رفتن به مطلب
3DMahdi

اخبار «هابیت: برهوت اسماگ»

Recommended Posts

R-FAARAZON

IMDB هم رو برای چین ذکر کرده175,356

مشکل این عدد عجیب و غریبه چون سینماهای اکران کننده برهوت اسماگ حدودا 15000 حالا با کمی بالا و پایینه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ovis

توی زاپن هم 3,077,274 دلار فروش داشته و تو چین هم توهفته دوم 26,570,000 دلار یعنی اینکه اگه BOXOFFICE اپدیت بشه فروش جهانیه HOBBIT 2 میشه 951,929,565 دلار .

فقط49 میلیون دلار دیگه لازم هست که 1 میلیارد دلار بشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نه باکس آپدیت شده همینه

فروش هابیت تا قبل از اکران در چین و ژاپن حدود 860 میلیون دلار بود

اکران هابیت در چین در هفته نخست 32/7 میلیون دلار فروخت و فروش کلی اش به 893 میلیون دلار رسید

در این هفته هم هابیت فروششو با 26/5 میلیون دلار در چین و افتتاحیه ی 3/4 میلیون دلاری در ژاپن ادامه داد

در مجموع هابیت در چین تا الان 60 میلیون دلار فروخته و در ژاپن 3/4 میلیون در افتتاحیه( که عملا شانس میلیاردی شدن هابیت رو کاهش داد) که در مجموع به همین رقم 922 میلیون دلار میرسیم

فروش هفتگی در دنیا یکشنبه شب یا دوشنبه اعلام میشه و برای هفته بعد باید تا اون زمان منتظر موند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

گرینلیف، خیلی خوبه که آدم بدون تعصب قضاوت کنه و چقدر خوب که هر کسی نظر شخصیشو که برا همه محترم هست رو بگه. ولی لطفا و خواهشا نگو "کاملن" حق فلانی یا فلانی بود، چون این یه جورایی میشه قضاوت که نیاز داره به دلیل تخصصی و راسخ داشتن.

این "قضاوت" که توسط بنده انجام نشده داداش :-bd این نظر یه گروه "متخصص" و اهل فن هستش که میشن همون داورای عکدمی اسکار :دی

،شکر خدا گرویتی نه فیلم سیاسیه نه Alfonso Cuarón اهل زد و بنده نظر من بی سواد غیر متخصص رو قبول نمی کنین نظر داورای آکادمی رو که یه عمره اینکاره ن قبول کنین من شاید سلیقه آکادمی رو تو زمینه بهترین فیلم و بازیگر و طراحی لباس قبول نداشته باشم ولی در زمینه ی فنی و جوایزی که در این زمینه اهدا میکنن حاضرم نیستم ذره ای تردید کنم چون همیشه بهترین ها رو انتخاب کردن من به عنوان بیننده که تخصصی هم نداره فقط با دیدن یه تریلر گرویتی گفتم که این اسکار جلوه های ویژه رو میبره این قدر که قوی بود.وگرنه ما که از خدامونه هابیت اسکار ببره ولی خب دست بالای دست زیاده امیدوارم سال دیگه پیتر از آکادمی دست پر برگرده که هممون خوشحال شیم :-j

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گلورفیندل

IMDB هم رو برای چین ذکر کرده175,356

مشکل این عدد عجیب و غریبه چون سینماهای اکران کننده برهوت اسماگ حدودا 15000 حالا با کمی بالا و پایینه

چین 1.351 میلیارد نفر جمعیت داره و بر فرض پذیرفتن عدد اکران هابیت سرانشون میشه یه کم کمتر از 8هزار نفر یک سینما.

عددش در ظاهر با توجه به جمعیت چین چیز زیاد عجیبی به نظر نمیرسه.

من یه کم توی نت هم تحقیق کردم ولی در زمینه عدد سینماها تو چین به جایی نرسیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

چین 1.351 میلیارد نفر جمعیت داره و بر فرض پذیرفتن عدد اکران هابیت سرانشون میشه یه کم کمتر از 8هزار نفر یک سینما.

عددش در ظاهر با توجه به جمعیت چین چیز زیاد عجیبی به نظر نمیرسه.

من یه کم توی نت هم تحقیق کردم ولی در زمینه عدد سینماها تو چین به جایی نرسیدم.

