رفتن به مطلب
محسن

اشتباهات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Sherlock

یک نفر گفته بود تو لوتر اول یک اشکال هست اونجایی که آراگورن سیب ÷رتاب میکنه طرف مری ، اون اشکال نیست ، چون مری سیب رو میده به پیپین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

یک نفر گفته بود تو لوتر اول یک اشکال هست اونجایی که آراگورن سیب ÷رتاب میکنه طرف مری ، اون اشکال نیست ، چون مری سیب رو میده به پیپین.

اره منم رفتم چک کردم ؛ مریادوک سیب خودشو میده به پره گرین توک

ولی جای سوال داره که گندولف چه جوری بعد از خرد شدن عصاش توسط ویچ کینگ بازم اونو توی بندرگاه های خاکسترهمراه خودش داره؟

ویرایش شده در توسط الدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

اره منم رفتم چک کردم ؛ مریادوک سیب خودشو میده به پره گرین توک

ولی جای سوال داره که گندولف چه جوری بعد از خرد شدن عصاش توسط ویچ کینگ بازم اونو توی بندرگاه های خاکسترهمراه خودش داره؟

شاید سفارش داده موپالمو براش بسازه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

موپالمو دیگه کیه پی جک؟

یه چیزه دیگه هم هست بچه ها؛ گندالف تو آخر دو برج میگه : الان حلقه ی دشمن تو دست های دو هابیته که هر روز که میگزره به کوه هلاکت نزدیک تر میشه ولی وقتی توی بازگشت پادشاه از آراگورن میشنوه سم وایز هم با فرودو رفته موردور بدجور تعجب میکنه!!!!! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به الدا ، اتفاقا من به تازگی فیلم دو برج رو دیدم ، ( فقط قسمت دو رو ) ، این صحنه ای ( دیالوگ ) که میگی مربوط به همین قسمته نه قسمت سوم .

شکستن عصای گندالف تو نسخه های اکستند نشون داده شده و تو نسخه سینمایی نیست ، بنابر این نشون دادن عصا در آخر فیلم مشکلی ایجاد نمیکنه ، همینطور تو نسخه های اکستند کشته شدن سخنگوی سائرون ( دهان سائرون ) نشون داده میشه که به دست آراگورن کشته میشه ، اما وقتی تصویر عقب نشینی آراگورن رو نشون میده جسد فرد مقتول غیب میشه . اینم فقط به خاطر اینه که اون صحنه تنها در نسخه اکستند نشون داده شده ، و در کل این اشکالات بر نسخه سینمایی اثر وارد نیست .

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

امروز داشتم قسمت اول فیلم ارباب حلقه ها (یاران حلقه) رو می دیدم که متوجه ی یک اشکال شدم. البته نمی دونم قبلاً در اینجا کسی در موردش گفته بود یا نه!

دقیقه ی 5:11 نسخه ی extended، زمانی که ایسیلدور توی رودخونه شیرجه میزنه ، سه قطره آب رودخونه می ریزه روی لنز دوربین!!!

ویرایش شده در توسط * لرد الروند *

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

امروز داشتم قسمت اول فیلم ارباب حلقه ها (یاران حلقه) رو می دیدم که متوجه ی یک اشکال شدم. البته نمی دونم قبلاً در اینجا کسی در موردش گفته بود یا نه!

دقیقه ی 5:11 نسخه ی extended، زمانی که ایسیلدور توی رودخونه شیرجه میزنه ، سه قطره آب رودخونه می ریزه روی لنز دوربین!!!

من چیزی ندیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

من چیزی ندیدم.

عجیبه که ندیدی؟ آخه کاملاً مشخصه!!!

اگه کیفیت تصویر بالا باشه به راحتی قابل تشخیصه!

من اول فکر کردم مشکل از تلویزیون هست اما وقتی چند بار تصویر رو جلو و عقب زدم دیدم واقعاً سه قطره آب رودخونه به لنز دوربین اصابت می کنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hunter

یه چیز دیگه ای رو که من متوجه نشدم اینه که تو فیلم سوم وقتی گریما سارومان رو با خنجر میزنه چرا بلافاصله لگولاس هدف تیر قرارش میده؟! اعصاب نداره ها :)

چون جوری نشون داده شد که گریما پشیمون شده حرفی هم از کشتن پسر تئودن به میون نیومد!

