رفتن به مطلب
Halbarad

موسیقی متال

Recommended Posts

الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان عزیز ,وهمینطور با سلام خدمت استاد هالبارداستاد هالبارد عزیز چرا دارین بحث رو پر التهاب می کنین با این حرفاتون !!!قضیه خیلی ساده هست من فقط نظرم رو گفتم وهیچ وقت هم اینو نگفتم کسایی که این موسیقی رو بهش علاقه دارند ادم های بدی هستند یا فرا***ر هستند یا شیطان پرستند!!!!@(به حق چیز های ندیده ونشنیده).

احتمالا شما وقتی پستتون رو می نوشتید خیلی عصبانی بودید وبه حرف های من توجه نکردید اتفاقا شما دارید نظر خودتون رو تعمیم میدید به همه شما با چه حسابی من رو متهم می کنید به اینکه نظر خودم رو دارم تعمیم می دم به همه ؟نه داداش این جوری نیست این سایت در حدود 1450نفر عضو داره هیچ کس نمی تونه بگه همه اعضای سایت طرفدار متال هستند .ویا طرفدار پاپ و رپ.من هم منظورم از اون حرف این بود که یه عده ای متال رو دوست دارند و یه عده دوست ندارند.استاد هالبارد شما قیاس نادرستی رو از روی تعصب انجام دادید شما رولینگ رو مثال اوردی .من هم این رو می گم اینجا سایت طرفداران متال نیست .اینجا سایت طرفداران تالکین هست .اگه به تالکین کسی توهین کرد بله باید حذفش کرد اما من در مورد متال حرف زدم ونه تالکین.شما اینجا رو بااین حرفاتون سایت متالیست ها قرار میدید در حالی که اینجا سایت طرفداران تالکین هست.

به ارون:خواهش می کنم بحث هایی رو که در سایت اردا میشه رو به مباحث سیاسی نکشونید .ما اینجا با سیاست کار نداریم .هدف این سایت اینه که در مورد تالکین و مطالب مربوط به اون بحث کنیم.پس لطفا مباحث سیاسی اینجا راه نندازید .با تشکر.

الندیل پسر آماندیل ,فرمانروای آرنور وگاندور.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

Halbarad عزیز, واقعا ممنونم از این تاپیک فوق العاده.عجیب که تا حالا متوجه نشده بودم ! فکر میکنم تا حالا از کیسم رفته ;L-)

فکر نمیکردم گروه های موسیقی " اونم تو سبک متال " تحت تاثیر کارهای تالکین اختصاصا کاری داده باشن بیرون !! الته همه ی البوم های قسمت دانلود سایت رو دانلود کردم ولی فکر میکردم اینا صرفا یه جورایی کار طرفداراست که گفتن فرضا این سه تا اهنگ رو بدیم بیرون برای تالکین و تا حالا نمیدونستم انقدر منسجم کار میشه .. .

11 صفحه ی تاپیک رو مطالعه میکنم و اگه سوالی برام پیش اومد میپرسم . امیدوارم خودت باشی که راهنمایی کنی .

بازم ممنونم, فعلا .. .

پی نویس :

ادم های بدی هستند یا فراما - سونر هستند یا شی طان پرس تند!!

الندیل پسر آماندیل, فرمانروای آرنور و گاندور . پسر, عجب عنوان طولانی هستش :ymapplause:

مقایسه جالبی نیست که شما داری !! همچنین انتقاد داریم تا انتقاد اینکه من بیام مستقیما خطاب قرار بدم و هر چی به ذهنم میرسه نسبت بدم و بعدش بیام و بگم منظورم شخص فلانی نبوده یا از گفته/نوشته ی من بد برداشت کردید !! فکر میکنم اینا استراتژی های نخ نما شده ای باشه دیگه . از اونجایی که برای پست " torambar " عزیز احترام زیادی قایلم. از پیشنهاد ایشون برای منحرف نکردن تاپیک پیروی میکنم و توضیحی نمیدم . فقط شما رو ارجاع میدم به مطالعه بیشتر . میتونین با ادبیات داستانی شروع کنید . برای نمونه کتاب ژوزف بالسامو نوشته ی الکساندر دوما و با ترجمه ی ذبیح ا .. . منصوری در سه مجلد میتونه نمونه ی خوبی باشه برای اشنایی با فراما - سونر فرانسوی " ریشه ها و دلایل پیدایش "

