رفتن به مطلب

Recommended Posts

night wolf

سلام این اولین مبحثی هست که من در این سایت ایجاد میکنم.

ببخشین اگه جاش بده ولی هیچ جایی پیدا نکردم که بذارم...

تو رو خدا کمک کنین به من حسابی گیج شدم.

من خیلی دوست دارم کاهای تالکین رو مطالعه کنم اما یکم که توی سایت گشتم دیدم خیلی مطالب هست که من اطلاعی ازشون ندارم و حالا هم نمیدونم چطور باید این اطلاعات رو کسب کنم.

منظورم اینه که ترتیبشون چطوریه؟

شما ها برای اینکه من بخوام از ابتدای راه برم و سردرگم نشم چه پیشنهادی دارین.

خیلی ممنون میشم که به من راهنمایی کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مَنوه سلیمو
سلام این اولین مبحثی هست که من در این سایت ایجاد میکنم.

ببخشین اگه جاش بده ولی هیچ جایی پیدا نکردم که بذارم...

تو رو خدا کمک کنین به من حسابی گیج شدم.

من خیلی دوست دارم کاهای تالکین رو مطالعه کنم اما یکم که توی سایت گشتم دیدم خیلی مطالب هست که من اطلاعی ازشون ندارم و حالا هم نمیدونم چطور باید این اطلاعات رو کسب کنم.

منظورم اینه که ترتیبشون چطوریه؟

شما ها برای اینکه من بخوام از ابتدای راه برم و سردرگم نشم چه پیشنهادی دارین.

خیلی ممنون میشم که به من راهنمایی کنید.

خب اول ورودتون رو تبریک میگم !!!!!! اگه که هنوز هیچی از تالکین نخوندی که برای شروع من اول کتابهای هابیت،سه گانه لوترو و سیلماریلیون رو پیشنهاد مینکم وتوی سایت هم میتونی از قسمت موجودات آردا، تاریخچه سرزمین میانه،فروم و......... استفاده کنی. ،دوستان بیشتر توضیح میدن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

خوش اومدی نایت ولف عزیز , با تشکر از تذکر شما , تالار جدیدی به نام سایر در بخش دروازه های والمار ایحاد شد و تاپیک شما به آنجا منتقل گردید.

خب اول بگو کدوم یک از کتابهای تالکین رو خوندی ؟ من اطلاعی در مورد چیزهایی که باهاش آشنا هستی جز فیلم ندارم و برای همین به طور کلی شرح می دم که کسی که می خواد با دنیای تالکین آشنا بشه بهتره از کجا شروع کنه. بین ما طرفداران هری پاتر و ارباب حلقه ها یه شعاری هست که میگه : هری پاتر رو باید با کتابش شناخت, ارباب حلقه ها رو با فیلمش ....

و این به خاطر اینه که فیلم ارباب حلقه ها می تونه عامل توجه و جذب فرد به کتابهاش و دنیای عظیم تالکین باشه (به این دلیل که کتابهاش برای کسی که هیچ شناختی ازش نداره و اولین باره بازش می کنه, اگه بی حوصله باشه ممکنه زده بشه از کتاب) اما هری پاتر فیلم هاش عاملی برای زده شدن فرد از خود کتابه.

بعد از اون اگه آشنایی دیگه ای با تالکین نداری , از جلد اول ارباب حلقه ها , یاران حلقه شروع کن الی آخر .... چون اول فیلم رو دیدی , ودر این میان با خیلی چیزها آشنا میشی که تو فیلم نیست , و به قول تالکین چیزهایی که تو کتاب شرح داده می شن هیچ جوری نمیتونه به تصویر کشیده بشه مگر در تخیلات بی انتهای خود خواننده. همین کتاب خیلی کمک می کنه که با خیلی چیزها آشنا بشی به شرطی که با دقت بخونیش ... جزئیات بسیاری تو کتاب هست که هرچند اگه کم بهش پرداخته شده باشه اما بازگو کننده تاریخ عظیم این دنیاست و بعدها تو سایر کتابهای تالکین یا تو مطالعاتت تو اینترنت بهشون بر می خوری. بعد برو کتاب هابیت رو بخون که ماجراهای بیل بو بگینزه و قبل از ارباب حلقه ها اتفاق می افته و داستان افتادن حلقه به دست بیل بو رو می گه. بعد از اون هم بهتره به جستجو و تحقیق تو نت در مورد چیزهایی که تو کتاب بهشون برخوردی و دوست داری بیشتر بدونی بپرداز .... مطمئن باش دست خالی نمی مونی چون هرکدوم کلی اطلاعات و تاریخ پشتشون دارن. میتونی به وبلاگ های فارسی زبان تالکینی یا همین آردا سر بزنی و اطلاعات بگیری یا حتی مقالاتشو بخونی که داستانهای خلاصه شده ای از سیلماریلیونن ... و برای اطلاعات بیشتر تو مطالب انگلیسی جستجو کنی و با همه اینها به یه ذهنیت کلی از دنیای تالکین میرسی حتی بدون اینکه بقیه کتاباشو خونده باشی!! بعدکم کم کتابهای دیگه تالکین رو بخون که هنوز ترجمه نشدن و نثرشون هم سخت تره ... سیلماریلیون تاریخ آردا و سرزمین میانه تا عصر دوم که از خلقت این دنیا می گه و آمدن موجودات ... و اصلی ترین بخشش تاریخ الف ها و روزهای اوج اونهاست و ساخت سیلماریل ها ... کتاب بعدی داستان های ناتمام هستش ولی حالا حالا ها زوده برای این کتابها اول همونایی رو که گفتم انجام بدی بهترین راهه...

