رفتن به مطلب

نظر شما در مورد سیلماریلیون؟  

89 رای

1. 1. نظر شما در مورد سیلماریلیون؟

• سیل الهام بوده
      38
    • فقط ساخته و پرداخته ی ذهن تالکین بوده
      40
    • از آثار نویسنده های دیگه درست شده
      3
    • نظری ندارم
      8

Recommended Posts

الوه

منظور الهاماتی هست که به یک شاعر میشه یا نویسنده

اینو نمی تونی رد کنی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
منظور الهاماتی هست که به یک شاعر میشه یا نویسنده

اینو نمی تونی رد کنی

من چیزی را رد یا تایید نمیکنم بلکه نظرم را بیان میکنم...و اینبار هم میگویم

کسی شعری میگوید و خدا را معبودش میخواند

شخص دیگر شعری میگوید و شیطان را معبودش میخواند...

تکلیف چیست؟ آیا اگر سلمان رشدی کتاب ننگش را در قالب نظم مینوشت الهام از خداوند بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

قدرتی که خداوند در اون گذاشته منظورمه دوست عزیز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
قدرتی که خداوند در اون گذاشته منظورمه دوست عزیز

اگر قدرت آن به خود شخص برمیگردد...

پس الهامی که درباره ی آن حرف میزدید کجای کار است؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من فکر می کنم که شما الهام رو با وحی اشتباه گرفتین وحی پیامی هست که از طرف خدا توسط فرشتگان به انسان (معمولا پیغمبرها) میرسه ولی الهام رو لازم نیست که لزوما خدا به انسان برسونه مثلا یه نقاش نگاه یه عکس می کنه از اون الهام میگیره و یه نقاشی جدید می کشه (در اینجا هیچ پیغامی جبرئیل برای نقاشه نمیاره) تالکین هم همون طور که گفته شد از اساطیر الهام گرفته بود (یعنی کسی براش وحی نفرستاد)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
من فکر می کنم که شما الهام رو با وحی اشتباه گرفتین وحی پیامی هست که از طرف خدا توسط فرشتگان به انسان (معمولا پیغمبرها) میرسه ولی الهام رو لازم نیست که لزوما خدا به انسان برسونه مثلا یه نقاش نگاه یه عکس می کنه از اون الهام میگیره و یه نقاشی جدید می کشه (در اینجا هیچ پیغامی جبرئیل برای نقاشه نمیاره) تالکین هم همون طور که گفته شد از اساطیر الهام گرفته بود (یعنی کسی براش وحی نفرستاد)

این یکی از مباحث آناریون است دقت کنین:

آناریون گفت:

من برای اثبات حرفم دلیل محکمی ندارم ولی بهتر بدونید....

خیلی از شعرا و نویسنده ها الهاماتی بهشون میشده و این الهامات دریچه ای واسه نوشتنشون میشده

تالکین ما میتونه جز یکی از این نویسنده ها باشه. اون برای اینکه از کارش در مقابل افراطیون محافظت کنه ائا رو به وجود اورده,ارو,ملکور و...... . داستان های سرزمین میانه زیاد دور از زهن نیستند

(الهام گونه ای از وحی است که به کسانی که پیامبر نبوده اند ابلاغ میشده که الهام درجات مختلف دارد......)

من خود میدانم ولی ایشان همان اول وحی و الهام را از دیدگاه خود تعریف کردند...

من در گفتار ایشان شرکت دارم...

ایشان بیان کنند اگر این قدرت را خداوند در وجود ما نهاد و اگر این اشعار همه از این قدرت منتشر میشود...پس الهامی که بیان کردید کجای کار است؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

الهام از خدا میاد !!!

پس اون موقع تفاوت ما با پیامبران چی بود ؟؟؟

اگه دوتامون از طرف خدا پیغام دریافت می کردیم ؟؟؟

یعنی کسی که یک صحنه بهش الهام میشه ( یک نوع فرایند پیچیده ی مغزیه . اگه نمیدونی بدون ) خدا اونو براش فرستاده ؟؟؟

شما حرف خودتو نمی تونی پیش ببری با یک مبحث دیگری که نیمی ازش درسته ( اون نیمه که درسته هم اطمینانی درش نیست )

در ضمن به نظر شما مقام ما این قدر بالاست که ... :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
الهام از خدا میاد !!!

