رفتن به مطلب
Elrohir

سوالات شخصیت های آردا

Recommended Posts

amir18

با سلام

من یه سوال دارم

تو بحث جادوگران آبی اومده که حدود سال 1050 دوران سوم به سرزمین میانه اومدن .و گندالف حدود سال 1000 دوران سوم. ولی گندالف آخرین نفری بود که به سرزمین میانه اومده.چراااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بین اومدن اینها 50 سال فاصله هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
majid13

دوستان من اطلاعاتم نسبت به شما خیلی کمتره و اگه سوالم خنده دار هست عذرخواهی میکنم...

یه جا خوندم که گندالف یکی از حلقه ها {ناریا حلقه آتش} بهش هدیه داده شده...

اصلا چرا اون الف که اسمش یادم نیست اون حلقه رو به گاندولف داد؟ چرا مثل الروند و گلادریال حلقه رو واسه خودش نگه نداشت؟ بعدش اینکه من یادم نمیاد که توو فیلم گاندولف توو دستش حلقه ای انداخته باشه!!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

چرا آقا، من توی دستم حلقه داشتم! ببین:

https://arda.ir/forum...&attach_id=6006

چرا الکی تهمت می زنی؟! :دی

دلیل اینکه گیردان انگشت رو به گندالف داد هم این بود که خودش میخواست نزدیک دریا بمونه و از بندرگاه ها محافظت کنه. ولی حلقه ناریا نباید یه جا می موند، چون این حلقه باعث میشه در مردم شهامت و امیدواری بوجود بیاد. و گندالف بهترین کس بود که می تونست با حلقه اش این ویژگی ها رو در مردم بوجود بیاره، چون همیشه در سفر بود. یک دلیل دیگه اش هم این بود که گیردان می دونست گندالف چه مسئولیتی داره و میخواست با این کار نوعی کمکش کنه و بهش یه قدرت بزرگ بده. (البته این نظر شخصی منه)

«اما گیردان آنرا به میتراندیر سپرد، چه می دانست که او از کجا آمده است و سرانجام به کجا بازخواهدگشت. گفته بود: "این انگشتر را بگیر، زیرا کوشش و مسئولیت تو گران خواهدبود، اما بدان که در هرکاری پشتیبان توست و از فرسودگی و خستگی محفوظت خواهدداشت. این انگشتر آتش است، و با آن ای بسا بتوانی شهامت کهن را در دنیایی که رو به سردی نهاده، برافروزی. و اما خود من، دل من با دریاست؛ و در کنار سواحل خاکستری مسکن خواهم گزید، و بندرگاه ها را پاس خواهم داشت تا آخرین کشتی بادبان درکشد. آنگاه منتظر تو خواهم ماند."»

ویرایش شده در توسط گندالف ‌سفید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

دوستان یک سوال درباب ائول

در اولین برخورد ائول و آره دل در سیلماریلیون اومده که ائول افسونی گرداگرد آره دل گذاشت که آره دل نتونست بگریزه.

1- پس میشه گفت این ازدواج به زور و علی رغم میل آره دل صورت گرفته، درسته؟!

2- این چه افسونیه که ائول میتونه به کار بگیرش اما آره دل (هر دو الف هستند) نمیتونه ازش بگریزه یا باهاش مقابله کنه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

دوستان یک سوال درباب ائول

در اولین برخورد ائول و آره دل در سیلماریلیون اومده که ائول افسونی گرداگرد آره دل گذاشت که آره دل نتونست بگریزه.

1- پس میشه گفت این ازدواج به زور و علی رغم میل آره دل صورت گرفته، درسته؟!

2- این چه افسونیه که ائول میتونه به کار بگیرش اما آره دل (هر دو الف هستند) نمیتونه ازش بگریزه یا باهاش مقابله کنه؟!