عجیب بود که لگولاس با عصبانیت بکشتش کسی هم سعی نکنه جلوش رو بگیره ؛اعتراض هم نکنه...این برای کسی که داستان اصلی رو ندونه مشکل نسبتا بزرگی حساب میشه.

اون قطره های آب رو هم فکر نکنم با کیفیت 720 بشه دید ،من تو 1080 معمولی دیدم یه چیز گنگی معلوم بود

36963942150625048576_thumb.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

یه چیز دیگه ای رو که من متوجه نشدم اینه که تو فیلم سوم وقتی گریما سارومان رو با خنجر میزنه چرا بلافاصله لگولاس هدف تیر قرارش میده؟! اعصاب نداره ها :)

چون جوری نشون داده شد که گریما پشیمون شده حرفی هم از کشتن پسر تئودن به میون نیومد!

عجیب بود که لگولاس با عصبانیت بکشتش کسی هم سعی نکنه جلوش رو بگیره ؛اعتراض هم نکنه...این برای کسی که داستان اصلی رو ندونه مشکل نسبتا بزرگی حساب میشه.

اون قطره های آب رو هم فکر نکنم با کیفیت 720 بشه دید ،من تو 1080 معمولی دیدم یه چیز گنگی معلوم بود

36963942150625048576_thumb.jpg

دستت درد نکنه Hunter عزیز ، عکس رو به موقع گذاشتی :)

من هم فکر می کنم این صحنه رو با کیفیت 720p نشه دید یا اگر هم بشه باید خیلی خیلی دقت کرد تا متوجه شد، اما در نسخه ی کانورت نشده ی 1080p، کاملاً مشخصه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

دستت درد نکنه Hunter عزیز ، عکس رو به موقع گذاشتی :)

من هم فکر می کنم این صحنه رو با کیفیت 720p نشه دید یا اگر هم بشه باید خیلی خیلی دقت کرد تا متوجه شد، اما در نسخه ی کانورت نشده ی 1080p، کاملاً مشخصه!

رویت شد،ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اینو توی هر سه کیفیتی که دارم میتونم ببینم. به نظرم ایراد نیست. تو خیلی از فیلمها از این روش برای طبیعی نشون دادن فیلم استفاده میشه. در واقع مخاطب خودش رو جای دوربین حس میکنه و فکر میکنه آب روی صورتش ریخته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

اینو توی هر سه کیفیتی که دارم میتونم ببینم. به نظرم ایراد نیست. تو خیلی از فیلمها از این روش برای طبیعی نشون دادن فیلم استفاده میشه. در واقع مخاطب خودش رو جای دوربین حس میکنه و فکر میکنه آب روی صورتش ریخته.

مهدی جان، راستش رو بخوای من یه همچین فکری رو هم کرده بودم! بین اینکه این یه اشکال هست یا اینکه از عمد انجام شده شک داشتم! گفتم اینجا مطرح کنم تا نظر بچه ها رو بدونم. با خودم می گفتم، آخه چطور ممکنه یه چنین صحنه ی تابلویی رو خودشون ندیده باشند!!! ولی خداییش هم خیلی طبیعی جلوه میده! دقیقاً انگار شیشه ی LED خیس میشه!

به هر حال دستت درد نکنه که این صحنه رو برامون توجیه کردی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

فكر نكنم عمدی باشه؛ چون به نظر نمياد كارگردان سعی كرده‌باشه به طور مستقيم با بيننده ارتباط برقرار كنه. منظورم رو كه می‌فهمی؟ يعنی ارباب حلقه‌ها يه فيلم سنگينيه و تو ماجرا غرق شده و مثل مستندها، سعی در اين جور كارها كه يه نوع ارتباط با بيننده هستن، نداشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

و حالا یه چیز دیگه وقتی که فارامیر با سپاهی که در حال رفتن به موردور هستش حمله می کنه دقت کنید و قشنگ گوش بدید یک نفر میگه کمک یعنی دقیقه 46 فیلم دوبله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

و حالا یه چیز دیگه وقتی که فارامیر با سپاهی که در حال رفتن به موردور هستش حمله می کنه دقت کنید و قشنگ گوش بدید یک نفر میگه کمک یعنی دقیقه 46 فیلم دوبله.

