رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

سوالات ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Tulkas Astaldo

من بالاخره وقت كردم سر بزنم!

در مورد گور پشته كه همون تاپيك رو معرفي ميكردم.در مورد تام بام باديل هم بسيار بسيار زياد در اينجا و در پست هاي قديمي بحث شده.

البته ناگفته نمونه كه كسي به نتيجه اي هم نرسيد.در نامه هاي تالكين هم هست كه"تام بام باديل بزرگترين راز دنياي منه".

من خودم به شخصه فكر ميكنم ميتونه حتي خود ارو باشه!(گر چه كه همين الان مدير و ناظر ديگر روي سرم خراب ميشن كه دارم حرف تالكين رو نقض ميكنم!تالكين تنها نكته صريحي كه در مورد تام مشخص كرده اينه كه اون ارو نيست!) :D

زماني كه ميگه من خيلي قبل تر از اون كه حتي اولين والا (ملكور) پاشو تو آردا بزاره اينجا بودم.وقتي كه حلقه رو دستش ميكنه و براش هيچ جذابيتي نداره و حتي وقتي كه ميتونه دنياي سايه ها رو ببينه(فرودو رو در هنگام دست كردن حلقه تشخيص ميده) به نظر ميرسه كه فقط ميتونه ارو باشه!!!!! مگه اينكه بخوايم تجسمي از روح طبيعت بودن تام رو بپذيريم

به اين تاپيك هم مراجعه كن:

viewtopic.php?f=7&t=666

تاپيك مشخصا در مورد تام بام باديل بحث ميكنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خدا رو شکر :D

آره می دونم

اون از همه قدیمی تر بود

قبل از اومدن و بیدار شدن الف ها و ملکور اونجا بوده

حالا کی بوده هم توی کتاب پیدا نکردم

بریم تالکینو از توی قبر در بیاریم ازش بپرسیم :D :x

موافقین ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من که موافقم !تا نظر جمع چی باشه!

ولی من فک می کنم تام بامبادیل منوه باشه اون که قدرتشو داشت! چی میکین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

منوه بودنش رو قبول نميكنم.به همون دليل كه قبلا گفتم:اون ميگه قبل از منوه اينجا بوده،شما ميگيد خودشه!!!!

در مورد صحبت با تالكين هم بعيده كه چيزي گيرتون بياد!

خودش از قصد نخواسته در موردش صحبت كنه،شما ميخوايد از زير زبونش بكشيد بيرون؟ :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من که میگم به احتمال 99 درصد مایا بوده. اگه به احتمال 1 درصد مایا نباشه یه چیزیه بین مایا و والا که تالکین اسمی ازت نبرده تا ما تو خماریش بمونیم.

ارو که عمرا نیست اینو دیگه خود تالکین گفته.

منوه هم نیست لابد میخوای بگی گلدبری هم واردا بوده؟ دختر رودخانه همون ملکه ستاره ها؟ یا شایدم منوه شلوارش دوتا شده :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

نميتونه مايا هم باشه!

چون از زمان موسيقي بزرگ در آردا وارد شده!يعني زماني كه داشتن والار با موسيقيشون آردا رو شكل ميدادن،تام بامباديل هم بوده!اون موقع مايا ها داشتن خونه والار رو آب و جارو ميكردن! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سلام

دوباره سوال داشتم :D ( الانه که دنبالم کنین :دی )

داشتم کتاب دو برج رو ورق می زدن چشمم به یک چیزی افتاد :

گندالف وقتی داشت در مورد نبردش با بالروگ تعریف می کرد این گفت :

« زمان درازی زیر دنیای زندگان با هم جنگیدیم، جایی که زمان حساب ندارد.مدام به من می چسبید، و مدام به او ضربه زدم تا ان که سرانجام در نقب های تاریک گریخت. این نقب ها ساخته ی مردم دورین نبود، گیملی پسر گلوین. بسیار بسیار عمیق تر از مسکن دورف ها، موجودات مجهولی دنیا را می جویند. حتی سائورون نیز از آن ها خبر ندارد. آنها پیرتر از او هستند. »

این دو بخش که برام سواله :

موجودات مجهول کین ؟؟؟؟

از سائورون مایا قدیمی تر ؟؟؟ فقط والار از مایار قدیمی تر اند

این برام عجیبه

ممنون میشم جواب بدین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب وقتی گندالف اونارو نمیشناسه من از کجا بشناسم؟ مجهولا دیگه :D

دقیق یادم نمیاد اما زمانی که ارو ائا رو ساخت آتش فناناپذیر رو در قلب اون قرار داد شاید اونا محافظان آتش فنا ناپذیر باشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

شاید یا نشاید، مسئله این است !!!