بهرحال این چیزهایی بود که با توجه به این که هیچی راجع به اطلاعاتت نمی دونستم گفتم اگه چیز بیشتری می خوای بدونی بگو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
night wolf

خیلی خیلی سپاسگذارم آرون جان از راهنمایی کاملتون...

دقیقا اون جذابیت و زده شدن رو که در مورد ارباب حلقه ها و هری پاتر گفتی در من وجود داره چون من هر دو رو با فیلمشون آشنا شدم....

دقیقا همه چیزهایی که گفتی در مورد من صدق میکنه... واقعا از رهنمودات ممنونم..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
BAMBADIL

چه کارهایی میتونه امتیاز مارو بالاببره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

اول از همه پست زدن . ولی امتیاز رو معیار خودت نگیر . ببین کی می گه .

ببین توی امتیاز بالا خبری نیست . بهت توصیه می کنه سعی کنی مطالبی در مورد تالکین و دنیای ارباب حلقه ها یاد بگیر .

راه دیگه شرکت در نظر سنجی است .

هر پستس که می زنی ببین که چه فایده ای خواهد داشت .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

ببین دوست عزیز جناب بامبادیل! اصلا تو فکر امتیاز نباش چون چیزیب که خیلی از سایت ها رو خرابکرده همین رنک ها و امتیازاته ... من در کل باهاشون مخالفم ... ای کاش تو هیچ سایتی اینها نبودند ...(این قسمتشو به مدیران پیشنهاد دادم)

ولی خوب وجود اینها هم دلایل موجهی داره ولی اگه بودند همه با هم برابر و برادر بودند!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

یاشار ورودت رو تبریک میگم , تاپیکت رو پاک کردم (پاگشا) چون تکراری بود و بهتره بیای اینجا تاپیک از کجا شروع کنم؟ و جواب سوالاتت و راهنمایی ها اینجا هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
yashar

اره مال من تکراری بود من بقیه بحث هارو نخونده بودم

ولی بازم چیزی گیرم نیومد

مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope
یاشار ورودت رو تبریک میگم , تاپیکت رو پاک کردم (پاگشا) چون تکراری بود و بهتره بیای اینجا تاپیک از کجا شروع کنم؟ و جواب سوالاتت و راهنمایی ها اینجا هست.

پس چرا من هنوز میبینمش ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

پس چرا من هنوز میبینمش ؟

نوچ نمی بینی ...دوباره نیگا کن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تار-مینیاتور

آیا ملیان یکی از والار بوده ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

تار مینیاتور عزیز جای سوالت اینجا نیست لطفا یه جای درست بپرس یا یه تاپیک بزن درباره اش. در هر صورت والا نبوده و مایا بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
L.Dwarf

من میخوام بدونم در اردا اول چه چیزی و توسط چه کسی افریده شد؟ اگر میشه کمک کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نیمه الف

سلام به تمامی کسا نیکه این سایت را تاسیس کردند

من کتاب های ناتمام را از کجا می توانم پیدا کنم؟

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مَنوه سلیمو

سلام! اگه منظورت کتاب های ناتمام نومه نوره ،توی سایت قسمت کتایا هست ،ولی باید رهشناس شی تا بتونی دانلود کنی!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نیمه الف

یه سوال دیگه کتابا زبون اصلی هستن یا ترجمه ببخشید یادم رفته بود این مبحث کجاس خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم انقدر دیر پست زدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

نیمه الف عزیز کتاب های که توی آرشیو سایت هست همگی به زبان انگیلیسی هست ... ولی همون طور هم که می دونی سه گانه و هابیت توسط آقای علیزاده ترجمه شده و سیلماریلیون هم توسط این مترجم و وهمچنین سایت خودمون در حال ترجمه است ... و ضمنا کتاب سیلماریلیون رو هم توسط خانم واثقی پناه ترجمه شده است...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برگوند

night wolfعزیز من پیشنهاد میکنم اول هابیتو بخونی بعد لوتر چون داستان حلقه واضح تر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

سلام

من میخواستم بپرسم که شماره ای یا ادرسی از اقای علیزاده ندارید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون
سلام

من میخواستم بپرسم که شماره ای یا ادرسی از اقای علیزاده ندارید؟

اگه کاری به آقای علیزاده دارید می تونید به ما بگید تا پیغامتونو به ایشون برسونیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

اول ورود این کاربر جدید رو تبریک می گم

دوم این که دوست عزیز اصلا به فکر امتیاز نباش چون چشم که به هم بزنی می بینی یه عالمه امتیاز کسب کردی (البته به شرطی که سایت تغییر سطح رو دوباره تکرار نکنه)

سوم اینکه: حالا که بحث کتاب ها شد . می خواستم بپرسم الان ده ساله که سایت راه اندازی شده( کمی اغراق شد) ولی هیچ کدوم از کتابهای درون آرشیو فارسی نشده. ( زمانی کهرهشناس بودم همه اش روگرفتم) .

حالا اگه کمک می خواین من شاید البته شاید بتونم با بروبچز چندتایی رو ترجمه کنیم. از نظر سایت که مشکلی نیست.

اگه نیست آرون جان متشکر می شم برام پی ام بزنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

راستش من تازه وارد هم خیلی نیستم ولی یکی از دوستانم که تازه داره کتاب ارباب حلقه ها رو می خونه از من سئوال کرده که بهتره اول سیلماریلیون رو بخونم یا ارباب حلقه ها .

به نظر شما باید چی کار کرد .

متشکرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

به ترتیب هابیت , لوتر . سیلماریلیون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

موافقم . ولی من بعد از هابیت سیلماریلیون رو خوندم خیلی بیشتر بهم حال داد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست