رفتن به مطلب

Recommended Posts

R-FAARAZON

خواستم یه مطلب رو بگم که عقیده شخصیمه و براساس احساسم .ممکنه درست باشه و ممکنه غلط و بر اون تاکید خاصی ندارم

اینکه کلا انتخاب بین الف و انسان چیز خیلی دندون گیری نیست

کسی که دورگه الف -انسانه به نظرم هم از الف ها توانایی های بیشتری رو داره و هم از انسان

چون مقداری (و نه همه ) از خصوصیات الف ها داره و مقداری از خصوصیات انسان هارو

بخاطر همینه که هیچ وقت از فلسفه انتخاب الروند و الروس سردرنیاوردم اونا میتونستن زندگیشونو بکنن بدون اینکه نیازی به انتخاب نژاد باشه

به نظرم بیشتر این قضیه روی تکیه و افتخاربه نسب و نژاد استواره وگرنه این انتخاب عایدی خاصی برای انتخاب کننده نداره

این قضیه رو یه جا دیگه هم دیدم در فیلم هوش مصنوعی استیون اسپیلبرگ جایی که به ربات فیلم اجازه داده شد که 24 ساعت مثل انسان ها زندگی کنه

بیشتر این قضیه به نظرم جنبه ادبی و احساسی داره

در علم ژنتیک هم این دورگه بودن در اکثر حالات مثبت تلقی میشه تا منفی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

خواستم یه مطلب رو بگم که عقیده شخصیمه و براساس احساسم .ممکنه درست باشه و ممکنه غلط و بر اون تاکید خاصی ندارم

اینکه کلا انتخاب بین الف و انسان چیز خیلی دندون گیری نیست

کسی که دورگه الف -انسانه به نظرم هم از الف ها توانایی های بیشتری رو داره و هم از انسان

چون مقداری (و نه همه ) از خصوصیات الف ها داره و مقداری از خصوصیات انسان هارو

بخاطر همینه که هیچ وقت از فلسفه انتخاب الروند و الروس سردرنیاوردم اونا میتونستن زندگیشونو بکنن بدون اینکه نیازی به انتخاب نژاد باشه

به نظرم بیشتر این قضیه روی تکیه و افتخاربه نسب و نژاد استواره وگرنه این انتخاب عایدی خاصی برای انتخاب کننده نداره

این قضیه رو یه جا دیگه هم دیدم در فیلم هوش مصنوعی استیون اسپیلبرگ جایی که به ربات فیلم اجازه داده شد که 24 ساعت مثل انسان ها زندگی کنه

بیشتر این قضیه به نظرم جنبه ادبی و احساسی داره

در علم ژنتیک هم این دورگه بودن در اکثر حالات مثبت تلقی میشه تا منفی

اتفاقا این انتخاب خیلی حیاتی بود. همه ی نیم الف ها سرنوشتشون جوری رقم خورد که در اخر به نژادی گراییدند. و هیچجوری نمیشه پذیرفت که این انتخاب هیچوقت صورت نگیره. چون شاید در طول زندگی این انتخابشون زیاد بکارشون نیاد (که ممکنه هم بیاد) اما در آخر چی؟؟ اگه مث ائارندیل یا تور، کار بزرگی توی زندگیشون نکنن خب باید تکلیف چگونه مردنشون معلوم بشه. و این مهم ترین دلیل این انتخابه.

...

توی دنیای تالکین ما شاهد موارد اندکی از وصلت دونژاد الف و انسان هستیم و برای هر کدوم از انتخاب ها و تبدیل شدنها هم دلـایل کافی و مشخص و قانع کننده ای داریم. اما خب اگر در نظر بگیریم که بین مردم عادی( و نه شاهان) این وصلت صورت بگیره اونوقت این انتخاب و بهتر بگم این حق انتخاب چی میشه؟؟

مثلـا درمورد آلداریون، خیلی راحت میشه نتیجه گرفت : دوران الف ها بسر آمده و انسانها اومدن تا دنیا رو بسازن پس آلداریون هم طبیعتا انسان خواهد بود. و موارد دیگه که نیازی به تکرارشون نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اتفاقا این انتخاب خیلی حیاتی بود. همه ی نیم الف ها سرنوشتشون جوری رقم خورد که در اخر به نژادی گراییدند. و هیچجوری نمیشه پذیرفت که این انتخاب هیچوقت صورت نگیره. چون شاید در طول زندگی این انتخابشون زیاد بکارشون نیاد (که ممکنه هم بیاد) اما در آخر چی؟؟ اگه مث ائارندیل یا تور، کار بزرگی توی زندگیشون نکنن خب باید تکلیف چگونه مردنشون معلوم بشه. و این مهم ترین دلیل این انتخابه.

