رفتن به مطلب
Tulkas Astaldo

افسانه های ناتمام و رضا علیزاده

Recommended Posts

the LORD of the RINGS...

همونطور که مهدی هم گفت روز پنجشنبه به هیچ وجه خبری از داستانهای ناتمام نمیتونه باشه چون فعلا تکلیفش درست حسابی معلوم نیست کی میاد و امضا و تخفیف واسه کتأبهای دیگس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.A.F_K.O.L

درود

دوستان من امروز انتشارات بودم در مورد نمایشگاه بهم گفتن بهمون غرفه ندادند وگرنه ما میخواستیم شرکت کنیم!! علت غرفه ندادن رو دیگه توضیح ندادن.

والا ما نمایشگاه سال پیش کتابایی خریدیم که که رسما مطالب ضد ج . ا داشت(نگم چه کتابی فکر کنم بهتر باشه.) بعد اینا غرفه داشتن حالا روزنه نداره!!

وارد دفتر اصلی که شدم داشتن در مورد همین داستان های ناتمام بحث میکردن. اونجوری که من فهمیدم وزرات ارشاد اذیتشون میکنه داستانهای ناتمام چاپش تموم نمیشه.(یا چیز تو این مایه ها دیر رسیدم زیاد نشنیدم :دی) اخرش هم بهم گفتن فقط دوران دوم مجوز دادن بقیش مجوز نگرفته و و فعلا چاپ نمیشه.

(دیگه صحت قضیه با خودشون! اینجا ایرانه یدفعه دیدید فردا کلا دفتر انتشارات توسط وزارت ارشاد با خاک یکسان شد تا قیامت داستانهای ناتمام چاپ نشد!!! :دی )

راستی اصلا چند بخشه این کتاب اصلی؟ از هر سه دوران یه سری موضوع داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

من امروز رفتم انتشارات و با شخص خود آقای علیزاده در مورد قصه های نا تمام صحبت کردم . ایشون گفتن که این ترجمه بسیار فرسوده کننده اس. و در قبال زحمت زیادی که مترجم میکشه , از بیرون استقبال چندانی نمیشه. اما آخر سر بهم گفتن که بازم در موردش فکر میکنن.

این کتاب 5 دوران داره که دوران اول در مورد تور و گوندولینه و دوران دوم در مورد هورین هست. که ترجمه دوتاش توی یه کتاب گنجونده شده. و همین مسئله باعث سردرگمی آقای علیزاده هم شده که بقیه دوران ها رو چطوری به این دوتا وصل کنن. یعنی همشو یه کتاب کنن یا با توجه به اینکه هورین و تور رو تو یه کتاب آوردن بقیه رو جدا کنن. که خب اینم کار قشنگی نیست.دوران دومم که دوساله که مجوز گرفته.

منم که در مورد شرکت نکردن روزنه توی نمایشگاه پرسیدم گفتن که ما میخواستیم بیایم, گفتن نیاین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Grey

مشخص نیست که آخر سر چه برنامه ای واسه دو بخش باقی مونده کتاب دارند...

و نکته جالب هم اینجاست که هردفعه یک صحبتی میشه ولی گفته های خود جناب علیزاده تموم کننده هست ، به هرحال تا اونجایی که من اطلاع دارم ، بخش آخر کتاب تنها توضیحاتی در مورد چند مورد خاص هست که نمیدونم به همراه دوران سوم قابلیت تبدیل شدن به یک کتاب رو داره یا خیر ،خصوصا از نظر محتوایی.

ای کاش از ابتدا کل کتاب با هم ترجمه میشد ، اینطوری که من در خبرهای قدیمی خوندم ابتدا بنا بر ترجمه کتاب افسانه های ناتمام بوده نه فرزندان هورین.

نهایت امیدوارم یه تصمیم گیری قطعی در مورد این کتاب بشه و مارو از سردرگمی دربیاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

قرار هم بر این بوده که کل کتاب ترجمه بشه اما خب یه سری اتفاقات افتاده که باعث شده این هدف میسر نشه.آقای علیزاده هم اضافه کردن که ترجمه ی هر دوران 2 یا 3 ماه زمان میبره.

والا این طور که من فهمیدم حالا حالاها باید منتظر بمونیم. چون حرفهای ایشون پر از دودلی بود. شایدم میخواستن دل منو و بقیه طرفدارا رو نشکنن که کمی چاشنی امید به گفته هاشون اضافه کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

بله، چرا دلخور نباشه، مردم يه كتاب "هاي- فانتزي" رو مثل لوتر ول ميكنن و به كتب مسخره هري پاتر ميپردازن !

خود من با اينكه كتب انگليسي تالكين رو شخم زدم ، همه كتابهاي ترجمه رو دارم ، ولي بقيه كه كلا ترجيح ميدن ترجمه رو نخونن و حتي بكوبنش ! به هر حال حاضر دوتا راه پيش روي ماست : حمايت از آقاي عليزاده با خريدن هرچه بيشتر كتب قبلي ، يا تشويق دوستانمون به خريد كتب ، و راه دوم هم اينه كه خودمون دست به كار شيم.

براي من راه اول راحتتر و معقول تره و به بقيه هم همين رو توصيه ميكنم .

و السلام.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خانوم شیرین: علیزاده گفت که به جز دوران اول و دوم دوران های دیگه رو ترجمه نکرده؟؟خیلی هم عالی!

فکر کنم حقیقت رو نگفته باشه.یا تو کل این چند سال حقیقتو نگفته باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia
ارسال شده در (ویرایش شده)

خانوم شیرین: علیزاده گفت که به جز دوران اول و دوم دوران های دیگه رو ترجمه نکرده؟؟خیلی هم عالی!