در پاسخ به سوال اول که به نظر می رسه همینطور باشه چون من یادم نمیاد جایی گفته شده باشه آردهل دلباخته ائول شده باشه

در پاسخ سوال دوم هم باید بگم لزوما همه الف ها همه جور افسونی بلد نبودن و قدرت های یکسان نداشتن مثلا فکر نمی کنم الف دیگه ای می تونست افسونی که لوتین روی ملکور پیاده کرد اجرا کنه شاید ائول هم به واسطه زندگی تنها در جنگل و ارتبط نزدیکش با ارواح طبیعت یه همچین افسونی رو آموخته باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

مخالفم آقا، در مورد اقوام ما درست صحبت کنید :دیــ

تنها جایی که افسون به کار برد که نتونه از جنگل بره بیرون و مسیرشو به سمت خونه خودش خم کرد، مثل کاری که درختا سر هابیتا آوردن

البته به این موضوع که اجبار بوده یا خیر اشاره ای نشده و فقط اینو داریم:

هیچ کس نگفته است که آره دل به تمامی ناخشنود، یا زندگی او در نان الموت در طی این سال ها به نظرش نفرت انگیز بوده است.

پس میشه نتیجه گرفت نفرت نداشته، خیلی هم ناخشنود نبوده :دیــ

چون غم زیاد الف ها رو فانی میکنه و میکشه نه این که زنده نگهشون داره

مثل آرون یا لوتین که از غم زیاد مرگشون فرا رسید

پ.ن.

کمی حرف هست در مورد نسخه های اولیه بزنم که جاش اینجا نیست، خودتون برین بخونین :دیــ

فقط بگم بعدا تالکین توی مقاله Laws and Customs Among the Eldar میگه هیچ چیزی مثل ازدواج به زور در بین الدار ثبت نشده و همین حرفی رو که حدس زدم گفته

Among all these evils there is no record of any among the Elves that took another’s spouse by force; for this was wholly against their nature, and one so forced would have rejected bodily life and passed to Mandos
ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

در مورد سوال اول نظر من اينه که خب درسته که قبل از ازدواجشون عشقي بينشون نبوده اما بعد از ازدواج حتما هم زندگي نسبتا با رضايتي داشتن. اما خب در مقايسه با رضايت لوتين و آرون از اينکه با عشق عظيمشون زندگي ميکردن , آره دل از صميم قلب راضي به زندگي کردن با ائول نبوده . بالاخره بعد از گذشت اون همه سال حتما هم عادت ميکنه. چون دلبند کس ديگه اي نبوده تا حسرت بخوره و مدام مشوش و آزرده خاطر باشه.

سوال دوم: نظر من اينه که گرچه هر الفي قدرت افسونش با ديگري فرق ميکنه اما اين به اين معنا نيست که بتونه سحر ديگه اي رو نابود کنه. بنظرم تنها ميتونسته تا با استفاده از افسون مخصوص به خودش فرار کنه. نه اينکه حتما لازم باشه اون افسون ائول رو باطل کنه. شايد اصلا افسون زن ها در مقايسه با مردها تاثير کمتري داشته باشه. مگر اينکه اون افسون برخاسته از ابزاري باشه. مث گالادريل که انگشنترش باعث اون قدرت زيادش شده بود. اما آره دل براي سحرش ابزاري نداشت. و بنا بر گفته ي جناب مرغ طوفان ائول اين قدرت افسونش رو از طبيعتي دريافت کرده بود که سالها باهاش زندگي کرده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
barclona

به نظر شما چرا گاندولف مثل دوستش سارومان از یاران تاریکی نشدند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

به نظر شما چرا گاندولف مثل دوستش سارومان از یاران تاریکی نشدند؟

سخته سوالت . عين اينه كه بگي چرا ملكور فقط پليد شد ولي بقيه والار نه.

