رفتن به مطلب

Recommended Posts

R-FAARAZON

من راستش در همون تاپیک هم گفتم که تفاوت فرهنگی دلیل تام برای جدایی یا ازدواج نکردن نیست

درمورد طول عمر بگم که طول عمری که به نژاد نومه نور داده شد یجور هدیه بود

من گفتم به عنوان مثال اشاره خاصی به نومه نور نداشتم

خب چرا بیایم وقتی یه سیستم هیچ نقصی نداره رو تغییرش بدیم؟

بحث بر سر همینه من بعنوان یکی از خوانندگان ممکنه نقص هایی رو در این سسیتم ببینم و مسلما گفتن ایلوواتار قادر مطلق این داستانه و از کامل بودن طرحش آگاهه جواب سوال من نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

من نمی فهمم چه نقصی ممکنه شما پیدا کنی!

یه مثال:

من یه خونه برای خودم می سازم و تمام ایده آل هامو توش پیاده می کنم بعد شما میای می گی فلان جاش طبق اصول مهندسی ناقصه ولی جواب من اینه که گور پدر اصول مهندسی من این جوری راحت ترم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من نمی فهمم چه نقصی ممکنه شما پیدا کنی!

یه مثال:

من یه خونه برای خودم می سازم و تمام ایده آل هامو توش پیاده می کنم بعد شما میای می گی فلان جاش طبق اصول مهندسی ناقصه ولی جواب من اینه که گور پدر اصول مهندسی من این جوری راحت ترم!

باباجون اخه اینم شد جواب؟

آقا از خیر احتمالات ذهنی گشتم بحثو ادامه نمیدم:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

من راستش در همون تاپیک هم گفتم که تفاوت فرهنگی دلیل تام برای جدایی یا ازدواج نکردن نیست

بحث بر سر همینه من بعنوان یکی از خوانندگان ممکنه نقص هایی رو در این سسیتم ببینم و مسلما گفتن ایلوواتار قادر مطلق این داستانه و از کامل بودن طرحش آگاهه جواب سوال من نیست

خب این دلایل و نقص ها نظرات شخصی به اسم R-FAARAZON هست و نه کسی به اسم جی.آر.آر. تالکین که تفاوت های فرهنگی گذاشته و ذکر کرده این ها با هم تفاوت دارن و نمیتونن اصولا با هم پیوند داشته باشن و همین شخص هم دلش خواسته همچین سیستمی طراحی کنه، سیستمی که بنا به قوانینش کاملا هم بی نقصه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

. تالکین که تفاوت های فرهنگی گذاشته و ذکر کرده این ها با هم تفاوت دارن و نمیتونن اصولا با هم پیوند داشته باشن

حالا پیوند که باهم داشتن ،اتفاقا پیوندهای موفقی هم بوده و صاحب فرزند هم شدن پس چطور میتونیم بگیم نمیتونن اصولا با هم پیوند داشته باشن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

حالا پیوند که باهم داشتن ،اتفاقا پیوندهای موفقی هم بوده و صاحب فرزند هم شدن پس چطور میتونیم بگیم نمیتونن اصولا با هم پیوند داشته باشن؟

من از بحثایی که دوستان در ادامه ی صحبتهام کردن و جوابهایی که به سوالم دادن، به این نتیجه رسیدم که جز در موارد نادری که اراده ای ارو ایلوواتار حاکم بر اونه، این پیوند اتفاق نمی افته. و اگه مورد دیگه ای بود حداقل خود استاد تالکین بهش اشاره ای میکرد که مثلـا " پیوند نژادها باز هم اتفاق افتاد و عشق باز هم توانست تفاوت ها را بشکند و ..." .

و حالـا که ما جایی اینو از استاد تالکین سراغ نداریم یعنی اتفاق نیفتاده.(قبول کردن این حرف من، لـازمه اش قبول کردن و به سندیت پذیرفتن تک تک جمله های استاده به طور مطلق)

و جدا که کنار گذاشتن تفاوتها اعم از فرهنگی و زبانی و تاریخی و ظاهری و ...، برای هر دو نژاد سخته. انسانها سخت گیر هستند و الف ها مغرور در شکستن سنت. پس پیوند خوردن به این راحتی ها نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خیلی دوست داشتم بگم صحبت هاتو قبول دارم بانو ولی ندارم

ممنون از نظرات دوستان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

الان اطلاعات شما نسبت به الف ها و انسان ها بیشتره یا ایلوواتار؟

من و شما نمیدونیم سرنوشت نهایی الف ها و انسان ها چطوره اما شما میای میگی با اینکه نمیدونم تو این طرح فعلی چی قراره بشه اما میدونم که نقص داره و اگه یه نژاد نیمه الف هم اضافه بشه بهتر میشه!

