رفتن به مطلب
Halbarad

موسیقی متال

Recommended Posts

ef@Robber

آگالوچ :

زیبایی نفس گیر موسیقی آگالوچ(Agalloch) را فقط با تجربه کردن/شنیدن آن می توان دریافت. با گوش دادن به آثار این گروه به بهترین شکل می توان ظرفیت های عظیم موسیقی متال برای آفرینش زیبایی را درک کرد و در واقع می توان آن را پاسخ قاطعی به حساب آورد به تمام کسانی که به اشتباه زیبایی شناسی متال را دست وپاگیر و محدودکننده تلقی می کنند، آن هم در حالی که عملاً موسیقی متال شاید پرتنوع ترین و رنگارنگ ترین شاخه ی موسیقی مدرن باشد. و موسیقی آگالوچ دربردارنده ی کمالی است که تنها به لطف نبوغ می توان به آن دست یافت.

یکی از اولین عناصری که در کار این نوابغ بی بدیل متال جلب نظر می کند این است که با وجود آمریکایی بودن گروه، سبک کار آن - سبکی به شدت اتمسفریک، شاعرانه و سرشار از احساس - بیش تر کار گروه های اروپایی را تداعی می کند، به خصوص موسیقی متال اسکاندیناوی را. قطعاً یکی از دلایل مهم این امر، شرایط اقلیمی زادگاه اعضای این گروه است، یعنی پرتلند- اورگون، مکانی سردسیر و بسیار پربرف با چشم اندازهای طبیعی خیره کننده که شرایط اقلیمی اش بیش تر به کشورهایی مثل سوید، نروژ، فنلاند و ... شباهت دارد. همین حس و حال زمستانی بیش از هر حس دیگری بر کار آگالوچ غلبه دارد. موسیقی به شدت فضاپرداز گروه، چشم اندازهای پربرف و زمستانی و اندوه سرد ولی شیرینی را در ذهن و روح شنونده القا می کند.

طبقه بندی کردن نوع و سبک کار آگالوچ، مثل همه ی گروه های نوآور و اریژینال متال، کار بسیار دشواری است. موسیقی، ترکیب منحصربه فردی است از فولکFolk، بلکBlack، دومDoom و گوتیکGothic، بسیار اتمسفریک و گاه حماسی، بسیار تغزلی و پراحساس، و صد البته اغلب افسرده و غمناک ولی اندوهی پالاینده، نه عذاب اور و آزاردهنده. به لحاظ صدای خواننده نیز کار تنوع بسیاری دارد: صدای خواننده ی گروه - جان هام John Haughm - کاه یک صدای بلک درجه یک است، گاه صدای صاف فوق العاده گرم و دلنشینی است و گاه چیزی بین این دو. خیلی وقت ها هم صدای او به نجوای غریبی تبدیل می شود. گاه صدای بسیار زیبای زنانه ای نیز آهنگ ها را همراهی می کند.

موسیقی سرشار از ریفهای عالی، سولوهای ماهرانه و همراه با استفاده ی گسترده ای از گیتار آکوستیک است، همه با آرانژمان های درجه یک. ولی موسیقی به همین جا محدود نمی شود و سازهایی مانند پیانو، ویولن، کنتراباس، کیبورد و حتی سازهای فولک و گاه غریبی مثل شاخ گوزن (!) هم به کار گرفته می شود. گاه سه یا چهار گیتار با هم نواخته می شوند و بی دلیل نیست که ساخت برخی از آهنگ ها دو سال یا حتی بیش تر (!) طول کشیده است. این نشانه ی وسواس کمال گرایانه ای است که با شنیدن موسیقی آن ها به خوبی می توان به آن پی برد.

آگالوچ در سال ۱۹۹۵ شکل گرفت ولی کارش را از سال ۱۹۹۹۶ با دمویی(Demo) به نام From Which of This Oak شروع کرد که قطعاً یکی از درخشان ترین دموهای تاریخ متال است و نشانه ای از نبوغ انکارناپذیر این گروه. در این دمو خیلی از عناصر آشنای آثار بعدی که مشخصه های همیشگی کار آگالوچ اند وجود دارد. مثلاً استفاده از صدای خواننده ی زن، پاساژهای متعدد گیتار آکوستیک، پیانو، اینترلودهای بی کلام و لطیف و البته با همان حال و هوای افسرده ی بسیار تاثیرگذار و احساس برانگیز.

