رفتن به مطلب
3DMahdi

اخبار «هابیت: برهوت اسماگ»

Recommended Posts

Thorin Oakenshield

دوست گرامی فکر نکنم من چنین چیزی گفته باشم

من در اون اون جمله گفتم که گفتید آدم باید خودش از فیلم خوشش بیاد و بحث کلی کردم منظورم شخص خاصی نبود

امیدوارم که در ساختن انیمیشن موفق باشید

این بحث رو میشه در نمایه شما یا من یا پیام خصوصی ادامه داد تا در تاپیک اخبار

چون بحث های زیادی هست که اونجا راحت تر میتونیم بگیم

از جمله اینکه گفتید لوتر 2 خیلی تغییرات داشت که کلا مخالفم چون دوبرج در میان سه گانه ارباب حلقه ها وفادارترین نسخه به کتاب بود

و اینکه گفتید اقتباس کتابخوانی نیست و اگه قرار باشه جز به جز کتاب مورد اقتباس باشه بهتره بریم کتابشو بخونیم که کاملا موافقم

مرسی

بله قسمت اول که بیشتر از دوم بود و قسمت سوم از اول بیشتر... ولی مهم اینه که خوب جواب داده و واقن به فیلم نشسته! در هابیت 1 هم محشر بود اقتباسش! 2 رو که ندیدم ولی با 3 دیدن فقط 3 دقیقه ی اول فیلم میخکوب شدم از بس که خوش ساخت بود... بله درکل منظورم اینه که دوستان یکسره میگن تحـــریف (به جای اقتباس)، خوب یادشون باشه که همین تحریفها در لوتر هم بود ولی همه نمیدونم چرا عاشق لوترن ولی هابیت رو ندیده بدشون میاد!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

مرسی

بله قسمت اول که بیشتر از دوم بود و قسمت سوم از اول بیشتر... ولی مهم اینه که خوب جواب داده و واقن به فیلم نشسته! در هابیت 1 هم محشر بود اقتباسش! 2 رو که ندیدم ولی با 3 دیدن فقط 3 دقیقه ی اول فیلم میخکوب شدم از بس که خوش ساخت بود... بله درکل منظورم اینه که دوستان یکسره میگن تحـــریف (به جای اقتباس)، خوب یادشون باشه که همین تحریفها در لوتر هم بود ولی همه نمیدونم چرا عاشق لوترن ولی هابیت رو ندیده بدشون میاد!!!

امتیاز من به سفر غیرمنتظره 65 بود در صورتی که به هیچ کدوم از سه گانه ارباب حلقه ها نمره کمتر از 90 نمیدم که این بحث مفصلی داره که در این تاپیک محل بحث نیست

اون تبلیغات برای منم جذاب بود این خاصیت تبلیغ که باید آدمو به فیلم جذب کنه و لزوما اون فیلم شاید به نفس گیری تبلیغ نباشه!

بحث اقتباس رو من دارم روش کار میکنم پس انرژِی خودتونو نگه دارید که تا سر تاپیک مفصلا بحث کنیم

البته در مورد تفاوت لوتر و هابیت خدمت شما بگم:

1)کتاب ارباب حلقه ها کتاب بهتری نسبت به هابیته و پتانسیل سینمایی بهتری داره

2)ارباب حلقه ها شخصیت های منفی بسیار قدرتمندی داره که هابیت نداره

3) طراحی جلوه های ویژه در ارباب حلقه ها ها بهتره و تعدد لوکیشن در اراب حلقه ها بیشتر به چشم میخوره

4)ارباب حلقه ها رو میتونیم یک حماسه -فانتزی کامل در نظر بگیریم ولی میتونیم بگیم هابیت کتابی بر مبنای صرفا ماجراجوییه و موضوعش کودکانه تر هست

5) تدوین ارباب حلقه ها بخصوص از سفر غیرمنتظره خیلی بهتره و فیلم ارباب حلقه ها صحنه های اضافی خیلی کمی داره که باید حذف شه برخلاف هابیت که اگه تدوینگر شجاعی داشت ممکن بود یک نسخه 120 دقیقه ای از سفر غیرمنتظره راهی سینما کنه!

6)موسیقی در ارباب حلقه ها در اوج خودش بود و میتونیم بگیم از کامل ترین موسیقی های تاریخ سینماست در حالی که موسیقی هابیت این حالتو نداره

7)چهره پردازی که در ارباب حلقه ها خیلی طبیعیه و در هابیت استفاده زیاد از جلوه های ویژه کاررو خراب کرده و بخصوص عناصر شر فیلم خوب در نیومدن

8)استفاده ببیش از حد پیترجکسون از جلوه های ویژه که سعی کرده با اون خلا داستان رو بپوشونه در صورتی که در ارباب حلقه ها تعادل خوبی بین جلوه های ویژه و استفاده از لوکیشن های طبیعی برقرار بود

و...

اینها باعث شه ارباب حلقه ها یک شاهکار سینمایی باشه و هابیت نهایتا یک فیلم خوب

یک خبر هم در باره هفته دوم اکران هابیت:

اگر چه قسمت دوم فیلم Anchorman در سه روز نخست بیش از/28 میلیون دلار و در پنج روز نخست بیش از 41/75 میلیون دلار فروخت ولی در برای دومین هفته باز هم هابیت صدرنشین سینماهای آمریکای شمالیه و در رقابت با این فیلم پیروز شده

http://www.boxoffice...n-tuesday-night

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

امتیاز من به سفر غیرمنتظره 65 بود در صورتی که به هیچ کدوم از سه گانه ارباب حلقه ها نمره کمتر از 90 نمیدم که این بحث مفصلی داره که در این تاپیک محل بحث نیست

اون تبلیغات برای منم جذاب بود این خاصیت تبلیغ که باید آدمو به فیلم جذب کنه و لزوما اون فیلم شاید به نفس گیری تبلیغ نباشه!

