رفتن به مطلب
Eomer Horse Lord of Rohan

رولینگ-تالکین؛ تقلید یا ....؟

Recommended Posts

Curunir-Poirot

کورونیر گرامی شما چرا این قدر با تعصب به داستان های تالکین نگاه می کنید ؟؟؟

اگه واقعا این جوری من هم می گم داستان های تالکین کپی برداری از داستان بیوولف و داستان های اسکاندیناوی ؟؟؟

یه ذره دید نگاه هتون رو به نویسنده ها و نوشته هاشون رو تغییر بدید !!!

متعصب اونیه که این همه امتیاز منفی میده بدون این که عزم اینو داشته باشه که بگه من باهات مخالفم(چون برای مخالفتش هیچ دلیلی جز تعصب نداره),منم هیچ وقت نگفتم استاد از چیزی الهام نگرفته (بازم حرف گذاشتن تو دهنم و منو کوبیدن).

تو این که تالکین از اسطوره ها الهام گرفته حرفی نیست ولی اون کجا که شما از یه چبزی الهام بگیری و به این کارت اذعان داشته باشی و اون کجا که تقلید و کپی برداری کنی و مدام در پی انکار باشی,خب هر چی باشه بین این دو تا وضعیت خیلی فرقه.مثلا ممکنه من یه داستان بنویسم و اون با موفقیت رو به رو بشه و وقتی از من بپرسند بگویم:"بله,باعث افتخاره که من بگم به عنوان یک شاگرد از فلان هنرمند تاثیر گرفتم یا فلان اسطوره ها بر من تاثیر داشته".و اینم ممکنه که بگم:"نه,من از کسی الهام نگرفتم و این نسبتو شدیدا رد میکنم".

بازم حرف گذاشتید تو دهنم؟نویسنده ها؟کدوم نویسنده ها؟

عجب مثل این که این رولینگ چند نفره و ما نمیدونستیم.شاید باید از این به بعد بهش بگیم رولینگ ها یا رولینگان یا رولینگون یا رولینگز یا...

این جا یه تاپیک با عنوان "آیا رولینگ یک شیاده؟" است و نظر ما کاربرا رو جویا شدن و اصلا خود عنوان تاپیک یه سواله که نظر مارو پرسیده,شما باید بیاید اینجا و جواب خودتون رو بدید که جواب من یک "بله" بود,میتونید نظر خودتونو راجع به نظرات دیگران هم بنویسید ولی این که کسی مخالفت خودشو پشت امتیاز منفی پنهان کنه یه چیز دیگست.اگه قرار شد هر وقت نظر ما رو پرسیدن و ما جواب دادیم و یه عده متعصب بدون این که دلیلی بیارن به ما رای منفی بدن که اینجا دیگه یه فروم نیست؟اگه این جوریه و به من پیشنهاد میکنید نظرم رو راجع به یه نویسنده(که نمیدانم چرا نویسنده ها خوانده میشود)تغییر بدم پس بفرمایید دیگر نظر نده وگر نه چون ما تحمل دیدن نظر مخالفو نداریم اینقدر بهت متیاز منفی میدیم که خودت ساکت شی به این میگن بی انصافی و تعصب.

البته بین من شما جناب گریفین که نظرت رو هم نوشتی و اون عده دیگر تفاوت قائلم.

ویرایش شده در توسط Curunir

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من همه این تاپیکو نخودم ولی بر این باورم که رولینگ یه شیاد تمام عیار و مقلد چیره دسته.

متعصب اونیه که این همه امتیاز منفی میده بدون این که عزم اینو داشته باشه که بگه من باهات مخالفم(چون برای مخالفتش هیچ دلیلی جز تعصب نداره)

جناب کرونیر، شما که به خودت زحمت نمیدی نظرات قبلی افراد رو بخونی چه انتطاری داری که افرادی که قبلا نظرشون رو تو این تاپیک گفتن بیان و دوباره برای شما بگن؟!

اکثر کسانی که به اون پست شما امتیاز مثبت یا منفی دادن قبلا دلیلشون رو توی پستهای قبلی گفتن. شما برو نظرات اونا رو بخون اگه با هر کدوم مشکل داشتی نقل قول کن و مطمئن باش که شخصی که اون حرف رو زده میاد و دلایلش رو برای شما میاره.