نخستین آلبوم بلند گروه با عنوان Pale Folklore در همان سال ۱۹۹۹ اوج توانایی های آگالوچ را عرضه کرد. آهنگ ها طبق معمول طولانی اند. ریف های فوق العاده گیرا، قطعه های بی کلام طولانی، صداهای زنانه ی بسیار زیبا در پس زمینه، سولوهای درخشان، استفاده ی حیرت انگیز از پیانو برای گسترش اتمسفر افسرده ی کارها، افکت هایی مثل صدای باد و توفان، زوزه ی گرگ و صدای قدم برداشتن روی برف و ... و البته ملودی های بسیار جذاب و فراموش نشدنی، اشعاری مثل همیشه درخشان، تغغیرهای مکرر در تمپو و... این اثر نبوغ آسا واقعاً قابل توصیف نیست و بارانی بی وقفه از زیبایی ناب و مسحور کننده ای است که ۶۲ دقیقه ی تمام شما را با خودش در سفری بی نظیر و ملکوتی همراه می کند. از آهنگ سه قسمتی و حدوداً ۱۹ دقیقه ای ابتدای آلبوم تا قطعه ی بی نهایت زیبا و سحرآمیز پیانو و... تا آهنگی ۱۲ دقیقه ای در پایان که قطعه ی پیانوی غمناک، باشکوه و درعین حال مخوفی آن را به آخر می رساند. زیبایی محض، ناب و ملکوتی که موسیقی در آن اوج متعالی و دست نیافتنی اش است. در ضمن این آلبوم، محبوب ترین آلبوم تمام عمرم هم هست!

در سال ۲۰۰۱ گروه یک EP با عنوان Of Stone, Wind and Pillors عرضه کرد که مثل همیشه درخشان و نبوغ آساست. این اثر ۳۱ دقیقه ای متشکل از دو آهنگ بی کلام شاهکار است، اجرای دوباره ی آهنگی از دموی گروه (که یکی دیگر ار آهنگ هایش هم در Pale Folklore دوباره اجرا شده بود) و دو آهنگ دیگر که یکی از آن ها اجرای مجدد آهنگ بسیار زیبایی از گروه Neofolk توانای Sol Invictus است. فقط آگالوچ می توانست این آهنگ را از اصل اش هم زیباتر در بیاورد، به خصوص با صدای مسحورکننده ی جان هام.

دومین آلبوم بلند گروه، شاهکار بی نظیر دیگری بود به نام The Mantle .آلبومی ۶۸ دقیقه ای با همان ترکیب خاص آگالوچ از فولک، بلک، دوم، گوتیک و... که با مقدمه ی معرکه ای که عمدتاً با گیتار آکوستیک نواخته شده شروع می شود و بعد آهنگ ۱۴ دقیقه ای نفس گیری از راه می رسد با ریف ها و سولوهای درخشان و ترکیبی بدیع از گیتار الکتریک و آکوستیک. در این آلبوم جان هام از صدای بلک خودش خیلی کم تر استفاده کرده. قطعه های بی کلام طولانی و گاه بسیار فولک، همان افکت های همیشگی، استفاده از سازهای متنوع، حتی ماندولین و ترومپت و کنتراباس و... حال و هوای کار با Pale Folklore تا حدی تفاوت دارد که این شاید تا حدی به خاطر رفتن کیبوردیست گروه - شین بریر Shane Breyer- باشد. با این حال قطعاً نمی توان آن را حتی ذره ای ضعیف تر به حساب آورد و خیلی ها را بهترین کار گروه می دانند. فضای اثر همچنان افسرده و زمستانی است و بسیار شاعرانه، طبق معمول با اشعار درجه یک.