...

توی دنیای تالکین ما شاهد موارد اندکی از وصلت دونژاد الف و انسان هستیم و برای هر کدوم از انتخاب ها و تبدیل شدنها هم دلـایل کافی و مشخص و قانع کننده ای داریم. اما خب اگر در نظر بگیریم که بین مردم عادی( و نه شاهان) این وصلت صورت بگیره اونوقت این انتخاب و بهتر بگم این حق انتخاب چی میشه؟؟

مثلـا درمورد آلداریون، خیلی راحت میشه نتیجه گرفت : دوران الف ها بسر آمده و انسانها اومدن تا دنیا رو بسازن پس آلداریون هم طبیعتا انسان خواهد بود. و موارد دیگه که نیازی به تکرارشون نیست.

تکلیف چگونه مردن الف ها و انسانها بعد از مردن مثل همه اگه نیست بگید

انسانها و الف های بد به جایی مثل جهنم میرن و انسانها و الف های خوب به جایی مثل بهشت

حالا ممکنه تفاوت های جزئی ای داشته باشه و یا فقط اسمش فرق داشته باشه:آمان،والینورو یا نزد ماندوس

بی زحمت لوبلیا در مورد این جمله ات بیشتر توضیح بده:

اما خب اگر در نظر بگیریم که بین مردم عادی( و نه شاهان) این وصلت صورت بگیره اونوقت این انتخاب و بهتر بگم این حق انتخاب چی میشه؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári
کسی که دورگه الف -انسانه به نظرم هم از الف ها توانایی های بیشتری رو داره و هم از انسان چون مقداری (و نه همه ) از خصوصیات الف ها داره و مقداری از خصوصیات انسان هارو بخاطر همینه که هیچ وقت از فلسفه انتخاب الروند و الروس سردرنیاوردم اونا میتونستن زندگیشونو بکنن بدون اینکه نیازی به انتخاب نژاد باشه

جدی؟ من همیشه فکر میکردم که مجبورن انتخاب کنن. (شاید به خاطر اطلاعات پایین من باشه!) ولی نمیشه که تا ابد همینجوری نیمه الف-نیمه انسان باشن. بالاخره یه گوشه قلبشون الف یا انسان جایگاه مهم تری داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

انسانها و الف های بد به جایی مثل جهنم میرن و انسانها و الف های خوب به جایی مثل بهشت

حالا ممکنه تفاوت های جزئی ای داشته باشه و یا فقط اسمش فرق داشته باشه:آمان،والینورو یا نزد ماندوس

اما خب اگر در نظر بگیریم که بین مردم عادی( و نه شاهان) این وصلت صورت بگیره اونوقت این انتخاب و بهتر بگم این حق انتخاب چی میشه؟؟

به این سادگی ها هم نیست که بگیم به جایی مث هم میرن. من از نحوه ی مرگشون گفتم نه بعد از مرگشون. یه الف ممکنه دوهزار سال عمر کنه و نمیره. اما یه انسان اونم اگه نومه نوری باشه فوقش 500 سال دیگه. خب اگه تکلیف الف یا انسان بودنش معلوم نشه چجوری میشه که دوهزار سال عمر کنه یا 500 سال؟؟؟ اینه که این انتخاب حیاتی میشه.

...