به نظرم چون قدرت اونو كور نكرده بود. در ضمن وظيفه شناس بود. تا آخرين لحظه پاي ماموريتش وايستاد. وقتي كه توي جنگ با بالروگ كشته شد ، به پاس پايبند بودن به ماموريتش ، دوباره روحش رو توي يه كالبدي ديگر دميدند و قدرتي بيش از آن چه كه داشت بش دادن( قدرتي كه سارومان هم نداشت. در واقع اين كار جبران خيانت سارومان بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

کسی میدونه اسم واقعی سوار سیاه چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

کسی میدونه اسم واقعی سوار سیاه چیه؟

هيچ سوار سياهي توسط تالكين نامگذاري نشده مگر يكي: خامول

خامول يكي از پادشاهان ايسترلينگ بود و همون سواريه كه با استاد گمجي توي هابيتون صحبت مي كنه.

بقيه ي سواران سياه و همچنين شاه جادوپيشه آنگمار نام گذاري نشدند. اما بعدا الكترونيك آرتز يه نام هايي خودش ميسازه كه كريستوفر تاييد مي كنه، منتها ما بروبچس آردا تاييد نمي كنيم :دي

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

تو این مقاله تقریبا یه چیزایی هست :

نزگول در کوئینا، اولایری نامیده می‌شدند.

زمانی که آن‌ها بر مرکبشون سوار می شدند، به سواران سیاه، بال‌های سیاه و سایه‌های بالدار نیز مشهور بودند. از دیگر نام‌های آن‌ها می توان به سایه‌ها، خادمان سائورون، نُه تن، و خادمان ارباب حلقه‌ها اشاره کرد.

تنها نام دو تن از نزگول گفته شده است. فرمانروای آنان، پادشاه جادوپیشه آنگمار بود، و بعد از او خامول، «ایسترلینگ سیاه» یا «سایه‌ی شرق»، بالاترین مقام را داشت. تالکین اشاره کرده که سه تن از آن‌ها ارباب‌های بزرگ نومه‌نوری بوده‌اند؛ ویچ‌کینگ یکی از نومه‌نوری های اصیل و خامول از بزرگان ایسترلینگ است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

با سلام.

آیا راداگاست قهوه ای در زمان نبرد حلقه نقشی داشت؟؟!!در کل میخوام راجع به راداگاست اطلاعاتی به دست بیارم.ممنون...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

تا اون جایی که من میدونم در نبرد حلقه نقشی نداشت فقط پیغام سارومان رو به گاندالف رسوند اونم نمی دونست که یه دامه برای گاندالف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

با سلام.

آیا راداگاست قهوه ای در زمان نبرد حلقه نقشی داشت؟؟!!در کل میخوام راجع به راداگاست اطلاعاتی به دست بیارم.ممنون...

این تاپیک بسیار مفیدی هست که توسط شخص راداگاست قهوه ای راه اندازی شد :? :

https://arda.ir/forum...?showtopic=1544

تا اون جایی که من میدونم در نبرد حلقه نقشی نداشت فقط پیغام سارومان رو به گاندالف رسوند اونم نمی دونست که یه دامه برای گاندالف

اتفاقا اگه راداگاست عقاب ها رو برای جویا شدن احوال گندالف نمی فرستاد , گندالف تا ابد الدهر بالای اورتانک می موند و خودتم می دونی چه فاجعه ای پیش میومد :?

*

*

یه نگارگری بسیار زیبا از جادوگران آبی هست که دلم نیومد یه پست جداگونه توی تاپیک "جادوگران آبی" براش بزنم. این که ایستاری شبیه یه موبد زردشتی{به نظر خودم البته} کشیده شده خیلی ایده ی تمیز و جالبیه:

http://tolkiengatewa..._-_Pallando.jpg

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
datalife

سلام خدمت دوستان دنیای آردا

من هم به تازگی عضو این انجمن شدم

فیلم ارباب حلقه ها رو حدود 7 سال پیش دیدم خیلی جذاب بود طوری که حتی همین الان هم اگه برای چندمین بار نگاه کنم خسته نمیشم

