رفتن به مطلب
محسن

اشتباهات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

فنگورن

هی هی هی هی !

به چه چیزا که مردم گیر نمیدن ، میگن در هلمز دیپ رو میشه بست ولی کلام مردم رو نه ... راست میگن به ولله!

اولا اون بنده خدا دورف تشریف داشتن ، ما که نمیدونیم مدتی که یه دورف میتونه نفسش رو بگیره چقدره ؟ :D میدونیم ؟ :D قسم میخورم شاه اله سار هم نمیدونه !

دوما ! شاید این دو دقیقه به خازر این بود که جریانات موازی رو پشت سر هم نشون داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

بضیا هم میگن در موریا رو میشه براحتی باز کرد ولی بعدش نمیدونی که چی میتونه ازش خارج شه ! من نظرمو بصورت طنز پرسیدم آرون جان ، این که ندونی و نپرسی خیلی بدتر از اینه که ندونی و بپرسی ! شاید یکی اومد و گفت که یه دورف چقد میتونه نفسش رو بگیره .. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اوهو ...

زکی ...

راست گفتن قدیمی ها به ولله...

منم قصدم بازتاب مزاح بود آقا جان ... :D

منم با این مشکل داشتم که زیر کوه موریا چرا دریا بود ... هون جایی رو میگم که گندالف با بالروگ تو فیلم افتادن توش ... شبیه داستان های ژول ورن بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf
یجایی هم هست که دیوار هلمزدیپ منفرج :D میشه آراگورن میفته و گیملی میره که نجاتش بده ، بعد میفته تو آب من وقت گرفتم نزدیک دو دقیقه زیر آب مونده بود تا الف ها بلندش کردن ، ینی اون زیر میرا زیرآبی میرفته گیملی تو این دودقیقه ؟ وقتیم از آب درومد انگار نه انگار تو آب بوده :D

به چه نکته ی ظریفی گیر دادی برادر من...!

ولی اگه بخوای از این گیرا بدی منم بلدم ها...! :D

مثلا" این که چرا آخر جنگ هلمزدیپ هیچ نشونی ازالفها نبود؟یعنی همه شون تا آخر جنگ نفله شده بودن؟ :D\

یا اینکه الف بوده و من ندیدم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

خب من اینو به عنوان اشکال از فیلم نگفتم چون هرجور بخوای حساب کنی اصلا به چشم نمیاد ولی یجورایی نظرمو جلب کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

لگولاس تو هلمزدیپ به زور شخصیتایه اصلی زنده موندن اونوقت میگی الف ها!حتما تو اون وضعیت همشون مردن دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

به رگ غیرتمان بر خورد...!!!! می شه بگی کدوم شخصیت اصلی؟؟؟؟ من چیزی یادم نمیاد...ممنون می شم اگه یاد آوری کنی. :D\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

تا جایی که یادمه آراگورن و گیملی و لگولاس و تئودن و چند تا دورو بریش تنها کسایی بودن که داخل تالار بودن دیگه همه جای قلعه پر از یروک های بود مگه اینکه الف ها در اون لحظه واقعا فنا ناپذیر شده بودن و شمشیر روشون اثری نداشته. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

ولی همون موقه تو تالار آراگورن به تئودن میگه که یارانت تا سرحد مرگ دارن میجنگن اون بیرون ، خب شاید ما ندیدیم یا فیلم نشون نداده ولی خیلی ضایس اگه هیشکی غیر از 4 5 شخصیت اصلی زنده نمونده باشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه بابا بیشتر از اینا زنده بودن فقط پراکنده شده بودن و داشتن قلع و قمع میشدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

خب همین دیگه با اون جمعیتی که من دیدم از اورک ها بیرون تالار وایساده بودن فکر نکنم کسی میتونست زنده بمونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

نه...برن جان منظورم اون نبود...شما فرموده بودید...

لگولاس تو هلمزدیپ به زور شخصیتایه اصلی زنده موندن

می خواستم بدونم لگولاس به زور کدوم شخصیت اصلی زنده موند؟؟؟؟ تو فیلم من چیزی ندیدم...کتابم الان در دسترسم نیست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

منظورم از لگولاس خودتون بود شما رو مخاطب قرار دادم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

چرا توي فيلم نازگول ها همه مردند؟ يعني پيتر اينو نمي دونسته (بعيده) يا عمدا همه رو مرد کرده؟

بعضي از قسمت هاي فيلم که ممکنه بعدا کارگردان متوجه اشکال اون بشه يا داستان رو منحرف کنه ويا هر دليل ديگه توسظ کارگردان حذف ميشه (براي پخش در سينما) و بعدا قسمت هاي حذف شده براي فروش بيشتر به فيلم اضافه و منتشر مي شن special extended edition يا directors cut.پس اکثر قسمت هاي حذف شده اشکال دارند (اگه اشتباه می کنم بگید) مثلا همون صحنه شکستن عصاي گاندالف توسط من :ymapplause: . البته صحنه هايي هم بيخودي حذف شدن مثلا اون قسمتي که حلقه از ايسيلدور ليز مي خوره و ميره به قعر دريا. يه تفاوت عمده بين نسخه اکستندد ارباب حلقه ها و نسخه سينمايي توي ياران حلقه اس. اونجايي که مي نويسه fellowship of the ring . توي نسخه اکستندد اونجايي که خونه بيلبو رو نشون مي ده مينويسه ولي توي نسخه سينمايي اونجايي که فرودو کناردرخت نشسته مينويسه.

