رفتن به مطلب

نظر شما در مورد سیلماریلیون؟  

89 رای

1. 1. نظر شما در مورد سیلماریلیون؟

• سیل الهام بوده
      38
    • فقط ساخته و پرداخته ی ذهن تالکین بوده
      40
    • از آثار نویسنده های دیگه درست شده
      3
    • نظری ندارم
      8

Recommended Posts

Tulkas Astaldo

آناريون عزيز،من قبلا هم نظرم رو در مورد اين تاپيك دادم.تا اونجايي كه ميدونم نظر تيم نظارت هم بر اينه كه هر كس هر چيزي كه مخالف با قوانين سايت نباشه بگه.

در مورد دو سوالت نميتونم پاسخي كه در رد يا مخالفتش با شه بدم.چون همونطور كه قبلا گفتم،اين بحث با اعتقادات هر كس سر و كار داره.فرضا شخصي كه به وحي اعتقاد نداشته باشه،نميتونه كل اين بحث رو درك كنه.

كسي هم كه اعتقادات مذهبي سخت داشته باشه،نميتونه الهام به وحي،به تالكين رو بپذيره!

من اگه بخوام به صورت كاملا شخصي به سوالاتت پاسخ بدم.lميگم كه به نظر من الهام به معناي رسيدن چيزي از ماورا در مورد عرفا و شاعران وجود نداره.اونها قوه درك بالاتري نسبت به انسان هاي عادي دارن.و ميتونن معاني ديگري از مفاهيم ساده ما بدست بيارن.اگر اسم اين رو الهام ميزاريد(بنده اين كار رو نميكنم) بله به اون ها هم الهام شده

منظورت از سوال دو رو دقيقا متوجه نشدم:قرآن كه اثر باقي مونده از پيامبر نيست كه :D

منظورت ويژگي هاي فني و ادبي اين كتب هست يا مفاهيمشون.يا نوع نگارش يا چيز ديگر؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
آقای ملکور کسی شما رو مجبور نکرده بیاید تو فروم دوستداران تالکین و داستانای خودتونو در باب اینکه این افسانه دروغه و خداش فلانه و دوست داشتنش شرم آوره و و و ... ردیف کنید. اگه اینقد بدتون میاد لطفا اصلا اینجا سر نزنید و خون خودتونو کثیف نکنید! زحمت نکشید! بخدا کسی ناراحت نمیشه!

جواب دادن به سفسطه های شما هم فقط اتلاف وقته!

خوشحال میشیم برید یه فروم مذهبی یه تاپیک بزنید و همونجا هرچی دلتون میخواد بگید!

با تشکر

شما از من نوشته ای خواستید که همتای یک خط از نوشته های نویسنده باشد من هم نوشتم...در اصل برای پرسیدن دو سوال خدمت شما حاضر هستم...نه بیشتر...

من نیز ممنونم اگر بحث الله قران را به انجمن ارو نکشید...همانطور که اسمی از ارو در انجمن های قرانی الله برده نشده...

و تنها از پاسخ دادن سرباز میزنید...درود به شایستگان درود...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
نوری از دل تاریکی بیرون خواهد زد..................................

سلام بر همه

این بحث جواب داره خوبم جواب داره دوستان من

با تشکر از ملکور, تولکاس,سیمین,مهدی ,الوه,الروس , اله سارعزیز و سایر دوستانی که به این مطلب توجه کردند

لحن من الان فوق دوستانست کاش میشنیدید

من به عنوان ی نویسنده کارای زیاد جالبی نداشتم اما به عنوان ی کارگردان همیشه حرف واسه گفتن داشتم اگه ی روزی بتونم با اثارم خیلی زیبا تر باهاتون حرف میزنم

من مثل اکثر شما توی مشرق زمین به دنیا اومدم و بزرگ شدم. توی این سرزمین من با ایران با شعراش با عرفاش با فرهنگش و همه چیزش اشنا شدم اما واقع گرایی رو تو دنیای غرب پیدا کردم جایی که حدود 100 سال قبل تولد من تالکین زندگی میکرد. تمام کارای تالکین مجذوب کننده بوده, هست و خواهد بود.