پس اون موقع تفاوت ما با پیامبران چی بود ؟؟؟

اگه دوتامون از طرف خدا پیغام دریافت می کردیم ؟؟؟

یعنی کسی که یک صحنه بهش الهام میشه ( یک نوع فرایند پیچیده ی مغزیه . اگه نمیدونی بدون ) خدا اونو براش فرستاده ؟؟؟

شما حرف خودتو نمی تونی پیش ببری با یک مبحث دیگری که نیمی ازش درسته ( اون نیمه که درسته هم اطمینانی درش نیست )

در ضمن به نظر شما مقام ما این قدر بالاست که ...

بخاطر همین است که عنوانش: سخن بی دلیل و مدرک که ارزش خوندن داره

در حالی که ارزش خواندن هم ندارد...

وقتی میگویید الهام از خداست...

بگویید کدام خدا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اخه من با نویسنده ی این تاپیک چی کار دارم !!!

من دارم جواب تو رو میدم اون وقت تو میری سراغ ... :D

من میگم خدا براش فرستاده ؟؟؟

یعنی نه دیگه

اینو چرا نگرفتی :D

اما هر وقت خدا را نام می برم منظورم الله است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام دوستان

ملکور از اینکه در گوشت رو گرفتی و فقط حرف خودت رو میزنی متشکرم

دوست عزیز الهام به همه نمیشه به ادم هایی میشه که معیار هاشون به معیار های الهای نزدیکه تالکین جز این دسته ادم ها بوده و این غیر قابل انکاره

تو این دنیا ی خدا وجود داره و چندین هزار اسم داره ایا وقتی ی انگلیسی زبان میگه god داره کفر میگه و فقط تویی که میگی الله کارت درسته؟

نه عزیزم با هر اسمی خدا رو صدا کنی خدا یکی ه

نمیدونم چرا همش میخوای بگی بچه های این سایت کافر اند ولی بهتر بدونی اینجوری هیچ وقت به نتیجه نمیرسی

اگه جواب میخوای بدون غرض بپرس تا جواب بگیری

تو با سوالات فقط میخوای بقیه رو محکوم کنی

اینطور نیست بچه ها؟

آناریون دونه داین اولین پادشاه ساکن شهر سفید که خون سرخش سستی برج سیاه را باعث شد

22/2/2010 ایزیلیا، بیست‌و‌یکمین روز از فصل کوایره در تقویم ایملادریس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
سلام دوستان

ملکور از اینکه در گوشت رو گرفتی و فقط حرف خودت رو میزنی متشکرم

دوست عزیز الهام به همه نمیشه به ادم هایی میشه که معیار هاشون به معیار های الهای نزدیکه تالکین جز این دسته ادم ها بوده و این غیر قابل انکاره

تو این دنیا ی خدا وجود داره و چندین هزار اسم داره ایا وقتی ی انگلیسی زبان میگه god داره کفر میگه و فقط تویی که میگی الله کارت درسته؟

نه عزیزم با هر اسمی خدا رو صدا کنی خدا یکی ه

نمیدونم چرا همش میخوای بگی بچه های این سایت کافر اند ولی بهتر بدونی اینجوری هیچ وقت به نتیجه نمیرسی

اگه جواب میخوای بدون غرض بپرس تا جواب بگیری

تو با سوالات فقط میخوای بقیه رو محکوم کنی

اینطور نیست بچه ها؟

خدای تورات خدای انجیل خدای قران...

این ها فقط یک خدا دارند...

اگر منظور تو خدای یکی از این سه کتاب است...

پس میگویم:

آیا خدای آن کتاب...خود خدایی دیگر معرفی کرده؟

و یا اگر خدا دروغ الهام کرده....بگویید...

و یا اگر خدای آن کتاب این کار ها را واقعا انجام داده بگویید...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

خدای تورات خدای انجیل خدای قران...

این ها فقط یک خدا دارند...

اگر منظور تو خدای یکی از این سه کتاب است...

پس میگویم:

و یا اگر خدا دروغ الهام کرده....بگویید...

و یا اگر خدای آن کتاب این کار ها را واقعا انجام داده بگویید...

دوست عزیز وقتی نمیتونی با زبان ادبی درست مفهومت رو بیان کنی بهتره که مثل بقیه بجه های سایت که همشون ی پا پرفسور اند به زبان ساده بنویسی

به زبان ساده بنویس تا اصلا بفهمم چی داری میگی

ok?

آناریون دونه داین 23/2/2010 آلدویا، بیست‌و‌دومین روز از فصل کوایره در تقویم ایملادریس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

ملکور اینجا چند تا چیز رو من درست نمی فهمم

منظورت از این حرف چیه ؟

بعد من نفهمیدم که تو قبول داری که الهام از طرف خدا اومده یا نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
منظورت از این حرف چیه ؟

بعد من نفهمیدم که تو قبول داری که الهام از طرف خدا اومده یا نه

من بستگی را به این نمیبینم که الهام از که آمده...من بستگی را به این میبینم...که چه کسی چه الهام کرده

اگر خدای سه کتاب این ها را الهام کرده...

پس باید قبول کنیم که سیلماریلیون حقیقت دارد...چون خدای ما دروغ الهام نمیکند

درود به اهل درود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

من بستگی را به این نمیبینم که الهام از که آمده...من بستگی را به این میبینم...که چه کسی چه الهام کرده

اگر خدای سه کتاب این ها را الهام کرده...

پس باید قبول کنیم که سیلماریلیون حقیقت دارد...چون خدای ما دروغ الهام نمیکند

درود به اهل درود

سلام دوستان

ملکور جان لطفا ساده بگو تا بفهمم منظورت چیه

به خدا اینجوری مینویسی نمیفهمم چی میگی

آناریون دونه داین

24/2/2010 منلیا، بیست‌و‌سومین روز از فصل کوایره در تقویم ایملادریس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

نظر من در مورد الهام اینه که از هیچ کسی مطلقا هیچ کسی به انسان نمیرسه بلکه همون طور که الوه گفت الهام گرفتن یه فرآیند پیچیده مغزیه

بعد مگه حقیقت اون چیزیه که تو حتما بتونی ببینی یا لمسش کنی

یا اصلا مگه قراره سیلماریلیون حقیقت داشته باشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام

تورامبار بیشتر توضیح میدی منظورت چیه

با این که حقیقت برای همه قابل درک نیست موافق ام. اگه این جوری بود همه میشدن پروفسور,دانش مند. این که سیل حقیقت داره یا نه بستگی داره که منظورت از حقیقت چی باشه اگه منظورت اتفاق افتادنش توی زمان های گذشته رو همین زمین باشه ی ذره درکش سخته !

منظورت رو توضیح میدی

آناریون دونه داین. 25/2/2010 والانیا، بیست‌و‌چهارمین روز از فصل کوایره در تقویم ایملادریس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

این ملکور هنوز نمی فهمه فرق داستان ( کتاب ) با واقعیت چیه آخه دوست عزیز من از دست شما چی کار کنم مگه یک انسان نمیتونه یک کتاب بنویسه ؟؟؟

نمیتونه ذهن خودشو روی کاغذ بیاره ؟؟

آخه کی بهت گفته ارو خدای ماست ؟؟

:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
آخه کی بهت گفته ارو خدای ماست ؟؟

خود شما وقتی میگویید...این داستان الهام از طرف خداست...

آیا خدای ما جزء خودش خدای دیگری را در الهام به کسی معرفی میکند؟

شمایید که فرق دروغ و الهام را نمیدانید...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

آناریون

من تنها میپرسم...اگر این کتاب شما از طرف خداوند الهام شده..بگو آن را کدام خدا الهام کرده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
آناریون

من تنها میپرسم...اگر این کتاب شما از طرف خداوند الهام شده..بگو آن را کدام خدا الهام کرده؟

هزار بار گفتن اما باز حرف خودت رو میزنی.

ما یه خدا بیشتر نداریم وقتی میگیم خدا منظورمون الله هستش.

حالا باز بگو کدوم خدا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

دروغ یعنی چی ؟ این ها افسانه هست نوعی تخیل هست مگه هر چیزی که رو زمین نباشه «دروغ» هست ؟

بعد من که یادم نمیاد جایی گفته باشم الهام از طرف خداست

تورامبار بیشتر توضیح میدی منظورت چیه

با این که حقیقت برای همه قابل درک نیست موافق ام. اگه این جوری بود همه میشدن پروفسور,دانش مند. این که سیل حقیقت داره یا نه بستگی داره که منظورت از حقیقت چی باشه اگه منظورت اتفاق افتادنش توی زمان های گذشته رو همین زمین باشه ی ذره درکش سخته !

منظورت رو توضیح میدی

اثبات کردن اینکه ما زوی زمینی قرار داریم که تو سیلماریلیون توصیف شده خیلی سخته مثلا اینکه در غرب اقیانوس اطلس آمان هست یا مثلا نومه نور تو همین اقیانوس غرق شده یا در قطب شمال اوتومنو هست یا ...