من بعضي اشکال هاي فيلم رو اينجا مينويسم شما هم نظر بديد.

ياران حلقه:

1. اونجايي بيلبو توي جشن تولدش حلقه رو دستش مي کنه و گاندالف توي مهمونيه و بعد وقتي ميره توي خون گاندالف توي خونس.

2. پس يعني گاندالف قبل از اون به خونه اومده. ولي وقتي مي پرسه که حلقه کجاست؟ بيلبو ميگه روي شومينس و گاندالف هم باور ميکنه.

3. بازم توي همين صحنه وقتي بيلبو مي گه عزيز منه. گاندالف مي گه (قبلا هم همين صداش مي زنند ولي نه توسط تو) خب يعني مي دونسته که اين حلقه يگانه س و قبلا پيش گالوم بوده و اون بهش مي گفته عزيز من و.....

4. اونجايي که سارومان ميگه (در هيئت سواران سياه، نه سوار ميناس مورگول رو ترک کردند). جوري اين رو ميگه که انگار سواران سياه بيشتر از نه نفرند.

5. يکي از اشکال هاي کلي فيلم مربوط به هرسه قسمت يا شايد کتاب اينه که سارومان مي دونست حلقه قراره نابود بشه و اين رو به سائورون نگفت. حالا شما شايد بگيد به خاطر اين بوده که حلقه رو براي خودش مي خواسته.خب اين حرف درسته ولي نتونست اونو بدست بياره و شکست خورد و ديگه هيچ اميدي براي بدست آوردن حلقه نبود. مطمئنا بايد قضيه رو به سائورون مي گغت اما بازم اينکارو نکرد. تازه سائورون براون تسلط داشت و ميتونست اين قضيه رو لو بده.

6. آقا من نفهميدم چطور ميرن رو اورتانک. يعني روي سقفش. مثلا اونجايي که سارومان گاندالف رو با دوتا عصا به طرف سقف مي بره

7. مري و پيپين بيکارن که راه افتادند دنبال فرودو مگه پدر و مادر ندارند.

8. آيزنگارد اول سبزو خرم بود بعد يه سري ارک اومدند پيش سارومان، اصلا از کجا اومدن؟ بعد يهو آينزگارد کلا عوض شد و اون چال هاي غظيم رو زدند که خيلي اغراق آميز بود.البته اغراق توي ساختمان ها توي اکثر قسمت هاي فيلم هست

9. اشکال ديگه همون عصاي گاندالفه که بقيه هم گفتن (عصاي قهوه اي)

10. جايي که آراگورن در ودرتاپ به نزگول ها حمله ميکنه. راحت ميتونستند آراگورن رو شکست بدند. يکيشون چنان ترسيده بود، اونجا رو ميگم که آراگورن بهش پشت کرده بود و يهو برگشت و مشعلو پرت کرد طرفش.مشعل فروميره تو سرش! تازه شمشيرشم مي اندازه رو زمين. بعد از اون همه با شنل هاي سالم و با شمشير برميگردند و دنبال آرون ميکنند.

11. توي صحنه اي که آرون مياد و فرودو رو مي بره هيچ زخمي رو صورتش نيست ولي بعد از اون صحنه يه زخمي خودبه خودي رو صورتش هست.

12. همونجا وقتي سوارا دنبالشون کردن يه چيزهاي سبزي رو صورت فرودو هست که معلوم نيست چيه و وقتي به رودخونه مي رسن ديگه روي صورتش نيست.

13. در مورد تعداد سواران هم شک دارم چون توي تصوير زياد معلوم نيست

14. يه بار گاندالف مي گه اين زبان موردور هاست که من به لب نمي يارم اما توي شوراي الراند پا مي شه و با زبان موردور حرف مي زنه(شايد به همين دليله که اين صحنه حذف شده)

15. فرودو قبل از شورا با سم حرف مي زنه و تصميم مي گيرند که ديگه به شاير برگردند. اما توي شورا حمل حلقه رو قبول مي کنه.

16. صحنه اي که گاندالف روي پل خزد دوم سقوط مي کنه وقتي از بالا پل رو نشون ميده هيچ ترکي روش نيشت اما توي صحنه ي بعدي که گاندالف مي گه (فرار کنيد احمق ها) پل ترک برداشته.

17. چرا ياران اين طرف ساحل رائوروس اطراق کردند؟ به جاي آمون هن، در آمون لائو اطراق ميکردند.ديگه هيچ مشکلي پيش نمي آمد و ياران پراکنده نمي شدند.