جمعیت تنها ملاک نیست

حتی اگه جمعیت هم ملاک باشه وقتی هابیت در آمریکا در 3903 سینما به نمایش در امد در چین باید نهایتا در 16000 سینما به نمایش در بیاد نه 175000

آمریکا و فرانسه نسبت به جمعیت سینماهای زیادی دارند در حالی که چین و روسیه این وضعیت رو ندارند

غیر از اون وقتی به فیلمهایی که رکورددار دارابودن سالن های نمایش بودند نگاهی بندازیم بهتر مشخص میشه مثلا انقلاب های ماتریکس که همزمان در 10000 سینمای جهان به نمایش در امد که در زمان خود رکوردی بود و یا هابیت که در بیش از 15000 سینمای سراسر جهان به نمایش در آمد حال اگه 15 هزاردر دنیا رو با 175 هزار اونم فقط در چین مقایسه کنیم بیشتر به عجیب و غریب بودن این عدد پی میبریم

البته سرچی که در نت کردم نتیجه بخش نبود و حتی IMDB این عدد رو تایید کرد

وقتی 4 میلیون بیننده رو در 175000 تقسیم کنیم به عدد 22 نفر بیننده برای هر سینما در هفته میرسیم یعنی روزی 3 نفر! یعنی حتی کمتر از فروش یوسف پیامبر در تهران!

تازه این فروش روزانه هست و برای سانس های نمایش فیلم به میانگین کمتر از 1 نفر تماشاگر برای هر سانس میرسیم

در صورتی که میدونیم هابیت در چین فروش قابل توجهی داشته و یکی از پرفروش ترین فیلم ها در چینه و تا اینجای کار هم حدود 11 میلیون دلار بیشتر از یک سفر غیر منتظره در چین فروخته

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گلورفیندل

خب من الان از چندتا سایت مختلف تونستم تعداد تقریبا دقیق سینماها رو دربیارم

تعداد سالن های سینما در آمریکا در سال 2013 به طور دقیق 39.662 سالن بوده که سرانش به ازای هر 7.914 آمریکایی یک سینما وجود داره.

تعداد سالنای سینما توی چین 13.118 تا هست که به ازای هر 123.923 چینی یک سالن وجود داره.

ویرایش شده در توسط گلورفیندل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب پس موضوع حل شد و احتمالا اشتباه Imdb بوده چون باکس افیس به تعداد سینما اشاره ای نکرده بود

حالا طنز ماجرا این بود این تعداد سینمای چین رو با میانگین فروش هابیت در هفته اول در امریکا رو در نظر بگیریم یعنی 175000 در مثلا 20000 دلار فروش هفتگی= 3/5 میلیارد دلار فروش فقط در یک هفته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

این "قضاوت" که توسط بنده انجام نشده داداش :-bd این نظر یه گروه "متخصص" و اهل فن هستش که میشن همون داورای عکدمی اسکار :دی

،شکر خدا گرویتی نه فیلم سیاسیه نه Alfonso Cuarón اهل زد و بنده نظر من بی سواد غیر متخصص رو قبول نمی کنین نظر داورای آکادمی رو که یه عمره اینکاره ن قبول کنین من شاید سلیقه آکادمی رو تو زمینه بهترین فیلم و بازیگر و طراحی لباس قبول نداشته باشم ولی در زمینه ی فنی و جوایزی که در این زمینه اهدا میکنن حاضرم نیستم ذره ای تردید کنم چون همیشه بهترین ها رو انتخاب کردن من به عنوان بیننده که تخصصی هم نداره فقط با دیدن یه تریلر گرویتی گفتم که این اسکار جلوه های ویژه رو میبره این قدر که قوی بود.وگرنه ما که از خدامونه هابیت اسکار ببره ولی خب دست بالای دست زیاده امیدوارم سال دیگه پیتر از آکادمی دست پر برگرده که هممون خوشحال شیم :-j

اولا من نگفتم حق کی هست و حق کی نیست، من میگم بهتره که تو نگی کـاملا! چون وقتی میگی کاملا حقشه یعنی عضو همون هیئت خفن نامبرده ای که تفاوت اژدهایی که وجود نداره با شاتلی که وجود داره رو نمیفهمن! از طرفی با اهدای اسکار به هابیت به ارزشش افزوده نمیشه، بلکه به نظرم بهتره که فیلمی مثل آرگو بهترین فیلم سال باشه تا "هابیت: آنجا و بازگشت دوباره". فیلم "روانی" هیچکاک و خود هیچکاک هم جایزه ی شویِ زیبای اسکار رو نبردند ولی همین الانم که فیلمو میبینم مو به تنم سیخ میشه. اینم گفتم که بگم اگه یه فیلمی اسکار برد نباید برداشت کرد که دست بالای دست بسیار است و ... فیلم واسه خاطر خودش عزیزه ،آبجی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ovis