کلا داستان و موسیقی فیلم خیلی جذابش کرده

بقیه فیلمهای تخیلی بیشتر در مایه گرافیک فانتزی شلوغ بازی و نداشتن داستان ریشه دار هستن و به همین دلیل فقط دیدن تصاویر جذابشون اونم برای یک بار هیجان داره

اما ارباب حلقه ها و هابیت داستان قدرتمندی دارن که همه تماشاگران رو فکر درباره سرزمین میانه و دنیای آردا فرو میبره

جوری این وقایع و داستانها نوشته شده که انگار واقعا مردمی با این سبک زندگی در دوران کهن وجود داشتن و ما ازشون بی خبر بودیم

خب مقدمه رو میزارم کنار و میرسیم به مسئله اصلی

من کتاب ارباب حلقه ها و هابیت رو یه مرور کوچیکی داشتم و فقط بعضی از قسمتهاش رو خوندم که خیلی جالب بود

نکته اول اینکه واقعا داستان پیچیده ای داره و اگه فیلمو ندیده بودم اصلا چیزی از داستانش نمیفهمیدم چون خیلی اسم داره و این اسامی رو در جریان داستان توضیح میده ینی باید به دقت تمام تا آخرش بخونی تا بعد بفهمی اینا کیا بودن

سخن اصلی بنده اینه که خیلی از شخصیتهای افسانه ای کتاب و بیشتر متعلق به اهریمن در فیلمهای پیتر جکسون وجود نداره در حالی که از این شخصیتها در کتاب به شدت تعریف شده و قدرت و هیبت زیادی داشتن

مثلا شخصیت ها و اقوام زیر:

مایاها-آئوله-ملکور-مورگوت -گورتائور-گرگینهها-درائگلوین-تورینگ‌وتیل -فینرود فلاگوند- لوتین و هوآن-ایسیلدور -الندیل -گیل-گالاد-ایسیلدور -آنگولیانت و ............

به هر حال همون طور که گفتم داخل کتاب زیاد واضح نیست که این شخصیتها چه قدرت و مقامی داشتن

از دوستان میخوام که راهنمایی کنن

کدوم یک از شخصیتهای دنیای آردا منفورترین و پلیدترین بوده؟

کدوم یک از همه قدرتمند تر بوده؟(حالا چه خوب چه بد)

کدوم یک در سرزمین انسانها یا همون ادمای خوب قدرتمند ترین پادشاه بوده ؟

و مهمترین سوال اولین موجود پلید یا مکان پلید که در واقع داستانهای تالکین از اون نشأت گرفتن چی بوده؟

در واقع همه اینا مثل یه هرم میمونن که هر چه به سمت پایین میریم پیچیده تر میشه

اون راس هرم کی هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

دوست عزیز فکر نمیکنم این تاپیک جای مناسبی برای این بحث باشه.

و درمورد سوالاتون باید بگم توی انجمن نظر سنجی ها این سوال ها جواب داده شده و امکانش نیست که یه کسی به طور مطلق بتونه این سوالارو جواب بده. چون کلا جواب واحدی ندارن و هر کسی بر حسب برداشتش و سلیقه ی شخصیش نظر میده.

هم اینکه در مورد اون شخصیت هایی که فرمودین پیتر جکسون توی فیلم کم بهون پرداخته: کسانی مث فین رود و لوتین و اونگولیانت و ... اصلا توی کتاب ارباب حلقه ها و کلا دوران سوم و جنگ حلقه هیچ حضور و نقشی نداشتن و مال دوران اول هستن. بنابریان فیلم ربطی به این ها نداشته که بخواد پر رنگشون کنه. اگه تمایل دارین که راجع به این ها بیشتر بدونین باید کتاب سیلماریلیون رو مطالعه کنین که مخصوص این افراده. :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

