رفتن به مطلب

Recommended Posts

الوه

از نظر من فیلمو نبینی اولش بهتره ( به خاطر دخل و تصرفش )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

بر عكس من با اينكه فيلم نسبت به كتاب تغييرات زياد داشت ولي با ديدن فيلم بود كه با تالكين آشنا شدم و سالي يكبار دارم كليه كتابهاي تالكين ختم ميكنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

منم به نظرم دیدن فیلم خوبه و خیلی هم خوبه.موتر جزئ معدود اقتباسای سینمایی درست درمون،اونم به خصوص تو حیطه ادبیات فانتزیه!جکسون عالی کار کرده.نمیشه انتظار داشت که همه چیز عین کتاب باشه(تو هیچ فیلمی همچین انتظاری نیست)

فیلم خیلی به داشتن درک تصویری از مناظر و توصیفات تالکین کمک میکنه(بر خلاف فیلم های هری پاتر که بیشتر گند میزنن تو تصویر هایی که تو ذهن آدم هست)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گولوم

من از ترتيبي كه خودم كتابها رو خوندم راضيم. لوتر - هابيت - سيل - فرزندان هورين .

گالوم از خود راضي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sir.thrax

من لوتار رو پیدا نکردم اون هم مال نشر روزنه است؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آره همشون

توی این سایت هست

http://www.adinebook.com/gp/product/964 ... 26-3601524

این سه تا لینک مربوط به صفحه ی خرید هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo
من لوتار رو پیدا نکردم اون هم مال نشر روزنه است؟

بله.همه كتب توسط روزنه منتشر شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون

یه نفر تیتر این تاپیک رو درست کنه...سیملمایلون دیگه چیه ... یه غریبه ببینه چی می گه؟؟؟ :D

تولکاس جان؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

وای بچه ها ، من الان کتاب هابیت رو دانلود کردم و 80 در صد سیلماریلیون رو ، کلی هیجان دارم ، اگه آدرس سایتی رو میخواین که توش همه کتاب های فارسی رو پیدا کنید ، من یدونه توپش رو پیدا کردم . با اجازه بانو آرون آدرس سایت رو میذارم تا بچه ها استفاده کنند ! ;)) ;)) ;))

{لینک پاک شد}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
REDLORD

man awal hobbito khondam bad 3 ganeye arbab halgheha bad silmarilion

fekr konam bhtare ke awal hobbito lotro bekhonim bad silo

chon too sil dar morede hame chi tozih dade nashode va baiad dar barashon ye pishzamineye ghabli dashte bashe adam :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
abbas1pa

سلام

من به این ترتیب کتابهارو چیدم و دارم میخونم.چون فکر کردم سیلماریلیون از آغاز جهان شروع میشه و با ساخته شدن حلقه ها تموم میشه گفتم که به این ترتیب کتابارو بخونم:

1-سیلماریلیون

2-هابیت

3-یاران حلقه

4-دو برج

5- بازگشت پادشاه

6-فرزندان هورین

آیا درسته؟خودم فکر میکنم که ترتیب داستانها از اول آردا تا پایان رو خوب چیدم ولی میخواستم بدونم که بین اینها کتابی از قلم نیافتاده؟کتابی که در مسیر این داستانها باشه؟

من سیلماریلیون رو تازه تموم کردم و شورع کردم به خوندن هابیت.

این تورین که در هابیت هست همون تورین ترومبار ه؟

لطفا کمکم کنین...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
abbas1pa

دوستان توی سایت یه چیزی دیدم که منو به کلی گیج کرده

مگه همه این کتابها و داستانها تخیلی و فانتزی نیست؟

خب پس این زبان ها و نوشته هایی که حروف زبان هاست چیه؟ یعنی اون زبانها و حروف رو هم خود تالکین اختراع کرده از خودش؟چه نیازی بود؟

لطفا منو از این سردر گمی نجات بدین و یه کمی بیشتر در مورد دنیای تالکین توضیح بدین....ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

سلام رفيق... فكر ميكنم چند تا تاپيك ديگه هم با همين مضمون ديده باشم...

در كل از لحاظ تاريخ آردا تقريبن كتابارو درست چيدي {البته فرزندان هورين بعد از سيلماريليون ميشه} ولي بازم من اينجوري خوندنو پيشنهاد نمي كنم بت... به نظرم بعد از هابيت و لوتر بايد سيل و فرزندان هورينو ميخوندي ... حالا كه سيلو خوندي و كار از كار گذشته... فك ميكنم به همين ترتيب خودت ادامه بدي راحتتري...