این فروش دیسک بلوری ها که قراره چند روزه دیگه عرضه بشه تو جمع بندیه فروش boxoffice حساب میشه یا نه ؟

ویرایش شده در توسط ovis

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

اولا من نگفتم حق کی هست و حق کی نیست، من میگم بهتره که تو نگی کـاملا! چون وقتی میگی کاملا حقشه یعنی عضو همون هیئت خفن نامبرده ای که تفاوت اژدهایی که وجود نداره با شاتلی که وجود داره رو نمیفهمن! از طرفی با اهدای اسکار به هابیت به ارزشش افزوده نمیشه، بلکه به نظرم بهتره که فیلمی مثل آرگو بهترین فیلم سال باشه تا "هابیت: آنجا و بازگشت دوباره". فیلم "روانی" هیچکاک و خود هیچکاک هم جایزه ی شویِ زیبای اسکار رو نبردند ولی همین الانم که فیلمو میبینم مو به تنم سیخ میشه. اینم گفتم که بگم اگه یه فیلمی اسکار برد نباید برداشت کرد که دست بالای دست بسیار است و ... فیلم واسه خاطر خودش عزیزه ،آبجی!

شما الان عصبانی ای داغی :-bd اصن هرچی شوما میگی :-j بعدم فقط یه نکته ای این که میگم کاملن حق فلانیه صرفا" نقل قوله و نظر شخصیم نیس چون اگه کاملن حقش نبود که داورا اسکار نمیدادن بهش آقا :- ارزش هیچ کس و هیچ فیلمی به اسکار نیس وگرنه الان چون دیکاپریوی عزیز دلم اسکار نگرفته دلیل بر بازیگر بد بودنش نیس ولی همون طور که گفتم آکادمی تو زمینه ی فنی انتخاباش تقریبا" همیشه خوب بوده اینم الان همین جوره جلوه های ویژه هابیت بعضی جاها واقعا" ضعف داشت و پیترم که این قدر از سی جی استفاده کرده بود فیلم شده بود مثل انیمیشن بعضی جاها یحتمل به خاطر همین زیاده روی ها بهش اسکار ندادن اما گرویتی خیلی کم از این سوتی ها داشت بعدم جلوه های ویژه فقط باید جاهای ضروری استفاده بشه اینکه بدونی "کجا" باید از جلوه های ویژه استفاده کنی هم واسه داورا مهمه پیتر حتی یه گریم رو از کاراکتر اصلی ینی آزوگ و بولگ دریغ کرده بود...بگذریم ولی واقعن چه اهمیتی داره وقتی هممون از فیلم لذت بردیم اگرم فیلم واقعن به خاطر خودش عزیزه پس چرا دیگه این قدر حرص میخوری؟ :دی ریلکس باش و برای فیلم بعدی آرزوی موفقیت کن و من الله توفیق :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گلورفیندل

این فروش دیسک بلوری ها که قراره چند روزه دیگه عرضه بشه تو جمع بندیه فروش boxoffice حساب میشه یا نه ؟

نه boxoffice فقط آمارای مربوط به فروش بلیت های سینما حساب میشه.

ولی برای خیلی از فیلما فروش دیسک های دی وی دی،بلوری،حتی فروش پخش تلویزیونی،حق اجاره و فروش فیلم توی آیتیونز و .... هم مهمه چون برای یه سری فیلما اینجوری تصمیم میگیرن که دنبالشو بسازن یا نسازن چون کلا بازارشو ارزیابی میکنن که آیا کشش ساخته شدن قسمت های بعد رو داره یا نه

که البته اینی که گفتم خارج از قضیه فیلم هایی مث هابیت هست که از همون اول تصمیم میگیرن 2 قسمت یا 3 قسمت باشه.

مثلا The A-Team با وجود اینکه یه فن بیس خیلی قوی داشت و 177 میلیون دلار هم فروش بلیت داشت،ولی به خاطر هزینه بالای 110 میلیون دلاری،همون اول ساخت دنباله رو گذاشتن توی شک و تردید و منتظر آمار های جانبی فروش مث اونایی که اسم بردم شدن که وقتی بازم براشون راضی کننده نبود کلا کنسل کردن پروژه ساخت فیلم دوم براش رو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

