رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

Peredhil

سلام،

نمیشه حجم 150kb آپلود عکس برای پس زمینه رو به 500 یا 450kb افزایش داد؟ چرا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد الکساندر سان

پیشنهاد راه اندازی ایفای نقش سرزمین میانه رو میدم.... نیاز به توضیحی هست؟

ویرایش شده در توسط لرد الکساندر سان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

پیشنهاد راه اندازی ایفای نقش سرزمین میانه رو میدم.... نیاز به توضیحی هست؟

یه سر به این تالار بزنید:

کتاب سرخ سرحد غربی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

با سلام یه سوال داشتم اونم اینکه برنامه ای برای فرهنک لغات کوئنیا هم دارین که به ترتیب حروف الفبا شروع به ترجمه کنیم؟ اینجوری در پایان کار یه فرهنگ لغت کوئنیا به فارسی و فارسی به کوئنیا داریم. لطفا پاسخ دهید.

با تشکر از مدیران آردا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

یک انتقاد شدید داشتم. مسابقه معما در تاریکی چرا دیگر برگزار نمی شود؟ خیلی وقت است که برگزار نشده.چرا؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

من یک پشنهاد می دهم: دوباره تاپیک گفتگوی عمومی اعضا را باز کنید. یا تاپیکی به همین نام باز کنید. دلایل بسته شدن آن را خوانده ام اما شما فرض کنید کسی عکسی از دنیای تالکین دارد و نمی خواهد آن را در نمایه بگذارد پس آن را در کجا بگذارد؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد الکساندر سان

sghl...

پیشنهاد دارم اعضای غیر فعال و اکانت های فیک رو پاک کنید. یه پاکسازی بشه کلا خوبه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

آقا چرا نژاد نزگول برای انتخاب وجود نداره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

آقا چرا نژاد نزگول برای انتخاب وجود نداره؟

مگه نزگول هم نژاد بود؟

نزگول انسان بودند که در دام سائرون افتادند پس یک نژاد مستقل به حساب نمیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

اگه نزگول نژاد نیست چرا در یکی از نظر سنجی های جنجال بر انگیز چند ماه پیش نزگول هم به عنوان یک نژاد،جزء موارد انتخابی بود؟ @};-

اتفاقا بحث های زیادی هم اونجا صورت گرفت که آيآ نزگول نژاد هست یا نه.و در نهایت همه قبول کردن که نزگول نژاده!

اینم از تایپک:

https://arda.ir/forum...?showtopic=1939

من هم پینهاد میکنم نژاد نزگول رو اضافه کنید

با تشکر

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نزگول که نژاد نیست. یکی از خصیصه های نژاد اینه که بتونه نسلش رو ادامه بده اما نزگول تولید مثل نداشتن.

اما چندتا از گزینه های دیگه هم نژاد نیستن و مشکلی نیست. نزگول رو هم اضافه کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mohadeseh

پیشنهاد جالبیه آرماندو...........به نظر منم که اگه اینطور باشه هم جمعیت سایت بالا میره هم درکنار بحثای دوستانه درمورد گروه ها هم بحث میشه.......یه لطف مثبتی هم داره اینه که بچه ها اطلاعاتشون درمورد کل داستان بیشتر و بیشتر میشه و دنیای تالکین رو اونطور که باید بشناسن میشناسن......در ضمن چیزی که زیاده اسمای کاربرایی که اسمشون اسم یکی از شخصیتاس پس ممکنه که یه سرزمین یا یه مکان نزدیک به چن تا گروه داشته باشه.....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