بحث اقتباس رو من دارم روش کار میکنم پس انرژِی خودتونو نگه دارید که تا سر تاپیک مفصلا بحث کنیم

البته در مورد تفاوت لوتر و هابیت خدمت شما بگم:

1)کتاب ارباب حلقه ها کتاب بهتری نسبت به هابیته و پتانسیل سینمایی بهتری داره

2)ارباب حلقه ها شخصیت های منفی بسیار قدرتمندی داره که هابیت نداره

3) طراحی جلوه های ویژه در ارباب حلقه ها ها بهتره و تعدد لوکیشن در اراب حلقه ها بیشتر به چشم میخوره

4)ارباب حلقه ها رو میتونیم یک حماسه -فانتزی کامل در نظر بگیریم ولی میتونیم بگیم هابیت کتابی بر مبنای صرفا ماجراجوییه و موضوعش کودکانه تر هست

5) تدوین ارباب حلقه ها بخصوص از سفر غیرمنتظره خیلی بهتره و فیلم ارباب حلقه ها صحنه های اضافی خیلی کمی داره که باید حذف شه برخلاف هابیت که اگه تدوینگر شجاعی داشت ممکن بود یک نسخه 120 دقیقه ای از سفر غیرمنتظره راهی سینما کنه!

6)موسیقی در ارباب حلقه ها در اوج خودش بود و میتونیم بگیم از کامل ترین موسیقی های تاریخ سینماست در حالی که موسیقی هابیت این حالتو نداره

7)چهره پردازی که در ارباب حلقه ها خیلی طبیعیه و در هابیت استفاده زیاد از جلوه های ویژه کاررو خراب کرده و بخصوص عناصر شر فیلم خوب در نیومدن

8)استفاده ببیش از حد پیترجکسون از جلوه های ویپزه که سعی کرده با اون خلا داستان رو بپوشونه در صورتی که در ارباب حلقه ها تعادل خوبی بین جلوه های ویژه و استفاده از لوکیشن های طبیعی برقرار بود

و...

اینها باعث شه ارباب حلقه ها یک شاهکار سینمایی باشه و هابیت نهایتا یک فیلم خوب

پاسخ من به اشتباهات وارده ی شما به هابیت:

1. با دلیل بگید که چرا بهتره و پتانسیلش بیشتره... حالا به نظر من کتاب ارباب حلقه ها اتفاقا بیشتر فیلم نشدنیه تا هابیت! در ارباب حلقه ها تالکین بیشتر از اینکه داستان بگه سعی در وصف محیط داره و شرح جز به جز وقایع و اتفاقاتی که بود و نبودشون در داستان (منظور داستان فیلم) تاثیری نداره که برای تبدیل به یه فیلم سینمایی کار رو سخت میکنه! و این اشکال کتاب نیست، بلکه برای تبدیل به فیلم باید تغییر کنه! بیننده نمیتونه تحمل کنه که تام و گلدبری رو ببینه و در آخر در روند کلی هیچ تاثیری نداشته باشن. بیننده حس میکنه سر کار رفته!... اما در کتاب هابیت چنین نیست، پشت سر هم وقایع اتفاق میفتن و هر کدوم دلیلی واسه وجود دارن که میشه در فیلم به خوبی (مخصوصا با ، هوشِ جکسون) ازشون استفاده کرد. از ترولها گرفته تا شهر گابلینها در کوهستان مه آلود و ...

2. کتاب هابیت نیازی به زیادیِ شخصیت قدرتمند نداره و همون اسماگ به اندازه ی کافی مخرب و قدرتمند هست و زیادیِ شخصیت بد باعث جذابیت نمیشه!

3. طراحی جلوه های ویژه ی هابیت هیچی از ارباب حلقه ها کم نداره و دلیل اینکه بعضی جاها مصنوعی به نظر میاد به خاطر اینه که پیتر جکسون ناگهان در جلوه های ویژه غرق و احساساتی میشه و یاد "کینگ کنگ" ای میفته که در کودکی دیده (غلیان احساسات درونیشه) که خوب نیست ولی (همونایی که مصنوعیه) معلومه که احساس داره تو خودش. ..فقط و فقط لوکیشن "دیل" در هابیت، به گفته ی جکسون، از لوکیشن "هلمزدیپ" و "میناس تریث" بزرگتر و عظیمتره! جنس جلوه های ویژه ی هابیت طوریه که بعضی جاها حس میکنی سی جی هس در حالیکه لوکیشن واقعیه! لوکیشنها ی واقعی که به دید من میان و اصلا کم نیستن. (بگ اند- راسگوبل- دال گولدور- هابیتون واقعی تر با متریالهای چوبی و نه پلاستیکی لوتر- دیــــل- بخش هایی از ریوندل و گابلین تان و مناظر به شدت یکتا و چشم نواز نیوزیلند)

4. هابیت هم فانتزی هست! لوتر هم فانتزیه... داستان هابیت در ابتدا جادوییه ولی هر چی جلوتر میره و وقتی به اره بور میرسن ماجرا حماسی میشه و بعد نبرد 5 سپاه کاملا تراژدی و سیاه و تلخ!

اینکه یک داستان بیشتر فانتزی تو خودش داشته باشه دلیل بر ضعف و قدرتش نیست بلکه قدرتشو در نحوه ی روایت داستان و درگیری مخاطب نمایش میده.

5.حرف برادینلی رو تکرار نکنید! برادینلی حتی فیلم دوم رو خسته کننده تر از اولی دونسته @-) من در هنگام دیدن هابیت 1 کامل غرق فیلم شدم و خستگی ای احساس نکردم. ولی قبول دارم که ارباب تدوین بهتری نسبت به هابیت 1 داره، مخصوصا ارباب 1.