شما با یه سری دانسته های محدود و یه سری جای خالی های بزرگ در مورد انسان ها و الف ها و سرنوشتشون دارید یه طرحی برای نژادهای آردا میدید.

ایلوواتار که الف ها و انسان ها رو خلق کرده و سرنوشتون رو خودش تعیین کرده و به کسی هم نگفته و تو هیچ کتابی هم نیومده یه طرح دیگه داده.

حالا به نظر خودتون کدوم طرح درست تره؟ طرحی که بر اساس یه سری نادانسته ها بنا شده یا طرحی که توسط خود سازنده طراحی شده؟

در بهترین حالت جواب اینه که نمیدونیم! و وقتی چیزی رو نمیدونیم نمیتونیم بگیم بهتره، بنابراین با فرض اینکه ایلوواتار عالم مطلق دنیای تالکینه میشه نتیجه گرفت که طرح فعلی بهترین طرح ممکن بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

الان اطلاعات شما نسبت به الف ها و انسان ها بیشتره یا ایلوواتار؟

من و شما نمیدونیم سرنوشت نهایی الف ها و انسان ها چطوره اما شما میای میگی با اینکه نمیدونم تو این طرح فعلی چی قراره بشه اما میدونم که نقص داره و اگه یه نژاد نیمه الف هم اضافه بشه بهتر میشه!

شما با یه سری دانسته های محدود و یه سری جای خالی های بزرگ در مورد انسان ها و الف ها و سرنوشتشون دارید یه طرحی برای نژادهای آردا میدید.

ایلوواتار که الف ها و انسان ها رو خلق کرده و سرنوشتون رو خودش تعیین کرده و به کسی هم نگفته و تو هیچ کتابی هم نیومده یه طرح دیگه داده.

حالا به نظر خودتون کدوم طرح درست تره؟ طرحی که بر اساس یه سری نادانسته ها بنا شده یا طرحی که توسط خود سازنده طراحی شده؟

در بهترین حالت جواب اینه که نمیدونیم! و وقتی چیزی رو نمیدونیم نمیتونیم بگیم بهتره، بنابراین با فرض اینکه ایلوواتار عالم مطلق دنیای تالکینه میشه نتیجه گرفت که طرح فعلی بهترین طرح ممکن بوده.

اگه به یک انسان یک دینی رو عرضه کنن که در اون سرنوشت انسان ها بعد از مرگ برای انسان ها روشن نیست و فقط سرنوشت برای آفریننده مشخص باشه خب مسلما خیلی ها اون مرام یا دینو نمیپذیرن این دیگه چیز عجیبی نیست

بقیه صحبت های شما هم که اصلا ربطی به موضوع نداشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

اگه به یک انسان یک دینی رو عرضه کنن که در اون سرنوشت انسان ها بعد از مرگ برای انسان ها روشن نیست و فقط سرنوشت برای آفریننده مشخص باشه خب مسلما خیلی ها اون مرام یا دینو نمیپذیرن این دیگه چیز عجیبی نیست.

شاید صحبت نکردن درمورش به صلـاح مخلوقات بوده.

من شخصا با ندونستن راحت ترم تا تمثیل ساختن! همین اطلـاعاتی هم که ما از دنیای دیگر توی ادیانمون داریم همشون با هدف بوجود اوردن یه تصور واحد هستند برای پیروان اون دین و نه اینکه دقیقا همینجوریه.وگرنه هیچکدوم واضح و کامل و درست و شفاف نیستند. بنظر یکی از زیباترین کارایی که استاد تالکین کرده تک تک جملـات مبهمش برای سرنوشت بعد از مرگ هست. این پرده ای که انداخته خیلی کار عالی ای هست.خیلی زیاد. بیشتر از هر کس دیگه ای درمورد بعد از مرگ ، درست حرف زده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

شاید صحبت نکردن درمورش به صلـاح مخلوقات بوده.