Aya Arda

درود بر آردایی های گرامی

راستش یه پیشنهاد داشتم و به عنوان عضو کوچکی از آردا میخواستم پیشنهاد رو به مدیران برسونم و اونم اینه که میشه برای بیشتر کردن جنب و جوشها و فعالیت های آردا از اعضا بخوایم واسه فعالیت های خودشون گروه هایی رو تشکیل بدن که هر گروه یه قلمرو (که اسم گروهشونه) و یه حاکم موقت (که به رای اعضای گروه برای مدتی مشخص انتخاب میشه) و اسمش هم اسم مثلا یکی از والار باشه. و فعالیت هاشون هم در زمینه های مختلف باشه مثلا تهیه فرهنگ لغات و ترجمه ها و مقالات و آثار هنری و جذب اعضای جدید به طورکلی هر فعالیتی که سبب پیشرفت آردا و تالارها بشه ، رو انجام بدن. ضمنا جایزه منحصر به فردی برای این کار تعیین بشه. راستش پیدایش این ایده این بود که سایت هایی رو میدیدم که اعضای اونها خیلی فعالتر و از نظر جمعیت خیلی از آردا بیشتر بودند البته این رو هم بگم که درسته اونا سایت های خارجی و بین المللی هستند و امکانات و شرایط اونا با ما فرق داره و آردای ما ایرانیه اما به نظر من آردا ظرفیت این رو داره که اعضاش رو از 4000 عضو به400000 عضو و شاید هم بیشتر برسونه. منظورم اینه که جوونهای ایران خیلی تعدادشون زیاده و اردا هم فضای تودل بروییه. خوشبختانه کل ایران هم به اینترنت دسترسی دارن., واینکه کار گروهی بهترو گسترده تر از کار فردیه امر روشنیه و سریع تر هم پیش میره و نقطه ضعفهای همدیگه رو هم تصحیح میکنن.ضمنا با معرفی قسمتی برای اعضای جدید و معرفی قلمروها و حاکمان و پیروان و... به اونها هم اجازه انتخاب و عضو شدن در یکی از قلمرو ها رو بدیم. از بزرگان سایت هم میخوام که اگه این فعالیت تایید شد دستور تعیین و تعریف قوانین و فعالیت ها و تشکیل قلمرو ها و حاکمان و پیروان رو بدن. قطعا خالی از لطف نخواهد بود. با سپاس از همه آردا

NAMARIE :D

ابته این رو هم اضافه کنم اونم اینکه تعداد قلمرو ها محدود به تعداد والار و فعالیت ها هم محدود به کارهای تالکین و آردا و دنیاهای فانتزی باشه بنظرم بهتره. ضمنا اگه تعداد قلمروها محدود باشه از هرج و مرج و گروههای کم جمعیت غیر ضروری جلوگیری میشه. کلی هم میشه واسه اعضاهای فعال قلمرو ها جایزه تعیین کرد که از طرف حاکمان به مدیران سایت معرفی میشن و توی پادکستها و... هم نتایج اعلام میشن این کار هم توی هر گروه و همچنین بین گروههای دیگه یک نوع رقابت دوستانه و سازنده رو در چی داره.(بنظرمن از جوایزی مانند جوایز بازی های کامپیوتری که برای آردا و پیشرفت فرهنگی و هنریش تاثیری نداره هم بهتره). وسایلی مثل sting-Anduril-Glamdring-Orcrist-Uruk hai Larp-Morgul Blade( اوروک های لارپ شمشیر اوروک هی هاست)و زره میتریل و عصای گاندالف و عصای سارومان و شمشیر تراندویل و کمان لگولاس و بلک آرو و هرچیزی دیگه که میشه واسه فعالیت های مختلف برگزید.

namarie :|

متوجه مزیت اینکار نشدم. ما الان تیم ترجمه داریم که داره یکدست و منسجم کار میکنه و فرهنگنامه رو ترجمه میکنه. تیکه تیکه کردن و مجزا کردن این گروه چه مزیتی میتونه داشته باشه؟

این حاکم موقت چه کاری قراره انجام بده؟ چه فایده ای داره؟ این گروه بندی ها(که سال های قبل هم پیشنهادش رو داده بودن و به این فیلد نژاد در اطلاعات پروفایل منجر شد) بیشتر توی ایفای نقش و مسابقات و کارهای تفریحی کاربردی هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

