رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

سوالات ارباب حلقه ها

Recommended Posts

فنگورن

مهدی جان جدا گل کاشتی ، واقعا عکس های زیباییه .

اگه بازم از این آدرس ها داری از این بینوا دریغ نکن !!!

ای کاش تو کوشه از این سایت آدرس چنین جاهایی رو قرار میدادین تا بتونیم ازشون استفاده کنیم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
آیا کسی به جز خاندان تالکین حق داره کتاب های تالکین رو ادامه بده ، مثلا من تو نمایشگاه کتاب دیدم که کتاب بازگشت شازده کوچولو به بازار اومده و نویسندش هم آنتوان ....... ، نویسنده شازده کوچولوی اصلی نیست . خیلی تعجب کردم .

اگه مشگل قانونی نداره چرا هیچ کس داستان های سرزمین میانه رو ادامه نداده ؟؟؟ اگه اماکنش باشه ، میتونیم ما این کار رو کنیم ؟؟

تالکین قبل از مرگش تمام حقوق کتابهاش رو به پسرش داد و غیر از اون کسی نمیتونه کتابهای تالکین رو ادامه بده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

خودت گفتی سیلماریلیون رو بده! فرق این نسخه با نسخه ای که تو سایته اینه که چندتا از عکسهای Ted Nasmith رو بهش اضافه کردن.

راستی یه سر به سایت این بابا بزن نقاشی هایی که برای کتاب کشیده فوق العاده است توی تصویر سازی خیلی به آدم کمک میکنه:

http://www.tednasmith.com/tolkien.html

عالی, ممنون ;))

اتفاقا میخواستم خواهش کنم جایی یا جاهایی رو سراغ ندارین که بشه توش یک دنیا تصویر باحال و با کیفیت خیلی خیلی بالا از کارهای تالکین و فیلم ها داشته باشیم . بخش گالری سایت اردا که به دلم نچسبید و کلا وال پیپر فیلم ها هم متاسفانه اونی که من بخوام بزارم تصویر ضمینه در نیومد ... .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون
پی دی اف فارسی رو به خاطر کپی رایت نمیتونم بذارم(چیزی رو هم از دست نمیدی ترجمه اش خیلی مزخرفه) تازه تو که قراره کتابا به دستت برسه. انگلیسی رو هم میتونی از تو وبلاگم دانلود کنی(تو بخش مالتی مدیا هم باید باشه) صوتیش رو هم باشه باید بگردم لینکش رو پیدا کنم(البته میدونم کجاست). این تقویمی که تو سایته رو نمیدونم کی درست کرده اون موقع من نبودم. اما انگلیسی رو براتون آپلود میکنم. نمیدونم چرا تولکاس میگه نه! لینک همه رو تا فردا میدم.

آقای مهدی, به عنوان یکی از سازنده های قدیمی و مدیر سابق آردا, دلم می خواد بهتون دوستانه بگم که اینکه دائم تو آردا تبلیغ وبلاگتون رو می کنید و تا یه چیزی میشه بهش ارجاع میدید, اصلا جالب نیست. فکر کنم همینکه تو امضاتون باشه کافیه شاید, ولی اینکه, تو خود آردا, دائم بیاید حتی چیزایی رو که خود ما اومدیم تو سایت گذاشتیم و براش هزینه میدیم رو بخواید به جاهای دیگه ارجاع بدید, واقعا درست نیست.

و باید بگم که آردا تا جایی که شده کاملترین مجموعه رو داره, جز یه سری چیزهای کوچیک که هنوز فرصت آپلود پیش نیومده.

انگلیسی رو هم میتونی از تو وبلاگم دانلود کنی(تو بخش مالتی مدیا هم باید باشه)

باید باشه!!؟؟!؟ این یعنی چی!؟ خیلی ساده میتونستی یه لینک بدی به کتابش تو خود سایت!! ناسلامتی شما ناظر فروم آردا هم هستی!

