رفتن به مطلب
محسن

اشتباهات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

mahdi
احسنت. شیر مادرت حلالت. واقعا درست گفتی.

ولی یه چیزی ، وقتی تو نسخه اصلی ویچ گینگ عصای گاندلف رو میشکنه ، آیا قدرت گاندلف از بین میره؟

بعدش پس چرا تو صحنه لنگر گاه خاکستری گاندلف همون عصا رو دوباره داره ، مگه عصاش نشکسته بود؟

اول خواهش میکنم

و حالا بریم سراغ موضوع اصلی

ساخت عصا شبیه به اون به توجه به زمانی که وجود داشت اصلا کار مشکلی نبود

مخصوصا با همکاری الف ها و دروف ها و جادوگران و انسان ها

ولی اگر اون عصا رو به دست نداشت و عصا گاندالف عوض میشد

اون وقت کسایی که فیلم اصلی رو ندیده بودن دچار مشکل میشدن

و میگفتن پس عصا گاندالف کجا رفته :D\

ولی به احتمال زیاد عصا رو از اول ساختن چون زمان کافی برا اون کار بود

و حتی وقتی گاندالف و پپین در شهر محاصره شدن عصا گاندالف نبود

و یا در زمانی که به موردور حمله کرده بودن

پس احتمال ساخت مجدد عصا هست

و اما در مورد آن که اگر عصا نباشه قدرت گاندالف از بین میره

با توجه به آن که بیشتر جادو هاش با قدرت عصا بود و حتی زمانی که سارومان

در قسمت اول عصا گاندالف رو گرفت و دیگه اون کاری نتونست بکنه

فکر میکنم بیشتر قدرتش مربوط به عصا میشد

یا ارباب حلقه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

بازم یوهاااااااااااااااا!

من عاشقتم مهدی. مثل خودم میمیری واسه این فیلم. خودم میدونستم مشگلی نیست خواستم تو بگی بقیه بدونن که این فیلم بی نقصه!

I LOVE YOU

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
احسنت. شیر مادرت حلالت. واقعا درست گفتی.

ولی یه چیزی ، وقتی تو نسخه اصلی ویچ گینگ عصای گاندلف رو میشکنه ، آیا قدرت گاندلف از بین میره؟

بعدش پس چرا تو صحنه لنگر گاه خاکستری گاندلف همون عصا رو دوباره داره ، مگه عصاش نشکسته بود؟ :D

البته این شکستن عصا فقط توی فیلم بود و توی داستن اصلا عصای گندالف نشکست. به نظرم نشون دادن اون صحنه کار اشتباهی بود چون باعث سردرگمی میشد. این حرف مهدی هم فقط یه توجیه و دلیلی براش نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

:D( :D :D

بی چاره مهدی حتما دلش میشکنه!!! :D :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahdi
البته این شکستن عصا فقط توی فیلم بود و توی داستن اصلا عصای گندالف نشکست. به نظرم نشون دادن اون صحنه کار اشتباهی بود چون باعث سردرگمی میشد. این حرف مهدی هم فقط یه توجیه و دلیلی براش نیست.

چشم سائرون هم که در فیلم بود و آیا در داستان خبری از اون بود ؟

پیتر جکسون برا زیبا کردن داستان باید از برخی سکانس ها استفاده میکرد

در ضمن

ما کاری به کتاب و داستان اصلی نداریم و به طور کلی رو فیلم تبادل نظر میکنیم

اصلا شاید پیتر جکسون میخواست اسمیگل رو حذف کنه و یکی از اون دانش آموز ها رو جاش بزاره

:D :D :D

هر چند شرکت نیولاین ازش خواسته بود کتاب تالکین رو به فیلم تبدیل کنه

ولی با توجه به زمان فیلم باید برخی قسمت ها تغییر میکرد

و زیبا سازی میشد و چرا میگین که این کار اشتباه بود

چون باعث سر در گمی میشد ؟

اصلا ساخت فیلم آدم رو دچار سر در گمی میکرد و همین سر در گمی ها بود

که باعث شد من به سایت آردا بیام

ولی نظر شما بسیار خوب و زیبا بود

در ضمن حالا اگه داستان رو از ذهن بیرون کنیم و کمی کلی فکر کنیم

این که عصا رو از اول بسازن چندان هم غیر ممکن نبود

با این وجود اشتباهاتی هم در داستان بود که در فیلم درست شدن

و نباید به طور غیر منطقی فقط با تعصب از فیلم یا داستان دفاع کنیم

مشکلاتی هم بودن :D

نظرات شما هم که فروم رو نورانی میکنن :D :D :D

یا ارباب حلقه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

هورا

هورا

، نفس کش ، کی جرات داره بگه فیلم بده:

:D :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

با وجود این که من عاشق فیلم لوتر هستم ولی چند سوال هست که وقتی دوستای بد جنسم میپرسن نمیتونم جواب بدم ، البته میدونم که جواب منطقی وجود داره ، به خاطر همین از همه گی میخوام کامل جوابشون رو بگید.

