رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

سوالات ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Tulkas Astaldo

;)) ارون عزيز خيلي خوبه كه انقدر با دقت ميخوني!ولي فكر كنم يهو پريدي وسط كتاب!!!

ميناس تريت در دوران اول،همون ميناس تريت در دوران سوم نيست!دو تا ساختمون كاملا جدا گانه اند.

در ضمن بله:نقشه بلرياند با سرزمين ميانه در دوران سوم كاملا متفاوته!دليلش هم نبرد خشمه كه باعث ميشه خشكي ها به زير دريا برن و خشكي هاي جديد از دريا سر بر آورند.

مورگوت دو تا سرزمين داشت!يكي جنوبي بود فكر كنم(اوتومنو) و ديگري در شمال بود(آنگباند) البته اين دوتايي كه نوشتم اسم دژهاي مورگوت بود! ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

پس یعنی سرزمین میانه هیچ ربطی به داستان های قبلی ندارن ، پس واسه چی تو خیلی از جاهای کتاب فرزندان هورین اسم سرزمین میانه ذکر میشه ؟

وقتی سرزمین ها نابود شدند ، پس چه جوری همه موجودات خودشون رو به سرزمین میانه رسوندند ؟ با کشتی سفر کردند ؟

در مورد نقشه ها من کاملا گیج گیجم ، خیلی از اسم هایی که میاد تو نقشه نیست یا فقط شبیه اونه ، نقشه جامعی وجود نداره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

اهم...سر انجام شر كنكور را از سر خويشتن باز نموديم و باز اندر ميان آردايان هستيم! {البته ناگفته نماند كه بعد از كنكور نزديك بود خودمو بندازم رو نوك مداد و خودكشي كنم!}

خب راجع به گره هاي ذهني پيش آمده براي برادر آرون {!} بايد بگم تا اونجايي كه اطلاعات من قد ميكشه:

پس یعنی سرزمین میانه هیچ ربطی به داستان های قبلی ندارن ، پس واسه چی تو خیلی از جاهای کتاب فرزندان هورین اسم سرزمین میانه ذکر میشه ؟

به گمانم بلرياند خود بخشي از سرزمين ميانه است، يعني بخش غربي كوهستان آبي به اينور را بلرياند ميناميدند، لكن آن نيز قسمتي از سرزمين ميانه بوده ... كلن به سرزمين هاي شرق درياي بزرگ سرزمين ميانه ميگفتند ... و اينكه در سيل نام سرزمين ميانه را ميبينيد منظور همان بلرياند و حومه ميباشد يحتمل...

وقتی سرزمین ها نابود شدند ، پس چه جوری همه موجودات خودشون رو به سرزمین میانه رسوندند ؟ با کشتی سفر کردند ؟

در مورد نقشه ها من کاملا گیج گیجم ، خیلی از اسم هایی که میاد تو نقشه نیست یا فقط شبیه اونه ، نقشه جامعی وجود نداره ؟

خب اينجوري كه من استنباط نمودم {كه احتمال خطايش نيز كم نيست!} بلرياند فرتي به زير آب نرفت! يعني مدتي طول كشيد تا اراضي كاملن زير آب روند و ساكنين مهلت براي ترك آنجا را داشتند ... عده اي با كشتي به اونور {اره سئا} رفتند و عده اي هم رفتند به قسمت شرقي كوهستان آبي كه سالم باقي مانده بود ...

نقشه به نظرم تقريبن راهگشا بود ... من كه باهاش مشكلي نداشتم ...

حدسي كه ميزنم اينه كه شما {با توجه به متني كه بر پست قبلي چسبانده بوديد} از ترجمه اي غير از ترجمه ي آقاي عليزاده داريد ميخونيد... و احتمال اختلاف در نام هاي خاص وجود داره ... عليزاده ايش بيشتر توصيه ميشه ...

پ.ن:

مورگوت دو تا سرزمين داشت!يكي جنوبي بود فكر كنم(اوتومنو) و ديگري در شمال بود(آنگباند)

بنده عمري ميپنداشتمي هر دو دژ ملكور در شمال بود ... في الواقع دژ جديد را ملكور در همان بقاياي دژ كهن خويش ساخته بود ... {كه البته به خاطر حافظه نيم كيلو بايتي خود بر گفته ي خويش اطمينان ندارم!}

پ.ن2:

واقعن از اين صميميتي كه بين برادر آرون و برادر تجاوزگر موج ميزنه بسي مشعوف شدم!