این فقط یه نمونه اس, تا الان ده ها نمونه اینطوری از پست های دیگه شما دیدم... همین کارهای تد ناسمیت, مجموعه کامل کارهای ایشون هست تو سایت!!! حتی چیزایی که تو سایت خود نقاش پیدا نمیشه! سر زدین شما؟

این تقویم صفحه ی اول رو با استنداد به کدوم منبع طراحی کردین !؟

تقویم آردا ترجمه شده یه برنامه تقویم انگلیسی سرزمین میانه با استناد به وقایع دنیای تالکین هستش که اون قدیما رو نت پیدا کرده بودیم و الانم شما اگه بگردید تو گوگل باید هنوز باشه...

اتفاقا میخواستم خواهش کنم جایی یا جاهایی رو سراغ ندارین که بشه توش یک دنیا تصویر باحال و با کیفیت خیلی خیلی بالا از کارهای تالکین و فیلم ها داشته باشیم . بخش گالری سایت اردا که به دلم نچسبید و کلا وال پیپر فیلم ها هم متاسفانه اونی که من بخوام بزارم تصویر ضمینه در نیومد ... .

ای کاش تو کوشه از این سایت آدرس چنین جاهایی رو قرار میدادین تا بتونیم ازشون استفاده کنیم

فکر می کنم بی لطفی می کنید یه کم! سر زدید به همه جای گالری های سایت؟ بالای پنجاه هزار عکس توشه! همین کارای TED NASMITH که شما میگید کاش تو سایت بود, اسمشون تو لیست اسامی نقاش های توی گالری هست, کارهاشون به طور کامل اونجا قرار داده شده! حتی کارهایی که تو سایت خود تد ناسمیت پیدا نمیشه!! و یا از هر نقاش دیگه ای که بخواید! اگه تصاویر رو تو یه صفحه جدید باز کنید, تصویر با کیفیت اصلی و بزرگتر میاد.

اینجا کارهای تد ناسمیت

فعلا

آرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
ای کاش تو کوشه از این سایت آدرس چنین جاهایی رو قرار میدادین تا بتونیم ازشون استفاده کنیم

کاربر آرون, این جمله مال پست های من نیست !! لطف کنید از زیر اسم من ورش دارید . اول با یوزر من نقل قول زدید و بعد زیرش از جمله ی یکی از دوستان دیگه نقل قول جداگانه دادید ولی برای مخاطب این اشتباه پیش میاد که جمله ی دوم هم مال من .. .

کاملا مشخص مال من نیست چون غلط املایی داره " گوشه = کوشه !! " . پست های من هیچوقت غلط املایی نداره . شاید مورد ساده ای باشه ولی من رو این موارد حساسیت عجیبی دارم ...

ولی در مورد سو تفاهمی که برای شما پیش اومده !!!

فکر میکنم این اشتباه بزرگی باشه که کسی بخواد ارزش کار شما و کلا همه ی بروبچه های کادر مدیریتتون رو در نظر نگیره ولی منظور من اینی نبود که شما بهش اشاره کردید منظور زاویه ی دیگه ای بود که فکر میکنم با خوندن 2باره ی نقل قول و این بار با های لایت کاملا مشخص باشه . اگر چه نقل قول من یه نظر شخصی - سلیقه ای بود .. .

موفق باشید .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

دوستان !

اون جمله ای که الیاس گفت که غلط املایی داره و مال اون نیست از من بود.

من سایت آردا رو خیلی دوست دارم و جدا از زحماتی که براش کشیدید درشگفتم!

چه جوری میشه این تلاش ها رو نادیده گرفت .

درسته این سایت کامل ترین سایتیه که در مورد تالکین دیدم ولی این به این معنی نیست که دیگه هیچ کس تو این زمینه فعالیت نداشته !

اگه گفتم آدرس سایت های دیگه رو هم قرار بدیم برای سبک شمردن و نادیده گرفتن زحمات مدیران سایت نبود و فقط برای این بود که با فضای دوستاران تالکین در دیگر سایت ها آشنا بشیم.