واضح گفتم دیگه. اگه بین دو نفر از مردم عادی که هیچ نامی ازشون توی دنیای آردا نیومده وصلت انجام بشه بچشون از کدوم نژاد میشه؟؟ مثلـا یکی از الف های دوریات بره برای شکار بیرون از شهر، بعد یه دخترِ انسان رو ببینه. و دلش بخواد باهاش ازدواج کنه. حالـا بچه ی اینا نیم الف میشه. این بچه اگه کشته نشه و یا غم و اندوه زیادی نداشته باشه به سرنوشت انسانها می میره یعنی پیر میشه و مریض و... یا نه! مث الف ها میتونه هزار سال عمر کنه؟؟؟

سوال من اینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

جدی؟ من همیشه فکر میکردم که مجبورن انتخاب کنن. (شاید به خاطر اطلاعات پایین من باشه!) ولی نمیشه که تا ابد همینجوری نیمه الف-نیمه انسان باشن. بالاخره یه گوشه قلبشون الف یا انسان جایگاه مهم تری داره.

خب والار دو راه رو پیش رو اونها گذاشتن ولی من در فکر گزینه سومم

چون به نظرم اگه اونها نیمه الف باقی میموندند اتفاق خاصی نمی افتاد

به این سادگی ها هم نیست که بگیم به جایی مث هم میرن. من از نحوه ی مرگشون گفتم نه بعد از مرگشون. یه الف ممکنه دوهزار سال عمر کنه و نمیره. اما یه انسان اونم اگه نومه نوری باشه فوقش 500 سال دیگه. خب اگه تکلیف الف یا انسان بودنش معلوم نشه چجوری میشه که دوهزار سال عمر کنه یا 500 سال؟؟؟ اینه که این انتخاب حیاتی میشه.

...

واضح گفتم دیگه. اگه بین دو نفر از مردم عادی که هیچ نامی ازشون توی دنیای آردا نیومده وصلت انجام بشه بچشون از کدوم نژاد میشه؟؟ مثلـا یکی از الف های دوریات بره برای شکار بیرون از شهر، بعد یه دخترِ انسان رو ببینه. و دلش بخواد باهاش ازدواج کنه. حالـا بچه ی اینا نیم الف میشه. این بچه اگه کشته نشه و یا غم و اندوه زیادی نداشته باشه به سرنوشت انسانها می میره یعنی پیر میشه و مریض و... یا نه! مث الف ها میتونه هزار سال عمر کنه؟؟؟

سوال من اینه.

مسئله همینه که والار یه plan b برای نیمه الف ها در نظر میگرفتند و گزینه سومی رو ایجاد میکردند که در اون صورت شاید بهتر میشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

مسئله همینه که والار یه plan b برای نیمه الف ها در نظر میگرفتند و گزینه سومی رو ایجاد میکردند که در اون صورت شاید بهتر میشد

من دنبال یه قاعده ی محکم دراین مورد هستم که استثناها ازش جدا میشن. (البته اگر هم چین قاعده ای توی ذهن استاد تالکین بوده باشه@};-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من دنبال یه قاعده ی محکم دراین مورد هستم که استثناها ازش جدا میشن. (البته اگر هم چین قاعده ای توی ذهن استاد تالکین بوده باشه @};-)

منظورتون از قاعده محکم چیه؟

خب این راه سوم رو ایجاد میکردند و دیگه احتیاجی به این انتخاب کذایی نبود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

منظورتون از قاعده محکم چیه؟

خب این راه سوم رو ایجاد میکردند و دیگه احتیاجی به این انتخاب کذایی نبود

کدوم راه سوم؟؟

فکر کنم راه سوم شما با قاعده ای که من دنبالش هستم یکی باشن.

بهر روی، میخوام که از حد کلی این اتفاق خارج بشم و بفهمم رو چه پایه ای استواره. اگه بشه که دوستان همکاری کنن ممنون میشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

خب نیمه الف بودن امیران دول آمروت در حد " گفته می شود" بود یعنی خیلی قطعیت نداره بقیه نیمه الف ها هم که از نسل برن و لوتین هستن و حق انتخاب رو دارند!

سوال من اینه.