شنیدید که میگن:

انچه از دل براید بر دل نشیند

اما منظور از دل اول چیه؟

دل مثل سنگ هیتلر؟یا صدام؟

شایدم دل لطیف حافظ باشه؟دل پیامبر چی؟مولانا چطور؟

میدونستید مواقعی که مولانا مراقبه میکرده حتی اتیشی به گرمای اتیش جهنمم از اون حالت درش نمی اورده؟

قبول دارید اشعار حافظ بوی عرش رو میده؟

نکنه این که به پیامبر وحی میشده رو بهش توحین میدونید؟

درجات الهام متفاوت ولی درکش برای اونهایی که باید بفهمند ممکنه و دلایلی به محکمی اثبات E=MC*c انشتن رو نمیخواد

میفهمید که؟

الهامی که به پیامبر میشده کلام مستقیم خدا میدونیم و میدونیم الهام به مولانا از اون ضعیف تر بوده و حافظ هم توی همون سطوح بوده

(مطمعنم قبول دارید به حافظ&مولانا الهام میشده اگه قبول ندارید بدونید باید عرفان و ادب ایرانی رو دوباره بررسی کنید.)

همونجوری که تا الان متوجه شدم اکثر شما از روش غلط و بسیار غلط مقایسه استفاده میکنید

No prob مشکلی نیست!

منم استفاده میکنم, به این دو سوال من 1بار برای همیشه پاسخ بدید

1.آیا قبول دارید به پیامبر,مولانا و حافظ الهام مستقیم«با درجات مختلف» میشده؟ (به ائمه و عرفای دیگه کار نداشته باشید اونا پیشکش)

2.ویژگی های اثار باقی مونده از این بزرگان چیه؟ (قران,مثنوی و دیوان حافظ)

از اله سار میخوام که تو این بحث شرکت کنن و از همه میخوام که به این 2 سوال پاسخ بدم.(با روش خودتون,مقایسه,پیش میریم)

خارج از این 2 سوال پست ندید لطفا فعلا این 2 سوال رو بررسی میکنیم.باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

درود...قبل از مندرج کردن وحی یا اثبات الهام تعریفی از آنچه الهام مینامی ارائه کن... و بدان الهام در هر درجه و در هر مرتبه که باشد تفاوتی در کمال وجود الهام ندارد...یعنی هر چند در درجه های نازل تری القا شود...ولی حرفی در ان نیست و خود به معنای کامل است...و سوالی در آن نمیماند که جهل جلوه دهد...پس اگر الهام است پاسخ ده چرا خدای افسانه زمینش را در دو مرتبه ساخت و چرا نایبانش را پیش از زمینش آفرید...اگر جواب این سوال مشخص شود...و سوالات دیگر پاسخ شود...حرفی در کمال افسانه نمیباشد...لیکن هنوز اثبات الهام ادامه دارد...درود به خوش رویان شایسته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام

دوستان کسی شفافا به سوالا جواب نداد

اگه میخوید به 2 تا سوال جواب بدید شفاف جواب بدید

اگه مثل ملکور جان نمیخواید جواب بدید که هیچ

تولکاس جان

پیامبر سوادی نداشته که ی نویسنده حرفه ای باشه. پس 1000%الهام از طرف خدا کتاب به این زیبایی رو افریده. و چون اولین بار این کلمات از دهان ایشون خارج شده میگم اثرش به حساب میاد

"""""من از اون اولش با مایسه مخالف بودم

ولی حالا که همه مقایسه رو دوست دارید منم با این روش جلو میام"""""

از همه نظر بگو

این کتابا چه از نظر نگارشی

چه فنی ,معنایی,اخلاقی و.....

آناریون دونه داین ایزیلیا، شصت‌و‌سومین روز از فصل هریوه در تقویم ایملادریس. 23/1/2010

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خب اينجا من ميتونم نظر بدم

چون شعر هستن:از نظر عروض و قافيه:هر دو ميشه گفت در حد تكامل در نوع خودشون به سر ميبرن.گر چه كه نشخ مختلف تصحيح حافظ،بعضا غزلياتي دارن كه بعيد ميدونم حافظ گفته باشه.اما اين قضيه رو دليل بر الهام نميدونم.

