رفتن به مطلب

Recommended Posts

milad.thorin

فکر میکنم تاپیک یکم قدیمی باشه! ولی خالی از لطف نیست.

دوستان عزیز شاید بعضی ها به دلیل اینکه فیلم و دیدن دوست دارن که با ارباب حلقه ها شروع کنند،که به گفته دوستمون میتونه باعث جذابیت هابیت و سیلماریلیون به دلیل فلش بک بودن موضوع بشه.

ولی در اصل بهترین حالت اینه که اول "سیلماریلیون ، هابیت ، ارباب حلقه ها(لوتر)" خوانده شود. چون اینطوری وقتی لوتر یا هابیت و میخونید دیگه خیلی از مکان ها و اسم ها و شخصیت ها واسه شما گنگ و بدون ریشه نیست و با درک بهتری موضوع رو مطالع میکنید. در ضمن از این نظر که اسم ها به زبان های گوناگونی در کتاب ها بیان میشه و جغرافیا تالکین در حال تغییر است در کتاب ها ، بهتره که همین ترتیب واقعی باشه..مخصوصا اینکه تمام ریشه و داستان های دوران کهن رو در ذهنتون دارید و با ذهنی باز به سمت ماجراهای فوق العاده هابیت و لوتر میرید.

در ضمن از بعضی بخش های سیلماریلیون انتظار رمان فانتزی حماسی نداشته باشید!،چون یه جورایی منبع هم محسوب میشه. همون حدیث ، حدیث بودن این کتاب بیانگر کلی حرفه!! از ادبیات سنگین ابتدایی هم دلسر نشید،رفته رفته خوب میشه و وقتی مکانها و اسم ها در ذهنتون نقش بست ، درک موضوع ها راحت میشه.

با تشکر :?

ویرایش شده در توسط milad.thorin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

فکر میکنم تاپیک یکم قدیمی باشه! ولی خالی از لطف نیست.

دوستان عزیز شاید بعضی ها به دلیل اینکه فیلم و دیدن دوست دارن که با ارباب حلقه ها شروع کنند،که به گفته دوستمون میتونه باعث جذابیت هابیت و سیلماریلیون به دلیل فلش بک بودن موضوع بشه.

ولی در اصل بهترین حالت اینه که اول "سیلماریلیون ، هابیت ، ارباب حلقه ها(لوتر)" خوانده شود. چون اینطوری وقتی لوتر یا هابیت و میخونید دیگه خیلی از مکان ها و اسم ها و شخصیت ها واسه شما گنگ و بدون ریشه نیست و با درک بهتری موضوع رو مطالع میکنید. در ضمن از این نظر که اسم ها به زبان های گوناگونی در کتاب ها بیان میشه و جغرافیا تالکین در حال تغییر است در کتاب ها ، بهتره که همین ترتیب واقعی باشه..مخصوصا اینکه تمام ریشه و داستان های دوران کهن رو در ذهنتون دارید و با ذهنی باز به سمت ماجراهای فوق العاده هابیت و لوتر میرید.

در ضمن از بعضی بخش های سیلماریلیون انتظار رمان فانتزی حماسی نداشته باشید!،چون یه جورایی منبع هم محسوب میشه. همون حدیث ، حدیث بودن این کتاب بیانگر کلی حرفه!! از ادبیات سنگین ابتدایی هم دلسر نشید،رفته رفته خوب میشه و وقتی مکانها و اسم ها در ذهنتون نقش بست ، درک موضوع ها راحت میشه.

با تشکر :?

به شحصه به این ترتیبی ک گفتید مخالفم

این ترتیبی که گفتید فقط برای سیر زمانی خوبه و جذابیت آنچنانی نداره و چه بسا زیان بار هم خواهد بودی :?

بنده اول پیشنهادم اینه که ارباب حلقه ها رو بخونید و بعد هابیت و بعد سیلماریلیون و سپس باقی داستان ها

اما بنده به شخصه اول ارباب حلقه ها رو خوندم و بعد سیلمایلیون و بعد هابیت و ...

