رفتن به مطلب
محسن

اشتباهات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

tisak
همیشه فکر میکردم که فقط تو سینمای ایران این موضوعات پیش میاد ولی میبینیم که حتی تو فیلم های بزرگ هالیوودی هم از این سوتی ها پیش میاد تعداد سوتی ها در این فیلم به میرسد.مثلا یک نمونه از این سوتی ها در یکی از پلان ها وقتی قایقران ها مشغول عبور از دریا هستند از دور انگشتان پای مجسمه دیده میشود ام وقتی این نما از بالا نشان داده میشود اثری از مجسمه وکشتی ها نیست. در نمایی از فیلم یک شی سر ارابه قرار دارد ولی از طرف دیگر این شی اصلا وجود ندارد گفتم شاید این موضوع برای شما هم جالب باشد امید وارم خوشتون اومده باشه :D

این ها در واقع گاف هایی هستند که در هر فیلمی می توان پیدا کرد. و مربوط به طراحی صحنه یا دکور می شوند. به همین دلیل به چشم نمی آیند و اهمیتی ندارند.

وقتی می گوییم اشکالات فیلم منظور نواقص فیلمنامه ای و داستانی است .نه مسائل مربوط به طراحی صحنه. در هر فیلمی ببیش از 100 گاف وجود دارد. و همونطور که گفتم اهمیتی ندارند و بر روی کیفیت فیلم تاثیر گذار نیستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

این ها در واقع گاف هایی هستند که در هر فیلمی می توان پیدا کرد. و مربوط به طراحی صحنه یا دکور می شوند. به همین دلیل به چشم نمی آیند و اهمیتی ندارند.

وقتی می گوییم اشکالات فیلم منظور نواقص فیلمنامه ای و داستانی است .نه مسائل مربوط به طراحی صحنه. در هر فیلمی ببیش از 100 گاف وجود دارد. و همونطور که گفتم اهمیتی ندارند و بر روی کیفیت فیلم تاثیر گذار نیستند.

از این که در این پست همکاری کردید ممنون من میخواستم واسه این موضوع یه پست جدا بزارم نمیدونم چرا این جوری شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
saeed642

ايرادى كه خيلى فكرم مشغول كرده اينه كه تو لوتر تعداد بيشترين لشكر اركها 10000 نفر بود ولى مساحت ده تا استاديوم آزادى رو اشغال كرده بودن در حالى كه در سريال مختار نامه بيست هزار نفر اندازه ى زمين فوتسال هم نميشدن(قصدم شوخى قياس نميكنم دى:ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

يه اشكال ديگه اين كه وقتي گندالف و آراگورن و لگولاس واسه آزاد كردن تئودن از دست سارومان ميرند. وقتي گندالف وارد تالار ميشه ، دوربين وقتي گندالف رو از رو به رو نشون ميده ، گندالف عصاش رو افقي گرفته و زير شنلش اونو پنهان كرده . ولي وقتي دوربين گندالف رو از پشت سر نشون ميده ، گندالف عصاش رو عمودي گرفته و داره با اون راه ميره.

اگه تكراري بود بگيد تا پاكش كنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

يه اشكال ديگه اين كه وقتي گندالف و آراگورن و لگولاس واسه آزاد كردن تئودن از دست سارومان ميرند. وقتي گندالف وارد تالار ميشه ، دوربين وقتي گندالف رو از رو به رو نشون ميده ، گندالف عصاش رو افقي گرفته و زير شنلش اونو پنهان كرده . ولي وقتي دوربين گندالف رو از پشت سر نشون ميده ، گندالف عصاش رو عمودي گرفته و داره با اون راه ميره.

اگه تكراري بود بگيد تا پاكش كنم.

چون در اين زمان عصاش رو از شنلش درمياره. :) :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

چون در اين زمان عصاش رو از شنلش درمياره. :) :ymapplause:

منظورم موقع راه رفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

شايد صحنه ها رو با هم قاتی كردی!