آگالوچ علاوه بر کارهایی که در بالا به آن ها اشاره شد، دو EP دیگر هم عرضه کرده - هرکدام با تنها دو آهنگ - که در عین زیبایی و داشتن مشخصه های همیشگی کار گروه، بیش تر کارهایی تجربی هستند و عمدتاً هم بی کلام و درواقع حاصل میکس مجدد برخی از آهنگ های قبلی گروه هستند. البته این دو اثر The Grey و Tomorrow Will Never Com که در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ عرضه شده اند، کارکرد دیگری هم دارند و آن هم فرونشاندن بخشی از عطش همیشگی دوستداران گروه - که معمولاً خیلی هم متعصب و دوآتشه هستند - تا پیش از عرضه ی آلبوم سوم گروه است که خوشبختانه قرار است به زودی - در اوایل ۲۰۰۶ - عرضه شود. این نخستین آلبوم رسمی و بلند گروه پس از چهار سال خواهد بود که البته با توجه به کمال گرایی دان اندرسن Don Anderson (نوازنده ی گیتار)، جان هام John Haughm (خواننده و نوازنده ی گیتار و درامز) و جیسن ویلیام والتن Jason William Walton (نوازنده ی بیس) اصلاً عجیب نمی نماید. پیشاپیش اطمینان دارم که اثر جدید گروه هم شاهکار دیگری خواهد بود. اصلاً این سه نفر جز شاهکار چیز دیگری خلق نمی کنند!

امیدوارم لذت برده باشید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ringator

واو! واقعا لذت بردم! من خودم یکی از طرفداران محکم Blind Guardian هستم و خب یه مایه هایی کمرک شیکست تا همه آلبوم هاشونو یافتم ولی می خواستم بدونم که چطور سبکشون Heavy Metal ه اما مثلا من System of a Down گوش می دم موتورم می آد پایین؟یعنی دیگه سبک سیستم چیه؟! البته اینو اشاره نکردم که منم متال باز هستم... نگید بهم نمی آد!

در هر صورت دستت درد نکنه و لطفا در آخر یه دونه هم پست بزن همه ی سبک های متال و تفاوتاشونو بگو! و نگران نباش به تاپیک ربط داره تا فرق سبکارو ندونیم با گروه ها نمی تونیم ارتباط برقرار کینم.

یه جایی هم هالباراد جان اسم آناتما آورد کلی کیف کردم! آره؟ یا من اشنباهی دیدیم این اسمو؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

خیلی ممنون

اون مقاله ای هم که گفتی فکر کنم خیلی طول بکشه ولی همینطوری هم میشه که گروه هایی معروف رو من می نویسم و خدتون نتیجه گیری کنید . در ضمن من عاشق soad هستم واصه همین ضایع دیگه نکن . البته Lq ناگفته نماند .

Vartan Malakian Biography

Vartan در تاریخ 14/ feb /1947 در عراق متولد شد و اولین ریشه های علاقه به هنر در سن 7 سالگی در او به وجود امد و قدرت خلاقیت او به طور جدی شکل گرفت .اولین قدم جدی او در عرصه هنر در سن 18 سالگی شکل گرفت ؛ زمانی که Vartan تابلوهای خود را در صفارت خانه کشور چکوسلواکی و چندین فرمانداری به نمایش گذاشت .

در سال 1968 ، Vartan به عضویت حذب حمایت از جوانان ارمنی در یکی از فرمانداری های عراق در آمد .

در سال 1972 زمانی که Vartan با تعدادی از استادهای دانشگاه هنر در عراق ملاقات داشت برای اولین بار عشق زندگی خود را یعنی Zepur ملاقات کرد . Vartan و Zepur در سال 1974 با هم به لبنان رفتند و در آنجا با یکدیگر ازدواج کردند و مصمم شدند که برای زندگی بهتر به ایالت متحده صفر کنند .

خانواده کوچک Malakian در سال 1975 به امریکا مهاجرت کردند و در Hollywood سکونت گزیدند . California جایی بود که خوشبختی آنها با تولد اولین پسر خانواده کامل شد ، این پسر کسی نبود جز Daron Malakian گیتاریست و هنگ ساز گروه System Of A Down .

