رفتن به مطلب
محسن

اشتباهات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

فنگورن

بچه ها یه سوتی بزرگ از فیلم لوتر :

یادتونه بابای فارامیر وقتی میخواست اونو با خودش بسوزونه چی کار کرد ، تو نسخه کامل فیلم نشون میده

که از یه پل سنگی میرن به ساختمون پشت میناس تریت ، همون طبقه هفتمه ولی رو کوهه و با پل به میناس وصل

میشه ، در کل راه زیادی تا دماغه کشتی مانند میناس تا اونجا وجود داره ، وقتی گندالف اونو میندازه تو آتیش ، صحنه

بعد نشون میده که دنتور لعنتی ، از جلوی تیغه میناس میپره پایین .

سوالی که این وسط پیش میاد اینه که ، دنتور مگه چقدر جون داشته ، که تمام این راهو از تو تالار های مردگان خودشون

با تن آتشین میاد و از رو پل سنگی که از خزد دوم هم طولانی تره میگذره (( و از رو پلی که حفاظ نداره عبور میکنه)) ،

بعد طول چند صد متری تیغه میناس رو بدو بدو میکنه و میفته پایین !!!!!!!!!!!!! :D :D :) :D :D :D :D :D

حداقل 5 تا 10 دقیقه لازم بود تا این مسیر طی بشه ، آیا پیتر جکسون حاظر شده واسه صحنه دلچسب سقوط دنتور

چنین سوتی بزرگی رو متحمل بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :) :D :) :) :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

منم یه سوتی از فیلم یاران حلقه بگم

در شورای الروند گیملی به طرف حلقه حمله میکنه و تبرش میشکنه در حالی که چند دقیقه بعد بعد از داوطلب شدن فرودو برای بردن حلقه گیملی میاد پیش فرودو و میگه تو تبر منو در اختیار خواهی داشت !تبرش هم تو دستش بوده!

احتمالا تبر زاپاس همراش آورده بوده :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

این که چیزی نیست ، یه بار هم تبرش رو وقتی فکر میکردن سارومان داره میاد ترفشون انداخت طرف گندالف ، و گندالف هم ترکوندش ، احتمالا گیملی بیشتر از یکی دوتا تبر زاپاس با خودش حمل میکرده! :D :D :D)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
منم یه سوتی از فیلم یاران حلقه بگم

در شورای الروند گیملی به طرف حلقه حمله میکنه و تبرش میشکنه در حالی که چند دقیقه بعد بعد از داوطلب شدن فرودو برای بردن حلقه گیملی میاد پیش فرودو و میگه تو تبر منو در اختیار خواهی داشت !تبرش هم تو دستش بوده!

احتمالا تبر زاپاس همراش آورده بوده ;))

همیشه دوتا تبر داره

یکی تبر یک طرفش و دیگری که سنگین تره دو طرفه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خوب پس در این صورت ، آخرین تبرش رو باید در پرتاب به طرف گندالف نابود کرده باشه ، ولی ما جای جای فیلم تبر دستش میبینیم .

اون دورو برها ، تبر فروشی پیدا میشده ؟

راستی چرا از میتریل یه تبر یا شمشیر درست نمیکردن که دنیا رو باهاش بگیرن؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
خوب پس در این صورت ، آخرین تبرش رو باید در پرتاب به طرف گندالف نابود کرده باشه ، ولی ما جای جای فیلم تبر دستش میبینیم .

