رفتن به مطلب
Halbarad

موسیقی متال

Recommended Posts

Halbarad

Darknesslord عزیز، وقتی که توی سایت

http://www.metal-archives.com

اسم گروه نزگول رو سرچ کردم، دوازده تا نتیجه بهم ارائه کرد:

1-گروهی به اسم Befamal که گروهی برزیلی در سبک دث/ترش بوده و گروه متلاشی شده است. این گروه ظاهرا به نام نزگول هم معروف بودند. هرچند که محتوای اشعارشون اصلا تالکینی نیست بلکه ضد دین تشریف دارند.

2-یک گروه بلک متال آلمانی به نام Flying Nazgul که محتوای اشعارش هم تالکین و ارباب حلقه هاست. جالبه که این گروه یک آلبوم به نام Traditional Mordorian Folkmusic ضبط کرده.

3-یک گروه Heavy Power Metal سوئدی به نام Infinity که متلاشی شده و به نزگول هم ملقب بودند. محتوای اشعارش رو هم توی صفحه اش ننوشته بود.

4-نام گروه Inner-Sight و سبکش ملودیک دث/ترش متال. محتوای اشعارش رو ننوشته. گروه هم اسپانیایی هستش.

5-گروه نزگول از اسپانیا. سبک بلک متال و محتوای اشعارش هم پیگنیسم هستش که باز هم ربطی به تالکین نداره. گروه هم متلاشی شده.

6-گروه نزگول از ایتالیا. سبک فولک بلک متال. محتوای اشعار هم فانتزیه که خوب، بی ربط به تالکین نیست.

7-گروه نزگول از لهستان. سبک ترش متال، محتوای اشعار رو هم ننوشته.

8-گروه نزگول از امریکا. یه گروه بلک/ترش متال که متلاشی شده و محتوای اشعار هم...

9-گروه Nazgulrising از ایتالیا که سبکش بلک متال و محتوای اشعارش...

10-یه گروه عجیب غریب. Nazgulum یه گروه روس هستند، سبکشون Raw Black Metal و محتوای اشعارشون... قسمت جالبش اینجاست که این گروه معلوم نیست کی تشکیل شده، اما تا حالا هیچ کاری ارائه نکردند. دیسکوگرافیشون خالی خالیه. واقعا خسته نباشند.

11-Samain یه گروه استرالیایی بوده که سبکش بلک متال با مایه های پیگنیسم و فولکلور بوده. محتوای اشعار؟؟؟

12-Ungolianth. گروه هلندی بوده. سبک: Brutal Death Metal (خدا رحم کنه!!!) و محتوای اشعار هم مرگ. خب این هم که هیچ ربطی به تالکین نداره.

حالا کدوم یکی از اینها رو میخوای دوست عزیز؟؟؟

ویرایش شده در توسط تور
قرار دادن لینک در تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nazgul

البوم جدید Summoning به نام Oath Bound حدود 2-3 ماه پیش اومد. تراک 3 این آلبوم به Dark Speech خونده شده. بقیه اش رو هم خودتون بگردین و حالشو ببرین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nazgul

البوم Agalloch هم اومده به اسم Ashes against the grain. مثل Pale Folklore یا Mantle نیست ولی هنوز هم عالیه. اینم بشنوین و حالشو ببرین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DarknessLord
Darknesslord عزیز، وقتی که توی سایت
http://www.metal-archives.com

اسم گروه نزگول رو سرچ کردم، دوازده تا نتیجه بهم ارائه کرد:

1-گروهی به اسم Befamal که گروهی برزیلی در سبک دث/ترش بوده و گروه متلاشی شده است. این گروه ظاهرا به نام نزگول هم معروف بودند. هرچند که محتوای اشعارشون اصلا تالکینی نیست بلکه ضد دین تشریف دارند.

2-یک گروه بلک متال آلمانی به نام Flying Nazgul که محتوای اشعارش هم تالکین و ارباب حلقه هاست. جالبه که این گروه یک آلبوم به نام Traditional Mordorian Folkmusic ضبط کرده.

3-یک گروه Heavy Power Metal سوئدی به نام Infinity که متلاشی شده و به نزگول هم ملقب بودند. محتوای اشعارش رو هم توی صفحه اش ننوشته بود.

4-نام گروه Inner-Sight و سبکش ملودیک دث/ترش متال. محتوای اشعارش رو ننوشته. گروه هم اسپانیایی هستش.

5-گروه نزگول از اسپانیا. سبک بلک متال و محتوای اشعارش هم پیگنیسم هستش که باز هم ربطی به تالکین نداره. گروه هم متلاشی شده.

6-گروه نزگول از ایتالیا. سبک فولک بلک متال. محتوای اشعار هم فانتزیه که خوب، بی ربط به تالکین نیست.

7-گروه نزگول از لهستان. سبک ترش متال، محتوای اشعار رو هم ننوشته.

8-گروه نزگول از امریکا. یه گروه بلک/ترش متال که متلاشی شده و محتوای اشعار هم...

9-گروه Nazgulrising از ایتالیا که سبکش بلک متال و محتوای اشعارش...

10-یه گروه عجیب غریب. Nazgulum یه گروه روس هستند، سبکشون Raw Black Metal و محتوای اشعارشون... قسمت جالبش اینجاست که این گروه معلوم نیست کی تشکیل شده، اما تا حالا هیچ کاری ارائه نکردند. دیسکوگرافیشون خالی خالیه. واقعا خسته نباشند.

11-Samain یه گروه استرالیایی بوده که سبکش بلک متال با مایه های پیگنیسم و فولکلور بوده. محتوای اشعار؟؟؟

12-Ungolianth. گروه هلندی بوده. سبک: Brutal Death Metal (خدا رحم کنه!!!) و محتوای اشعار هم مرگ. خب این هم که هیچ ربطی به تالکین نداره.