همیشه خاطرتون باشه. قبل از اینکه با پنهان شدن پشت کلماتی برای نمونه منحرف, شی - طان پرست, گمراه و خیلی کلمات دیگه که اینجا جاش نیست که نوشته بشه . سعی کنید خودتون برید سراغش و باهاش اشنا بشید و البته از منابع متعدد . نه اینکه نسخه ی اماده شده ی دیگران رو توی ذهنتون جا بدید . حتما این جمله ی دکتر شریعتی رو شنیدید که اگر میخواهی هیچ دی - کتاتوری بر تو مسلط نشود فقط بخوان بخوان و بخوان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

در مورد اقاي گلپا بنده نظراتم رو ارائه دادم ايشون واقعا صداي دلنشيني داره و مستحق گرفتن لقب حنجره طلا است مخصوصا اهنگ هايي مثل" موي سپيد رو تو اينه ديدم" يا "دل خراب چه خرابي..."و..........

تولكاس عزيز منظورت از اين كه مي گي سبك بتهوون موسيقي كلاسيك غربي بود يعني چي بيشتر توضيخ بده :ymapplause:

در ضمن در ادامه مي گي میدونستی پدر موسیقی متال در دنیا رو کی میدونن؟.واگنر،غول موسیقی کلاسیک.همه موسیقی دانها متفق القولند که اگه بتهوون در دوره حال حاضر بود،قطعا آلات موسیقی از سبک بندی گروه های متال پیروی میکرد.

واگنر تو مطمئني واگنر پدر موسيقي متال :D L-)

اگه به آهنگ هاي واگنر گوش كرده باشي مي بيني همه به صورت باخ و اپرا هستش مي تونم قسمت هايي از اهنگ هاشو براتون براي دانلود بذارم حالا اگه كارل اولاف رو مي گفتي . مي گفتم يه چيزي حالا اينم بگم كه كارل اولاف هم فكر كنم تنها دو تا از سموني هاش به صورتي كه با ارگ زده و چون بعضي از متال بازهاي اين زمان هم كمي از اهنگ هاشون رو با ارگ مي زنند خيال مي كنيداين دوتا از متال بازها هستند اين دو از چيره دست ترين سازنده هاي اپرا هستند

راستي اين هم بگم سبك بتهوون رمانتيك بوده اگه ايشون مي خواستند متال بنوازند از همون زمون متال مي نواختند اگر دقت كنيد مي بنيد كسايي مثل بتهوون باخ موتسارت و هايدن از تنها اشخاصي هستند كه براي هر سازي نتي گفتن پس ساختن سبكي مثل متال براي اونا اصلا كاي نداشته اما نگفتن ok

به نظر من تاپيك موسيقي كلاسيك رو نبايد حذف مي كردي هرچي باشه موسيقي كلاسيك بيشتر شبيه موسقي ارباب حلقه هاست تا متال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

هر سیک موسیقی با چی شناخته میشه اصلان؟

سازبندی؟نغمه ها؟موتیف ها یا نت ها؟

بسته به نوع تعریفت از این قضیه،میتونی مشخص کنی که کی چه سبکی مینوازه.

واگنر اولین کسی بود که گامهای طولانی سکوت رو وارد اپرا میکنه.ملودی های به کار رفته مثلا در اپرای زیگلینده،با موسیقی هایی مث پراگراسیو متال یا مارش متال همخونی داره.از این نظره که نه من،بلگه نوازندگان و خوانندگان بزرگ متال موسیقی واگنر رو متال میدونن.واگنر اولین بار از سلو بیس استفاده میکنه و بهش ملودی میده.(یکی از مهمترین کارایی که در موسیقی متال امروزی انجام میشه و جز مشخصه های شناسه دارشه)

سمفونی شماره پنج و نه بتهوون دارای عصیانی است که در نوازندگان متال هم به چشم نمیخورد(به نقل از مجله رولینگ استونز)

گفتی که:

آهنگهای واگنر به صورت باخ و اپراست.اینو نفهمیدم.باخ مگه سبک موسیقیه؟

اتفاقا برای اون غول هایی که شما فرمودی،اکگان پدیر نبوده که بتونن ساط بندی موسیقی متال رو داشته باشن.در زمان اون بزرگواران،برق نبوده چه برسه به گیاتار الکتریک(البته هایدن رو نمیدونم مال چخ دوره ایه و او هم قطعا متال کار نبیست)!

فرضا کسی به نام اینگوی مالمستین هست که موسیقیش کلاسیک متاله و در اکثر کارهاش،بازخوانی از آقار کلاسیک با ساز بندی متال داره.شما اگه 4 فصل ایشون رو با اجرای ویوالدی مقایسه کنی،میبینی که از نظر فضا پردازی کاملا شبیه به همن.

در مورد موسیقی کلاسیک:تاپیکی که شما زده بودی در مورد موسیقی کلاسیک بحث نکرده بودی و در مورد موسیقی سنتی ایرانی صحبت بود.علاوه بر این این بحث هم برای تعریف از موسیقی متال نبوده از اول.ویژگی هایی از این موسیقی که باعث میشه کلیه گروه های تالکینی کار متال باشن رو مورد بحث قرار داده بودیم.در واقع بعد از اون پست وایلامور،همه اش تا حالا اسپم زده شده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

تولکاس عزیز بهت بیشنهاد می کنم کتاب موسیقی کلاسیک رو بخونی :ymapplause:

واگنر و کارل اولاف به دلیل استفاده از ارگ و کنتر بس نت های بلندی می زد که امروزه گروه های متال لون رو در آهنگ هاشون بکار می برند اگه این اهنگ ها رو متال بخونیم پس باید آهنگ های کلیسایی رو هم متال بخونیم چون همشون کنترباس واز همه مهم تر ارگ بکار می برن اهنگی که خیلی از متال بازها روی اون تاکید دارن

در مورد باخ آهنگ هی کلاسیکی که در اون صداهای بم مردانه و صداهای ریز زنانه وجود دارد باخ می گن

سمفونی شماره پنجم بتهوون یکی از مهم ترین آثار بتهوونه طغیانی که تو این اثر دیده می شه ناشی از سبک اون در زمینه رمانتیکه چون اگه آهنگ رو تا اخر گوش کنی در وسط آهنگ می بینی که آهنگ به صورت الگرتو در مباد و خیلی شاد تر می شه و در مورد سمفونی پنهم بتهوون یا همون پاستورال به قول یکی از موسیقی دان های کلاسیک پاستورال مثل زمینی که پر از میخ باشه پاستورال فکر کنم یه آهنگ سی دقیقه ای باشه که بتهوون تو اون قسمتی از تمام سمفونی ها وسونات های خودشو آورده و همین باعث می شه که فردی که اون رو گوش می ده نتونه خوب تمرکز کنه اما کمی که عادت کنی می تونی تمام اتفاقات و خاطراتی که در طی گوش دادن تمام آهنگ های بتوون گوش دادی رو به خاطر بیاری

گتایر برقی فکر کنم با سیم های دو لا ره می کوک بشه که کوک چهارم اون یعنی ره به قدری صدای بم داره که می تونیم با کنترباس هم اون رو به صدا رد بیاریم اصلان با همون ویولن خودمون اگه آرشه رو خیلی سخت روی سیماش بکه شی صدایی مثل انگ های متال داره در کل می تونیم بگیم که بعضی از اهنگ های متال برگرفته از اهنگ های کلاسیکه ولی کلاسیک نوازها به منظور اهنگ های متال اون رو نزدن برای مثال چرا سونات پیانوی بتهوون furelise با اون همه اوبهت رو آهنگ بچه ها بنامیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی من یه سری آهنگ کلاسیک دارم که کار کلاسیک نوازای بزرگی اگه خواستی واست می فرستم تا گوش کنی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

یه آرشیو نسبتا خوب از موسیقی کلاسیک دارم.دستت درد نکنه بابت پیشنهاد.