1: چرا وقتی چند نزگول فرودو رو گیر میندازن ، از دست آراگورن فرار میکنن ، با وجود این که ویچ کینگ هم باهاشون بوده ، ویچ گینگی که هیچ مردی نمیتونسته شکستش بده و گاندلف سفید رو به اون راحتی تو قسمت 3 میچزونه ؟

2: سارومان که میدونست حلقه پیدا شده و داره میره موردور پس چرا واسه ارباب یه چشمش چقلی نکرد و قضیه رو لو نداد؟

3: چرا با وجود اینکه ویچ کینگ حلقه رو تو گردن فرودو تو اوزگلیات دید ، واسه خاطر یه تیر فارامیر جیم شد و زد به چاک یعنی فارامیر از گاندلف هم قویتره که تونست اون رو فراری بده ؟ بعدش ، انقدر خنگ بود که نمیفهمید حلقه داره میره موردور؟؟

4: چرا حد اقل با عقاب ها حلقه رو تا نزدیکی موردور نبردن ، یا اصلا حد اقل از کوهستان رد نکردن؟؟ منظورم اینه که عقاب ها حامل حلقه رو میتونستند حمل کنند.

5: وقتی شلوب فرودو رو نیش زد چرا میتریل هیچ کاری نکرد . حتما از از پریز در اومده بود یا شارژش تموم شده بوده و گرنه از کوبیدن یه نیزه توسط یه ترول که محکمتر نبوده ؟ بوده؟

6: چرا وقتی ما بدن برهنه و زیبای فرودو رو میبینیم جای دوتا زخم هستش ؟ در صورتی که باید سه تا باشه ( جای شمشیر آنگمار موذی ، نیش اون عنکبوت شکم گنده ، و نیزه اون ترول گوشتی)؟؟

7 : خود ناخدا یه چشم ((سارون)) که فرودو رو تو موردور دید ، چرا بازم پشت گوش انداخت ، دیگه جدا زور داره بگید با این که یه ربع زل زد بود توچشماش نونسته بفهمه این یه هابیته و تو قلمرو اون چه غلتی میکنه؟؟ شاید ناخدا تک چشم دچار آلزایمر شده بوده و در اون لحضه یادش نبود اورگ های خودش یکم زشت تر از این فرودوی نارنین اند و یه زمانی یه حلقه واسه خودش داشته ، شاید هم پیش خودش گفته این اورگه چه حلقه خوشگلی داره!!؟؟

:D :D :D :D :D :D :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

1.آراگورن آتيش داشته و كالبد اونا چيزي نيست كه قدرتشون درونش باشه.چيزي كه كالبد فيزيكي نزگول رو از بين ببره ميتونه براي مدتي حمله اونا رو عقب بنازه و به همين دليل هم نزگول ها اونجا متفرق شدن.اما كاري كه ائووين(در روايتي مريادوك!) كرد،نابودي كامل روح قدرتمند(بهتره بگيم سايه قدرتمند) اونا بود

2.ساروما زير دست سارون نبود و فقط اين قضيه رو نشون ميداد.سارمان حلقه رو مشخصا براي خودش ميخواست نه براي سارون.علاوه بر اون بعد از از دست دادن قدرتش،همه ذهنش رو به نابودي هافلينگ ها داد كه شايد انتقامي گرفته باشه

3.مسلما نميفهميد كه حلقه به موردور ميره.فكر اينكه حلقه رو اوردن تا از ميناس تريت محافظت كنن خيلي خيلي منطقي تر از زدن به دل دشمنه.

به علاوه باز هم همون مشكلي كالبد فيزيكي وجود داره.من دقيق يادم نيست كه اين صحنه تو كتاب چطوري توضيح داده شده.از 3DMahdi ميخوام كه نظرات منو اصلاح كنه يا پرورش بده

4.اين سوال بارها جواب داده شده.اولا عقاب ها به فرمان منوه گوش ميدادن.تاكسي شخصي ياران حلقه كه نبودن.علاوه بر اون،به نظرت اينكار خيلي تابلو نبود؟

5.اولا كه بوده.دوما شايد به قسمتي از بدن كوبيده كه نيم تنه قرار نداشته.ثالتثا هيچ وقت به اين قضيه فكر نكرده بودم :D :D

6.لزوما كه جاي همه نبايد بمونه.تنها زخمي هم كه فرودو تا آخر عمرش با خودش داره همون زخم شمشير ويچ كينگه.اين كه نشد ايراد!