شما الان عصبانی ای داغی :-bd اصن هرچی شوما میگی :-j بعدم فقط یه نکته ای این که میگم کاملن حق فلانیه صرفا" نقل قوله و نظر شخصیم نیس چون اگه کاملن حقش نبود که داورا اسکار نمیدادن بهش آقا :- ارزش هیچ کس و هیچ فیلمی به اسکار نیس وگرنه الان چون دیکاپریوی عزیز دلم اسکار نگرفته دلیل بر بازیگر بد بودنش نیس ولی همون طور که گفتم آکادمی تو زمینه ی فنی انتخاباش تقریبا" همیشه خوب بوده اینم الان همین جوره جلوه های ویژه هابیت بعضی جاها واقعا" ضعف داشت و پیترم که این قدر از سی جی استفاده کرده بود فیلم شده بود مثل انیمیشن بعضی جاها یحتمل به خاطر همین زیاده روی ها بهش اسکار ندادن اما گرویتی خیلی کم از این سوتی ها داشت بعدم جلوه های ویژه فقط باید جاهای ضروری استفاده بشه اینکه بدونی "کجا" باید از جلوه های ویژه استفاده کنی هم واسه داورا مهمه پیتر حتی یه گریم رو از کاراکتر اصلی ینی آزوگ و بولگ دریغ کرده بود...بگذریم ولی واقعن چه اهمیتی داره وقتی هممون از فیلم لذت بردیم اگرم فیلم واقعن به خاطر خودش عزیزه پس چرا دیگه این قدر حرص میخوری؟ :دی ریلکس باش و برای فیلم بعدی آرزوی موفقیت کن و من الله توفیق :دی

با نظر شما موافقم

چون اسکار بیش از 10000 عضو داره که رای میدن و همه شون از بزرگان سینما هستند و نظرات تخصصی شون قابل قبول هست

البته اسکار هم مثل هر جشنواره دیگه سلیقه ایه و غیر از اون سلیقه عام و فیلم های پرفروش رو هم مد نظر داره

ولی هابیت در اسکار چه پارسال و چه امسال در مورد کسب جایزه حقش ضایع نشد شاید میشد در رشته های بیشتری کاندید بشه ولی در مورد کسب جایزه لایق نبود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

منظورت از چند روز دیگه همون 18 فروردینه ؟ یا تاریخ عرضش زودتر افتاده ما بی خبریم !!

ویرایش شده در توسط فین رود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

اونوقت ازین خنده ها پای حرفم بذارم عصبانی نیستم؟ ههههه :D خوبه؟

خوب حرفی که راجب دی کاپریو میزنی همون حرفیه که من کلا راجب اسکار زدم! حرف خودمو طولانی تر بهم پس میدی؟ :دی

اگه نقل قوله حرفت تو یه پرانتزی چیزی بنویس بفهمیم! اگرم نیس بگو من خوشم نیومد از فلانی و فلانی. همین.

تو در روند تولید فیلم بودی یا پشت صحنه ی قسمت آزوگ رو دیدی که این حرفو میزنی که دریغ کرده از گریم؟ فقط 4 مدل آزوگ ساخته و فیلمبرداری کرده! تو که جای اون کارگردانی نمیکنی و پای مانیتور نیستی که ببینی چقد خمیری و لوس شدن آزوگای فیلم گرفته شده...

چرا حرفات با هم متناقضن؟ تایید میکنی که جایزه اهمیت نداره ولی جلوتر به من میگی آرزوی موفقیت کن واسه فیلم بعدی؟!! آرزو کنم که جایزه ببره؟ موفقیت اینه به نظرت؟!

یادت باشه که هنوز با کیفیت برهوت اسماگو ندیدی... "قضاوت" اینقد سریع اونم بی دلیل فک نمیکنم درست باشه! ولی گفتن نظر شخصی که اصن هیچ ربطی به من نداره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گلورفیندل

با نظر شما موافقم

چون اسکار بیش از 10000 عضو داره که رای میدن و همه شون از بزرگان سینما هستند و نظرات تخصصی شون قابل قبول هست

البته اسکار هم مثل هر جشنواره دیگه سلیقه ایه و غیر از اون سلیقه عام و فیلم های پرفروش رو هم مد نظر داره

ولی هابیت در اسکار چه پارسال و چه امسال در مورد کسب جایزه حقش ضایع نشد شاید میشد در رشته های بیشتری کاندید بشه ولی در مورد کسب جایزه لایق نبود

اوووه

10 هزارتا؟

نه برادر من تعدادشون 6 هزارتا هستش.

بعدش سیستم این نیست که داورای هر بخش میرن تمام فیلمای کاندیدای اون بخش رو میبینن،البته چون عضو رسمی آکادمی هستن به طور مجانی میتونن برن فیلما رو تماشا بکنن ولی معمولا این کارو نمیکنن.