6. چون اولین بار بود که به میدل ارث پا میذاشتیم... نمیدونم منظورتون از اوج چیه ولی اگه منظورتون تم های زیاد هست باید بگم هابیت کمتر لز لوتر تم جدید نداره که هم استادانه ساخته شدن و هم دلنشینن، لطفا این ترکها رو از فیلم 1 و 2 هابیت گوش کنید:

1. یک هابیت محترم (تم بیلبو بگینز) 2. مهمانی غیر منظره (تم گندالف و بیلبو با هم که به شکل استادانه تلفیق شدن تا داستانو بازگو کنن) 3. شمشیر یا تبر (تم اربور و در مخفی) 4. تم ادونچری دورفا که همون میستی مانتینز باشه- یه شاهکار تمام عیار مخصوصا وقتی همه با هم میخونن 5.دنیا در روبرویمان است 6. راداگاست قهوه ای 7. تم وارگها در ترک warg-scouts 8. و ترک موسیخ کن دکمه های برنجی از فــــیلم اول و از فـــیلم دوم 9. بازپسگیری اره بور(تم لیک تان و هابیت تلفیقی) 10. تم اسماگ در کل ترکها!! 11.مهمانی ستاره ها 12. قلمرو جنگلی (تم تراندوییل) 13. خوشامد گویی سه باره (تم لیک تان) 14. گیریون، ارباب دیل 15. مردمان دورین 16. روی پله جلوی در و در آخر آهنگ بینظیر تیتراژ، "فراسوی جنگل"

7. گریم هابیت عالیه مخصوصا دستهای دورفها و بدن چاق و اضافی ای که واسشون ساختن تا کوتوله و سنگین به نظر بیان مخصوصا ریشها و موها که از موی طبیعی ساخته شده... آزوگ و بولگ رو قبول دارم که گریم اگه بودن خیییلی خوف تر ازین حرفا میشدن.

8. پیتر با استفاده ی بعضی جاها بی رویه از جلوه های ویژه قصد در پوشوندن خلا داستان نداشته اگه بوده مثال بیارید، دلیل استفاده ی زیادش اینه که روند ساخت فیلم تند تر بشه و دست از ماکت ها کشیدن و فقط در فیلم 1 گریم اورکها رو کم کردن که در فیلم 2 اکثر اورکها گریم شدن!

ارباب حلقه ها یه شاهکار سینماییه و هابیت یه فیلم استاندارد عالی! البته 3 گانه باید تکمیل شه تا نظر قطعی داده شه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elf_

خیلی از موارد دیگه هم بوده که حقشون بوده و جایزه بردن مثل:گلادیاتور،پدرخوانده 1،پدرخوانده 2،امادئوس ،بازگشت پادشاه،جایی برای پیرمردها نیست،مردگان و...

سلیقه است دیگه.مثلا 10000 عضو آکادمی اسکار که هنرمندند مثل کریستوفرلی خیلی بیشتر از سینما میدونن تا ما

تماشاگران همیشه معیار خوبی برای سنجش یک فیلم نیست نمونش IMDB که هری پاتر جز رده های نخسته !

http://variety.com/2...b-o-1200982044/

فقط دقت کنید که این فروش احتمالیه .بخصوص اون سی میلیون دلار در آخر هفته در آمریکای شمالی .ممکنه چندمیلیون دلاری بالا و پایین بشه

آمار رسمی رو باید باکس آفیس و منابع رسمی و معتبر .... منتشر کنند

این هم منبعی دیگه که میگه هابیت از مرز 104 میلیون دلار در آمریکا گذشته و در طی 10 روز حدودا 140 میلیون دلار فروخته

http://www.forbes.co...-tops-hobbit-2/

با احتساب فروش جمعه ي هابيت فروش اين فيلم در آمريكا به 104,650,000 دلار رسيد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

انگار شما اصلا به حرف های من گوش نمیدی :دی.چون جای این بحث میتونه در تاپیکی دیگه من جمله نقد سفر غیرمنتظره یا تاپیک برهوت اسماگ باشه و نه اخبار برهوت اسماگ چون این بحث ما نقد این دو مجموعه اس و نه خبری تازه.چون نقل قول کردید این جواب رو خدمت شما میزارم

این هم پاسخ شما:

1)کتاب ارباب حلقه ها یک شاهکاره که داستانی بسیار قدرتمند و گسترده با شخصیت های بسیار جذاب داره

هر کتاب اون منبع یک فیلمه ولی هابیت کتابی خوبه که البته پتانسیل سه اثر قدرتمند در حد ارباب حلقه ها رو نداره چون این اندازه پیرنگ نداره هابیت رو میشد حتی در یک قسمت و یا دوقسمت خلاصه کرد

ولی ارباب حلقه ها درست برعکس هابیت احتیاج داره مقداری در فیلم خلاصه بشه تا بتونه کل سرزمین میانی رو به تصویر بکشه

2)اسماگ کتاب یک درصد سائورون و سارومان در ارباب حلقه ها جذابیت نداره!

3)مورد سوم که بخاطر استفاده بیش از حد پیترجکسون از جلوه های ویژس

4)نه هابیت در مقابل ارباب حلقه ها نمیتونه یک حماسه باشه صرفا یک ماجراجوییه

در این مورد انگار خیلی متوجه منظور بنده نشدید:داستان ارباب حلقه ها در مورد حلقه ای جادوییه که تمام سرزمین میانی رو درگیر کرده در صورتی که هابیت داستان یک ماجراجوییه که حتی میتونه ختم بشه و دورف ها ازش منصرف بشن

5)سفر غیر منتظره صحنه های اضافی زیادی داره: یک میهمانی غیر منتظره،عزیمت تا ریوندل،بخصوص نبرد صخره ها که کلا بی معنی بود و....