من در ابتدای این تاپیک نطرم این بود که رولینگ یک مقلد(نه شیاد!) هست اما با توضیحاتی که بقیه دادن قانع شدم و الان همچین نظری ندارم. الهام گیری رولینگ از تالکین به همون اندازه الهام گیری تالکین از افسانه های اسکاندیناویه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

متعصب اونیه که این همه امتیاز منفی میده بدون این که عزم اینو داشته باشه که بگه من باهات مخالفم

حالا که می بینی با این که منفی دادم اما باز دارم بحث می کنم و فکر کنم این دلیلی بر این باشه که من معتصب نیستم !

,منم هیچ وقت نگفتم استاد از چیزی الهام نگرفته (بازم حرف گذاشتن تو دهنم و منو کوبیدن).

خودتون داردی تو دهن خودتون سخن می گذارید !

این که کسی از چیزی الهام بگیره تا این که کسی از روی چیزی تقلب کنه و اون رو شیاد بدونه زمین تا اسمون فرق داره

این طرز صحبتتون من رو یاد شخصی میندازه تمو یکی از فروم ها که هی داشت کنایه می زد با این تفاوت که اونجا اون شخص متضاد با ارباب حلقه ها بود !

در ادامه ی صحبت هاتون باید متذکر بشم که این تاپیک با مضمون ایا رولینگ شیاد است ساخته شده تا مخالفان و موافقان در مورد جواب های خودشون بحث کنند و در ادامه هم بحث هایی شد اما گویا شما فقط اومدید و گفتید که آری رولینگ یک شیاد است این هم عینان حرف شما که نگید حرف تو دهن من گذاشتید

بر این باورم که رولینگ یه شیاد تمام عیار و مقلد چیره دسته.

در ادامه باز هم بهتونم می گم این شما هستید که از حرف های خودتون دفاع نمی کنید و عدله ی کافی نمی یارید

پ.ن :

این نمایه بازی نمی زاره که جواب دوستان رو بدیم تا اومدیم بنویسیم هی دوستان نمایه رو به روز می کردند و ما نمی تونیستیم جواب بدیم تا این که جناب مهدی اول جواب دادند و ما بعد ایشون جواب دادیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

این بحث تقلید کردن یه نویسنده از یه نویسنده دیگه خیلی بی معنی به نظر می رسه چون تقلید لازمه پیشرفت بشره اگه با فرایند دیالکتیک آشنایی داشته باشید متوجه میشید که بدون تقلید کردن پیشرفت غیر ممکن می شه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

من یه پست اینجا دادم گویا نیومده.

دوباره مینویسم و البته کاملا مثل همون نیست.

جناب کورونیر عزیز

این قضیه امتیاز مثبت و منفی مثل چیزی نیست که شما فکر میکنید.کسی که امتیاز منفی به شما میده لزوما با شما پدرکشتگی ندارد برادر من و البته هیچ گونه وظیفه ای هم بر گردنش نیست که بیاد دلایل مخالفتش رو شرح بده.

ممکنه شما پستی بسیار بسیار ارزشمند در یک تاپیک دیگر یا حتی در همین تاپیک مرقوم بفرمایید.مطمئن باشید که اکثر دوستانی که به شما رای منفی دادن بهتون رای مثبت خواهند داد.

اینکه بخوایم این نمرات رو مقیاس دوستی و دشمنی بزاریم،خیلی بچگانه است.

به علاوه به قول خودتون شما حتی متن تاپیک رو نخوندید و اگر بخوایم خودمونی بگیم: پابرهنه به وسط تاپیک تشریف آوردید! طبعا نه میتونستید نظر بقیه رو جلب بکنید و نه از نظر دیگران تاثیر پذیرفته باشید.

بنده حتی به خاطر لحن متن میخواستم بهت اخطار بدم که به یک نمره منفی در نهایت بسنده کردم.

مطمئن باشید کسی از شما به خاطر پستتون دلخور نیست و احساس دشمنی هم با شما نداره.امیدوارم شما هم اینگونه باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

به علاوه به قول خودتون شما حتی متن تاپیک رو نخوندید و اگر بخوایم خودمونی بگیم: پابرهنه به وسط تاپیک تشریف آوردید! طبعا نه میتونستید نظر بقیه رو جلب بکنید و نه از نظر دیگران

من که میگم حرف میذارن تو دهن من,یکی بگه من کجا گفتم حتی این تاپیکو نخوندم؟من گفتم کامل نخوندمش و پستم هنوز هم موجوده,اگه میگفتم خوندمش دروغ بود برای همین گفتم "کامل نخوندمش".