18. توي آمون هن وقتي به ياران حمله مي شه فاصله آراگورن تا بورومير رو نشون ميده اما خيلي طول مي کشه که آراگورن برسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

جلل خالق همش رو خودت پیدا کردی !؟

پاسخ حقیر:

1 - خب ، احتمالا گندالف به خاطر قدش ، سریعتر از بیلبو حرکت میکنه :D

2 - مطمئن نیستم ولی شاید میخواسته خود بیلبو حقیقت رو بگه .

3- این جا به نظرم گندالف مطمئن نبوده که حلقه همونه ، اما به شدت بهش شک داشته .

4 - این دیگه چه جور ایرادی هستش ؟

5 - سارومان به سائرون چیزی نگفت ، چون میدونست اگه سائرون پیروز بشه مرگش حتمیه ! ولی همون جوری که دیدی نیروهای خوبی حداقل نکشتنش .

6 - برای خود منم سواله ؟؟؟؟ :ymapplause:

7 - بیچاره ها اول نمیدونستند که قراره تو چنین دردسری بیفتن ! مرحله مرحله پیش رفت ، تازه ، معرفت هابیتی رو دست کم گرفتی ؟ :D

8 - میدونی چند ماه وقت داشتن ؟ خیلی !!!!

9 - L-) موافقم

10 - این هم قبلا سوال من بود ! گویا 9 سوار وقتی با هم هستند شکست ناپذیرند ، اونجا فقط 5 تا بودند ! احتمالا شمشیرش رو وقتی هابیت ها از اونجا رفتن برداشته !

11 - شاخه درخت رو صورت بانو خط انداخت !

12 - تا حالا ندیدمش!

13 - !

14 - همون جا هم الروند بهش میگه این کار رو نکن ، اما گویا گندالف مجبور میشه یه حالی به اعضا بده ...

15 - تا اون موقع چیز زیادی درباره حلقه نمیدونست ، گویا تازه یکم هم دلبستش شده بوده ، دلش نمی اومده کسی دیگه حملش کنه ... البته شاید !

16 - ندیدم !

17 - نمی دونستن که از ایزنگارد دنبالشون فرستادن ؟ تازه چند وقت قبلش از اونطرف رودخانه بهشون تیر اندازی شده بود ، دیوانه نبودن که برن طرف جایی که خطرش بیشتره !

18 - بر حسب تصادف این بین هم یه 200 - 300 تایی یورک وجود داشت ، که آراگون و دوستان میبایست تار و مارشون میکردن . همین یکم معطل کردشون .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

با توجه به اطلاعات كمي كه دارم و حدود 700 باري كه فيلمو ديدم و 3 باري كه كتابا رو خوندم و 10 سال تحقيقي كه داشتم...

جواب هاي بنده شايد به دردت بخوره...

ببخش اگه كامل نيست.

1-خب اين كه معلومه. گندالف كه آدم معمولي نبود.(نميدونم با واژه طي الارض آشنا هستي يا نه؟ :D )

2-نه. باور نميكنه. تظاهر ميكنه كه باور كرده و بيلبو هم از دروغش پشيمون ميشه. در اصل ميفهمه كه گندالف فهميده.

3-خوب درسته!! البته كمي شك داشته. و در اونجا مي خواست تكوني به بيلبو بده.

4- نه ديگه!! حتي تو دوبله هم استرس ها رعايت شده. يعني كريستوفر لي(محقق دنياي تالكين)نميدونه 9تا هستن يا بيشتر

5-جالبه بدوني(يا شايد ميدوني)كه قدرت سائرون و گندالف و سارومان و.. با هم برابر است. همه از مايار اند. تسلط سائرون هم به خاطر پلان تير بوده.

6-يك پلكان باريك وجود داشته كه در فيلم ضرورتي براي نشون دادنش وجود نداشته.

7- :D) :ymapplause: L-) جك ميگي ها :x . اونا از دوستان صميمي هم بودن و وقتي از ماجراي حلقه باخبر ميشن....(بقيش تو كتاب مفصل هست)

8-اغراق توي ساختمانها!!! عزيز من ظاهرا كتابو نخوندي ها. پيتر با فيلمش دنياي تالكين رو به هيچ اغراقي مصور كرده. در ضمن يادت نره كه سارومان در حال رقابت با سائرون بود و اونا هم نژاد جديدي از اورك ها بودند.ساخته سارومان.

9- اون از يك نوع چوب خاص بوده. خوب با رنگش چه مشكلي داري؟

10-اي بابا! جون ما كتابو نخوندي! اولا نه سوار كالبد مادي نداشتند و عوض كردن شنل هم كه آسونه. دومن اونا دنبال حلقه و فرودو بودن نه آراگورن. سومن وقتي همه رفتن همون بيچاره مونده طبيعيه بره و بعدن بياد چهارمن تكاور كاركشته ما روش نبرد با اشباحو بلده.پنجمن....

11- فيلمو دوباره ببين. شاخه ي خشكي با صورتش برخورد ميكنه.

12-سايه حاصل از بيماري در اثر نزديك شدن اشباح.

