رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

سوالات ارباب حلقه ها

Recommended Posts

ELI.21ST

ممنونم مهدی خان / ترتیب بندی خودم اینه .. .

1.سیلماریلیون 2.هابیت 3.یاران حلقه 4.دوبرج 5.بازگشت فرمانروا 6.فرزندان هورین

ولی اینطور که متوجه شدم از پستهای شما و بچه ها, اگه بخوایم از روی تاریخ بریم جلو اینطوری میشه .. .

1.سیلماریلیون 2.فرزندان هورین 3.هابیت 4.یاران حلقه 5.دوبرج 6.بازگشت فرمانروا

اي كاش سيل هم مث بقيه جلد ها بود!!موقع خوندن متوجه ميشي كه كاهي خيلي خيلي بهتره.چشمو اذيت نميكنه.

راستی تولکاس خان, عجیب که یه موضوعی از وقتی که کتاب ها رو گرفتم اذیتم میکنه !! اونم اینه که کتاب های ارباب حلقه ها رو از اول نشر روزنه تو 3 جلد زد دیگه !؟ نمیدونم چرا همش میاد تو ذهنم که 6 جلدی بود !!

ناشر درخت و برگ روزنه نيست كه بخواد شبيه كتاباي روزنه در بياره

در جریان هستم که ناشر, طرح نو هستش .. .

ولی من میگم چرا به این موضوع که کتاب ها هم اندازه ی شیپ کتاب های روزنه باشن توجه نشد !! کلا پیشنهاد دیگه !! ;))

راستی قیمت کتاب چند !؟ 6000 تومن بود فکر میکنم !؟ طرح جلدشم یه منظره ی جنگل و جلد کاغذی ولی من توی نت یه طرح جلد دیگه دیدم !!

ایلواتار مقدس, انطور مقدر فرما که هر خانواده ی ایرانی در کتابخانه ی خود شاهد چنین صحنه ای باشد !! ;))

i115874_22.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

حسابی کتابخونتو مزین کردی ها !

چه رنگ های شادی دارن ، دلم به لرزه افتاده !

فقط اطلس و هابیت رو میتونم تشخیص بدم ، به ترتیب عکس اسماشونم بگو!

من تا اونجایی که حافظم یاری میکنه به یاد دارم ، بازگشت شاه رو تو یه جلد خوندم ، ولی در مورد یاران حلقه چیزی یادم نمیاد ، تنها چیزی که یادمعه اینه که کتاب یاران حلقه ، چند تا عکس رنگی داشت ، یکی از عکس هاش هم از همسر تام بامبادیل بود .

رو درخت و برگی که من خوندم نوشته بود سه داستان تخیلی ( با اینکه تازه خوندمش ولی جلدش یادم نیست ) ( من داستان برگ و داستان آخری رو بیشتر دوست داشتم)

کتاب سبزا چیه ؟ افقی ها رو میگم ! زیسته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
فقط اطلس و هابیت رو میتونم تشخیص بدم ، به ترتیب عکس اسماشونم بگو!

1.سیلماریلیون 2.فرزندان هورین 3.هابیت 4.یاران حلقه 5.دوبرج 6.بازگشت فرمانروا 7.اطلس

ولی در مورد یاران حلقه چیزی یادم نمیاد ، تنها چیزی که یادمعه اینه که کتاب یاران حلقه ، چند تا عکس رنگی داشت ، یکی از عکس هاش هم از همسر تام بامبادیل بود .

تازه یادم افتاد !! عکس گلدبری کجاست !؟ نیست !! ای بابا, همه ویرایش جدید میدن بیرون که بهتر بشه ولی مثل اینکه اینا ویرایش 88 تشون بدتر تموم شده برای کتاب !!

کتاب سبزا چیه ؟ افقی ها رو میگم ! زیسته ؟

یه سری کتاب اموزش زبان, یادش بخیر .. .

به قد یک اموزشگاه کتاب خریدم ولی بعدش متوجه شدم اکثرش وقت تلف کردن ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

والار خود را در قلمرو والینور به الدار معرفی کردند .. .

الدار کیه / چیه !؟ ;))

پی نویس : چرا تو سیلماریلیون کنار هر پاراگراف یا گاهی هر چند پاراگراف شماره بندی شده !؟

ممنون .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

منم کتاب زبان ها رو دوست دارم ولی چون عاشق زیستم فکر کردم اون کتاب ها ، کتابای زیستن.