حالا کدوم یکی از اینها رو میخوای دوست عزیز؟؟؟

سلام

آقا دستت درد نکنه !!! با این توصیفی که شما گفتی خودم رفتم Metal-Archives نگاه کردم. با بررسی این گروهها به این نتیجه رسیدم که منظورم اون اسپانیایی ه بوده که خوب theme کاراشون هم Paganism .... ممنون از جوابت ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

دوستان، ببینم کسی پایه هست این تاپیک رو ادامه بدیم یا نه؟ و اگر پایه اید، می خواین به چه صورت ادامه بدیم؟ بیوگرافی ترجمه کنیم؟ شعر ترجمه کنیم؟ بحث کنیم روی موسیقی ها؟ چه کنیم؟ چه کار کنیم؟

من خودم نظرم بر ادامه اون هم با ترجمه ی اشعاره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین تینوویل

دوباره تمام پستارو از اول تا آخر خوندم. لذت بردم. به نظر من اول از همه منبع معرفی کنید که از کجا آهنگارو پیداشون کنیم. بعد سبکای مختلف بعد هم اشعار. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

لوتین جان اگر منظورت از معرفی منبع برای پیدا کردن آهنگها، لینک دانلود و از این حرفهاست، من کمکی ازم بر نمیاد چون هیچ وقت دنبال دانلود نبودم! در واقع فقط از دوستانی که دانلود می کردن کار می گرفتم. اما اگر منظورت اطلاعات گروههاست، سایتش رو نوشتم:

www.metal-archives.com
اما اگر منظورت اینه که از کجا گروه های تالکینی رو پیدا می کنیم، باید بگم که توی همین سایت متال آرشیو عضو بشو، بعد که لاگ این کردی، می تونی بین گروه ها به تفکیک فیلدهای مختلف (اسم، سبک، محتوای اشعار، اسم آلبوم، اسم ترک...) جستجو انجام بدی. اون موقع است که می تونی توی محتوای اشعار گروه ها کلمه ی تالکین رو سرچ کنی. در مورد سبکها هم تو همون سایت می تونی گروه ها رو به تفکیک سبک ببینی. اما اگر می خوای سبکها رو بشناسی، من فقط برای معرفی سبک دوم منبع دارم:
www.doom-metal.com

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

این یه ترک از گروه هلندی The gathering ه که هیچ ربطی به تالیکن قرار نبود داشته باشه اما موقع گوش دادنش ناگهان با شگفتی صدای تالکین رو شنیدم ..

نیمه اولش یه کمی خسته کنندس ولی نیمه دومش عالیه

The Gathering - Sand And Mercury

http://www.box.net/shared/n3z8nar12b

"Nothing that happens to Man is natural, since his presence calls the whole world into question. All men must die; but for each man, his death is an accident, and and even if he knows it, an unjustifiable violation". Now, you may agree with those words or not: but they are the keystring of The Lord of the Rings'."

این صدا های ضبط شده مصاحبه های تالكین رو هم سعی می کنم بقیش رو پیدا کنم و بذارم

اين رو به خصوص

http://fantasy.awestores.com/ttp/JRR-Tolkien-An-Audio-Portrait/cPath/10033/products_id/109666.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

متال کلا چرندیاته و مفاهیمی ما***ی داره این موسیقی مستهجن و حرام متاسفانه در بین جوانان رواج زیادی داره

موسیقی متال آمیخته با ساتانیسم و شیطان پرستیه و در پشت آهنگهای متالیست ها به مقدسات ما شیعیان توهین میشه

دوستان بیاین دست از سر این موسیقی لعنتی بردارین به خدا آخرش جنون و گناهه من خودم یه زمانی درگیر این موسیقی کثیف بودم باور کنید تهش هیچی نیست جز گمراهی از دین خدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

ببینید من کلا موسیقی اصیل ایرانی از همه سبک های چرند واشغال غربی بیشتر دوست دارم در درجه بعد موسیقی پاپ ایرانی بهترین سبکه.همه این سبک های متال ونمیدونم کوفت حاوی مفاهیم غیر انسانیی هست که انسان رو به موجودی متوحش تبدیل می کنه.بیایید قدر موسیقی وفر هنگ خودمون رو بیشتر بدونیم.من صدای فنا ناپذیر استاد اکبر گلپایگانی رو با هیچ کدوم از اون موسیقی های بی هویت عوض نمی کنم.حتی ارزش بعضی از خوانندگان ایرانی مثل محسن یگانه ,چاووشی,افشین آذری و.......از تمامی اون سبک ها وخوانندگان غربی خیلی بالاتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

وابلامور ! الندیل !

به همین راحتی در مورد علاقه این همه آدم نظر میدید و حکم میکنید که علاعقشون چرنده ؟! مگه شما از آهنگ چه انتظاری دارید ؟ تو دید شما هنر چه جوری تعریف شده که چنین سبکی رو خیلی راحت آشغال خطاب میکنید ؟

آیا هنر تنها ریتم ملایم و رنگ های شاد و طبیعت گرایی و خوبی و خوشی یه ؟

تو طبیعت خدا که نمونه کامل هنره هم گاهی طوفان و رعد و برق و غرش امواج وجود داره ! میتونید بگید اینها پوچ و احمقانه اند !؟

چرا به همین راحتی رو مردم و علاقه هاشون برچسب میزنید ! من شخصا علاقه خاصی به متال ندارم، حتا با گوش دادن آهنگ های متال سر درد هم ممکنه بگیرم ، اما این دلیلی نمیشه که در مورد موضوعی به این گستردگی یه باره تصمیم بگیرم و بگم بده !

من از فلان چیز بدم میاد ، شاید تنها دلیلش این باشه که من متفاوت با جماعتیم که از اون خوشش میاد ، همین ! تفاوت ! قرار نیست که همه آدم ها مثل هم باشن ، و با دیدن اولین تفاوت سلیقه هر توهینی به هم بکنن !

یعنی قضاوت کردن انقدر راحته ؟ :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

به دلیل آزادی بیان پستتو پاک نمیکنم.اما نگاهت در حد کودکانیست که برای سیمای ایران در مورد موسیقی متال نظر میدن.

چن تا نکته:

1.فک کنم در اسلام به موسیقی غنایی میگن حرام و کسی که این موسیقی رو عنا ندونه و البته مهم تر از اون مسلمون باشه،این موسیقی رو نباید گوش کنه.

2. این موسیقی رو ما***ی(احتمالا فرا***ی بوده منظورت) معرفی کردی.اول از همه میخوام تعریفی از فلسفه فرا***ی ارائه بدی که بعد بتونیم بحث کنیم.حداقل طبق مطالعاتی که من در مورد فرا***ر ها داشتم ،میتونم بگم که یکی از کاملترین مکاتب انسانی( و نه دینی) ساخته ذهن بشره.فرا***ر ها لزوما سیتنیست نیستن.حالا اگه خواستی در مورد دیدگاهاشون و اون حلقه اخوت بیشتر صحبت میکنیم

3.موسیقی متال را مترادف با شیطان پرستی معرفی کردی.این کاملا با رویه فرهنگی ما قابل انطباقه.اصولا تو ایران هر چیزی رو که نتونیم ازش استفاده کنیم،بد و اخ میدونیم.