گندالف سفيد اول بدون عصا می ره تو و ميگه قديما پذيرايی گرم تری به عمل مياورديد و يه كم كه راه می ره و با گريما كل كل ميكنه، يهو عصاش رو ميكشه بيرون و يارانش هم به نگهبان ها حمله ميكنن. بعد گندالف عصاش رو می گيره دستش و راه می ره به طرف تخت تئودن و ميگه درود بر تئودن پسر تينگل.

درست نميگم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

شايد صحنه ها رو با هم قاتی كردی!

گندالف سفيد اول بدون عصا می ره تو و ميگه قديما پذيرايی گرم تری به عمل مياورديد و يه كم كه راه می ره و با گريما كل كل ميكنه، يهو عصاش رو ميكشه بيرون و يارانش هم به نگهبان ها حمله ميكنن. بعد گندالف عصاش رو می گيره دستش و راه می ره به طرف تخت تئودن و ميگه درود بر تئودن پسر تينگل.

درست نميگم؟

نه منظورم اونجايي كه گندالف وارد تالار ميشه.همون چند ثانيه‌ي اول كه گندالف وارد تالار ميشه رو نگاه كن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بابا گریما فکر کردی حواسش مث من و تو که صد بار فیلمو دیدیم جمعه؟ فکر توطئه هاشه...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

بابا گریما فکر کردی حواسش مث من و تو که صد بار فیلمو دیدیم جمعه؟ فکر توطئه هاشه...

اين پست مربوط به كيه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

مگه نمیگی موقعی که گندالف عصاشو پنهان کرده از زیر دیده میشه و گریما میبینه پس چرا وقتی عصاشو یکدفعه میاره بیرون بهش گیر میده؟؟

چی شد؟! اشتباه فهمیدم؟!! 7.gif

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

اي بابا چرا هيچ كس منظور منو متوجه نميشه.؟؟ فيلم رو از اونجايي كه گندالف وارد تالار ميشه ببينيد. در بدو ورود دوربين گندالف رو از پشت سر نشون ميده در حالي كه گندالف عصاش رو عمودي گرفته دستش. صحنه‌ي بعدي دوربين گندالف رو از جلو نشون ميده در حالي كه گندالف عصاش رو افقي گرفته دستش. صحنه‌ي بعدي دوربين گندالف رو دوباره از پشت سر نشون ميده در حالي كه گندالف عصاش رو عمودي گرفته. سكانس ها با هم تناقص دارند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

خوب البته این اشکال نیست از کار های فیلم برداریه ایی که لگولاس ون دزد دریایی رو می زنه (حمله آراگورن به کشتی دزدان دریایی) اگر فیلم رو استپ کنید می بینید که تیر میاد مایل رد میشه و جلوی تیر هیچی نیست در صحنه بعد تیر در سینه دزد دریایی(پیتر عزیز!)قرار داره یعنی تیر از وسط راهشو کج کرده و رفته نشسته وسط سینه طرف!تیر الفیه دیگه ازش هر کاری بر میاد! :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

15. چطور جسد برومیر که توی قایق بود از اون آبشار بلند افتاد پایین. با همون حالت (شمشیر در دست)و جسد سالم توی قایق در طول رودخانه تا اوزگیلیات می یاد.

تا جایی که یادمه اون فایق ساخت الف ها بود، و تو کتاب گفته بود قایق های الفی غرق نمیشن! و این رو هم گفته بود که فارامیر نتونست به قایق برسه و فقط بورومیر رو توش دید، که توهم و خیال نبود واقعا دید! و بازهم -فکر میکنم این بار تو ضمائم- اومده بود که گفته میشه قایق بورومیر آندوین رو تا انتها پیمود و در نهایت به دریا رسید!