فکر کنم حقیقت رو نگفته باشه.یا تو کل این چند سال حقیقتو نگفته باشه!

منم دقیقا از همین تعجب کردم. اما اونجا چیزی نگفتم. ایشون گفتن که برای ترجمه ی قسمت باقی مونده فرسوده شدن که منم گفتم حداقل اینکار رو به آقای تقوی بسپارن. و بعدشم آقای علیزاده سرشون رو مبنی بر اینکه حالا ببینیم چی میشه تکون دادن.

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

عجب تایپیک طولانی و غم باری بود اصلا افسردگی مزمن حاد گرفتم

ما ایرانی های طرفدار آقای تالکین چه گناهی کردیم آخه ؟

فکر کنم اگه بریم انگلیسی شو دانلود کنیم هر روز یه جمله شو برا خودمون ترجمه کنیم زود تر از رسیدن کتاب ترجمه شده به بازار تمومش کنیم

تازه اون 12جلد تاریخ سرزمین میانه(درست گفتم دیگه ؟) و داستان های گم شده را کجای دلمون بذاریم ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

عجب تایپیک طولانی و غم باری بود اصلا افسردگی مزمن حاد گرفتم

ما ایرانی های طرفدار آقای تالکین چه گناهی کردیم آخه ؟

فکر کنم اگه بریم انگلیسی شو دانلود کنیم هر روز یه جمله شو برا خودمون ترجمه کنیم زود تر از رسیدن کتاب ترجمه شده به بازار تمومش کنیم

تازه اون 12جلد تاریخ سرزمین میانه(درست گفتم دیگه ؟) و داستان های گم شده را کجای دلمون بذاریم ...

خب این که درش شکی نیست :دیــ

درهرحال داستان های گم شده یکی از 12 جلد تاریخ سرزمین میانه هست پس جدا حسابش نکنید :پی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

در ارشاد گیره ؟ من کتاب بیارم هزار تا مورد ناجور داره که مجوز چاپ گرفته مثل جلد اول نغمه . مثلا چی توی افسانه های ناتمام مشکل داره که تو ارشاد گیره ؟ ان هذا شی عجیبا !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

گیر کردن کتاب در ارشاد ربطی به محتوای کتاب نداره ارتباط مستقیم با صاحب امتیاز انتشارات روزنه داره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

جالبه امروز زنگ زدم روزنه گفتم ببینم چه خبره و این حرفا ,وقتی در مورد داستانهای ناتمام پرسیدم خانومه خیلی ریلکس گفت تا یه هفته ده روز دیگه میاد و اون موقع بود که تحیر مرا فرا گرفت :|

کلا هر وقتی که ازشون بپرسی میتونید همین جواب رو بشنوید , فک کن دو ساله قرار دوهفته دیگه بیاد :))

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

یعنی پیام جان واقعا توقع داری چیز دیگه ای بشنوی؟

طرف میاد برای خودش با گفتن حقیقت از پشت تلفن (یا حتی حضوری) دردسر درست کنه؟! مخصوصا اگه بفهمه از طرفدار ها هستیم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

نه انتظار اونو ندارم ولی توقع دارم ملت ـو سرکار نذارن با این یه هفته ده روزشون و پیش خودشون دیگران رو چیزی فرض نکنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

فعلا که دوره دوره اتفاقات غیر منتظره ست! خدا رو چه دیدی شاید در راستای فلانی مچکریم کتاب هم به زودی منتشر شد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

من نمیدونم اگه بگن فعلا منتظرش نباشین , چی میشه؟

اتفاق خاصی نمیفته جدی... جز اینکه باهامون صادق بودن.

اصن ملت عادت کردن... :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

دوستان به جای این که بشینید تا زیر پاتون علف سبز شه برید زبان انگلیسیتون رو خوب کنید و بعد برید کتاب رو متن اصلی بخونید :دی

این به نظرم بهترین راه حل ممکن می باشد :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

اینفلترینگ وزارت ارشاد همیشه سخت بوده و هست . به یه چیزی گیر بدن ، گیر دادن . نه با کلید حل میشه (اینو گرفتی !) نه با هیچ چیز دیگه ای .

اصلان راست میگه :

چون شیر به خود سپه شکن باش فرزند خصال خویشتن باش !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
padra

دوستان این سایتی که لینکش رو زیر این متن گذاشتم کتاب داستان های ناتمام نومه نور و سرزمین-میانه رو برای فروش داره ولی طبق کامنت هایی که توی سایت خوندم نمیدونم واقعی هست یا نه کسی چیزی میدونه ؟

http://www.bekhan.com/main/?page=30&bi=1129441

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

دوستان این سایتی که لینکش رو زیر این متن گذاشتم کتاب داستان های ناتمام نومه نور و سرزمین-میانه رو برای فروش داره ولی طبق کامنت هایی که توی سایت خوندم نمیدونم واقعی هست یا نه کسی چیزی میدونه ؟

http://www.bekhan.co...e=30&bi=1129441

مثل این که واقعا بالاخره منتشر شده!!!

چون تاریخش رو هم زده ۱۳۹۲!

من الان نمی تونم سفارش بدم، اگه کسی می تونه چک کنه ببینه واقعا اومده یا نه!

اگه اومده که دست به کار شیم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

بله که کتاب اومده!

https://arda.ir/unfinished-tales-of-numenor-and-middle-earth-published/

به همۀ طرفداران تبریک میگم.دست آقای علیزاده هم درد نکنه.

البته فعلا که رو آدینه بوک نیست ولی احتمالش خیلی زیاده که اونجا هم قرار بگیره.آخه اینا برای فروش و تبلیغ بیشتر با هم قرارداد دارن.اینه که ما چشم به راهیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...