موسیقی متال چنتا شاخه داره که برای نمونه تعدادیشو مینویسم:دث متال،بلک متال،دوم متال،مارش متال،ترش متال،نیو ویو آف بریتیش هوی متال و...

یکی از زیر شاخه های سبک بلک،دوم و عموما دث، سیتنیک متاله.این دلیل میشه که کل این موسیقی بده؟

اصلا در موسیقی متال زیر شاخه ای به نام کریستیانیتی(مسحیت)متال داریم.

اینکه ما (یعنی مسلمونا )نتونستیم از این موسیقی تا حالا استفاده کنیم ،دلیل بر سیتنیک بودن این موسیقیه؟

امیدوارم خیلی جدی پستتو ویرایش کنی و لحنشو عوض کنی.شما با این پست ها به شعور افراد محتلف توهین کردی.

اینکه تو گلپا دوست داری دلیل نمیشه که بهتره که.میدونستی موسیقی بلوز ردیف های داره تو دستگاه هایی مثل شور؟

خب زمانی که سطح توقع و علاقه مون رو به ایرانی(خوب) و خارجی(بد) تنزل میدیم،نباید انتظار بحث درست هم داشت.سلاطینی که از موسیقی ما نام بردی کدومشون تو دنیا حرفی برای گفتن دارن(به جز گلپا که البته اونم تو کاباره های ایرانی خوب میخونه)؟

جداقل یه چهره جهانی تر مثال میزدی!

فرضا گروهی مثل کویین،در زمان بزرگداشت برای خواننده فقیدش در کل دنیا،70 میلیون بیننده لایو داشت.عظمت این عدد رو درک میکنی؟یعنی فرضا کل یه کشور به وسعت ایران،نشستن پای کنسرت آقا.برای اینکه بهتر بفهمی،بازی های جام جهانی فوتبال معمولا بین ده تا بیست ملیون بیننده داره.این نشون میده که کل دنیا به این بشر احترام میزارن.ما که تافته جدا بافته که نیستیم.

کسی منکر زیبایی موسیقی ایرانی نیست ولی شما هم نمیتوونی اینطوری موسیقی ایرانی رو( که حداقل تو خواننده هایی که شما معرفی کردی) در حد موسیقی جهانی بدونه(نمیگم غربی چون این نوع موسیقی،راک اند رول،راک،متال،جز،بلوز و پاپ) سالهاست از خاستگاهش جدا شده و تبدیل به موسیقی جهانی شده.

امیدوارم پست آرون در مورد قضاوت کردن رو بخونید و حداقل به خدایی که خودتون میپرستید در مورد قضاوت کردن مراجعه کنید؟

علی این قضاوت میکرد یا محمد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

من در جریان تاپیک نیستم و تاپیک رو مطالعه نکردم .

این حرف منم داخل پرانتز بزارید ولی شنیدن موسیقی هیچ عیبی نداره .

از متال تا داریوش و ابی .

موسیقی غنایی چیه ؟یه کم منظورتو واضح تر میگی ؟

در آخر ما هر چی دیدیم تو تاریخ از انسان های نئاندرتال تا الان با فرا***ی چسبوندن .شاید یه سری مطالب ربط داشته باشه ولی 80% مطالب نا مربوطه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

تعریف خیلی دقیقش رو نمیدونم ،اما در مکاتب اسلامی به موسیقی ای که باعث طرب و یا خارج شدن انسان از حالت عادی میشه موسیقی غنایی میگن.

دقیقا مشکل اینجاست.چون اکثر فرا***ر های ایران،اقرادی وابسته به بریتانیا بودن،ما هر چی اسم فرا***ر بچسبه بهش رو بد میدونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar
متال کلا چرندیاته و مفاهیمی ما***ی داره این موسیقی مستهجن و حرام متاسفانه در بین جوانان رواج زیادی داره

موسیقی متال آمیخته با ساتانیسم و شیطان پرستیه و در پشت آهنگهای متالیست ها به مقدسات ما شیعیان توهین میشه

دوستان بیاین دست از سر این موسیقی لعنتی بردارین به خدا آخرش جنون و گناهه من خودم یه زمانی درگیر این موسیقی کثیف بودم باور کنید تهش هیچی نیست جز گمراهی از دین خدا

ببینید من کلا موسیقی اصیل ایرانی از همه سبک های چرند واشغال غربی بیشتر دوست دارم در درجه بعد موسیقی پاپ ایرانی بهترین سبکه.همه این سبک های متال ونمیدونم کوفت حاوی مفاهیم غیر انسانیی هست که انسان رو به موجودی متوحش تبدیل می کنه.بیایید قدر موسیقی وفر هنگ خودمون رو بیشتر بدونیم.من صدای فنا ناپذیر استاد اکبر گلپایگانی رو با هیچ کدوم از اون موسیقی های بی هویت عوض نمی کنم.حتی ارزش بعضی از خوانندگان ایرانی مثل محسن یگانه ,چاووشی,افشین آذری و.......از تمامی اون سبک ها وخوانندگان غربی خیلی بالاتره.

نمیدونم شما دو نفر در مورد حرفتون چقدر تحقیق کردید ؟ بیشتر به نظر میرسه این حرفها احساساتی بود که در نبود فضا برای اندیشیدن صحیح بوجود اومده

نمیدونم چرا بین بعضی از مردم موجی از تعصب بیخودی بوجود اومده که هر چیزی رو که میبینه بهش انگ صهیونیست بودن و ضد اسلامی و این چیزا میچسبونه .

دلیلش هم میتونه یه سری تبلیغات باشه که مجال فکر کردن رو از انسان های کم اراده سلب میکنه و خیلی چیزای دیگه که ترجیح میدم تو انجمن در موردشون حرفی نزنم

موسیقی متال رو «مستهجن» خوندید . شدیدا منتظرم که از نظرتون دفاع کنید و دلیل این حرفتون رو بگید . همینطور هم باید تعریفی از «موسیقی مستهجن» داشته باشید .

