رفتن به مطلب

Recommended Posts

SHIRE

رستورانی در نیوزیلند

post-1805-0-50501800-1351287422_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یه سوال:

این تریلر 48 فریم اورجیناله؟ من توی اورجینال بودنش شک دارم.(منظورم این نیست که غیر رسمیه. منظورم اینه که احتمالا چیزی که تو فیلم میبینیم متفاوته)

برید فریم فریم ببینید. بین هر دو فریم یک فریم اضافه شده که ترکیب دو فریم دیگه است. اینو تو صحنه های خیلی سریع میشه دید. مثلا جایی که گلویین بشقاب رو پرت میکنه یا گندالف با تراین میجنگه! این فریمهای میانی با نرم افزار درست شدن و فیلمبرداری نشدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

تراین کیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تراین کیه؟

تراین دوم پدر تورین سپربلوط بود

اینجا رو ببین:

https://arda.ir/thrain-ii

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

چرا تراین باید با گاندلف بجنگه؟؟ مگه تراین از جبهه خوبها نیست؟؟

شما در ادرسی که به من دادید گفتین که بوسیله سایرون دستگیر می شه و در سیاه چال های دول گولدور می میره.!

ویرایش شده در توسط strayder

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تراین زیر شکنجه های سائرون عقلش رو از دست داده بود. یادمه گندالف به راحتی نتونسته بود نقشه و کلید رو ازش بگیره. خیلی وقت پیش این قسمت رو خونده بودم و الان دقیق یادم نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

گزارشی از " فیلم هابیت "

هابیت یکی از مهم ترین فیلم هایی است که امسال منتظر اکرانش هستیم با توجه به فیلم هایی که تا به امروز اکران شده اند " هابیت " با توچه به پیشینه سازنده اش از گزینه های مهم آکادمی اسکار امسال به شمار می رود بعد از پروژه پرهزینه و البته بسیار موفق سه قسمتی " ارباب حلقه ها " باز هم پیتر جکسون به سراغ اثر دیگری از جی جی آر تالکین رفته که همان حال و هوای اسطوره ای " ارباب حلقه ها " را دارد.

البته جکسون به دلیل اختلافاتی که با کمپانی برادران وارنر پیدا کرده بود در ابتدا از کارگردانی این فیلم کناره گرفت اما بعد از مدتی گویا مسئولان استودیو کوتاه آمدند و به یاد جوایز اسکار بی شمار و صف های طولانی جلوی گیشه " ارباب حلقه ها " افتادند و باز هم تصمیم گرفتند که کار را به جکسون بسپارند که دنیای الف ها ، دورف ها ، هابیت ها و جادوگران تالکین را خوب می شناسد . حالا لشکری از فیلمسازان در نیوزیلند مشغول به کارند تا دنیای تالکین را به واقعیت تبدیل کنند . 99 دکور فیلم برداری مختلف با استفاده از صدها تیرک چوبی ساخته شده اند . جکسون به هالیوود ریپورتر گفته است " سر طراحی دکور این فیلم واقعا احساس کردم که ما مالکان سرزمین میانه هستیم " .

یک تخته سنگ شیبدار که دور تا دورش را پرده های سبز رنگ عظیم الجثه فرا گرفته اند جایی است که در آن یک جادوگر پیر و 13 همراهش که دورف های کوتاه قدی با ریش های بلند هستند ایستاده اند مکانی از فیلم هابیت قرار است گرفته شود . بیلبو بگینز قهرمان فیلم هم حضور دارد که نقش اش را مارتین فریمن بازی میکند فریمن شاید برای مخاطبان سینما در سراسر جهان نام چندان آشنایی نباشد . اما تماشاگران آمریکایی او را خوب میشناسند چون نقش واتسون را در سریال " شرلوک هلمز " محصول bbc بازی کرده است . البته وقتی قدو قامت ریچادر آرمیتاژ بازیگر نقش تورین دورف را می بینید به نظرتان نمی رسد که او یک کوتوله باشد اما تا 14 دسامبر زمانی که قرار است " هابیت ، یک سفر غیر منتظره " سینمای جهان را فتح کند هنوز زمان باقی است و آرمیتاژ و بقیه دورف ها به لطف تکنولوژی و حقه های سینمایی دقیقا مانند یک دورف روی پرده سینما به نظر خواهند رسید . وقتی روی مانیتور تصویر های گرفته شده را می بینید متوجه می شوید که جادوگر واقعی کسی نیست جز پیتر جکسون او توانست پیش از آنکه روی صندلی کارگردانی این پروژه عظیم بنشیند بر بسیاری از موانع و قید و شرص ها فائق آید . یکی از این چالش ها رقابت با خودش بود ! سه گانه گ ارباب حلقه ها " بیش از 3 میلیارد دلار فروخت و قسمت پایانی آن " بازگشت پادشاه " در سال 2003 موفق شد 11 اسکار را از آن خودش کند از جمله اصلی ترین جوایز آکادمی یعنی اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی .

اگر قرار باشد امسال روی یک پروژه مطمئن سرمایه گذاری کنید آن پروژه قطعا هابیت خواهد بود . هیچ استودیویی تمایل نداشت با مشکلات زیاد چنین فیلمی دست و پنجه نرم کند نه تنها جکسون تمایل زیادی به کارگردانی این فیلم نشان نمی داد خرید حقوق فیلم هم مشکل دیگری بود با این وجود فیلمبرداری " هابیت " به شکل معجزه آسایی شروع شد .

برداشت اول بازیگران که تمام می شود . صدای جکسون در تمام صحنه می پیچد ( که خوشبختانه به شدت مودب و خویشتن دار است ) " ممکن است لطفا دورف ها موقع شروع این صحنه ریتم تند تری داشته باشید ؟ بالاخره آنها دارند از دست مرگ می گریزند . باید آنقدر بدوند تا به نفس نفس زدن بیفتند پس این برداشت را دوباره می گیریم با سرعت بیشتر و خستگی " سرعت بیشتر و خستگی می تواند شعار فیلم " هابیت " هم باشد در بندر آزاد شهر ولینگتون در نیوزیلند جکسون 50 ساله استاد متواضع نقشه برداری و بررسی موقعیت های جغرافیایی ممکن برای انتخاب لوکیشن های فیلم است . قلمرو پادشاهی او در حومه شهر جایی با آب و هوای معتدل است کارگاه وتا هم در همان نزدیکی قرار دارد جکسون با استعداد در خشانی که دارد در این قلمرو مانیفست خودش را به تصویر می کشد . او میل و علاقه شدیدی به کنترل و نظارت روی همه اجزای فیلم دارد البته نه به آن معنی که اهل همکاری و تشریک مساعی نباشد مثلا در سال 2005 " کینگ کنگ " را می ساخت جکسون استودیوی یونیور سال را شوکه کرد وقتی سه ساعته تحویل شان داد چون مسئولان استودیو سر نسخه کوتاهتری قرار داد بسته بودند و قصد نداشتند بودجه اضافه تری هم بپردازند 20 دقیقه ای که جکسون به فیلم اضافه کرد حدود 20 میلیون دلار به خاطر جلوه های ویژه به هزینه های فیلم اضافه کرده بود . جکسون هزینه اضافی را با استودیو نصف کرد و سهم خودش را از این فیلم کاهش داد. مدیر برنامه های جکسون می گوید : " البته این داستان خیلی درام شگفت انگیزی نبد او بی اندازه علاقمند به کمک و همکاری است اما کار هم برایش خیلی جدی است یا باید نسخه نهایی که دلش می خواهد بیرون بدهد یا هیچ ".