این دقیقا سوال منم هست .علت اینم که هی موضوع دول آمروت رو مطرح میکنم همینه .حالا درسته فقط گفته شده ولی بالاخره توی داستان های ناتمام اومده یه درصدی رو در نظربگیریم که واقعیت داشته . که در این صورت از نسل برن و لوتین هم نمیشن که موضوع انتخاب در موردشون صدق کنه .بالاخره باید یه قاعده ای برای موارد این چنینی وجود داشته باشه .

در مورد انسان شدن الف ها بعد از ازدواج شون با انسان ها مخالفم.

خب درسته الفها فانی میشن ولی الف فانی با انسان از نظر من متفاوت هستند . اون الف هنوز الفه ،خصوصیات الفها رو داره ولی به دلیل ازدواجش با یک انسان فانی که بعد از مدتی خواهد مرد اون الف هم به خاطر همون جریان غم و اندوه میمیره این یعنی سرنوشتش مثل انسان ها میشه نه خودش انسان

پس دلیل نمیشه بچه ش خصوصیات الفی اونو به ارث نبره و میشه همون نیم الف !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

تکلیف انسان ها و الف ها بعد از مردن کلا متفاوته به غیر از "مکانی" که بعد از مردن می رن (برای الفها تالار های ماندوس و برای انسان ها جایی فراسوی مدارات جهان که کسی ازش اطلاعی نداره جز ارو) مسئله بازگشت به زندگی مطرحه الفهای به قول شما خوب می تونن بعد از مدتی به زندگی برگردند ولی انسان ها چنین ویژگی ندارند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون گزینه سوم چیه؟

فرزندان ایلوواتار الف ها و انسان ها هستن. این دو نژاد آینده کاملا متفاوتی دارن. الفها تا ابد در آردا میمونن اما انسان ها مدارات جهان رو ترک میکنن. حالا تکلیف نیمه الف ها چیه؟

بله توی زندگیشون اتفاق خاصی نمی افتاد اما بعد از مرگ مشکل ایجاد میشه. انتخاب سر الف شدن یا انسان شدن نیست. انتخاب سر اینه که تقدیرشون با کدوم نژاد باشه. متن سیلماریلیون رو ببینید:

«به ائارندیل و الوینگ و نیز پسرانشان این رخصت هبه می شود که هر یک، گره خوردن تقدیر خود را با هر نژاد که می خواهند، به اختیار خود برگزینند، و با هر نژاد که خواستند در داوری حاضر شوند

به نظر من ائارندیل بعد از انتخابش الف نشد، بلکه تقدیر با تقدیر الف ها یکی شد. منظورم اینه که فکر نمیکنم بعد از انتخاب گوش های به شکل گوش الف ها در بیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

تکلیف انسان ها و الف ها بعد از مردن کلا متفاوته به غیر از "مکانی" که بعد از مردن می رن (برای الفها تالار های ماندوس و برای انسان ها جایی فراسوی مدارات جهان که کسی ازش اطلاعی نداره جز ارو) مسئله بازگشت به زندگی مطرحه الفهای به قول شما خوب می تونن بعد از مدتی به زندگی برگردند ولی انسان ها چنین ویژگی ندارند

ببین برای الف ها دو حالتو میتونیم در نظر بگیریم:

یکی اینکه پس از سرزمین میانه دوباره به زندگی بر میگردند و در جایی به خوبی و خوشی زندگی میکنند حالا همونطور که گفتم مثلا الف های خوب یه مکان دارند و الف های بد یه مکان دیگه

در این صورت اصلا تفاوتی بین تالارهای ماندوس ،فراسوی مدارات جهان و زندگی دوباره نیست و فقط تفاوت در اسم مکانه ،همه براساس اعمالشون به پاداش و سزای کارشون میرسن

مورد بعدی اینه که الف ها بعد از اینکه به اگاهی رسیدند و به حقیقت امور پی بردند دوباره بهشون زندگی دیگه ای داده بشه

یعنی مثل ایین بودا از ناآگاهی به اگاهی و شعور برسند و دوباره این چرخه تکرار بشه تا در نهایت به رستگاری یا حقیقت پی ببرند که فکر کنم این فرض چندان منطقی نباشه و مثل لقمه رو دور سر چرخوندنه