معمولا این خود کمپانی های فیلمسازی هستن که روی رشته هایی که فکر میکنن شانس بیشتری برای بردن اسکار دارن سرمایه گذاری میکنن و اعضا رو دعوت میکنن تا فیلماشون رو ببینن یا براشون دی وی دی ها رو میفرستن و ....

خلاصه این نیست که فکر کنید هر 6هزار داور تمام فیلما رو دیدن،خیلی از داورا ممکنه همه فیلما رو ندیده باشن و قانونی هم نیست که اجبارشون بکنه که همه رو باید ببینن(تا جایی که من میدونم)

+

آمار جانبی که دونستنش خالی از لطف نیستن:

حدود 5100 نفر از اعضا طبق آخرین براوردها فعال هستن و رای میدن،94 درصد سفید پوست هستن،77 درصد مرد هستن،54 درصدشون بالای 60 سال سنشونه و 33 درصدشون سابقا خودشون کاندیدا یا برنده اسکار بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

اونوقت ازین خنده ها پای حرفم بذارم عصبانی نیستم؟ ههههه :-bd خوبه؟

خوب حرفی که راجب دی کاپریو میزنی همون حرفیه که من کلا راجب اسکار زدم! حرف خودمو طولانی تر بهم پس میدی؟ :دی

اگه نقل قوله حرفت تو یه پرانتزی چیزی بنویس بفهمیم! اگرم نیس بگو من خوشم نیومد از فلانی و فلانی. همین.

تو در روند تولید فیلم بودی یا پشت صحنه ی قسمت آزوگ رو دیدی که این حرفو میزنی که دریغ کرده از گریم؟ فقط 4 مدل آزوگ ساخته و فیلمبرداری کرده! تو که جای اون کارگردانی نمیکنی و پای مانیتور نیستی که ببینی چقد خمیری و لوس شدن آزوگای فیلم گرفته شده...

چرا حرفات با هم متناقضن؟ تایید میکنی که جایزه اهمیت نداره ولی جلوتر به من میگی آرزوی موفقیت کن واسه فیلم بعدی؟!! آرزو کنم که جایزه ببره؟ موفقیت اینه به نظرت؟!

یادت باشه که هنوز با کیفیت برهوت اسماگو ندیدی... "قضاوت" اینقد سریع اونم بی دلیل فک نمیکنم درست باشه! ولی گفتن نظر شخصی که اصن هیچ ربطی به من نداره...

ببخشیدا ولی باید یادآور بشم که آزوگ و بولگ کل صورتشون سی جی هستش!نگو که نمیدونستی اینو!تو صورت اونا اصن گریم دیدی شما؟!4 مدل آزوگ ساخته که ساخته 100 مدل بسازه اونی که نهایتا" تو فیلم دیدیم تماما" صورتش سی جی بود و کاملا" مصنوعی بود.بعدم چرا شلوغش میکنی آقا؟میخوای آرزو کنم که هابیت جایزه نگیره سال بعد؟!چه انتظارایی داری!هممون دوست داریم هابیت اسکار ببره خودتم دوست داری اسکار کم چیزی نیست تو الان به اون 17 اسکاری که سه گانه برد افتخار نمیکنی؟! به اینکه بازگشت پادشاه تو کتاب گینس به عنوان پر اسکارترین فیلم ثبت شده افتخار نمیکنی؟اسمشو موفقیت نمیذاری؟عجب...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