مگه مرکز ائا ، آردا بود ؟؟؟

راستی مگه نمیگی فناناپذیر

اگه فناناپذیره محافظاش چی کارن ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

الوه جان, شما اگه لطف کنی و اون پست تام بامبادیل من تو اینجا http://lordoftherings.persianblog.ir/post/15/ رو بخونی جواب خیلی از همین سوالاتو میگیری! حالا تو هی بپرس! همین سوال آخریتم اونجا جوابش هست!

:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ببخشید از همتون

نمی دونم چرا هر وقت بانو آرون برام پست میده باید اخطار باشه

شانس نداریم دیگه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

با سلام دوباره

سلام

متنو کامل خوندم

خیلی خوب بود

اما جواب دارم برای بعضی قسمتاش ( جواب که نه نظر بهتره )

من نمی گم تام الفه ( مشخصا نیست ) اما الف ها برای نشان دادن خودشون میگن الف ها نمیگن ما یا خودمون

قبل از این که هم الف ها ( نولدور ) با کشتی بیان اقوام الف ها بعضی هاشون اون جا بودن

بازم میگم تام الف نیست

چون حلقهباید غیبش می کرد اون طوری ...

در مورد مایار :

آیا اگه بالروگ مورگوت ( با توجه به این که یک مایار است ) حلقه رو به دست می آورد نامرئی میشد ؟؟؟

هرگز

چون خودش به دنیای تاریکی تعلق داشت و لازم نبود حلقه اونو ببره به دنیای تاریکی

اینم به یاد داشته باشین بالروگ ها از سائورون قدرتمندتر بودن

چون سرفرمانده ی آنگباند گوتموگ یک بالروگ بود

یا این نکته ای که تولکاس جان در یکی از سوالام برام گفتن : یکی از مایار اون قدر درخشنده بود که حتی خود مانوه هم نمی تونست به اون نگاه کنه ( کشتیبان خورشیدو می گم )

اما از اون جا که تام ارباب خودش بود برای همین مرز بدی و خوبی برای اون وجود نداره

چون خودش از خودش پیروی می کنه نه از نشانه های خوب و بد مشخص شده در جهان.

اینم گفته شده که حلقه توانایی اعمال قدرتشو بر بروی تام نداره

در مورد والار بودن اون منم ردش می کنم

وگرنه سائورون کیه که بتونه اونو از بین ببره

در ضمن هیچ کدوم از والار این قدر حواس پرت به قول ما نبودن

اما فکر من

به این حرفا دقت کنین :

توی فیلم ماتریکس

به نئو گفته شد : من ماتریکس رو 6 بار خلق کردم اما تو همیشه به عنوان یک نقص ( از نظر سازنده نقص اما از نظر ما نه - تصحیح کننده بود )

تو خود ماتریکسی

اگه ماتریکسی وجود داره تو هم هستی

تو چیزی به عنوان پدر ماتریکسی

این نشونه ی اینه که این ذات ماتریکسه

طبق نظر من آتش زوال ناپذیر یک جورایی تجسمش شده تام

اگه اشتباه میگم بگین

با تشکر

در ضمن سوال آخرم :

سلام

دوباره سوال داشتم :D ( الانه که دنبالم کنین :دی )

داشتم کتاب دو برج رو ورق می زدن چشمم به یک چیزی افتاد :

گندالف وقتی داشت در مورد نبردش با بالروگ تعریف می کرد این گفت :

« زمان درازی زیر دنیای زندگان با هم جنگیدیم، جایی که زمان حساب ندارد.مدام به من می چسبید، و مدام به او ضربه زدم تا ان که سرانجام در نقب های تاریک گریخت. این نقب ها ساخته ی مردم دورین نبود، گیملی پسر گلوین. بسیار بسیار عمیق تر از مسکن دورف ها، موجودات مجهولی دنیا را می جویند. حتی سائورون نیز از آن ها خبر ندارد. آنها پیرتر از او هستند. »

این دو بخش که برام سواله :

موجودات مجهول کین ؟؟؟؟

از سائورون مایا قدیمی تر ؟؟؟ فقط والار از مایار قدیمی تر اند

این برام عجیبه

ممنون میشم جواب بدین

چیزی ازش نفهمیدم

منظورت لپرکان ها و موجودات افسانه ای انگلیسی هاست ؟؟؟

شما که گفتین تالکین از اونا استفاده نکرده

در هر حال توش چیزی پیدا نکردم

اما اگه منظورت سوال آخر بخش اولمه :

موجودات گورپشته چه چیز هایی بودن

توی همون تاپیک خوندم

تقریبا چیزی بود اما قطعا نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب من دیشب یه نگاه دقیق تر به آینولینداله و والاکوئنتا انداتم یه چیزی نظرمو جلب کرد.