اکا نمیخوام خیلی وارد بحث تخصصی موسیقی بشیم(که البته من هم خیلی توش وارد نیستم) اما در موسیقی متال از فقط کوک بندی ای که شما گفتی استفاده نمیشه.در ترش متال یا گرانج،کوک بندی نوع دیگه ایه(الان یادم نیست دقیقا،میتونم از روی کتاب ببینم،بعد بگم بهت)

منظور بنده هم این نبود که بتهوون متال باز بوده که!!!

بنده هم میگم روح موسیقی کلاسیک و آثار بعضی از بزرگانش در موسیقی متال دیده میشه و بیشتر از سایر موسیقی ها هم دیده میشه.بزرگترین گروهای تلفیقی موسیقی متال،تلفیقشون با موسیقی کلاسیک صورت پدیرفته و این نشون دهنده نگاه های یکسان دو نوع موسیقیه.سمفونی پنجم و نهم رو دقیقا به خاطر همین مثال زدم.اینکه نوعی از نگاه که توی فرضا سمفونی نهم دیده میشه ،تو کارای البوم اودیسه منووار هم تکرار میشه.ریتم و ملودی خیلی از اپراهای واگنر به عنوان موتیف های اصلی موسیقی متال به کار میره.

بنده هم که گفتم دوره واگنر اصلا موسیقی متالی نبوده که بگیم واگنر متال کار بوده.دارم میگم که پدر معنوی موسیقی متال واگنره از نظر نوازندگانش چون روح حاکم بر موسیقی هاشون یکیه.(به نظرم بحث داره از مسیر خارج میشه،هر چند که خیلی علاقه مندم تو این زمینه بحث کنم،ولی شاید بهتر باشه انقدر بحث رو تعمیم ندیم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

راستی در مورد باخ:یعنی یه سبک آوازیه؟مث تنور و آلتو و سوپرانو و ......؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

اول در مورد باخ فكر كنم اسم كاملش يوهان سباستين باخ باشه موسيقي دان الماني و در ادامه بايد بگم هم دوره ي بتهوونه در مورد سبكشم اين جوري بگم كه به صورت باروك و رمانتيكه براي مثال اگه موسيقي كه تو كليسا اجرا مي شه نمونه ي بارزي از آهنگ هاي باخ كه تو اون ساز ارگ نقش مهمي داره و در ضمن صداي زير زنانه و صداي بم مردانه هم به چشم مي خوره.

من هم دقيقا اين نظر رو دارم كه بحث من و تو داره از حد اين تاپيك فراتر مي ره و در همين جا بحث رو تمومش مي كنم. ولي اين رو بگم كه كلاسيك نوازها و حتي شاعر ها نيز كه شعر مي گن يه زماني كه به اون حد اعلاي خودشون مي رسن بايد انرژي خودشون رو ازاد كنن متال باز ها هم همين طور اما ازاد كردن اين انرژي در بين كلاسيك نوازها معاني مختلفي داره مثلا مي تونه در سمفوني بعد از گام هاي خيلي ارام يهو صداي موسيقي بره بالا يا مثل سمفوني پنجم بتهوون اولش گام هاي بزرگ بزنه بعدش گام هاي ريز بزنه در واقعه اين كار روحيه شنوند رو تحريك مي كنه اما در موسيقي متال . متال بازها اومدن اون قسمت از موسيقي كلاسيك كه نوازنده با گام هاي بزرگ مي زنه رو اديتش كرده و بعد پخش مي كنه بنابر اين شنونده خيال مي كنه كلاسي نوازها هم مثل متال بازها بدن مثلا اپراي واگنر در مورد زيگورد رو اگه گوش كني يا اپرا هاي كارل اولاف رو اگه گوش كني دعوايي بين شخصيت ها مي بيني اما اين نشان دهنده ي رو حيه موسيقي دان نيست بلكه نشان دهنده ي شخصيت كاركتره.