چند تا داستان منم واسه زبان گرفتم ولی هیچکدوم رو نخوندم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
عجب ماجراجویی بزرگی بوده اشنایی شما با تالکین, الوه خان ;))

کجاشو دیدی :D

از نظر زمانی فرزندان هورین بعد از سیلماریلیون قرار میگیره پس !؟

دقیقا

حق کتاب ها برای کریستین محفوظ بود فکر میکنم !!

تا زمانی که من یادم میاد کریستوفر اسمش بود ;))

در ضمن این یک تاب همون طور که جناب تولکاس گفتن کاری از تالکین نیست ( یعنی نوشته ی خود تالکین نیست که ایشون بیان چاپش کنن )

از 7 جلد فقط 2 جلد اطلس و سیلماریلیون کیفیتش مناسب !! بقیه ی جلدها همه کاهین !! این یعنی چی !؟ ناراحتی من از این که همه ی کتاب ها جلد اخرشونم هست !! مال شماها هم برگ کاهیه !؟ حالا من نمیدونم کاهی یا هر چی .. .

پی نویس : اطلس رو باید چه طور مطالعه کرد که مفید باشه !؟ \ بچه ها, یه تاپیک برای غلط های املایی و .. . ایجاد میکنین تا ما بدونیم غلط های چاپی اطلس کجاست !؟ من میخواستم بزنم ولی جلوی بزرگان جرات نکردم . ممنون میشم یکی از بزرگان تاپیک رو ایجاد کنه .

در کل توی سیل غلط های بیشتری وجود داره

مخصوصا موقع اشاره به مکان ها

نوگرود رو به نارگوتروند عوضی نوشتن و یه همچین چیزایی

توی اطلس هم تنها غلطی که یادم میاد این بود که توی صفحات اولیه نوشته شده داگورلاد اما یکم جلوتر بری نوشته شده داگورلد

املای کمله : Dagorlad

ستاننده جانها

درسته

ستاننده ی جان والار به فرمان ارو نوشته شده بود

، تنها چیزی که یادمعه اینه که کتاب یاران حلقه ، چند تا عکس رنگی داشت ، یکی از عکس هاش هم از همسر تام بامبادیل بود .

من که چاپ چهارم رو دارم مال سال 86 هست که من ندیدم

چاپ دوم یا سوم رو ( مال دوستم بود ) که دیدم هم همچین چیزی نداشت

مگه شما مال کدوم مترجم رو خوندین ؟؟؟

الدار کیه / چیه !؟ ;))

مردم ستارگان

الف ها دیگه ;)) :x

چرا تو سیلماریلیون کنار هر پاراگراف یا گاهی هر چند پاراگراف شماره بندی شده !؟

اینا شماره ی کتاب اصلی هستن

برای جلوگیری پرهیز از اشتباه در تهیه ی دوباره ی چنین نمایه ی موضوعی نسیتا دقیق

اطلاعات بیشتر توی صفحه 510 سیلماریلیون

نوشته آقای علیزاده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
منم کتاب زبان ها رو دوست دارم ولی چون عاشق زیستم فکر کردم اون کتاب ها ، کتابای زیستن.

چند تا داستان منم واسه زبان گرفتم ولی هیچکدوم رو نخوندم .

پیشنهاد میکنم کتابهای تالکین رو به انگلیسی بخونین، خیلی مفیده.

الدار کیه / چیه !؟

الدار نامی بود که اورومه در زبان الفها به الفها داد اما بعد ها فقط به الفهایی که به والینور رفتن اطلاق شد.

در مورد شماره ها هم الوه کاملا درست گفت اینا شماره صفحه های کتاب انگلیسیه. یعنی وقتی تو نمایه نوشته صفحه 100 تو نباید به صفحه 100 کتاب بری باید بری شماره 100 رو در حاشیه پیدا کنی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

پسر, الان که پست های تابستونم رو مطالعه میکنم میبینم عجب سوالایی میپرسیدم !! مثلا الدار کیه !؟ :D

بگذریم .. . بچه ها, انتهای کتاب بازگشت پادشاه از ترجمله ی علیزاده یک ورق ضمیمه شده که شجره نامست !! بخش " توک های سمیال بزرگ " فرودو رو با خط وصل کرده به سیگیسموند و بعدشم سرشون شلوغ میشه و صاحب رزاموند میشن !! این یعنی چی !؟ فکر میکردم فرودو با الروند به غرب رفت !! از طرفی زیر کلمه ی فرودو نوشته فردیناید و زیر اون نوشته فردیبراند !! این دو نفر کین !؟ تواریخ به تقویم شایر هستن !؟

ممنون :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

:D

دورانی بود که من فرق سارومان با سائورون رو نمدونستم (البته زمانی بود که اولین بار فیلم ارباب حلقه هارو دیده بودم :D )

اما در مورد سوالت

اون فرودو با فرودو بگینز ما تفاوت داره

به نام پدر و مادرش نگاه کن

پدر و مادر فرودو بگینز داستان دروگو بگینز و پریمولا برندی باک هستن...