Vartan زندگی خود را با هنر و رقص ( رقصیدن یکی از چیزهای مورد علاقه او از دوران کودکی بوده است ) ادامه داد و در سال 1981 در دانشگاه “ Glendale “ شروع به تدریس رقص کرد ، جایی که او توانست شیوه جدیدی از رقص ارمنی را بنا کند .

در سال 1993 ، Vartan گالری هنری و عتیقه جاتی را به راه انداخت به نام “ Arka Arts Industry “ و در سال 2001 از طرف “ Los Angeles Times “ این گالریبه عنوان یکی از بی نظیر ترین گالری های هنری در شهر از او قدر دانی شد .

در چند وقت اخیر Vartan پروژه ای خیلی مهم به دست گرفت که ان هم طراحی کاور آلبوم ، طراحی T-Shirt و ... برای گروه System Of A Down بوده است .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

یه جایی هم هالباراد جان اسم آناتما آورد کلی کیف کردم! آره؟ یا من اشنباهی دیدیم این اسمو؟!

برو توی باشگا ها توی باشگاه متال در مورد آنتما (فکر کنم ) توضیح دادم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

رابر جان. توی این تاپیک فقط راجع به گروههایی که درباره تالکین کار میکنند بنویس. برای نوشتن درباره سیستم برو توی باشگاه متالرها. Ok?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

باشه حتما از الان به بعد میرم

راستی این تاپیک مشکل داره یعنی توی اتاق نمیشه دید چند صفحه است .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نام گروه: Black jade

سبک: بلک متال

محتوای اشعار: ارباب حلقه های تالکین

تشکیل شده در سال 2000 در زینینگن Zeiningen در سوئیس

در حال حاضر گروه تنها یک عضو به نام مستعار ناراگارث Naragarth دارد که همه کاره گروه است.

اعضای سابق گروه:

Warbringer نوازنده گیتار بیس

Dagaz نوازنده گیتار

و God of Pain نوازنده درامز

گروه کار خودش رو با یک دمو در سال 2001 به نام Holocaust 666 شروع کرده. در 2002 یک آلبوم به نام جنگل ادوراس Forest of Edoras و در 2005 هم یک آلبوم دیگه به نام Of forest and fire منتشر کردند.

به نظرم نباید گروه چندان جالب و دندون گیری باشه. ولی خب دیگه داره درباره دنیای ارباب حلقه ها میخونه و همین ارزشمنده.

ضمنا رابر جان حق تقدم ایجاب میکنه که رینگیتور اول پست من راجع به آناثما رو بخونه که خودم رو کشتم تا تونستم بفرستمش. هر چند که فقط راجع به زمان فعالیت دوم آناثماست. اینجوری بخوای نون بقاپی کلامون میره تو هم ها!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

اف رابر عزیز لطفا یه تاپیک جدید بزن اینجا مخصوص یافته های خود هالباراد در مورد موسیقی های متال در زمینه تالکین هستن و لطف کن توضیحات خودت رو در یه تاپیک مربوطه بنویس و موسیقی های متال غیر تالکینی رو قاطی این تاپیک نکن و نظم تاپیک رو بهم نزن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ringator

کسی اون پیشنهاد من در مورده یه پست معرفی متال رو شنید؟! چرا همتون منو ایگنور می کنید؟!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

رینگیتور جان ایگنور نمیکنن بلکه «بلد» نیستن روشون نمیشه بگن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

دیگه بهم برخورد ها!!! رینگیتور جان، گفتم که. رابر توی تاپیک باشگاه متالرها یه توضیح نصفه نیمه ای راجع به سبکهای مختلف داده. برو اونجا و اون رو بخون. اما اگر مطلب کاملتری بخوای، خیلی گسترده تر از اونیه که من بخوام توی سایت ترجمه کنم و بنویسم. مثلا برای شناختن Domm metal که سبک مورد علاقه خودمه برو به سایت