دلیلم برای این که اول ارباب حلقه ها رو انتخاب می کنم اینه که متن سیلماریلیون خیلی سنگینه و از طرفی داستان وار هم نیست با خوندنش انگار دارید تاریخ رو می خونید و از پرداختن به جزئیات خیلی کم استفاده شده و شخصی که برای اولین بار داره اثار تالکین رو می خونه با خوندن سیلماریلیون قبل از ارباب حلقه ها احتمال این که از خوندن ارباب حلقه ها صرف نظر کنه خیلی چون گمان خواهد کرد که ارباب حلقه ها هم نظیر سیلماریلیون می باشد

اما اگه اول ارباب حلقه ها رو بخونید و بعد از اون خوب ضمینه ی جلد سومش رو بخونید بعد از اون سیلماریلون براتون جذاب می شه و جذاب تر از این که بعد از سیلماریلیون دوباهر لوتر رو بخونید و ...

پ.ن :

به نظر من بعد از ارباب حلقه ها و سیلماریلون , داستان های ناتمام بیشتر حال می ده و بعد از این ها تاریخ 12 جلدی :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

من شخصا اول هابیت بعد لوتر وبعد سیل رو خوندم.

من هابیت رو خوندم وکنجکاو شدم که لوتر رو هم بخونم چون تو فیلم یه اصطلاحاتی بودند که من نمیفهمیدم.

من بعد از خواندن لوتر شروع به خواندن سیل کردم به نظر من این طوری که خیلی خوب بود

ویرایش شده در توسط تور
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

اول هابیت چون داستان ساده تریه و ما رو با فضای تالکینی آشنا میکنه بعدش لوتر و بعد سیلماریلیون چون هم محتواش سنگیه هم نثرش باید کاملا به سبک استاد تالکین عادت کرده باشی تا راحت بتونی بخونیش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

من اول هابیت رو خوندم به خاطر یه کمی قبلش این که فیلمش رو دیده بودم.بعد خواستم لوتر رو بخونم ولی تو سایت نوشته بود ترتیب از سیلماریلیون شروع میشه بعد من هم سیل رو خوندم و الان هم دارم لوتر رو میخونم.کسی که سیل رو اول بخونه در خواندن لوتر براش ابهامی به وجود نمیاد و در درک مطالب کمک زیادی بهش میشه.کلا بهتره هر سری کتابی رو به ترتیب خوند تا داستان رو بهتر فهمید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
milad.thorin

به شحصه به این ترتیبی ک گفتید مخالفم

این ترتیبی که گفتید فقط برای سیر زمانی خوبه و جذابیت آنچنانی نداره و چه بسا زیان بار هم خواهد بودی :?

بنده اول پیشنهادم اینه که ارباب حلقه ها رو بخونید و بعد هابیت و بعد سیلماریلیون و سپس باقی داستان ها

اما بنده به شخصه اول ارباب حلقه ها رو خوندم و بعد سیلمایلیون و بعد هابیت و ...

دلیلم برای این که اول ارباب حلقه ها رو انتخاب می کنم اینه که متن سیلماریلیون خیلی سنگینه و از طرفی داستان وار هم نیست با خوندنش انگار دارید تاریخ رو می خونید و از پرداختن به جزئیات خیلی کم استفاده شده و شخصی که برای اولین بار داره اثار تالکین رو می خونه با خوندن سیلماریلیون قبل از ارباب حلقه ها احتمال این که از خوندن ارباب حلقه ها صرف نظر کنه خیلی چون گمان خواهد کرد که ارباب حلقه ها هم نظیر سیلماریلیون می باشد

اما اگه اول ارباب حلقه ها رو بخونید و بعد از اون خوب ضمینه ی جلد سومش رو بخونید بعد از اون سیلماریلون براتون جذاب می شه و جذاب تر از این که بعد از سیلماریلیون دوباهر لوتر رو بخونید و ...

پ.ن :

به نظر من بعد از ارباب حلقه ها و سیلماریلون , داستان های ناتمام بیشتر حال می ده و بعد از این ها تاریخ 12 جلدی :دی

اینم حرفیه :? ولی خوب من اصولا ترجیح میدم به تربیت باشه ولی در فیلم نه،چون توی فیلم خیلی جذاب تره به عقب نگاه کنی.... همونطوری که گفتم وقتی سیل و میخونیم نباید به فکر رمان باشیم چون به قول شما ادبیات سنگینی داره ... ولی برای کسانی که عاشق تالکین هستن و میدونن چیه به چیه ترتیب بهتره .. ولی به قول شما کسانی که آشنا نیستن ممکنه دل زده بشن ...