6) موسیقی هابیت که خیلی نسبت به ارباب حلقه ها پایین تره .این به تم ربط خاصی نداره چون قطعاتی که در هابیت به کار رفته اند به ندرت مانند ارباب حلقه ها شاهکار هستند حتی موسیقی و نغمه پایانی هم بسیار ضعیف تره

واقعا اصلا موسیقی ارباب حلقه ها و هابیت قابل قیاس نیست

7)مثال بارزش گابلین کبیر که خوب در نیومده برخلاف لوتز در یاران حلقه مثلا

8)مثلا نبرد بین صخره ها که اصلا نقشی در پیشبرد ماجرا نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

5)سفر غیر منتظره صحنه های اضافی زیادی داره: یک میهمانی غیر منتظره،عزیمت تا ریوندل،بخصوص نبرد صخره ها که کلا بی معنی بود و....

من نمیدونم به کار بردن لفظ "بی معنی" برای نبرد صخره ها یعنی چی ؟ این سکانس همونقدر "بی معنی" هست که نشون دادن آرگونات، یا خه لد زارام در یاران حلقه هست. بعضی جاها در کتاب هست که یه وصف ازش میشه و رد میشه. در کتاب مجال توضیح دادن در موردشون هست، ولی در فیلم ابدا وقتی رو نباید به این موضوع اختصاص داد. جدا از این که در کتاب هابیت، حتی این غول های سنگی توصیف نمیشن. اینها بخشی از این دنیای فانتزی هستن که از دید کاراکتر های داستان به شما نشون داده شدن

ویرایش : در ضمن، میهمانی غیر منتظره هم واقعا فکر نمی کنم صحنه ی "اضافی" داشته باشه

ویرایش شده در توسط torambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من نمیدونم به کار بردن لفظ "بی معنی" برای نبرد صخره ها یعنی چی ؟ این سکانس همونقدر "بی معنی" هست که نشون دادن آرگونات، یا خه لد زارام در یاران حلقه هست. بعضی جاها در کتاب هست که یه وصف ازش میشه و رد میشه. در کتاب مجال توضیح دادن در موردشون هست، ولی در فیلم ابدا وقتی رو نباید به این موضوع اختصاص داد. جدا از این که در کتاب هابیت، حتی این غول های سنگی توصیف نمیشن. اینها بخشی از این دنیای فانتزی هستن که از دید کاراکتر های داستان به شما نشون داده شدن

برای اون صحنه باید نقش پیشبرنده در داستان رو براشون در نظر بگیریم مثلا کارکرد داستانی .

چون غول های سنگی که نه شناسنامه ای دارند و نه بود و نبودشون فرقی داره نمیتونن موثر باشه

مثلا اگه اون صحنه از فیلم حذف بشه و اتفاقی در روند فیلم نیفته میتونیم بگیم این صحنه زیادیه

تورامبار عزیز آرگونات میتونه به نوعی نماد زمین میانی در صلح باشه و روزگار پیشین

در کتاب یاران حلقه اتفاق بحث من روی تام بامبادیل هست که پیترجکسون هوشمندانه اون رو از فیلم حذف کرد چون به نظرم اون ریتم کوبنده یاران حلقه رو به هم میزد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

انگار شما اصلا به حرف های من گوش نمیدی :دی.چون جای این بحث میتونه در تاپیکی دیگه من جمله نقد سفر غیرمنتظره یا تاپیک برهوت اسماگ باشه و نه اخبار برهوت اسماگ چون این بحث ما نقد این دو مجموعه اس و نه خبری تازه.چون نقل قول کردید این جواب رو خدمت شما میزارم

این هم پاسخ شما:

1)کتاب ارباب حلقه ها یک شاهکاره که داستانی بسیار قدرتمند و گسترده با شخصیت های بسیار جذاب داره

هر کتاب اون منبع یک فیلمه ولی هابیت کتابی خوبه که البته پتانسیل سه اثر قدرتمند در حد ارباب حلقه ها رو نداره چون این اندازه پیرنگ نداره هابیت رو میشد حتی در یک قسمت و یا دوقسمت خلاصه کرد

ولی ارباب حلقه ها درست برعکس هابیت احتیاج داره مقداری در فیلم خلاصه بشه تا بتونه کل سرزمین میانی رو به تصویر بکشه

2)اسماگ کتاب یک درصد سائورون و سارومان در ارباب حلقه ها جذابیت نداره!

3)مورد سوم که بخاطر استفاده بیش از حد پیترجکسون از جلوه های ویژس

4)نه هابیت در مقابل ارباب حلقه ها نمیتونه یک حماسه باشه صرفا یک ماجراجوییه

در این مورد انگار خیلی متوجه منظور بنده نشدید:داستان ارباب حلقه ها در مورد حلقه ای جادوییه که تمام سرزمین میانی رو درگیر کرده در صورتی که هابیت داستان یک ماجراجوییه که حتی میتونه ختم بشه و دورف ها ازش منصرف بشن

6) موسیقی هابیت که خیلی نسبت به ارباب حلقه ها پایین تره .این به تم ربط خاصی نداره چون قطعاتی که در هابیت به کار رفته اند به ندرت مانند ارباب حلقه ها شاهکار هستند حتی موسیقی و نغمه پایانی هم بسیار ضعیف تره

واقعا اصلا موسیقی ارباب حلقه ها و هابیت قابل قیاس نیست

7)مثال بارزش گابلین کبیر که خوب در نیومده برخلاف لوتز در یاران حلقه مثلا

8)مثلا نبرد بین صخره ها که اصلا نقشی در پیشبرد ماجرا نداره

میتونستید مطرح نکنید این مسائلو، من مجبورم که جواب بدم :دی

1. ما که نگفتیم شاهکار نیست! موضوع سر پتانسیل سینماییه! به نظرم کتاب ارباب از دید سینمایی کشداره ولی هابیت سر راسته و داستانشو زود روایت میکنه. بالا کشدار بودن ارباب رو از دید سینمایی مثال آوردم، بخونید دوباره.