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

درود فراوان بر تورین

گویا نبردت با جانور کنکور سختر از نبردت با گلارونگ بوده که چنین از آن مینالی!

هیچ در دلت تزلزلی راه مده ، بنده در تابستان گذشته با آن رو در رو شدم و درنبردی نابرابر به همراه اوج نا امیدی به پیروزی شگرف نائل گشتم . ;))

may It BE تو هم به چنین تقدیر روشنی دست یابی ، ای ارباب تقدیر. ;))

در مورد توضیحات گفته شده در اپتدا ممنونم و بعد سوالی دارم : سرزمین میانه ای که ما در نقشه لوتر میبینیم ، شامل کدوم قسمتی میشه که در سیل میبینیم؟ ;))

نقشه ای وجود داره که محل شهرها و دژها رو روی نقشه نشون بده ( دوران های اولیه ) ؟ نمیتونم رو نقشه پیداشون کنم ! :D

در مورد عمق رابطه من با دوستان غبطه بیجا نخورید ، هرگز به این مقام دست نخواهید یافت ! ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

تقريبا نميشه كه نقشه سرزمين ميانه در دوران سوم رو با دوران اول مقايسه كرد!با يه سري حدسيات ميشه جلو رفت كه البته راهگشاي چنداني هم نيستن

البته مسلم ميدونم كه فصل مربوط به دوران دوم رو در اطلس سرزمين ميانه بخوني ،قطعا به نتيجه خواهي رسيد!فصلي كه من هنوز بهش نرسييدم! ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خب مشگل اساسی هم اینجاست . واسه فهمیدن سیلماریلین باید اطلس رو خوند و واسه اطلس اون رو ، من اطلس رو ندارم ، تازه حالا که دارم سیل رو میخونم ، چیز زیادی ازش یادم نمیمونه خیلی اسم هاش سختن و احتمالا باید از جعبه لایتنر استفاده کنم ، بجز جاهایی که خیلی قشنگه و برام جذابه. ولی یه سری چیزا هست که قبلا از بچه ها شنیدم ولی توش نیست ، مثلا به مرگ گلروفیندل در هنگام نبرد با بالروگ اشاره کرده ولی بازگشتش رو نگفته !! ;)) ;))

آیا سیل های متفاوت داریم ؟

مثلا تو سیل من خیلی از قسمت های فرزندان هورین رو داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خیر!سیل های متفاوت نداریم ولی فقط هم سیل نیست که وجود دارد!بچه ها اطلاعاتی که میدن بعضی وقاها از افسانه های ناتمام و حتی نامه های تالکینه!سیلماریلیون مقدمه ای برای حرفه ای شدن تو این دنیاست!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

گرفتم.

خدا کنه اونها انقدر سخت نباشن.

از کجا میتونم دانلودشون کنم ، میشه یه آدرس بهم بدین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آرون جان قبول دارم یکم اسمها زیاده ولی نه تا اون حد که آدم چیزی ازش نفهمه.

ا.ن کتابها رو از آرشیو سایت میتونی دانلود کنی(اینا ترجمه نشدن و فقط نسخه انگلیسیش موجوده)

دوستان توضیحاتی دادن و من هم یه چیزایی اضافه میکنم.

بلریاند بخشی از سرزمین میانه است اون نقشه هایی که من بهت دادم فقط نقشه بلریانده که در پایان دوران اول همشون زیر آب میرن. سرزمین میانه در شرق کوهستانی که الان روی نقشه در شرق میبینی قرار داره و تو سیلماریلیون در مورد بقیه قسمتهای سرزمین میانه چیز زیادی گفته نشده چون قسمت مرقوبش بلریاند بود! بعد که اونجا رفت زیر آب مجبور شدن برن به اریادور و گوندور.

میناس تریت دوران اول رو فینرود فلاگوند ساخت و فکر نکنم بعد از رهایی برن از اونجا و جنگ با سائرون چیزی ازش باقی مونده باشه(گرچه اگر باقی مونده باشه الان زیر آبه). میناس تریت دوران سوم رو الندیل و پسراش ساختن و ربطی به اون نداره.