دوستان خواهشا کمی دوستانانه تر بحث کنین . :دی

والا من با نظر لگولاس گرینفیل موافقم. پیتر و تیمش با این تو خلق اسماگ فوق العاده عمل کردند ولی تو بعضی جاها هم ضعیف هم عمل کردند . من خودم خیلی با قسمت بشکه های از بند رسته مشکل دارم . مشکلم هم با اون اورک هاش بود که تنصعی میزدن . در ضمن فیلم جاذبه درسته که چیز جدیدی در جلوه های ویژه برای سینما نیاورد ولی استفاده ی درست و بجایی از جلوه های ویژه کرده بود و جلوه های ویژه اش کاملا در خدمت فیلم بود ، اگر پیتر و تیمش با دقت بیشتر بر روی جلوه های ویژه اش کار میکردند مطمئنا جلوه های ویژه رو از چنگال جاذبه میگرفت ولی بی احتیاتی آن ها کار دستشون داد . البته این رو هم بگم که جاذبه امتیازات بسیار زیادی رو هم از منتقدین گرفته بود و هم اینکه جاذبه نامزد بهترین فیلم هم بود . پس دور از انتظار هم نبود که جایزه رو ببره . متاسفانه جکسون به جای اینکه فکرش رو به فیلم معطوف کنه احساس میکنم بیشتر به فکر رژیم خودشه :دی و هم اینکه امسال خیلی زیاد کلیپ های مختلفی رو قبل از اکران فیلمش تو فضای مجازی پخش کرد. از پست پروداکشن هاش بگیر تا کلیپ های فیلم که بگونه ای بیشتر لحظات شیرین فیلمش رو قبل از اکرانش لو داد که این ضرر بزرگی رو بهش زد و این امکان رو میداد که مخاطب از دیدن فیلم سرخورده بشه . کجاست اون جکسون ارباب حلقه ها که در حین ساختش با تمام دقت و حوصله ساختش ؟! کجاست اون جکسون که بیاد تا دهن این منتقدین رو ببنده ؟! البته تقصیر کمی از ماها هم هست ، ماهاهم بیش از اندازه گفتیم که به پیتر اعتماد داریم . پیتر نشون داد تو قسمت دوم فیلمش غیرقابل پیشبینی هستش :دی البته جکسون کمی پیر هم شده و اون شور و شوقی جوانی اش که ارباب حلقه ها رو ساخت رو دیگه نداره ولی با اینحال هنوز که هنوزه علاقه ی زیادی به جکسون داریم و بهش احترام میزاریم . فیلمش رو هم که با اینکه ایراداتی داشت ولی بازهم دوست داشتم و قسمت بعدش رو هم ندیده دوستش خواهم داشت . ولی این امکان رو هم میدن که شانس آنجا و بازگشت دوباره ی هابیت بتونه حتی تو بخش بهترین فیلم هم نامزد بشه ، حالا میمونه به نحوه ی عمل جکسون . قسمت سوم هابیت پتانسیل این رو داره که حتی تو بخش بهترین فیلم هم نامزد بشه اگه پیتر خوب عمل بکنه و بیشتر دقت بکنه در حین ساختش شاید آنجا و بازگشت دوباره ای برای جکسون هم باشه . به قول = پیتر جکسون : آنجا و بازگشت دوباره :دی (یعنی اینکه جکسون در قسمت های اول و دومش کمی از اون جکسون قبلی دور ولی با قسمت سومش به اون جکسون قبلی بازگشت :دی) البته هابیت ها یه چیزهای زیادی رو در خودش داره که فکر نکنم مخاطبان عادی سینما و حتی اون منتقدین و داورای اسکار درکش بکنند و فقط از عهده ی کسانی که رمان هابیت و ارباب حلقه ها رو خونده اند بر میاد . (نمونه اش تفاوت تقابل خیر و شر در هابیت و ارباب حلقه هاست)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اوووه

10 هزارتا؟

نه برادر من تعدادشون 6 هزارتا هستش.

بعدش سیستم این نیست که داورای هر بخش میرن تمام فیلمای کاندیدای اون بخش رو میبینن،البته چون عضو رسمی آکادمی هستن به طور مجانی میتونن برن فیلما رو تماشا بکنن ولی معمولا این کارو نمیکنن.

معمولا این خود کمپانی های فیلمسازی هستن که روی رشته هایی که فکر میکنن شانس بیشتری برای بردن اسکار دارن سرمایه گذاری میکنن و اعضا رو دعوت میکنن تا فیلماشون رو ببینن یا براشون دی وی دی ها رو میفرستن و ....

خلاصه این نیست که فکر کنید هر 6هزار داور تمام فیلما رو دیدن،خیلی از داورا ممکنه همه فیلما رو ندیده باشن و قانونی هم نیست که اجبارشون بکنه که همه رو باید ببینن(تا جایی که من میدونم)

+

آمار جانبی که دونستنش خالی از لطف نیستن:

حدود 5100 نفر از اعضا طبق آخرین براوردها فعال هستن و رای میدن،94 درصد سفید پوست هستن،77 درصد مرد هستن،54 درصدشون بالای 60 سال سنشونه و 33 درصدشون سابقا خودشون کاندیدا یا برنده اسکار بودن.