باز هم طبق معمول منو برای حرفی که نگفتم کوبیدید.

جناب کرونیر، شما که به خودت زحمت نمیدی نظرات قبلی افراد رو بخونی چه انتطاری داری که افرادی که قبلا نظرشون رو تو این تاپیک گفتن بیان و دوباره برای شما بگن؟!

ایضا همان چیز هایی که خطاب به تولکاس گفتم.

فقط یه چیزی خطاب به شما دوستان:شما که خودتون جمله ای که من نوشتم رو درست نمیخونید و راجع بهش نظر میدید چرا از فکر این که من این تاپیکو نخوندم و نظر شخصیمو دادم ناراحت میشید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

کورونیر عزیز از پستی که شما زدید همین حرف برداشت میشد.در رابطه با چیزی که جناب تولکاس وجناب مهدی هم گفتند من کاملا باهاشون موافقم شما اگه همه ی تاپیک رو میخوندید از نظر همه ی ما آگاه میشدید. در اولین پستی که تو این تاپیک زدید با صراحت کامل اظهار کردید که :

من همه این تاپیکو نخودم ولی بر این باورم که رولینگ یه شیاد تمام عیار و مقلد چیره دسته

پس این یعنی که اگه شما حتی کمی از این تاپیکو هم خونده باشید به نظرتون همه ی حرفایی که ما زدیم هیچه و شما همچنان بر همین عقیده اید.

به نظرم نیازی نیست با این لحن تند صحبت کنید.

شما جوری صحبت میکنید که انگار همه ی اعضای اینجا عقده ی کوبیدن دارند!

به شخصه از طرز برخوردتون خیلی ناراحت شدم. امیدوارم دیگه چنین چیزی پیش نیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

این بحث تقلید کردن یه نویسنده از یه نویسنده دیگه خیلی بی معنی به نظر می رسه چون تقلید لازمه پیشرفت بشره اگه با فرایند دیالکتیک آشنایی داشته باشید متوجه میشید که بدون تقلید کردن پیشرفت غیر ممکن می شه

برای این که اشتباه پیش نیاد ترجیح دادم پاسخ دوستانو جدا جدا بدم.

من گفتم رولینگ مقلده و نفس تقلید آنچنان هم کار بدی نسیت ولی انکرش خیلی زشته.

حالا که می بینی با این که منفی دادم اما باز دارم بحث می کنم و فکر کنم این دلیلی بر این باشه که من معتصب نیستم !

خودتون داردی تو دهن خودتون سخن می گذارید !

این که کسی از چیزی الهام بگیره تا این که کسی از روی چیزی تقلب کنه و اون رو شیاد بدونه زمین تا اسمون فرق داره

این طرز صحبتتون من رو یاد شخصی میندازه تمو یکی از فروم ها که هی داشت کنایه می زد با این تفاوت که اونجا اون شخص متضاد با ارباب حلقه ها بود !

در ادامه ی صحبت هاتون باید متذکر بشم که این تاپیک با مضمون ایا رولینگ شیاد است ساخته شده تا مخالفان و موافقان در مورد جواب های خودشون بحث کنند و در ادامه هم بحث هایی شد اما گویا شما فقط اومدید و گفتید که آری رولینگ یک شیاد است این هم عینان حرف شما که نگید حرف تو دهن من گذاشتید

در ادامه باز هم بهتونم می گم این شما هستید که از حرف های خودتون دفاع نمی کنید و عدله ی کافی نمی یارید

پ.ن :

این نمایه بازی نمی زاره که جواب دوستان رو بدیم تا اومدیم بنویسیم هی دوستان نمایه رو به روز می کردند و ما نمی تونیستیم جواب بدیم تا این که جناب مهدی اول جواب دادند و ما بعد ایشون جواب دادیم

من که گفتم حساب شما رو از دیگران جدا میکنم,شاید شما هم پست منو کامل نخوندید و شاید هم چون شناسه تان را تغییر دادید متوجه نشدید.