چون من دوست داران تالکین و ارباب حلقه ها رو افراد محدود به این سایت نمیدونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
آقای مهدی, به عنوان یکی از سازنده های قدیمی و مدیر سابق آردا, دلم می خواد بهتون دوستانه بگم که اینکه دائم تو آردا تبلیغ وبلاگتون رو می کنید و تا یه چیزی میشه بهش ارجاع میدید, اصلا جالب نیست. فکر کنم همینکه تو امضاتون باشه کافیه شاید, ولی اینکه, تو خود آردا, دائم بیاید حتی چیزایی رو که خود ما اومدیم تو سایت گذاشتیم و براش هزینه میدیم رو بخواید به جاهای دیگه ارجاع بدید, واقعا درست نیست.

و باید بگم که آردا تا جایی که شده کاملترین مجموعه رو داره, جز یه سری چیزهای کوچیک که هنوز فرصت آپلود پیش نیومده.

بانو آرون

من هیچ وقت نخواستم وبلاگم رو تبلیغ کنم! و کلا دو بار بیشتر به وبلاگم ارجاع ندادم یکبار اینجا بود و یه بار هم زمانی که یکی از دوستان لینک پی دی اف فارسی رو میخواست و من اجازه نداشتم اون رو توی آردا بذارم و بعد از تذکر شما اون لینک رو هم از وبلاگم برداشتم. تا اونجایی که من یادم میاد شما هم قبلا دوستان رو به وبلاگ خودتون ارجاع داده بودین، نمونه اش در تاپیک مربوط به تام بامبادیل:

الوه جان, شما اگه لطف کنی و اون پست تام بامبادیل من تو اینجا http://lordoftherings.persianblog.ir/post/15/ رو بخونی جواب خیلی از همین سوالاتو میگیری! حالا تو هی بپرس! همین سوال آخریتم اونجا جوابش هست!

یا اینجا:

فیانور؟ بورومیر؟ صد دفعه گفتم اون پست وبلاگم رو بخونید اگه اون رو خونده بودید با دقت اینها رو نمی گفتید یا حدااقل می دونستید که تکرارین !!!

http://lordoftherings.persianblog.com

اینجوری که میگید مجبور میشم همه رو همینجا paste کنم اما خیلی زیاد هستن , من اونها رو برای اینجا نوشته بودم که مطلع شید اما چون زیاد بودن گذاشتمشون توی وبلاگم که برید از اونجا بخونید.

خب اگه قرار دادن آدرس وبلاگ درست نیست چرا خودتون این کار رو انجام دادین؟

باید باشه!!؟؟!؟ این یعنی چی!؟ خیلی ساده میتونستی یه لینک بدی به کتابش تو خود سایت!! ناسلامتی شما ناظر فروم آردا هم هستی!

این فقط یه نمونه اس, تا الان ده ها نمونه اینطوری از پست های دیگه شما دیدم... همین کارهای تد ناسمیت, مجموعه کامل کارهای ایشون هست تو سایت!!! حتی چیزایی که تو سایت خود نقاش پیدا نمیشه! سر زدین شما؟

اینجا هم من دیدم که الیاس پی دی اف انگلیسی رو میخواد و چون دیدم به اونی که تو سایت هست راضی نشده گفتم این نسخه که به همراه نقاشی ها هست رو بهش بدم. در کل حرفتون رو قبول دارم و از این به بعد اگه خواستم به کسی بگم بره تو وبلاگم بهش پیغام خصوصی میزنم. در مورد لینک دادن کتاب تو قسمت مالتی مدیا هم اگه پست من رو دقیق بخونید میبینید که من آپلود کردن رو هم به روز بعد موکول کردم چون اون رو اصلا فرصت نداشتم.

من دقت نکردم که همه نقاشی های تد ناسمیت توی قسمت گالری هست یا نه ولی قطعا کارهای جدیدش توی گالری نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

برادر آرون و الی؟, ممنون از محبتتون!

ببخشید منم یه کم تند رفتم, آخه نسبت به زحمت های بچه ها برای سایت خیلی حساس ام...

در هر صورت امیدوارم همیشه خاطرات تالکین رو زنده نگه دارید.

من هیچ وقت نخواستم وبلاگم رو تبلیغ کنم! و کلا دو بار بیشتر به وبلاگم ارجاع ندادم.