گفته هاي من تموم شد L-)

ديگه حرفي ندارم به نظر من اصلا اين تاپيك رو حذف كني بهتره :ymapplause:

راستي النديل و ELI در مورد فرامانسونر ها بيشتر توضيخح بديد :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

از اول هم منتظر بودم همینو بگی!

کل هنگ کردن من هم این بود که باخی که میشناختم یه نوع خونش نبود،بلکه یه آ

نه کلاسیک نوازها بدن نه متالر ها! این دیگه چه حرفی بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
راستي النديل و ELI در مورد فرامانسونر ها بيشتر توضيخح بديد .. .

چی !؟ چی !؟ یعنی از من میخوای که تاپیک رو منحرف کنم و پست اسپم بزنم !؟ چی !؟ اونم در حضور مدیریت کل جناب تولکاس کبیر که پستشون در بالای پست من ثبت شده !؟ اصلا راه نداره L-)

- - -

پی نویس : فقط برای دست گرمی یک سر عنوان میدم برای تحقیقات بعدی اگه خودت علاقه داشتی بری دنبالش . در مورد فرا - ماسیون که ریشش بریتانیایی هستش ولی یکی از نقش های بزرگ که این ایدیولوژی داشته تاثیرش توی انقلاب کبیر فرانسه بوده . بعد لویی چهاردهم, فرانسه به عنوان با ثبات ترین و معتبرترین کشور اروپا شناخته میشد ولی پسرش لویی پانزدهم شاهی کاملا بی خاصیت بود و کشور عملا به دست معشوقه هاش اداره میشد و بی کفایتیش و همچنین دخالت معشوقه های شاه در مهمترین امور حکومتی, فرانسه رو به سرحداد سقوط کشید و در همین دوره بود که فراما - سونری فرانسوی از پاریس ریشه دوند و یکی از عوامل مهم در سست کردن پایه ی حکومت فرانسه در دوره ی لویی شانزدهم و ماری انتوانت همسرش داشت و البته گفته میشه نقش مهمی در اعدام انقلابی اخرین پادشاه و ملکه ی فرانسه هم داشته " با تحریک کردن جناح چپ !! " چرا که مردم فرانسه در باطن به خاندان سلطنتی علاقه مند بودن و مایل به از بین بردنشون نبودن ..

پی پی نویس : این پاراگراف رو پست دادم که شما در جریان باشی که چرا بعضی " البته بعضی !! " از حکومت های اقتدارگرا

" حکومت هایی که عاشق حرف خودشونن !! " نسبت به فراما - سونر اینقدر کینه دارن و اونا رو با شی - طان پرستی مقایسه میکنن .. . .

البته تاکید میکنم که نباید جانب داری کرد و باید همه چیز رو بی طرفانه مطالعه کرد نه از دید یک عده خشک مغز " این خشک مغز تو همه ی دنیا هست !! باز ذهنتون خراب نشه ! :ymapplause: ...

این مورد اینجا تموم میشه, چرا که نه این تاپیک جاش و نه این فروم جای این نوشته ها .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

البته البته البته حرف شما كاملا درست بجا بود. سياست بازار اين جا نداريم :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
کل هنگ کردن من هم این بود که باخی که میشناختم یه نوع خونش نبود،بلکه یه آ

نه کلاسیک نوازها بدن نه متالر ها! این دیگه چه حرفی بود؟

يعني چي؟؟ :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hide strider

Akallabeth عالی بود

ویرایش ناظر:

لطفا از این به بعد پستها رو به زبان و رسم الخط فارسی بنویسید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dorin

درود دوستان.

کامنت هارو که میخوندم فهمیدم که اکثر مباحث مطرح شده فقط لازم دونستم چند نکته رو روشن کنم.

راستش رو بخواین دلیل تهاجم دوستان رو نمیفهمم که با برچسب فرا***ری و شیطان پرستی معنای متال رو درک نمیکنند.