اون دورو برها ، تبر فروشی پیدا میشده ؟

راستی چرا از میتریل یه تبر یا شمشیر درست نمیکردن که دنیا رو باهاش بگیرن؟؟؟

فقط جنس اون اهمیت نداره

مثلا نارسیل با اون همه عزمتش زیر بدن الندیل شکست ( شمشیری که دست سائورون رو برید )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahdi

به نام خداوند

منم یک اشکالی در مورد تبر گیملی پیدا کرده بودم

مثلا در موریا گیملی تبرش رو پرد کرد به طرف ترول

بعدش افتاد زمین بدون تبر ولی در صحنه بعدی تبرش دستش بود و داشت اورک میکشت

اگه بخوام خلاصه کنم

وقتی فیلم اصلی رو دیدم فهمیدم که تبری رو که پرتاب کرد با تبری که بعدا دستش بود فرق میکرد

و فهمیدم که تبر رو از زمین برداشت که کنارش افتاده بود

و ایا پس مثلا من واصه پیتر جکسون اشکال گرفتم

و بعدش هم میتونست در موریا تبری رو که پرتاب کرد به ترول بعد ترول از بدنش بیرون در آورد و انداخت زمین

رو بر میداشت

زمان زیادی هم نمیگرفت

اما در مورد صحنه یاران حلقه

در صحنه ای که گاندالف کنار الروند بیرون رو بر انداز میکنه و برومیر و لگولاس و گیملی میرسن

و گیملی تبر در دست نداشت چون دوستان کوتوله گیملی وسایل رو حمل میکردن

و در زمانی که گیملی تبر رو برداشت و رو حلقه کوبید و تبر شکست

تبر رو از کنارش برداشت و از اون تبر ها زیاد بود

و حتی در صحنه بعدی درست شبیه اون تبر رو دوستان گیملی نیز نگه داشته بودند

پس وقتی حدسی میزنید زود نگین فیلم مشکل داشت

آخه مگه جز تبر گیملی دیگه تبر دیگه ای نبود که اون حرف ها رو میگید

از شما ها انتظار نداشتم

منظور گیملی از اون حرفی که زد مهارتش در جنگ با تبر بود

این که چیزی نیست ، یه بار هم تبرش رو وقتی فکر میکردن سارومان داره میاد ترفشون انداخت طرف گندالف ، و گندالف هم ترکوندش ، احتمالا گیملی بیشتر از یکی دوتا تبر زاپاس با خودش حمل میکرده

انگار شما فیلم رو ندیدن و فقط میخواین خودتون رو نشون بدین و پست بزنین سرتون گرم بشه ;))

اگه از اول به صحنه ها دقت کنیم زمانی که با اسب دارن میرن

گیملی فقط یک تبر نداره

همیشه دوتا تبر داره

یکی تبر یک طرفش و دیگری که سنگین تره دو طرفه

خیر اونطور نبود گیملی سه تا تبر داشت

یکی هم که کوچیک بود و مخصوص پرتاب کردن بود

تبری که کوچک بود یک تبر کوچک یک طرفه بود که به گاندالف پرتاب کرد

بچه ها یه سوتی بزرگ از فیلم لوتر :

یادتونه بابای فارامیر وقتی میخواست اونو با خودش بسوزونه چی کار کرد ، تو نسخه کامل فیلم نشون میده

که از یه پل سنگی میرن به ساختمون پشت میناس تریت ، همون طبقه هفتمه ولی رو کوهه و با پل به میناس وصل

میشه ، در کل راه زیادی تا دماغه کشتی مانند میناس تا اونجا وجود داره ، وقتی گندالف اونو میندازه تو آتیش ، صحنه

بعد نشون میده که دنتور لعنتی ، از جلوی تیغه میناس میپره پایین .

سوالی که این وسط پیش میاد اینه که ، دنتور مگه چقدر جون داشته ، که تمام این راهو از تو تالار های مردگان خودشون

با تن آتشین میاد و از رو پل سنگی که از خزد دوم هم طولانی تره میگذره (( و از رو پلی که حفاظ نداره عبور میکنه)) ،

بعد طول چند صد متری تیغه میناس رو بدو بدو میکنه و میفته پایین !!!!!!!!!!!!!