خیلی بیشتر از دوبار بوده! تقریبا اکثر وقتایی که خوندم پستاتون رو, این ارجاع ها یادم مونده... فرصت کنم میام پستاتون رو می گردم بهتون نشون میدم...

تا اونجایی که من یادم میاد شما هم قبلا دوستان رو به وبلاگ خودتون ارجاع داده بودین، نمونه اش در تاپیک مربوط به تام بامبادیل:

مثله اینکه شما منو نمیشناسید!

همین کافیه که بگم فرقی بین وبلاگ سازنده سابق یه سایت و خود سایت نیست وقتی که ریشه خیلی چیزای همین سایت از اونجا بوده باشه...

و چیزهایی که تو آردا نتونستیم بذاریم رو تو وبلاگ من یا رینگیتور خودمون قرار می دادیم. پس ارجاع بهش به عنوان بخشی از سایت مشکلی نداشت! اون پست هم مال قدیم بود وقتی که هنوز مدیر بودم!;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
خیلی بیشتر از دوبار بوده! تقریبا اکثر وقتایی که خوندم پستاتون رو, این ارجاع ها یادم مونده... فرصت کنم میام پستاتون رو می گردم بهتون نشون میدم...

نه مطمئن باشید که نبوده من حرفی رو بدون مدرک نمیزنم. شما یه زحمت بکش تو کادر جستجو کلمه وبلاگ یا آدرس وبلاگ منو بزن و بر اساس نویسنده مرتب کن ببین بیشتر پیدا میکنی یا نه!

مثله اینکه شما منو نمیشناسید!

همین کافیه که بگم فرقی بین وبلاگ سازنده سابق یه سایت و خود سایت نیست وقتی که ریشه خیلی چیزای همین سایت از اونجا بوده باشه...

و چیزهایی که تو آردا نتونستیم بذاریم رو تو وبلاگ من یا رینگیتور خودمون قرار می دادیم. پس ارجاع بهش به عنوان بخشی از سایت مشکلی نداشت! اون پست هم مال قدیم بود وقتی که هنوز مدیر بودم!;))

چرا میشناسمتون اما نمیدونم چرا نمیتونستید داستان تام بامبادیل رو توی آردا بذارید!

اون پست اول هم مال سایت جدید بود نه قدیمی!

در هر حال نمیخوام این قضیه رو کش بدم. از این به بعد هر وقت خواستم وبلاگم رو تبلیغ کنم به افراد پیغام خصوصی میزنم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

سوال سوال سوال سوال سوال سوال سوال .. . !!

[ فیلم 1 - فرودو / سم - جنگل های اطراف شایر - اتفاقی به الف های جنگل برمیخورن ] ترانه ای رو الف ها ذمذمه میکنن !؟ 1. این ترانه به چه زبانی !؟ 2 . معنی اشعار برگردونش به نثر فارسی چی میشه !؟

شعر رو اینجا میتونین گوش بدین تو مالتی مدیا موجود / DISC 1 - 10 - The Passing Of The Elves

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

این وبلاگ شما جالب توجه بود !! من چند بار مطالبتون در مورد تام بامبادیل رو خوندم . سوال !؟ اون الفی که با تام بود و تو خونه ی تام زندگی میکرد کی بود !؟ اسمش رو هم بدین میتونم تو فرهنگ اردا بگردم .. .

راستی لینک بلاگتون در معرفی اون سایت امتحانات ایلتس هم مفید بود ...

از این به بعد هر وقت خواستم وبلاگم رو تبلیغ کنم به افراد پیغام خصوصی میزنم!

من شخصا به لینک های خارجی که ادم رو با مطالب جدید اشنا میکنه علاقه دارم نمونش لینکی که منو با بلاگ شما اشنا کرد و همچنین بلاگ ارون که فکر میکنم الان دیگه به روز نمیشه .. . ولی بیشتر به لینک های خارجی که منو میبره و با نمونه های زبان اصلی اشنا میکنه علاقه دارم . نگین که میتونی با گوگل کردن پیداشون کنی چون خودتونم میدونین معرفی یک سایت به دیگران تا اینکه طرف بین چند هزار سایت بخواد بگرده چقدر بهتر رو مفید تره . بنابراین امیدوارم گفتگویی که در این صفحه و بین بزرگان بود مانع از این نشه که لینک به خارج که گاهی برای فهموندن مطلب به طرف مقابل لازم و اساسی, دیگه دیده نشه یا ممیزی بشه ..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
سوال سوال سوال سوال سوال سوال سوال .. . !!