توی آینولیداله نوشته که: همراه والار کسان دیگری هم وارد آردا شدند که برخی تقریبا هم تراز آنها بودند و برخی فروتر.

توی والاکوئنتا هم نوشته: آراتار با هم هم تراز بودن ولی از بقیه والار یا مایار یا هر دسته دیگری که به آردا آمدند بالاتر بودند.

فکر کنم این نظر که آینور=والار+مایار اشتباهه و غیر از اینا کسانی هستند که جزء آینور محسوب میشوند و از مایار قویترند و از والار ضعیفتر.

شاید تام هم جزء اونا باشه. اون موجوداتی هم که گندالف میگه احتمالا جزء اونا باشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

نه نیستن

اینو بخون

از آینولینداله درش آوردم :

« چنین واقع شد که گروهی از آینور با ایلوواتار در ورای مرزهای جهان ماندند. اما گروهی دیگر، و در میانشان برخی از بزرگ ترین و زیبا ترین آینور از ایلوواتار جدا گشتند و در آن جهان فرود آمدند. اما ایلوواتار، یا ضرورت عشق، چنین مقرر داشت که قدرتشان از آن هنگام محدود و منحصر به دنیا باشد، و تا به در درون آن بمانند، تا کمال فرا رسد، پس آن گروه از آینور جان جهانند و جهان از ایشان است. و از همین روی والار نام گرفته اند، قدرت های جهان.

این نشون میده آینور همون والار هستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

بابا همون پست هاي آرون كافيه ها!

الوه جان نظر مهدي درست تر از شماست.غير از اين دو گروه موجودات ديگري هم پاي بر اردا نهادند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه الوه جان آينور فقط والار نيستند. اينا عين عبارات سيلماريليونه که ميذارم ميتوني بري و ببيني(نتونستم پست قبلي رو ويرايش کنم):

و والار دوستان بسياري را بر خود گرد آوردند، گروهي فروتر، و گروهي در بزرگي کمابيش همپايه‌ي خود. سيلماريليون صفحه 20

‫(آراتار)به لحاظ شکوه و عظمت هم ترازند، در فراسوي قياس با جمله ديگران، خواه والار يا مايار، يا هر رسته ديگري که ايلوواتار به ائا فرستاده است. سيلماريليون صفحه 33

تمام اينايي که وارد ائا شدند آينور هستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آره

وقتی خوندم دوباره فهمیدم

پست های قبلی رو هم نمیشه ویرایش کرد وقتی کسی پستی روش داده باشه

فقط بگم بالروگ ها مایار نبودن ( یک جایی توی سایت نوشته بود مایارن :دی )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

دلیلت چیه که میگی بالروگها مایار نیستن؟ من به چیزی که اینو بشه ازش برداشت کرد بر نخوردم. ولی مطمئنا جزو آینور هستن چون جایی گفته نشده که ارو غیر از آینور و الفها و انسانها موجود دیگه ای آفریده باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اینجا :

والاکوئنتا

صفحه ی 36 سیلماریلیون

باز گروه دیگری را پس از آن گمراه گردانید و با دروغ ها و هدیه های غدارانه به خدمت خویش آورده بود. هولناک ترین این اهریمنان والارائوکار بودند، تازیانه های آتش که در سرزمین میانه بالروگ نامیده می شدند، دیو های دهشت

من از روی این بخش گفتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نمیشه از این چیز زیادی نتیجه گرفت. نگفته که اونا آینور نبودن. قبلش گفته گروهی از مایار رو فریب داد و بعدش گفته باز گروهی دیگر. شاید منظورش گروهی دیگر از آینر بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

بالروگ ها مايار هستن.همونطور كه مهدي هم اشاره كرد.مايار ميتونن شيطان باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

راستی سارومان هم یک مایاره

همین طور هم سائورون

فقط چیز هایی که اموختن فرق می کنه

درسته ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

بله،هر دو مايارن.همونطور كه گاندالف !

نميشه در مورد آموزش هاشون صحبت كرد.تنها چيزي كه ميشه گفت اينه كه هر دو براي اومدن روي آردا،نقاب زميني بر خودشون افكندند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
عمرا نمیذارم دوباره آردا نابود بشه

مهدی هر چیزی را پایانیست...

مانده به اراده ی خدایتان...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
luckystrider

من ىه نظرىه دادم تام نگهبان درخت هاست با انتها بىدار شده فقط انت نىست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست