رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

سوالات ارباب حلقه ها

Recommended Posts

مونت آو سائرون

ممنون

راستی فرودو برای چی رفت، برای درمان زخم شمشیر؟ یا دیگه برنمی گرده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

راستی فرودو برای چی رفت، برای درمان زخم شمشیر؟ یا دیگه برنمی گرده؟

عزیز من؛ این سؤال صد و یک بار پرسیده و پاسخ داده شده. جوابش هم اینه که فرودو و بیلبو به دلیل این که از حاملان حلقه بودن و حلقه تأثیرات بدی بر اون ها گذاشته بود، به سرزمین آمان (نقطه ای پنهان و مرموز در غرب سرزمین میانه که محل سکونت فرشتگان است) رفتن تا خودشون رو درمان کنن. به علاوه، فرودو به طور کامل از زخم دشنه ی ویچ کینگ شفا نیافته بود.

این که بلأخره روزی به شایر برمیگردن یا نه رو کسی نمی دونه؛ ولی این که سم وایز گمجی هم روزی به سرزمین آمان کوچ میکنه رو تالکین توی نامه هایی به طرفدارانش بیان کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

ببخشید نکرو مانسر کیه ؟

ببخشید اگه اشتباه نوشته شده مطمئن نیستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ببخشید نکرو مانسر کیه ؟

ببخشید اگه اشتباه نوشته شده مطمئن نیستم.

اینجا رو ببینید:

https://arda.ir/necromancer

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vych King

درود

ببخشید ما آخر نفهمیدیم این سایرون پس از شکست اول و بازگشت دوباره کجا بود یا چه شکلی بود؟اون تک چشم خود سایرون بود؟یا سایرون از اون تک چشم جدا بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

درود

ببخشید ما آخر نفهمیدیم این سایرون پس از شکست اول و بازگشت دوباره کجا بود یا چه شکلی بود؟اون تک چشم خود سایرون بود؟یا سایرون از اون تک چشم جدا بود؟

دوست عزیز اگه منظورتون از شکست اول شکست در نبرد آخرین اتحاده سائرون مدتی پس از اون شکست به قلعه اش در سیاه بیشه برگشت و با نام جادو پیشه یا نکرومانسر شناخته می شد و تونست دوباره شکل فیزیکی بدست بیاره اما وقتی شورای سفید متوجه شدند که نکرومانسر همون سائورونه قبل از اینکه جنگ در بگیره به موردور فرار کرد و دژ باراد دور رو دوباره بازسازی کرد اون تک چشم که تو فیلم هست زاییده تخیل کار گردانه و جایی تو کتاب بهش اشاره نشده .

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

البته یک چشم هم تو کتاب هست که به نظر من اون قدرت و نفوذ سائورونه و خودش نیست ، حالا درست یادم نیست که هر کس حلقه رو حمل می کرد اون چشم رو احساس می کرد یا اورک ها و هرکس که تو موردور بود ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

دوست عزیز اگه منظورتون از شکست اول شکست در نبرد آخرین اتحاده سائرون مدتی پس از اون شکست به قلعه اش در سیاه بیشه برگشت و با نام جادو پیشه یا نکرومانسر شناخته می شد و تونست دوباره شکل فیزیکی بدست بیاره اما وقتی شورای سفید متوجه شدند که نکرومانسر همون سائورونه قبل از اینکه جنگ در بگیره به موردور فرار کرد و دژ باراد دور رو دوباره بازسازی کرد اون تک چشم که تو فیلم هست زاییده تخیل کار گردانه و جایی تو کتاب بهش اشاره نشده .

من یه فضولی بکنم در کار حمیدخان :D ، چشم به اون شکل مستقل و ایستاده بر دو شاخ تا حدی زاییده ی تخیل کارگردان بود ولی این طور هم نبود که اصلاً در کتاب نباشه. مثلاً نگاه کنین به بازگشت شاه، سرزمین سایه، صفحه ی 374، «...قدرت تاریکی سخت غرق افکار خود بود، و چشم، متوجه درون بود و در خبرهای تردید و خطر غور می کرد: شمشیری درخشان و چهره ای عبوس و شاه وار می دید، و برای مدتی اندیشه اش را کمتر به چیزهای دیگر مشغول می داشت...» در دانشنامه ی خودمون هم مدخلی در این مورد داریم با عنوان روزن چشم.

این که چشم رو میشه شاهدی بر وجود سائرون گرفت من چندان اعتقادی ندارم. فکر میکنم جایی اشاره شده بود که در این مرحله سائرون هنوز شکل فیزیکی به خودش نگرفته. پس شاید بشه این چشم رو تنها بازتابی از نگاه خیره و سوزان ارباب تاریکی گرفت. نگاهی که تحت قدرت اراده ی او تا اعماق سرزمین میانه نفوذ می کرد ولی در عین حال محدودیت داشت و در آن واحد تنها می تونست به یک جهت معطوف باشه. یا شاید به دلیل سنگ بینایی بود که تقریباً با اطمینان میشه گفت در اختیار برج سیاه بود. این که کدوم یکی از دو احتمال کذایی درسته من نمی دونم. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

در مورد شکل فیزیکی سائرون در زمان جنگ حلقه اگه اشتباه نکنم تو تاپیک چشم سائرون توضیح دادم و مرجعش در فصل آخر سیلماریلیون رو هم ذکر کردم ( صفحه 494 سطر 5) دوستان می تونند به اون پست مراجعه کنند

ویرایش شده در توسط hamid stormcrow

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vych King

درود

دوستان ما آخر نفهمیدیم این سایرون کلا در داستان ارباب حلقه ها کجا بود و چه شکلی داشت

آیا اون شکل فیزیکی داشته؟

و رابطه سایرون با اون چشم چی بوده؟

من فقط فیلم ارباب حلقه ها رو دیدم و نفهمیدم بلاخره این سایرون کجا بود و چه شکلی داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

دوست عزیز پس بنده و جناب تضاد داشتیم آب در هاون می کوبیدم خوب تا جایی که می تونستیم توضیح دادیم شما هم به همون پست که آدرس دادم یه سر بزن فکر کنم جوابتو بگیری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

يه سؤال هم برای بنده پيش اومده:

چرا با جدا شدن حلقه يگانه از سائورون، قدرت اون كم شد؟ يعنی سائورون چقدر به حلقه وابسته بود كه جدايی اون باعث تضعيف و نابودی حلقه باعث نابودی خودش شد؟

اين موضوع برای من خيلی عجيبه و نمی تونم دركش كنم. يه حلقه كه اندازه قلب و مغز آدم مهم نيست!

ممنون.

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

يه سؤال هم برای بنده پيش اومده:

چرا با جدا شدن حلقه يگانه از سائورون، قدرت اون كم شد؟ يعنی سائورون چقدر به حلقه وابسته بود كه جدايی اون باعث تضعيف و نابودی حلقه باعث نابودی خودش شد؟

اين موضوع برای من خيلی عجيبه و نمی تونم دركش كنم. يه حلقه كه اندازه قلب و مغز آدم مهم نيست!

ممنون.

اینم از اولین فعالیتم :دی

سائورون به خاطر اینکه بتونه بر 3 حلقه ی قدرت الف ها فرمانروایی کنه به نیرویی فراتر از اون سه حلقه لازم داشت که مجبور شد بخش اعظم قدرتشو توی حلقه بگذاره (چون اون سه حلقه ی قدرت الفی خیلی قدرتمند بودن)

حلقه مثل جاودانه سازهای هری پاتر نیست که فقط یک تکه روح رو نگه داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

ببخشید امیر ایمراهیل کی هستش؟

و در یاران حلقه (کتاب) جایی که گرگ ها به گروه حمله می کنند و لگولاس ببا تیرهاش اونا رو می زنه چرا آخرش تیر هاش سالمن جز یکی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ببخشید امیر ایمراهیل کی هستش؟

و در یاران حلقه (کتاب) جایی که گرگ ها به گروه حمله می کنند و لگولاس ببا تیرهاش اونا رو می زنه چرا آخرش تیر هاش سالمن جز یکی؟

فرمانروای دژ دول آمروت در زمان جنگ حلقه (قبل و بعدش هم بودا :دی)

سوال جالبی پرسیدی

از نظر من که هیچ منبعی نداره! به این خاطر همه ی تیر ها سالم بودن که اون ها گرگ های معمولی نبودن، درواقع جادویی بودن احتمالا!

اون یکی هم که پیکانش مفقود شده بود به احتمال زیاد به یکی از گرگ های واقعی خورده بوده (احتمالا اون رئیسشون)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

فرمانروای دژ دول آمروت در زمان جنگ حلقه (قبل و بعدش هم بودا :دی)

سوال جالبی پرسیدی

از نظر من که هیچ منبعی نداره! به این خاطر همه ی تیر ها سالم بودن که اون ها گرگ های معمولی نبودن، درواقع جادویی بودن احتمالا!