مساله ی دیگه اینه که تالکین هابیت رو فقط در کتاب هابیت بهش بسنده نکرده و تو دستنوشته ها و ضمایم کتاب لوتر و ... بسطش داده! قطعا باید دلیل غیب شدن گندالف در فیلم نشون داده بشه و گرنه بی معنی خواهد بود... فیلم 3 گانه ی هابیت فقط از کتاب هابیت نیست.

2. این سلیقه ایه! به نظر من داره. مخصوصا اینکه در فیلم نکرومنسر نقش خییییلی بیشتری نسبت به کتاب داره.

3. شما از طراحی جلوه های ویژه میگید در پست اولی، الان از زیادی استفاده! منظورتونو نفهمیدم واضح بگید!... و فک کنم مشکل لوکیشنا برطرف شد.

4. فیلم 3وم حماسی خواهد بود، خواهیم دید. فانتزی هم ژانر اصلی ارباب حلقه ها و هابیته! حماسه در مرحله ی بعد قرار میگیره.

اینکه میگید ختم بشه و دورفا ازش منصرف شن به نظرم بی معنیه! مثل این میمونه که بگیم فرودو از رفتن به موردور منصرف شه و داستان یه اتفاق دیگه واسش بیفته!

5. نه، دیالوگایی که در بگ اند بین تورین و بالین و بیلبو و گندالف رد وبدل شد لازم بود در فیلم باشن تا منطقی شه داستان عزیمت اینها به تنها کوه، خیلی به جا و رو اصول بود! اینکه کاراکتر اصلی داستان دست رد به سینه ی بختش بزنه و اول انکار کنه و سپس خودشو به قلب ماجرا پرت کنه!

6. من منظورم نغمه ی پایانی نبود، "فراسوی جنگل" نغمه ی انسانی نداره و دستپخت هاوارد شور هست نه اد شیران! شما این قطعاتو گوش کنید و با دلیل شاهکار بودنشونو رد کنید، اونوقت من با دلیل میگم به همون اندازه شاهکارن!

7. اون که ربطی به گریم نداره و کلا این مقایسه اشتباهه! گابلین کیبیر یه هاب-گابلینه و لورتز یه یوروکه! بعد مهمتر اینکه قصد جکسون همونی بوده که نشون داده، نمیخواسته گابلین کبیر رو ترسناک جلوه بده و مخصوصا آهنگ خوندنو بهش اضافه کرده که به روح کتاب نزدیک شه.

بازم میگم یه فیلم پراز موجودات ترسناک و خییلی خبیث برتری ای نسبت به یه فیلم دیگه که فقط مثلا یه موجود خبیث داره، نداره! مهم شیوه ی داستان گویی و درگیر کردن مخاطب با ماجراست.

8. دوست خوبمون تورامبار جواب درستی رو دادن (

من نمیدونم به کار بردن لفظ "بی معنی" برای نبرد صخره ها یعنی چی ؟ این سکانس همونقدر "بی معنی" هست که نشون دادن آرگونات، یا خه لد زارام در یاران حلقه هست. بعضی جاها در کتاب هست که یه وصف ازش میشه و رد میشه. در کتاب مجال توضیح دادن در موردشون هست، ولی در فیلم ابدا وقتی رو نباید به این موضوع اختصاص داد. جدا از این که در کتاب هابیت، حتی این غول های سنگی توصیف نمیشن. اینها بخشی از این دنیای فانتزی هستن که از دید کاراکتر های داستان به شما نشون داده شدن )

و اینم باید اضافه کنم که به نظرم اون برخورد غول سنگی با صخره اون شکاف غار رو ایجاد کرد و گروه رو به گابلین تان کشوند.

تورامبار عزیز آرگونات میتونه به نوعی نماد زمین میانی در صلح باشه و روزگار پیشین

غولهای سنگی هم نماد جادو و وجود موجودات فانتزی در اقصا نقاط سرزمین میانس! :دی و به رخ کشیدن درجه ی فانتزی فیلم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب اینا جاش اینجا نیست درک کنید ما باید نظم تاپیک هارو رعایت کنیم.هر مطلبی باید در تاپیک خودش باشه

در ضمن شما کلام منو نقل قول کردید و بحث شروع شد بحثی که کلا جاش اینجا نیست

1)هابیت داستانش سرراسته برای یه فیلم نه سه تا!:دی

در مورد نظرتون در مورد کتاب ارباب حلقه ها کاملا مخالفم

2)این سلیقه ای نیست.اصلا خنده داره برای اسماگ عظمتی مثل سائورون یا ویچ کینگ در نظر بگیریم

3)خب به عنوان مثال ارباب حلقه ها طراحی ایزنگارد،میناس مورگول ،هلمز دیپ ،میناس تیریت،باراد دور و ... رو داره لوکیشن هایی که در هابیت به اون قدرت در نیومده

4)خب بهتره فیلم سوم بیاد فعلا پیشگویی نکنید :دی.

5)نه به نظرم دو مورد نخست میشد کوتاهتر باشه و کلا نبرد بین صخره ها یا همون وغول های سنگی حذف شه .پس بی معنی اینجا بود؟ @-)

6)به نظرمن کار هاوارد شور در لوتر یک شاهکار به یادماندنی بود ولی کار شور در هابیت خوبه ولی شاهکار نیست

7) در ارباب حلقه ها گریم بسیار واقعی تره و اینقدر از جلوه های ویژه استفاده مفرط نشده اون مثال هم درسته حالا هم نژاد نباشن دلیلی نداره که مقایسه نکنیم

اصلا حضور این گابلین کبری و اون اواز خوندنش خوب نبود!