این قضیه به راحتی اثبات شدنی نیست حداقل من که نمی تونم این رو اثبات کنم پس فکر من کنم که سیلماریلیون یک افسانه هست یا به قول ملکور دروغ البته به نظر من هر اسطوره ای حداقل یک ریشه در واقعیت داره مثلا شاهنامه به نظر من تمام حرفهایی که در شاهنامه زده شده واقعیت داره فقط کمی اغراق شدم مثلا مثلا رستم پهلون قوی بوده ولی نه به این حد! یا عمر به این زیادی نداشته که در زمان نه تا پادشاه زندگی کنه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون
دروغ یعنی چی ؟ این ها افسانه هست نوعی تخیل هست مگه هر چیزی که رو زمین نباشه «دروغ» هست ؟

بعد من که یادم نمیاد جایی گفته باشم الهام از طرف خداست

اثبات کردن اینکه ما زوی زمینی قرار داریم که تو سیلماریلیون توصیف شده خیلی سخته مثلا اینکه در غرب اقیانوس اطلس آمان هست یا مثلا نومه نور تو همین اقیانوس غرق شده یا در قطب شمال اوتومنو هست یا ...

این قضیه به راحتی اثبات شدنی نیست حداقل من که نمی تونم این رو اثبات کنم پس فکر من کنم که سیلماریلیون یک افسانه هست یا به قول ملکور دروغ البته به نظر من هر اسطوره ای حداقل یک ریشه در واقعیت داره مثلا شاهنامه به نظر من تمام حرفهایی که در شاهنامه زده شده واقعیت داره فقط کمی اغراق شدم مثلا مثلا رستم پهلون قوی بوده ولی نه به این حد! یا عمر به این زیادی نداشته که در زمان نه تا پادشاه زندگی کنه !

لطفا لوتر رو با یه چنین قصه ی بی ربطی قیاس نکن.... من واقعیت رستم رو باور ندارم.

من میگم دروغ یعنی تحریف حقیقت.... حالا لوتر کدوم حقیقت رو نفی کرده که شده دروغ؟

اهل فلسفه میگن تصور هر بچه ای از خدا حالت تغییر یافته ای از تصویریه که از پدر در ذهن بچه هست....

نمیگم تالکین در خلق ارو دچار تحجر و وهم شده اما شاید شخصیتش رو در قالب خداوندی الله طرح ریزی کرده.....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام دوستان

به نظرم سیمین بهتر از همه منظورم رو فهمیده

-در اینجا اصلا و اصلا بحث تعدد خدایان مطرح نیست. خیلی از کارهایی که خدا وند کرده برای می قابل درک نیست درسته؟

خدا تو قران گفته ,ما این قران رو به زبان ساده نازل کردیم تا شما ادم ها اون رو بفهمید, با این حال بازم ما دچار سوءتفاهم میشیم!

-پس میشه ارو "ایلواتار" رو ی اسم دیگه ای برای خدای یگانه در نظر گرفت مثل GOD مثل الله مثل اسم های دیگش.

-همونطور که قبلا ی ریزه اشاره ای برای خردمندان داشتم میگم , سیل مطلقا تاریخ چه ی این دنیا رو بیان نمیکند. (به این فاصله توجه کنید) هرچند که به تاریخچه ی دنیای ما بی شباهت نیست

آردا میتونه توی ی کهکشان دیگه وجود داشته باشه.نمیتونه؟ به این موضوع فکر کنید بعد بجوابید.ok?

سیمین رستم وجود داشته فقط چون فردوسی باید تو شاهنامه اغراق میکرده به نظر میاد وجود نداشته ولی داشته.

آناریون دونه داین 27/2/2010 آناریا، ایزیلیا، بیست‌و‌ششمین روز از فصل کوایره در تقویم ایملادریس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar
لطفا لوتر رو با یه چنین قصه ی بی ربطی قیاس نکن.... من واقعیت رستم رو باور ندارم.

با عرض معذرت من اصلا شاهنامه رو با لوتر مقایسه نکردم اصلا قصد من مقایسه نبود می خواستم بگم که در هر اسطوره ای چند تا ویژگی هست که واقعیت محض رو بیان میکنن

آردا میتونه توی ی کهکشان دیگه وجود داشته باشه.نمیتونه؟ به این موضوع فکر کنید بعد بجوابید.ok?

حرف خیلی جالبیه ولی اگه اینطور باشه پس باید آدم ها در سیاره های دیگه هم باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...