با تشکر ... :?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Agandaûr

دوستان میشه بگید بعد از سه گانه ی ارباب حلقه ها و هابیت، کدوم آثار تالکین رو بهتره خوند(به ترتیب)؟

ویرایش شده در توسط Agandaûr

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

دوستان میشه بگید بعد از سه گانه ی ارباب حلقه ها و هابیت، کدوم آثار تالکین رو بهتره خوند(به ترتیب)؟

فكر كنم سيلماريليون مناسب باشه . من خودم به اين ترتيب خوندم .سه سه گانه ی ارباب حلقه ها . هابيت . سيلماريليون .

البته اين ترتيبيه كه من خوندم شايد خيلي از دوستان موافق نباشند.

براي اطلاعات بيشتر https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=935&hl=%2B%D8%A7%D9%88%D9%84+%2B%D8%B3%D9%8A%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D9%84%D9%8A%D9%88%D9%86+%2B%D9%8A%D8%A7+%2B%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%A8+%2B%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87+%2B%D9%87%D8%A7&fromsearch=1

ویرایش شده در توسط MORGOMIR

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Agandaûr

بقیه کتاب ها چطور؟ منظورم همه ی آثار تالکین بود. (اگه ترجمه شدن) :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان عزیز

در مورد ترتیب کتاب ها:

می خوام تجربه خودم رو بگم. چون اکثریت ما ایرانیها به وسیله فیلم سه گانه لوتر با تالکین ودنیای اون آشنا شدیم,بهتره که با خوندن خود فرمانروای حلقه ها یاران حلقه شروع کنیم.من که خودم بعد از فیلم با خود ارباب حلقه ها شروع کردم وتا آخرش رو خوندم.بعد از یه مدت (تقریبا یک سال بعدش) دوباره بازم ارباب حلقه ها رو خوندم واطلاعاتم رو تکمیل تر کردم . بعد از اون سیلماریلیون رو پیدا کردم ویک گریز ونگاه کلی بهش کردم و کلا آمار سرزمین میانه اومد توی دستم. ولی دست نگه داشتم سیلماریلیون رو گذاشتم کنار تا بعدا عمیق تر بخونم.شروع به خوندن هابیت کردم ماجراهای هابیت برام خیلی خاطره انگیز بود چون وقایع ارباب حلقه ها رو خونده بودم ,مطالب هابیت برام مثل سرمنشا وسرچشمه ماجراهای ارباب حلقه ها مفهوم میشد.پس از اون هم به طور عمیق ودقیق شروع به خوندن سیلماریلیون کردم.

با تشکر

الندیل فرمانروای آرنور وگاندور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوسیوس مالفوی

سلام و خسته نباشی به همه دوستان

سالهاست که دوست داشتم کتاب های تالکین یا همان ارباب حلقه ها را بخوانم مخصوصا 10 سال قبل که بدجوری تو حال و هوای هری پاتر بودم اما خوب هیچ وقت فرصت نشد تا اینکه بعد از 10 سال دوباره مثل آتش زیر خاکستر هیجان فانتزی در وجودم شعله ور شده و با مراجعه به یک کتاب فروشی اقدام به خرید مجموعه کامل به جز کتاب اطلس سرزمین میانه (موجود نبود)کردم حتی تعداد کتاب فانتزی دیگر هم خریداری کردم ...

حال برای شروع به مطالعه سوالی برایم پیش آمده که کدام کتاب را اول از همه بخوانم کاری به فیلم و اینا ندارم دوست دارم سیر مطالعه کاملا بر اصول باشه و به ترتیبی که خود تالکین پیشنهاد داده مطالعه کنم ممنون میشوم دوستان عزیز و با تجربه من را هم راهنمایی کنند.