8)اینو به تورامبار پاسخ دادم

غولهای سنگی هم نماد جادو و وجود موجودات فانتزی در اقصا نقاط سرزمین میانس! :دی و به رخ کشیدن درجه ی فانتزی فیلم

غول های سنگی کارکردی در فیلم ندارند و اگه حذف بشن هیچ تاثیری در فیلم نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

خب اینا جاش اینجا نیست درک کنید ما باید نظم تاپیک هارو رعایت کنیم.هر مطلبی باید در تاپیک خودش باشه

در ضمن شما کلام منو نقل قول کردید و بحث شروع شد بحثی که کلا جاش اینجا نیست

1)هابیت داستانش سرراسته برای یه فیلم نه سه تا!:دی

در مورد نظرتون در مورد کتاب ارباب حلقه ها کاملا مخالفم

2)این سلیقه ای نیست.اصلا خنده داره برای اسماگ عظمتی مثل سائورون یا ویچ کینگ در نظر بگیریم

3)خب به عنوان مثال ارباب حلقه ها طراحی ایزنگارد،میناس مورگول ،هلمز دیپ ،میناس تیریت،باراد دور و ... رو داره لوکیشن هایی که در هابیت به اون قدرت در نیومده

4)خب بهتره فیلم سوم بیاد فعلا پیشگویی نکنید :دی.من چیزی به اسم حماسه در هابیت ندیدم

5)نه به نظرم دو مورد نخست میشد کوتاهتر باشه و کلا نبرد بین صخره ها یا همون وغول های سنگی حذف شه .پس بی معنی اینجا بود؟ @-)

6)به نظرمن کار هاوارد شور در لوتر یک شاهکار به یادماندنی بود ولی کار شور در هابیت خوبه ولی شاهکار نیست

7) در ارباب حلقه ها گریم بسیار واقعی تره و اینقدر از جلوه های ویژه استفاده مفرط نشده اون مثال هم درسته حالا هم نژاد نباشن دلیلی نداره که مقایسه نکنیم

اصلا حضور این گابلین کبری و اون اواز خوندنش خوب نبود!

8)اینو به تورامبار پاسخ دادم

غول های سنگی کارکردی در فیلم ندارند و اگه حذف بشن هیچ تاثیری در فیلم نداره

1. شما فیلمنامه ی اقتباسی هابیت رو واسه یک فیلم بنویس و من اسکار بهترین فیلمنامه ی اقتباسیو به شما تقدیم میکنم! :دی ماجرای گندالفم فراموشتون نشه موقع نوشتن

2.شما تعصبی و اغراق شده به کاراکترای ارباب حلقه ها نگاه میکنید به نظرم. هر کدوم در جایگاه خودش عظمت و جذابیت خاصی داره.

3. باراد دور که دستپخت رایانس و ماکت! به اون قدرت در نیومده یعنی چی؟! یعنی لوکیشن لیک تان یا دال گولدور ساختشون نسبت به لوکیشن ادوراس (که فقط تالار طلایی هس) ضعیفه؟! اصلا اینطور نیست و نمیدونم چجوری این قضاوت رو میکنید بدون دلیل.

4. اصن حماسه یعنی چی؟ اینو جواب بدید تا ببینیم هست یا نه! و اصن آیا فقط وجود حماسه یک فیلم فانتزی رو زیبا میکنه!!

5. چه جوری کوتاهتر باشه؟ کجاها کشدار بودند و چرا؟

6. میشه بگید خوشم میاد یا خوشم نمیاد ولی حکم نه! (چون دلیلی نیست و بر اساس حس هست)

7. بفرمایید گابلین تان رو هم حذف کنن :دی فک میکنم شما با این قسمتهای کتاب کلا مشکل دارید و ارتباط برقرار نمیکنید و اون تُن موجود در کتاب هابیت شما رو زده میکنه!

مثالتون کاملا اشتباهه، چون لورتز گریم هست ولی گابلین کبیر سی جی! هیچ وقت یه موجود تمام دیجیتال رو با یه موجود گریم شده مقایسه نمیکنن! گریم، گریمه و جلوه های ویژه، جلوه های ویژس!

8. من به اون پاسخ، پاسخی دادم و اینم باید بگم که جکسون با استفاده از جلوه های ویژه (در مورد غولهای سنگی) نخواسته که خلا داستانو بپوشونه بلکه دنیای تالکین رو هر چه بهتر و تماشایی تر به تصویر کشیده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

کلا ما گیر دو عده از آدما افتادیم یکی عده ای که نکشیده به هابیت نمره 2 و 3 میدن و دلیلی هم برای این امر ندارن

عده ی دومی که به هابیت کمتر از100 و 90 نمره نمیدن

تجربه ثابت کرده که تب گروه دوم زود عرق میکنه و کم کم هرچقدر از اکران و جو هابیت دور بشن کم کم معقول تر میشن و علی رغم قدرت هابیت،ضعفاشو هم میبینن

در بحث ما هم خیلی از صحبت ها سلیقه ایه

شماهم چون زیاده از حد به هابیت بیش از حد علاقه دارید روی این فیلم تعصب زیاد دارید در صورتی که کاربران آردا همه طرفدار تالکین و پیترجکسون هستند و فقط شما نیستید که از این فیلم لذت میبرید از زمستان سال 80 و زمستان اکران یاران حلقه آدم های زیادی از این دست دیدم

در مورد این بحث ،من به نظرتون احترام گذاشتم برای شما ارزش قائل بودم که این همه به سوالاتتون پاسخ دادم ولی به نظرم بحث به سفسطه کشیده شده و نه بحث