از دوستان میخوام که راهنمایی کنن

کدوم یک از شخصیتهای دنیای آردا منفورترین و پلیدترین بوده؟

کدوم یک از همه قدرتمند تر بوده؟(حالا چه خوب چه بد)

کدوم یک در سرزمین انسانها یا همون ادمای خوب قدرتمند ترین پادشاه بوده ؟

و مهمترین سوال اولین موجود پلید یا مکان پلید که در واقع داستانهای تالکین از اون نشأت گرفتن چی بوده؟

در واقع همه اینا مثل یه هرم میمونن که هر چه به سمت پایین میریم پیچیده تر میشه

اون راس هرم کی هست؟

ضمن عرض خوشامد به شما دوست عزیز

1.ملکور که اولین ارباب تاریکی آردا بود

2.ارو ایلوواتار ،خدای یگانه کل دنیای تالکین قدرتمند ترینه که مسلما خوب هم هست

3.توی دنیای تالکین سرزمین انسان ها و بقیه موجودات جدا نیست و تنها موجودات خوب هم انسان ها نیستند .اما به نظر من {دوستان بهتر میتونن توضیح بدن}قدرتمند ترین حکومت انسان ها در گاندور بوده

4.متوجه نشدم :دی

5.راس هرم ارو هستش

بله کتاب ها یه کمی سنگین هستند اسامی زیاده ووقایع پیچیده ولی خوب بالاخره اگه علاقه مند باشین به مرور یاد میگیرن

پ.ن:این پست ها به تایپیک سوال و جواب منتقل بشه بهتر نیست ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

راس هرم پلیدی که ملکور مورگوت بوده

اولین مکان پلید هم ابونتو بود که والار رو سر مورگوت خرابش کردن

بعد از اونجا آنگباند

بعدشم موردور

در پلیدی هم.. مورگوت

بعدش سائورون(من همیشه با تلفظ این موجود مشکل دارم!! سایرون..سائرون..سائورون و...!!!)

بعدشم فک کنم ویچ کینگ

اما راس ترین..تو کل جهان ارو..تو آردا (اِئا) مانوه (البته به لحاظ مستقیم..وگرنه بازم ارو!!)

قدرتمند ترین تو ائا ملکور (قدرتمند ترینِ آینور)

بعد از اونم والار (مانوه و اولمو و تلکاس بیشتر!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
datalife

ممنون بابت توضیحاتتون

پس این طور که پیداست ایلوواتار برترین موجود در آن زمان بوده

ینی مقام خدایی داشته و کلا کارهایی رو که خدا میتونه انجام بده مثل آفرینش اعمال قدرت یا پس گرفتن قدرت و آفرینش تاریکی و روشنایی

به نظر شما این داستان غیر منطقی و ضد دین نیست؟

اگه موجود خوبی بوده پس چرا خودشو خدا معرفی کرده و بقیه اون رو میپرستیدن

در ثانی بااین همه قدرت پس چرا نابود میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

ایارنور دقیقا کی بود؟... نومه نور بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ایارنور دقیقا کی بود؟... نومه نور بود؟

هوم؟ نومه نور؟ :/

نومه نور یک مکان هست و ائارنور یک شخص

درهرحال ائارنور آخرین پادشاه گوندور بود

در بعد از سقوط فورنوست به اونجا رسید و با کمک ارتش متحدشون با الف ها تونستن شاه جادوپیشه رو شکست بدن و آنچنان ضربه ای به اون بزنن که تنها کسی که زنده موند جادوپیشه بود که فرار کرد.(اون زمان هنوز شاه نبود) بعدا ائارنور به وعده ی مبارزه ی تن به تن با شاه جادوپیشه جواب داد و در میناس مورگول گم شد

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

جادوپیشه زمانی که انسان بود جادو یاد گرفت یا وقتی که نزگول شد؟و قبلش پادشاه کجا بود؟

در ضمن انسان ها که قدرت جادو ندارن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...