من را در دنیای فانتزی مخصوصا سایت طرفداران هری پاتر( جادوگران ) با نام لوسیوس مالفوی می شناسند امیدوارم از دوستانی که انجا دارم اینجا هم پیدا کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

با عرض سلام و خوشامد به شما دوست عزیز همون طور که خودم و بقیه دوستان در پست های قبلی گفتن اول کتاب هابیت چون برای شروع داستان و نثر ساده تری داره بعد تریولوژی ارباب حلقه ها و در آخر سیلماریلیون و فرزندان هورین

ار نظر من اگه به این شیوه بخونین کتابا رو به داستان لطمه ای وارد نمیشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوسیوس مالفوی

با عرض سلام و خوشامد به شما دوست عزیز همون طور که خودم و بقیه دوستان در پست های قبلی گفتن اول کتاب هابیت چون برای شروع داستان و نثر ساده تری داره بعد تریولوژی ارباب حلقه ها و در آخر سیلماریلیون و فرزندان هورین

ار نظر من اگه به این شیوه بخونین کتابا رو به داستان لطمه ای وارد نمیشه

درود و تشکر

با توجه به اینکه از نظر فانتزی و قدرت تخیل مغز بسیار باز و قوی دارم =)) برام نثر ساده در ابتدا خیلی مهم نیست من دوست دارم بدونم ترتیب اصلی داستان ها کودوم است منظورم نگارش داستان است ترتیب نگارش کتاب ها توسط تالکین اگه اشتباه نکرده باشم اینجوری است

سیلماریلیون

فرزندان هورین

هابیت

ارباب حلقه ها

درسته؟ اگه نیست لطفا اصلاح کنید و اینکه کسانی که اینجوری خوندن راضی بودن ؟ پیشنهاد میدید؟

بازم تشکر میکنم =))

ویرایش شده در توسط لوسیوس مالفوی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

شاید لازم باشه که شما تمام تاپیک رو بخونید تا به نتیجه ی درست برسید. ترتیب داستان ها رو درست گفتید اما بنظرم این ترتیب خوندن بهتر باشه:

• سیلماریلیون
  • هابیت
  • ارباب حلقه ها
  • فرزندان هورین

فرزندان هورین تقریبا یه کتاب حاشیه ای هست. که بدون خوندن اون هم لطمه ای به سیرداستان وارد نمیشه. اطلس سرزمین میانه رو هم اگه بتونید تهیه کنید و حین خوندن کتاب ها یه نگاهی بهش داشته باشین لذت بیشتری از کتاب ها خواهید برد. البته لازم به ذکره که بعد از دوبار خوندن سیلماریلیون سراغ بقیه کتاب ها برید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

درود و تشکر

با توجه به اینکه از نظر فانتزی و قدرت تخیل مغز بسیار باز و قوی دارم =)) برام نثر ساده در ابتدا خیلی مهم نیست من دوست دارم بدونم ترتیب اصلی داستان ها کودوم است منظورم نگارش داستان است ترتیب نگارش کتاب ها توسط تالکین اگه اشتباه نکرده باشم اینجوری است

سیلماریلیون

فرزندان هورین

هابیت

ارباب حلقه ها

درسته؟ اگه نیست لطفا اصلاح کنید و اینکه کسانی که اینجوری خوندن راضی بودن ؟ پیشنهاد میدید؟

بازم تشکر میکنم =))

سلام دوست عزیز. خیلی خوش اومدین.

من خودم این ترتیبی که گفتید ( براساس زمان ) رو پیشنهاد میکنم چون اونطوری داستان رو خیلی بهتر متوجه میشید. البته سعی کنین بین خوندن کتابها فاصله نندازین چون هرچی خوندین یادتون میره. من خودم دو سالی هست که خوندن کتابها رو شروع کردم ولی چون بین خوندن کتابهام فاصله افتاده، تقریبا خیلی از جزئیات داستان رو فراموش کردم متاسفانه.

در ضمن قابل ذکره که "فرزندان هورین" و "سه گانه ارباب حلقه ها" در اصل داستان کامل تر دوتا از فصول "سیلماریلیون" هستن. بهتره که این دوتا کتاب رو ببلافاصله بعد از خوندن اون دوتا فصل بخونید و بعد دوباره برگردید سراغ سیلماریلیون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
captain

باسلام به تمام دوستای خودم در آردا

نظر تمامی دوستان درسته ...