ببخشید نمیشه یه تقویم آردایی درست کرد که مناسبت های آردایی تو اون نوشته بشه؟! اینطوری خیلی کارآمد تر و منظم تر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

ببخشید نمیشه یه تقویم آردایی درست کرد که مناسبت های آردایی تو اون نوشته بشه؟! اینطوری خیلی کارآمد تر و منظم تر میشه

ضمیمه ماهنامه یک تقویم داشت که مناسبت های اردایی رو هم داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

نه منظورم یه تقویم برای خود سایته.طوری که مثلا لینکش تو صفحه ی اصلی باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کاملترین تقویم اینجا هست:

https://arda.ir/history-of-arda

اگه میخواید به صورت تقویم(با عکس و ...) در بیارید میتونید خودتون اینکار رو انجام بدید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

سلام بنده یه پیشنهاد داشتم که امید وارم موافقت کنید.نظرتون چیه که تغییرات فیلم ارباب حلقه ها و هابیت رو نسبت به کتاب توی سایت (فروم)ترجمه کنیم و بزاریم؟اگه موافقت کنین من لینک منبع و اینا رو هم بدم.

هیچکس موافق نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد الکساندر سان

سلام...می میگم باید الان باید به فن فیکشن نویسی بیشتر اهمیت بدیم... اونم نه فن فیکشن های سطحی... تیمی از نویسندگان رو جمع کنیم و یه داستان خوب بنویسیم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

سلام...می میگم باید الان باید به فن فیکشن نویسی بیشتر اهمیت بدیم... اونم نه فن فیکشن های سطحی... تیمی از نویسندگان رو جمع کنیم و یه داستان خوب بنویسیم...

می تونی یکم بیشتر توضیح بدی ؟؟همین الانم که توی سایت فن فیکشن هس که...

اقا راستی یه پیشنهاد دیگه:چرا مطالب فن فیکشن رو از ایفای نقش جدا نمی کنید ؟الان دو تا تالار «سرزمین میانه» و «کتاب سرخ سرحد غربی» برای فن فیکشن و ایفای نقش هستند ولی الان توی کتا سرخ تاپیک هایی هس که مر بوط به ایفا نیس،همچنین توی اون یکی تالار یه تاپیکایی هس که مربوط به ایفا و رول پلینگ ان.به نظر تاپیک ها رو جدا کنید و توی تالار مربوط به خودشون قرار بدین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

چرا نمره هایی که به خاطر کاربر برتر داده می شود در پروفایل فقط جمع آن ها موجود است ولی دلیل اعطای آن نوشته نشده؟ و همچنین کاربرانی که به 15 امتیاز رسیده اند امتیاز آن ها 15 نوشته نشده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

متوجه مزیت اینکار نشدم. ما الان تیم ترجمه داریم که داره یکدست و منسجم کار میکنه و فرهنگنامه رو ترجمه میکنه. تیکه تیکه کردن و مجزا کردن این گروه چه مزیتی میتونه داشته باشه؟

این حاکم موقت چه کاری قراره انجام بده؟ چه فایده ای داره؟ این گروه بندی ها(که سال های قبل هم پیشنهادش رو داده بودن و به این فیلد نژاد در اطلاعات پروفایل منجر شد) بیشتر توی ایفای نقش و مسابقات و کارهای تفریحی کاربردی هست.