در ثانی اون plan b رو که گفتم برای همین بود والار که سرنوشت الف ها و انسان ها رو که چه اسما و چه ماهیتا جداکردند خب مکانی هم برای نیمه الف ها در نظر میگرفتن

خب درسته الفها فانی میشن ولی الف فانی با انسان از نظر من متفاوت هستند . اون الف هنوز الفه ،خصوصیات الفها رو داره ولی به دلیل ازدواجش با یک انسان فانی که بعد از مدتی خواهد مرد اون الف هم به خاطر همون جریان غم و اندوه میمیره این یعنی سرنوشتش مثل انسان ها میشه نه خودش انسان

پس دلیل نمیشه بچه ش خصوصیات الفی اونو به ارث نبره و میشه همون نیم الف !

براوو !

سوال من اینه.

خب بهتره این مشکلو به انتخاب طبیعی و وراثت واگذار کنیم

یعنی اگه بچه گوشاش دراز شد که بیشتر به الف ها رفته و یحتمل عمر جادوان خواهد داشت

اگرنه که به انسانها رفته !

اون گزینه سوم چیه؟

به نظر من ائارندیل بعد از انتخابش الف نشد، بلکه تقدیر با تقدیر الف ها یکی شد. منظورم اینه که فکر نمیکنم بعد از انتخاب گوش های به شکل گوش الف ها در بیاد.

گزینه سه اینه

وقتی دیدن این نیمه الف ها خوب از آب در اومدن خوب طراحیشون رو کامل کنند

اجازه ازدواج بین انسان ها و الف ها رو بدن،نیمه الف ها رو به عنوان یه نژاد مستقل به رسمیت بشناسن

برای نیمه الف ها سرنوشتی جدای از آن دو یا مشابه آن دو در نظر بگیرن

در این صورت احتیاجی به اون انتخاب نیست

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

طراحی که کار والار نیست که بخوان کامش کنند طرح فقط در ید قدرت ارو ایلوواتار می باشد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

طراحی که کار والار نیست که بخوان کامش کنند طرح فقط در ید قدرت ارو ایلوواتار می باشد!

من اسمی از طراح نبردم حمید جان

فقط گفتم طراحی کنند

مثلا ایلوواتار که قادر مطلقه این طراحی رو انجام میده و اگه بخواد میده دست والار تا اجرا کنند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

گزینه سه اینه

وقتی دیدن این نیمه الف ها خوب از آب در اومدن خوب طراحیشون رو کامل کنند

اجازه ازدواج بین انسان ها و الف ها رو بدن،نیمه الف ها رو به عنوان یه نژاد مستقل به رسمیت بشناسن

برای نیمه الف ها سرنوشتی جدای از آن دو یا مشابه آن دو در نظر بگیرن

در این صورت احتیاجی به اون انتخاب نیست

این گزینه در اختیار والار نیست. اونها نقشی در آفرینش و تقدیر نژادها ندارن. حتی غیر از مانوه و ماندوس بقیه نمیدونن که انسانها کجا میرن! طرح ایلوواتار اینطور بوده که دو نژاد باشن. اجازه ازدواج هم وجود داره اما بچه ها باید نژاد خودشون رو انتخاب کنن.

ویرایش:

خب طرح ایلوواتار اینطور بوده. نمیشه گفت باید تغییرش بده. خودت داری میگی قادر مطلق. برای قادر مطلق نمیشه تعیین تکلیف کرد. همه مخلوق اون هستن و اونه که تصمیم میگیره طرح چی باشه و میخواد طرح خودش اجرا بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

این گزینه در اختیار والار نیست. اونها نقشی در آفرینش و تقدیر نژادها ندارن. حتی غیر از مانوه و ماندوس بقیه نمیدونن که انسانها کجا میرن! طرح ایلوواتار اینطور بوده که دو نژاد باشن. اجازه ازدواج هم وجود داره اما بچه ها باید نژاد خودشون رو انتخاب کنن.