به نظر بنده هم این ترتیب میتونه درست و خوب باشه

هابیت - ارباب حلقه ها 1 و 2 و3 - نارن اي هين هورين (حكايت فرزندان هورين) - سيلماريليون -اطلس سرزمين ميانه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به نظرم بهتره اول ارباب حلقه ها خونده بشه چون اگه اول سیلماریلیون خونده بشه خیلی از داستانها لو میره مثل فرزندان هورین و قضایای حلقه

ارباب حلقه ها بخصوص بخاطر توصیف های قدرتمندش میتونه در شکل گیری تصویری از دنیای تالکین در ذهن مخاطب خیلی موثر باشه

بعد از اون هابیت و به ترتیب بهتره از نظر زمانی رو به عقب بریم و بعد فرزندان هورین و در نهایت سیلماریلیون که از نظر وقایع خیلی مفصل هست

سیلماریلیون میتونه در پاسخ به خیلی از سوالات موثر باشه و بعد میتونیم دوباره کتابهارو با دقت بیشتری بخونیم

البته درخت و برگ و داستانهای ناتمام هم برای خوندن در دسترس هستند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

توصیه من به کسانی که می خواهند از سیر تا پیاز تمام ماجرای آردا ونوشته های آقای تالکین رو متوجه شوند این است که پله پله این آموخته ها را کسب کنند.

یعنی اول کتاب

سیلماریلیون را مطالعه کنند وسپس کتاب بعدی و بعدی و ... خودم هم دنبال کتاب

سیلماریلیون می گردم.

تجربه کرده ام لطفا توجه کنید.

شما برید call of diuty 8 را بازی کنید و سپس call of diuty 4 (اگر متوجه شدید جریان بازی چیه؟)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس سبزبرگ

اگر می خواهید متوجه کتاب های پروفسور تالکین شویدابتدا بهتراست هابیت یا ارباب حلقه ها را بخوانید تا با نوع داستان نویسی تالکین آشنا شوید بعد سراغ کتاب های سنگین تر مانند سیلماریون و فرزندان هورین بروید.

البته به میل خودتان است ولی من کتاب های سبک تر را که اول بخوانید پیشنهاد می کنم

ویرایش شده در توسط لگولاس سبزبرگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

اگر می خواهید متوجه کتاب های پروفسور تالکین شویدابتدا بهتراست هابیت یا ارباب حلقه ها را بخوانید تا با نوع داستان نویسی تالکین آشنا شوید بعد سراغ کتاب های سنگین تر مانند سیلماریون و لوتر و فرزندان هورین بروید.

البته به میل خودتان است ولی من کتاب های سبک تر را که اول بخوانید پیشنهاد می کنم

لوتر (LOTR) همون ارباب حلقه هاست (Lord Of The Rings).

ویرایش شده در توسط Le‌golas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

توصیه من به کسانی که می خواهند از سیر تا پیاز تمام ماجرای آردا ونوشته های آقای تالکین رو متوجه شوند این است که پله پله این آموخته ها را کسب کنند.

یعنی اول کتاب

سیلماریلیون را مطالعه کنند وسپس کتاب بعدی و بعدی و ... خودم هم دنبال کتاب

سیلماریلیون می گردم.

تجربه کرده ام لطفا توجه کنید.

شما برید call of diuty 8 را بازی کنید و سپس call of diuty 4 (اگر متوجه شدید جریان بازی چیه؟)

با سلام

نمی شه سیل رو با بازی و داستان های اون مقایسه کرد

شما اگه ارباب حلقه ها رو هم اگه فقط بخونی متوجه روند داستان می شی و اگه خیلی علاقه داشته باشی می تونی کتاب های دیگه ی استاد رو بخونی

به نطر من همون ارباب حلقه ها رو اول شروع کنی بهتره

پ.ن :

الان دیگه تو لیست کتاب های پیشنهادی هم باید " افسانه های ناتمام " رو هم بیاریم

که من پیشنهاد می کنم بعد از ارباب حلقه ها - سیلماریلیون باشه و بعدش فرزندان هورین و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

من قبلا توی این تاپیک نظرمو گفته بودم اما الآن که قصه های ناتمام هم ترجمه و منتشر شده اونو هم اضافه میکنم:

به نظرم اگه کسی میخواد با داستان راحتتر کنار بیاد و اونو بیشتر و بهتر متوجه بشه، اگه اینجوری بخونه بهتر میشه:

1-هابیت

2-فرمانروای حلقه ها

3-سیلماریلیون

4-حکایت فرزندان هورین

5-قصه های ناتمام

قبلش حتما باید فیلم ارباب حلقه ها رو دیده باشیم.اطلس سرزمین میانه کنار اینها هم خیلی مفیده. بعدشم روند رو ادامه بدیم و نامه های تالکین، تاریخ سرزمین میانه و سایر آثار مرتبط با "رشته افسانۀ تالکین" رو بخونیم. آثاری مثل "درخت و برگ" و "افسانۀ سیگورد" ارتباطی با "رشته افسانۀ پیوسته" و "داستان های سرزمین میانه" ندارن و فقط ژانرشون فانتزیه. آثار دیگه ای هم هستن که میتونیم کنار اینا بخونیم مثل "ماجراهای تام بامبادیل" و بعضی از داستان ها و فصول تاریخ سرزمین میانه که فقط جنبۀ اطلاعاتی دارن و نه داستانی. مثل زبانها و کتابت و ... که به نظرم ترتیب خاصی برا خوندشون نیست فقط باید یه تسلط نسبی داشته باشیم.

ویرایش:

یه چیزی الآن هم یادم اومد که بگم: توی نامه های تالکین، همه شون در ارتباط با رشته افسانه نیستن و بعضا هیچ ارتباطی با فانتزی ندارن. اینو هم بگم که توی بعضی از وبلاگها و منابع دیگه هم میشه اطلاعاتی رو درمورد داستان های سرزمین میانه به دست آورد که خوندنشون هم مفیده و هم اطلاعاتمون رو بالا میبره. من قبل اینکه با سایت آردا آشنا بشم و عضو شم، خودم خیلی استفاده میکردم. پیشنهاد من اینه که علاوه بر خوندن کتابها از اونا هم استفاده کنیم. این ترتیب خوندن کتابها و داستانها به نظرم مفیده.

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

من همون ترتیبی رو که گفتم خیلی مناسبه به نظرم

البته دوستان به دو دسته تقسیم میشن عده ای که فانتزی کم خوندن یا نخوندن وفقط فیلمها باعث علاقه مندیشون شده

دسته دوم تقریبا با اثار دیگه ای فانتزی خیلی عجینن وکلی فیلم وکتاب فانتزی خوندن ودیدن

برا ی دسته ی اول این ترتیب بهتره هابیت ارباب حلقه ها و سیلیماریلیون

چون هابیت متنش ساده تر وسبکتر وراحتره و لوترم بخاطر حالت داستان گونه ش وسیلم چون از همه سنگینتره

برای دسته ی دوم هم به نظرم از سیل شروع کنن بعدم هابیت و بعد لوتر

چون تو سیل با شجره نامه ها ووقاع و اشخاص اشنا میشن تو هابیت ماجرا قبل از فرودو وبیلبو و حلقه رو متوجهه میشن

چیزی که توسیل خیلی بهش پرداخته نشده و لوترم که کلا قضیه میاد دستشون

و دراخر متن اصلی و بقیه ی کتابها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
والار

از نظر تاریخی و اتفاقاتی که در دنیای آردا میفته به ترتیب کدوم کتاب هارو باید اول خوند برای مثال جریان هابیت 60 سال قبل از ارباب حلقه ها شروع میشه که به نظر من بهتره اول هابیت رو خوند بعد رفت سراغ ارباب حلقه ها.تو کتاب های دیگه چه طوره این ترتیب رو کسی میدونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

از نظر تاریخی و اتفاقاتی که در دنیای آردا میفته به ترتیب کدوم کتاب هارو باید اول خوند برای مثال جریان هابیت 60 سال قبل از ارباب حلقه ها شروع میشه که به نظر من بهتره اول هابیت رو خوند بعد رفت سراغ ارباب حلقه ها.تو کتاب های دیگه چه طوره این ترتیب رو کسی میدونه؟

خب قبل از داستان ارباب حلقه ها سیلماریلیون و فرزندان هورین اتفاق افتاده

ولی چون در سیل به داستان حلقه هم اشاره میشه و اطلاعات زیادی به خواننده میده

شاید بهتر باشه که خواننده اول با هابیت و ارباب حاقه ها با شخصیت ها آشنا بشه بعد به سراغ سیلمایریلون،فرزندان هورین،تام بامبادیل و داستانهای ناتمام بره

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...