علی ای حال من مظورتونو از جمله"خودتون داردی تو دهن خودتون سخن می گذارید !

این که کسی از چیزی الهام بگیره تا این که کسی از روی چیزی تقلب کنه و اون رو شیاد بدونه زمین تا اسمون فرق داره"نفهمیدم,شما طوری نظر دادید که گویی من قبول ندارم که استاد از چیزی الهام گرفته و من هم گفتم که تو این که ایشان از اساطیر و آثار دیگر الهام گرفته اند شکی نیست.

گفتید"باید متذکر بشم که این تاپیک با مضمون ایا رولینگ شیاد است ساخته شده تا مخالفان و موافقان در مورد جواب های خودشون بحث کنند".

من که همچین چیزی از عنوان تاپیک برداشت نکردم.

عدله از ریشه "ع د ل" میاد,اگه منظورتون اینه که من بی انصافم که هیچی ولی اگه منظورتون ادله به معنی براهین است باید بگم که من دلایلمو تو تاپیک "حفره های داستانی هری پاتر" آورده ام و از ترس این که آقا مهدی بگویند این ها را که قبلا آنجا نوشته ای,اینجا چیزی ننوشتم.

و در آخر,من هنوز منظورتونو از نویسنده ها نفهمیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

من که میگم حرف میذارن تو دهن من,یکی بگه من کجا گفتم حتی این تاپیکو نخوندم؟

بس کنید آقا !

هرچی که طبق نظر شخصی شما پیش نمی ره واسش بهونه میارید می گید حرف می زارن تو دهن من ! ( گویا این کلمه رو تازه یاد گرفته اید ! )

,اگه میگفتم خوندمش دروغ بود برای همین گفتم "کامل نخوندمش".

و برای همین است که این قدر حرف تو دهنتون می زارن !

خواهشا تاپیک رو کامل بخونید و بعد بیاید نظر بدید !

این نشد که من نصفه یه چیز رو بخونم بعد بیام نظر بدم !

من همه این تاپیکو نخودم ولی بر این باورم که رولینگ یه شیاد تمام عیار و مقلد چیره دسته.

حالا از این قضیه فعلا خوداری می کنیم که چرا کل تاپیک رو نخوندید و بعد میاید نظر می دید !

اما این که رولینگ شیاد و مقلد نظر شخصی شماست اما کو عدلتون برای اثبات ؟؟؟ ( الان می گه حرف گذاشتن تو دهن من که من کی گفتم عدله دارم !! )

در ادامه گیریم که رولینگ شیاده اما داستانش رو از کی نوشته ؟؟ نکنه از تالکین تقلب کرده یا از دارن شان و ... ( الان می گه حرف گذاشتن تو دهن من که رولینگ از تالکین و دارن شان تقلید کرده !!! )

شما به خودتون اجازه ندادید خورده ای پیرامون نژاد های این دو دنیا بیشتر تحقیق کنید و یا باز می خواهید بگید ( الان می گه حرف گذاشتن تو دهن من که کی از نزاد حرف زدم !! )

من گفتم رولینگ مقلده و نفس تقلید آنچنان هم کار بدی نسیت ولی انکرش خیلی زشته.

می شه خواهشا بگید تقلید از روی کی ؟؟

در ادامه من کلا از نقل و قول هایی که شما از حرف های من کردید سر در نیاوردم :دی !

باید متذکر بشم که این تاپیک با مضمون ایا رولینگ شیاد است ساخته شده تا مخالفان و موافقان در مورد جواب های خودشون بحث کنند".

من که همچین چیزی از عنوان تاپیک برداشت نکردم.

چون تاپیک رو متاسفانه کاملا نخوندید ( درست گفتم دیگه ؟ الان نگید حرف گذاشتن تو دهن من ؟؟ )

من دلایلمو تو تاپیک "حفره های داستانی هری پاتر" آورده ام و از ترس این که آقا مهدی بگویند این ها را که قبلا آنجا نوشته ای,اینجا چیزی ننوشتم.

بحث در تاپیک حفره های داستان های هری پاتر تموم شد و بنده و جناب تام به تک تک سوالات شما جواب دادیم اما گویا این شما هستید که جواب ها را مطابق نظر شخصی خود نمی دانید و اصرار بر آن دارید که جواب هایتان ناقص است !!