متال در اصل زمانی معنا یافت که جامعه بشری ما رو به ماشینی شدن و بی احساس شدن انسانیت گذاشت, موسیقی متال آوایی بود هرچند گوش خراش و رعد آسا اما تاثیرگزار.

اولین باری که میشد گفت نوای هوی متال در حال نواخته شدن است مربوط بود به گروه لد زپلین, گروهی هم معتقدند که بلک سبث اولین گروهی بود که هوی متال اصیل را به ثبت رساند.

اما اصل این جنبش را قشر جوان تشکیل میداد, جوانانی که با شیوه های مختلف سرکوب شده بودند باشد که رام شوند و رام بمانند و هوی متال صدای آن جوانان بود جوانانی که از زیر یوغ حکومت ماندن خسته بودند, میخواستند که بدانند و کشف کنند و تجربه کسب کنند تا که قوی تر شوند. از نظر من کسی که با اشعار انقلابی خود این جنبش را به اوج رساند شخص رانی جیمز دیو (Dio) بود, او که قشر جوان را هدف اشعارش قرار میداد و در پیکاری بی پایان بود با محدودیت هایی که ضعف را پرورش میدادند.

از اینکه سخنم را طولانی کردم پوزش میخواهم.

در آخر هم میخواهم مطرح کنم که اگر موافق باشید اشعاری منتخب از گروه های مختلف را ترجمه کرده و در خدمتتان قرار دهم.

سپاس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

سلام دوست عزیز. اگه بخواین لیریک ترجمه کنید من با تمام وجود از کارتون استقبال میکنم. فقط اگه به پست های اول این تاپیک دقت کرده باشید، این تاپیک در مورد معرفی بند هایی هست که موضوغات تالکینی دارند. اگه در مورد چیز های دیگه میخواید بحث کنید ، بهتره به این تاپیک سر بزنید : https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=682&st=100

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

آقا من از این جور مباحث خاطره خوشی ندارم . این طوری بحث نکنید .

راستی چرا صفحه 4 این تاپیک هیلتره ؟ یکی رسیدگی کنه !

دوستان کی کتاب نارنیا رو خونده؟ من که نخوندم. من فقط همون فیلمی که برنامه کودک کانال دو چند سال پیش نشون داد دیدم. کتابش رو هم جایی ندیدم که بخوام بخرم وگرنه حتما تا حالا خونده بودم.

دوست عزیز نفرمایید این کتاب که تو بازار ریخته !

حالا از بین این همه گروه ، کدوم بهترینه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

یه نگاه به تاریخ پست می انداختید بعد این حرف رو می زدید...

تازه این تاریخی که الان نوشته مربوط به بازگشایی مجدد سایت هست و معلوم نیست تاریخ اصلی پست مال کی هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

جالب بود ممنون گروه های زیادی معرفی شدن

خوشم اومد

فقط کاش تاپیک ادامه پیدا کنه داره منحرف میشه و بچه ها یه کم بیش تر تو این تاپیک بحث کنن!

:ymapplause:

نظر من اینه که متال بسته به روحیات و عقیده و تفکر خود کسی هست که موسیقی متالو دنبال میکنه

سر کریستوفر لی آلبوم متال داده بیرون !

نه به سن ربط داره و نه به چیزای دیگه

والا اگر دوستان یه کم به معنای برخی آهنگ های متال توجه کنن میبینن که برخی از خیلی آهنگ های سبک های دیگه پر معنی تر و پرمحتوا تره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

یه نگاه به تاریخ پست می انداختید بعد این حرف رو می زدید...

تازه این تاریخی که الان نوشته مربوط به بازگشایی مجدد سایت هست و معلوم نیست تاریخ اصلی پست مال کی هست.

:))

یاد دوران جوانی به خیر. بله این پست خیلی قدیمی بود.