مورگوت دو تا سرزمين داشت!يكي جنوبي بود فكر كنم(اوتومنو) و ديگري در شمال بود(آنگباند)

تورین جان دچار تناقض نشو اوتومنو در منتهی الیه شمال شرقی سرزمین میانه قرار داست نه در جنوب!

من اون موقع که برای اولین بار کتابو خوندم دیدم نوشته مورگوت برای اینکه از والار دور باشه دژش رو در منتهی الیه شمال شرق سرزمین میانه ساخت، به خودم گفتم خب اینجوری که از اونور دو قدم راهه(فکر کنی بگی ژاپن از آمریکا خیلی دوره در حالی که از اونور کره زمین دو قدم راهه!) بعد که رسیدم به سقوط نومه نور دیدم میگه "حالا زمین مدور شد!" و با یک تناقض جدی با چیزایی که فکر میکردم مواجه شدم و مجبور شدم دوباره کتابو بخونم ;))

خطاب به تجاوزگر:

اولا که ما خودمون وظایف نظازت رو میدونیم و وقتی لازم بشه با شخص مورد نظر برخورد میکنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

به به چشممان به حمال تورین تورامبار هم روشن شد ( یاد خودت افتادم که به گلائرونگ گفتی : به به، خزنده ی مورگوت! چه سعادتی که به هم برخوردیم!حال بمیر و در ظلمات گم شو! چنین است انتقام تورین پسر هورین {این از اون سخناست که هیچ وقت یادم نمیره - در کل تکه سخن های جالب و زیابیی توی کتاب یافت میشه} )

خودتو ننداز رو مداد نوکی

باید باهاش مورگوت ( دروس زیبای دانشگاه !! ) رو بعدا بکشی

اون جوری اگه بشکنه طول می کشه برات درستش کنن ;)) ;))

سرزمین میانه ای که ما در نقشه لوتر میبینیم ، شامل کدوم قسمتی میشه که در سیل میبینیم؟ ;))

برای این کار نقشه ی سرزمین میانه توی کتاب های فرمانروای حلقه ها رو بگذار کنار سیلماریلیون

میبینی که کوهستان اردلوین توی دو طرف تقریبا مشترکه ( تفاوتشون به واسطه ی زمان ها و فرسایش و ... هستش )

این نقشه ی بلریاند هست

الان کامل زیر آبه

http://www.glyphweb.com/arda/b/beleriand.html

اینم نقشه ی سرزمین میانه

http://www.glyphweb.com/arda/m/middleearth.html

این دوتا رو به هم وصل کنی تکه هایی از آردا رو میبینی

http://www.glyphweb.com/arda/a/arda.html

اگه اطلس رو بگیری که عالی میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

سلام, یه زحمتی برای من بکشین .. .

کاور اصلی کتاب های تالکین رو کجا میتونم پیدا کنم !؟ دقیقا همون کاوری که کتاب هاش با اونا چاپ شده !؟ با کیفیت بالا .. .

نمونه .. .

t115645_childrenofhurin300dpithumb.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

باشه , مثل اینکه هیچ کس تو کار کاور کتاب ها نیست !!

حالا من یه سوال رو تجدید کنم .. .

بچه ها ترتیب خوندن کتاب ها رو مطمینین به این شکل قطعی !؟

1.سیلماریلیون 2.هابیت 3.یاران حلقه 4.دوبرج 5.بازگشت پادشاه 6.فرزندان هورین

پی نویس : این فرزندان هورین جاش جای دیگه نیست !؟ مثلا بعد از سیلماریلیون !؟

چون فکر میکنم داستانش قبل از هابیت باشه !؟

ممنون ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خوب اونجوری که من یادمه اول هابیت چاپ شد بعد ارباب حلقه ها بعد سیل و وفرزندان هورین

اما ترتیب زمانی داستان همونجوریه که نوشتی فقط فرزندان هورین بعد سیل میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
کاور اصلی کتاب های تالکین رو کجا میتونم پیدا کنم !؟ دقیقا همون کاوری که کتاب هاش با اونا چاپ شده !؟ با کیفیت بالا .. .