البته جکسون از معدود کارگردان هایی است که از حق یک مولف برخوردار است که هزاران مایل دورتر از استودیو های هالیوود در انتهای جهان همراه با همراهان و همکاران همیشگی اش از جمله فرن والش ( همسرش ) و فیلیپا بوینز . فیلمی که دوست دارد را بسازد . ممکن است به نظر برسد که این گروه کمی دارای تعصبات قبیله ای هستند و حاضر نیستند کسی را به درون خودشان راه بدهند و فقط با هم کار میکنند اما انگیزهای آنها خالص است . مدیر تولیدی که با جکسون و تیمش کار می کند می گوید : " آنها عاشق سینما هستند و مثل ساعت کار می کنند " توضیح اینکه چرا برادران وارنر پذیرفته اند یک میلیارد لار روی این پروژه سرمایه گذاری کنند کار دشواری است یک منبع آگاه می گوید برای دو قسمت اول هر کدام 315 میلیون دلار هزینه می شود و این تازه بدون دستمزد خود جکسون است که پذیرفته دیرتر پولش را بگیرد . البته برخی از مسئولان استودیو این رقم را بالا می دانند و معتقدند چون فیلم در نیوزیلند تولید میشود هزینه ها را می توان تا 200 میلیون دلار کاهش داد .

ریچادر تیلور رئیس خلاق وتا که سال هاست با جکسون و تیمش همکاری می کند معتقد است که با وجود پیچیدگی های داستان جکسون تنها کارگردانی است که میتواند این پروژه را به ثمر برساند : " پیتر با چشمان بسته روی صندلی می نشیند و از نظر بصری کاملا فیلم را در ذهنش تصویر می کند توانایی او برای اینکه همه چیز های نامرئی را در ذهنش کنار هم بچیند فوق العاده است . جکسون می بیند که چطور برخی چیز هایی که در صحنه وجود ندارد و به عبارتی نامرئی هستند می توانند جاهای خالی صحنه را پر کنند او فیلمساز بسیار باهوشی است ".

این بار قرار است جکسون سرزمین میانه را از لنزی متفاوت با " ارباب حلقه ها " ببیند . او به روش دیجیتال و 3d فیلمش را می سازد . همچنین تصمیم جسورانه ای گرفته تا در هر ثانیه 48 فریم بگیرد که در مقایسه با 24 فریم در ثانیه تصاویر زنده تری می دهد و مخاطب می تواند کاملا شخصیت ها را نزدیک به خودش احساس کند . کار کردن با تکنولوژی های جدید به این معناست که جلوه های ویژه به سبک قدیمی دیگر کنار رفته اند دیگر لازم نیست از پرسپکتیو های اجباری برای بزرگتر یا کوچکتر نشان دادن اجسام و انسان ها استفاده کنیم. اما برای کارگردان " هابیت " همه حقه های سینمایی جالب هستند خودش می گوید : " اصلا به خاطر جلوه های ویژه بود که عاشق سینما شدم " تنها چیزی که فعلا در مورد هابیت باعث نگرانی جکسون شده مصالح داستانی کار است تالکیت این کتاب افسانه ای را برای بچه ها نوشته بود اما جکسون احساس می کند که هنوز در جهان تاریک تر " ارباب حلقه ها " حضور دارد باید دید جکسون در چالش برای به تعادل رساندن این دو دنیا موفق می شود یا نه تا دیدن نتیجه کار زمان زیادی باقی نمانده است .

منبع : تهران امروز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

عكسهای شفاف و باكيفيت تر اون پوسترها:

post-1769-0-76618500-1351514078_thumb.jp post-1769-0-48624500-1351514072_thumb.jp post-1769-0-04250000-1351514088_thumb.jp

با تشكر از baggins عزيز!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gil_Galad

عكسهای شفاف و باكيفيت تر اون پوسترها:

post-1769-0-76618500-1351514078_thumb.jp post-1769-0-48624500-1351514072_thumb.jp post-1769-0-04250000-1351514088_thumb.jp

با تشكر از baggins عزيز!

سلام دوستان.

یه سوال داشتم این جادوگره یکی از همون 5 جادوگره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

سلام دوستان.

