رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

سوالات ارباب حلقه ها

Recommended Posts

3DMahdi

اصلا در این مورد چیزی یادم نیست. کلا با دورفها زیاد حال نمیکنم. توی ضمیمه بازگشت شاه هست اما به کسی امانت دادم و دسترسی ندارم. باید تو اینترنت بگردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
اصلا در این مورد چیزی یادم نیست. کلا با دورفها زیاد حال نمیکنم. توی ضمیمه بازگشت شاه هست اما به کسی امانت دادم و دسترسی ندارم. باید تو اینترنت بگردم.

تو ضمیمه نیست. خودم نگاه کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

تو ضمیمه نیست. خودم نگاه کردم

هست هست هست

یه شعر بود به علت این که کتاب دین و زندگی3 ( :-? ) خوندم، یادم نمیاد

چشم دل باز کن تا جان بینی / آن که نادیدنیست آن بینی

یا یه همچین چیزایی :D

ضمیمه ی ب، صفحه ی 725 کتاب بازگشت شاه نوشته توی سال 2941 د.س. نبرد پنج سپاه انجام میشه

یه برگه بعد توی صفحه ی 727 نوشته:

2989 بالین اره بور را ترک می گوید و وارد موریا می شود

توی اون Family Tree مال دورف ها هم اومده زیرش

خودت محاسبشو انجام بده

هنوز مغزم هنگه... :D

در مورد نحوه ی پیروزیش هم Keep digging

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

به نظر شما بردن پیپین به نبرد مورانون کار عاقلانه ای بود؟ :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

يه سوال گالادريل چه جوري مي ميره كسي مي دونه :-?

يه سوال ديگه ميگه برومير از جنم شاه آرنور اوكي حالا يه جا ديگه مي گه شاه آرنور ازدواج نكده پس حالا تكليف چي مي شه :D

يه جا خوندم اونگليات پدر جد شلوب زماني كه بچه دار مي شه بچه هاش رو مي خوره و در اخر سر هم خودشو رو از فرط گرسنگي مي خوره حالا اين شلوب چه جوري چشم به جهان گشوده :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

1- گالادریل نمیمیره. میره والینور و به خوبی و خوشی زندگیش رو ادامه میده.

2- گفته شده جنمش مثل ائارنور(Earnur) بوده نه اینکه از نسل اونه! یعنی روحیات و اخلاق و رفتارش شبیه به اونه. ائارنور فردی شجاع و دلیر بود و یک تنه به جنگ ویچ کینگ رفت و کشته شد.(توی ضمیمه ارباب حلقه ها اسما متفاوت نوشته شده مثلا ائارنور، آرنور نوشته شده و ائارندیل،آرندیل اما بعدا توی سیلماریلیون درستش کرده)

3- همه بچه هاش رو که نخورد. یه مدت در دره نان دونگورتب در جنوب کوه ارد گورگوروت و شمال مرزهای دوریات ساکن بود و اونجا رو با بچه هاش پر کرد(دلیل نامگذاری این مناطق هم همینه) اما بعدش به جنوب میره و اونجا هم بچه دار میشه و مرگش در اونجا رخ میده. پس نسلش در شمال ادامه پیدا میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

جواب منم بدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اِ ببخشید یادم رفت.

مشکلش چیه؟ بودنش که ضرری نداشت به علاوه پیپین به خاطر فرودو این کار رو کرد و فکر نمیکنم کسی میتونست جلوشو بگیره(همونطور که توی شورای الروند نتونستن) رفاقت بینشون خیلی قوی بود و شاید از لحاظ قوه جسمانی از بقیه کمتر بود اما از نظر انگیره از خیلی ها با انگیزه تر بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
اِ ببخشید یادم رفت.