ببخشید من نبودم

قبلا چندتا کاور دیده بودم الان برات می گذارم

کیفیتشون عالیه

1200 × 1855

http://timenerdworld.files.wordpress.co ... -thumb.jpg

1725 × 2657

http://www.tolkienlibrary.com/press/ima ... _Hurin.jpg

اینم مال Unfinished Tales هست که قبلا پیدا کرده بودم گفتم بگذارم :دی

1216 × 800

http://www.tolkienlibrary.com/press/ima ... les_PB.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

ممنونم ارون و تشکر ویژه از شما الوه خان بابت کاورها, راستش میخوام پرینت رنگی بگیرم و بزنم به دیوار اتاق, بالای تخت !! روانی تالکین شدیم دیگه ;))

اما ترتیب زمانی داستان همونجوریه که نوشتی فقط فرزندان هورین بعد سیل میشه.

بچه ها, با نظر ارون همه موافقین !؟ هورین بعد از سیلماریلیون !؟

پی نویس : در حال حاضر رضا علیزاده روی کدوم یکی از کتابهای تالکین کار میکنه !؟ مثلا تا این نمایشگاه کتاب سال دیگه کتاب جدیدی میاد یا نه !؟

ممنون ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

پی نویس : در حال حاضر رضا علیزاده روی کدوم یکی از کتابهای تالکین کار میکنه !؟ مثلا تا این نمایشگاه کتاب سال دیگه کتاب جدیدی میاد یا نه !؟

فوق تخصص اطلاعات انتشارات اینجا فعلا جناب تولکاس هستن

اما به نظرم کتاب دیگه ای نمونده که بیاد

فقط داستان های ناتمام هست که درحال ترجمه ..............( توی یک مبحث نیمه قدیمی سایت دیدم )

کتاب دیگه مثل تاریخ سرزمین میانه هم باید معجزه بشه تا ترجمه بشه چون حجم خیلی بالایی داره

بچه ها, با نظر ارون همه موافقین !؟ هورین بعد از سیلماریلیون !؟

من که این طوری خوندم:

چون توی شهرمون فقط بازگشت شاه بود و من با بازگشت شاه با تالکین آشنا شدم

بازگشت شاه

شش ماه بعد : یاران حلقه - دوبرج - سیلماریلیون ( اینو توی مسافرت وسط راه خوندم برای بار اول :دی ) - بازگشت شاه

کلی بعد از طریق آدینه بوک: هابیت

با فاصله ی کمتر به کمک یکی از دوستان آردایی : فرزندان هورین

بازم از طریق آدینه بود در زمان نمایشگاه کتاب : اطلس سرزمین میانه

یکم عجیب غریبه نه ؟؟ ;)) ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar
بچه ها ترتیب خوندن کتاب ها رو مطمینین به این شکل قطعی !؟

1.سیلماریلیون 2.هابیت 3.یاران حلقه 4.دوبرج 5.بازگشت پادشاه 6.فرزندان هورین

پی نویس : این فرزندان هورین جاش جای دیگه نیست !؟ مثلا بعد از سیلماریلیون !؟

چون فکر میکنم داستانش قبل از هابیت باشه !؟

شاید بهتر باشه که این طوری بخونی:

1.یاران حلقه 2.دو برج 3. بازگشت شاه 4. هابیت 5. سیلماریلیون 6. فرزندان هورین

ارباب حلقه ها یه داستان کامل هست که اگه اول بخونی با زیبایی های داستان های تالکین آشنا میشی در حالی که اگه اول سیلماریلیون رو بخونی ممکنه یه کم گیج بشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
من که این طوری خوندم:

چون توی شهرمون فقط بازگشت شاه بود و من با بازگشت شاه با تالکین آشنا شدم

بازگشت شاه

شش ماه بعد : یاران حلقه - دوبرج - سیلماریلیون ( اینو توی مسافرت وسط راه خوندم برای بار اول :دی ) - بازگشت شاه

کلی بعد از طریق آدینه بوک: هابیت

با فاصله ی کمتر به کمک یکی از دوستان آردایی : فرزندان هورین

بازم از طریق آدینه بود در زمان نمایشگاه کتاب : اطلس سرزمین میانه

عجب ماجراجویی بزرگی بوده اشنایی شما با تالکین, الوه خان ;))

ارباب حلقه ها یه داستان کامل هست که اگه اول بخونی با زیبایی های داستان های تالکین آشنا میشی در حالی که اگه اول سیلماریلیون رو بخونی ممکنه یه کم گیج بشی

ممنونم, من هابیت و ارباب حلقه ها رو تابستون پارسال خوندم . البته نه اونطوری که شماها مطالعه کردین .. .