و اينكه تورين تورامبار {Turin} با تورين سپر بلوط {thorin} توي هابيت از زمين تا آسمون فرق داره... اولي انسانه دومي دورفه... ناچارن اين دو اسم در فارسي متشابه اند...

خب پس این زبان ها و نوشته هایی که حروف زبان هاست چیه؟ یعنی اون زبانها و حروف رو هم خود تالکین اختراع کرده از خودش؟چه نیازی بود؟

لطفا منو از این سردر گمی نجات بدین و یه کمی بیشتر در مورد دنیای تالکین توضیح بدین....ممنون

رفيق اين از ويژگي هاي دنياي تالكينه ... به نظرم تو الان تازه داري به دنياي تالكين وارد ميشي... پس ميذارم اين راز آلودگي همچنان تو ذهنت پا برجا باشه... براي من اين سردرگمي و بلاتكليفي بين واقعيت و خيال در داستان هاي تالكين يكي از شيرين ترين خاطراته ... اگه خودت دركش نكني مزه ش ميره... پس همينجوري پيش برو...{چقدر ناقلاگرايانه حرف زدم من:پي}

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
دوستان توی سایت یه چیزی دیدم که منو به کلی گیج کرده

سلام خیلی خوش اومدی

تالکین یه دنیای کامل ساخته و برای اینکه نقصی توی کارش نباشه دست به ساختن زبان و رسم الخط زده. در نظر بگیر که تالکین استاد رشته زبان شناسی بوده و به این کار علاقه خاصی داشته.

بقیه رو هم که تورین تورامبار جواب داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
abbas1pa

دوستان ممنون از راهنماییاتون ولی اگه میشه بیشتر کمکم کنین و آگاهی بدین وگرنه اگه گیج بزنم و قاطیشون کنم میزارمشون کنار که من این کار رو دوست ندارم.

آیا کتابهای دیگری هست در این ضمینه؟این لوتر کدوم کتابه و باید تو رده بندی که واسه خوندنش کردم کجا قرارش بدم؟بازم کتابی هست که از قلم افتاده باشه؟

متاسفانه موقع خوندن سیلماریلیون این سایتو نمیشناختم و بعضی جاها که قاطی میکردم ازش بی خیال میشدم و ردش میکردم.وگرنه اینجا کمک میگرفتم.

درباره زمانها و تاریخ ها هم توضیح بدین.زمان و تاریخ و تقویمی که اینجا استفاده میشه هیچ کجای سیل نبود اینا کجا هستن؟چرا این همه از هم گسیختس کتابها؟ وایییییییییی چقدر سوال دیگه هست تو ذهنم که نمی تونم بپرسم .............

لطفا راهنماییم کنین....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

راهنمايي اول:واسه هر سوالت احتمالا تاپيكي تو شوراي خردمندان يا سرزمين ميانه يا كتابخانه هاي آردا پيدا ميكني.بهتره اول اونا رو يه نگاه بندازي.اگه نبود،بپرس.مسلم بدون كه تا جايي كه بتونيم،بي پاسخ نميزاريمت.

راهنمايي دوم:لوتر همون سه گانه ارباب حرقه هاست(the Lord Of The Ring يا به طور مخفف LOTR)

ايملادريس منطقه حكومت الرونده(انشالله در لوتر بهش بر خورد ميكني والبته در سيل هم تيكه هايي ازش ديدي) و تقويم موجود در سايت هم مطابق با تقويم ايملادريس ميباشد

در مورد از هم گسيختگي متوجه منظورت نميشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
abbas1pa

ممنون از کمکتون ولی خوندن اینهمه تاپیک و پست واقعا سخته که دنبال جوابات باشی.پس کتابی نمونده که من تو آرشیوم نداشته باشم؟کتابهیی دیدم تو کتابخانه که فقط انگلیسیش بود.آیا هنوز این کتابها ترجمه نشده؟مثل Atlas of Middle-Earth ؟

این کل آرشیو فارسی من از کتابهای تالکینه

-سیلماریلیون

2-هابیت

3-یاران حلقه

4-دو برج

5- بازگشت پادشاه

6-فرزندان هورین

چیزی نمونده در این رابطه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
کتابهیی دیدم تو کتابخانه که فقط انگلیسیش بود.آیا هنوز این کتابها ترجمه نشده؟مثل Atlas of Middle-Earth ؟

چرا

فارسیشم اومده

فقط باید بگردی

از همین نشر روزنه

ترجمه ی رضا علیزاده

توی آرشیو فارسیتم دیگه چیزی نمونده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

من اول لوتر رو خوندم بعد سیلماریلیون و بعد هابیت ، البته 3 ، 4 سال پیش .. الان اگر بخوام بخونم بترتیب سیلماریلیون ، هابیت ، لوتر :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

من اول هابیتو خوندم بعد سیل .هنوزم لوترو نخوندم .به نظر شما لوترو بگیرم یا اطلس ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

هر دوتاش رو !