http://www.doom-metal.com

ببین که یه صفحه اینترنت به چه گندگی فقط با این تیتره که What is doom? حالا تازه فقط دوم رو معرفی میکنه. نه دوم/دث، نه فیونرال و نه زیرشاخه ها Divisions دیگه دوم رو. بلک و ترش و اسپید متال و پروگرسیو و نو متال و دث متال و بقیه همه با زیرشاخه هاشون به درک. د آخه آرون جان یه کم انصاف داشته باش. مگه من چه قدر وقت دارم که بذارم بشینم همه این اطلاعات رو جمع کنم. من با گوش کردن تا یه حدودی میتونم سبک یه موسیقی رو تشخیص بدم. مثلا رینگیتور جان سپوترا گوش کردی که؟ سپوترا موسیقیش ترشه ولی چون مکس کاوالرا با صدای دث (متوجهی که صدای دث چه شکلیه؟) میخوند سبکش دث/ترش نامیده شد.

یا مثلا کرن، سیستم، اوانسنس، مودوین و همچین گروههایی نو متال Nu-metal هستند.

آناثما تا آلبوم Silent enigma دوم دث بود و بعد از اون مدرن راک میزنه و میخونه.

متالیکا آلبوم اولش یعنی Kill'em all اسپید متاله، از Ride the lightning تا Black album فکر میکنم هوی یا ترش باشه و بعد از اون هم نو متال شد. آخه من که تحصیل کرده موسیقی نیستم که بخوام تجزیه و تحلیلشون کنم، من فقط با گوش کردن میتونم تشخیصشون بدم.

ویرایش شده در توسط تور
قرار دادن لینک در تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eomer Horse Lord of Rohan

من دونباله آهنگ هایه سافت متال میگردم!سراغ دارید سریعا بگید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

درود دوستان. به عنوان اولین گروهی که در سال جدید معرفی میکنم، بفرمایید:

نام گروه خیلی بامزه است: Blueberry hill تپه زغال اخته!!!

سبک: هوی پاور متال Heavy power metal

محتوای اشعار: جنگ، اساطیر (موضوع مورد علاقه من)، تالکین، آزادی و طبیعت

تشکیل شده در 1997 در Seinäjoki فنلاند

اعضای گروه:

میکا موستیکاماکی Mika Mustikkamaki خواننده

آرتو وولانتو Arttu Volanto نوازنده گیتار

تیمو کوسکلا Teemu Koskela نوازنده گیتار

سامولی وولانتو Samuli Volanto نوازنده گیتار بیس

ولی ماتی ایلی میری Veli-Matti Yli-Mäyry نوازنده درامز و پرکاشن

کیمو کوکیلا Kimmo Kokkila نوازنده کیبورد

گروه ابتدا با نام Nightfall و بعد از اون Isengard شناخته میشده. اینکه چرا بعد از این دو اسم، همچین اسمی رو انتخاب کردند نمیدونم.

دیسکوگرافی: توی دیسکوگرافی این گروه فقط چهار تا دمو دیده میشه:

در 1999 دموی Servants of dark

در سال 2000 دموی Full moon legends

در 2001 دمویی با نام فعلی گروه یعنی Blueberryhill

و در سال 2002 یک دموی دیگه با نام Clandestine .

با توجه به سبکش باید کارهای جالبی داشته باشند اما چندان فعال به نظر نمیان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

سلام به همه بر وبچ متال باز...راستی می خواستم بپرسم کسی می دونه گروه Blind Guardiangs بعد از سال 2006 آلبوم بعدیشون کیه ؟ چه سالی ؟ و این که اسمش چیه ؟ ممنون میشم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اهریمن شکن

در مورد گروه بسیار عالی Blind Guardian که اصلا حرفی نیست. ولی در مورد سبکش من در بعضی رده بندیهای گروههای متال این گروه رو به سبک گوتیک متال دیدم. تقریبا یه چیزی شبیه nightwish. خوب البته این رده بندیها رسمی نیست و تقریبا همه سبکهای متال رو زیر مجموعه راک میبینن. یه گروه معروف هست که یه جورایی از لوتر ایده گرفته و یذره مدرنش کرده.حتما دوستان گروه manowar رو میشناسن. به روجلدی های روی البومهاش توجه کردید؟ همش استوره ای البته با پرچم آمریکا و بعضی وقتها بقیه ملتها. جالبه نوازنده های این گروه خودشونو شاه های متال میدونن. بد نیست سری هم به hammerfall بزنید. ان هم گوتیک متال یا همون اسطوره خوانی میکنه. ولی شبانگاه در سرزمینه میانه چه آلبومه قویی و زیبایی. مگه نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اهریمن شکن

یه موضوع جالب.