ولی بنده هم یادآوری میکنم که ین تاپیک موضوعش چیز دیگه ای بود ها!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

دوستان من به تازگی از طریق یکی از آشنایان دوتا از آهنگ های بند آلمانی Blind Guardian از آلبوم Nightfall in Middle-Earth که قبلا هم در این تاپیک ازش صحبت شده بود، بدستم رسید.راستش تا قبل ازین هیچ آهنگ متالی بدلم نشسته بود یه جورایی هم از اینکه قصه های سیل رو با این سبک خوندن متعجب بودم، تا اینکه این آهنگ ها رو شنیدم و باید بگم، واقعا دوست داشتم!.. خلاصه دیروز از mp3skull همه ترک ها رو گیر آوردم و گوش دادم و به کسانی که این سبک دوست دارن واقعا پیشنهاد می کنم این آلبوم رو تهیه کنید و به علاوه پیشنهاد میکنم اگر کامل متوجه متن مفاهیم شعر نمیشید، حتما lyric ها رو گیر بیارید و بخونید و اونوقت دیگه واقعا لذت میبرید از آهنگ ها... من که واقعا حس میکردم دارم توی دنیای آردا در کنار فیانور و ملکور و بقیه ی شخصیت های سیل سیر میکنم!! بخصوص با اون دیالوگ های جالب شخصیت ها که با هم حرف میزنن و فضاسازی هاش...خیلی عالی بود... از همه بیشتر هم این چندتا آهنگشو دوست داشتم: The Eldar -Time Stands Still - The Curse Of Feanor - Nightfall

توی ویکی پیدیا هم راجع به مضمون هر آهنگ توضیح داده میتونید بخونید جالبه : http://en.wikipedia....in_Middle-Earth

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

آلبوم موسیقی متال کریستوفر لی

post-1805-0-59323500-1401743532_thumb.jp

Track List:

01. I, Don Quixote 03’ 07’’

02. The Impossible Dream 03’ 51’’

03. The Toreador March 03’ 23’’

04. My Way (Radio Edit) 03’ 32’’

05. I, Don Quixote (Extended Version) 04’ 25’’

06. The Impossible Dream (Extended Version) 04’ 35’’

07. The Toreador March (Extended Version) 04’ 32’’

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

این مطلبی گه میگم شاید به تاپیک اصلی پیج زیاد ربطی نداشته باشه اما واسه هموطنای متالبازم که چیزی از موسیقی حالیشونه میگم البته توهین به بقیه نباشه از لحاظ تئوری موسیقی متال عرض کردم. من بیشتر از 12ساله که وارد دنیای موسیقی متال شدم از عصر کاست و وی اچ اس تا به امروز.5ساله که گیتار الکتریک هم مینوازم. هنوز هم نتونستم تنوع سبکها و مضمون شعرهاش و تنوعی که توی این دنیا هست رو کامل درک کنم.انگار انتها نداره. به عنوان مثال یکی از بزرگترین آثار که خیلی کم میشناسنش کارهای tosin abasi اعجوبه گیتار الکتریک جهانه که توی بند animals as leaders فعالیت میکنه همچنین توی بندRefluxو TRAM هم فعالیت کرده. اگه از ملودی های متال و موسیقی سر رشته دارین حتما لازمه که آهنگ Tempting Timeتوسین رو توی animals as leadersبشنوین و ببینین که کارشناسها و منتقدهای زیادی به رغم مشهور نبودن و پرطرفدار نبودن این آهنگ نظرشون این بوده که 50سال از موسیقی و سبک امروزی جلوتره. اگه بشنوین شماهم نطرتون این خواهد بود. ببینینش هم خالی از لطف نیست البته به دستگاهی که دست توسینه توجه کنین همینطور ریتمهای درامر اونوقته که چرا همچین چیزی گفتن.

خیلی ممنون. :)

اینم لینک ;کار کریستوفر لی 2014پارسال

http://mp3boo.me/album/227991-christopher-lee-metal-knight-2014

ویرایش شده در توسط الوه
افزودن تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

آلبوم nightfall in middle earth از بند blind guardian رو دانلود کنید قدیمی واسه سال 98 میلادیه اما جالبه

http://mp3boo.me/album/317635-blind-guardian-nightfall-in-middleearth-1998

ویرایش شده در توسط الوه
افزودن تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...