شخصي مثل شاملو،به شدت به شدت و به شدت از نظر قافيه بندي و كلامي بالاتر از مولوي يا حافظ هست(در سبك خودش!) يا شاعزي مثل كارو كم كسي نيست،اما هيچ كدوم اين دوستان فكر نكنم به اين باور بوده باشن كه بهشون الهام شده :D

از نظر معنايي و اخلاقي:مثنوي معنوي كه به قول ادبا قرآن منظمه.و واقعا كمال معنا و اخلاق در اون ديده ميشه.اما شعر هاي حافظ و سعدي......رو راست بگم:اين جفنگياتي كه در مورد معناي شراب در شعر حافظ و زر يا پيمانه در شعر سعدي ميشه رو به هيچ عنوان زاده عقل سليم نميدونم(البته استادان بزرگي هم هستند كه نظرشون همينه)

به نظرم شعر حافظ و سعدي از نظر زيبايي شناختي قابل تحسينه اما نه بيشتر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
سلام

دوستان کسی شفافا به سوالا جواب نداد

اگه میخوید به 2 تا سوال جواب بدید شفاف جواب بدید

اگه مثل ملکور جان نمیخواید جواب بدید که هیچ

تولکاس جان

پیامبر سوادی نداشته که ی نویسنده حرفه ای باشه. پس 1000%الهام از طرف خدا کتاب به این زیبایی رو افریده. و چون اولین بار این کلمات از دهان ایشون خارج شده میگم اثرش به حساب میاد

"""""من از اون اولش با مایسه مخالف بودم

ولی حالا که همه مقایسه رو دوست دارید منم با این روش جلو میام"""""

از همه نظر بگو

این کتابا چه از نظر نگارشی

چه فنی ,معنایی,اخلاقی و.....

وقتی آدرسی نداری دنبال چه کسی در یک شهر سوال میگردی؟

همان بهتر که از العان این موضوع حذف شود چون نتیجه ای ندارد...چون چیزی که شمال الهام مینامید حتی تعریفی از آن ندارید...

و دیگر این که این بخش برای اثبات نوشته های نویسنده نیست بلکه نکاتی که در خود داستان پنهان ماندند در این بخش مطرح مشوند..

شما میتوانید این تاپیک را در بخش طرفداران یا در بخش جادو یا در بخش حلقه سرنوشت بیان دارید...من نباید این مطالب را بگویم بلکه باید خودتان بیابید

درود به شایستگان درود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام دوباره

دوستان مستقیما به این دو سوال جواب بدید مطمئن باشید جواب بقیه سوالاتونم میگیرید

بانو آرون,شاه اله سار, تولکاس,مهدی و............ مستقیما جواب این دو سوال رو بدید بدون هیچ جوابی جواب بقیه سوالاتون رو هم بعد از این دو سوال میدم

آناریون دونه داین ایزیلیا، شصت‌و‌سومین روز از فصل هریوه در تقویم ایملادریس. 23/1/2010

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo
من اگه بخوام به صورت كاملا شخصي به سوالاتت پاسخ بدم.lميگم كه به نظر من الهام به معناي رسيدن چيزي از ماورا در مورد عرفا و شاعران وجود نداره.اونها قوه درك بالاتري نسبت به انسان هاي عادي دارن.و ميتونن معاني ديگري از مفاهيم ساده ما بدست بيارن.اگر اسم اين رو الهام ميزاريد(بنده اين كار رو نميكنم) بله به اون ها هم الهام شده

و جواب سوال دوم:

هر دو ميشه گفت در حد تكامل در نوع خودشون به سر ميبرن.گر چه كه نسخ مختلف تصحيح حافظ،بعضا غزلياتي دارن كه بعيد ميدونم حافظ گفته باشه.اما اين قضيه رو دليل بر الهام نميدونم.