فقط گروههای متال نیستن که از نویسنده های بزرگ الگو برداری میکنن. یا بر عکس حتا نویسنده ها از موسیقی دانان الهام میگیرن.

اگه مایل بودید یه تاپیک براش میسازم. تا با این مبحث آشنا بشیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Niphredil

سلام

یه سوال داشتم. گروه nightwish رو کسی می شناسه؟ آیا ربطی به تالکین و ... داره؟ ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

سلام نیفرندیل عزیز. گروه نایت ویش یه گروه فنلاندی که بین موضوعات اشعارش ادبیات فانتزی هست ولی ظاهرا ارتباط مستقیمی با تالکین و ارباب حلقه ها نداره.

نام گروه: نایت ویش Nightwish

سبک: پاور متال با مایه های اپرائی و سمفونیک Operatic/Symphonic power metal

محتوای اشعار: عشق، طبیعت، ستاره شناسی!!! Astrology (اگر اشتباه ترجمه کردم یکی بگه) و فانتزی

تشکیل شده در سال 1996 در شهر کیتی Kitee در فنلاند

ترکیب فعلی گروه به قرار زیره:

ارنو (امپو) وورینن Erno 'Emppu' Vourinen نوازنده گیتار (در سال 1996 و 97 نوازندگی بیس رو هم بر عهده داشته)

توماس هولوپاینن Tuomas Holopainen نوازنده کیبورد (در سال 1996 و 97 خوانندگی رو هم بر عهده داشته)

مارکو هیتالا Marco Hietala نوازنده بیس و خواننده گروه

یوکا نوالاینن Juka Nevalainen درامر

تارژا تورونن Tarja Turunen خواننده زن گروه که از سال 96 تا 2005 توی گروه بود به تازگی از گروه جدا شده.

دیسکوگرافیش خیلی زیاده دیگه اون رو نمینویسم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

هالباراد عزیز واقعا از توضیحت در مورد نایت ویش ممنونم از گروه های مورد علاقه منه. راستی بیا کمی در مورد متال های برتر سال حرف بزنیم. مثلا نظرت راجبه CHILDREN OF BODOM یا ICED EARTH چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

بانو آرون×

در مورد چیلدرن در تاپیک متالر ها به طور کامل بیوگرافی گذاشتم چونکه ربطی به آردا نداشت ! D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

اوه اف رابر دستت درد نکنه متاسفانه من اون تاپیکو زیاد با دقت نگاه نمی کردم حالا که گفتی در مورد چیلدرن بیو گذاشتی می رم میخونم ممنون و خسته نباشی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

اله سار که متاسفانه در دسترس نیست میتراندیر عزیز. اما راجع به گروههایی که بانو آرون پرسیده چیلدرن رو که یه گروه ملودیک دث متاله اف رابر معرفی کرده. از Iced Earth فکر کنم Full Album داشته باشم ولی چندان از پاور متال زیاد گوش نکردم. تنها آهنگش که من خیلی دوست دارم When The Eagle Cries است. خواستم بیوگرافیش رو اینجا بنویسم که یادم اومد اینجا فقط راجع به متال تالکینیه. بهتره رابر عزیز بیوگرافیشون رو توی تاپیک متالرها بنویسه. من دیگه وقت این کار رو ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

چرا همه به ما گیر دادن ! مگه من بیوگرافی چاپ کنی دارم !

ولی سعی خودم رو می کنم و می نویسم !

When The Eagle Cries بود دیگه ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

خوب به نظر من این شکوه و بزرگی آردا وو یا همون دنیای تالکینه که این همه افراد رو به خودش جذب کرده . و به قدری زیبا که خیلی راحت می تونستند در این دونیا انرژی به اصطلاح درونیش ون رو رها کنند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DarknessLord

کسی راجع به گروه Nazgul میدونه ؟ اسمش که میخوره سبکش هم Black Metal...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...