13-نه تا دقيق. مشتري شي!! :D

14-شاير مكان امني براي به زبون آوردن اون نبوده ولي تنها مكان امن ريوندله. يادت باشه.جايي كه نيروهاي شيطاني از كار مي افتند.

15-خوب در شرايط مختلف تصميم ها عوض ميشه. در ضمن هيچي از كم و كيف ماجرا نمي دونسته.

16- خوب وقتي نصف پل رو هواست. بهش حق بده كه ترك برداره. در ضمن بالروگ رو فراموش نكن كه گندالف رو كشيد پايين.

17-كي از ذهن اله سار خبر داره. شايد چيزايي ميدونسته.

18-خوب راه هموار كه نبوده. همه جاده ها كه باز نبوده. هزاران اورك.

اوووووووووووه. آقا استراحت. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

11 - شاخه درخت رو صورت بانو خط انداخت !

13 - !

14 - همون جا هم الروند بهش میگه این کار رو نکن ، اما گویا گندالف مجبور میشه یه حالی به اعضا بده ...

17 - نمی دونستن که از ایزنگارد دنبالشون فرستادن ؟ تازه چند وقت قبلش از اونطرف رودخانه بهشون تیر اندازی شده بود ، دیوانه نبودن که برن طرف جایی که خطرش بیشتره !

18 - بر حسب تصادف این بین هم یه 200 - 300 تایی یورک وجود داشت ، که آراگون و دوستان میبایست تار و مارشون میکردن . همین یکم معطل کردشون .

11. من که چیزی ندیدم :ymapplause:

13. پست های قبلی رو بخون

14. خب که چی، بحث اینکه اون به زبان موردور صحبت نمیکنه. هیچ اجباری نیست میتونست با زبون آدمیزاد اینو بگه

17. تیراندازی اونطرف رودخونه مال کتابه. داریم در مورد فیلم حرف میزنیم

18. قبول دارم ولی بازم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

4- نه ديگه!! حتي تو دوبله هم استرس ها رعايت شده. يعني كريستوفر لي(محقق دنياي تالكين)نميدونه 9تا هستن يا بيشتر

5-جالبه بدوني(يا شايد ميدوني)كه قدرت سائرون و گندالف و سارومان و.. با هم برابر است. همه از مايار اند. تسلط سائرون هم به خاطر پلان تير بوده.

7- :D) :ymapplause: L-) جك ميگي ها :D . اونا از دوستان صميمي هم بودن و وقتي از ماجراي حلقه باخبر ميشن....(بقيش تو كتاب مفصل هست)

8-اغراق توي ساختمانها!!! عزيز من ظاهرا كتابو نخوندي ها. پيتر با فيلمش دنياي تالكين رو به هيچ اغراقي مصور كرده. در ضمن يادت نره كه سارومان در حال رقابت با سائرون بود و اونا هم نژاد جديدي از اورك ها بودند.ساخته سارومان.

9- اون از يك نوع چوب خاص بوده. خوب با رنگش چه مشكلي داري؟

10-اي بابا! جون ما كتابو نخوندي! اولا نه سوار كالبد مادي نداشتند و عوض كردن شنل هم كه آسونه. دومن اونا دنبال حلقه و فرودو بودن نه آراگورن. سومن وقتي همه رفتن همون بيچاره مونده طبيعيه بره و بعدن بياد چهارمن تكاور كاركشته ما روش نبرد با اشباحو بلده.پنجمن....

11- فيلمو دوباره ببين. شاخه ي خشكي با صورتش برخورد ميكنه.

12-سايه حاصل از بيماري در اثر نزديك شدن اشباح.

13-نه تا دقيق. مشتري شي!! :x

14-شاير مكان امني براي به زبون آوردن اون نبوده ولي تنها مكان امن ريوندله. يادت باشه.جايي كه نيروهاي شيطاني از كار مي افتند.

16- خوب وقتي نصف پل رو هواست. بهش حق بده كه ترك برداره. در ضمن بالروگ رو فراموش نكن كه گندالف رو كشيد پايين.

17-كي از ذهن اله سار خبر داره. شايد چيزايي ميدونسته.

18-خوب راه هموار كه نبوده. همه جاده ها كه باز نبوده. هزاران اورك.

:x

4. چه ربطی به استرس داشت؟ :D\

5. قدرتشون فکر کنم یکی نیست چون گاندالف و سارومان حق نداشتند که از قدرت مایایی استفاده کنند. درست میگم؟

7. در مورد فیلم صحبت میکنیم. خودتون جای کسی بزارید که کتاب رو نخونده

8. ارک هایی رو می گم که اول اول اومدن پیش سارومان نه اوروک-های ها

9. پست های قبلی رو بخون

10. در مورد فیلم صحبت میکنیم. خودتون جای کسی بزارید که کتاب رو نخونده

11. من که چیزی ندیدم :D

12. سایه نه. یه ماده س

13. پست های قبلی رو بخون

14. خب که چی، بحث اینکه اون به زبان موردور صحبت نمیکنه. هیچ اجباری نیست میتونست با زبون آدمیزاد اینو بگه

16. منظورم این نبود. این صحنو دقیق نگاه تا بفهمی چی میگم

17. ربطی نداشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

11 - نیازی نبوده با صحنه آهسته ، خش انداختن شاخه درخت رو تو صورت بانو نشون بده ، همین که داره با اون سرعت از لابه لای درخت ها رد میشه ، برای یه خراش کافی نیست ؟

13 - خوندم ، منظورم این بود که دقت نکردم ، و هیچی ندارم بگم .