از اونجایی که کتاب ها امانتی بود و مدتش رو تمدید هم نمیکردن این بود که سریع السیر تمومش کردم و فرصت مطالعه ی ضمیمه ها رو هم نداشتم !! ولی حالا که همه ی کتاب ها رو خودم تهیه کردم دیگه مشکلی نیست .. .

از نظر زمانی فرزندان هورین بعد از سیلماریلیون قرار میگیره پس !؟

پی نویس : من اصلا نمیدونستم که اطلس مال تالکین نیست !! عجیب که اصلا حواسم نبود !! وگرنه شاید قبل خریدنش یه تحقیقاتی میکردم !! به هر حال, تو سایت رسمی خود تالکین هم اشاره ای به اطلس ندیدم !! این یعنی .. .

کارن وین فونستاد، کیه !؟ در ضمن میخواستم بدونم این قانون کپی رایت و این حرفا چی شده این وسط !! حق کتاب ها برای کریستین محفوظ بود فکر میکنم !!

راستی, خود این انتشارات روزنه, ناشر رسمی کتاب ها تو ایران !؟ یعنی اجازه ی رسمی برای انتشار کارهای تالکین داره !؟

و یه سوال دیگه ای که داشتم اینه که انتشارات رسمی بریتانیایی و امریکایی کتاب های تالکین کیان !؟ خاطرم هست برای هری پاتر ناشرای رسمی به ترتیب بلومزبری و اسکولاستیک بودن .. .

سوالا یکم زیاد شد, شرمنده ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

پاسخ سوال اول :

شما داستان فرزندان هورین رو به صورت خلاصه بعد از میانه سیلماریلین میخونی ، یعنی فرزندان هورین در بطن سیلماریلین اتفاق می افته .

تورامبار راست میگه شاید سیل همون کاری رو که با من کرد با شما هم بکنه ولی چون اطلس دم دستت هست فکر نکنم چنین اتفاقی بیفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

من خودم به نحو ديگه اي خوندم.ولي پيشنهادم اينه:ارباب حلقه ها،هابيت،سيل،فرزندان هورين

براي آشنايي با داستان ،بهتره با همون ارباب حلقه ها و هابيت شروع كني.

ناشر رسمي كتابا رو نميدونم كيه ولي كار كارن فونستاد هم بعيد ميدونم احتياج به اجازه داشته باشه.اين كار يه كار هواداريه و هيچ جا براي كار هواداري،اجازه گرفته نميشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

ممنون ارون و تولکاس خان .. .

تورامبار راست میگه شاید سیل همون کاری رو که با من کرد با شما هم بکنه ولی چون اطلس دم دستت هست فکر نکنم چنین اتفاقی بیفته.

منم با تورامبار خان موافقم, ولی در مورد فهرست طولانی اسامی و جزییات که اشاره کردی امیدوارم اطلس واقعا کمک کنه هر چند سر این کتاب های الکساندر دوما انقدر اسامی عجیب و غریب و بدون پیش ضمینه تو سرم فرو رفته که غمی برای تالکین ندارم !!

ناشر رسمي كتابا رو نميدونم كيه ولي كار كارن فونستاد هم بعيد ميدونم احتياج به اجازه داشته باشه.اين كار يه كار هواداريه و هيچ جا براي كار هواداري،اجازه گرفته نميشه

جالب که تو سایت خود تالکین هم اشاره ای به ناشرای رسمی نیست !!

ولی تولکاس, جریان رولینگ رو یادت رفته !؟ یکی از طرفدارها داشت اطلس " فرهنگ نامه ی هری پاتر " رو منتشر میکرد !؟ یادت رولینگ بریتانیا رو گذاشت روی سرش اخرشم دادگاه به نفع مولف رای داد !؟

پی نویس : یکی برای من ترجمه کنه این چیه !؟ اخه ویرایش با ویرایش چه توفیقی داره که سایت تالکین مدعی هر ویرایش یک کتاب جدید !؟

http://www.tolkienlibrary.com/collecting/list.htm

پی پی نویس : پس از نظر تاریخی " به تاریخ سرزمین میانه " فرزندان هورین قبل دوران سوم دیگه !؟ یعنی قبل هابیت و یاران حلقه !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

جواب پی پی نویس :

در موردش شک نداشته باش ، چون مورگوت تو داستان هستش و بلریاند هم پا بر جاست ، اصلا افراد یا منطقه مسکونی مهمی در سرزمین هایی که ما تو دوران سوم می بینیم وجود ندارن ، و داستان تو سرزمین های غربی دوران سوم ، که بعد از نبرد خشم زیر آب رفتن اتفاق می افته .