یه سوال داشتم این جادوگره یکی از همون 5 جادوگره؟

بله. اسمش راداگاسته و از اون پنج تا ايستاری يا جادوگره كه از غرب برای برانداختن سائورون در دوران سوم اومدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

به مهدی :

اون تریلری که گذاشتم 48 فریمه واقعی هستش ، شما چطور میگین که از دوتا فریم ، یک فریم درست کردن ، همچین چیزی چطور ممکنه ، اگر هم بشه خوب در نمیاد و تار میشه ، تازه یک اثبات واقعی و درست اینکه برید تریلری گذاشتم رو با کا ام پلیر* پخش کنید و دکمه شیفت رو نگهدارید و منفی بزنید و صحنه آهسته یا اسلوموشن ببینید اون موقع میفهمید من چی میگم . حرکت روان رو در اسلوموشن میبینید و متوجه میشید که واقیه ، این نسخه راستش اسمش

Fun Concept

هستش که برای طرفداران هستش :ymapplause:

ولی احتمال اینکه واقعی نباشه هست ، بحرحال من الا میدونم 48 فریمه چه حالتی داره :)

ویرایش شده در توسط Peejack

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

دورف ها در سکانسی از فیلم

post-1805-0-84222900-1351544157_thumb.jp

پشت صحنه

post-1805-0-27376100-1351544188_thumb.jp

گندالف و راداگاست

post-1805-0-31219200-1351544219_thumb.jp

شاه گابلین ها با کیفیت بهتر

post-1805-0-41866600-1351544257_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

آقا یه سوال:

چرا تو این فیلم گابلین ها بیشتر شبیه ترول اند تـــا ارک....!!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به پیجک:

ترکیب کردن دو فریم کار سختی نیست. جزو تمرینهای درس پردازش تصویرمون بود. دو تا تصویر رو روی هم میندازی و مقادری RGB پیکسلهای متناظر رو با هم جمع و تقسیم بر 2 میکنی، به همین راحتی!

خب من تقریبا مطمئنم که این 48 فریم اون چیزی نیست که واقعا فیلمبرداری شده. سورس این تریلر 24 فریم بوده و یه نفر (داخل کمپانی یا یکی از طرفدارها) اومده و به طور نرم افزاری این فریمهای میانی رو ساخته. الان برو و توی همون kmplayer تریلر رو ببین. به قسمتی که گلویین بشقاب رو پرت میکنه برو و دکمه F رو بزن. اینجوری میتونی تریلر رو فریم به فریم ببینی(shift+F هم فریم فریم به عقب میره) به وضوح میتونی ببینی که در فریمهای میانی 2 تا تصویر از بشقاب وجود داره که یکی مربوط به فریم قبلی و یکی مربوط به فریم بعدیه. این کار توی تمام فریمها انجام میشه اما چون سرعت حرکت پایینه متوجه نمیشیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

آقا یه سوال:

چرا تو این فیلم گابلین ها بیشتر شبیه ترول اند تـــا ارک....!!؟

میتونه بستگی به سن و نسل ـشون داشته باشه؟ اورک های مشهور مثل آزوگ، بالک مگ و یا خود همین گابلین اعظم همه کشته شدن. هیچ اشاره ای به این قضیه که آیا اورک ها همانند نسل ـشون «الف ها» نامیرا هستن یا نه جواب مشخصی نداریم{؟}. سن همین آزوگ رو 320 سال تخمین زدن.

تو تریلر فیلم هم بنده خدا همون یدونه گابلین اعظم به اون وضع بود و الا بقیه در سلامتی به سر می برن:

post-1567-0-21093300-1351546238_thumb.pn

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

به مهدی:

اینو من خودم فهمیده بودم و احتمال داده بودم که تبدیل شده باشه ولی ، نمیتونستم بفهمم که چطور تبدیلش کردن که الان گفتی خیالم راحت شد ، وگرنه من صحنه بهتری دارم که حرف شما رو اثبات میکنه اونم اینه

عکس پایین رو ببینید و حرکت اونو در فیلم ببینید که بعضی جاها تار میشه که در اصل نیابد بشه

من توسط این صحنه مشکوک شدم که تریلر جعلی باشه

the_hobbit_an_unexpected_jour_01_15_26_.jpg

ویرایش شده در توسط Peejack

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به الدا:

بگینز راست میگه. فقط گابلین بزرگ اینجوریه. اونی که با بیلبو میجنگه هم قد و قواره خود بیلبوئه! اون یکی هم بزرگه چون اسمش گابلین بزرگه! :دی

به پیجک:

آره اون صحنه رو هم دیده بودم اما آدرس دادنش سخت بود! :دی

با همین کلک نرم افزاری خیلی فیلم واقعی تر شده بود حالا باید دید خود اصلیش چطوره!