با سلام به مهدی عزیز

همانطور که در پیامم به جناب عالی عرض کردم اینجا هم برای دوستانی که سوالی شبیه به سوال جناب عالی داشتن جوابی بدم. تا اونها هم بتونن جوابی داشته باشن. اینکه جواب سوال اولتون که از هم پاشیدن گروه منسجمتون چه فایده ای داره باید عرض کنم که این گروه اونطور که از زحماتشون پیداست هم سنشون بالاتر از اعضای جدید سایته و هم اطلاعاتشون و تجاربشون بالاست پس اگر بخوان هر کدومشون رهبری تیمی از این تیمهایی که عرض کردم رو به عهده داشته باشن میتونن سریعتر و بهتر عمل کنن. متاسفانه هنوز مردم کشورمون نمیخوان قبول کنن که چندین نفر باید کار کنن و یک نفر مدیریت کنه نه اینکه یک نفر کار کنه و چندین مدیر داشته باشه . چیزی که توی خیلی از ادارات و... میبینیم متاسفانه. لازمه پیشرفت و بیشترشدن و گرمتر شدن محیط آردا به نظر من اینه که اعضای جدید رو که سن کمتر و انرژی و هیجان بیشتری نسبت به کار های آردا دارن رو مشارکت بدین و از انرژی جوان تر ها هم کمک بگیرین و نذاریم مثل دنیای بیرون در حاشیه باشن. اونطور که میبینم بیشترشون از 15 تا 19 سالن. و وقت اضافه هم دارن اما دوستان قدیمیتر امکان داره شاغل باشن و یا متاهل باشن پس دغدغه های جدید واسشون ایجاد شده به خاطر همین برنامه ای که باید یک ماه آماده بشه چندماه طول میکشه. مثلا ترجمه یک حرف توی فرهنگنامه باید به نظرم کمتر از یک هفته تموم بشه(که اگه یه تیم صدنفره پشتش باشه این کار شدنیه و هر نفر ممکنه 5تا10 لغت رو ترجمه کنه) در صورتی که ماهها ممکنه طول بکشه. به نظرمن تا الان باید فرهنگ لغات کوئنیا به فارسی و بلعکس و زبان سیاه و بلعکس و سینداری و بلعکس و ... تا حالا به شکلی حجیم و منسجم آماده میشد. خدمت دوستام این توضیح رو اضافه کنم: توی دنیای امروز گروههای بزرگتر و منسجمتر و هماهنگ تر کارشون بهتر و سریعتر و تاثیر گذار تر از کار افراد دیگه س. من سایت هایی رو دیدم که توی اونها گروهها حتی شعرهای خودشون رو الفی میکنن و میخونن و فایلهای صوتی شون رو هم واسه مهمانها و بقیه اعضا به مدیران سایت میدن. خب این نتیجه یک کار تیمی و گروهیه. اما این گفته مهدی عزیز کاملا درسته که گروهی برای این کارها موجوده و منسجم داره کار میکنه اما آیا بهشون فشاری نیومده؟ مگه توی پادکست 52 دادشون در نیومد که خسته ن؟ ماهی یه بار یه فایل صوتی آدمو خسته میکنه؟ نه. بلکه خستگی اونها برای زندگی روزمره و کارهای خارج از آرداس و مسئولیتهایی دارن قطعا . برای همین هم وقتی هرکدوم از ایشان بخوان کارهای 50 نفر رو راهنمایی و رهبری کنن و جمع بندیهاشون رو در ماه طی یکی دوساعت تماشا و گوش بدن ویا بخونن فکر نکنم که دیگه نه خسته بشن ونه از کار و زندگی بیفتن. تازه رقابت سازنده ای هم ایجاد میشه. جمعیت سایت هم دیگه 4000 نفر نیست(یعنی ایران نمیتونه 400000نفر جوون تالکینی به ما بده؟). با سپاس از مهدی عزیز و دوستان آردا