ممنون از اطلاعات دقیقتون

من چند جمله ای رو به جملاتتون اضافه میکنم

آمار 10000 که گفتم مربوط به حضور بازگشت پادشاه در مراسم اسکار بود که کریستوفرلی تهدید کرد که اگه اسکار بهترین فیلم رو به بازگشت پادشاه ندن و قضایای اسکار دو سال قبل تکرار بشه بعنوان یکی از 10000 اعضای آکادمی از عضویت در این آکادمی استعفا میده این عدد از همون 11 سال پیش در خاطرم مونده بود

در مورد دیدن فیلم توسط اعضای اکادمی بله اعضای آکادمی مجازند فیلم های شرکت کننده در اسکار رو ببینن البته این به این معنی نیست که تمامی اعضا تمامی فیلم های شرکت کننده رو ببینند و مسلما بیشتر فیلم هایی که به سلیقه و تخصصشون میخوره رو میبینن و نظر میدن

المان های دیگه ای هم در رای اعضا تاثیر گذارند مثل نفوذ افراد مشهور مثل استیون اسپیلبرگ یا گرایشات سیاسی و مذهبی و...

مورد بعدی که شما هم اشاره کردید سیستم پخش هست که تاثیر زیادی در دیده شدن یک فیلم برای اسکار داره

اینکه کمپانی های پخش فیلم ،فیلم مورد نظرشونو حالا با هر کیفیت یا هر تسهیلات به داوران میدن و ....

به عنوان مثال فیلم آرتیست رو میتوان نام برد که حتی استودیوی توزیع کننده فیلم به متوسط بودن اون اذعان داشت ولی با توزیع مناسب تونست که اسکار بهترین فیلم رو هم ببره

بخصوص استودیوی دریم ورکز در این زمینه بسیار موفق و الگو هست

فیلم هایی هستند که خیلی خوبن و یا خارجی زبانن ولی بخاطر توزیع نامناسب یا محدود عملا شانس اونا کاسته میشه

به غیر از اینا باید اخبار و حواشی رو هم اضافه کرد که باعث بیشتر دیده شدن و بالطبع باعث اقبال داوران به سمت فیلم یا فیلم هایی میشه

والا من با نظر لگولاس گرینفیل موافقم

لگولاس گرینلیف برادر من!:دی

این هم از عوارض انتخاب اسامی مردانه توسط خانم ها!:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

لگولاس گرینلیف برادر من!:دی

این هم از عوارض انتخاب اسامی مردانه توسط خانم ها!:دی

همون دیگه : " گرینلیف " :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به نظر من فیلم برهوت اسماگ یک سروگردن بالاتر از یک سفر غیر منتظره بود( فیلم تر بود کاری به وفاداری به کتاب ندارم!)

ولی هنوز در اون حدی نبود که هابیت برنده جلو های ویژه بشه مثلا اسماگ علیرغم اینکه مثل کتاب بود و کامبربچ کارشو خوب انجام داده بود ولی به نظرم توروک ماکتوی آواتار طبیعی تر بود!

انصافا نمیشد اسکار بهترین بازیگرو به کریستین بیل ندن ( البته اسکارو بهش ندادن هرچند به نظر من بهترین بازی سال رو داشت!) و بیان و به ریچارد آرمیتاژ بدن.

هابیت هنوز جای کار داره و امیدوارم آنجا و بازگشت دوباره از برهوت اسماگ بهتر و بی نقص تر باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

منم موافقم هابیت دو خیلی بهتر نسبت به سفر غیر منتظره بود.

خیلی ناراحت شدم البته از دست داوران اسکار نه(خدایی هابیت اصن شانس برنده شدن رو نداشت)،از دست پیتر جکسون!چرا هابیت رو بهتر نساخت؟چرا هابیت نباید مثل لوتر جایزه های اسکار رو درو کنه؟

به هر حال هابیت نسبت به لوتر بیشتر شبیه به دنیای تالکین بود و حالا شاید پیتذر جکسون میخواسته فیلمو بیشتر شبیه کتاب بسازه تا این که یه فیلم هالیوودی که این خیلی خوبه از نظر من و احتمالا دیگر طرفداران تالکین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

ببخشیدا ولی باید یادآور بشم که آزوگ و بولگ کل صورتشون سی جی هستش!نگو که نمیدونستی اینو!تو صورت اونا اصن گریم دیدی شما؟!4 مدل آزوگ ساخته که ساخته 100 مدل بسازه اونی که نهایتا" تو فیلم دیدیم تماما" صورتش سی جی بود و کاملا" مصنوعی بود.بعدم چرا شلوغش میکنی آقا؟میخوای آرزو کنم که هابیت جایزه نگیره سال بعد؟!چه انتظارایی داری!هممون دوست داریم هابیت اسکار ببره خودتم دوست داری اسکار کم چیزی نیست تو الان به اون 17 اسکاری که سه گانه برد افتخار نمیکنی؟! به اینکه بازگشت پادشاه تو کتاب گینس به عنوان پر اسکارترین فیلم ثبت شده افتخار نمیکنی؟اسمشو موفقیت نمیذاری؟عجب...

