رفتن به مطلب
Elrohir

سوالات شخصیت های آردا

Recommended Posts

Finrod Felagund

پس میشه اینطور برداشت کرد که تالکین در ابتدا ائون وه رو به عنوان پسر مانوه در نظر داشته بعد نظرش رو تغییر داده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

من یک سوال داشتم با توجه به این پست https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=861&view=findpost&p=7204 در دوران سختی نولدور ازدواج نمی کردند ولی با توجه دوباره به این پست سن ازدواج 15 سال است پس یعنی 15 سال بعد از تولد فین رود دردسر ها آغاز می شوند که او نمی تواند ازدواج کند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Finrod Felagund

سیلماریلیون فصل 15 صفحه 210:

فین رود فلاگوند هیچ همسری برنگزیده بود، و گالادریل سبب را جویا شد؛ اما آنگاه که گالادریل سخن می گفت تصویری از آینده به دل فین رود افتاد و گفت : « من سوگندی خواهم خورد و باید آزاد باشم تا به عهد خویش وفا کنم و پای در تارکی بگذارم و نیز چیزی از قلمرو من باقی نخواهد ماند که پسری وارث آن باشد.»

اما آورده اند که تا بدان ساعت چنین افکار مایه ی دلسردی بر او مستولی نگشته بود، زیراآن دختری که فینرود دوست داشت آماریه از نژاد وانیار بود که او را در تبعید همراهی نکرده بود.

ولی با توجه دوباره به این پست https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=861&view=findpost&p=7204 سن ازدواج 15 سال است

ممنون میشم اگه منبع اینکه الدار در سن 15 سالگی ازدواج می کردند رو ذکر کنید !!!

الدار فقط يكبار در زندگيشان ازدواج مي كردند و اين ازدواج از روي عشق و يا با رضايت كامل طرفين صورت مي گرفت .

باز هم بدون منبع و کاملا اشتباه !!! نمونه بارزش فینوه که دو همسر داشت یا کله گورم پسر فئانور که به زور می خواست با لوتین ازدواج کنه کلا این پست اشتباهات بسیار زیادی داره ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

فین رود فلاگوند هیچ همسری برنگزیده بود، و گالادریل سبب را جویا شد؛ اما آنگاه که گالادریل سخن می گفت تصویری از آینده به دل فین رود افتاد و گفت : « من سوگندی خواهم خورد و باید آزاد باشم تا به عهد خویش وفا کنم و پای در تارکی بگذارم و نیز چیزی از قلمرو من باقی نخواهد ماند که پسری وارث آن باشد.»

اما آورده اند که تا بدان ساعت چنین افکار مایه ی دلسردی بر او مستولی نگشته بود، زیراآن دختری که فینرود دوست داشت آماریه از نژاد وانیار بود که او را در تبعید همراهی نکرده بود.

ممنون میشم اگه منبع اینکه الدار در سن 15 سالگی ازدواج می کردند رو ذکر کنید !!!

باز هم بدون منبع و کاملا اشتباه !!! نمونه بارزش فینوه که دو همسر داشت یا کله گورم پسر فئانور که به زور می خواست با لوتین ازدواج کنه کلا این پست اشتباهات بسیار زیادی داره ...

با عرض اجازت

در این پست گفته است از کتاب مورگوت رینگhttps://arda.ir/forum/index.php?showtopic=861&view=findpost&p=7207

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

بله تو کتاب حلقه مورگوت این قضیه اومده اما بهتره مثل بقیه مطالب مجموعه تاریخ سرزمین میانه بهش استناد نشه. اینها دست نوشته های پراکنده تالکین هستن و بسیاری بعدا بازنویسی شدن. مثلا در این مورد ما تورین و نلاس رو داریم که در کودکی با هم همبازی بودن اما بعدش به دلیل رشد کندتر الفها نسبت به انسانها تورین به بلوغ میرسه اما نلاس همچنان بچه میمونه و برای همین بینشون فاصله میافته. موارد متناقض اینجوری توی تاریخ سرزمین میانه زیاده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Finrod Felagund

مهدی جان دقیقا حرف دل منو زدی منابع اصلی لوتر و سیل هستند چون اگه بخوایم به تاریخ سرزمین میانه استناد کنیم کلی تناقض ایجاد میشه چون تالکین این داستان ها رو خیلی سال پیش از کامل کردن سیلماریلیون و لوتر نگاشته و خیلی از اسامی و داستان ها به طور کلی تغییر کرده اند .