با لوتر پیش برو و به اطلس رجوع کن ...

انقدر کیف میده !!! میتونی به راحتی تجسم کنیش !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بدون لوتر چطوری زندگی می کنی تو پیروز؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
بدون لوتر چطوری زندگی می کنی تو پیروز؟؟؟؟

راستش هنوز نگرفتم چون فکر میکنم شبیه فیلم هست با کمی تفاوت .نمیدونم حالا شاید گرفتم . :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

سلام, در مورد ترتیب کتاب ها قبلا مشورت شد و خوب, چند جور تقسیم بندی داشتیم ولی حداقل همه با این موافق بودن که کسی که برای اولین بار میخواد با اردا اشنا بشه, بهتر از هابیت شروع کنه و با یاران حلقه . دو برج و بازگشت پادشاه ادامه بده .. .

حالا میخوایم یکمی تخصصی ترش کنیم و از ترجمه هم فراتر بریم . اگه بخواید به کسی که قبلا کارهای تالکین رو مطالعه کرده و حالا میخواد 2باره خوانی کنه " همه ی کارهاش رو 2باره خوانی کنه !! " ترتیب کتاب ها رو پیشنهاد بدید . چجوری این کار رو میکنین . اینحا یکم شخصی میشه چون مثلا بعضی داستان ها به طور موازی کم یا زیاد همزمان در 2 یا 3 کتاب هستند یا برای نمونه بعضی ها " مثل خودم " طرفدار خوندن کلیت و بعد مطالعه جزییاتن و بعضی ها برعکس فکر میکنن اول باید همه ی داستان رو با همه ی جزییات مطالعه کرد بعد رفت سراغ خلاصه ی اون داستان ..

از اینا گذشته کتاب هایی هستند که مستقلن یا به نظر من تو ترتیب بندی قرار نمیگیرن !! شاید چون من شناختی ازشون ندارم .. .

به هر حال, ترتیب بندی شما به عنوان پیشنهاد دهنده برای 2بار خوانی یا چند بار خوانی کتاب به فردی که قصد داره نهایت لذت رو از مطالعه داشته باشه و البته میخواد به ترتیب " یا چیزی شبیه ترتیب !! " جلو بره چیه !؟ همه ی کتاب های منتشر شده چه با ترجمه و چه زبان اصلی .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
به هر حال, ترتیب بندی شما به عنوان پیشنهاد دهنده برای 2بار خوانی یا چند بار خوانی کتاب به فردی که قصد داره نهایت لذت رو از مطالعه داشته باشه و البته میخواد به ترتیب " یا چیزی شبیه ترتیب !! " جلو بره چیه !؟ همه ی کتاب های منتشر شده چه با ترجمه و چه زبان اصلی .. .

ترتیب بندی من " البته ترتیب بندی اماتوری مثل خودم !! "

سیلماریلیون / افسانه های ناتمام نومه نور و سرزمین میانه / تاریخ سرزمین میانه / حکایت فرزندان هورین / هابیت یا انجا و بازگشت دوباره / یاران حلقه / دو برج / بازگشت پادشاه / ماجراهای تام بامبادیل .. .

... کتاب های میرود راه پیوسته تا انسو و شهرت پس از مرگ رو هم شناختی ازشون ندارم که اصلا مبحثشون اردا هست یا نه !! کسی میدونه !؟

... حکایت فرزندان هورین رو بعد از تاریخ سرزمین میانه گذاشتم چون فکر میکردم این داستان در تاریخ سرزمین میانه هم ذکر شده !! وگرنه میخواستم بعد از افسانه های ناتمام بزارم .. .

... کتاب های دیگه ای از تالکین هست که اینجا نیاورده باشم !؟ درخت و برگ رو هم جزو رشته افسانه ی تالکین باید دونست !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...