مشکلش چیه؟ بودنش که ضرری نداشت به علاوه پیپین به خاطر فرودو این کار رو کرد و فکر نمیکنم کسی میتونست جلوشو بگیره(همونطور که توی شورای الروند نتونستن) رفاقت بینشون خیلی قوی بود و شاید از لحاظ قوه جسمانی از بقیه کمتر بود اما از نظر انگیره از خیلی ها با انگیزه تر بود.

آخه تو خیلی از قسمت ها میگن که هابیت ها برای جنگ ساخته نشدند. ولی پیپین رو جنگی بردند که احتمال پیروزی در اون 0.1% بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
1- گالادریل نمیمیره. میره والینور و به خوبی و خوشی زندگیش رو ادامه میده.

.

مردن گالادریل رو تو ضمیمه ی بازگشت پادشاه زده بود زمانی که ارون بعد از مرگ اراگورن می ره تو جنگل هایی که گالادریل اون جا زندگی می کرده و بعد می گه گالادریل مرده و کلبورن هم فکر کنم همین اسم باشه رفته به والینور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

منظور از درگذشته این نیست که مرده ! :-?

بلکه مقصود اینه که از لورین و سرزمین میانه گذشته ( عبور کرده ، رد شده ) و به غرب رفته !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به نریچ:

کسی پیپین رو مجبور به رفتن نکرد خودش خواست که بره. اگه نقشه شکست میخورد همه دیر یا زود یا کشته میشدن یا برده. پیپین هم حتما حضور در جنگ رو به اون سرنوشت ترجیح داده و کسی هم جلوشو نگرفته.

به اصلان:

جوابو آرون داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

اقا الدان و الروهیر پسرای الروند به والینور می رن یا تو سرزمین میانه می می مونن

در ضمن معلوم چند تا الف تو سرزمین میانه باقی می مونن در ضمن اونهایی که باقی می مونن تو ریوندل زنگی می کنن

یه سوال کلی چرا الف هایی که تو سرزمین میانه موندن دیگه الف نموندن و فانی شدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros
اقا الدان و الروهیر پسرای الروند به والینور می رن یا تو سرزمین میانه می می مونن

در ضمن معلوم چند تا الف تو سرزمین میانه باقی می مونن در ضمن اونهایی که باقی می مونن تو ریوندل زنگی می کنن

یه سوال کلی چرا الف هایی که تو سرزمین میانه موندن دیگه الف نموندن و فانی شدن

به فرزندان الروند هم حق انتخاب داده شد بود. بعد از جنگ حلقه پسران الروند به ریوندل برگشتند و همراه با کشتی الروند نرفتند. اونها حداقل برای مدتی در سرزمین میانه موندن به دلایل نامعلومی ولی درباره انتخابشون چیزی معلوم نیست.

اما درباره الف های دیگه ای که تو سرزمین میانه موندن (اگه مونده باشن بقیه هم ممکنه دیر یا زود رفته باشن) خوب اون ها نمی تونستن فانی بشن چون این حق انتخاب فقط به نیم الف ها داده شد الروس، الروند و فرزندان الروند. و این حق انتخاب هم برای این بود که تکلیف نژادها معلوم بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

آخرین الف سرزمین میانه لگولاس بود که به همراه گیملی از دریا گذشت و رفت به سمت والینور .یعنی بعد اون هیچ الفی تو سرزمین میانه وجود نداشته ، سرزمین میانه باعث تحلیل رفتن الف ها میشد ، تقدیری که نتیجه معکوس برای انسانها داشت ( انسانها در غرب تحلیل میرفتند ) .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

رفيق آرون،لگولاس آخرين فرد از گروه ياران حلقه بود كه به غرب رفت، نه آخرين الف... هنوز الف هايي بودن كه توي سرزمين ميانه زندگي ميكردن و تحليل رفتن و فنا رو به از دست دادن خاطرات سرزمين ميانه ترجيح ميدادن... بعضي از الف ها براي هميشه توي سرزمين ميانه موندن...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

یک سوالی شدیدا" ذهن منو مشغول کرده اونم اینه که الفها با چشم باز می خوابن؟ :-?\ اصلا" می خوابن؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

:-?