به عنوان مثال تو جلد ششم بازگشت سایه : چوب ریش و کشاورز ماگوت شخصیت های پلیدی هستند و استرایدر ، تروتر نامیده میشه و در جمع یاران حلقه لگولاس و گیملی حضور ندارند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

اگر فرض را بر این بگذاریم که سن ازدواج 15 است یعنی قبل از زمان تبعید فین رود 15 ساله نبوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

با عرض اجازت

اگر فرض را بر این بگذاریم که سن ازدواج 15 است یعنی قبل از زمان تبعید فین رود 15 ساله نبوده؟

اگر بخوايم به تاريخ سرزمين ميانه استناد كنيم فينرود در سال 1300 دو درخت به دنيا اومده و در سال 1500 تبعيد شدن. كه ميشه 200 سال درختي و از اونجا كه هر سال درختي برابر با 9.5 سال خورشيدي هست فينرود در اون زمان حدود 1900 سالش بوده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

اگر بخوايم به تاريخ سرزمين ميانه استناد كنيم فينرود در سال 1300 دو درخت به دنيا اومده و در سال 1500 تبعيد شدن. كه ميشه 200 سال درختي و از اونجا كه هر سال درختي برابر با 9.5 سال خورشيدي هست فينرود در اون زمان حدود 1900 سالش بوده!

با عرض اجازت

پس با این احتساب باید ندیده اش را می دیده ولی نتجه چه شده تجرد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

راستی اون بید که توی گورپشته بود و تام بامبلدیل هم در بارش حرف زده بود ماجراش چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

راستی اون بید که توی گورپشته بود و تام بامبلدیل هم در بارش حرف زده بود ماجراش چیه ؟

بید مرد پیر ، درختی باستانی و شیطانی که بسیار کهن ساله ولی کم کم خویی شیطانی و پلید گرفته ، شاید بشه بید مرد پیرو نمایانگر خشم و تلخی طبیعت نسبت به کسانی که تلاش می کنند تا طبیعت رو نابود کنند دونست ، داستان از این قراره که هابیت ها وقتی که در سراشیبی گورپشته قرار میگیرند و به بلندی های گورپشته وارد میشن خوابالودگی و خمودگی بر اونها مستولی میشه و مری و پیپین در کنار بید مرد ( درخت بید پیر ) به خواب میرن فرودو و سم اندکی بعد که متوجه غیبت دوستاشون میشن میفهمن که اونها در دل درخت بید اسیر شدن که به دنبال راه چاره ای هستن درا ون لحظه تام بامبادیل در حال آواز خواندن میرسه و بهشون کمک میکنه تا هابیت ها از دست درخت بید نجات پیدا کنند. به طور کلی بید مرد پیر یکی از پیر ترین های جنگل قدیمی و بلندی های گورپشتس و همونطور که اشاره کردم خوی ِ پلیدش نشئت گرفته از ظلمیه که انسان ها و هابیت ها به طبیعت روا داشتن

توضیحاتی هم در دانشنامه سایت قرار گرفته که میتونی مطالعه کنی :D

موفق باشی

https://arda.ir/old-man-willow/

ویرایش شده در توسط الروس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
السار

سلام حال ساختن یه نمودار درختی از دنیای تالکین هستم ... فعلا اسامی تمامی آینور هارو ذکر کنید برام یا اگر امکان داره جایی از سایت رو معرفی کنید که تمامی شخصیت های دنیای تالکین توش باشه . مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

سلام حال ساختن یه نمودار درختی از دنیای تالکین هستم ... فعلا اسامی تمامی آینور هارو ذکر کنید برام یا اگر امکان داره جایی از سایت رو معرفی کنید که تمامی شخصیت های دنیای تالکین توش باشه . مرسی

در کتاب سیلماریلیون در قسمت در باب مایار نام چند تن ذکر شده مثل:ایلماره مستخدمه واردا،ائون وه چاووش مانوه و اوسه و اوئی نن که اوسه از خراج گذاران اولموست و همسرش اوئی نن است و ملیان که خدمت وانا و استه را کرده و همچنین اولورین کورونیر و راداگاست و الاتار و پالاندو و ..... ولی برای بقیه اسامی باید منابع دیگه رو بگردید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

سلام

من قبلا یه سری شجره نامه ساختم. میتونید از اونها استفاده کنید:

https://arda.ir/gallery/genealogies/

با چه فرمتی میخواید بسازید؟ خروجی به چه صورت خواهد بود؟

این سایت رو هم ببینید:

http://www.lotrproject.com/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
السار

ای واااای مهدی عزیز اصلا نمیدونستم که اینقدر شجرنامه دوستان درست کردند ... فکر کنم با این حال نیازی به ساختن نیست .. دوست داشتم یه کار جدید انجام بدم اما مثل این که استاد برجسته ای مثل شما دوستان واقعا عالی کار کردند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خواهش میکنم