پیشنهاد میکنم مصاحبه ای رو که استاد شجریان با مجله چلچراغ داشتن رو مطالعه کنید . حیف که الان بهش دسترسی ندارم وگرنه اگه لینک داشتم میزاشتم . فکر کنم نظر کسی که شصت هفتاد سال از عمرش رو روی بررسی موسیقی گذرونده ، قابل توجه باشه : « موسیقی مستهجنی وجود نداره . موسیقی فقط باعث چهار تحرک در انسان میشه : شادی ، غم ، رقص و تفکر . فکر نکنم که هیچ کدوم از اینها رو بشه مستهجن دونست»

پایه گذاران کسانی که متال رو در برابر دین قرار دادن ، کسانی بودن که شدیدا" به موسیقی متال و طرفدارانش حسودی میکردن . و هیچ بهونه ای بهتر از دین پیدا نکردن که در برابر متال قرار بدن . چه خوب بود بجای اینکه چشم و گوش بسته پیرو نظر دیگرون باشیم ، با دید باز به قضیه نگاه کنیم

من خودم از طرفداران موسیقی ایرانی هستم . ولی هیچ دلیلی باعث نمیشه که دنیای بی مرز موسیقی رو با مرز های سیاسی تطبیق بدم و صرفا" به خاطر اینکه فلان آهنگ تو ایران ریکورد شده پس نسبت به آهنگی که تو غرب ریکورد شده بهتره .

حرفای آرون و تولکاس واقعا" ارزش فکر کردن داره ممنون بابت حرفاتون

همونطوری که تولکاس گفت ، متال زیرمجموعه های زیادی داره . و هر کدومشون با همدیگه تفاوت های زیادی دارن . محکوم کردن یه همچین مجموعه ی بزرگی نمیتونه عاقلانه باشه .

باری مثال همین آهنگای summoning که در ابتدای تاپیک معرفی شد رو پیشنهاد میکنم حتما" گوش کنید . به طور استادانه ای دنیای تالکین رو توصیف کرده . شاید من اگه آهنگای summoning رو گوش نمیکردم ، هیچ وقت به عمق داستان های تالکین پی نمیبردم

2. این موسیقی رو ما***ی(احتمالا فرا***ی بوده منظورت) معرفی کردی.اول از همه میخوام تعریفی از فلسفه فرا***ی ارائه بدی که بعد بتونیم بحث کنیم.حداقل طبق مطالعاتی که من در مورد فرا***ر ها داشتم ،میتونم بگم که یکی از کاملترین مکاتب انسانی( و نه دینی) ساخته ذهن بشره.فرا***ر ها لزوما سیتنیست نیستن.حالا اگه خواستی در مورد دیدگاهاشون و اون حلقه اخوت بیشتر صحبت میکنیم

خیلی خوشحال میشم. حتما توضیح بده :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

اولا من از شما تعجب ميكنم كه موسيقي متال رو با موسيقي اصيل ايراني مقايسه ميكنيد ولي من مسامحه نميكنم و ميخوام خوب بدونيد كه اگه متال بد نبود از توش بلك متال در نميومد

در تعريف غنا بايد خدمت شما جوانان مسلمان!!!!!!!!عرض كنم كهموسيقي غنايي او.ن موسيقي كه انسان رو به نوعي از حالت طبيعي خودش خارج كنه و در اين بين فرقي بين هيچ موسيقي نيست اما.....

همه ميدونن كه دراسلام ما چيزي به نام آلت قمار داريم وبين اون فرق وجود داره ونيت عامل در حرام يا حلال بودن اون تاثيري نداره بلكه هر نوع كار چه با نيت غير قمار با اون حرام ميباشد

در موسيقي نيز بعضي موسيقيها مثل آلت قمارن كه يكيش همين متاله كه حرام خالصه ازينرو كه نه تنها مفاهيمي غلط به خورد جوانان ميده بلكه اونا رو از زندگي بيزار ميكنه كه اين بر خلاف كار اسلامه

اينكه تو گفتي بعضي از سبكهاي متال اينجوريه حرفي از اساس باطله چونكه اگه تو نت همون موسيقيايي كه ميگي از عقب به جلو بخوني اونوقت ميبيني چقدر كلاه گشادي سرت رفته

اما در مورد موسيقي سنتي ما در اين نوع موسيقي كه از فر هنگ ماست از اشعار چندين ساله ايراني استفاده مكيكنيم كه شاعران پر آوازه ما با نگاهي به كتب مذهبي ما اونارو سرودند ودرمورد اينكه گفتي ما مشاهير موسيقي سنتي نداريم ...هه كجاي كاري

استاد حاج قربان سليماني وقتي براي اجراي تكنوازي دوتار به روي سن سالن اپراي فرانسه ميره سه برابر ديگر نوازندگان ديگه به اون فرصت ميدن و جالب اينه كه رهبر اركستر هاي پاريس از اون ميخواد دوباره بنوازه و ايشون در ميان تشويق حضار دوباره مينوازند

در مورد ديگر ما داريم وقتي حسام الدين سراج براي اجرا به كانادا ميره يك عارف آلماني براي ديدن اون كنسرت كيلومترها از آلمان به كاناداذ مياد تا شاهد يك قطعه كنسرت باشه

با موسيبقي سنتي ما عارفين سروكار دارند وبا موسيقي متال شما امثال گروه هاياسلاير و w.a.p.s

از دوست عزيزم النديل نيز تشكر ميكنم كه با من در تكفير اين موسيقي هم عقيده است

والله عليم بما تعملون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

در مورد موسیقی غنایی که منم همین تعریف رو ارائه کردم.

متال اگه بد نبود،از توش بلک متال در نمیومد؟این چه حرفیه آخه؟چاقوی جراحی چون میتونه آدمو بکشه،پس کلا چیز بدیه؟هر چیزی هم میتونه کاربرد مثبت داشته باشه و هم منفی.

در مورد آلت قمار فرمودی:اینکه چی آلت قماره رو کی تعیین میکنه؟غیر از یه سری شیخ و ملا که نظراتشون میتونه بر حسب زمان تغییر کنه؟ابتدای انقلاب اسلامی شطرنج هم آلت قمار حساب میشد،الان فدراسیون داره! biggrin.png

کل مباحث مربوط به این هم سیاسی کاریه.ما تو ایران هم متال داریم.اتفاقا متال های محوز دار هم داریم.خیلی از کارای رضا یزدانی متاله،آلبوم مترسک کاوه یغمایی هم متاله.گروه اوهام چندین کارش متاله و این گروه حتی کنسرت هم برگزار کرده.