و یک نکته کلی، خیلی از این اشکال هایی که میگیرید واقعا گاف و سوتی نیستن، به قول یکی از دوستان ارباب حلقه ها که مستند نیست! دنیای تالکین یه دنیای فانتزی و خیالیه، و قرار نیست حتما طبق قوانین طبیعت ما عمل کنه، فکر نمیکنم واقعا اشکالی داشته باشه که یه گل سریع رشد کنه یا یه آتیش بدون منبع سوختی بسوزه! اگه به این چیزها بخواین گیر بدین که کلا باید اساس تالکین و دنیاش و داستان هاش رو زیر سوال قرار بدید! مثلا بگید چطور ممکنه موجوداتی وجود داشته باشند که اگه نور خورشید بهشون بخوره سنگ میشن! اینجوری نه وجود سائورون منطقیه نه حلقه نه نزگول نه شلوب نه ارک ها نه اسماگ نه جاودانگی الف ها نه والار و نه هیچ چیز دیگه ای!

خلاصه که تو یه داستان فانتزی و جادویی نباید به پدیده های خارق عادت خرده گرفت! فانتزی اصلا بر همین اساس بنا میشه و شکل میگیره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

سلام

یه تعدادی از سوتی های لوتر توی سایت آی ام دی بی نقل شدن که خیلی جالب بودن برام و تک تک اونا رو چک کردم و دیدم که واقعا این سوتی ها اتفاق افتاده.بعضیاشونو اینجا میذارم(همه شون از یاران حلقه ست):

(لینک منبع:

http://www.imdb.com/...ef_=tt_ql_trv_2)

1.وقتی گاندالف به حلقۀ فرودو مشکوک میشه به بگ اند میره و آزمونی انجام میده.حلقه رو توی آتیش میندازه و بعد اونو به فرودو میده و ازش میپرسه که میتونه چیزی ببینه؟فرودو ابتدا میگه:"هیچی.هیچی نیست".بعد دوربین گاندالف رو نشون میده که فرودو میگه:"صبر کن" بعد دوباره فرودو و حلقه رو میبینیم که علایم الفی شروع به نمایان شدن میکنن.خب چرا فرودو میگه:"صبر کن"در حالی که هنوز علایم ظاهر نشدن؟!

2.وقتی چهار هابیت توی مسافرخونۀ اسبچۀ راهوار هستن،توی اون صحنه ای که مری با یه پیمانه برمیگرده جای میز،پیپین پا میشه تا برای خودش یه پیمونه بیاره و میره.توی صحنۀ بعدی ما میبینیم که مری دیگه جای میز نیست!

3.وقتی فرودو و سام در حال ترک شایر هستن و گروه الف ها رو میبینن که در حال ترک سرزمین میانه هستن،میتونیم ببینیم که توی دو صحنه ای که هابیت ها رو از روبرو و پشت سرشون نشون میده،جاهاشون عوض شده!

4.این یکی خیلی با حاله:

وقتی که اشباح حلقه کنار رود لود واتر هستن و از آرون میخوان که فرودو رو به اون ها تسلیم کنه و آرون امتناع میکنه،اشباح شمشیرهاشونو با دست چپشون از نیام میکشن توی صحنۀ بعدی شمشیر ها توی دست راستشونه! :D

5.وقتی یاران توی موریا وارد اطاق اسناد میشن و گیملی مقابل گور بالین زانو میزنه،شما توی دو صحنۀ متفاوت میبینین که یه بار گیملی خیلی به مقبره نزدیکه و بعد فاصله اش بیشتر شده!

6.وقتی که گاندالف و سارومان توی اورتانک هستن و سارومان همۀ دروازه ها رو میبنده و بعد با هم میجنگن،گاندالف پرتاب میشه و شما میتونین ببینین که در سمت راستش بازه!

7.وقتی که هابیت ها برای اولین بار استرایدر رو میبینن ریشش کاملا تراشیده هست اما وقتی که استرایدر فرودو رو به یه اطاق خالی میبره،میبینیم که ریشش بزرگتر شده!

8.جای حلقۀ باراهیر توی دستهای آراگون بارها و بارها از دست راست به دست چپ جا به جا میشه!