شما میخواستید چطور اینو بسازید؟ خروجی عکس میشد یا چیز دیگه ای(مثلا html یا ...)؟

همیشه میخواستم یه فرمت اینتراکتیو ازش بسازم اما نرم افزاری که باهاش کار میکردم این اجازه رو نمیداد و چیز به درد بخور دیگه ای هم پیدا نکردم که فارسی رو ساپورت بکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
السار

خواهش میکنم

شما میخواستید چطور اینو بسازید؟ خروجی عکس میشد یا چیز دیگه ای(مثلا html یا ...)؟

همیشه میخواستم یه فرمت اینتراکتیو ازش بسازم اما نرم افزاری که باهاش کار میکردم این اجازه رو نمیداد و چیز به درد بخور دیگه ای هم پیدا نکردم که فارسی رو ساپورت بکنه.

تصمیمه خاصی نداشتم که با چه فرمتی باشه فعلا داشتم فقط داکیومنتشو آماده می کردم اما تو فکرم بود ازاول شروع کنم یعنی ارو از بالا بعد شاخه شاخه بشه یه چیز کلی و جامع

ویرایش شده در توسط السار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
daemon master

یک سوال ایا اورک ها بچه به دنیا میارند مثل انسان یا از خاک مثل فیلم (جایی که کوره ها را نشان میدهد توی ایسنگارد)با موادی درست میشن اصلا قضیه چجوریه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

یک سوال ایا اورک ها بچه به دنیا میارند مثل انسان یا از خاک مثل فیلم (جایی که کوره ها را نشان میدهد توی ایسنگارد)با موادی درست میشن اصلا قضیه چجوریه

خوب اورک ها مثل الف ها و انسانها تولیدمثل میکنند یعنی اورکهای مونث هم وجود دارند.بعد از اینکه متولد شدند،ابتدا بچه هستند و سپس رشد میکنند و بالغ میشوند.ولی تو فیلم اینگونه نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

در ضمن باید دقت داشت که تو کتاب هم به اورک های مونث اشاره ای نشده...! (با وجود قبول تولید مثلشون!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

در ضمن باید دقت داشت که تو کتاب هم به اورک های مونث اشاره ای نشده...! (با وجود قبول تولید مثلشون!)

اشاره شده که با جادو و شکنجه روی الف ها تغییر شکل دادن و این اورک ها به وجود اومدن و میتونن برا خودشون مثل الفها تولید مثل بکنن به نظرم همین دلیل کافی برای وجود اورک های مونث هست ! نیازی نیس مستقیما اشاره شه که وجود داشتند

البته .. اگه کسی مطالعه ای داره روشون بگه :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تکاور شمال

من کلمه ی ( تکثیر ) رو تو کتاب در مورد اورک ها فکر می کنم دیدم

ولی نمی دونم تولید مثل است یا خر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

ولی فکر نمیکنم کسی تا به حال به این فکر کرده بوددم شما گرم اگه کسی اطلاعاتی داره بگه مام بدونیم

ببخشید دقیقا به چی فککرده بود!؟ اطلاعاتی در چه مورد!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
daemon master

ببخشید ولی من به چیزی که تا حالاخیلی ذهنمو مشغول کرده بود فکر میکردمجمعیت و....خیلی چیزهاتولد یک اورک و... بعد چرا اونا خیلی زیاد ترن یعنی تعداد ارتش ح

اصلا اگه پیدا نمیشه دستتون درد نکنه از اینکه برای سوال من وقت گذاشتید ممنونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

ببخشید ولی من به چیزی که تا حالاخیلی ذهنمو مشغول کرده بود فکر میکردمجمعیت و....خیلی چیزهاتولد یک اورک و... بعد چرا اونا خیلی زیاد ترن یعنی تعداد ارتش ح

اصلا اگه پیدا نمیشه دستتون درد نکنه از اینکه برای سوال من وقت گذاشتید ممنونم

اول ازتون شدیدا تمنا میکنم با رسم الخط و ادبیات عادی پست بدین!!

بعدش ... درباره تولد اورک ها که بالاتر اشاره شد. شبیه الف ها تولید مثل میکردن چون کلا وجودشون از الف ها سرچشمه میگیره و تا اونجایی که یادم میاد به مرگ طبیعی نمی مردند. شاید یکی از دلایل جمعیتشون هم همین باشه که عمر طولانی (اگه نگیم نمیمردند! یادم نمیاد دوستان یاری رسانند!) داشتن .

به نظرم یکی از دلایلشونم این میتونه باشه که همگی زیر یک پرچم بودن و هیچ چیز جز همین ساختن ارتش سرشون نمیشد :) در هر حال زیاد بهش توجه نشده و یه چیز عادیه به نظرم . چیز واضحیه! سال ها فقط زاد و ولد کردن تو تاریکی دیگه این کار سختی نیست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...