من شخصا با ندونستن راحت ترم تا تمثیل ساختن! همین اطلـاعاتی هم که ما از دنیای دیگر توی ادیانمون داریم همشون با هدف بوجود اوردن یه تصور واحد هستند برای پیروان اون دین و نه اینکه دقیقا همینجوریه.وگرنه هیچکدوم واضح و کامل و درست و شفاف نیستند. بنظر یکی از زیباترین کارایی که استاد تالکین کرده تک تک جملـات مبهمش برای سرنوشت بعد از مرگ هست. این پرده ای که انداخته خیلی کار عالی ای هست.خیلی زیاد. بیشتر از هر کس دیگه ای درمورد بعد از مرگ ، درست حرف زده.

کاملا مخالفم با صحبت هاتون

اصلا بخاطر این در این دو بحث شرکت کردم که با این جملات مبهم استاد تالکین نمیتونستم کنار بیام

ترجیح میدم من بحثو ادامه ندم چون بین دیدمون 180 درجه تفاوت هست!

ممنون از نظرات دوستان

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اگه به یک انسان یک دینی رو عرضه کنن که در اون سرنوشت انسان ها بعد از مرگ برای انسان ها روشن نیست و فقط سرنوشت برای آفریننده مشخص باشه خب مسلما خیلی ها اون مرام یا دینو نمیپذیرن این دیگه چیز عجیبی نیست

بقیه صحبت های شما هم که اصلا ربطی به موضوع نداشت

ارتباط این جواب به مطلب خودم رو متوجه نشدم. من میگم استدلال شما اشتباهه.

مگه من مرام یا دینی رو عرضه کردم؟ من دارم یه سری حقایق رو میگم. حقایقی که 100% پذیرفته شده است. شما در اینکه ایلوواتار الف ها و انسان ها رو خلق کرده و سرنوشت هر نژاد رو اون جوری که خواسته تعیین کرده شک داری؟

پذیرفتن یا نپذیرفتن یه نفر تاثیری در صحت مطلب بالا داره؟ یه نفر میتونه نپذیره اما نمیتونه بگه اشتباهه چون یه واقعیته.

مشکل اینه که شما میخوای دنیای خودمون رو به آردا تعمیم بدی(و گهگاه برعکس). قواعد این دو دنیا از هم متفاوته. ممکنه یه نفر تو این دنیا بگه که من به وجود خدا باور ندارم و تا به معراج نرم و با چشم خودم نبینم باور نمیکنم اما یه نفر توی آردا این حرف رو بزنه برای ما قابل پذیرفتن نیست. چون ما از بیرون داریم نگاه میکنیم و ایلوواتار رو دیدیم و میدونیم که اون خالق همه چیزه.

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

ببخشین یه چیزی هست تو ذهنم نمیدونم اصلا میشه اسمشو سوال گذاشت یانه!

تو همه پیوند زناشویی هایی که داریم.. مرد فانی با زن الف ازدواج کرده

به نظرتون فرقی می کنه که زن فانی با مرد الف ازدواج کنه؟ همون نتیجه میشه؟ به نظرتون امکان داره مثلا به جای اینکه الف بشه فانی .. انسان یه الف حساب بشه ؟ (ینی برعکس بشه!)

(چیز بی موردیه تو ذهنم نه!؟)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ببخشین یه چیزی هست تو ذهنم نمیدونم اصلا میشه اسمشو سوال گذاشت یانه!

تو همه پیوند زناشویی هایی که داریم.. مرد فانی با زن الف ازدواج کرده

به نظرتون فرقی می کنه که زن فانی با مرد الف ازدواج کنه؟ همون نتیجه میشه؟ به نظرتون امکان داره مثلا به جای اینکه الف بشه فانی .. انسان یه الف حساب بشه ؟ (ینی برعکس بشه!)