من هنوز منظورتونو از نویسنده ها نفهمیدم.

اگه منظور من رو نفهمیدی پس چرا این قدر یک کلاغ و چهل کلاغ کردید که اصلان حرف تو دهن من گذاشته ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ایضا همان چیز هایی که خطاب به تولکاس گفتم.

فقط یه چیزی خطاب به شما دوستان:شما که خودتون جمله ای که من نوشتم رو درست نمیخونید و راجع بهش نظر میدید چرا از فکر این که من این تاپیکو نخوندم و نظر شخصیمو دادم ناراحت میشید؟

این سفسطه بازی شما رو درک نمیکنم. شما که خیلی به کلمات دقت میکنی چرا حرف منو درست نخوندی؟ من کی گفتم شما تاپیک رو نخوندی؟ من گفتم چرا نظرات قبلی افراد رو نخوندی! شما باید تاپیک رو کامل بخونی بعد بیای نظر بدی.

همونطور که شما وظیفه نداری به پستهای بقیه جواب بدی، بقیه هم همچین وظیفه ای ندارن. مخصوصا وقتی که قبلا یه بار حرفهاشون رو زده باشن.

از همه میخوام که این حرفهای بی ربط رو تموم کنن و به بحث اصلی تاپیک بپردازن

پ.ن:

طبق قوانین فروم زدن پستهای متوالی ممنوعه. قبلا به چندتا از بچه ها به خاطر این قضیه اخطار دادم و تنها دلیلی که به شما اخطار نمیدم اینه که فکر نکنید بحث شخصیه! اینجا باید از اون دوستانی که قبلا بهشون اخطار دادم عذرخواهی کنم.

همچنین شما یکی دیگه از قوانین این فروم رو نقض کردید. اگه باز هم به این کار ادامه بدید به اخطار بسنده نمیکنم!

از این به بعد بیشتر به قوانین دقت کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

من یه نکته دیگه اضافه کنم و فراخور سخن مهدی،دیگه ادامه نمیدم.

جناب کورونیر عزیز من همین الان به خاطر لحن عصبانی اصلان بهش رای منفی دادم.با اینکه مطلبی که داشت میگفت،درسته به نظر من.ولی هم اصلان میدونه که من باهاش دشمنی ندارم و هم من میدونم که اصلان شخصی عصبانی یا بی اعصاب!!! در همه اوقات نیست.در این پست از کوره در رفته که خب،نظر منفی من رو فقط تو همین پست به دنبال خودش خواهد داشت.

برای شما هم قضیه به همین منواله! تقریبا تو این تاپیک در انتها همه به این نتیجه رسیده بودیم که الهام گیری های رولینگ در این حد نیست که بتوان وی رو یک مقلد در نظر گرفت. و خب همین باعث میشه که افراد با پست شما مخالف باشند.

یک جا گفتی که ما از اینکه نظر شخصیت رو دادی ناراحت میشیم.به هیچ وجه اینگونه نیست.امتیاز منفی به علت ناراحتی از ابراز عقیده شخصی شما نیست.به خاطر مخالفت با عقیده شخصی شماست.در این حد رو که قبول دارید،همونقدر که شما میتونید نظر شخصی خودتون رو مرقوم بفرمایید،بقیه هم میتونن نظر شخصیشون رو در مورد عقیده شما ابراز بدارند؟ امیدوارم منظروم رو درست رسونده باشم .

باز هم ممنونم که در بحث ها شرکت میکنید و البته امیدوارم که زین پس کمی خویشتن دار باشید و همه رو در جبهه مخالف خودتون نبینید.

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

بهله بهله گویا از نگاه کردن به نمرات منفی خود تو پست اخیرم تو این تاپیک و اشخاصی که در اون به من نمره منفی دادند و صد البته از حرف های جناب تولکاس این جوری بر میاد که گویا تو نگارش پست اخیرم عصبانی شدم !

راستش این پست رو نوشتم تا از لحن صحبت کردم و از عصبانی شدن بی جای خودم جدا عذر خواهی کنم نه به خاطر این که الان بگید اصلان می خواد یه کار کنی تا نمره مثبت بگیره اصلا این جوری نیست و اگه دال بر این باشه که شما این جوری تفکر کنید که بنده این پست رو نوشتم تا نمره های منفی جبران کنم پس من به خودم حق می دم تا این گونه عصبانی بشم !