9.توی ایزنگارد وقتی که سارومان پلان تیر رو به گاندالف نشون میده میبینیم که گاندالف حلقۀ ناریا رو به دستش داره.وقتی سارومان به گاندالف میگه:"گاندالف تو میدونی من از چه چیزی صحبت میکنم"و بعد گاندالف رو نشون میده،دیگه حلقه ای در دست گاندالف نیست!

10.توی شورای الروند وقتی گاندالف به زبان سیاه صحبت میکنه،الروند دستش رو میزاره روی پیشونیش و چندین ثانیه دوربین اونو توی همین حالت نشون میده توی صحنۀ بعدی میبینیم که دست الروند پائینه و اون از اول اینکارو میکنه!

11.توی نسخه های سینمایی وقتی که فرودو تصمیم میگیره که به تنهایی به موردور بره و لب ساحل آندوین وایستاده و یاد حرفای گاندالف میافته،یه قطرۀ اشک روی گونۀ راستشه.توی صحنۀ بعدی این قطرۀ اشک روی گونۀ چپشه و اثری از رد اشک روی گونۀ راست نیست!اما توی نسخه های طولانی شده رد اشک ها روی هر دو تا گونه هست!

12.این یکی خیلی باحاله:

وقتی یاران وارد اطاق اسناد موریا میشن،یه باریکۀ نوری از مقابلشون(مقابل دیوار روبروی در)روی مقبره افتاده.وقتی که یاران از اطاق خارج میشن و به طرف پل میدون،یه باریکۀ نور دیگه از انتهای تالار،بالای در اطاق افتاده.حالا دقت کنین اگه قرار باشه که نوری اونجا باشه باید ازطرف پشت سرشون یعنی از جایی که روی مقبره افتاده بتابه و نه از مقابلشون که انتهای تالاره!درست مثل این میمونه که توی اطاق نور از شرق بتابه و بیرون اطاق از غرب:دی

13.وقتی که آرون داره فرودو رو به ریوندل میبره،ما چرکهای سبز رنگی رو دور دهان و چشم های فرودو میبینیم.توی صحنۀ بعدی اونا غیبشون زده بدون اینکه هیچ نشانه ای از اونها بر جای باشه!

14.توی شایر وقتی که فرودو گاندالف رو با کالسکه اش میبینه و روی تپه کنار کالسکه وایمیسته،ابتدا کالسکه از لبۀ تپه دوره اما توی صحنۀ بعدی اونقدر به تپه نزدیک شده که فرودو میتونه داخلش بپره!

15.وقتی که یاران توی آمون هن توقف میکنن و آراگورن و گیملی با هم صحبت(بحث)میکنن،پشت سر گیملی سام رو میبینیم که توی بعضی از صحنه ها خوابه و توی بعضی از صحنه ها بیدار!

16.این یکی واقعا ضایعه ست:

وقتی یاران از لوتلورین عازم میشن و وارد آندوین میشن،لگولاس حضور اوروک های ها رو احساس میکنه و به سواحل سمت چپش نگاه میکنه و ما اوروک های ها رو در اون سواحل میبینیم در حالی که ما میدونیم که آیزنگارد سمت راستشونه و اگه اونا بیان از سمت راست میان نه سمت چپ!

17.وقتی که الندیل کشته میشه و ایسیلدور میره بالای سرش،ابتدا کلاه خود الندیل سرش نیست اما بعد کلاه داره!

:)) :| :D

یه چیز دیگه هم که من فهمیدم اینه که اگه میخوایی همه چیز یه فیلم رو ببینی و درک کنی باید حداقل 1080 ببینیش!