گفتی موسیقی متال،مفاهیم غلط به خورد جوانان !!!! میده(چقد این لحن صحبت آشناست).برادر من،تو کی هستی که در مورد درست یا غلط بودن چیزی صحبت کنی؟

به این لینکا توجه کن:همشون از گروه های شناسنامه دار موسیقی متالن.ببین کدومشون مفاهیم غلط میدن(البته اگه مفهوم درست رو فقط در گل و بلبل و یار در بر ماست بدانی که هیچ)

www.sing365.com/music/lyric.nsf/Unnamed-Feeling-lyrics-Metallica/E9A17A36AFF3E9F848256D3D000869DE
این لینک یه آهنگ از متالیکاست که بعد از اینکه خواننده گروه (که یک مسیحی مغتقد کاتولیکه) اعتیادش به الکل رو ترک کرد،در مورد حس نشئه گی نوشته.بخونش و ببین چقدر بد از الکل میگه
www.sing365.com/music/lyric.nsf/and-justice-for-all-lyrics-metallica/649b1e34ddc565064825688d00338ab1
این از همون گروهه و سیستم عدالت قضایی در امریکا رو زیر سوال میبره
www.lyrics007.com/Guns%20N%27%20Roses%20Lyrics/Civil%20War%20Lyrics.html

این از گروه گانزن روززه که تو این آهنگ کل سیاست دولت امریکا رو با خاک یکسان میکنه.

اصلا علاوه بر اون اگه این موسیقی حرامه،چرا جا به جا تلویزیون ازش استفاده میکنه؟از تبلیغ موتور سیکلت تلاش بگیر تا نماهنگی که ضد اسراییل ساخته بود.

اينكه تو گفتي بعضي از سبكهاي متال اينجوريه حرفي از اساس باطله چونكه اگه تو نت همون موسيقيايي كه ميگي از عقب به جلو بخوني اونوقت ميبيني چقدر كلاه گشادي سرت رفته

این جمله رو کلا نفهمیدم.توضیح بیشتر بده

ودرمورد اينكه گفتي ما مشاهير موسيقي سنتي نداريم ...هه كجاي كاري

استاد حاج قربان سليماني وقتي براي اجراي تكنوازي دوتار به روي سن سالن اپراي فرانسه ميره سه برابر ديگر نوازندگان ديگه به اون فرصت ميدن و جالب اينه كه رهبر اركستر هاي پاريس از اون ميخواد دوباره بنوازه و ايشون در ميان تشويق حضار دوباره مينوازند

در مورد ديگر ما داريم وقتي حسام الدين سراج براي اجرا به كانادا ميره يك عارف آلماني براي ديدن اون كنسرت كيلومترها از آلمان به كاناداذ مياد تا شاهد يك قطعه كنسرت باشه

من گفتم چهره جهانی موسیقی سنتی نداریم؟گفتم شخصی که تو مثال زدی در این حد ها نیست و بهتره یه مثال جهانی تر میزدی.

نگفتم و نمیگم که موسیقی سنتی ما طرفدار نداره ولی به جرئت میتونم بگم که طرفدارانش در کل دنیا یک دهم موسیقی متال هم نیست.

با موسيبقي سنتي ما عارفين سروكار دارند وبا موسيقي متال شما امثال گروه هاياسلاير و w.a.p.s

اولا خودت رو صاحب موسیقی سنتی و ما رو صاحب متال ندون.ما خیلی که باشیم از طرفدارانشونیم.دوما تو هر حرفی رو چند بار به صور مختلف تکرار میکنی.توی هر موسیقی گرو هایی وجود دارن که با سلیقه تو نخونن.اینکه دلیل نمیشه کل موسقی رو زیر سوال برد. اسلیر گروهییه که موسیقیش خیلی قویه ولی خب.خیلی با خدا رابطه خوبی نداره.وسپ هم گروهیه که حتی خود متال بازها هم آدم حسابش نمیکنن.فقط با نمایش میخواد یه چیزی بشه.

اینکه گفتی اگه متال بد نبود از توش بلک متال در نمیومد،پس منم بگم اگه موسیقی سنتی ما بد نبود از توش کسی مث نامجو در نمیومد که بالا تا پایین دین و دین مداران رو شسته؟استدلالت به همین کودکانگیه.

ویرایش شده در توسط تور
قراردادن لینک در تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها
ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اولا من از شما تعجب ميكنم كه موسيقي متال رو با موسيقي اصيل ايراني مقايسه ميكنيد ولي من مسامحه نميكنم و ميخوام خوب بدونيد كه اگه متال بد نبود از توش بلك متال در نميومد

چرا این حرف رو میزنی ؟ واقعا بهش اعتقاد داری ؟ آیا این نتیجه گیری صحیحه ؟ منم میتونم بگم : اگه اسلام درست بود از توش عمر ، معاویه و یزید در نمیومد ! میتونم اینجوری نتیجه گیری کنم که اسلام به خاطر چنین افرادی بده ؟؟

در تعريف غنا بايد خدمت شما جوانان مسلمان!!!!!!!!عرض كنم كهموسيقي غنايي او.ن موسيقي كه انسان رو به نوعي از حالت طبيعي خودش خارج كنه و در اين بين فرقي بين هيچ موسيقي نيست اما.....

منظورت از حالت طبیعی چیه ؟ تو تو زندگی روزمرت غمگین، شاد یا هیجان زده نمیشی ؟ موسیقی جزئی از طبیعت انسانی که همون احساساته رو برمی انگیزه ! حالت طبیعی ، در تعریف شما ، بی احساسی هستش ؟ غم و شادی و هیجان شما جز طبیعتت نیست ؟

همه ميدونن كه دراسلام ما چيزي به نام آلت قمار داريم وبين اون فرق وجود داره ونيت عامل در حرام يا حلال بودن اون تاثيري نداره بلكه هر نوع كار چه با نيت غير قمار با اون حرام ميباشد

من نمیدونم چه جوری میشه متال عامل قمار بشه ! حداقل تو شطرنج یه برنده و یه بازنده هستش ، شما که از راه و چاهش خبر داری به ما هم بگو چه جوری میشه با موسیقی قمار کرد ؟ :ymapplause:

در مورد موسيقي سنتي ما در اين نوع موسيقي كه از فر هنگ ماست از اشعار چندين ساله ايراني استفاده مكيكنيم كه شاعران پر آوازه ما با نگاهي به كتب مذهبي ما اونارو سرودند

به نظر تو چرا موسیقی سنتی ایران بهتره ؟ چون از مذهب الهام گرفته شده ؟ چون رقص ناک نیست ؟ چون به زبان پارسیه ؟ من نمیگم که موسیقی کی بهتره کی نیست ! اصلا نمیشه چنین حرفی زد ، چون سلایق مختلف سبک های متفاوتی رو میپسنده ، آیا درسته مثل نژاد پرست ها به دلیل تعصبات هر چیز بیگانه ای رو تکفیر کنیم و تنها خوبی های خودمون رو ببینیم ، و بدی های دیگران رو ! شما از فلان سبک بدتون میاد ، بزرگترین کاری که میتونید بکنید اینه که به اون گوش نکنی ، چون دوستش ندارید ، اما کی این حق به شما رو میده که هر کی رو دوستش ندارید رد کنید ، شیطان پرست بخونین ، تکفیر و تفتیش کنید و هر جور انگی که میخواهید به خودشون و طرفداراشون بزنید !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

به الندیل

اول در موردتعصب صحبت کردی.تمام تلاشمو کردم متنی که مینویسم بدون غرض و مرض باشه،هر چند که اینکه از کوره در رفتم رو شاید بشه قبول کرد.