در واقع نمرات منفی رو که گرفتم از اشخاصی بوده که واقعا با صبر و حوصله به سوالات کاربران جواب می دهند و این به منزله ی گوشزدی از این دوستان بود که به بنده می گم باید در بحث ها صبر پیشه کنی و بدون عصبانیت به سوالات جواب بدی اما اما ...

جناب کورونیر همان طور که جناب تولکاس گفتند من در این فروم به غیر از چند تاپیکی ( که اثار اون دعوا بین من و یکی از کاربران دیگه است ) عصبانی نشده ام و اگر هم این طوری باشه مسلما برای عصبانیتم دلیل داشتم و دلیل من برای این عصبانیت در این تاپیک این است که شما یه حرفی رو زدی بدون هیچ دلیلی و بعد ما میایم جواب شما رو بدیم هی می گی من کی این حرف رو زدم یا شما حرف گذاشتید تو دهن من , خوب اگه واقعا قصد شما بحث و گفت و گوی باشه خوب فکر نکنم کسی دلش تو این فروم از بحث و جدل بدش بیاد در واقع از اشخاصی که در بحث هی تفره می رن و بحث رو از محوریت خودش خارج می کنند واقعا متنفرم و ناخواسته از کوره در می روم :دی

در کل شما اگه اسپم هم می دادی و بنده هم مقام کسی که باید با صبر و حوصله جواب ما رو می دادم عصبانی شده و مقصر شناخته شدم و از این بابت از تمامی دوستان پوزش می طلبم

ارادتمند شما

ارباب شیر بزرگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

حرفتون رو قبول دارم ولی نه در مورد داستان ، چون داستان جزء تفریحات هستش و تقلید کردن ازش فقط برای پول در آوردنه ، کلا ضرورتی نداره

ویرایش شده در توسط Peejack

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

حرفتون رو قبول دارم ولی نه در مورد داستان ، چون داستان جزء تفریحات هستش و تقلید کردن ازش فقط برای پول در آوردنه ، کلا ضرورتی نداره

در این مورد که داستان جز تفریحات هست کاملا باهات مخالفم اتفاقا داستان و داستان گویی شالوده تمدن بشری رو شکل داده و در حال حاضر نیز گرچه با قدرت کمتر در حال شکل دادن و اصلاح کردنشه پس نمی شه اون رو از بقیه امور مستثنا دونست.

البته باید بگم تقلید کردن صرف هم از نظر هیچ کس پسندیده نیست و تقلیدی که با اندیشه جدیدی همراه نباشه می شه اسمشو دزدی گذاشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

بحث انحراف پیدا کرد ، تقلید من با تقلیدی که شما میگید فرق میکنه ، متاسفانه منظورم رو نفهمیدید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

تقلید...الهام گرفتن که تقلید نیست.آقا ما تو فیزیک خوندیم که دو فیزیکدان هم عصر از دو کشور متفاوت که اصلا همدیگرو ندیدن<همزمان و بدون ارتباط با یکدیگر یه فرمول درست و واحد رو کشف کردن.آیا به این میشه گفت تقلید؟یقینا نه!من کلمه ی الهام رو ترجیح میدم به شرطی که با تقلید اشتباه گرفته نشه.الهام گرفتن از یه شخص:به نظرم الهام گرفتن از یه فرهنگ هنری تره تا یه شخص.ما که نمیاییم یه کتابو بخونیم به قصد اینکه در یه داستان که میخواهیم بنویسیم ازش الهام بگیریم بلکه الهام گرفتن در وجود و تجربیات ما از گذشته نهفته است.بنابراین بستگی داره که هر کسی چه برداشتی از دو وازه ی الهام و تقلید داره و نظرش هم در همین سطح است. :-?

ویرایش شده در توسط رضائی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

نه؛ کی گفته رولینگ شیّاد و تقلیدکاره؟! من از طرفداران پر و پا قرص سری آثار «هری پاتر» هستم. شاید اصلاً خانم رولینگ، آقای تالکین رو نشناسن و آثارشون رو نخونده باشن. این طوری که میشه شباهات میان داستان‌های مختلف از نویسندگان گوناگون رو سبب تقلید اونا از همدیگه دونست! (اون موقع تمام نویسندگان میشن شیّاد و تقلیدکار!!!) شایدم به قول رضایی عزیز، ایشون الهام یا کمک گرفته باشن.