در اون زمان حتا گندالف یا سارومان هم هنوز وارد سرزمین میانه نشدن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

اقایون اقایون اقاااااااااااااااااااااااااااااایون, این یعنی چی !؟ الان که کلم رو بکوبم به سقف فروم !!

از 7 جلد فقط 2 جلد اطلس و سیلماریلیون کیفیتش مناسب !! بقیه ی جلدها همه کاهین !! این یعنی چی !؟ ناراحتی من از این که همه ی کتاب ها جلد اخرشونم هست !! مال شماها هم برگ کاهیه !؟ حالا من نمیدونم کاهی یا هر چی .. .

این رو میدونم که با کیفیت سیلماریلیون از زمین تا اسمون فرق میکنه .. .

پی نویس : اطلس رو باید چه طور مطالعه کرد که مفید باشه !؟ \ بچه ها, یه تاپیک برای غلط های املایی و .. . ایجاد میکنین تا ما بدونیم غلط های چاپی اطلس کجاست !؟ من میخواستم بزنم ولی جلوی بزرگان جرات نکردم . ممنون میشم یکی از بزرگان تاپیک رو ایجاد کنه .

پی پی نویس : کتاب درخت و برگ از مراد فرهادی پور, چون من یه جورایی مجموعه جم کنم !! میخوام کتابش از نظر اندازه مثل چاپ روزنه باشه که بشه تو کتابخونه شخصی کنار هم گذاشتشون !! من یکی دیدم منتهی اندازش خیلی بزرگ تر از اندازه ی کتابهای علیزادست ضمن اینکه جلدش هم کاغذی بود در صورتی که توی اینترنت جلدش فرق میکرد !؟ چطوری این موضوع !؟

ممنونم بچه ها .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اي كاش سيل هم مث بقيه جلد ها بود!!موقع خوندن متوجه ميشي كه كاهي خيلي خيلي بهتره.چشمو اذيت نميكنه.

اطلي مث يه رفرنسه.نميشه نشست پاشو خوندش.بايد يا با سيل بخونيش.يا اينكه به صورت موضوعي دنبالش كني.مثلا ميخواي نحوه حركت الف ها در نبرد اشكاي بيشمار رو بفهمي،بري همون پنج صفحه رو بخوني

ناشر درخت و برگ روزنه نيست كه بخواد شبيه كتاباي روزنه در بياره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ببخشید دیروز من نبودم. من میگم همون ترتیبی که خودت گفتی خوبه، چون قبلا هابیت و ارباب حلقه ها رو خوندی. فرزندان هورین به طور خلاصه تو سیلماریلیون هست اگه بلافاصله پشت سرش بخونی ممکنه دلت رو بزنه چون خیلی جاهاش تکراریه. در ضمن داستان فرزندان هورین مال دوران اوله.

کتابهای تالکین بارها و توسط ناشران مختلفی چاپ شده لیست کاملش رو میتونی اینجا ببینی:

http://www.xs4all.nl/~xelag/quenya_tables_editions.html

یادم نمیاد تو اطلس اشتباهی دیده باشم اما توی سیلماریلیون چرا یه جا در مورد ماندوس اشتباه ترجمه کرده، فکر کنم تو والاکوئنتا بود که Doomsman رو ستاننده جانها ترجمه کرده بود در حالی که اونجا منظور صادر کننده احکام بود، چون توی خط قبلی ستاننده جانها رو گفته بود(نیست که من روی ماندوس حساسم به همین خاطر یادم مونده!) یا تو قسمتی که فئانور تو تونا بر ضد والار سخنرانی میکنه فینارفین رو فینگولفین نوشته بود اما دو سه خط پایین تر نوشته بود پسرش اورودرت مانند پدرش صحبت کرد! توی فرزندان هورین هم چند جا جای تورین و هورین رو اشنباه نوشته بود(حتی بعد از مرگ تورین!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...