7.چشم سارون درون دنياي سايه ها رو ميديد و خب فرودو حلقه به دست نبود كه درون سايه باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب جواب همه رو تولکاس داد و تمامش نظر من هم هست فقط یه مورد رو باید اضافه کنم، اونم اینکه توی کتاب شلوب به گردن و بالای نیم تنه فرودو نیش میزنه اما توی فیلم نشون داده میشه که به شکم فرودو میزنه که میشه یه اشتباه تلقی کرد.

در مورد سومی هم اصلا کی گفته که اون ویچ کینگ بود؟ تا اونجایی که من یادمه یکی دیگه از نزگولها بود و نمیدونم که اصلا توی کتاب چه جوری بود. توی کتاب فکر نکنم که فرودو اصلا پاشو تو اسگیلیات گذاشت(هیچی یادم نمیاد از این قسمت ولی فکر میکنم همونجا که فارامیر فیلها رو شکست میده فرودو رو ول میکنه). و اینکه هیچ کس نمیدونست که حلقه داره به موردور میره، نه سارومان و نه ویچ کینگ.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن
1.آراگورن آتيش داشته و كالبد اونا چيزي نيست كه قدرتشون درونش باشه.چيزي كه كالبد فيزيكي نزگول رو از بين ببره ميتونه براي مدتي حمله اونا رو عقب بنازه و به همين دليل هم نزگول ها اونجا متفرق شدن.اما كاري كه ائووين(در روايتي مريادوك!) كرد،نابودي كامل روح قدرتمند(بهتره بگيم سايه قدرتمند) اونا بود

2.ساروما زير دست سارون نبود و فقط اين قضيه رو نشون ميداد.سارمان حلقه رو مشخصا براي خودش ميخواست نه براي سارون.علاوه بر اون بعد از از دست دادن قدرتش،همه ذهنش رو به نابودي هافلينگ ها داد كه شايد انتقامي گرفته باشه

3.مسلما نميفهميد كه حلقه به موردور ميره.فكر اينكه حلقه رو اوردن تا از ميناس تريت محافظت كنن خيلي خيلي منطقي تر از زدن به دل دشمنه.

به علاوه باز هم همون مشكلي كالبد فيزيكي وجود داره.من دقيق يادم نيست كه اين صحنه تو كتاب چطوري توضيح داده شده.از 3DMahdi ميخوام كه نظرات منو اصلاح كنه يا پرورش بده

4.اين سوال بارها جواب داده شده.اولا عقاب ها به فرمان منوه گوش ميدادن.تاكسي شخصي ياران حلقه كه نبودن.علاوه بر اون،به نظرت اينكار خيلي تابلو نبود؟

5.اولا كه بوده.دوما شايد به قسمتي از بدن كوبيده كه نيم تنه قرار نداشته.ثالتثا هيچ وقت به اين قضيه فكر نكرده بودم :D :D

6.لزوما كه جاي همه نبايد بمونه.تنها زخمي هم كه فرودو تا آخر عمرش با خودش داره همون زخم شمشير ويچ كينگه.اين كه نشد ايراد!

7.چشم سارون درون دنياي سايه ها رو ميديد و خب فرودو حلقه به دست نبود كه درون سايه باشه

:D)

اول به خاطر جواب شما یه دنیا ممنونم و بازم ذکر می کنم که که من به فیلم و داستان لوتر اعتقاد کامل دارم ، و فقط سوال هایی رو می پرسم که برام شبهه شده.

چند تا از جواب ها مشگل رو حل نکرد ، اگه نزگل ها جسم نبودن پس ائوون چی جوری تونست با شمشیر ویچ کینگ رو نابود کنه؟ اگه قرار بود اینجوری بمیرن باید توسط آراگون کشته میشدن چون حد اقل تونست چادر ملی یکی شون رو به آتیش بکشه ( کشف حجاب کنه) .