(چیز بی موردیه تو ذهنم نه!؟)

درسته همچین چیزی به صورت رسمی اتفاق نیوفتاده اما هرچی که باشه هیچ تفاوتی نباید داشته باشه، از لحاظ فیزیولوژی فرزند نصف نصف ژن هارو به ارث میبره و سرنوشتشون هم نامشخص میمونه و باید انتخاب کنن که از الف ها باشن یا از انسان ها

درکل این موضوعی نیست که عمومیت داشته باشه و بحث روش فایده ی خاصی نداره با توجه به پایین بودن مدارک و اطلاعات

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

در اکثر قریب به اتفاق فرهنگ ها(به غیر از یکی دو مورد استثنا) این مردان هستند که به خواستگاری بانوان می رند خب طبیعیه که یک الف که خودشو ذاتا برتر از یک انسان می دونه نمیره خواستگاری یک بانوی انسان!

از لحاظ نتیجه عمل بر فرض محالی اینکه این کار صورت بگیره فکر نکنم تفاوتی باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

اهوم! آره خوب یکم بحث بی موردیه

البته من نسبت به بچشون نگفتم!

وقتی یه فانی و یه الف ازدواج می کنند .. میبینیم که زنی که ذاتا الف بوده فانی میشه

حالا من میگم ممکنه اگه برعکس باشه .. زن فانی، نامیرا بشه!؟

البته ... بازم از اینکه چیز بیهوده ای مطرح کردم عذر میخوام!

در اکثر قریب به اتفاق فرهنگ ها(به غیر از یکی دو مورد استثنا) این مردان هستند که به خواستگاری بانوان می رند خب طبیعیه که یک الف که خودشو ذاتا برتر از یک انسان می دونه نمیره خواستگاری یک بانوی انسان!

از لحاظ نتیجه عمل بر فرض محالی اینکه این کار صورت بگیره فکر نکنم تفاوتی باشه!

البته یکم این حرفتون فککنم درست نیس چون که میبینیم یک الف (فین دولایس) عاشق یه فانی (تورین) میشه

خوب ممکنه یه الف (مرد) عاشق یک انسان (زن) بشه

ویرایش شده در توسط NobleLord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

بین عاشق شدن و ابراز عشق کردن زمین تا آسمون راهه!

بعد بحث بر سر روند کلیه و گرنه استثنا همه جا پیدا می شه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

وقتی یه فانی و یه الف ازدواج می کنند .. میبینیم که زنی که ذاتا الف بوده فانی میشه

حالا من میگم ممکنه اگه برعکس باشه .. زن فانی، نامیرا بشه!؟

البته ... بازم از اینکه چیز بیهوده ای مطرح کردم عذر میخوام!

هدیه ی ایلوواتار یعنی "مرگ" رو حتی والار هم نمیتونن از انسان ها بگیرن، برای همین جواب خیر هست

البته یکم این حرفتون فککنم درست نیس چون که میبینیم یک الف (فین دولایس) عاشق یه فانی (تورین) میشه

خوب ممکنه یه الف (مرد) عاشق یک انسان (زن) بشه

خب من اینو یجور دیگه هم جواب میدم @};-

بین نحوه ی تفکر و دوست داشتن الف-بانو ها و الف-مردها تفاوت اساسی وجود داره (که توی داستان کوئی وینن موجوده) که همین قابلیت رو به وجود آورده ارتباط یک بانوی الف با یک مرد انسان راحت تر باشه تا بلعکسش

به علاوه پیوندها و احساسات به وجود اومده بین دو نژاد برای انسان هایی قدرتمند و خاص دوران خودشون بودن یا توسط الف ها آموزش دیده بودن و بزرگ شده بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

اها.. از این وجه نگاه نکرده بودم! اینجوری میشه گرفتن هبه مرگ که خوب نمیشه!

ولی خداییش اون یکیرو نفهمیدم دقیقا! (کوی وینن؟ چی هست توش مگه؟!) چرا یک مرد نمیتونه ابراز عشق یه یک زن الف کنه!؟

(اگه مثل بچه پنج ساله کلافتون کردم عذر میخوام!!!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

بااجازه من جواب این سوال نوبل رو بدم! همونطور كه الوه گفت پیوندهای الف ها و انسان ها در دفعات معدود و شرایط خاص بوده. وصلت هایی كه صورت گرفته فقط بین دو نفر و تنها از روی عشق نبوده بلکه مستقیما بر سرنوشت سرزمین میانه و سایر نژادها تاثیر داشته. من اعتقاد دارم كه این ازدواج ها پشت ظاهر رمانتیکشون حکمت زیبایی دارن كه عاملش رو فقط میتونم ارو در نظر بگیرم. آیا بی دلیل بوده كه اولین پادشاه انسان كه بعد از سائورون به تخت میشینه از عمری اینقدر طولانی برخورداره؟