14 - خب من میگم درغ نمیگم ، واقعا اینطوره ؟ حالا گندالف میخواسته به اعضای شورا جو بده ، و حالیشون کنه که حلقه چیز الکی نیست ، کفر نکرده که چند کلمه به زبان موردوری گفته ! L-) نمیدونم مشکلش چیه ؟

17 - خب برادر من چه کاریه ، چون پیتر قسمت تیر اندازی تو کتاب رو نساخته ، باید دست ببره تو داستان و کل ماجرا رو تعغیر بده ؟ اونم چه تعغیری ؟! یاران تو فیلم باید میرفتن اونطرف پیاده میشدند تا دیگه پراکنده نشن؟!! اونوقت چه بلایی سر بقیه داستان می اومد ؟ :ymapplause:

18 - قبول کن ، خیرش رو ببینی ! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

این ها بشتر از اینکه اشکال باشن به ایراد های ملا نقطه ای بیشتر شباهت دارن !!!!

البته ما نباید فراموش کنیم که فیلم ارباب حلقه ها یه فیلم بزرگ هست و این ایراد های جزیی کاملا طبیعیه . چه بسا فیلم هایی که اشتباه های بزرگتری هم داشته باشن ولی ما چون به اندازه ی لوتر اونا رو ندیدیم و روشون دقت نکردیم ، این اشتباه ها رو به یاد نداریم .

در مورد چند تا از نکاتی که گفتی :

پس يعني گاندالف قبل از اون به خونه اومده. ولي وقتي مي پرسه که حلقه کجاست؟ بيلبو ميگه روي شومينس و گاندالف هم باور ميکنه.

شخصیت گندالف طوری هست که همیشه کسی که باهاش برخورد میکنه مجبور میشه چیزایی که گندالف میخواد رو لو بده یاکارایی که مد نظر گندالفه انجام بده . اینجا هم میخواسته بیلبو خیلی راحت و ساده از حلقه دست بکشه . اتفاقا" تمام حرفاش کاراش و حتی نگاهاش هوشنمدانه و دقیقه . که تو فیلم هم جرکات گندالف خیلی قشنگ نشون داده شده .

بازم توي همين صحنه وقتي بيلبو مي گه عزيز منه. گاندالف مي گه (قبلا هم همين صداش مي زنند ولي نه توسط تو) خب يعني مي دونسته که اين حلقه يگانه س و قبلا پيش گالوم بوده و اون بهش مي گفته عزيز من و.....

میدونسته که حلقه ای دست گولوم بوده چون باهاش حرف زده و ولی چه نیازی داره حتما همون حلقه ی یگانه باشه ؟

اونجايي که سارومان ميگه (در هيئت سواران سياه، نه سوار ميناس مورگول رو ترک کردند). جوري اين رو ميگه که انگار سواران سياه بيشتر از نه نفرند.

این شد اشکال ؟ خب اینو همه میدونن که نزگول ها نه تا بودن

يکي از اشکال هاي کلي فيلم مربوط به هرسه قسمت يا شايد کتاب اينه که سارومان مي دونست حلقه قراره نابود بشه و اين رو به سائورون نگفت. حالا شما شايد بگيد به خاطر اين بوده که حلقه رو براي خودش مي خواسته.خب اين حرف درسته ولي نتونست اونو بدست بياره و شکست خورد و ديگه هيچ اميدي براي بدست آوردن حلقه نبود. مطمئنا بايد قضيه رو به سائورون مي گغت اما بازم اينکارو نکرد. تازه سائورون براون تسلط داشت و ميتونست اين قضيه رو لو بده.

سارومان حتی روحش هم خبر نداشت که حلقه قراره نابود بشه ! اون هم مثل بقیه فکر میکرده که یاران قصد دارن حلقه رو میناس تریت ببرن .

و سائورون هیچ تسلطی رو سارومان نداشته ! اونا فقط دو تا رقیب بودن . و فقط با پلان تیر با هم ارتباط داشتن .

مري و پيپين بيکارن که راه افتادند دنبال فرودو مگه پدر و مادر ندارند.

مری و پیپین از دوستان قدیمی فرودو بودن ! منم جاشون بودم همراه فرودو میرفتم !

جايي که آراگورن در ودرتاپ به نزگول ها حمله ميکنه. راحت ميتونستند آراگورن رو شکست بدند. يکيشون چنان ترسيده بود، اونجا رو ميگم که آراگورن بهش پشت کرده بود و يهو برگشت و مشعلو پرت کرد طرفش.مشعل فروميره تو سرش! تازه شمشيرشم مي اندازه رو زمين. بعد از اون همه با شنل هاي سالم و با شمشير برميگردند و دنبال آرون ميکنند.