اونجایی که آب 9 یار عزادار رو برد ، مسلما بی مرکب شدن ، آیا مجبور شدن تا موردور پیاده برن؟؟

بعد یه سوال دیگه . چرا آنگمار با قدرت جادویی بی نظیرش آراگون فوق العاده ما رو جادو نکرد تا سقط شه؟؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه درمورد عصای گاندلف ، عصای قبلیش رو یادتونه سارومان ازش گرفت ؟! وقتی گاندلف جون پرید رو عقاب و جیم شد ، عصاش رو نبرد ولی وقت رفتن از ریوندل دوباره عصاش باهاش بود ، !! نگید دوباره ساختش چون عصاش یه تیکه چوب بود ، و عصا جدیده باید یکم فرق می کرد ، ولی نکرد؟؟

راستی وقتی پنج ایستار تو سرزمین میانه ظهور کردن ، چرا با وجود این که مقام سارومان ( سفید) بیشتر بود و حتا طبق گفته گاندلف جون دانش سارومان بی کران بوده ، کیردان انگشتر قدرت رو به گاندلف داده ؟؟ چه بلایی سر 3 تا ایستار دیگه اومد ، اسماشون چی بود و چه بلایی سرشون اومد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :D

یادتونه یه جا توفیلم یک وقتی فرودو زخمی شد ، میگفتن داره به سایه ها می پیونده و یکی از اون ها میشه؟؟ خب بگید ببینم اگه قرار باشه با یه زخم نزگول آدم جزئی از اون ها شه ، از دو حالت خارج نیست ، یا اونها هیچ کس رو تو تمام دوران ها با شمشیر زخمی نکردن و فرودوی عزیز اولین قربانی اون ها بوده (چون در این صورت به جای 9 تا باید 10تا یا بیشتر می شدن) و یا این که اونها تازه به این تکنولوژی صلح آمیز دست پیدا کرده بودن ، نظرتون چیه؟؟؟؟

حلقه 9 تا نزگول کجا رفته بود ، مگه توسط 9 حلقه اسیر نشدن پس چرا تو فیلم هیچ کدوم دستشون نبود؟؟؟ نکنه عاریه داده بودن امانت فروشی یه دست مانتو کوتاه بخرن؟؟؟؟ ( بلا به دور). :D

:D) شما گفتید سائرون تنها دنیای سایه ها رو می دیده!! پس بیچاره فقط می تونسته 9 تا زن سیاهش رو ببینه و کسی رو که حلقه تو دستشه ، درسته ؟؟؟؟؟ پس چی جوری لشگر عظیم خودش رو کنترل میکرده . والا زور داره لگولاس با اون چشای کوچولوش 20 – 30 مایلی خودش رو ببینه ولی یه چشم به اون بزرگی فقط سایه ها رو ! تازه اگه فقط دنیای سایه ها رو میدید چه جوری با آراگورن تو نبرد آخر صحبت کرد؟؟؟؟؟؟ :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar
؟ تا اونجایی که من یادمه یکی دیگه از نزگولها بود و نمیدونم که اصلا توی کتاب چه جوری بود. توی کتاب فکر نکنم که فرودو اصلا پاشو تو اسگیلیات گذاشت(هیچی یادم نمیاد از این قسمت ولی فکر میکنم همونجا که فارامیر فیلها رو شکست میده فرودو رو ول میکنه)

تو کتاب هیچ نز گولی نبوده و فرودو تو ایتیلین بوده و بعد به هنت آنون میره

من بعضی از سوال های شما رو جواب میدم که از جواب هاش مطمئنم

راستی وقتی پنج ایستار تو سرزمین میانه ظهور کردن ، چرا با وجود این که مقام سارومان ( سفید) بیشتر بود و حتا طبق گفته گاندلف جون دانش سارومان بی کران بوده ، کیردان انگشتر قدرت رو به گاندلف داده ؟؟ چه بلایی سر 3 تا ایستار دیگه اومد ، اسماشون چی بود و چه بلایی سرشون اومد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از ایستاری های دیگه نامی برده نشده به جز راداگست که نقش رقیقی تو داستان داره

گیردان از همون اول یه چیزی تو گندالف دید که ناریا(اسمشو درست میگم؟) رو بهش داد (برای توضیحات بیشتر به کتاب مراجعه کنید!)

یادتونه یه جا توفیلم یک وقتی فرودو زخمی شد ، میگفتن داره به سایه ها می پیونده و یکی از اون ها میشه؟؟ خب بگید ببینم اگه قرار باشه با یه زخم نزگول آدم جزئی از اون ها شه ، از دو حالت خارج نیست ، یا اونها هیچ کس رو تو تمام دوران ها با شمشیر زخمی نکردن و فرودوی عزیز اولین قربانی اون ها بوده (چون در این صورت به جای 9 تا باید 10تا یا بیشتر می شدن) و یا این که اونها تازه به این تکنولوژی صلح آمیز دست پیدا کرده بودن ، نظرتون چیه؟؟؟؟

خب یکی از سایه ها میشه نه یکی از نزگول ها! درسته گفته یکی مثل اونا میشه ولی منظور این نبوده که فرودو بدبخت قراره نزگول بشه! نزگول ها همه قدرتشون به خاطر حلقه ای بود که داشتند

حلقه 9 تا نزگول کجا رفته بود ، مگه توسط 9 حلقه اسیر نشدن پس چرا تو فیلم هیچ کدوم دستشون نبود؟؟؟ نکنه عاریه داده بودن امانت فروشی یه دست مانتو کوتاه بخرن؟؟؟؟ ( بلا به دور).

اینو دقت نکردم مطمئنی که حلقه نداشتند؟؟؟

نزگول ها انسانند ولی جایی اشاره نشده که مونث هستند! (این حرف رو به خاطر کلماتی از قبیل مانتو و نه تا زن سیاه و ... گفتم!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اوه :D

سو تفاهم نشه من میدونم نزگول ها مرد هستم ، ویه زمانی پادشاه انسان ها ، فقط می خواستم یکم شوخی کنم ، آخه لباساشون شبیه چادر ملی

بود . امیدوارم ناراحت نشده باشید. :D

ولی جدا حلقه تو دستشون نبود ، مخصوصا اون جایی که ویچ کینگ لباس رزم میپوشید. ;:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خوب منم تا بتونم جواب میدم ( بقیشو دوستان به طور کامل جواب دادن )

: چرا با وجود اینکه ویچ کینگ حلقه رو تو گردن فرودو تو اوزگلیات دید ، واسه خاطر یه تیر فارامیر جیم شد و زد به چاک یعنی فارامیر از گاندلف هم قویتره که تونست اون رو فراری بده ؟ بعدش ، انقدر خنگ بود که نمیفهمید حلقه داره میره موردور؟؟

اون توی فیلم بود برای همین این جوری شد

توی کتاب اصلا این خبرا نیست

تنها جایی که ویچ کینگ به حضور فرودو شک می کنه ( نه فرودو بلکه یک جاسوس ) توی 4 راه هست

بعد یه سوال دیگه . چرا آنگمار با قدرت جادویی بی نظیرش آراگون فوق العاده ما رو جادو نکرد تا سقط شه؟؟؟؟؟؟

آنگمار !!!

اون زمان که آنگماری نمونده بود

من می گذارم به این که منظورت ویچ کینگ بوده

در هر حال

داخل کتاب های تالکین ( به جز هابیت ) همچین جادوهای خیلی عجیب نداره که دلیل واقعی تر بودنش همینه

یه سوال دیگه درمورد عصای گاندلف ، عصای قبلیش رو یادتونه سارومان ازش گرفت ؟! وقتی گاندلف جون پرید رو عقاب و جیم شد ، عصاش رو نبرد ولی وقت رفتن از ریوندل دوباره عصاش باهاش بود ، !! نگید دوباره ساختش چون عصاش یه تیکه چوب بود ، و عصا جدیده باید یکم فرق می کرد ، ولی نکرد؟؟

اینا فیلمه

در مورد بقیه ی ایستازی ها هم نکته هایی هست که باید از دوستان دانایمان نظیر مهدی و تولکاس و... بپرسی چون من اطلاعاتی ندارم متاسفانه

یادتونه یه جا توفیلم یک وقتی فرودو زخمی شد ، میگفتن داره به سایه ها می پیونده و یکی از اون ها میشه

بازم فیلم رو اهمیت نده

اصلش اینه

داره تبدیل به سایه هایی مثل اونا میشه

اما ضعیف تر و کوچکتر

اما زیر سلطه ی تاریکی

شما گفتید سائرون تنها دنیای سایه ها رو می دیده!! پس بیچاره فقط می تونسته 9 تا زن سیاهش رو ببینه و کسی رو که حلقه تو دستشه ، درسته ؟؟؟؟؟ پس چی جوری لشگر عظیم خودش رو کنترل میکرده . والا زور داره لگولاس با اون چشای کوچولوش 20 – 30 مایلی خودش رو ببینه ولی یه چشم به اون بزرگی فقط سایه ها رو ! تازه اگه فقط دنیای سایه ها رو میدید چه جوری با آراگورن تو نبرد آخر صحبت کرد؟؟؟؟؟؟

دنیای به غیر از سایه رو هم میبینه

اما بگو یک موجود درون یک صحرای بی آب و علف وسط کلی مشغله ی فکری کی بهش اهمیت میده ؟؟؟

در ضمن ارتشش رو هم با ارادش کنترل می کرده

اما اینجا

نزگول ها انسانند ولی جایی اشاره نشده که مونث هستند!