من متوجه نشدم کدوم قسمت رو میگید !!!

اگر منظورتون اینه که صدای دوبلور رو شنیدید که گفته "کمک"، خوب این که ربطی به فیلم نداره! اینجور اشتباهات در دوبله ی اکثر فیلم ها دیده میشه و ربطی به صدای اصلی فیلم نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

منظورت وقتی هست که داره برای بازپسگیری اسگیلیات به اون جا حمله می کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

ن

منظورت وقتی هست که داره برای بازپسگیری اسگیلیات به اون جا حمله می کنه؟

نه از روی فیلو اوریجینال دقیقه 46 از سی دی دوم در قسمت دو برج و در فیلم انگلیسی هم همین رو می گه.

من متوجه نشدم کدوم قسمت رو میگید !!!

اگر منظورتون اینه که صدای دوبلور رو شنیدید که گفته "کمک"، خوب این که ربطی به فیلم نداره! اینجور اشتباهات در دوبله ی اکثر فیلم ها دیده میشه و ربطی به صدای اصلی فیلم نداره!

نه حتی در انگلیسی هم همین رو میگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

نه حتی در انگلیسی هم همین رو میگه

در نسخه ی اصلی میگه "کمک" ؟؟؟!!!

نزنید این حرف ها رو!!!

من رفتم اون قسمت رو دیدم! کلمه ای که بکار رفت از لحاظ گفتاری شبیه به کلمه ی "کمک" در زبان فارسی بود، نه اینکه واقعاً گفته باشه "کمک"!!!

در واقع شما مرتکب اشتباه شنیداری شدید.

موفق باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیورن

یه اشکال دیگه تو فیلم دوم پیدا کردم اول فیلم اونجا که گندالف با بلای جان دورین داره میفته پایین بعد از عبور از گودال میفتن توی آب و بعدا باز هم جنگشونو نشون میده در صورتی که بالروگ ها به خاطر عنصر وجودیشون که آتیشه اگه کامل تو آب فرو برن میمیرن دلیلشم تو جایی که گوتموگ میمیره اونجایی که توسط الفه تو رود خونه انداخته میشه یه اشکال دیگه هم تو فیلم سه هست اونجایی که ویچ کینگ عصای گندالفو میپکونه بعدا میبینیم که عصای گندالف صحیح و سالم دستشه هر چند منم معتقدم وقتی که جیمز کامرون 50 ساله nمین فیلمش که آواتار باشه و 3-4 ساعت رو تو 12 سال ساخته یا اون دیوید ییتس اون فاجعه ی هری پاتر رو تو 10-9 سال ساخته بعد پیتر جکسون 30 و خرده ای ساله 12 ساعت فیلمو تو 4 سال ساخته پس ما کلا به این اشکالا نباید توجه کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

نکته اولی که ذکر کردید به هیچ وجه اشکال نیست ، بالروگ ها با آب کشته نمیشن ، گوتموگ به خاطر نیزه کلاه خود اکتلیون که به بدنش وارد شد ، کشته شد .

تو کتاب ها آورده شده وقتی گندالف و بالروگ به درون آبها سقوط می کنند ، آتش بالروگ خاموش میشه اما همچنان زنده است و مثل خزنده ای عظیم شروع میکنه از پلکان بی انتها بالا رفتن ، در این میان گندالف خودش رو به بالروگ میچسباند تا با بالروگ به قله صعود کنه ، در میانه راه بالروگ دوباره شعله ور میشه و وقتی به قله می رسند با هم به نبرد می پردازند و بعد بالروگ کشته میشه .

نکته دومی که آوردید به کرات تو مباحث آورده شده ، اون تفاوت به خاطر نسخه اکستند با نسخه سینمایی هستش ، تو نسخه سینمایی مواجه گندالف و ویچ کینگ نشان دیده نمیشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

نکته اولی که ذکر کردید به هیچ وجه اشکال نیست ، بالروگ ها با آب کشته نمیشن ، گوتموگ به خاطر نیزه کلاه خود اکتلیون که به بدنش وارد شد ، کشته شد .