آراگورن گفته بود آتش میتونه اونا رو فراری بده . وقتی که با یه مشعل برگشت ، نزگول ها فرار کردند . این صحنه های اکشن هم برای طبیعی تر و جذاب تر بودن فیلم اضافه شده !

حالا اگه خود شما کارگردان بودی ، چی کار میکردی ؟ مثلا نزگول ها رو لخت نشون میدادی که با چوب افتادن دنبال آرون و فرودو ؟ L-) :D :D

خب معلومه دیگه ! باید همون لباس ها و شمشیرشون رو داشته باشن !

يه بار گاندالف مي گه اين زبان موردور هاست که من به لب نمي يارم اما توي شوراي الراند پا مي شه و با زبان موردور حرف مي زنه(شايد به همين دليله که اين صحنه حذف شده)

معمولا کسی با این زبان شوم حرف نمیزنه . گندالف هم فقط وقتی گفت که لازم بود بورومیر رو متعاقد کنه .

صحنه اي که گاندالف روي پل خزد دوم سقوط مي کنه وقتي از بالا پل رو نشون ميده هيچ ترکي روش نيشت اما توي صحنه ي بعدي که گاندالف مي گه (فرار کنيد احمق ها) پل ترک برداشته.

حالا درسته که دورف ها ساختنش ولی دلیل نمیشه وقتی که نصفش خراب شده بقیش ترک نخوره !

چرا ياران اين طرف ساحل رائوروس اطراق کردند؟ به جاي آمون هن، در آمون لائو اطراق ميکردند.ديگه هيچ مشکلي پيش نمي آمد و ياران پراکنده نمي شدند.

این طرف رودخونه امن تر بوده ! اورک های موردور اون طرف کمین کرده بودند . تازه هنوز شک داشتن که به میناس تریت برن یا به موردور

بعد شما به این میگی مشکل :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
این ها بشتر از اینکه اشکال باشن به ایراد های ملا نقطه ای بیشتر شباهت دارن !!!!

البته ما نباید فراموش کنیم که فیلم ارباب حلقه ها یه فیلم بزرگ هست و این ایراد های جزیی کاملا طبیعیه . چه بسا فیلم هایی که اشتباه های بزرگتری هم داشته باشن ولی ما چون به اندازه ی لوتر اونا رو ندیدیم و روشون دقت نکردیم ، این اشتباه ها رو به یاد نداریم

میدونسته که حلقه ای دست گولوم بوده چون باهاش حرف زده و ولی چه نیازی داره حتما همون حلقه ی یگانه باشه ؟

سارومان حتی روحش هم خبر نداشت که حلقه قراره نابود بشه ! اون هم مثل بقیه فکر میکرده که یاران قصد دارن حلقه رو میناس تریت ببرن .

1. سائورون هیچ تسلطی رو سارومان نداشته ! اونا فقط دو تا رقیب بودن . و فقط با پلان تیر با هم ارتباط داشتن .

2. آراگورن گفته بود آتش میتونه اونا رو فراری بده . وقتی که با یه مشعل برگشت ، نزگول ها فرار کردند . این صحنه های اکشن هم برای طبیعی تر و جذاب تر بودن فیلم اضافه شده !

3. حالا اگه خود شما کارگردان بودی ، چی کار میکردی ؟ مثلا نزگول ها رو لخت نشون میدادی که با چوب افتادن دنبال آرون و فرودو ؟ :x :D :D

4. معمولا کسی با این زبان شوم حرف نمیزنه . گندالف هم فقط وقتی گفت که لازم بود بورومیر رو متعاقد کنه .

5. حالا درسته که دورف ها ساختنش ولی دلیل نمیشه وقتی که نصفش خراب شده بقیش ترک نخوره !

6. این طرف رودخونه امن تر بوده ! اورک های موردور اون طرف کمین کرده بودند . تازه هنوز شک داشتن که به میناس تریت برن یا به موردور

بعد شما به این میگی مشکل :D

کاملا حرفت رو قبول دارم. مطمئنا فیلم های دیگه ای رو اگه هم همین قدر ببینیم اشکال های بیشتری ازتوش پیدا می کنیم.