یکیشون با مونث هست

اینو با صراحت نمیه کامل می گم

اما مطمئنم یک جایی توی سایت خوندم که یکیشون مونث هستش

ولی جدا حلقه تو دستشون نبود ، مخصوصا اون جایی که ویچ کینگ لباس رزم میپوشید.

بازم میگم به فیلم توجهی نکن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

سلام.

اول یه سپاس از ((الوه)) ((ترومبار)) (( تری دی مهدی)) به عمل بیارم که به سوال هام جواب دادن. :D :D

این که گفتم آنگمار ، جدا فکر میکردم اسم دیگه ویچ کینگ هستش، فکر میکردم جایی خوندم ، ببخشید که انقدر سوتی میدم :D

ولی اگه تو کتاب ویچ کینگ قدرت جادویی نداره پس چرا اصلا اسمش شده پادشاه جادوگران ؟ :D

یه سوال که قبلا هم گفتم و واقعا دوست دارم جوابش رو بدونم اینه که چرا اووین تونست اونو بکشه ، آیا شمشیرش خاص بوده یا این که نزگول ها جای

حساسی واسه مردن داشتن؟؟ :D\

یه سوال دیگه ، :D اگه بالروگ از سربازای سارون بوده که باهاش موریا رو بگیره ، چرا تو جنگ های دیگه ازش استفاده نمیکرد؟؟ مثل نبرد پله نور؟؟ :)

:D من میدونم اورگ ها یه زمانی الف بودن ولی مشخصه که این همه الف وجود نداشته که تبدیل به اورگ بشه(( 45000 تایی که تو نبرد میناس بودن )) ،

پس اورگ ها چه جوری زاد و ولد می کردن ، من اورگ مونث ندیدم :D ، یه جای فیلم ،تو آیزنگارد سارومان یورگ های رو از تو گل در می آورد ، آیا زمان

جناب تالکین نظریه خلق الساعه رد نشده بود؟؟ :)

بعد نابودی حلقه نزگول ها هم مردن ! درسته؟؟ چه بلایی سر اورگ ها اومد ، ده ها هزار اورگ باقی مونده رو کی کشت؟؟ یا اون مرد های بدجنس جنوب رو؟

موردور که خالی از هر گیاه یا جونوری بود ، پس اونهمه اورگ چی میل میکردن؟؟ بلاخره اون ارتش به اون بزرگی روزی به ده ها تن غذا احتیاج داشت! :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo
ه سوال که قبلا هم گفتم و واقعا دوست دارم جوابش رو بدونم اینه که چرا اووین تونست اونو بکشه ، آیا شمشیرش خاص بوده یا این که نزگول ها جای

حساسی واسه مردن داشتن؟؟ :D\

جواب اين سوال تو تاپيكي مخصوص به خودش اومده. تو سايت پيداش ميكني

سوال دیگه ، :D اگه بالروگ از سربازای سارون بوده که باهاش موریا رو بگیره ، چرا تو جنگ های دیگه ازش استفاده نمیکرد؟؟ مثل نبرد پله نور؟؟ :D

بالروگ سرباز سارون نبود از خادمان ملكور بود كه بعد از نبرد خشم فرار كرد و در اعماق موريا مخفي شد.از نظر سطح مقام بالروگ خيلي پايينتر از سارون نيست

من میدونم اورگ ها یه زمانی الف بودن ولی مشخصه که این همه الف وجود نداشته که تبدیل به اورگ بشه(( 45000 تایی که تو نبرد میناس بودن )) ،

پس اورگ ها چه جوری زاد و ولد می کردن ، من اورگ مونث ندیدم :D ، یه جای فیلم ،تو آیزنگارد سارومان یورگ های رو از تو گل در می آورد ، آیا زمان

جناب تالکین نظریه خلق الساعه رد نشده بود؟؟

آقاي عزيز:اينا اوك هستن نه اورگ!اورگ يك وسيله موسيقاييست!

به علاوه اورك مونث هم وجود داشته و اورك هاي زاد و ولد ميكنن و اين در كتاب اومده.سارومان هم يورك هاي رو از تركيب نژاد انسان با الف به وجود آورد!خلقشون كه نكرد

بعد نابودی حلقه نزگول ها هم مردن ! درسته؟؟ چه بلایی سر اورگ ها اومد ، ده ها هزار اورگ باقی مونده رو کی کشت؟؟ یا اون مرد های بدجنس جنوب رو؟

موردور که خالی از هر گیاه یا جونوری بود ، پس اونهمه اورگ چی میل میکردن؟؟ بلاخره اون ارتش به اون بزرگی روزی به ده ها تن غذا احتیاج داشت