باتوجه به بازخوردهای نمایش اون 10 دقیقه فیلم برای منتقدها بعید میدونم تا قبل از اکران فیلم خبری از 48 فریم اصلی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

يه مقايسه قدی از كاراكترهای فيلم هابيت:

post-1769-0-06545900-1351584481_thumb.jp

فقط يه سؤال: چطور قد هابيت ها و دورف ها رو اونقدر كوچيک می كنن؟ مارتين فريمن و اليجاه وود و اندی سركيس كه واقعاً اونقدر قدكوتاه نيستن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

يه مقايسه قدی از كاراكترهای فيلم هابيت:

post-1769-0-06545900-1351584481_thumb.jp

فقط يه سؤال: چطور قد هابيت ها و دورف ها رو اونقدر كوچيک می كنن؟ مارتين فريمن و اليجاه وود و اندی سركيس كه واقعاً اونقدر قدكوتاه نيستن!

همه ی بازیگران بَدَل دارند! اگر پشت صحنه رو دیده باشی، در یکی از پشت صحنه ها تمام بازیگران نقش دورف به همراه بَدَل های خودشون ایستاده بودند!

بدل های دورف ها و هابیت ها قد کوتاه هستند و بدل گندالف قد بلند هست! در فیلم هابیت، زمان هایی که تصویر از دور نشون داده میشه، یا وقتی که در یک نما چند دورف و بیلبو کنار گندالف می ایستند، از بدل گندالف استفاده میشه که بسیار قد بلند هست! معمولا در این صحنه، صورت گندالف نشون داده نمیشه اما در برخی زمان ها می بینیم که وقتی گندالف در کنار دورف ها ایستاده، خیلی قد بلندتر از اونها هست و هم صورت گندالف دیده میشه و هم صورت دورف ها ؛ در اینجور صحنه ها، واقعیت اینه که اونها کنار هم نیستند بلکه هنر پرده ی سبز باعث شده ما فکر کنیم که در کنار هم ایستادند؛ دقیقاً نمونه ی بارز چنین جلوه ای رو در شورای سفید خواهیم دید و اون مربوط میشه به سارومان! کریستوفر لی به دلیل کهولت سن نتونست به نیوزلند بیاد و در انگلستان در مقابل پرده ی سبز ایفای نقش کرد، در صورتی که در فیلم کاملاً اینطور به نظر خواهد رسید که در کنار دیگر اعضای شورا نشسته!

در فیلم ارباب حلقه ها هم برای ایجاد تفاوت بین قد شخصیت ها، از بدل و یا تکنولوژی پرده ی سبز استفاده شد!

ویرایش شده در توسط * لرد الروند *

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

علاوه بر مطالبی که جناب الروند گفت از تکنیک های حقه های بصری و خطای دید هم استفاده میشه . به صورتی که یکی از شخصیت ها دوتر می ایسته و یکی به دوربین نزدیک تر ، در این موقع ها دکور طوری طراحی میشه که این دوری و نزدیکی زیاد به چشم نیاد . البته حقه هایی که بر اساس اون بینایی رو به اشتباه میندازن زیاده و از انواع مختلفش تو این جور فیلم ها زیاد استفاده میشه . تو فیلم آلیس در سرزمین عجایب هم از این تکنیک ها استفاده شده بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضا

حالا جدای از این همه تکنیک های جدید به کار برده شده تو فیلم من به شدت نگران استودیویی شدن فیلم هستم.منظورم اینه که دیگه خیلی از صحنه های فیلم رو بردن تو استودیو.خیلی بیش از حد هم به جلوه های ویژه ی کامپیوتری وابسته شده.امیدوارم من اشتباه کنم و موقع نمایش فیلم شگفت زده بشیم.ولی اینطور که از تریلر ها معلومه شدیدا فانتزی شده.بهتر بود از طبیعت زیبای نیوزلند بیشتر استفاده میشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...