حداقل 5 تا 10 دقیقه لازم بود تا این مسیر طی بشه ، آیا پیتر جکسون حاظر شده واسه صحنه دلچسب سقوط دنتور

چنین سوتی بزرگی رو متحمل بشه

در مورد اولی وقتی اطلاعات بیشتری به دست اوردم برمیگردم حرف میزنیم

یا ارباب حلقه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rider

یه اشکال دیگه ای که تو فیلم دوم بود:

وقتی آراگرن-گیملی و لگولاس ایومر و افرادشو می بینن تعداد افراد ایومر خیلی کم بود و فکر کنم حدود 100 نفر بود ولی وقتی با گندلف برمیگرده حدود 2000 نفر روهیریم همراهشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

بی چاره ائومر !

قرداد نبسته بود که با اون 100 تا فقط بجنگ بره که !

وقتی تئودن بیمار بود ، اون رو از خودش روند ، اونم هرچی سرباز گیرش اومد برداشت بره بجنگ اورک ها !! واین قضیه واسه مدتی بعد از ملاقات ائومر با 3 یار حلقه است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این ایراد به خاطر اینه که فیلم با کتاب نمیخونه. توی کتاب ارکنبراند میره و سپاهش رو که متفرق شده بودن جمع میکنه و بر میگرده که تعدادشون زیاد بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

من نمي دونم اين سوتي رو كسي گفته يا نه، ولي خودمو ميدونم كه 1000 بار در 1000 نقطه ي مختلف گفتمش!:دي!

توي رويارويي گندالف با ويچ كينگف عصاي گندالف شكسته ميشه ، در واقه تو دستش پودر ميشه!...ولي انتهاي فيلم توي بندرگاه خاكستري گندالف رو ميبينيم كه عصاش دستشه!

---

يه چيز ديگم هست، كه البته سوتي نمي شه گذاشت اسمشو {بازم نمي دونم تكراريه يا نه!} توي مهمانخانه ي بري يه مرد خپل كنار جاده نشسته داره هويج ميخوره... همينطور توي ناوگان دريايي اومبار، باز يه مرد چاقه كه تير لگولاس اشتباهن بهش اصابت مي كنه ...من تازه فهميدم اين دو تا در واقع خود پيتر جكسونن!! يني اينقدر كمبود بازيگر بوده؟! يه دختر بچه هم هست كه توي هر سه تا فيلم سه نقش متفاوت بازي مي كنه!!، توي ياران حلقه نقش بچه هابيت {اونجا كه بيلبو داره داستانشو براشون تعريف كي كنه} توي هلمز ديپم قاطي مردم روهان توي اون غاراس، توي ميناس تريتم باز اونجايي كه دارن به پاي فارامير و سپاهش گل ميريزن حضور داره...

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

مواردي كه گفتي درسته و البته اشكال حساب نميشه.منم به اين قضيه دقت كردم!خداييش بچه هه هم خوشگله.

خيلي از كارگردانا هستن كه دوس دارن تو فيلماشون يه نقش كوچيك بازي كنن.نمونه :هيچكاك،اسكورسيزي،جارموش،لينچ و حتي عمو مسعود خودمون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

قبل شما هم به این مورد اولی اشاره شده بود ، راستش وقتی همخوابگاهی هام در موردش سوال کردن ! بهشون گفتم که انتظار نداشته باشن اندازه منتقدین هالیوودی بفهمن! ولی تو قلبم همیشه از این ماجرا کینه داشتم ! چون شکستن چوب جادوگر رو به نشانه نابودی جادوش میدونستم ، مثل سارومان . تا این که یکی از بچه ها ی سایت گفت سارومان فقط واسه خاطر چوب دستی ، قدرتشو از دست نداد بلکه کلا خلع درجه شد !

یادمه یکی دیگه در مورد اون صحنه جواب داده بود ، چون وقت کافی برای تهیه چوب دستی وجود داشته و چوب قبلیه رو هم گالادریل بهش داده بوده ، احتمالا گالادریل یکی دیگه براش ساخته !

سوال در مورد عصای خاکستری گندالف هم موجوده ، چون سارومان اونو ازش گرفت ولی ما بعد شورای الروند دوباره اونو تو دستش میبینیم !