اورك ها نابود نشدن و خيلي از جنگ هاي آراگورن در دوران چهارم به نبرد با اورك ها اختصاص داره

پايين موردور دشت هاي حاصلخيزي براي كشاورزي وجود داشت كه عملا غذاي اورك ها رو از راه جنوب تامين ميكرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اوهوم :D

پس که این طور! :D کلی با بالروگ کیف کردم ، جدا نمیدونستم چنین مقامی داره :D :D :D ، فقط فکر میکردم یه جونور قدرت منده تو مایه های ترول:D

تو یه بازی ارباب حلقه ها ، از نژاد گابلین ها اسم آورده ، و ما تو اون با اونها مبارزه میکنیم ، آیا چنین نژادی وجود داره؟ فرقشون با اورک چیه؟؟

من میدونم که یورک با اورک تفاوتش اینه که یورک ها قوی تر هستن و تو نور میتونن راه برن ، کسی در مورد این موضوع که ارک ها چقدر عمر میکنن و

چه ویژگی های خاصی دارن چیزی میدونه ؟؟ :D ، لطفا به من هم یه توضیح بدین!

عاقبت موریا چی شد ، آیا دورف ها تونستند موریا رو از دست اون موجودات نجات بدن ؟ یعنی قبر فامیل گیملی بدست خودی ها افتاد؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

این داستان اورگ هم داستانیه ها

نمیدونم چرا نصف افرادی که فقط فیلمو دیدن بهشون می گم اورگ :D

نکته ی خیلی مهمیه این

این هم نژاد ها به انگلیسی تا راحت بشه خوندشون:

Orc

Uruk

Uruk-Hai

در ضمن تولکاس جان حرف « ر » رو جا انداختی

بعد نابودی حلقه نزگول ها هم مردن ! درسته؟؟

نمردن

نمیشه گفت اون ها رو مرده بپنداشت

فقط دیگه نمی تونن به دنیای ما بیان و خودشونو در دنیای سایه ها می فرسایند

پس که این طور! :D کلی با بالروگ کیف کردم ، جدا نمیدونستم چنین مقامی داره :D :D :D ، فقط فکر میکردم یه جونور قدرت منده تو مایه های ترول:D

حتی میشه گفت از سائورون قدرتمند تر بودن

چون سرفرماندهی آنگباند گوتموگ یک بالروگ بود

تو یه بازی ارباب حلقه ها ، از نژاد گابلین ها اسم آورده ، و ما تو اون با اونها مبارزه میکنیم ، آیا چنین نژادی وجود داره؟ فرقشون با اورک چیه؟؟

یک جور اورک کوچک هستن توی بازی

اما در واقع ما چیزی از اونا توی کتاب ها نبود

به جز توی هابیت که اورک ها با لفظ گابلین خونده میشدن

من میدونم که یورک با اورک تفاوتش اینه که یورک ها قوی تر هستن و تو نور میتونن راه برن ، کسی در مورد این موضوع که ارک ها چقدر عمر میکنن و

Uruk ها هم نمی تونستن توی نور شدید کاری بکنن

فقط نژاد برتر Uruk-Hai ساخته ی سارومان می تونست در هر شرایطی باشه

در مورد عمر هم به نظرم باید خیلی خیلی زیاد باشه چون در صحبت اورک ها وقتی داشتن فرودو رو می بردن ( منظورم حرف زدن شاگرات و گورباگ هست ) گفتن مثل قدیم که جا باز بود

اون زمان قدیم واقعا قدیم بوده که جا خیلی باز بود

عاقبت موریا چی شد ، آیا دورف ها تونستند موریا رو از دست اون موجودات نجات بدن ؟ یعنی قبر فامیل گیملی بدست خودی ها افتاد؟؟؟

عاقبت که از پلیدی پاک شد اما کسی توش دیگه سکونت نکرد من فکر کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

مرسی از جواب هات .

ببینم من فکر میکردم یورک با یورک - های یکیه ، آیا میشه مثالی واسه یورک تو فیلم یا داستان بزنی ؟؟؟ :D

نژاد سخن گوی سارومان که تو فیلم ، آراگون سر از تنش جدا کرد (جلو دروازه سیاه) چی بود ؟؟؟

چه بلایی سر اورتانگ اومد و ایزن گارد به کی رسید ؟؟؟ آیا سارومان قبل از این که بد جنس بشه افرادی تحت اختیار داشته؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
ببینم من فکر میکردم یورک با یورک - های یکیه ، آیا میشه مثالی واسه یورک تو فیلم یا داستان بزنی ؟؟؟

