رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

سوالات ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Tulkas Astaldo

خب اون جمله اول من هم شوخي بود.

دليلم رو در خط دوم آوردم.نظر تو هم كاملا ميتونه درست باشه.در واقع از زيبايي ترسناك گالادريل،فرودو ميترسيد.ولي فكر كنم اعتماد به گالادريل و احساس كوچك بودن در مقابلش فرودو رو به اين كار ترغيب كرد.

همونطور كه گفتم من خيلي وقته كه كتابا رو مطالعه نكردم و حرف فارامير دقيق يادم نمياد.اگه لطف كني و بگيش خيلي ممنون ميشم.

گرچه كه به نظر من شخصيت بورومير در داستان به شدت صادق تر از شخصيت فاراميره.

بورومير جنجال داشت اما قابل اعتماد بود ولي فارامير.....به نظر من خيلي شخصيت پيچيده اي براي كشف شدن داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون

جوابم رو گرفتم. از هر دوی شما بزرگواران ممنونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

چطور گاندولف و الروند و بزرگانی که در این سطح بودن...زبان مردور را یاد گرفتند؟

زبان مردور زبان تازه ای بود که توسط سائرون اختراع و با خط الف ها یکمی زینت داده شد...

این زبان مردور را که سیاهی بر دلها می افکنه...آنها چطور یاد گرفتند؟

آیا اونو تکرار نکردن؟

آیا از قبل میدونستند؟

چطور چیزی را که هنوز مطرح و یا ساخته نشده از قبل میدونستند؟

معمولا برای آموختن چیزی باید اونو تکرار کرد..یا یک بار گفت...تا ثابت بشه..

ولی با تکرار این زبان بلک اسپیچ سیاهی وارد دل میشه...

پس چطور آنها بدون خواندن...و شنیدن...به این زبان دانایی دارن...و از که یاد گرفتن...و چطور بدون تکرار کلمات...اونو یاد گرفتن..

اگر تکرار نکردن..

پس چطور ممکنه که چنین شخص پاکی...زبانی به این پلیدی را بداند؟

اصلا چرا باید میدانستند؟

نیازی بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

صد در صد نياز بود.در جنگ شما اگه نفهمي كه طرف مقابلت چي ميگه،چه طور ميخواي با هاش مقابله كني؟در بعضي مواقع اسيراني از ميرك وود يا لوگبورز به دست مياوردن كه براي فهميدن نقشه هاي سارون به فهميدن اين زبان نياز داشتن.

زبان موردور هم زبان جديدي نبود.يك زبان باستاني بود كه سارون اون رو ميخواست گسترش بده و عملا پايه هاي زبان از زمان ملكور نهاده شده.

علاوه بر اين گاندالف و الروند زماني به برين ها تبديل شدند كه نبرد آخرين اتحاد به پايان رسيده بود و دوران گسترش اين زبان قبل از نبرد آخرين اتحاده.پس اونا با نوع گسترش يافته اش در گير شده اند.

اين زبان رو به موقعش تكرار هم ميكردن.در زمان نبرد حلقه،با توجه به تابو هايي كه روي زبان بود،ممكن بود دشمن متوجه مكان حضورشون بشه اگه از زبان استفاده ميكردن.

اونا ترسي از سياهي اي كه اين زبان بر دلشون مينداخت نداشتن و به موقع لزوم ازش استفاده ميكردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب باید زبون دشمنشونو میدونستن تا بتونن علیه اون جاسوسی کنن و از نقشه هاش باخبر بشن.

گاندولف و الروند تا حد امکان از این زبون استفاده نمیکردن پس دلیلی نداره که پلیدی در اونا نفوذ کنه در ضمن اونا خیلی قویتر از این بودن که با دو کلمه به این زبون پلید بشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

میشه بپرسم بحث ورد حلقه کی به میان آمد؟

و ورد حلقه کی شروع شد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

جواب اين سوال رو ميتوني تو فرهنگ نامه آردا كه تو صفحه اصلي سايت قرار داره پيدا بكني.

ولي جوابت اينه:از همون زمان ساخت حلقه.