سو تفاهم نشه من هیچ مشکی با این فیلم ندارم و خیلی بیشتر اونکه تصور کنید دوسش دارم :D :D :x

فقط به خاطر اینکه تو این بحث شرکت کنم اینارو گفتم و با تمام وجود به این شاهکار سینمایی احترام میذارم :D :D :D :D :ymapplause: L-)

یه بار دیگم می گم فقط در مورد فیلم حرف بزنید

1. سائورون تسلط داشت. توی فیلم بارها به این نکته اشاره می شه. مثلا: سارومان:x همراه با سرورم سائورون بر سرتاسر سرزمین میانه حکومت خواهیم کرد) یا گاندالف:x به خاطر ترسش از سائورون هر روز این ارتش بیشتر میشه)

2. اینکه میگی مال کتابه

3. بله. چرا که نه :x :x

4. مگه بورومیر زبان موردور رو میدونه که متقاعد بشه. به همون زبان معمولی میگفت دیگه

5. منظورم این نیست. بعد از اینکه پل میریزه گاندالف می خواد برگرده بعد شلاق بالروگ به پاش گیر میکنه و می افته و با دستش پل رو میگیره. حالا اینجا ازبالا پل هیچ ترکی نداره ولی بعد از اون که صحنه رو نزدیک تر نشون میده( وقتی گاندالف میگه فرار کنید احمق ها)

هیچ ترکی نیست

6. بازم مال کتابه. یا باید تیراندازی اونطرف رودخونه رو نشون میداد یا اینکه یه دلیل دیگه ای می آورد که این طرف اطراق کنند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

اینیکه میگم اشکال نیست فقط همینطوری میگم که شاید بعضی ها ندونند.:جای که گاندالف توی جنگل فنگورن بر می گرده دیدین که وقتی هنوز خیلی نورانیه اگه به صدا و چهرش توجه کنین تغیر می کنه و مدام جای گاندالف و سارومان عوض می شه. خیلی جالبه :-?

دو برج:

1.یه سری اورک به گروه یوروک-های ها در ابتدای فیلم ملحق می شن. می دونیم سرعت حرکت اورک های معمولی توی روشنایی کمتر از یوروک های هاس ولی اورک های که گفتم پا به پای گروه یوگلوک می دوند.

2. واقعا آدم می تونه سه روز و سه شب بدون غذا و استراحت فقط بدوه؟ :-\

3. دست بسته شده پیپین که دوستان هم گفتن. :D

4. بعداز ملاقات ائومر با آراگورن و گیملی و لگولاس به افرادش می گه:Dبه طرف شمال)). شمال که می شه همون جنگل فنگورن که بابا؟ یعنی میرن توی جنگل؟ :D

5.یه آتیش هایی بین باتلاق های مرگ هست. جریانش چیه؟ سوختش از کجاست؟ ;)

6. قسمتی که آراگورن به گاندالف می گه که سم با فرودو رفته. یعنی گاندالف به عقلش نرسید که سم کجاست یا اصلا بورمومیر کجاست( یعنی منظور اینکه سراغ اونار نمیگیره)

7. قسمتی که سم و فرودو و گالوم به جلوی دروازه سیاه می رسن. روی یه صخره ان که این صخره معلوم نیست از کجا اومده.( یعنی روبروی دروازه که کوهی وجود نداره)

8. نمی دونم واقعا فرودو انقدر احمقه که می خواد از وسط دروازه دشمن عبور کنه و دیده نشه. باید گالوم جلوشو بگیره؟ :D

9. تو همین قسمت جلوی دروازه می دونیم که سم می افته پایین. بعد سربازا متوجه می شن و دقیقا کوه رو نگاه می کنند و جلو می یان بعد فرودو هم جلوی چششون می یاد پایین و نمی بیننش. بعد هم که شنل رو می کشه که دوستان گفتن.

10. توی تالار طلایی لگولاس یه حرکت آکروباتیک می یاد و با یه ضربه نفر پشت سرش ناکار می کنه. تو این صحنه همونی ضربه لگولاس رو نوش جان کرده می افته زمین در حالی صحنه بعد که از پشت نشون میده طرف رو زمین نیست

11. شما می دونید که چرا آراگورن نذاشت که گریما کشته بشه؟

12. بعد از مرگ تئودرد یکی از گل ها در عرض دو ثانیه رشد می کنه. چطوریه؟

13. آراگورن به تئودن می گه:D همین الان 2000 مرد جنگی دارن به طرف شمال میرن)). دوهزار!! :D افرادی که با ائومر بودن حداکثر 200 نفر بودن. دوباره شمال !

14. توی دو برج وقتی آرون رو نشون میده که با الراند حرف می زنه هیچ اثری از زخم توی یاران حلقه رو صورتش نیست. :D

15. چطور جسد برومیر که توی قایق بود از اون آبشار بلند افتاد پایین. با همون حالت (شمشیر در دست)و جسد سالم توی قایق در طول رودخانه تا اوزگیلیات می یاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

1.اشکال اولت رو نمیدونم اشکال میشه دونست یا نه!

2.آدمای این دنیا میتونن دیگه.اینم که مربوط به فیلم نیست

3.متاسفانه عدم همزمانی فیلم برداری صحنه ها این مشکلاتو بوجود میاره

4.دقت نکردم

5.سوختش که میتونه از لاشه هایی که اون تو افتادن باشه.یا حتی گازهای تولیدی.امکانش وجود داره.حالا اینکه بوده یا نه رو نمیدونم :-?