اما در مورد گلپا:اول از همه قبول میکنم که لحن خوبی نداشتم وشاید جفا کردم در حقش.من صدای این بشر رو خیلی دوس دارم ولی باور بفرمایید اولین اجرایی که از ایشون دیدم در رستوران دالون دراز در امیرآباد بود.این نمیتونه معرف یه شخصیت جهانی باشه.

شما وقت گداشتیو افتخرات ایشون رو بیان کردی.بهتره خود شما وقت بزاری و افتخارات کسی مثل فردی مرکوری رو هم ببینی.یا حتی از ایرانیا:شهرام ناظری.

منظورم از اون حرف در مورد گلپا این بود که افراد بهتری هم برای معرفی از موسیقی ما هست.

حرف های منو سلکت شده جواب دادی.در واقع فقط به همین قسمت بند کردی و امیدارم معنیش این باشه که بقیه اش رو قبول کردی.

خود اهنگ های هاوارد شور برای فیلم ارباب حلقه ها از چه نوعی بود ؟معلومه که هاوارد شور هم دنباله رو سبک موسیقی کلاسیک غربی مثل بتهوون و.....به سبکی نوین هست.اینو هم بگم که خود تالکین زمانی که ارباب حلقه ها انتشار یافت وقتی میدید طرفدارای کتاب بسیار با عظمت خودش جمعی از گروه های موسیقی سبک متال هست ناراحت میشد چون یکی از طرفداران متعصب مذهب کاتولیک بود.

میدونستی پدر موسیقی متال در دنیا رو کی میدونن؟.واگنر،غول موسیقی کلاسیک.همه موسیقی دانها متفق القولند که اگه بتهوون در دوره حال حاضر بود،قطعا آلات موسیقی از سبک بندی گروه های متال پیروی میکرد.

این چیزی هم که در مورد تالکین گفتی رو میزارم به حساب عدم شناختت از تاریخ موسیقی.در زمانی که کتاب های تالکین چاپ شد،موسیقی متال اصلا وجود خارجی نداشت.جرقه های ابتدایی متال امریکایی در اواخر دهه سصت و اوایل هفتاد زده شد.

اون موقع هم تالکین مخالف با هیپی هایی بود که کتابش رو مقدس میدونستن و موسیقی هیپی ها هم بلوزه نه متال.

نوشتی که :

ولی نمیدونم شما چرا با این شدت طرفدار این سبک هستید؟بله باز هم میگم بسیاری از این سبک های متال حاوی مفاهیم ضد بشری و مخالف طبیعت انسان هست.

خب این که شما این رو نمیفهمی دلیل نمیشه که این بده.به شخصه هرگز نتونستم بفهمم کسی چجوری میتونه از سلن دیون خوشش بیاد.این سلیقه ایه.همونطور که من حالم از این خانم به هم میخوره،شما هم از متال حالت به هم میخوره.تا اینجاش هیچ مشکلی نیست.مشکل از اینجایی شروع میشه که شما میای قضاوت میکنی و میگی این سبک ضد بشریست.

متاسفانه اینجا خودتونو گول میزنید و برای بد اومدن خودت دلیل کلی میتراشی.ببین کسی که میکشه هم انسانه.و کاری که میکنه انسانیه.به نظر من هیچ چیز ضد انسانی وجود نداره.انسان همونقدر که سفیدی داره،سیاهی هم میتونه داشته باشه.بخشی از موسیقی متال این سیاهی رو نشون میده و باز هم میگم که اکثر این موسیقی اینطور نیست.

خدا هم صفات سلبیه داره به خدا.کسی به خاطر مکار بودن خدا ازش ناراحت نمیشه.

نوشتی که

چرا همش ما باید مقلد وپیرو سبک های بی هویت وبی ریشه موسیقی امروز غرب باشیم؟باز هم میگم بهتر قدر فرهنگ و تمدن خودمون رو بیشتر بدونیم

این حرفهاست که منو دیوونه میکنه.کدوم کشک،کدوم پشم.آقا ما چرا هر چی میشه فوری دم از فرهنگ والامون میزنیم؟

این سبک های چرا بی هویت و بی ریشه است؟برای جوان امروزی سرخورده از روزمرگی زندگی و پول و جنگ و خیانت،موسیقی متال مسکن بهتریه یا انکار این موارد از دم و صحبت از یار و شمع و گل و پروانه؟

الان شما میتونی بگی که سرخورده نیستی از موراد بالافخب طبیعتا شما باید از متال بدت بیاد.اما فرضا به من هم نمیتونی بگی که بدم بیاد که! :ymapplause:

اما ما باید سعی کنیم به جای طرفداری از فلان خواننده غربی بیشتر چهره های بزرگ خودمون رو در موسیقی توی دنیا بشناسونیم.در این چند سال اخیر کنسرت های ایرانی که توی خارج از ایران برگذار شده بود از پرطرفدارترین وجذابترین کنسرت ها هم برای خارجی ها وهم برای ایرانی های مقیم خارج بود .کنسرت های استاد گلپایگانی ,استاد شهرام ناظری,استاد شجریان و...... .

دلیلت واسه اینکه ما باید خواننده های خودمونو به اونوریا بشناسونیم،کاملا محترم ولی باید پذیرفت که ما در موسیقی امروزی از دنیا به شدت عقبیم.کل توان ما روی موسیقی سنتیمونه.حتی فولکلور ایرانی هم چیزی در مقابل کانتری نداره.

اما در مورد جداب و پر بیننده بودن این کنسرت ها گفتی.تا حدی قبول میکنم.بزرگترین کنسرتی که ما با افتخار ازش نام میبریم ،کنسرت ناظری تو گیسون آمفی تئاتره........ظرفیت این سالن در مقابل کوچکترین کنسرت های غولهای موسیقی راک و متال چیزی نیست.

شما کنسرت دیوار راجر واترز در ال نود و یک رو ملاحظه بفرمایید.وود استاک نوئ و نه و شثت و نه رو ملاحظه کنید.راک ام رینگ ها رو ملاحظه کنید.