[ فیلم 1 - فرودو / سم - جنگل های اطراف شایر - اتفاقی به الف های جنگل برمیخورن ] ترانه ای رو الف ها ذمذمه میکنن !؟ 1. این ترانه به چه زبانی !؟ 2 . معنی اشعار برگردونش به نثر فارسی چی میشه !؟

شعر رو اینجا میتونین گوش بدین تو مالتی مدیا موجود / DISC 1 - 10 - The Passing Of The Elves

این ترانه به احتمال زیاد ترجمه سیندارین شعریه که تو کتاب اومده. چون تنها قسمتی که ازش میفهمم A Elbereth Gilthoniel هستش که دوبار تکرار میشه و تو این شعر هم دوبار تکرار شده و چون البرت نام واردا در زبان سیندارینه این شعر هم به همون زبونه.

ترجمه انگلیسی احتمالی متن شعر:

Snow-white! Snow-white! O Lady clear

O Queen beyond the Western Seas

O Light to us that wander here

Amid the world of woven trees

Gilthoniel! O Elbereth

Clear are thy eyes and bright thy breath

Snow-white! Snow-white! We sing to thee

In a far land beyond the Sea

O stars that in the Sunless Year

With shining hand by her were sawn

In windy fields now bright and clear

We see your silver blossom blown

O Elbereth! Gilthoniel

We still remember, we who dwell

In this far land beneath the trees

Thy starlight on the Western Seas

ترجمه فارسیش هم که تو کتاب هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord of the ring - Sauron

اگه به روندل حمله میشد

چه اتفاقی میفتاد ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

بر سر حمله شوندگان همون بلایی میومد که بر سر 9 سوار سیاه اومد ، البته این اولشه ، شاید هم تا اون موقع که ارتش موردور به اونجا برسه ، همه الف ها به والینور رسیده باشن.

من یه سوال بهتر دارم .

اگه حلقه پیدا نمیشد و جدا در اقیانوس گم میشد ، چه اتفاقی می افتاد ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

چه سوالات عجیبی می پرسین شماها !!!

خاطرات بچگیم زنده شد, من از مدرسه به خونه از یک خیابون رد میشدم که همه ی اطرافش درخت های گاج و چنار کار کرده بودن اون اوایل اول - دوم ابتدایی سر مامانه یا بابای بیچارم, سیر - پیاز میکاشتم که اگه فرضا این درخت بیفته رو این خونه چی میشه !؟ یا اگه اون درخت بزرگ بیفته روی دیوار فلان جا چی میشه !؟ یا این درخت ها اگه نصف شب بیفته سر یه عابر چی میشه !؟ یا اگه بیفته سر من چی میشه !؟ ;)))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خب جواب همش = مرگه ، این که دیگه زیاد حدس زدنش سخت نیست!

شوخی کردم ، خوب سواله دیگه ، سوال پرسیدن که گناه نیست ، ندونستن گناهه ;)) ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تجاوزگر

منم سوال دارم

میخواستم بدونم رابطه بین پسر مرگوت با گیردان چرا شکر اب شد یکی بهم جواب بده در ضمن اون زمان چطور پسر مرگوت که از

بیگانگان هابیتون متنفر بود و حتی سوار سیاه رو هم داشت کتک میزد با الفی پادشاه مثل گیردان دوست شد

بعدش میخواستم بدونم ریشه علف چپق رو که میگن در شایر بود ایا در گاندور چطور بود و علف چپق کدوم بهتر بود و کدوم بدتر

در ضمن میخواستم بدونم فره چرا به جنگل قدیمی نرفت و مشکلش با جنگل ها قدیمی چی بود و میخواستم بدونم چرا پسران فیانور بی رغبت بودن

