رفتن به مطلب
Elrohir

سوالات شخصیت های آردا

Recommended Posts

الوه

جادوپیشه زمانی که انسان بود جادو یاد گرفت یا وقتی که نزگول شد؟و قبلش پادشاه کجا بود؟

در ضمن انسان ها که قدرت جادو ندارن...

بستگی داره جادوگری رو چی تعریف کنیم، توی کتاب میگه حلقه به پادشاهان انسان ها، جادوگران و دیگر جنگجویان داده شد

Mannish kings, sorcerers, and other warriors

درکل اطلاعات ما از نزگول بسیار کمه، مخصوصا از دوره ی قبلشون، میشه حدس زد جادوپیشه یکی از سه نجیب زاده ی نومه نوری بود که حلقه رو از سائورون گرفته بود ولی نمیشه گفت کِی جادوگری یاد گرفته

در مورد جادوگری انسان ها، ما زبان سائورون (Mouth of Sauron) رو داریم که یک نومه نوری سیاه بوده و خب توی کتاب ذکر شده ساحری هم آموخته...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

دوستان عزیز آیا ارک ها قبلا الف بودند؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

دوستان عزیز آیا ارک ها قبلا الف بودند؟؟

دوست عزیز پاسخ این سوال به تفصیل در کتاب سیلماریلیون شرح داده شده و پیشنهاد می کنم حتما کتاب رو مطالعه کنید.

اما در جواب شما به طور خلاصه می شه گفت که بله نخستین اورک ها در واقع الف هایی بودند که به اسارت ملکور در اومدند و بر اثر شکنجه و غذای مسموم به اورک تبدیل شدند و بعد ها با تولید مثل جمعیتشون زیاد شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

درباره هالدیر الف چی میدونید ؟ همونی که توی دوبرج با ارتش الفا اومد به کمک آراگورن اینا ...

من قبلنا دربارش گشتم و خوندم ولی وقتی فرزندان هورینو خوندم متوجه شدم اون هالدیری که من دربارش خونده بودم از نسل آدمیان بود ... نه اون هالدیرالف !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

درباره هالدیر الف چی میدونید ؟ همونی که توی دوبرج با ارتش الفا اومد به کمک آراگورن اینا ...

من قبلنا دربارش گشتم و خوندم ولی وقتی فرزندان هورینو خوندم متوجه شدم اون هالدیری که من دربارش خونده بودم از نسل آدمیان بود ... نه اون هالدیرالف !

خب توی کتاب که درواقع به کمک کسی نمیاد، درهرحال اون هالدیر یکی از مرزبانان قلمرو لورین بود که توی کتاب یاران حلقه اولین بار ضاهر میشه

این مدخل در فرهنگنامه ی آردا هم میتونه کمکتون کنه...

https://arda.ir/haldir-of-lorien

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

برتری نژادی کدوم الفا بیشتره ؟

من سه دسته الف میشناسم : نولدور ( که رفتن تا سرزمین قدسی اگه اشتباه نکنم ، ولی بعد دلنتگ شرزمین قبلی یعنی همون میانه شدن دوباره برگشتن جای قبلی )

سیندار ( که تا وسزای راه رفتن ولی همون جا ، نمیدونم کجا موندگار شدن! )

الفای آواری ( که کلا نرفتن ! )

هان؟ اصن درس گفتم ؟

بعد الف سیلوان چی ؟ کوجا قرار میگیره ؟

:))

اونوقت دربارهgildor inglorion چی ؟ تو فرهنگنامه رو که خوندم فقط گفته یه الف نولدور بوده که هابیتارو ملاقات میکنه ! چیز دیگه ای نیست ؟

من باید به خودشناسی برسم بالاخره !

بعد یه چیز دیگه تراندویل نولدور بود ؟ یه چیزی رو فهمیدم اینکه نژاد نولدور از سیلوان برتره ، چون تائوریل بهش گفت شما اجازه نخواهید دادپسرتون به یه سیلوان دل ببنده ... :(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

برتری نژادی کدوم الفا بیشتره ؟

من سه دسته الف میشناسم : نولدور ( که رفتن تا سرزمین قدسی اگه اشتباه نکنم ، ولی بعد دلنتگ شرزمین قبلی یعنی همون میانه شدن دوباره برگشتن جای قبلی )

سیندار ( که تا وسزای راه رفتن ولی همون جا ، نمیدونم کجا موندگار شدن! )

الفای آواری ( که کلا نرفتن ! )

هان؟ اصن درس گفتم ؟

بعد الف سیلوان چی ؟ کوجا قرار میگیره ؟

:))

اونوقت دربارهgildor inglorion چی ؟ تو فرهنگنامه رو که خوندم فقط گفته یه الف نولدور بوده که هابیتارو ملاقات میکنه ! چیز دیگه ای نیست ؟

من باید به خودشناسی برسم بالاخره !