حلقه در سال 1600 دوران دوم ساخته شد و در روز 25 مارچ سال 3019 از دوران سوم از بين رفت.يعني حدود 4860 سال حلقه دوام داشت و وردش هم در كل اين مدت وجود داشت.

تاريخ ها رو هم گفتم كه ببيني تالكين با چه دقت نظري داستان رو پرداخته.

پي نوشت:همونطور كه گفتم جواب سوالاي مثل اين(تاريخ ورود جادوگران،افراد ،مكان ها و نام ها و...) رو ميتوني تو فرهنگ نامه آردا پيدا بكني.لطفا اونجا رو نگاه كن.اون فرهنگ نامه حاصل تلاش سه ماهه گروهي از دوستانه كه ميخواستن اين سوالات ديگه تو فروم پرسيده نشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
جواب اين سوال رو ميتوني تو فرهنگ نامه آردا كه تو صفحه اصلي سايت قرار داره پيدا بكني.

ولي جوابت اينه:از همون زمان ساخت حلقه.

حلقه در سال 1600 دوران دوم ساخته شد و در روز 25 مارچ سال 3019 از دوران سوم از بين رفت.يعني حدود 4860 سال حلقه دوام داشت و وردش هم در كل اين مدت وجود داشت.

تاريخ ها رو هم گفتم كه ببيني تالكين با چه دقت نظري داستان رو پرداخته.

پي نوشت:همونطور كه گفتم جواب سوالاي مثل اين(تاريخ ورود جادوگران،افراد ،مكان ها و نام ها و...) رو ميتوني تو فرهنگ نامه آردا پيدا بكني.لطفا اونجا رو نگاه كن.اون فرهنگ نامه حاصل تلاش سه ماهه گروهي از دوستانه كه ميخواستن اين سوالات ديگه تو فروم پرسيده نشه

جستجو گر سایت شما خیلی رازداره...میدونستین؟ :D

میبینم که نتیجه ی سه ماهه هم خیلی تاثیر داشته..

ببخشید..

چه کسایی در آردا از همه با هوش تر بودن؟

منظورم اینه که پلیدی رو قبل از این که ببینن حسش میکردن

و یا آینده را قبل از وقوع خبر داشتن..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کسی از آینده خبر نداره اما بعضی ها مثل گاندولف و الروند و گالادریل به خاطر عقل و حکمتی که داشتن آینده رو پیش بینی میکردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

جالبه مصیبتی به این گندگی رو فقط ندونستن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اينا ادامه همون سوال اولته؟

اگه آره،پس كتابو كه بخوني جوابو پيدا ميكني.

فرهنگ نامه اصلا رازدار نيست به قول شما.

سرچ داخلش توسط گوگل انجين انجام ميشه كه فكر كنم قبول داري كاملترين سرچ انجين موجوده.(اگه هم نداري،برو خودتو اصلاح كن،چون 6 ميليارد نفر قبول دارن :D )

مهم نحوه سرچ كردن ماست.كه ميتونه جواب درست بهمون بده يا نه.كه اون هم فقط نياز مند تجربه است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
اينا ادامه همون سوال اولته؟

اگه آره،پس كتابو كه بخوني جوابو پيدا ميكني.

فرهنگ نامه اصلا رازدار نيست به قول شما.

سرچ داخلش توسط گوگل انجين انجام ميشه كه فكر كنم قبول داري كاملترين سرچ انجين موجوده.(اگه هم نداري،برو خودتو اصلاح كن،چون 6 ميليارد نفر قبول دارن

مهم نحوه سرچ كردن ماست.كه ميتونه جواب درست بهمون بده يا نه.كه اون هم فقط نياز مند تجربه است

تولکاس جا آمار اشتباه میدی؟

درستش اینه:

شش میلیاد نفر - یک نفر

و سوال سوال دیگه این جا هم فروم..از این بحث یه سوال در اومده...یا به ذهن آدم میاد...

خوب باید جوابش بدیم...

وگر نه مجبوریم واسه هر نکته سوال یه تاپیک بزنیم..