بعدش میخواستم بدونم رابطه اواتار تالکین با فیلم اواتار چی و توضیح خلاصه ای میخوام و بهم بگید چرا سارون که در برابر اراگورن نابود شد

نقشه واسه نومینوها طراحی میکرد در ضمن میخوام بدونم چرا کارچاروت شرور شد و چرا مثل سگ از لوتین میترسید

و چرا اردهیل در کتاب جستجو فرزندان فیانور با پسرش دعوا کرد و میخوام بدونم از نظر استراتژیکی خاندان برگور قوی بودن یا خاندان فینو

در کل من قوی تر بودم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

1:پسر مورگوت ديگه كيه؟مورگوت پسر نداشت.به علاوه گيردان كلا با مورگوتيان هيچ وقت رابطه نداشته

2.تو كتاب نوشته كه علف چپق شاير(لانگ باتم) بهترين علف كل سرزمين ميانه بود

3.فره كيه؟بعد پسران فئانور چه ربطي به فره و جنگل قديمي دارن؟:دي

4.بقيه سوالاتت هم به طور واضح تو كتابا هست.گرچه اكثر سوالاتت براي من يكي كه نامفهومه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تجاوزگر

اقا شما اون مرد تیکه کی بود وقتی فرودو رفت ازش میترسید و قارچ هاش رو دزدیده بود همونی که داشت سوار سیاه رو میترسوند

فره مگه نبود که با فرودو نرفت و ترسید که درختان جنگل قدیمی پدرش رو در بیارن در ضمن اگه الف چپق شایر بهترین علف شایر بود چرا گاندالف

در کتاب سرخ نسخه اصلی میگه که علف ها چپق شایر بهش ضرر میکنه پسر فئانور که جریانش از فره جداست در ضمن پنچ سال بیشتر که کتاب رو خوندم

اسماشون دقیق یاد ادم نیست در ضمن میخواستم بدونم بیلبو چرا اسماگ رو به مسخره کشانده بود در ضمن عقابی که در دزدی کمک کرد چرا در نابودی

حلقه به زور کمک کرد در ضمن چرا بگ اند را در فیلم اشتباهی ساخته بودند و میخواستم بدونم چرا در ضمن چرا لابادور و سادور مخالف بودند

بهم جواب کامل بدهید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تجاوزگر

ولی در کل میخواستم بدونم چند بار دیگر باید اون کتاب رو بخونم تا جواب سوالات رو بگیرم هر بار که کتاب رو میخونم صفحات رو ده بار میخونم تا متوجه بشم

فکر کنم باید اول برم مغز بخورم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

ببين شايد بهتر باشه سوالاتت رو با شماره بنويسي كه متوجه بشم.من واقعا متن پستت رو نميتونم بخونم.ولي اگه درست نوشته بشه،تا اونجاييش كه بلد باشم رو مطمئنا جواب خواهم داد.

شما كتاب سرخ رو خوندي؟فكر ميكنم تا اونجايي كه ميدونم اين يه كتاب خياليه كه تالكين ميگفت داستانها رو از تو اون پيدا كرده و هيچ كتاب سرخي در واقعيت وجود خارجي نداره....نميدونم شايد من اشتباه ميكنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

تا جایی هم که من میدونم کتاب سرخ وجود خارجی نداره

در ضمن توی کتاب سرخ کسی درباره ی دوران باستان و فئانور و شرکا چیزی ننوشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به جرئت میگم که چیزی از این پستهای شما نفهمیدم! خواهشا سوالها رو یکی یکی و با توضیح کامل بپرسید، ما هم تا جایی که بلد باشیم جواب میدیم. اول بگو کدوم کتابها رو خوندی؟ اینایی که میپرسی هر کدومش مال یه کتابه و برای فهمیدن همه باید همه کتابها رو بخونی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تجاوزگر

هر چی پست ها رو میخونم بیشتر از ارون متنفر میشوم و بیشتر تولکاس رو دوست دارم ولی سوالات رو ول کنید سوالات جدید رو منظم میپرسم

