریزی های واضح متعددی همراه هست.

از این گذشته بنده منتظر صحنه بیشتری از بئورن وسکانس زندانی شدنش در دول گولدور بودم.اما حیف که آرزوم به باد فنا رفت.از بئورن هم به جز چند صحنه بیشتر از نبرد وهمینطور حضوردر  خاکسپاری  وتدفین تورین وتاجگذاری داین اثری  نبود.

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها
افزودن تگ مخفی کننده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بارد

زمان صحنه های اکستندد چقدر بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

مدت زمان نسخه اکستندد 164 دقیقه هست.و صحنه های اکستندد 20 دقیقه طولانی تر از نسخه سینمایی هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب منم اکستندد رو دیدم. قسمتهای خوبی اضافه شده بود که جاشون توی نسخه سینمایی خالی بود.

غیر از اون صحنه Galadriel the Destroyer! بقیه قسمتهای دول گولدور خوب بود. دیدن صحنه های بیشتر از نبرد الروند و سارومان جالب بود اما کلا اون صحنه با وجود اون نزگول ها باب میل نیست. شاره سارومان به حلقه هم جالب بود.

بیشتر صحنه ها مربوط به نبرد بود که خیلی در زمینه خشونت بیشتر از نسخه سینمایی بود و فکر کنم هرچی صحنه خشن بوده از فیلم حذف کرده بودن تا رده سنی پایین بگیرن. ارابه سواری جالب بود. اما بازم این تناقض کمدی-حماسی توی صحنه ها بود. بعضی جاها خیلی جدی میشد و بعضی جاها مثل نبرد بومبور و بیفور و بوفور خنده دار!

قسمت خاکسپاری و تاج گذاری خیلی خوب بود، شکوه دورف ها و اره بور خیلی زیبا بود اما متاسفانه خیلی کوتاه بود.

بئورن هم صحنه های اضافه داشت اما خیلی کم. انتظار داشتم بیشتر باشه.

در کل اکستندد یه سری مشکلات نسخه سینمایی رو رفع کرد و تنها مشکلش این بود که یبشتر صحنه های اضافه شده مربوط به نبرد بود که همینجوریش هم خیلی زیاد بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...