سرکار گذاشتی مارو ها! :-bd یا شاید متوجه حرف من نشدی! میگم آزوگای گریم شدرو ندیدی که ساختن و فیلمبرداریم کردن (میدونستی اینو اصن؟) ولی 6 هفته مونده به اکران رو همون پلانا آزوگ سی جی رو اضافه کردن. برو پشت صحنه ی اکستندد (9ساعتیو) ببین اونموقع میفهمی چی میگم! نه، به حال من فرقی نمیکنه ببره یا نبره ولی بحال شماها خیییلی فرق میکنه چون جایزه ی فیلم واستون شده ارزش فیلم. بچه بودم افتخار میکردم به جایزه های لوتر ولی خیلی وقته اینکارو نمیکنم، به تو هم پیشنهاد میکنم به یکی رسیدی از جایزه های فیلم واسش نگی و از خود فیلم براش چیزی واسه گفتن داشته باشی! این عجب داره که مابقی که هنوز فیلمو باکیفیت ندیدن با تاب بیشتری از جلوه های ویژش میگن. ویرایش شده در توسط Thorin Oakenshield

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

سرکار گذاشتی مارو ها! :-bd یا شاید متوجه حرف من نشدی! میگم آزوگای گریم شدرو ندیدی که ساختن و فیلمبرداریم کردن (میدونستی اینو اصن؟) ولی 6 هفته مونده به اکران رو همون پلانا آزوگ سی جی رو اضافه کردن. برو پشت صحنه ی اکستندد (9ساعتیو) ببین اونموقع میفهمی چی میگم! نه، به حال من فرقی نمیکنه ببره یا نبره ولی بحال شماها خیییلی فرق میکنه چون از جایزه ی فیلم واستون شده ارزش فیلم. بچه بودم افتخار میکردم به جایزه های لوتر ولی خیلی وقته اینکارو نمیکنم، به تو هم پیشنهاد میکنم به یکی رسیدی از جایزه های فیلم واسش نگی و از خود فیلم براش چیزی واسه گفتن داشته باشی! این عجب داره که مابقی که هنوز فیلمو باکیفیت ندیدن با تاب بیشتری از جلوه های ویژش میگن.

منهم دیدم آزوگای گریم شده رو و عرض کردم که اصن صدتا آزوگو گریم کنه مهم چیزیه که بیرون داد یعنی آزوگ سی جی...این چیزیه که ما و منتقدها تو نسخه اصلی فیلم دیدیم و مهم چیزیه که تو فیلم میبینیم حالا تو پشت صحنه هرچی هم میخواد ساخته باشه خود پیتر زحمتاشو با این آزوگ سی جی هدر داد این وسط ما نباید سرزنش بشیم،تقصیر خودشه یا کمپانی نمیدونم.میتونم بگم آزوگ تنها چیزی بود که بد جور تو ذوقم زد بولگو که دیگه نگو...بعدم این جوایز اسکارن که باعث میشن فیلمای اینجوری ماندگار بشن باور کن اگه لوتر اون همه اسکار نمیگرفت میرفت ور دل هری پاتر و صدها فیلم فانتزی دیگه که دارن فراموش میشن من خودم به داستان فانتزی هیچ علاقه ای نداشتم اما وقتی شنیدم ارباب حلقه ها 17 تا اسکار برده با خودم گفتم وای حتما" باید چیز فوق العاده ای باشه و بود!از اونجا بود که من کلا" اومدم تو خط فانتزی پس اسکار مهمه برای جلب مخاطبای عام و کسایی که از فانتزی چیزی نمیدونن خدا میدونه چند نفر از همین طریق با تالکین و دنیای خارق العاده ش آشنا شدن و اگه هابیت اسکار ببره من خیلی خیلی خوشحال میشم و به خودم به خاطر سلیقه م افتخار میکنم و هم اینکه تصور این موضوع که با اسکارایی که هابیت ان شاالله برای فیلم سومش میگیره {من هنوز امیدوارم} چند هزار نفر دیگه به جمع طرفداران تالکین اضافه میشن باعث میشه ذوق مرگ بشم!!

حالا هم شما عصبانی نباش بیا دوست باشیم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...