شخصي مثل شاملو،به شدت به شدت و به شدت از نظر قافيه بندي و كلامي بالاتر از مولوي يا حافظ هست(در سبك خودش!) يا شاعزي مثل كارو كم كسي نيست،اما هيچ كدوم اين دوستان فكر نكنم به اين باور بوده باشن كه بهشون الهام شده :D

از نظر معنايي و اخلاقي:مثنوي معنوي كه به قول ادبا قرآن منظمه.و واقعا كمال معنا و اخلاق در اون ديده ميشه.اما شعر هاي حافظ و سعدي......رو راست بگم:اين جفنگياتي كه در مورد معناي شراب در شعر حافظ و زر يا پيمانه در شعر سعدي ميشه رو به هيچ عنوان زاده عقل سليم نميدونم(البته استادان بزرگي هم هستند كه نظرشون همينه)

به نظرم شعر حافظ و سعدي از نظر زيبايي شناختي قابل تحسينه اما نه بيشتر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
1.آیا قبول دارید به پیامبر,مولانا و حافظ الهام مستقیم«با درجات مختلف» میشده؟ (به ائمه و عرفای دیگه کار نداشته باشید اونا پیشکش)

2.ویژگی های اثار باقی مونده از این بزرگان چیه؟ (قران,مثنوی و دیوان حافظ)

جواب سوال اول:

بله حتی به برخی از ما به صورت صادق و راست...نه به شکل قصه و افسانه...بلکه قصه و افسانه اشاره ای به استعداد و عقل فرد دارد...الهام از راستی خبر میدهد و خلوص آن به اینه ی اندیشه ی فرد مانده...که چقدر بی رنگ باشد...قبول دارم به بسیاری از افراد در خواب یا در بیداری الهام میشود...به خصوص مادران

جواب سوال دوم:

قران الهام را می اموزاند...و شکی در ان نیست...و انسان را در الهام غرق میکند...که شکی در ان نیست...

بقیه ی اثار اندکی یا بسیاری بر راستی خود...افسانه بسته اند...دیوان حافظ ممکن است الهام باشد...ولی چند درجه؟ قران کاملا الهام است لیکن دیوان ها و شعر ها چقدر؟ انها چقدر به واقعیت نزدیک هستند...قران عین واقعیات را قل میکند لیکن انها چقدر؟پس کسی نیست که بر آن از نور لهام نتابد...ولی او این نور را به نور های دیگر تبدیل میکند...و او را از حقیقت دور میسازد...تا جایی که جدا میسازد...و نوری از صاقت نمیماند...و دور را نزدیک جلوه میدهد...و دروغی میشود...و ان همان افسانه میشود...

که من از ان نگرانم...

(دو سوالت را جواب دادم اکنون تو نیز دو سوال از من جواب ده)

1.چرا خدای شما نایبانش را پیش از زمین آفرید؟

2.چرا زمینش را در دو بخش آفرید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام

خدا چرا حلقه قدرت به سلیمان داد؟

خدا چرا 124000 پیامبر فرستاد؟

چرا 14 معصوم فرستاد؟

..............

حدس میزنم تو از اون آدم هایی باشی که میگن زردشتیان اتش پرستن؟

الله خدای همه ی ما 10000000000000 تا اسم داره

ایلواتار یعنی پدر همه موجودات

این اسمی زیبا برای خداست

این طور نیست؟

خدا کارای زیادی کرده که ما دلیلش رو نمیدونیم این دلیل بر این نمیشه که خدا نیست

بلکه

حکمتش رو نشون

میده

بحث خدا رو پیش نکش چون بحث ما این نیست؟

ما در سطحی از عرفان نیستیم که در این مورد قضاوت کنیم

من از کسایی در این مورد مشورت گرفتم که ی شهر قبولشون دارن

و اینولینداله رو خوندن

وباز هم گفتن که امکان این امر بالا میباشد

من نمیگم خدا به اون داستان الهام کرده

هموطور که قبلا گفتم

خدا به اون الهاماتی در مورد ابتدای جهان داده و اونم بخاطر مطالعه و بینش عمیقش اینجوری بیانشون کرده