بد نمیشه اینجوی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

واسه هر چيزي نياز به نبايد تاپيك زد.چيز هايي كه تاپيكش وجود داره،يا خود داستان مستقيما بهش اشاره كرده،كار خود فرده كه بره ببينه و جوابش رو بفهمه.در واقع پرسيدن اين سوالات كم كاري فرد در قبال سوالشه.

اول شما ببين ميتوني جواب سوالت رو با منابعي كه در اختيار داري پيدا كني يا نه.بعد سوال رو در فروم مطرح كن

شوراي خردمندان مربوط به وي‍گي هاي ناشناخته دنياي تالكينه،نه ويژگي هاي تابلو و گل درشتش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

فقط یک چیز

الروند اینو پیش بینی کرده بود

گالادریل هم همین طور

الروند موقعی که ایزیلدور حلقه رو ننداخت می دونست دوباره این جوری میشه

قبلش هم ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

خوب چرا اینجا یکی ویچکینگ رو نگرفت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
خوب چرا اینجا یکی ویچکینگ رو نگرفت؟

خب خواستن این کارو بکنن اما زورشون نرسید و در ضمن یه پیشگویی بود که ویچکینگ به دست هیچ مرد/انسانی(Man) کشته نمیشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

ويچ كينگ انسان(موجود) مقتدري بود حتي بدون داشتن حلقه.وبعد از اون هم قدرت فزاينده يافت.به علاوه اون ديگه از جنس انسان نبود كه بشه به راحتي نابودش كرد و يا دستگيرش نمود.پيشگويي هم كه وجود داشت.

همه اينا باعث ميشه كه كار گرفتنش خيلي سخت تر از تفكر باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سلام بر آرداییان گرامی

از بس سوال پرسیدم دیوونتون کردم :D

من چند تا سوال پراکنده داشتم که شما باید جوب بدین !!!

1- چرا میگن آتش اژدها می تونه حلقه های قدرتو نابود کنه در حالی که گندالف گفت حتی آنکالاگون سیاه ( قدرتمند ترین اژدهای بالدار مورگوت ) نمی تونه اونو ذوب کنه ؟

2- راستی قدرت حلقه های قدرت از کجا اومده ؟؟؟ مال سائورون تکه ای از قدرت و عظمت خودش بود که به اون منتقل کرد. بقیشون چی ؟

حالا چند تا سوا در مورد بعضی نژاد ها و شخصیت ها :

1- هابیت ها از کجا اومدن ؟؟؟

2- بئورن چه بود و همین طور تام بامبادیل و گلدبری ؟؟؟

3- موجودات گورپشته چه چیز هایی بودن ؟؟؟

ممنون از همتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

خدا رو شکر برگشتی

اما اگه به حرفاشون دقت کرده باشی اینا رو می گفتن

از پا در اومدن فرمانده ی بزرگش

به نظرم اون نابود شد

چون اگه نمی مرد و ضعیف نمی شد چرا از دست آرنور و ارتشش فرار می کرد ؟؟؟

گلورفیندل هم گفت : او به دست مردان از پای در نخواهد آمد

پس یعنی میمیره

البته نظر منه

--------------------------------------------------------------------------------------------------

ما رو یادت نره ها

خوشبختانه هنوز آلزايمر بهم فايق نيومده! :D

در مورد سوال بالا بايد بگم كه از نظر من ويچ كينگ يه شبح حلقه هست و يك شبح حلقه هم امكان مردنش وجود نداره،جز با نابودي حلقه.

غرق شدن سائورون در قضيه ي نابودي نومه نوري ها هم همچين حالتي داشت.درسته كه سائورون ديگه خيلي ضعيف شد و هرگز نتونست كالبد قبليش رو بدست بياره،ولي هيچ وقت نابود نشد،چون حلقه اي وجود داشت كه قسمتي از وجود خودش رو درون اون قرار داده بود.

ويچ كينگ هم همينطور.وجود ويچ كينگ به حلقه بستگي داره و فقط نابودي اون هست كه مي تونه به طور كلي ويچ كينگ رو از توانايي هاي فيزيكي خلع سلاح كنه.

و اينكه چرا از دست ارتش آرنور فرار كرد...