6.این دیگه چه اشکالی به فیلمه؟

7.تپه و شن زار که میتونسته وجود داشت باشه.کوه که نبود

8.اونموقع فکر دیگه ای نداشت.داری اشکال بنی اسرائیلی میگیری.خو مینشستی جای تالکین مینوشتی دیگه:دی

9.؟

10.خو پا شده طرف:دی

12.اینطوری!بابا این چیزا محل گیر دادن نیست :D

14.انشالا خوب شده ان!

15.اینو من بهش فکر کردم.بعد دیدم خیلی گیری بهش نیست.دنیای تالکینه دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahdi

1.یه سری اورک به گروه یوروک-های ها در ابتدای فیلم ملحق می شن. می دونیم سرعت حرکت اورک های معمولی توی روشنایی کمتر از یوروک های هاس ولی اورک های که گفتم پا به پای گروه یوگلوک می دوند.

مگه بعدا ندیدی که اورک ها خسته شده بودن

2. واقعا آدم می تونه سه روز و سه شب بدون غذا و استراحت فقط بدوه؟ :-\

ارباب حلقه ها مستند نیست

3. دست بسته شده پیپین که دوستان هم گفتن. ;)

در موردش بحث شده بود

4. بعداز ملاقات ائومر با آراگورن و گیملی و لگولاس به افرادش می گه:-?(به طرف شمال)). شمال که می شه همون جنگل فنگورن که بابا؟ یعنی میرن توی جنگل؟ :D

مگه در ارتش از رو نقشه نمیگن ؟

5.یه آتیش هایی بین باتلاق های مرگ هست. جریانش چیه؟ سوختش از کجاست؟ :D

کتاب علوم نوشته بود منم خونده ام

6. قسمتی که آراگورن به گاندالف می گه که سم با فرودو رفته. یعنی گاندالف به عقلش نرسید که سم کجاست یا اصلا بورمومیر کجاست( یعنی منظور اینکه سراغ اونار نمیگیره)

داشت میپرسید دیگه چرا عجله داری

7. قسمتی که سم و فرودو و گالوم به جلوی دروازه سیاه می رسن. روی یه صخره ان که این صخره معلوم نیست از کجا اومده.( یعنی روبروی دروازه که کوهی وجود نداره)

اورست که نبود

8. نمی دونم واقعا فرودو انقدر احمقه که می خواد از وسط دروازه دشمن عبور کنه و دیده نشه. باید گالوم جلوشو بگیره؟ :D

احمق شجاعتش را نداره

9. تو همین قسمت جلوی دروازه می دونیم که سم می افته پایین. بعد سربازا متوجه می شن و دقیقا کوه رو نگاه می کنند و جلو می یان بعد فرودو هم جلوی چششون می یاد پایین و نمی بیننش. بعد هم که شنل رو می کشه که دوستان گفتن.

ارباب حلقه ها مستند نیست

10. توی تالار طلایی لگولاس یه حرکت آکروباتیک می یاد و با یه ضربه نفر پشت سرش ناکار می کنه. تو این صحنه همونی ضربه لگولاس رو نوش جان کرده می افته زمین در حالی صحنه بعد که از پشت نشون میده طرف رو زمین نیست

کلی رو میزنه همش رو جمع میکرد فیلم که دیگه مسخره میشد

11. شما می دونید که چرا آراگورن نذاشت که گریما کشته بشه؟

اورک که نبود

12. بعد از مرگ تئودرد یکی از گل ها در عرض دو ثانیه رشد می کنه. چطوریه؟

ارباب حلقه ها مستند نیست

14. توی دو برج وقتی آرون رو نشون میده که با الراند حرف می زنه هیچ اثری از زخم توی یاران حلقه رو صورتش نیست. :D

انسان نیست

15. چطور جسد برومیر که توی قایق بود از اون آبشار بلند افتاد پایین. با همون حالت (شمشیر در دست)و جسد سالم توی قایق در طول رودخانه تا اوزگیلیات می یاد.

فیزیک را به من بیاموز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
1.

7.تپه و شن زار که میتونسته وجود داشت باشه.کوه که نبود

8.اونموقع فکر دیگه ای نداشت.داری اشکال بنی اسرائیلی میگیری.خو مینشستی جای تالکین مینوشتی دیگه:دی

9.؟

10.خو پا شده طرف:دی

12.اینطوری!بابا این چیزا محل گیر دادن نیست :D

14.انشالا خوب شده ان!

15.اینو من بهش فکر کردم.بعد دیدم خیلی گیری بهش نیست.دنیای تالکینه دیگه

7. یه بار دیگه این صحنه رو نگاه کردم متوجه شدم اون صخره قسمت غربی دروازهه و بخشی از کوه هاست. ولی باز اشکال داره چون اگه بخشی از کوه باشه چطور اون سربازها از وسط کوه می یان. تازه سربازها (اهل رون) باید از طرف شرق میومدند. (در مجموع یه بار با دقت صحنه رو ببینید)

8. بنده آماده ام که کارهای تالکین رو کامل کنم :-? :D

9. ؟؟؟؟؟

10. نه پا نشده. برید نگاه کنید

12. :D

14. آخه جای زخمش نیست

15. بابا چطور گیری نیست :- ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...