بعد یه چیز دیگه تراندویل نولدور بود ؟ یه چیزی رو فهمیدم اینکه نژاد نولدور از سیلوان برتره ، چون تائوریل بهش گفت شما اجازه نخواهید دادپسرتون به یه سیلوان دل ببنده ... :|

برای شناختن انواع الف با صفحه ی آخر کتاب سیلماریلیون مراجعه کنید تا با دسته بندی صحیح آشنا بشید

برتری رو از چه لحاظ میخواید حساب کنید؟ هرگروه از الف ها در یک بخش مهارت خاصی داشتن و خلق و خوی متفاوت. مثلا تله ری به دریا و جنگل علاقه ی بیشتری داشتن و کشتی هایی می ساختن که غرق ناشدنی بود، نولدور اربابان معرفت بودن و در کار با فلزات و جواهرات برتری چشمگیری داشتن، وانیار به نیزه بیشتر علاقه داشتن، نولدور به شمشیر و سپر، تله ری به کمان و... (حالا شاید وقت کنم همه ی این هارو یکجا جمع کنم و توی تاپیکی که به الف ها مرتبط باشه بزارم)

درهرحال از نظر من این ها باعث برتری نمیشن و نمیشه روی گروهی از الف ها لفظ برتر گذاشت به طور کلی، به طور جزئی میشه مقایسه کرد البته.

در مورد گیلدور اینگلوریون همون قدر کافی نیست؟ :پی به هرحال اطلاعات زیادی ار این الف وجود نداره، مگر همون هایی که از دیدارش با فرودو در کتاب یاران حلقه یاد میشه، نولدوری از خاندان فین رود فلاگوند (خاندان رو اقوام نگیرید)، چندین فرضیه ی دیگه هم موجوده که وقت زیادی رو برای توضیح میطلبه و این رو که به کتاب سیلماریلیون تسلط بیشتری داشته باشید که بشه بیشتر روش بحث کرد

تراندویل هم خیر، از نژاد سیندار هست، الف های سیلوان یا جنگلی از اخلاف نژاد ناندور محسوب میشن. درهرحال این حرف رو از روی نژاد نزده از نظر من چون خودش حتی از خاندان سلطنتی سیندار هم نیست که خیلی متفاوت باشه، احتمالا به این علت گفته که چون لگولاس شاهزاده هست و تائوریل یه فرد عادی. درهرحال بگذریم که بحث فیلم جاش اینجا نیست...

اسامی شاید نزدیک باشن اما همونجایی که گفتم برید، با توجه به توضیحاتم کاملا مشخص میشه :(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow
نولدوری از خاندان فین رود فلاگوند (خاندان رو اقوام نگیرید)

من فقط یه نکته به توضیحات دوست خوبم اضافه کنم حالا شاید خیلی هم مربوط نباشه ولی احساس کردم اینجا جاشه!

به نظرم این واژه "house " رو در ترکیباتی مثل "house of Finrod " یا امثال این "خاندان" ترجمه نکنیم بهتر باشه شاید معادل عربیش رو بشه "اهل بیت" گرفت که لزوما خویشاوند نیستند در مورد معادل فارسی من خودم به نتیجه قطعی نرسیدم شاید بشه از واژه "نزدیکان" استفاده کرد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

ببخشید دوستان،تو سیل به این اشاره شده که ملیان از نژاد والاره.این دقیا یعنی چی؟یعنی الان چه رابطه ای بین اینا وجود داره؟

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

ملیان والـا نیست. مایا هست. اما والـار و هم مایار هر دو گروه جزو آینور هستند و برای همین توی دسته بندی همشون قدسیان حساب میشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

بله البته این که مشخصه ولی اگه صفحه67سیل خط اول رو نگاه کنید سوال منو متوجه می شید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

صفحه ی اول سیلماریلیون من اینو نوشته:

<< و درآن زمان چنین واقع گشت که اورومه سواره از برای نخجیر رو به خاور نهاد و ...>>. :-bd

ببخشید . خط اول ِ سیلماریلیون من صفحه ی 67..:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

ببخشید دوستان،تو سیل به این اشاره شده که ملیان از نژاد والاره.این دقیا یعنی چی؟یعنی الان چه رابطه ای بین اینا وجود داره؟

ممنون

منظورش اینه که از همون جنس والار ه!

مایار وجودشون از همون جنس والار هست و همه آینو حساب میشن ... دسته ای که بلند مرتبه تر اند میشن والار پایین ترا میشن مایا.

در باره ملیان هم ...

خوب میدونیم که مایار و والار میتونستن تو آردا به کالبدی ظاهر بشن که البته این کالبد اونارو محدود به همین دنیای خاکی می کرد

ملیان مایا بود ...

اما روحا مایا بود!!

و به کالبد یک الف در اومد

ینی جسمش با الفها فرق نمی کرد (به نظرم من!) و به همین واسطه هم تونست با الوه ازدواج کنه و بچه هم بیاره!

ویرایش شده در توسط NobleLord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

منظورشون صفحه ی 77 بوده

درهرحال اونجا درسته نوشته Melian was a Maia, of the race of the Valar اما چطور بگم، به نظرم به معنی از نژادی که فکر میکنیم نیست، منظورش هم نژادیه که والار هم هستن هست، یعنی آینور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

سلام و تشکر بابت جواب های سوالات قبلی

در مورد گلد بری اطلاعات می خواستم .