مقایسه اراگورن و برن با یه نگهبان ساده خیلی منصفانه نیست. خودت فکر کن مثلا یه عطار دوره گرد با یه الف وصلت کنه. اون وقت بچه ی این دوتا با اون عمر طولانی میخواد چکار کنه؟ از کجا معلوم شخص بدی نباشه و از امتیاز های نیمه الف بودنش سواستفاده نکنه؟

چیز دیگه ای كه میخوام بگم عدم توازن وزنه ی قدرت و تجربه و بصیرت الف و انسانه. شما نمیتونی هر انسانی رو هم ردیف الف قرار بدی. آیا یک الف بانو با عمری كه ارو میدونه میتونه با خیال راحت زندگیشو دست همسرش بسپره؟

حساب اراگورن كه از تبار پادشاهانه با مردم عادی یه کم فرق داره. بزرگ شدن درکنار الف ها (خانواده الروند) باعث میشه طرز تفکر و نگاهش به مسایل شبیه الف ها بشه.

ببخشید اگه طولانی شد! @};-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اها.. از این وجه نگاه نکرده بودم! اینجوری میشه گرفتن هبه مرگ که خوب نمیشه!

ولی خداییش اون یکیرو نفهمیدم دقیقا! (کوی وینن؟ چی هست توش مگه؟!) چرا یک مرد نمیتونه ابراز عشق یه یک زن الف کنه!؟

(اگه مثل بچه پنج ساله کلافتون کردم عذر میخوام!!!)

من نمیگم امکان ابراز احساسات وجود نداره، میگم تفاوت داره

توی جلد 11 تاریخ سرزمین میانه یک داستان وجود داره به اسم کوئی ویینارنا (به معنی داستان کوئی وینن) که یک داستان شب برای کودکان الف به حساب میاد و نحوه ی تفاوت بین یک مرد و زن الف رو اینجوری میگه که الف-مردها اولین باری که چشماشون رو باز کردن، نگاهشون به آسمان افتاد و عاشق ستاره ها شدن، ولی الف-بانو ها اولین باری که چشمانشون رو باز کردن همسرانشون رو دیدن و این تفاوت به وجود اومد که الف-مردان اول ستارگان و طبیعت آردا رو گرامی میداشتن و بعد همسرانشون رو اما برای الف-بانوها همسرانشون در جایگاه اول قرار داشت

البته این داستان یکجور تعبیر شاعرانه (؟) از تفاوت اخلاقی بین دو جنس هم میتونه به نظر بیاد، اما من به خودِ داستان رای میدم :وی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

مگه الروس برادر لرد الروند با یه زن از نژاد انسان ازدواج نکرد ؟!؟!؟!؟!؟!؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

مگه الروس برادر لرد الروند با یه زن از نژاد انسان ازدواج نکرد ؟!؟!؟!؟!؟!؟!

بله! خب جای سوال و تعجبش کجاست؟ چه نتیجه ای حاصل می شه!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

بله! خب جای سوال و تعجبش کجاست؟ چه نتیجه ای حاصل می شه!؟

آخه دیدم پرسیدن که چرا الف مرد با انسان زن وصلت نکرده و همیشه زنهای الف با مردان آدم وصلت کردن و منم مطمعن نبودم از این مساله ی الروس بره همین سوالی پرسیدم . تعجبشم بره این بود که چرا هیچکس به این وصلت اشاره نکرده بود .

ویرایش شده در توسط کارن وین فونستاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

آخه دیدم پرسیدن که چرا الف مرد با انسان زن وصلت نکرده و همیشه زنهای الف با مردان آدم وصلت کردن و منم مطمعن نبودم از این مساله ی الروس بره همین سوالی پرسیدم . تعجبشم بره این بود که چرا هیچکس به این وصلت اشاره نکرده بود .

برای این که الروس وقتی ازدواج کرد که انسان بودن رو برگزیده بود و دیگه الف نبود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...