اگه داستان کاخ شیشه ای سلیمان و ماجرای حرف زدنش با حیوانات تو کتابی جز قران بود رو باور میکردید؟

خدا گفته من این نشونه ها رو دادم .پیدا کردن بقیه اش با شما منم(خدا) تو پیدا کردنش به اونهایی که واقعا میخوان بفهمند کمک میکنم

مثل تالکین

جواب سوال هات توی این متن پیدا میشه ملکور

تولکاس ممنون . اما نظراتت خشک اند. به نظرم اصلا عرفان رو قبول نداری.درسته؟

بقیه بچه ها نیستند؟

آناریون دونه داین . آلدویا، شصت‌و‌چهارمین روز از فصل هریوه در تقویم ایملادریس.24/1/2010

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

آرون و اله سار بعيده كه پست بزنن اينجا.

اما در مورد عرفان:خب من يه آدم عقل گرا هستم.معمولا نميتنم چيزي رو قبول كنم كه هيچ مثال شهودي يا ادراكي غير از براي خود صاحب تجربه نداره.

مثلا ميگن نخودكي فلان كار رو ميكرد يا فلان كار رو!خب من زماني كه نميتونم اين رو اثبات كنم(و يا حتي رد كنم) اصلا سمتش نميرم.

عرفان بحثي علمي يا منطقي نيست كه بشه بهش با ديدي نگاه كرد كه توانايي اثبات يا ردش رو داشته باشه.

اينكه نظراتم خشك هستن رو حداقل در مورد جنبه هاي شعري(سوال دو) قبول نميكنم.من واقعيات اين شعر ها رو بررسي ميكنم،نه اون تعبيري كه ما دوست داريم از اون شعرا داشته باشيم

در مورد سوال يك هم نظرم كاملا منعطفانه هست كه.من به شخصه زمينه هاي الهام روتو هيچ شخصي غير از پيامبران و يا امامان شيعه نميبينم.(الهام به معناي وحي)

به همين ترتيب نميتونم بپذيرم كه خدا،آفرينش زمين رو به تالكين الهام كرده.تنها ميتونم از نبوغ بالاي تالكين ياد بكنم و همينطور قدرت درك بالاش از طبيعت.

راستي تو گفتي كه ما اگه جواب سوالاتت روبديم،به يه نتيجه اي ميرسيم.اون نتيجه هه الان چيه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
سلام

خدا چرا حلقه قدرت به سلیمان داد؟

خدا چرا 124000 پیامبر فرستاد؟

چرا 14 معصوم فرستاد؟

چنین سوالی جایش در این انجمن نیست...و شما (دلیل خودتان) را ارائه دهید سوال را با سوال جواب ندهید

بی شک تو از ان دسته ادم هایی هستی که شباهت را ملاک جواب و یقین میدانند...

این ذهن توست که شباهت را ملاک سوال میداند...نه من...خدای ارو فلسفه ی ارو دلیل خودش را بیاورد...با دلیل خدای سلیمان چکار دارید؟ دلیل خودتان را بگویید...در ضمن اینجا انجمن آردا است نه انجمن خدای سلیمان یا خدای قرآن...یک سوال پرسیدم...از ارو...لیکن تو از الله جواب میدهی...این درست نیست...درود به شایستگان درود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
آرون و اله سار بعيده كه پست بزنن اينجا.

اما در مورد عرفان:خب من يه آدم عقل گرا هستم.معمولا نميتنم چيزي رو قبول كنم كه هيچ مثال شهودي يا ادراكي غير از براي خود صاحب تجربه نداره.

مثلا ميگن نخودكي فلان كار رو ميكرد يا فلان كار رو!خب من زماني كه نميتونم اين رو اثبات كنم(و يا حتي رد كنم) اصلا سمتش نميرم.

عرفان بحثي علمي يا منطقي نيست كه بشه بهش با ديدي نگاه كرد كه توانايي اثبات يا ردش رو داشته باشه.