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ویلوارین

تو قسمت سوم اونجایی که سارومان بالای برج ایستاده و داره با بقیه حرف میزنه وقتی گوی رو نشون میده گاندالف یه نهیب به اسبش میزنه و یه 3-4 متری از بقیه جدا میشه اما تو صحنه بعدی از بالای برج میبینیم که گاندالف کنار بقیه است.(درست قبل از اینکه سارومان به سمتش آتش پرتاب کنه.) این یکی از اشکالات تدوینه که خودم شخصا پیدا کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

تو قسمت سوم اونجایی که سارومان بالای برج ایستاده و داره با بقیه حرف میزنه وقتی گوی رو نشون میده گاندالف یه نهیب به اسبش میزنه و یه 3-4 متری از بقیه جدا میشه اما تو صحنه بعدی از بالای برج میبینیم که گاندالف کنار بقیه است.(درست قبل از اینکه سارومان به سمتش آتش پرتاب کنه.) این یکی از اشکالات تدوینه که خودم شخصا پیدا کردم.

سلام و خوش اومدین

بله از این اشکالات توی لوتر خیلی زیاد میبینیم ولی فکر میکنم که اینا به تدوین برنمیگردن بلکه ناشی از بی دقتی عوامل پشت صحنه در هنگام فیلمبرداری هستن.البته اینجور صحنه هایی که باید کنار یه ماکت فیلمبرداری بشن کار رو چندین برابر سخت تر میکنن.من اگه فرصت کنم بازهم تعدادی از این اشکالات رو قرار میدم.

موفق باشین

به تور:

داداش بیزحمت اسم تاپیکو تغییرش بده.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

این ها رو درواقع نمیشه به قطع گفت از تدوین هست یا فیلمبرداری یا سر صحنه...خب کاری با این حجم و تعداد 25 هزار نفر عوامل تهیه مدیریت قدرتمندی میخواد که پیتر جکسون به خوبی از عهده اش براومده...

عمده اشکالات از بی دقتی در تدوین هست! مثلا جایی که معروفه در قسمت سوم میگن تو یه صحنه فرودو سمت راست صورتش زخمیه یه جا سمت چپ خب اینجا مشکل از گریم نیست بلکه یک افکت mirror در تدوین باعثش شده...اینجا طرف بی دقتی کرده و بیننده با دقت هم مچشو گرفته!!

عمده دلیل بعدی طولانی بودن بازه فیلمبرداریه...این که مثلا صحنه های اکستند بعدا فیلمبرداری شده، یا این که بین فیلمبرداری دو پلان از یک سکانس چند روز فاصله میفته و تو این مدت دکور رو تغییر میدن، و خب طبیعتا برای بار دوم (پلان دوم همون سکانس) نمیتونن 100 درصد تطابق (با پلان قبلی) ایجاد کنن...

این دو از مهم ترین سرمنشا های این سوتی ها در برخی آثار بزرگه.

به رضایی:

خوب شد الان؟! :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

الآن عالی شد!

فک کنم سرت حسابی شلوغه.

بابت توضیحاتت هم ممنون و بابت این اسپم هم عذرخواهی!

:))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

وقتی دوباره سه گانه رو دیدم (البته این بار با دقت فراوون) متوجه دوتا نکته جالب شدم! توی نبرد هلمزدیپ وقتی همه توی تالار محاصره شدن و یه دفعه به تئودن الهام میشه که باید بجنگه، یه صحنه نشون میده که گیملی ( توجه کنید که محاصره شدن و راه خروج ندارن!) از روی پل رد میشه و صحیح و سالم شیپور رو به صدا درمیاره! توی همین صحنه اونا توی تالار گیر افتادن و هیچ اسبی ندارن، اما بعد از نطق تئودن به طور ناگهانی همه سوار بر اسب به بیرون میتازن و یک تنه وارد سپاه دشمن میشن و مثل اینکه وارد لونه مورچه شدن اورک ها رو میکشن! از حضور ناگهانی اسب ها که بگذریم ( حالا در نهایت بزرگواری فرض میکنیم از پنجره اومدن و اورک ها حواسشون به پنجره ها نبوده!) با وجود اون همه قدرت و توانایی چرا اینقدر دیر حمله کردن؟ با این شرایط که محاصره اصلا معنا پیدا نمیکنه!