فقط شباهت اسمیه که توی هابیت ها خیلی خیلی زیاده

در مورد تاریخ هم بر اساس گفته های خود تالکین

بله

براساس تقویم شایر هست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

ممنون الوه . .. :D

کتاب سرخ, 3 بخش باید باشه !؟ 1.هابیت " که بیلبو روش کار کرده " 2.ارباب حلقه ها " که فرودو نگارش کرده " 3.کاری که سام وایز روش کار کرده !؟

اینطوری !؟ در مورد کتاب سرخ چیز دیگه ای هست که باید اضافه کنم !؟

سم روی چی کار کرده دقیقا .. .

ممنون ;:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه آقا اون فرودو همون فرودوی خودمونه فقط یه اشتباه چاپی رخ داده به جای اینکه خطی از پریمولا به فرودو وصل بشه اشتباها از فرودو به فردیناند وصل شده. اگه دقت کنید بالای اسم فرودو اسم مادرش(پریمولا) نوشته شده . فرودو نه بچه داشته و نه ازدواج کرد و ربطی هم به سیگیسموند نداره(فقط همونطور که میبینید یه نسبت دور از طرف مادرش)

یه نگاه به شجره نامه های توکها و بگینزها هم بندازی معلوم میشه:

https://arda.ir/multimedia/downloads/cat ... ogies.html

درباره کتاب سرخ:

سم ارباب حلقه ها رو کامل کرد جاهایی که فرودو بیهوش بود مثل جنگیدن با شلوب و نجات دادن فرودو در موردور. چیز دیگه ای نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

ممنون مهدی ... . :D

این دو اسم فردینلند و فردیبراند .. . !! متوجه نمیشم !؟

اشتباهات چاپی دیگه ای هم تو کتاب های نشر روزنه هست !!؟ مخصوصا تو نمودارها !؟

قبلا خاطرم هست گفته شده بود که اطلس هم چند جا اشتباه چاپی داره !؟ بچه ها, این برام مهم, میشه یه دستی بدین و بگین دقیقا کجاش !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
قبلا خاطرم هست گفته شده بود که اطلس هم چند جا اشتباه چاپی داره !؟ بچه ها, این برام مهم, میشه یه دستی بدین و بگین دقیقا کجاش !؟

اینجا گفتم

بفرما

در کل توی سیل غلط های بیشتری وجود داره

مخصوصا موقع اشاره به مکان ها

نوگرود رو به نارگوتروند عوضی نوشتن و یه همچین چیزایی

توی اطلس هم تنها غلطی که یادم میاد این بود که توی صفحات اولیه نوشته شده داگورلاد اما یکم جلوتر بری نوشته شده داگورلد

املای کمله : Dagorlad

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون

اقا یه سوال...چرا گاندولف تو جنگ گوندور اونقدر برای رفتن به میدان دست دست می کنه ؟ بیرون شهر قیامته و گاندولف راه می افته همراه سربازها که فارامیر و ببره شفاخانه . نمی تونست کارو بده دست همون سربازها؟و می گه شاید باز هم در شهر کاری باشه که من انجام بدم...اینکه مری رو کول بکنه و ببره شفاخانه؟تازه با اینکه جنگ تا عصر ادامه داره باز هم نمی ره بیرون.چرا؟اگه میرفت که کار بیشتری برای انجام دادن داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

گندالف کارش جنگیدن نبود. وظیفه گندالف متحد کردن انسانها در برابر سائرون بود و حتی یه جا خوندم که اجازه نداشت از قدرت مایاییش در جنگ استفاده کنه.(البته به دلیل نزدیکی بیش از حد به کنکور زیاد نمیتونم به حافظه ام مطمئن باشم! :ymapplause: )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

دقیقا

حق به چالش کشیدن قدرت سائورون توسط خودشو نداشته...

فقط برای متحد کردن اومده بودن...

به حافظت اعتماد داشته باش :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ببخشید ! L-)

این خیلی برام عجیب بود ؟

گندالف که تو نبرد پنج سپاه و هلمز دیپ علنا دخل دشمن رو آورد و حسابی هم اورک تا ر و مار کرد ! تازه اگه سپاه روهان نمیرسید باید یه پیکار حسابی هم با ویچ کینگ میکیرد ! که با تمام وجود میخوام بدونم نتیجش چی میشد ! :ymapplause:

اونوقت میگید اجازه شرکت در جنگ رو نداشت !