اينكه نظراتم خشك هستن رو حداقل در مورد جنبه هاي شعري(سوال دو) قبول نميكنم.من واقعيات اين شعر ها رو بررسي ميكنم،نه اون تعبيري كه ما دوست داريم از اون شعرا داشته باشيم

در مورد سوال يك هم نظرم كاملا منعطفانه هست كه.من به شخصه زمينه هاي الهام روتو هيچ شخصي غير از پيامبران و يا امامان شيعه نميبينم.(الهام به معناي وحي)

به همين ترتيب نميتونم بپذيرم كه خدا،آفرينش زمين رو به تالكين الهام كرده.تنها ميتونم از نبوغ بالاي تالكين ياد بكنم و همينطور قدرت درك بالاش از طبيعت.

راستي تو گفتي كه ما اگه جواب سوالاتت روبديم،به يه نتيجه اي ميرسيم.اون نتيجه هه الان چيه؟

درود به عاقلان...تو اگر غقل گرا هستی از عقلت بپرس... وقتی من از ارو میپرسم...چرا شما از الله میپرسید؟ پس جواب مرا چه میشود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

؟ ملكور عزيز،اين چه حرفيه؟

اين بحث كلا داره مسخره ميشه.مث سوال اول مرغ بود يا تخم مرغ داريد باهاش بر خورد ميكنيد.

آناريون سوال ميپرسه،تو با سوال جواب ميدي.تو سوال ميپرسي،آناريون با سوال جواب ميده.خب اينكه نشد بحث.

"جواب مرا چه ميشد؟" جمله غلطيه! :D

من بارها گفتم:ارو خداييست زاييده ذهن شخص تالكين.در بعضي جاها با خداي ما همخوني داره،و در بعضي جاها هم نداره.و اينكه يك بشر خدايي خلق كنه،كه خودش هم ميدونه بسيار فروتر از خداي واقعيست،به نظرم هيچ مشكلي نداره.

جواب سوالاتت رو هم توي تاپيك خودت ميدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام

ممنون تولکاس

پستات دقیق اند و جوابات مستقیم

نتیجه ای که میگیریم اینه که تو به الهام به انسان هایی جز پیامبر ها و معصومین اعتقاد نداری پس تو نقطه مقابل عرفان وایستادی و برای این که تو الهام به تالکین رو قبول کنی اول باید بهت ثابت بشه که الهام(از طرف خدا) برای انسان های معمولی هم هست. درسته؟

من که سهله جد و آبادمم نمیتونن این رو بهت بقبولونند . چون همونطور که خودت گفتی این نتیجه ای که شخصی بدست میاد و تا خودم ادم نخواد نمیتونه این مطلب رو قبول کنه. اگه دوست داری در این مورد تحقیقکی داشته باشی چند تا کتاب موثر معرفی میکنم.میخوای؟

ملکور

تکلیف من رو روشن کن

با مقایسه میام جلو رد میکنی

با منطق میام جلو توحین خاموش میکنی

عزیزم خودت مقایسه رو شروع کردی منم دارم مقایسه میکنم

جواب2 سوالت

خدای ارو وجود نداره فقط ی خدا تو دنیاست اونم الله کارایی که خدا توی(هستی) ائا کرده دور از خِرد نیست.تالکین روایت گر آرداست, خواسته یا نا خواسته باید قضاوت هایی میکرده این قضاوت ها برداشت های مختلفی داشته که مثلا تو برداشتت این بوده که کفره چون زمین رو تو دو مرحله آفرید.

خدا چه موقع به کمک نوح اومد؟وقتی که هیچ عاقلی هیچ راه نجاتی رو نمیدید و فقط خدا میتونست کمک کنه

خدا عجز مخلوقاتش رو بهشون نشون میده, وقتی که میبینیم مانوه با عجز کامل ازش میخواد که حمله نومه نوری ها رو دفع کنه.

خدا اگه همه این کارا رو کرده که قدرتش رو نشون بده نه برای خود نمایی و غرور بلکه برای باز کردن زاویه دید عقلا,

والار,مایار و دیگر فرزندان خدا همه ناتوانند و فقط جلوه هایی کوچک از قدرتهای بی نهایت خدا یند

.