هرچی یوروک بزرگ میدی که علامت سارومان رو نداشتن اونا Uruk هستن

نژاد سخن گوی سارومان که تو فیلم ، آراگون سر از تنش جدا کرد (جلو دروازه سیاه) چی بود ؟؟؟

منظورتو نفهمیدم

چه بلایی سر اورتانگ اومد و ایزن گارد به کی رسید ؟؟؟

توی کتاب بازگشت شاه هست

اما یه طور خلاصه می گم

به دست انت ها به باغ درختان اورتانک تبدیل شد و کلیدشم پیش آراگورن بود ( البته چوب ریش بهش داد که النجا جاش نیست توضیح بدم )

آیا سارومان قبل از این که بد جنس بشه افرادی تحت اختیار داشته؟؟؟

قبل از نگاه کردن به پلان تیر و سقوطش

درکل شخص خیلی خوبی بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

در مورد بقيه سوالات که دوستان جواب دادن اما در باب ايستاري من جواب ميدم.

در ابتدا قرار بود سه نفر بيان (گندالف خاکستري، سارومان سفيد و آلاتار) بعد ياوانا ميگه که راداگاست رو هم بفرستين و آلاتار هم از دوستش پالاندو ميخواد که باهاشون بياد و در نهايت ميشن 5 نفر.

تکليف گندالف و سارومان که مشخصه. راداگاست قهوه اي اسم اصليش آيونديل(Aiwendil) به معناي دوست پرندگانه. تنها نقش مهمي که راداگاست در جنگ حلقه داشت اين بود که گوايهير رو با خبري به اورتانک فرستاد و ناخواسته گندالف رو از اونجا نجات داد. و احتمالا در فرستادن عقلبها به موردور هم نقشي داشته. از سرنوشت اون بعد از جنگ حلقه چيزي نميدونيم.

آلاتار و پالاندو به جادوگران آبي معروفند، پالاندو از ماياهاي اورومه بود. اين دو به همراه سارومان به شرق رفتند و ديگه بر نگشتند. تالکين درجايي گفته که اونها هم مانند سارومان در ماموريتشون نا موقف بودن و به تاريکي سقوط کردند. و از بنيانگذاران آئين جديد و جادو در شرق بودند. (نامه هاي تالکين شماره 211)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اینی که میگی سخنگوی سائرون بود نه سارومان (Mouth of Sauron)، یکی از نومه نوری های سیاه بود که به خدمت سائرون در اومد و حتی خودش هم اسمش رو فراموش کرده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ببخشید ، اشتباه تایپی بود.

:D

مگه از پادشاهان نومه نور کسی به جز نه نزگول ، کسی به دشمن پیوسته؟؟؟

عجب یه باره بگید هرچی یار دشمن هست یه زمانی از پادشاهان و افراد خودی بوده؟؟؟ :D

اژدها ها چی ؟؟ اونایی که ویچ کینگ سوارشون میشد مثل اسماگ بودند ( همونی که با دورف ها میجنگیدند )، اونها زو از کجا می آوردند؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آره یه سری از نومه نوری به دشمن پیوستن و به نومه نوری های سیاه معروف شدن.

اژدها ها چی ؟؟ اونایی که ویچ کینگ سوارشون میشد مثل اسماگ بودند ( همونی که با دورف ها میجنگیدند )، اونها زو از کجا می آوردند؟؟

از این حیوون حشرات تو دم و دستگاه سائرون زیاد بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

شما باید یه دست سیلماریلیون بزنی تا جواب سوالاتو پیدا کنی :D

در ضمن اسم من هم ترمبار نیست تورامبار هست (torambar) یا به قولا (turambar) که معنی ارباب تقدیر هست

جواب یکی از سوالا :

ایزنگارد یکی از مناطقی بوده که تحت پادشاهی گوندور قرار داشت و (فک کنم ) نومه نوری ها در دوران دوم ساخته بودندش(؟) و بعد هم به پادشاه گوندور صاحب اصلیش رسید (که دوستان جواب دادند)

در نورد موریا هم احتمالا دورف ها برگشتند حیفه که همچین جایی متروک بمونه

راستی قبر بالین تو یه صحنه از فیلم توسط ترول خورد شد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
اینی که میگی سخنگوی سائرون بود نه سارومان (Mouth of Sauron)، یکی از نومه نوری های سیاه بود که به خدمت سائرون در اومد و حتی خودش هم اسمش رو فراموش کرده بود.

دقیقا

فقط بگم که در اصل ( منظورم توی کتابه ) هیچیش نمیشه طرف

فرار می کنه

از ترس نگاه آراگورن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...