چون موضوع سلیقه ای شده و به نظرم میرسه شما سلیقه تونو میخواهید تحمیل کنید

1)اینکه پیرنگ و ماجراهای هابیت نسبت به ارباب حلقه ها کمتره دیگه نیاز به توضیح نداره

2) به نظرم شما خیلی اسماگ رو دوس دارید وگرنه در دنیای ارباب حلقه ها که توسط پیترجکسون به تصویر در اومده سائورون و ویچ کینگ و سارومان بسیار عالی هستند

3)من اسامی مکانهای دیگری رو بردم البته طراحی ادوراس عالیه و همچنین دول گولدور

شما بر چیزی تاکید میکنید که من نگفتم(ادوراس)

4) فکرکنم شما اردا رو با محکمه و بازپرسی اشتباه گرفتید اگه یکبار ادبیات سال دوم دبیرستان رو مطالعه کرده باشید خیلی ساده حماسه و ویژگی هاشو درک میکنید

5)بعضی از دیالوگ ها زیادیه و قابل حذف من جمله صحبت بین تورین و بالین

6)نه از نظر موسیقایی اراب حلقه ها از هابیت بهتره

7)در مورد گابلین کبیر این مقایسه درسته و دقیقا تفاوت چهره پردازی و استفاده از جلوه های ویژه رو نشون میده.

مثال من درسته و صحبت شما اشتباس

8)قبلا توضیح دادم

من تاحالا از شما چیزی رو نقل قول نکردم مگر اینکه شما بحثی رو شروع کرده باشی یا نقل قول کرده باشی

علاقه ای به بحث شما ندارم چون لازمه بحث اینه تعصب کور رو کناری بزاریم و منطقی صحبت کنیم

بحث مفیده ولی سفسطه جز اتلاف وقت فایده ای نداره

موفق باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

کلا ما گیر دو عده از آدما افتادیم یکی عده ای که نکشیده به هابیت نمره 2 و 3 میدن و دلیلی هم برای این امر ندارن

عده ی دومی که به هابیت کمتر از100 و 90 نمره نمیدن

تجربه ثابت کرده که تب گروه دوم زود عرق میکنه و کم کم هرچقدر از اکران و جو هابیت دور بشن کم کم معقول تر میشن و علی رغم قدرت هابیت،ضعفاشو هم میبینن

در بحث ما هم خیلی از صحبت ها سلیقه ایه

شماهم چون زیاده از حد به هابیت بیش از حد علاقه دارید روی این فیلم تعصب زیاد دارید در صورتی که کاربران آردا همه طرفدار تالکین و پیترجکسون هستند و فقط شما نیستید که از این فیلم لذت میبرید از زمستان سال 80 و زمستان اکران یاران حلقه آدم های زیادی از این دست دیدم

در مورد این بحث ،من به نظرتون احترام گذاشتم برای شما ارزش قائل بودم که این همه به سوالاتتون پاسخ دادم ولی به نظرم بحث به سفسطه کشیده شده و نه بحث

چون موضوع سلیقه ای شده و به نظرم میرسه شما سلیقه تونو میخواهید تحمیل کنید

1)اینکه پیرنگ و ماجراهای هابیت نسبت به ارباب حلقه ها کمتره دیگه نیاز به توضیح نداره

2) به نظرم شما خیلی اسماگ رو دوس دارید وگرنه در دنیای ارباب حلقه ها که توسط پیترجکسون به تصویر در اومده سائورون و ویچ کینگ و سارومان بسیار عالی هستند

3)من اسامی مکانهای دیگری رو بردم البته طراحی ادوراس عالیه و همچنین دول گولدور

شما بر چیزی تاکید میکنید که من نگفتم(ادوراس)

4) فکرکنم شما اردا رو با محکمه و بازپرسی اشتباه گرفتید اگه یکبار ادبیات سال دوم دبیرستان رو مطالعه کرده باشید خیلی ساده حماسه و ویژگی هاشو درک میکنید

5)بعضی از دیالوگ ها زیادیه و قابل حذف من جمله صحبت بین تورین و بالین

6)نه از نظر موسیقایی اراب حلقه ها از هابیت بهتره

7)در مورد گابلین کبیر این مقایسه درسته و دقیقا تفاوت چهره پردازی و استفاده از جلوه های ویژه رو نشون میده.

مثال من درسته و صحبت شما اشتباس

8)قبلا توضیح دادم

من تاحالا از شما چیزی رو نقل قول نکردم مگر اینکه شما بحثی رو شروع کرده باشی یا نقل قول کرده باشی

علاقه ای به بحث شما ندارم چون لازمه بحث اینه تعصب کور رو کناری بزاریم و منطقی صحبت کنیم

بحث مفیده ولی سفسطه جز اتلاف وقت فایده ای نداره

موفق باشید

1. تالکین اگه عمری میموند که هابیت رو دوباره بنویسه و دست نوشته هاشو جمع و جور کنه هابیت هم به همون اندازه داستان داشت! تو هابیت از شایر تا خونه ی بئورن اندازه ی کتاب یاران حلقه اتفاق میفته!...

2. پیتر جکسون استاد مسلم تبدیل سرزمین میانه به فیلم سینمایی هست و تا نداره و قطعا اسماگ هم عالی هست!

3. من والا کلی اسم لوکیشنای هابیتو گفتم شما از هیچ کدوم حرفی نزدی! بالا موجوده دیگه، احتیاج به تکرار نیست.

4. نه خیر، آخه احساسم میگه که تعریف شما از حماسه اشتباهه! واسه همین خواستم بنیادی بحث کنیم که شما با گفتن "اگه یکبار ادبیات سال دوم دبیرستان رو مطالعه کرده باشید خیلی ساده حماسه و ویژگی هاشو درک میکنید" حرف رو به بیراهه و مسخره کردن کشوندید.