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahdi . potter

من ، همون طور که از امضام معلومه یک هری پاتریست و عضو فعال سایت دمنتور هستم ؛ من این ادعا رو رد ، نمی کنم ؛ البته من هرگز نمی گم ملکه ی قصه ها (جی . کی . رولینگ )شیاد هستند ، ایشون جای مادر هری پاتریستهای جهان هستند ، اما همونطور که بعضا دوستان اشاره کردند ؛ داستان های مختلفی رو اگر نگاه کنید متوجه ی وجود شباحت هایی میان اونها خواهید شد .

راستی من مهدی تیموری عضو جدید اردا و همیشگی این سایت ، می تونم در کنار دمنتور اینجا نیز در کنار شما ، دوستان عزیز هوادار تالکین فعالیت کنم ... .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
ارسال شده در (ویرایش شده)

من ، همون طور که از امضام معلومه یک هری پاتریست و عضو فعال سایت دمنتور هستم ؛ من این ادعا رو رد ، نمی کنم ؛ البته من هرگز نمی گم ملکه ی قصه ها (جی . کی . رولینگ )شیاد هستند ، ایشون جای مادر هری پاتریستهای جهان هستند ، اما همونطور که بعضا دوستان اشاره کردند ؛ داستان های مختلفی رو اگر نگاه کنید متوجه ی وجود شباحت هایی میان اونها خواهید شد .

راستی من مهدی تیموری عضو جدید اردا و همیشگی این سایت ، می تونم در کنار دمنتور اینجا نیز در کنار شما ، دوستان عزیز هوادار تالکین فعالیت کنم ... .

با سلام و درود !!

به فروم طرفدارن تالکین خوش آمدید !!

به غیر از شما دوستان دیگه ای هم در این فروم فعالیت داشتند برای مثال داش تارایسیلموی خودمون که می گفت ناظر سایت دمنتور و البته خودم ( یه زمانی )

در مورد این تاپیک بعضی از دوستان به این نتیجه رسیدند که نمی تونیم رولینگ رو یکی شیاد بدونیم و صد البته دلایل خودشون رو اعلام کردند !!

و در تاپیک های زیر به بررسی آثار خانم رولینگ پرداخته شد :

نقدی کوتاه بر هری پاتر شش

نقدی بر هری پاتر و قدیسان مرگ

حفره های داستانی هری پاتر

نقدی بر فیلم هری پاتر هفت

رولینگ دوباره می نویسد

در کل امیدوارم در این فروم هم به شما خوش بگذره و هم این که بتونیم تبادل اطلاعات کنیم !!

در ضمن فکر نکنم کسی این جا با هری پاتر مخالف باشه ؟؟

پ.ن :

می گم سه بعدی جون فکر کنم یه هم نام دیگه پیدا کردی ها :دی

ویرایش شده در توسط Aslan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

ببینید چند مورد شباهت بین داستانهای تالکین و جی کی رولینگ :

1- در داستان جی کی رولینگ شخصیت های گاندالف و دامبلدور به هم شباهت زیادی دارن .

2- ریشه کلمه سائورون ، سائوروس یا همون مارمولک هستش و ولدمورت هم مار ماننده .

3- شیر دال ها و عقاب ها شباهت عجیبی به هم دارن .

4- مرگ خوارها و نزگول ها هم شباهت عجیبی دارن .

5- بین نجینی و کرم مورگوت شباهت وجود داره .

و البته شباهت های دیگه ای هم مد نظرم بود اما ایراد من اینه که وقتی میرم هر سایتی پست بزنم ، سریعا هر چی مد نظرم بود میپره !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

ببینید چند مورد شباهت بین داستانهای تالکین و جی کی رولینگ :

2- ریشه کلمه سائورون ، سائوروس یا همون مارمولک هستش و ولدمورت هم مار ماننده .

و البته شباهت های دیگه ای هم مد نظرم بود اما ایراد من اینه که وقتی میرم هر سایتی پست بزنم ، سریعا هر چی مد نظرم بود میپره !