درکی داری از چیزی که میگم؟ خدا چجوری میتونه قدرتش رو نشون بده؟یا بهتره بگم ما چجوری میتونیم قدرت خدا رو ببنیم؟ با اثبات کردن عجز همه موجوداتش.درسته؟

عجز والار که قدرتمند ترین موجودات آردا بودند با با این مساله اثبات شد.درسته؟

والار اله و الله نیستند. والار قدرت های این دنیاند که ما توی اثار تالکین به وضوح میبینیمشون ولی تو دنیایی که الان توشیم به صورت اشکار نمیبینمشون

درست بخون(ملکور) بعد نظرت رو بگو عزیزم

راستی چرا اله سار و ارون تو این بحث شرکت نمیکنند؟چرا بعیده تولکاس؟

آناریون دونه داین . آلدویا، شصت‌و‌چهارمین روز از فصل هریوه در تقویم ایملادریس.24/1/2010

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

به عنوان حدس در نظرش بگير. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
؟ ملكور عزيز،اين چه حرفيه؟

اين بحث كلا داره مسخره ميشه.مث سوال اول مرغ بود يا تخم مرغ داريد باهاش بر خورد ميكنيد.

آناريون سوال ميپرسه،تو با سوال جواب ميدي.تو سوال ميپرسي،آناريون با سوال جواب ميده.خب اينكه نشد بحث.

"جواب مرا چه ميشد؟" جمله غلطيه!

من بارها گفتم:ارو خداييست زاييده ذهن شخص تالكين.در بعضي جاها با خداي ما همخوني داره،و در بعضي جاها هم نداره.و اينكه يك بشر خدايي خلق كنه،كه خودش هم ميدونه بسيار فروتر از خداي واقعيست،به نظرم هيچ مشكلي نداره.

جواب سوالاتت رو هم توي تاپيك خودت ميدم.

این جواب من بود

جواب سوال اول:

بله حتی به برخی از ما به صورت صادق و راست...نه به شکل قصه و افسانه...بلکه قصه و افسانه اشاره ای به استعداد و عقل فرد دارد...الهام از راستی خبر میدهد و خلوص آن به اینه ی اندیشه ی فرد مانده...که چقدر بی رنگ باشد...قبول دارم به بسیاری از افراد در خواب یا در بیداری الهام میشود...به خصوص مادران

جواب سوال دوم:

قران الهام را می اموزاند...و شکی در ان نیست...و انسان را در الهام غرق میکند...که شکی در ان نیست...

بقیه ی اثار اندکی یا بسیاری بر راستی خود...افسانه بسته اند...دیوان حافظ ممکن است الهام باشد...ولی چند درجه؟ قران کاملا الهام است لیکن دیوان ها و شعر ها چقدر؟ انها چقدر به واقعیت نزدیک هستند...قران عین واقعیات را قل میکند لیکن انها چقدر؟پس کسی نیست که بر آن از نور لهام نتابد...ولی او این نور را به نور های دیگر تبدیل میکند...و او را از حقیقت دور میسازد...تا جایی که جدا میسازد...و نوری از صاقت نمیماند...و دور را نزدیک جلوه میدهد...و دروغی میشود...و ان همان افسانه میشود...

که من از ان نگرانم...

تکلیف من رو روشن کن

با مقایسه میام جلو رد میکنی

با منطق میام جلو توحین خاموش میکنی

از تو فقط یک سوال دارم...بگو و تکلیفم را تو روشن کن...

الهام چیست؟

اگر مایل بودی پاسخ بده:

الهام افسانه ی شما از کیست؟

نظرم این است که من از والار نپرسیدم...بلکه از خدای آنان پرسیدم...گفتم: چرا این خدا والار را آفرید؟(آن زمان که آردایی وجود نداشت)

من از نوح نپرسیدم که تو از نوح برایم مقایسه یا مثال بزنی...پس فقط جواب را میخواهم...

جمله غلطيه!