این که خود کارگردان تو فیلم باشه یه جور سنته بین بعضی کارگردان ها ، فکر کنم اسپیلبرگ و هم این کار رو میکرد ، خود جکسون تو استخان های دوست داشتنی ، تو یه صحنه شرکت داره ، و داره یه دوربین رو وارسی میکنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

برادر تورامبار خبر نداری که توی دو برج هم پیتر جکسون هست. توی هلمز دیپ وقتی میخوان دروازه رو بشکونن از بالا سنگ میندازه روی سر اورکها. پیتر جکسون توی همه فیلمها خودش و بچه هاش هستن حالا نمیدونم این دختر بچه دخترشه یا نه. توی lovely bones هم دیدمش. توی ویکیپدیا نوشته که توی کدوم قسمتهای فیلمش بازی کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Kingali

من تو ویکیپدیا خوندم که هووارد شور، موسیقی ساز فیلم، هم توی فیلم سوم حضور داره. در اون قسمتی که لگولاس و گیملی توی جشن پیروزی ادوراس مسابقه نوشیدن میذارن، هووارد شور بعنوان یکی از روهیریم اونجا وایساده!

حالا حضور کارگردان تو فیلم سنته! ولی این دیگه از کمبود بازیگر نشات می‌گیره! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این قضیه رو نمیدونستم الان دیدمش. جالب بود!

نمیشه گفت از کمبود بازیگر نشات میگیره. برای کسی که قراره فقط 2 صحنه بخنده که بازیگر استخدام نمیکنن. به نظر خود هاوارد شور میخواسته تو این فیلم نقشی هم داشته باشه تا بعدا به نوه اش نشون بده بگه منم تو این فیلم بودم! :D این فیلم نیاز به سیاهی لشگر زیادی داهر شاید کسای دیگه ای هم از پشت صحنه توی فیلم بازی کرده باشن که ما نشناسیمشون(مثل صدابردار و طراح صحنه و...) نمیشه گفت که ایراد داره. بالاخره اونام دل دارن. من اگه توی پشت صحنه این فیلم بودم هر جور شده توش بازی میکردم حتی به عنوان اورک!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان عزیز,ببخشید توی یکی از پست های این مبحث دوستمون الوه گفتند که یکی از نزگول ها مونث هستش میشه بیشتر توضیح بدین تا ما هم بفهمیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf
من تو ویکیپدیا خوندم که هووارد شور، موسیقی ساز فیلم، هم توی فیلم سوم حضور داره. در اون قسمتی که لگولاس و گیملی توی جشن پیروزی ادوراس مسابقه نوشیدن میذارن، هووارد شور بعنوان یکی از روهیریم اونجا وایساده!

|

ااااااااااااااااااااااا....وا حیرتا!خب خب هووارد شورم که اومد تو کار...دوستان رو کنید ببینم دیگه کی خودشو بازیگر جا زده؟؟؟

این چه وضعشه؟!همه با اهل و عیالشون(ایالشون!) میریزن تو فیلم بعد فکر می کنن ملت گلابین!!!!! :D

یعنی استخدام یه نفر واسه هرکدوم از این نقشها این قدر هزینه بر بوده؟؟؟؟ کرور کرور پول ریختن پای لوتر خب می مردن یه ذره ی دیگه م بسلفن؟؟؟

با سلام خدمت دوستان عزیز,ببخشید توی یکی از پست های این مبحث دوستمون الوه گفتند که یکی از نزگول ها مونث هستش میشه بیشتر توضیح بدین تا ما هم بفهمیم؟

جدی؟؟؟ ولی هیچی ضایعتر از این نبود که بیشتر سواران روهیریم زن بودن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سلام

خودم اومدم :D

چقدر خوبه توی آردا پست آموزشی بدی :D

بله

یکی از کسانی که سائورون حلقه ای به اونها داد یک زن بوده ( یک فرد قدرتمند در زمان خودش )

اطلاعات زیادی در موردش نیست و منم کمتر اطلاع دارم.