وا عجبا!!!! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
گندالف اجازه نداشت از قدرت مایاییش در جنگ استفاده کنه :

قدرت مایایی که می گی یعنی چی می شه بیشتر توضیح بدید :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

قدرت مایایی که می گی یعنی چی می شه بیشتر توضیح بدید :ymapplause:

قدرت دیگه ! شما به قدرت چی میگی ؟ L-)

مثلا ملیان با قدرت خودش دیوار بزرگی دور تا دور دوریات کشید یا مثلا اوسه میتونست که توفان های شدید ایجاد کنه . و یا خیلی چیزای دیگه . منظور اینه که قدرتی فراتر از یک الف یا انسان داشته باشه و بخواد رو کنه .

به الوه :

گندالف تو هلمز دیپ فقط باقیمانده های فولد رو متحد کرد و حمله رو با انت ها هماهنگ کرد . و بقیش هم عین یه آدم معمولی با شمشیرش جنگید . کجا از قدرت مایاییش (!) استفاده کرد ؟

البته در مورد نبرد پنج سپاه برای خود منم سواله . قضیه این صاعقه ها چی بود ؟ :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

از اینجایی که من یک طرز فکر کاملا اشتباه دارم !! میخوام طرز فکرم رو اینجا مطرح کنم و شما هم بهم بگین که اشتباه فکر میکنم !! ;:ymapplause:

حقیقتش من فکر میکنم این 5 تا ایستاری درست که از مایار بودن ولی از دسته ای از مایار بودن که از قدرت خیلی خیلی .. !! کمتری نسبت به دونه درشت ها برخوردار بودن !! منظورم اینه که فکر نمیکنم قیاس میتراندیر با ملیان اصلا درست باشه !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar
از اینجایی که من یک طرز فکر کاملا اشتباه دارم !! میخوام طرز فکرم رو اینجا مطرح کنم و شما هم بهم بگین که اشتباه فکر میکنم !!

آرزویت را برآورده می سازم !

ببخشیدا !!!! تو سیل در تعریف از ایستاری ها چیزی کم نذاشته !

ایستاری در هیئت آدمیان ظاهر شدند . پیر ، اما نیرومند ، و گذشت سال ها کمتر تغییری در آنان پدید می آورد و پیر می شدند ، اما آهسته ، هر چند وظایفی سنگین به دوش می کشیدند از حکمتی سترگ و نیرو های عقلانی و جسمانی بسیار برخوردار بودند

کلا" هر کدوم از آینور ، چه والا و چه مایا ، در زمینه ی خاصی استعداد داشتن . مثلا درست نیست که مثلا" خرد اولورین رو با خباثت اونگولیانت مقایسه کرد . ولی میشه که خرد اولورین رو با خرد اونگولیانت مقایسه کرد که مطمئنا اونگولیانت کم میاره :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

اونگولیانت, مگه مایار بود !؟ دیگه چی هست که من ازش بی خبرم .. .

فکر میکردم کسی نمیدونه این موجود از کجا اومده اصلا .. .

ای بابا چقدر من طرز فکرای اشتباهی دارم که واس درست کنم ;:D

پی نویس : ملکور, ارباب تقدیرهای اردا L-)

چطور از یک مایار اینطور حساب می برد پس !؟ منظورم رو در رو !! اونگولیانت رو میگم .. .

نمونه ی حلقه ی ملیان درست ولی ملکور خودش هیچ وقت مستقیم نیومد خراب بشه سرشون که !! حالا کلا به خاطر بندی زمین شدن و از این موارد ولی موقع فرار با اونگولیانت که از این چیزا خبری نبود بعد ملکور اینطور از اونگولیانت حساب می برد .. .

پی پی نویس : و اینکه اصلا چرا من این پست رو الان میزنم که در مورد یک عنکبوت/رتیل/نمیدونم چی چی !! صحبت کنیم !! بهتر بود در مورد دوشیزدگان الفی در حال رقص روی چمن ها صحبت میکردیم و به جزییات می پرداختیم !! تاپیک بزنم !؟ دوشیزگان الفی و راه های تجدید پیمان ادم ها " یعنی ما !! " با ان ها شوخی کردم :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

کی گفته اونگولیانت مایا بوده!! :ymapplause:

کسایی که می گن اونگولیانت مایا است می شه منبعشون رو بگن؟

تا جایی که من بدونم اون فقط یه عنکبوته L-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
ببخشید ! L-)

این خیلی برام عجیب بود ؟

گندالف که تو نبرد پنج سپاه و هلمز دیپ علنا دخل دشمن رو آورد و حسابی هم اورک تا ر و مار کرد ! تازه اگه سپاه روهان نمیرسید باید یه پیکار حسابی هم با ویچ کینگ میکیرد ! که با تمام وجود میخوام بدونم نتیجش چی میشد ! :ymapplause:

اونوقت میگید اجازه شرکت در جنگ رو نداشت !