اگه لطف کنین ممنون میشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

سلام و تشکر بابت جواب های سوالات قبلی

در مورد گلد بری اطلاعات می خواستم .

اگه لطف کنین ممنون میشم.

این تاپیک رو مطالعه کنید و اگر سوال و نظری داشتید بحث رو در همون تاپیک دنبال کنید.

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=771&hl=%DA%AF%D9%84%D8%AF%D8%A8%D8%B1%DB%8C&fromsearch=1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

آقا من میگم فقط الف ها نیمه الف ها و ساحر ها بد نمیشن

چون بقیه‌ی نژاد ها تا قدرتی مثل قدرت سائرون دستشون بیفته وسوسه میشن و بد میشن ‏‎@};-@};-‎

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

آقا من میگم فقط الف ها نیمه الف ها و ساحر ها بد نمیشن

چون بقیه‌ی نژاد ها تا قدرتی مثل قدرت سائرون دستشون بیفته وسوسه میشن و بد میشن ‏‎ @};-@};-‎

اگه منظورت از ساحرها همون مایارـه که خود سایرون هم یک مایار بود و بد شد.والبته سارومان هم همین طور.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

سائرونو نمی دونم ولی سارمان یه مایاره خرفت قدرت طلب بود که گول حرفهای سائرونو خورد دقیقا مثل اون تیکه که آراگورنو...رفته بودن جلوی دروازه های سیاه.بعد مشاور سائرون اومد و الکی گفت فرودو مرده

.م.‏‎@};-‎

حالا که قشنگ فکر کردی (فئانور).میبینی که واقعاً حق با منه

نه؟‎8)‎

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

الف به قول شما"بد"هم داریم!

ائول الف تاریک.شاید اون از قدرت زیاد "بد"نشده ولی یه الف خبیث بود.

سائرونو نمی دونم ولی سارمان یه مایاره خرفت قدرت طلب بود که گول حرفهای سائرونو خورد دقیقا مثل اون تیکه که آراگورنو...رفته بودن جلوی دروازه های سیاه.بعد مشاور سائرون اومد و الکی گفت فرودو مرده

.م.‏‎ @};-‎

حالا که قشنگ فکر کردی (فئانور).میبینی که واقعاً حق با منه

نه؟‎8)‎

خب شما گفتی ساحر ها بد نمیشن منم سارومان رو مثال زدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

من دیگه حرفی ندارم‎@};-‎

‏.

‏.

‏.

‏.

‏.

‏.

‏.

شوخی کردم ولی من واسه اون الفه هیچ خبری نداشتم

بعدم...

‏.

بحث ما سر قدرت زیاد بود ها؟‎@};-‎

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

الف به قول شما"بد"هم داریم!

ائول الف تاریک.شاید اون از قدرت زیاد "بد"نشده ولی یه الف خبیث بود.

خب شما گفتی ساحر ها بد نمیشن منم سارومان رو مثال زدم.

این جا یه سوال از دوتون دارم !

الف بد یعنی چی ؟! و اون رو چی معنی می کنید ؟!

از طرفی ائول قضیه اش فرق می کنه

تا جایی که یادم اون فقط به فکر خانواده اش بود هر چند آخر کار یه کار اشتباه کرد اما به نظر از فرط ناچاری بود

به ماهان : دقیقا الان سوال شما پیارمون چیه ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

آقا جان من منظورم از سؤالم اینه که مثلا کسی مثل برومیر با دیدن حلقه وسوسه شد خوب چون آدم بود ولی کسی مثل لگولاس این طوری نبود.

میخوام اینو بگم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

آقا جان من منظورم از سؤالم اینه که مثلا کسی مثل برومیر با دیدن حلقه وسوسه شد خوب چون آدم بود ولی کسی مثل لگولاس این طوری نبود.

میخوام اینو بگم.

آهان الان گرفتم حرفت رو :دی

بدی برای همه هست و همه دچار بدی می شن

مثل نمی تونیم بگیم ساحر ها همشون خوبن و یا الف ها تماما پاک هستن

تمام نژاد ها معروف آردا هم خوب داشتن و هم بد نمی تونیم بگیم یه نژاد دچار وسوسه نمی شن و ...

مثال می زنم برات :

والار هم بد داشتنم نمونه ی بارزش ملکور

ساحر ها که در واقع همون مایار هستن که اگه مایار بدونی مصداقش سائرون و سارومان و اگه ساحر بدونی باز سارومان

الف ها هم از این قضیه مستثنی نیستند

برای مثال فئانور که عاشق سیلماریل ها شد و یا لرد دوریات که باز اون هم دچار وسوسه ی سیلماریل ها شد

و ...

در واقع من این جوری برداشت کردم که از جرف هاتون سه نزاد الف ها و نیمه الف ها و ساحر ها بد نمی شن که بهتون نشون دادم که می تونند بد بشن و گمراه بشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

بله همه‌ی کسانی که گفتید یا عاشق شدن یا قدرت طلب بودن مثل سارومان.ولی آدمی مثل برومیر وقتی بد میشود که نزدیک حلقه بود و برعکس آراگورن نیمه الف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...