من بحصم اینه که شما هر چی هم بگید این موسیقی بی هویتهفنمیتونید این واقعیتو که این موسیقی(که در حال افوله)رو کم مخاطب تر از موسیقی سنتی خودمون بدونی

باز هم در مورد گلپا عدرخواهی میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من ناسیونالیسم بودن رو ستایش میکنم ولی به شرطی که باعث تعصب نشه . به طور مثال اگه موسیقی ایرانی که جزیی از فرهنگ ماست به جهان معرفی بشه ، خب خیلی خوبه و مطمئنا همه ی ما خوشحال میشیم .

ولی این دلیل نمیشه که چون این موسیقی ایرانیه ، پس از موسیقی غربی بهتره . دنیای موسیقی هیچ ربطی به نژاد و ملیت نداره

در موسيقي نيز بعضي موسيقيها مثل آلت قمارن كه يكيش همين متاله كه حرام خالصه ازينرو كه نه تنها مفاهيمي غلط به خورد جوانان ميده بلكه اونا رو از زندگي بيزار ميكنه كه اين بر خلاف كار اسلامه

نمیدونم این حرفو از کجا آوردی . تو صفحات اول همین تاپیک در مورد تاثیر گذاری گروه های متال از آثار تالکین گفته شده . من که به هیچ وجه داستان های تالکین رو توی این «مفاهیم» غلط جا نمیدم .

اگه یکم به خودتون زحمت بدین و در مورد مفاهیم متال تو اینترنت سرچ کنید این حرف رو نمیزدین . البته احتمالا" بیشتر سایت ها فیل.تر هستن . حداقل میتونید به ویکی پدیا مراجعه کنید . فکر نکنم با خوندن شون ضرر کنید

یا همین بلک متال ، مفاهیم بلک متال خیلی گسترده تر از اونی هست که شما بتونید تو یه جمله تعریفش کنید .

من بلک متال رو تعالی انسانیت میدونم . برام سخته که از کنار توهین شما راحت رد بشم . شدیدا" میخوام که دلیلتون رو برای مخالفت با بلک متال بدونم

چرا همش ما باید مقلد وپیرو سبک های بی هویت وبی ریشه موسیقی امروز غرب باشیم؟باز هم میگم بهتر قدر فرهنگ و تمدن خودمون رو بیشتر بدونیم

بی هویت ؟؟؟؟؟ بی ریشه ؟؟؟؟؟

یعنی باید جهت جغرافیایی مکان ضبط یه آهنگ رو دلیلی بر کم ارزشی اون موسیقی بدونیم ؟

با این حرف که میگی ارزش فرهنگ و تمدن خودمون رو بدونیم موافقم ، ولی این دلیل نمیشه که این فرهنگ و تمدن رو پتک کنیم و باهاش تو سر بقیه بزنیم .

شما انتظار داری من مثلا چون ایرانی هستم ، فقط باید موسیقی ایرانی گوش بدم ؟

من مشکلی با تمجید از موسیقی ایرانی ندارم ولی دلیلی بر بهترین دونستنش هم نمیبینم

واقعا نمیدونم چرا از موسیقی هم به عنوان ابزار سیاسی استفاده میشه .

متال یه موسیقی اعتراضیه که این اعتراض رو فقط تو مفاهیم لیریک هاش نشون نمیده . صدای دیسترویت شده ی گیتار و بعضا" وکال هایی همراه با نویز و گریم های تند در بعضی سبک ها ، خودش دلیلی بر این اعتراضه . اعتراض به آدم هایی که تو زندگی معمولی خودشون غرق شدن و نمیخوان که واقعیت اطرافشون رو قبول کنن .

قبول دارم که بعضی متالر ها زیاده روی میکنن و بی جنبه بازی هایی در میارن ، ولی این دلیل میشه که ما بی جنبه بازی اینها رو به بقیه هم نسبت بدیم ؟

یا همینطور کسانی هستن که متال رو به تجارت تبدیل کردن . در حالی که همه ی متالر های واقعی هدف اصلیشون رو برتر از پول و ثروت و زرق و برق های دیگه میدونن

شاید شما با دیدن یه ویدیو کلیپ یا یه عکس ، از متال چهره ی خوبی در ذهنتون نیاد . ولی این رو هم در نظر بگیرید که اگه در مورد چیزی میخوایم بیشتر بدونیم ، باید در موردش تحقیق کنیم و حتی اونو تجربه کنیم .

ظاهر متال برای کسانی که فقط موزیسین های شسته رفته یا اصطلاحا" پاستوریزه رو دیدن ، عجیب ، خنده دار یا شاید هم ترسناک باشه . ولی ماهیت اصلی متال در اون روی سکه قرار داره.

-------------------------------------------------------------

پیشنهاد میکنم که اگه با متال آشنایی ندارین ، حداقل آهنگ های همین گروه summoning که مثال زدم رو گوش کنید . فضاسازی آهنگاشون در رابطه با دنیای تالکین فوق العاده هست . شاید دیدتون رو نسبت به آدم هایی که دیوانه وار گیتار میزنن و عربده میکشن ، عوض کنه و همینطور اینکه چون همه ی ما دنیای تالکین رو میشناسیم ، راحت تر بتونیم باهاش ارتباط برقرار کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب این بحث رو خوندم و ترجیح میدم واردش نشم :ymapplause: اما باید یه چیزی بگم(هر چند تولکاس بیشترشو گفت).

من اصلا از متال خوشم نمیاد و با 5 دقیقه گوش دادن به این آهنگها سر درد میگیرم. اما با اولین پست تواکاس تو این صفحه 100% موافقم. سبک به خودی خود خوب یا بد نیست مهم مفهومیه که توی شعر نهفته است. متال یه قالبه برای بیان مفاهیم مثل فیلم و نقاشی و هر چیز دیگه تو توی همه این قالبها هم میتونی مفاهیم خوب بیان کنی و هم مفاهیم بد. هر کس تو یه زمینه استعداد داره و حرفش رو تو یه قالبی میزنه. تولکاس مثال خوبی زد، نامجو به کمک موسیقی سنتی به قرآن توهین کرد. بدی این کار به خاطر موسیقی سنتی بود یا مفهوم کارش؟ اگه همین کارو توی سبک متال انجام میدادن چطور؟ بهتره عمیقتر و بازتر به مسائل نگاه کنی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

بعد از مدتهای مدیدی دسترسی به نت پیدا کردم و دیدم اینجا جاییه که باید یه چیزی بنویسم.