اون یکی هم که پیکانش مفقود شده بود به احتمال زیاد به یکی از گرگ های واقعی خورده بوده (احتمالا اون رئیسشون)

اگه این سوالو بپرسم نمی گید خلم؟

دول آمروت کجاست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اگه این سوالو بپرسم نمی گید خلم؟

دول آمروت کجاست؟

نه

فقط میگم بازگشت شاه رو نخوندی :دی

جنوب غربی میناس تریت در کنار دریا

یک دژ بوده که به گفته ی قدیمی ها خون الفی (؟) درون رگ هاشون جریان داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

خوندم ولی چون از روی کامپیوتر بود نمی تونستم زیاد دقت بکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

سلام

راجع به اینکه چرا همه سالم بودن اطلاعی ندارم اما اینکه چرا پیکان یکی از تیرها مفقود شده بود فک کنم به این خاطر که وارگ ها اونو با خودشون برده بودن تا هوینشون رو تشخیص بدن.مرجعی ندارم نظر خودمه.

یه سوال داشتم:

راجع به وقابع دول گولدور و تشکیل شورای سفید و فرار سائورون از اونجا و کلا وقایعی که رخ داد کجا میتونم که بیشتر بخونم؟کلا میخوام که همۀ چیز رو بدونم.از اینکه سائورون چجوری و در چه تاریخی و چرا و با چه نیتی و ... اونجا رفت و کلا همه چیز.مطالب پراکنده ای خوندم اما جواب همۀ سوالاتم رو نگرفتم.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون

یه سوال دوستان... من تو توصیف این گولوم به مشکل برخوردم...

از طرفی نمیتونم چیزی جز اونکه تو فیلم دیدم رو تصور کنم واز طرفی توی کتاب دو برج, در بخش ورود گولوم اون یک موجود سیاه رنگ مثل شب توصیف میشه...

حالا رنگ پوست گلوم چی بوده؟

و اینکه با توجه به اینکه خیلی پیر بود و با قدرت حلقه زنده میموند بعد از دست دادن حلقه تا برخوردنش به فرودو این پیری و گذر عمر تاثیری روش نداشته؟

یعنی بعد از دست دادن حلقه روند پیریش تندتر نشد؟ و با چه نیرویی زنده بود؟

تورامبار کجاست مهدی؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

سلام. اونطور كه من توی دانشنامه واليمار خوندم، آراگورن از آرون صاحب دو دختر و يه پسر به اسم الداريون شد. حالا لطفاً يكی به من بگه كه اسم دخترهاش چی بود؟ توی واليمار ننوشته بود! ممنون.

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

تنها اسم پسر آرون رو میدونیم . "الداریون" .

تو سایت شجره نامه های خاندان های مختلف به همت مهدی عزیز ، ساخته و قرار گرفته . اگه چنین سوالی باز هم برات به وجود اومد ، میتونی از اونها کمک شایانی بگیری .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

سلام. اونطور كه من توی دانشنامه واليمار خوندم، آراگورن از آرون صاحب دو دختر و يه پسر به اسم الداريون شد. حالا لطفاً يكی به من بگه كه اسم دخترهاش چی بود؟ توی واليمار ننوشته بود! ممنون.

تنها اسم پسر آرون رو میدونیم . "الداریون" .

تو سایت شجره نامه های خاندان های مختلف به همت مهدی عزیز ، ساخته و قرار گرفته . اگه چنین سوالی باز هم برات به وجود اومد ، میتونی از اونها کمک شایانی بگیری .

حدوداً 6 ماه پیش یه نقاشی پیدا کردم که زیرش نوشته بود دختر آراگورن و آرون و گذاشتم توی سایت https://arda.ir/forum...indpost&p=21059

ولی مطمئن نیستم نقاشی معتبری بود یا نه.

همونطور که arven گفت اسم دختران آراگورن هیچ جا ذکر نشده. و در جمله های پایانی مقاله ("آراگورن از استل تا اله سار" https://arda.ir/ar...tel-to-elessar/) که توسط تضاد عزیز گردآوری و ترجمه شده نیز این نکته تایید شده :

"او تا سن ۲۱۰ سالگی حکومت کرد و سپس به اختیار خویش، تاج را به پسرش، آلداریون سپرد و هدیه‌ی ایلوواتار به آدمیان را پذیرا شد. آرون که به خاطر آراگورن در شمار فانیان درآمده بود یک سال بعد، در سن ۲۹۰۱ از زندگی دست شست.

آراگورن، خاندان تله‌ کونتار را بنا نهاد و پسرش، الداریون راه وی را ادامه داد. دخترانی نیز داشت که نامشان ذکر نشده است."

ویرایش شده در توسط ائارندیل Eärendil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...