تا اونجایی که من میدونم عین بچه آدم میخوابن. چرا این فکر به ذهنت رسیده که نمیخوابن یا با چشم باز میخوابن؟

یادم نمیاد تو کتابا به نحوه خوابیدن الفها اشاره شده باشه. ولی تو ریوندل تخت خواب بود! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

فکر کنم این سوال به این دلیل برای دوشیزه لگولاس شکل گرفته که قسمت تعقیب یورک های توسط سه یار حلقه رو خونده ! درسته ؟

به گمانم اونجا لگولاس به اقتضای شرایط بیدار مونده بوده و البته قوای خودش رو با تماشای آسمان و ستاره ها تجدید کرده ، در این صورت این فرض مطرح میشه که تفاوت آدمیان و الف ها ورای زیبایی و عمره و یکی از منابع نیروهای این موجودات درک و تماشای زیبایی ها ست . چه بسا لگولاس ستاره های ساخت والار رو به دنبال امید تمشا میکرده و چه چیزی بهتر از امید ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

تاحدودی بله اخوی آرون! :D

در جواب اخوی مهدی باید عرض کنم که بنده داشتم تو این فن فیکشنهای خارجکی فر می خوردم- توصیه می کنم در اوقات بیکاری این کارو بکنید،خیلی خوش میگذره! - بعد تو بعضی داستاناش به خوابیدن الفها با چشمهای باز اشاره شده بود بعد من رفتم سراغ دو برج و اون تیکه ای رو که اخوی آرون بهش اشاره کردنو خوندم بعد دیدم هیچ ربطی نداره...گفتم شاید من اشتباه متوجه شدم این شد که گفتم بیام اینجا بپرسم ببینم چی باعث شده این رفقای فن فیکشن نویس همچین فکری بکنن؟!با تشکر از اخوی آرون عزیز حالا یه سوال دیگه می پرسم.

کلا" این داستان ارباب حلقه ها و سیلماریلیون و اینا همه باهم کلا" تو چه برهه ی زمانی دارن اتفاق میوفتن؟منظورم نسبت به زمان خودمونه...گذشته ست؟ آینده ست؟؟یا اصلا" تو این دنیا اتفاق نمیوفته...یا اگه میوفته کجا میوفته...خطه ی میانی کجای کره ی زمینه؟اصلا" رو زمینه؟رو زمین نیست؟پس کجاست؟ الان اصلا" نفهمیدم تونستم منظورمو برسونم یا نه...اینو تو والیمار پرسیدم ولی قانع نشدم زیاد...لطفا" این سوالمم جواب بدین که من امشب دیگه راحت بخوابم. :-?

پ.ن: امممم...راستش نمی دونم کسی قبلا" اینو پرسیده یا نه...یه کم تعداد صفحه ها زیاد بود دیدم نمیشه همه رو نگاه کنم گفتم بیام بپرسم فوقش بهم شماره صفحه رو بگید می رم می بینم جوابو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

کلا" این داستان ارباب حلقه ها و سیلماریلیون و اینا همه باهم کلا" تو چه برهه ی زمانی دارن اتفاق میوفتن؟منظورم نسبت به زمان خودمونه...گذشته ست؟ آینده ست؟؟یا اصلا" تو این دنیا اتفاق نمیوفته...یا اگه میوفته کجا میوفته...خطه ی میانی کجای کره ی زمینه؟اصلا" رو زمینه؟رو زمین نیست؟پس کجاست؟ الان اصلا" نفهمیدم تونستم منظورمو برسونم یا نه...اینو تو والیمار پرسیدم ولی قانع نشدم زیاد...لطفا" این سوالمم جواب بدین که من امشب دیگه راحت بخوابم. :-

این سواله کسیه که تازه فیلم ارباب حلقه ها رو دیده و می خواد کتابو بخونه(تازه با این دنیا آشنا شده) :-? ;) :D\ :D\

:D :D :D مث اینکه مارو ....