عزیز من که نگفتم این گزینه رو انجام بدند ولی والار مثلا میتونستن این مشکلو به ارو بگن ،خود ارو هم که میدید و حتی احتیاجی به رسوندن والار نبود

اگه بخواهیم این بحثو از دید دیگه ای ببینیم اینه:

دوستان به عقیده من تالکین نظرش این بوده که نژاد الف و انسان رو جدای از هم نگاه داره و این دو نژاد قاطی نشن

چون اگه نیمه الف ها مسلط میشدند بعد از مدتی عملا الف های خالص و انسان های خالص وجود نمیداشت

این سرنوشت متفاوت و این انتخاب هم در راستای این جدایی دو نژاد بوده

نظر شما چیه عزیزان؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

ارو خودش بر همه چی واقفه لازم نیست والار مشکلی رو بهش یادآوری کنند خودش بر طرحی که ریخته اشراف کامل داره و لذا درست ترین طرح رو ریخته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ارو خودش بر همه چی واقفه لازم نیست والار مشکلی رو بهش یادآوری کنند خودش بر طرحی که ریخته اشراف کامل داره و لذا درست ترین طرح رو ریخته!

والا از نظر من که درست ترین نیست .حالا ارو خود داند!:دی @};-

حالا یه چیزی رو به شوخی میگم همین

خیلی از برادران ر.و . ح .ا .ن ی هم همینطورن

مثلا از سبب کاری یا دلیلی امری میپرسی میبینی آخرش به این میرسن که خدا خودش بهتر میدونه یا فرمان خداست و بر کاری که میگه آگاهه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من پست بالاییم رو ویرایش کرده بودم.

دو نژاد از هم جدا هستن، خصوصیات مختلف و روحیات مختلف دارن. اینجوری نیست که بگیم اگه اینها کنار هم قرار میگرفتن ازدواج بین اونها زیاد میشد. توی دوران اول الف ها و انسانها خیلی به هم نزدیک بودن اما این شرایطی که میگید به وجود نمیومد. این قضیه هم به خاطر تفاوتهای دو نژاده. مثلا تورین و نلاس رو ببینید. هر دو کودک بودن و با هم همبازی اما تورین خیلی سریعتر رشد میکنه اما نلاس هنوز بچه میمونه. این دو نمیتونن با هم ازدواج کنن. وقتی نلاس بزرگ بشه تورین دیگه مرده! از طرف دیگه الف ها و انسانها دوست نداشتن که با هم وصلت کنن و خودشون رو دو چیز کاملا متفاوت میدیدن. تفاوت الف و انسان مثل یه آدم اروپایی و چینی نیست. خیلی از الف ها انسان ها رو در مرتبه پایینتر از خودشون میدیدن چه برسه بخوان با هم ازدواج کنن.

اینا رو گفتم که بگم نژادهای تالکین از هم جدا هستن اما این به دلیل ماهیت ذاتی خودشونه نه اینکه تالکین بخواد با زور اونها رو جدا بکنه. الفها تو سرزمین میانه تحلیل میرن و جاشون در آمان هست برای همین به اونجا جذب میشن و از سرزمین میانه رانده، انسانها در والینور زود پژمرده میشن و جاشون در سرزمین میانه است. این تفاوتهاست که دو نژاد رو کاملا از هم متمایز میکنه و امکان وجود حالت سوم رو از بین میبره.

والا از نظر من که درست ترین نیست .حالا ارو خود داند!:دی @};-

در دیگاه و داستان تالکین ارو عالم مطلقه و از همه چیز آگاهه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

فارازون: مشکل از اینجاست که شما می خوای منطق خودت رو بر منطق جهان داستان غالب کنی!

جهان داستان تالکین یه خدای عالم و قادر مطلقی داره که بر ویژگی های جهان تحت امرش بیشتر از هرکس دیگه ای آشناست پس طرحی که اون داره برای جهان خودش درست ترینه حالا اینکه که شما اون طرح رو با طرح این جهان تطبیق می دی و به نظرت (تازه این فقط نظر شماست والبته محترمه) درست نیست یه بحث دیگه است!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من پست بالاییم رو ویرایش کرده بودم.

مثلا تورین و نلاس رو ببینید. هر دو کودک بودن و با هم همبازی اما تورین خیلی سریعتر رشد میکنه اما نلاس هنوز بچه میمونه. این دو نمیتونن با هم ازدواج کنن. وقتی نلاس بزرگ بشه تورین دیگه مرده! از طرف دیگه الف ها و انسانها دوست نداشتن که با هم وصلت کنن و خودشون رو دو چیز کاملا متفاوت میدیدن.