تا حالا کسی به تعداد سربازای ائومر وقتی با آراگورن و لگولاس و گیملی توی دشتهای روهان مواجه میشه دقت کرده؟ و همینطور تعداد سربازایی که گندالف در پگاه پنجمین روز همراه خودش میاره؟ یعنی کسایی که گندالف با خودش اورد همون افراد ائومر بودن یا افراد دیگه ای رو هم جمع کرده بود؟ اگه افراد دیگه ای بودن چرا قبلا به کمک نیومده بودن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ابتدا فیلم که در مورد حلقه ها دارن صحبت میکنن

3 حلقه الفی نشون میده

که 1 دست الروند

2 دست گالادریل

3 دست گاندولف یا میتراندیر که گیردان کشتی ساز میده بهش

ولی جا گاندولف 1 دیگرو نشون میده تو فیلم

خب توی فیلم چیزی که نشون داده میشه اینه:

یکی به دست گیل-گالاد (الفی با موهای تیره)، یکی به دست گیردان کشتی ساز (الفی با موهای سفید)، و یکی به گالادریل و درست هست. حالا اینکه گندالف بعدا حلقه رو از گیردان میگیره دیگه بعدا هست...

یه چیزی رو هم بگم برای دقیق تر بحث کردن: در ابتدا 2 حلقه به گیل-گالاد داده میشه که محافظت کنه، که بعدا گیل-گالاد یکیشون (ناریا) رو به گیردان میده، بعد گیردان اون رو به گندالف میده، در مورد حلقه ی خودِ گیل-گالاد که بعدا به الروند داده میشه (ویلیا) هم که میدونیم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

ابتدا فیام که در مورد حلقه ها دارن صحبت میکنن

3 حلقه الفی نشون میده

که 1 دست الروند

2 دسا گالادریل

3 دست گاندولف یا میتراندیر که گیردان کشتی ساز میده بهش

ولی جا گاندولف 1 دیگرو نشون میده تو فیلم

سلام جناب فینگولفین

اولا ورودتون رو به سایت آردا تبریک می گم. :-bd

منظورتون ابتدای فیلم یاران حلقه هست .درسته؟؟؟؟

این بخش از فیلم روایتگر اتفاقات دوران دوم سرزمین میانه هست.که هنوز گندالف وجادوگرای دیگه به سرزمین میانه نیومده بودند. اما اون سه نفر اونی که آخر از همه در سمت چپ ایستاده , گیل گالاد آخرین پادشاه نولدور هست با بازی مارک فرگوسن .

نفر دوم که وسط ایستاده و موهای سفیدی داره سیردان کشتی ساز هست , با بازی مایکل الس وورث.

وسومین نفر هم بانو گالادریل هست با بازی کیت بلانشیت.

این عکس رو نگاه کنید متوجه میشید : http://static2.wikia...es_the_Ring.png

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Alien1808

من نمیدونم این اشکال فیلمه یا ...

در قسمت اول لوتر، هنگام ورود به موریا، میبینیم که گیملی به لگولاس و بقیه از مهمان نوازی دورف ها و... میگه، انگار که اصلا خبر نداره سر موریا چی اومده. چیزی که تو هابیت دیدیم. بعد از دیدن جنازه ها تعجب میکنه.

لطفا جواب دهید!

پ.ن: من اون قسمت کتاب رو نخوندم. @};-

ویرایش شده در توسط Alien1808

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

من نمیدونم این اشکال فیلمه یا ...

در قسمت اول لوتر، هنگام ورود به موریا، میبینیم که گیملی به لگولاس و بقیه از مهمان نوازی دورف ها و... میگه، انگار که اصلا خبر نداره سر موریا چی اومده. چیزی که تو هابیت دیدیم.

لطفا جواب دهید!

ما در هابیت اصلا موریا را ندیدم!

گمان می کنم شما اره بور رو با موریا اشتباه گرفتی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Alien1808

اونجا که تورین کنده بلوط رو سپر خودش می کنه، دست آزاگ رو میبره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...