وابلامور و الندیل عزیز، شما اگر واقعا به چیزهایی که اینجا نوشتید اعتقاد دارید، الساعه لطف کنید همه کتابها، تلویزیون و کامپیوترتون رو نابود کنید. اگر کتاب خوب بود که از توش کتاب آیات شیطانی و انجیل شیطانی در نمیومد. اگر تلویزیون خوب بود که ازش فیلم پورن پخش نمیشد. اگر کامپیوتر و اینترنت خوب بود که توش سایتهای پورن و ضد اسلامی نبود!!! برادر من، عزیز من، موسیقی متال هم مثل کتاب و تلویزیون و اینترنت و موسیقی سنتی خودمون یه رسانه است. رسانه یه ابزاره که هرکسی میتونه ازش استفاده کنه. مگه کریستین متال نداریم؟ آهنگهای پاورمتال بلایند گاردین چه احساس ضدبشری رو تبلیغ میکنه؟ اگر گروههای ایدئولوژیک مورد تأیید ما در استفاده از یه رسانه کمکاری کردن، این ایراد از رسانه است؟

نمیدونم چند سالته دوست عزیز. نمیدونم دوران ممنوعیت ویدئو تو ایران رو یادت هست یا نه. دوره ای که ما محتوای متناسب با فرهنگ خودمون برای عرضه در شبکه ویدئویی نداشتیم، ویدئو ممنوع بود. اما حالا چی؟ غیر از اینه که هر روز تبلیغ یه مارک جدید ویدئو رو تو تلویزیون می بینیم؟ وقتی که خودمون کمکاریم، گناه موسیقی متال چیه؟

اما یک مسئله ای که خیلی برام جالب بود ارتباط دادن متال با فرا***ری بود. قربانش برم فرا***ری امروزه روز شده یک سیبلی که هر کسی میتونه به سمتش تیراندازی کنه. علتش هم اینه که فی الواقع هیچ کس هنوز دقیقا نمیدونه فرا***ری چیه و چی کار میکنه و هیچ فرا***ری هم نمیاد از فرا***ری دفاع کنه. اینه که میشه کانه بز عزازل! بهش انگ شیطان پرستی میزنن، انگ بی دینی میزنن (و دقت ندارن که این دو صفت خودشون با هم در تضاد هستن!)

خلاصه که برادرجان، یه بابایی (یادم نیست کی) میگفت: هیچ وقت نمیشه به یه گروه بزرگ از آدمها گفت احمق! به تولکاس گفتی که داره علاقه خودش رو تعمیم میده، در حالی که تا جایی که من دیدم این خطایی است که از شما سر میزند. شما اگر از موسیقی متال بدت میاد، خب کسی هم شما رو مجبور به گوش کردنش نکرده.

یه خاطره دیگه هم بگم و تموم. دارک لرد یه بار تعریف میکرد که یه بابایی رفته بوده تو سایت طرفدارهای یه نویسنده (اگر اشتباه نکنم رولینگ) و شروع کرده بوده به فحش دادن به رولینگ که فلان است و بهمان. آیا حذف حساب کاربری این طرف از اون سایت کار اشتباه و مخالف آزادی بیان در سایته؟ به نظر من خیر! آقا اونجا سایت طرفدارهای یه نویسنده است. شما که طرفدارش نیستی، خب چه کاریه که اومدی اینجا عضو شدی؟ برو یه سایت راه بنداز مخالفان رولینگ!!! طرفدارهای متال هم این مبحث رو راه انداختن که بیان توش از متال به به و چه چه کنن! خب چه کاریه که شما بیای اینجا همچین حرفهایی بزنی؟

(الان که این تیکه آخر رو خوندم احساس کردم یه موقع ممکنه وابلامور و الندیل دچار سوء برداشت بشن و احساس کنم که من دارم تهدیدشون می کنم که حساب کاربریشون حذف میشه. این دو خط رو نوشتم که خیالشون رو تخت کنم که به هیچ عنوان همچین منظوری ندارم)

Live Long and Prosper!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

سلام, بازم همون داستان قدیمی .. .

چرا همیشه ایرونی ها دوست دارن به چیزی که از دایره ی فهم و درکشون خارج گیر سه پیچ بدن .. .

سادست, علاقه ای نداری !؟ گوش نکن .. .

علاقه ای نداری !؟ نگاه نکن .. .

علاقه ای نداری !؟ مطالعه نکن .. .

پی نویس : اقایون/خانم هایی که مدعی روشن فکری و ساز مخالف زدن هستن, حیف که مدت هاست اینطور بحث های بیهوده رو کنار گذاشتم وگرنه نمونه ای از همین سیستم حکومتی کشورمون میزدم که خدا حفظشون کنه, روی کثیف ترین و بی غیرت ترین سیستم های حکومتی در سرتاسر دنیا رو سفید کردن !! بگذریم, امیدوارم اول خودم بعد بعضی از اقایان معرفت پیدا کنن که اول چیزی رو بشناسن بعد ساز نفی بلد بزنن .. .

پی پی نویس : با تشکر از Tulkas Astaldo / arven / torambar / 3DMahdi / Halbarad

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

دوستان بحث رو به اینا ها نکشونین ، درست نیست که تو آردا پست سیاسی بزنیم . هر چند که امروزه از هر بحثی ، چیزای سیاسی تراوش میشه ...

همونطوری که هالباراد عزیز اشاره کرد ، غرض این نیست که تفکرات همدیگر رو به چالش بکشیم ، بسیاری از گروه های متال از دنیای تالکین الهام گرفتن که در اینجا معرفی میشن و در موردشون بحث میشه . افراد زیادی هستن که این موسیقی رو دوست ندارن . چون موسیقی جرئی از سلیقه و شخصیت هر آدمی هست و کاملا" یه موضوع شخصیه . در اینجا نباید به نفع یا بر ضد چیزی تبلیغ کنیم .

اگه مایل به بحث هستید ، لطفا در راستای موضوع تاپیک بحث کنید

پ . ن : من هم یه زمانی نظرات جالبی در مورد متال نداشتم . شاید دلیلش این بود که به اندازه ی کافی در موردش نمی دونستم و سن کمی هم داشتم شاید هم دلیلش این بود که وقتی به ظاهر غیر معمولی این موسیقی نگاه میکنی ، یه جورایی خوفناک به نظر میرسه، ولی بعدا" خودم کنجکاو شدم که در موردش بیشتر بدونم و فقط با یه کامپوتر و یه مودم ، چیزای زیادی فهمیدم و فهمیدم این موسیقی دقیقا" همون چیزیه که من میخوام .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...