تفاوت الف و انسان مثل یه آدم اروپایی و چینی نیست. خیلی از الف ها انسان ها رو در مرتبه پایینتر از خودشون میدیدن چه برسه بخوان با هم ازدواج کنن.

با هردو صحبت شما موافقم

البته در نظر بگیریم که مثلا مورد آراگورن مثلا 87 ساله با ارون 1000 ساله هم بوده

درثانی این وصلت ها کم کم دو نژاد رو به هم نزدیک میکنه یعنی مثلا در نهایت اگه وصلت میکردند به نژادی میرسیدیم که واجد خصلت دو نژاد باشه و مثلا 250-300 سال داشته باشه

فارازون: مشکل از اینجاست که شما می خوای منطق خودت رو بر منطق جهان داستان غالب کنی!

جهان داستان تالکین یه خدای عالم و قادر مطلقی داره که بر ویژگی های جهان تحت امرش بیشتر از هرکس دیگه ای آشناست پس طرحی که اون داره برای جهان خودش درست ترینه حالا اینکه که شما اون طرح رو با طرح این جهان تطبیق می دی و به نظرت (تازه این فقط نظر شماست والبته محترمه) درست نیست یه بحث دیگه است!

درست میگی .من دارم داستانو مرور میکنم و احتمالات خودم و شکیاتم رو بررسی میکنم

یعنی مثلا این چیزی که من میگم مثلا شدنی هست یا نه؟

خب منظورم این بود که گاهی تالکین قضیه رو زیادی پیچونده وگرنه مسئله تطبیق داستان نیست چون کتاب های تالکین کتابچه اصول عقاید نیست

اینجا فقط داریم محتوای داستانو بررسی میکنیم

حمید این طرحی که برای دنیای تالکین وجود داره طراحش جناب تالکینه نه ارو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

حمید این طرحی که برای دنیای تالکین وجود داره طراحش جناب تالکینه نه ارو

نه طراحش ایلوواتاره! در محدوده ائا یادم نمیاد شخصیتی به نام تالکین وجود داشته باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نه طراحش ایلوواتاره! در محدوده ائا یادم نمیاد شخصیتی به نام تالکین وجود داشته باشه!

ای اقاجان زیاد جدی گرفتی ها:دی

خب داستان و این دنیای داستانی رو تالکین افریده

الان من نکته ای به ذهنم رسیده و مثلا ممکنه که به ذهنم برسه اینجای داستان اگه اینجور میشد شاید بهتر میبود(شایدم نمیبود ) این دیگه ربطی به ارو نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب چرا بیایم وقتی یه سیستم هیچ نقصی نداره رو تغییرش بدیم؟ مثلا هرچی دلخواه آدمیان اعصار پیامبران بود باید به نظر خدا میرسید و بعد به رای گذاشته میشد و تغییر میکرد؟ اینطوری که همه چی عوض میشد :وی و همونطور که دوستان گفتن ایلوواتار قادر مطلق این داستانه و از کامل بودن طرحش آگاهه، پس deal with it :دیــ + نمیخواید بگید که در تمام این اعصار علت انگشت شمار بودن نرخ ازدواج بین الف و انسان پایین بوده به علت اینکه سرنوشتشون رو باید انتخاب میکردن؟ این دو نژاد رو همونطور که توی تاپیک «چرا الف ها جاودانه اند ولی آدمیان نیستند؟» بحث کردیم بسیار بسیار از نظر فکری، فرهنگی و هزاران چیز دیگه با هم تفاوت دارن و نمیتونن باهم وصلت داشته باشن

درمورد طول عمر بگم که طول عمری که به نژاد نومه نور داده شد یجور هدیه بود وگرنه هیچ ارتباطی بین سن و سالشون وجود نداره که بگیم یه نژاد Immortal رو با Mortal مخلوط کنیم و بگیم نتیجه اش میشه انسان هایی با طول عمر طولانی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...