خب،به هرحال ويچ كينگ نمي خواست همين تيكه از قدرت جسمانيش رو هم كه در نبرد با با اونا كه نتيجه اي جز شكستش نداشت رو از دست بده...

از پاي در اومدن از نظر كساني كه در دنيا هستن،عدم توانايي فرد در استفاده از توانايي هاي جسميش هست.خب مسلما ويچ كينگ بعد از ضربه ي ائووين از نظر فيزيكي كاملا ناتوان شده...ولي آيا ديگه امكان بازگشتش وجود نداشته...؟ :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خوشبختانه هنوز آلزايمر بهم فايق نيومده! :D

در مورد سوال بالا بايد بگم كه از نظر من ويچ كينگ يه شبح حلقه هست و يك شبح حلقه هم امكان مردنش وجود نداره،جز با نابودي حلقه.

غرق شدن سائورون در قضيه ي نابودي نومه نوري ها هم همچين حالتي داشت.درسته كه سائورون ديگه خيلي ضعيف شد و هرگز نتونست كالبد قبليش رو بدست بياره،ولي هيچ وقت نابود نشد،چون حلقه اي وجود داشت كه قسمتي از وجود خودش رو درون اون قرار داده بود.

ويچ كينگ هم همينطور.وجود ويچ كينگ به حلقه بستگي داره و فقط نابودي اون هست كه مي تونه به طور كلي ويچ كينگ رو از توانايي هاي فيزيكي خلع سلاح كنه.

و اينكه چرا از دست ارتش آرنور فرار كرد...

خب،به هرحال ويچ كينگ نمي خواست همين تيكه از قدرت جسمانيش رو هم كه در نبرد با با اونا كه نتيجه اي جز شكستش نداشت رو از دست بده...

از پاي در اومدن از نظر كساني كه در دنيا هستن،عدم توانايي فرد در استفاده از توانايي هاي جسميش هست.خب مسلما ويچ كينگ بعد از ضربه ي ائووين از نظر فيزيكي كاملا ناتوان شده...ولي آيا ديگه امكان بازگشتش وجود نداشته...؟ :D

البته من فکر کنم از بین رفت چون توی کتاب نوشته شده اون دیگه در این جهان نیست

( یه چیزی شبیه به این :دی )

الته فکر کنم شمشیر ائووین کمتر کاری کرد چون طلسم جادوپیشه رو مری با شمشیر وسترنس باستان از بین برد وگرنه شمشیر درش نفوذ نمی کرد.

ولی سائرون پس از نابودی حلقه هم ازبین نرفت

فقط کوچیک شد

روحی که در تاریکی خود را می فرساید و از شکل گرفتن نا توانه

اما مثل ملکور هنوز وجود داره

اما جادوپیشه رو فکر نکنم

چون از پا دراومد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

امان از امتحانات که نمیه بهار آردا رو به نابودی کشوند :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

عمرا نمیذارم دوباره آردا نابود بشه :D

1- حساب حلقه یگانه با بقیه جدا بود اون توی آتش کوه هلاکت ساخته شده بود که آتشش از اعماق زمین میاد و فقط توی اون از بین میرفت اما بقیه رو کلبریمبور توی کوره های معمولی ساخته بود پس با آتش اژدها از بین میرفتن

2- کلبریمبور نوه فئانور بود وقتی فئانور تونسته بود سیلماریلها رو بسازه خب نوه اش هم میتونسته یه چیزی مثل حلقه ها رو بسازه اینکه قدرتش از کجا اومده خب ما نمیدونیم فئانور که از آئوله یاد گرفته بود و حتما یه رمزی داشته که فقط اونا میدونستن

بقیه

1- هابیتها از نسل انسانها بودن که در شمال زندگی میکردن وقتی مردم روهان در شمال بودن با اونا آشنایی داشتن اما بعد اونا کوچ کردن به شایر

2- بئورن هم از نژاد انسانها بود اما این قدرت رو داشت که به شکل خرس در بیاد.

در مورد تام بامادیل و گلدبری اختلاف نظر زیاده خود تالکین هم چیز زیادی نگفته اما به نظر من به احتمال زیاد از مایار بودن

3- کتاب اولو من انگلیسی خوندم و اعتراف میکنم از این بخش هیچی نفهمیدم :D هنوز فرصت نکردم فارسیشو بخونم. در کل چیزی نمیدونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

چه جالب!