وا عجبا!!!! :D

توی هلمز دیپ که کار ینکرد همون طور که دوستان گفتن

تازه

من گفتم اجازه ی به چالش کشیدن قدرت سائورون رو نداشتن

ویچ کینگ که یک انسان تباه شده بود

اون موقع باید بگیم بالروگ مورگوت رو هم نباید میکشت

منظورش اینه که نباید بره روبروی سائورون سرشو بزاره توی دستش :D

البته در مورد نبرد پنج سپاه برای خود منم سواله . قضیه این صاعقه ها چی بود ؟ :x

یکم جادوجنبل کوچولو

کار سختی که نبود

ایستاری که نمیتونن وایسن فقط حرف بزنن

چوب دستیشون واسه درخت کاشتن که ساخته نشده بود :D

حقیقتش من فکر میکنم این 5 تا ایستاری درست که از مایار بودن ولی از دسته ای از مایار بودن که از قدرت خیلی خیلی .. !! کمتری نسبت به دونه درشت ها برخوردار بودن !! منظورم اینه که فکر نمیکنم قیاس میتراندیر با ملیان اصلا درست باشه !!

درسته نمیشه گندالف (اولورین) رو با ملیان مقایسه کرد

چون گندالف صبوری رو از ملیان فراگرفت و خیلی چیزای دیگه رو

اما نمیشه که بگیم کی برتره

هرکی جایگاه خودشو داره

اونگولیانت, مگه مایار بود !؟

به صورت مستقیم ذکر نشده که مایا هست

اما اینو از این متن میشه فهمید:

« اما برخی گفته اند که در ادوار کهن تخمه اش از تاریکی گرداگرد آردا پدید آمد، آنگاه که ملکور نخست بار حسودانه در قلمرو مانوه نگریست، و این که او در آغاز یکی از همان موجوداتی بود که ملکور تباه گرداند و به خدمت خویش گماشت »

میدونیم که ملکور گروهی از مایار رو فریفت

پس با توجه به اون بخش bold میشه گفت که اون مایا بوده

اما اونگولیانت رو دست کم نگیرین

جناب تولکاس وقتی این اونگولیانت باد کرده بود نتونست بگیردش و از پا افتاد :x

چطور از یک مایار اینطور حساب می برد پس !؟ منظورم رو در رو !! اونگولیانت رو میگم .. .

نمونه ی حلقه ی ملیان درست ولی ملکور خودش هیچ وقت مستقیم نیومد خراب بشه سرشون که !! حالا کلا به خاطر بندی زمین شدن و از این موارد ولی موقع فرار با اونگولیانت که از این چیزا خبری نبود بعد ملکور اینطور از اونگولیانت حساب می برد ..

ملکور با اون همه کاری که کرده بود و این همه که از قدرتش استفاده میکرد

بیشتر بندی خاک میشد و قدرت هاشو کم کم از دست میداد

واسه همین میشه گفت اونجاها کاری از پیش نبرد

اما در مورد حلقه ی ملیان سکوت میکنم

چون خود ملکور پا پیش نگذاشت

(همون طور ایزنگار غیرقابل نفوذ و ناشکستنی در برابر قدرت سائورون ممکن بود تاب نیاره)

کی گفته اونگولیانت مایا بوده!! :x

کسایی که می گن اونگولیانت مایا است می شه منبعشون رو بگن؟

تا جایی که من بدونم اون فقط یه عنکبوته :D

مطالب بالا رو بخونید دوست عزیز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

کامل و جامع بود, ممنون " الوه " :ymapplause:

جناب تولکاس وقتی این اونگولیانت باد کرده بود نتونست بگیردش و از پا افتاد

این متن رو از سیلماریلیون نقل کردی !؟ من متوجه نشده بودم که تولکاس با اونگولیانت روبرو شده باشه و نتونسته باشه بگیردش .. .

پی نویس : گاهی وقت ها شما, مهدی و شاهین به مواردی اشاره میکنین که من تو سیلمارلیون ندیدم یا بهتر بگم متوجهش نشدم !! اینا رو از منابع دیگه ای برای نمونه تاریخ سرزمین میانه نقل میکنین !؟ برای نمونه جریان پیشگویی پایان کار اردا توی کدوم یکی از اثار تالکین مکتوب شده !؟ ممنون .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...