خب معلومه این یک دنیای خیالیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

نریچ بهتر بود جوابشو میدای به حای اینکه تو پرش بزنی.

تاریخ سقوط باراد دور 6000 سال پیش گفته شده(نقل تالکین از کتاب سرخ که ادعا میکنه از روش داستانا رو نوشته)

هر دوره آردا بین هزار تا چهار پنج هزار سال بوده.

کل دوران آردا ایناست:

بهار آردا(کوتاه ترین دوره،در مورد سالش خیلی دقیق نمیشه صحبت کرد)

دوران دو درخت(طولانی ترین دوره)فک کنم خودش دوازده هزار ساله(دقیقش رو یادم نیست)

بعد از نابودی دو درخت و پدید آمدن ماه و خورشید،دوران شمارشی آردا شزوع میشه:

دوران اول:دوره ای که با اولین طلوع ماه شروع میشه و با جنگ خشم و نابودی ملکور به پایان میرسه.دوره نسبتا طولانیه و وقایع سبلماریلیون در این دوره میگذره.

دوران دوم:دوره ای که بعد از نبرد خشم آعاز میشه و با نبرد آخرین اتحاد(که اول فیلم ارباب حلقه ها به نمایش در میاد) و سقوط اول سارون به پایان میرسه.دوره ایه که نوشته مکتوب در موردش کم هست نسبتا و معمولا به دوران تاریکی معروفه.نومه نور ها ،مهاجرتشون و بنا شدن پادشاهی های آرنور و گندور تو این دوره صورت میگیره.

دوران سوم.از نبرد آخرین اتحاد شروع میشه و با نبرد حلقه پایان پیدا میکنه.

دوره چهارم هم با پادشاهی اله سار آغاز میشه و در مورد پایانش من اطلاعی ندارم.

اینکه تو این دنیا اتفاق میفته یا نه،کاملا به زیرکی تالکین بر میگرده.از طرفی پایان دوران چهارم رو مشخص نمیکنه(یعنی دوره سلطنت انسان) و از طرف دیگه هم میگه باراد دور 6000 سال پیش نابود شده که این مطابقه با آفرینش جهان بر طبق عهد عتیق و حدید.خیلی زیرکانه از کنارش رد میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

پس جوابی که من دادم کوش! :-?

احتمالا یادم رفته دکمه ارسال رو بزنم یا یه ایرادی موقع ارسال پست بوده به هر حال جواب تولکاس کامل تر از مال منه و نیازی به ارسال مجدد نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
yulia_lover

درود به دوستان عزیز . من عضو جدید هستم. مطالب وبسایت خیلی جالبن. جالبتر اینکه "آرون" تو یکی از پست های خودش اینو نوشته بود"در حال حاضر,خرابه‌های سرزمين موردور «جايی که سايه‌ها آرميده‌اند» , در يک منطقه حفاظت شده نگه‌داری ميشه و هرساله پیروان واقعی تالکین برای ديدن قلمرو شکست خورده یکی از بزرگترین فرمانروایان سیاه قديم «سائرون» و بقايای «درخت سفيد» گوندور , به آنجا سفر ميکنند."

آدرس پست: https://arda.ir/news/97-2005-09-02.html

میشه بیشتر در این مورد صحبت کنید؟. یعنی این اتفاقا افتادن؟

سپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مسلما ارباب حلقه ها داستانه و هیچ وقت اتفاق نیافتاده. این مطلبی هم که بانو آرون اشاره کردن مربوط به نمایشگاههاییه که توسط هواداران تالکین برگزار میشه و سرزمین میانه رو بازسازی میکنن.

برای اطلاعات بیشتر این پست بانو آرون رو بخونید(مطالعه کل تاپیک هم پیشنهاد میشه اگه وقت دارید):

viewtopic.php?f=7&t=664#p8473

پ.ن: تاپیک به انجمن مربوطه منتقل شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...