واسه پاسخ به سوال الوه(در مورد موجودات گور پشته) توي گوگل جست و جو(!)زدم و ديدم دقيقا تاپيكي با همين موضوع در آردا وجود داره.واسه همين هم لينك تاپيك رو ميدم وهم پست اون زمان شاه اله سار رو هم كه فكر كنم توضيح جامع و كاملي باشه رو نقل قول مي كنم.

سلام به همه. برومیر عزیز در مورد گورپشته ها گفته شده که اونها آرامگاه ها و مقبره های متروک اجداد آدمیان در دوران اول جاهان بودند حتی قبل از از بین رفتن بلریاند برای همین دونه داین به اونها احترام زیادی می گزاشتند و حتی خیلی از پادشاهانشون رو اونجا دفن کرده بودند اما در مورد اون موجوداتی که در زمان گذشتن فرودو از جنگل قدیمی در گور پشته ها ساکن بودند بصورت کلی گفته شده موجودات پلیدی بودند که توسط شاه نزگول به اونجا فرستاده شدند که در ارامگاه های متروک پناه بگیرن و برای از بین بردن قلمور پادشاهی شمالی به پادشاه آنگمار کمک کنند اما اینکه اونها دقیقا چی بودند مشخص نشده و چندین نظر هست : گفته شده که اونها ارواحی بودند که در خدمت سارون بودند و از مایار ضعیف تر بودند و توسط ملکور فاسد شدند و با اون متحد گشتند . نظر خیلی جالب دیگه ای که در این مورد هست اینه که اونها ارواح الف بودند ، شاید از الفهای آواری یا از الفهای سیلوان که توسط سارون با حلقه های قدرت اسیر شدند ، در حقیقت تالکین در ابتدا تعداد بیشتری از حلقه های قدرت و به تبع اون اشباح حلقه رو مد نظر داشت که بعضی از اونها هم الف بودند ولی با قدرت کمتر که در خدمت نزگول بودند و موجودات گورپشته هم در جرگه همین اشباح حلقه شمرده شده بودند ، اما بعد ها تالکین نظرش رو تغییر داد و تعدادحلقه های قدرت رو به 20 حلقه تقلیل داد و ثابت در نظر گرفت و به همین دلیل این موضوع که موجودات گورپشته اشباح الفی حلقه باشند کنار گذاشته شد در جای دیگه هم گفته شده که ممکنه اونها ارواح اورکهای تحت فرمان سارون بوده باشند . در مورد اینکه اونها ،موجودات( اشباح یا ارواح) ،شیطانی بودند که در خدمت شاه نزگول بودند هیچ شکی نیست اما در مورد اینکه سر منشا اونها چی بوده به علت تغییر نظر خود تالکین و دستنوشته های متفاوتی که ازش در زمانهای مختلف باقی مونده اختلاف نظر هست.

لينك تاپيك مربوطه:

viewtopic.php?f=23&t=394

در مورد تام بامباديل و گلدبري هم چيز خاصي غير از كهن بودنشون از كتاب برداشت نميشه و خود تالكين هم احتمالا ترجيح داده تا به صورت مجهول باقي بمونن! :D

(ولي به نظر من هم اونا از مايار بودن...)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ممنون Ugluk

این تاپیکی که نشون دادی خیلی خوب بود، یه نقطه تاریک برام روشن شد.

منم یه چیزایی در همین حدود برای خودم تصور میکردم اما از منشاء اونا اطلاعی نداشتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خودمم در مورد تام همین فکرو می کدرم که از مایارباشه

چون پدر نداشت و قدرتمند بود

برای همین می تونه مایار باشه

اما گلدبری رو تام کنار رودخونه پیدا کرد اون ؟؟؟؟

در مورد موجودات گورپشته تا حدی فهمیدم که نفهمیدم :D

اما در مورد هابیت ها فکر نمی کنم

یعنی نمی تونم فکر کنم

چون خیلی کوچیکن و شبیه انسان ها نیستن

در هر حال..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...