بروبچ قدیمی از من بیشتر میدونن حتما...

جدی؟؟؟

جدی جدی

ولی هیچی ضایعتر از این نبود که بیشتر سواران روهیریم زن بودن!

کو کجا؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

جلل خالق چه حرف ها که پشت این بیچاره ها نمیگید .

لگولاس خب چه اشگالی داره آهنگساز و کارگردان بیان سیاهی لشکر بشن ؟

مطمعن باش واسه خاطر صرفه جویی نبوده وگرنه من یکی ، از خدام بود مفت بیام نقش اورک رو بازی کنم . چه برسه به روهیریم !

خب روهیریم ها زن باشن ، شما خودت اینو فهمیدی ؟ از رو فیلم ؟ خواهر من افکار فمینیستی داری ها ، بیچاره زن هایی که شما از جنسشونی ، شما که از صد تا مرد واسه خانوما بدتری ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
لگولاس خب چه اشگالی داره آهنگساز و کارگردان بیان سیاهی لشکر بشن ؟

مطمعن باش واسه خاطر صرفه جویی نبوده وگرنه من یکی ، از خدام بود مفت بیام نقش اورک رو بازی کنم . چه برسه به روهیریم !

کاملا موافقم. منم اگه راه میدادن میرفتم نقش یکی از گوندوری ها رو بازی میکردم!

یکی از کسانی که سائورون حلقه ای به اونها داد یک زن بوده ( یک فرد قدرتمند در زمان خودش )

اطلاعات زیادی در موردش نیست و منم کمتر اطلاع دارم.

اینو مطمئنی؟

من که فکر نکنم اینجوری باشه چون توی فیلم همشون مرد هستن و احتمالا اونا در موردش خوب تحقیق کردن(البته احتمال هم داره که چیزی از دستشون در بره). میدونی اینو کجا خوندی؟ اگه به ما هم نشون بدی ممنون میشیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

خب روهیریم ها زن باشن ، شما خودت اینو فهمیدی ؟ از رو فیلم ؟

نه خیر خودم نفهمیدم!تو نسخه ی اکستند دوبرج یکی از این دست اندر کارا داره حرف میزنه و خودش می گه بیشتر سواران روهیریم زن بودن. می گه فکر کنین چه حسی داره وقتی داری با یه عالمه زن ریشو صبحانه می خوری؟ یا یه چیزی تو همین مایه ها! :D

خواهر من افکار فمینیستی داری ها ، بیچاره زن هایی که شما از جنسشونی ، شما که از صد تا مرد واسه خانوما بدتری ....

بنده ذره ای افکار فمنیستی ندارم! فقط از این حرکت خوشم نیومده همین!

برادر من خانوما که ذاتا" بدبختن منتها از دست شما آقایون...شما که پسری بهتره تو مسائل ما خانوما دخالت نکنی! :D

ما خودمون می دونیم بدبختیامون از کجا آب می خوره! /:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

با اجازه مشکلتون از غرورتون و نژاد پرستیتون آب میخوره همش به ما زور میگین همه چیزو خراب میکنین بعد دو قورت و نیمتونم باقیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

فک کنم گیکلی تو دوبرج زمانی که دارن روهیریم ها رو میبرن هلمزدیپ،در مورد زنان دورف تو این مایه ها سخن میگه!به روهیریم ها خیلی مربوط نبود قضیه ها! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ها ها ها :)) :D)

لگولاس ، عجب سوتی ای بود ! :D) :-o

تولکاس راست میگه ، درمورد خانومای دورف بود اون قسمت ، هییییچ ربطی هم به سواران روهان نداشت :D) .

از کجا آب میخوره ؟ :D

شما خودتون مسئول این بلایا هستید ، وگرنه اگه متحد میشدید که این مخاطرات براتون پیش نمیومد . :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...