5.صحبت بین تورین و بالین کلیدی هست. باید مطرح شه که چرا اصن این سفر باید شکل بگیره.

6. گفتن صرفا "از نظر موسیقیایی" حرف رو دلیل دار نمیکنه.

7. من با دلیل هی رد کنم این مثال رو آخرش شما بگید نه مثالم درسته، خوب به جایی نمیرسه بحث که!

8. منم قبلا توضیح دادم :دی

حرف از جایزه بود و من احساس کردم باید بگم که جایزه دلیل با ارزشی یا بی ارزشی فیلم نمیشه تا سطح سلایق بره بالاتر و همه دنبال حرف منتقدا و جایزه های بی اساس نباشن!

فک میکنم اینکه گفتم

شما تعصبی و اغراق شده به کاراکترای ارباب حلقه ها نگاه میکنید

باعث ناراحتیتون شده و این قبیل صفات جوگیر و ... رو پشت حرفاتون به من میزنید و فک میکنید کورکورانه قضاوت میکنم درحالیکه تا الان دلیل آوردم. بقیه میتونن بخونن و نظر بدن که آیا من تعصبیم یا شما که بنا به سلیقه ی شخصی و بدون تخصص قضاوت میکنید و حکم خوب و بد صادر میکنید... همین که در یک جمله نتیجه میگیرید که من سفسطه میکنم بهترین نوع سفسطس و به قول خودتون فایده ای جز اتلاف وقت نداره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

آخرین ویدئوبلاگ فیلم هابیت برهوت اسماگ رو دیشب پیتر منتشر کرد. خیلی خسته بودم و نشد اینجا بزارمش، اگه کسی تاحالا ندیده با کیفیت اصلی از این دو لینک میتونید دانلود کنید

اینجا

و

اینجا

اسکرین شات:

post-1139-0-07827300-1387624724_thumb.jp

این لینکی که برای دانلود گذاشتید اکانت میخواد میشه اگه لینک مستقیم داره بذارین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

این لینکی که برای دانلود گذاشتید اکانت میخواد میشه اگه لینک مستقیم داره بذارین؟

اکانت لازم نیست. روی لینک دوم برید الان، بسته به زبانتون روی "Free Download" یا "دانلود رایگان با سرعت پایین" بزنید و بعد روی Create Download Link کلیک کنید، بهتون لینک مستقیم 240ساعته براساس IPـتون میده

یه لینک مستقیم 10ساعته هم مثلا میتونم بدم که ارزشی نداره از نظر من. + لینک مستقیم دائمی هم با توجه به اینکه ویدئوبلاگ چیز خیلی پرطرفداری برای دانلود نیست، واسم آسون نیست که از خودم آپش کنم و لینک مستقیم بدم، شرمنده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته اون فروش 403 میلیونی تخمینیه

ولی خبر های خوشی در راهه

فروش خارج از آمریکای هابیت تاکنون تقریبا به 276/3 میلیون دلار رسیده که با محاسبه 127میلیون دلار بازار امریکای شمالی این رقم بالغ بر 403 میلیون دلار میشه که جای خوشحالی داره

در روسیه فیلم با 18/8 میلیون دلار از 2115 سینما بهترین افتتاحیه فیلمی از کمپانی برادران وارنر در روسیه بوده

درآلمان فروش فیلم بالغ بر 38/7 میلون دلاره

در انگلیس فروش کلی هابیت به 32/4 میلیون دلار رسیده که تا حدودی خوبه

در ایتالیا فروش هابیت بالغ بر 26 میلیون دلار شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

اکانت لازم نیست. روی لینک دوم برید الان، بسته به زبانتون روی "Free Download" یا "دانلود رایگان با سرعت پایین" بزنید و بعد روی Create Download Link کلیک کنید، بهتون لینک مستقیم 240ساعته براساس IPـتون میده

یه لینک مستقیم 10ساعته هم مثلا میتونم بدم که ارزشی نداره از نظر من. + لینک مستقیم دائمی هم با توجه به اینکه ویدئوبلاگ چیز خیلی پرطرفداری برای دانلود نیست، واسم آسون نیست که از خودم آپش کنم و لینک مستقیم بدم، شرمنده

ممنون ، درست شد. این ویدیو بلاگ هم خیلی جالب بود بیشترش در مورد موسیقیه هابیته @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

این فروش ربطی به دیر اومدن "دی وی دی اسکرین" نداره؟! :دی پارسال آخه خیلی زود اومد این کیفیت و فک کنم کَمَکی هم واسه این بود که هابیت1 یهو افت فروش داشت @-) البته همینجوری احتمال میدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

فیلم هابیت برهوت اسماگ بعد از13روز اکران جهانی فیلم The Wolf of Wall Streetرا در روز اول اکران جهانیش کنار زد و همچنان در صدر جدول باکس آفیس باقی ماند! این در حالی هستش که فیلم هابیت برهوت اسماگ تازه امروز توی کشور هایChileوVenezuelaوAustraliaاکرانشو آغاز کرده و2روز دیگر در کشورJapanاکران عمومی میشه و 15 بهمن ماه در china به اکران عمومی در میاد!

post-1897-0-10773900-1388095431_thumb.pn

ویرایش شده در توسط strayder

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

گرگ وال استریت در حدی نیست که بتونه برهوت اسماگ رو پایین بکشه

بخصوص در کریسمس فروش هابیت بیشتر میشه و فعلا بالاهای جدول دست هابیته

در چین هنوز اکران زوده و تقریبا آخرین کشوری بود که یک سفر غیر منتظره بطور گسترده در اون اکران شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...