میخواستم یکی جوانی درخت بید پیر رو برام تعریف کنه

میخواستم یکی رابطه بین پسر دهقان ماگوت رو با گیردان بگه

میخواستم یکی در مورد پیدا کردن گلدبری توسط تام رو به طور کامل توضیح بده که اون در کنار اب چکار میکرد و به طور کلی تاریخ پیدا کردن گلبری

و سن دقیق تام رو بهم بگه

میخواستم یکی مشخصات سیزده دروف رو به طور کامل بهم بگه که سنشون چقدر بود

میخواستم یکی به طور کامل بگه که اون تصاویر کتاب هابیت رو کی نقاشی کرد

میخواستم یکی بگه که چرا تورین جملات زیبا میگفت و گاندالف نمی گفت که کیفیتش بیشتر شود

میخواستم بدونم که چرا وقتی بیلبو فرار کرد اژدها بلند نشد

میخواستم بدونم تخت پادشاهی مانوه که میگن الکی ارباب هواست دقیقا بگویید

میخواستم بدونم تولکاس که خیلی میخندد چرا در سایت اردا انقدر خشن حرف میزند

میخواستم بدونم چرا وقتی در برابر والار ها پشه نیستید اسم اونا رو گذاشتید

میخواستم بدونم وظیفه کی که دست و پا و بحث ها ارون رو جمع کنه و پست ها الکی اون رو پاک کنه

میخواستم بدونم وظیفه کی که تشخیص بده ارون جاسوس طرفداران هری پاتر

میخواستم بدونم لورین کجاست بریم یکم حالمون خوب بشه

میخواستم بدونم چرا نینا با تولکاس ازدواج نمیکنه

میخواستم بدونم چرا تولکاس اراتار نیست

میخواستم بدونم وقتی اصلا وقتی مانوه بود حلقه گلادریل چه کار میکرد و دیگر حلقه ها رو توضیح بدید

خلاصه میخواستم بدونم کی انشاالله کی جناب روهانی مهدی رو اخراج میکنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

وای دیگه دارم دیونه میشم. ;))

اعصابم دیگه نمیکشه .... :x

ترو خدا یکی از بزرگان کمکم کنه ... ;))

هرچی کتاب ارباب حلقه ها و فرزندان هورین روشن بود ، در عوض سیلماریلین داره رو اعصابم عربی میرقصه ... ;))

با کمک تری دی مهدی جان 4 الی5 تا نقشه پیدا کردم که احتمال میدادم واسه دوران های اولیه باشه و تو درک داستان میتونه کمک کنه ، رو نقشه ها نوشته بلریاند و برخی جاهاش مثل دوریات و نارگوتروند توش با کتاب مطابقت داره ، ولی دیگه تفاوت فاحش رو توش نمیتونم با نقشه دوران سوم تحمل کنم .

مثلا به اینجا توجه کنید: ((به مدت دو سال بعد از داگورباگولاک ، نولدورها هنوز از گذرگاه غربی اطراف سرچشمه های سیریون دفاع میکردند ، زیرا نیروی اولمو در آن آب بود ، و میناس تریت در برابر ارک ها ایستادگی میکرد.))

در صورتی که میناس تریت تو جنوب کوه هایی واقع شده بود که رو به روی موردور بود ، ولی تو نقشه های من جاهای این کوه ها خالیه و خبری هم از گوهستان های اطراف موردور نیست ، مسلما عمر میناس نمیتونسته از کوهستان ها بیشتر باشه ، یا مگه طول دوران ها چقدر بوده .که تمام رشته کوهای شمالی تا دوران سوم غیب میشن و سر از جنوب و موردور در میارن ؟ ;))

مگر این که بلریاند از بن با سرزمین میانه تفاوت داشته باشه ، ولی بازم با این وجود میناس تریت متن همه چیز رو خراب میکنه ! :D

کمکم کنید من به شدت سردرگم شدم. :D(

نمیتونم سرزمین مسخره مورگوت رو پیدا کنم و فقط اسم برخی جاها تو نقشه من هستش مثل محل زندگی هورین ، قلمرو بانو ملیان و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...