تو کتاب ها آورده شده وقتی گندالف و بالروگ به درون آبها سقوط می کنند ، آتش بالروگ خاموش میشه اما همچنان زنده است و مثل خزنده ای عظیم شروع میکنه از پلکان بی انتها بالا رفتن ، در این میان گندالف خودش رو به بالروگ میچسباند تا با بالروگ به قله صعود کنه ، در میانه راه بالروگ دوباره شعله ور میشه و وقتی به قله می رسند با هم به نبرد می پردازند و بعد بالروگ کشته میشه .

نکته دومی که اوردید به کرات تو مباحث آورده شده ، اون تفاوت به خاطر نسخه اکستند با نسخه سینمایی هستش ، تو نسخه سینمایی مواجه گندالف ویچ کینگ نشان دیده نمیشه .

يه چيزي فكر كنم جاش غلط باشه اينجا بگم ولي حالا ميگم ديگه :ymapplause:

چرا خزنده ؟از لحاظ طبيعي اگه بخوايم بزاريم تو يه گروه خاص بيشتر به پستانداران ميخوره تا خزنده !!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

در قسمت دو برج، حدود دقیقه ی 31 نسخه ی اکستندد، وقتی که مری و پیپین داشتند فرار می کردند، یکی از اورک ها از پشت بهشون حمله میکنه، ولی قبل از اینکه بتونه آسیبی بهشون وارد کنه، سربازان تبعید شده ی روهان حمله می کنند و همه رو قتل عام می کنند و یک نیزه هم کاملاً توی کمر این اورک فرو میره! اما نکته ی جالب اینجاست که همون اورک خیلی سرحال و قبراق اونها رو تعقیب میکنه (دقیقه ی 38:30) و انگار نه انگار که چند دقیقه ی پیش، نیزه توی کمرش سیخ شده بود!!!

نمی دونم، شاید گرسنگی زیاد باعث شده بود که اون اورک درد رو فراموش کنه و دنبال هابیت ها بره!!! اما به هر حال بهتر بود اورکی که نیزه به اون طرز وحشتناک توی کمرش فرو رفته بود، اینقدر سرحال جلوه داده نمیشد!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

در قسمت دو برج، حدود دقیقه ی 31 نسخه ی اکستندد، وقتی که مری و پیپین داشتند فرار می کردند، یکی از اورک ها از پشت بهشون حمله میکنه، ولی قبل از اینکه بتونه آسیبی بهشون وارد کنه، سربازان تبعید شده ی روهان حمله می کنند و همه رو قتل عام می کنند و یک نیزه هم کاملاً توی کمر این اورک فرو میره! اما نکته ی جالب اینجاست که همون اورک خیلی سرحال و قبراق اونها رو تعقیب میکنه (دقیقه ی 38:30) و انگار نه انگار که چند دقیقه ی پیش، نیزه توی کمرش سیخ شده بود!!!

نمی دونم، شاید گرسنگی زیاد باعث شده بود که اون اورک درد رو فراموش کنه و دنبال هابیت ها بره!!! اما به هر حال بهتر بود اورکی که نیزه به اون طرز وحشتناک توی کمرش فرو رفته بود، اینقدر سرحال جلوه داده نمیشد!!!

گریشناخ! از اورک هایی بود که توسط خود سارون به دشت روهان و به ارتش اورک های های اوگلوک پیوست!

منم خودم تعجب کردم که چرا با فرو رفتن نیزه به کمرش هنوزم زنده مونده اما شاید به احتمال زیاد، نیزه بعد از عبور از خفتان ضخیمش یک جراحت سطحی در کمرش ایجاد کرده که فقط احساس درد بکنه. چون خفتان شتابی رو که به نیزه وارد میشه ، خفه میکنه. :D

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

همیشه فکر میکردم که فقط تو سینمای ایران این موضوعات پیش میاد ولی میبینیم که حتی تو فیلم های بزرگ هالیوودی هم از این سوتی ها پیش میاد

تعداد سوتی ها در این فیلم به میرسد.مثلا یک نمونه از این سوتی ها

در یکی از پلان ها وقتی قایقران ها مشغول عبور از دریا هستند از دور انگشتان پای مجسمه دیده میشود ام وقتی این نما از بالا نشان داده میشود اثری از مجسمه وکشتی ها نیست.

در نمایی از فیلم یک شی سر ارابه قرار دارد ولی از طرف دیگر این شی اصلا وجود ندارد

گفتم شاید این موضوع برای شما هم جالب باشد امید وارم خوشتون اومده باشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...