البته که غلط است اگر وجود داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من از اين بحث يکم عقب افتادم اما حالا اين حرفارو دارم

اول جواب سوالاي آناريون

1- به پيامبر وحي ميشده نه الهام تو نبايد پيامبر رو با بقيه کنار هم ميذاشتي اما به مولوي و حافظ بله(البته الهام با تعريفي که من ازش ميدونم)

2- بازم قرآن نبايد با اونا مقايسه بشه چون اولا اثر پيامبر نيست دوما موضوعش با بقيه فرق داره

اما در مورد تعريف الهام با هم توافق نداريم پس من يه سوال از تو و تولکاس ميپرسم:

آيا به نظر شما ارو به مانوه الهام ميکرد يا به قول تولکاس مانوه به خاطر نبوغ و استعداد خودش ميتونست در ذهنش با ارو مشورت کنه و از نيات اون با خبر بشه؟ تعريف من از الهام همچين چيزيه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d
من از اين بحث يکم عقب افتادم اما حالا اين حرفارو دارم

اول جواب سوالاي آناريون

1- به پيامبر وحي ميشده نه الهام تو نبايد پيامبر رو با بقيه کنار هم ميذاشتي اما به مولوي و حافظ بله(البته الهام با تعريفي که من ازش ميدونم)

2- بازم قرآن نبايد با اونا مقايسه بشه چون اولا اثر پيامبر نيست دوما موضوعش با بقيه فرق داره

اما در مورد تعريف الهام با هم توافق نداريم پس من يه سوال از تو و تولکاس ميپرسم:

آيا به نظر شما ارو به مانوه الهام ميکرد يا به قول تولکاس مانوه به خاطر نبوغ و استعداد خودش ميتونست در ذهنش با ارو مشورت کنه و از نيات اون با خبر بشه؟ تعريف من از الهام همچين چيزيه

سلام

منتظرت بودم مهدی

ملکور ی عارف 30 سال عبادت و مطالعه میکنه بعد وقتی بهش میگی الهام یعنی چی؟

میدونی چی جواب میده؟

جوابی نمیده بهِت میخنده چون الهام دو حالت داره :یا قبولش داری یا قبولش نداری

اگه الهام رو قبول داشته باشی خودت میفهمی تعریفش چیه؟

تو قبول داری؟اگه داری تعریف خودت رو بگو لطفا

من تعریفم رو قبلا گفتم

آناریون دونه داین 31/1/2010 منلیا، هفتاد‌و‌یکمین روز از فصل هریوه در تقویم ایملادریس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

من تعریفم رو قبلا گفتم

من خود را بهتر از تو میشناسم و خدا مرا بهتر از من میشناسد.

الهام درست و صادق ترین نوع هر چیزیست...چیزی که صادقو درست است ...هیچ وقت ملغوب نمیشود...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

من تعریفم رو قبلا گفتم

الهام درست و صادق ترین نوع هر چیزیست...چیزی که صادقو درست است ...هیچ وقت ملغوب نمیشود...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام

دوستان تا اینجا کار صراحتا من از منابع تالکین حرف زدم

به نظر شما منابع تالکین چیا میتونستن باشن؟

آیا به جز ذهن خودش و الهامات خداوند منابع دیگه ای هم هستند؟

آناریون دونه داین -آلدویا، شانزدهمین روز از فصل کوایره در تقویم ایملادریس. 17/2/2010

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

چیزایی که یادم میاد

آرودوی از یک شاعر که یادم نمیاد ( اسمشو )

اشعار بئوولف اگه اشتباه نکنم ( ابته شباهت هست )

افسانه های سرزمین خودشون دیگه :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

تالكين به شدت از اساطير ساير ملل كمك گرفته.به خصوص از اساطير سلتي و تا حدودي يوناني.همچنين تو ساخت زبان هاش از فرهنگ هاي شرقي هم كمك گرفته و البته اسطير انگلستان(هر چند محدود هم كه هستن) هم نقش به سزايي در پرورش داستان داشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
سلام

دوستان تا اینجا کار صراحتا من از منابع تالکین حرف زدم

به نظر شما منابع تالکین چیا میتونستن باشن؟

آیا به جز ذهن خودش و الهامات خداوند منابع دیگه ای هم هستند؟

کدام خداوند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...