از دوستان آردایی میخوام که پیشنهاد شماره 1238 رو هم بخونن

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

با سلام به مهدی عزیز

همانطور که در پیامم به جناب عالی عرض کردم اینجا هم برای دوستانی که سوالی شبیه به سوال جناب عالی داشتن جوابی بدم. تا اونها هم بتونن جوابی داشته باشن. اینکه جواب سوال اولتون که از هم پاشیدن گروه منسجمتون چه فایده ای داره باید عرض کنم که این گروه اونطور که از زحماتشون پیداست هم سنشون بالاتر از اعضای جدید سایته و هم اطلاعاتشون و تجاربشون بالاست پس اگر بخوان هر کدومشون رهبری تیمی از این تیمهایی که عرض کردم رو به عهده داشته باشن میتونن سریعتر و بهتر عمل کنن. متاسفانه هنوز مردم کشورمون نمیخوان قبول کنن که چندین نفر باید کار کنن و یک نفر مدیریت کنه نه اینکه یک نفر کار کنه و چندین مدیر داشته باشه . چیزی که توی خیلی از ادارات و... میبینیم متاسفانه. لازمه پیشرفت و بیشترشدن و گرمتر شدن محیط آردا به نظر من اینه که اعضای جدید رو که سن کمتر و انرژی و هیجان بیشتری نسبت به کار های آردا دارن رو مشارکت بدین و از انرژی جوان تر ها هم کمک بگیرین و نذاریم مثل دنیای بیرون در حاشیه باشن. اونطور که میبینم بیشترشون از 15 تا 19 سالن. و وقت اضافه هم دارن اما دوستان قدیمیتر امکان داره شاغل باشن و یا متاهل باشن پس دغدغه های جدید واسشون ایجاد شده به خاطر همین برنامه ای که باید یک ماه آماده بشه چندماه طول میکشه. مثلا ترجمه یک حرف توی فرهنگنامه باید به نظرم کمتر از یک هفته تموم بشه(که اگه یه تیم صدنفره پشتش باشه این کار شدنیه و هر نفر ممکنه 5تا10 لغت رو ترجمه کنه) در صورتی که ماهها ممکنه طول بکشه. به نظرمن تا الان باید فرهنگ لغات کوئنیا به فارسی و بلعکس و زبان سیاه و بلعکس و سینداری و بلعکس و ... تا حالا به شکلی حجیم و منسجم آماده میشد. خدمت دوستام این توضیح رو اضافه کنم: توی دنیای امروز گروههای بزرگتر و منسجمتر و هماهنگ تر کارشون بهتر و سریعتر و تاثیر گذار تر از کار افراد دیگه س. من سایت هایی رو دیدم که توی اونها گروهها حتی شعرهای خودشون رو الفی میکنن و میخونن و فایلهای صوتی شون رو هم واسه مهمانها و بقیه اعضا به مدیران سایت میدن. خب این نتیجه یک کار تیمی و گروهیه. اما این گفته مهدی عزیز کاملا درسته که گروهی برای این کارها موجوده و منسجم داره کار میکنه اما آیا بهشون فشاری نیومده؟ مگه توی پادکست 52 دادشون در نیومد که خسته ن؟ ماهی یه بار یه فایل صوتی آدمو خسته میکنه؟ نه. بلکه خستگی اونها برای زندگی روزمره و کارهای خارج از آرداس و مسئولیتهایی دارن قطعا . برای همین هم وقتی هرکدوم از ایشان بخوان کارهای 50 نفر رو راهنمایی و رهبری کنن و جمع بندیهاشون رو در ماه طی یکی دوساعت تماشا و گوش بدن ویا بخونن فکر نکنم که دیگه نه خسته بشن ونه از کار و زندگی بیفتن. تازه رقابت سازنده ای هم ایجاد میشه. جمعیت سایت هم دیگه 4000 نفر نیست(یعنی ایران نمیتونه 400000نفر جوون تالکینی به ما بده؟). با سپاس از مهدی عزیز و دوستان آردا

اتفاقا به نظر من هم خیلی خوبه که گروه ایجاد بشه.هم کار گروهی و هم اینکه محض فان.مثلا ما قبیله هایی از الف ها،اورک ها،انسان ها،و بهخصوص هابیت های گرامی داشته باشیم.به نظرم خیلی خوب میشه که.راستی درباره اون پیشنهاد های من کسی نظری نداره؟

یادم رفت بگم مثلا همین کار تغییرات فیلم هابیت و لوتر رو میتونیم گروهی انجام بدیم.

یه تورنمنت هایی هم بین گروه ها برگزار بشه خوبه به نظرم.کلا جو رقابتی میتونه به سایت کمک کنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...