کسی منکر شباهت نیست اما نکاتی هم شما بهشون اشاره کردین باز هم قابل بحث هستن و در نهایت باید دید این مقایسه به چه نتیجه ای منتهی میشه اما برسیم به بررسی جز به جز مسائلی که فرمودین. گندالف و دامبلدور چند تا تفاوت ریشه ای با هم دارن که مهم ترین اونها یکی نبودن نژاد این دو شخصیت هست. خیلی ها به ظاهر این دو شخصیت نگاه میکنن که هر دو قالبی پیر و سالخورده دارند و هر دو نوعی کهن الگوی پیر خردمند رو به ذهن متبادر میکنن اما از دید من تفاوت های بین این دو به شباهت های اونها می چربه! مورد دوم رو اگر من اشتباه میکنم دوستان آگاه تر اصلاح کنن ولی جایی به خاطرم نیست که کلمه ی سائورون به معنی مارمولک بوده باشه.

مورد سوم البته تا حدی صحت داره چون گریفین، طبق توصیف سر عقاب داشت. مورد چهارم رو اگر ممکنه توضیح بدین چون من شخصاً شباهتی نمی بینم :) مورد پنجم رو هم درست متوجه نشدم. منظورتون مقایسه ی بین نگینی و اژدهایان هست؟!

اگر توضیح بدین خوشحال میشم. :)

پ.ن.

بی ارتباط به موضوع، نزگول خودش اسم جمع هست بنابراین عبارت نزگول ها درست نیست. برای اطلاعات بیشتر میتونین به این منبع هم رجوع کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

آهان . بله . یادم نبود نزگول جمعه . البته در این مورد من زیاد اشتباه میکنم .

در مورد نجینی و اژدهایان هم بررسی کردم و دیدم زیادی حرف الکی زدم . کرم مورگوت شباهتی نداره .

در مورد نزگول و مرگ خوار ها هم اشتباهم این بود که باید میگفتم نزگول و دمنتورها . حتی نفس نزگولی هم شباهت به بوسه دیوانه ساز داره .

سائورون هم که گفتم . مثلا نشنیدی میگن "تیرانوساوروس رکس " ساروس یعنی مارمولک . ریشه سائورون هم همین بوده .کما اینکه چشم سائورون هم مثل چشم ولدمورت یه باریکه و شکافه (مردمکش ).

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

با عرض پوزش بسیار من اصلا تشابهات شما رو قبول ندارم !! { ببخشید این قدرصریح گفتم }

گندالف و دامبلدور اصلا شباهت آن چنانی ندارند و تنها شباهت اون ها اینه که اگه بخوایم بحث رو به نقد فیلم بکشونیم می شه گفت گندالف و دامبلدور و حتی اصلان همشون در نقش یک منجی عمل می کنند !

دامبلدور همش حدس می زنه و بیشتر حدس هاش هم به واقعیت می پیونده اما گندالف نه ! و ... که اگه بخواهیم بررسی کنیم یه چیزه فراتر خواهد شد !

در عجیب بودنشون شک نکن !! مخصوصا گریفن یا همون شیردال !!

اما می شه بیشتر در مورد تشابهشون به ما بگید ؟؟

بیشتر توضیح بدید!!

نزگول ها نه نفر بودند که می شه گفت واقعا دلهره در قلب انسان ها و الف ها می آفریدند و از طرفی ارباب نزگول ها به نظرم در حد والدرمورت یا بیشتر بود اما مرگ خواران چی ؟؟ از اون پتی گرو گرفته تا اون بلک !!

البته بلاتریکس و کرواچ یه چیزه دیگه بودند واقعا مرگ خوار بودند !! { البته سوروس هم اگه وفا دار می موند یه چیزه دیگه می شد }

؟؟؟ :دی

کلا بنده زیاد شباهت نمی بینم !! و معذرت بابت این پست صریح !!

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به اصلان : لطفا پست ها رو به دقت بخون ، جناب ماهون در پست قبلی اشاره کرد که به جای واژه دیوانه ساز ها ، به اشتباه از واژه مرگ خوار استفاده کرده ، در صورتی که منظورشون شباهت بین نزگول و ( دیوانه ساز یا دمنتور) هستش . بنابر این گزینه 4 پاسخ شما واقعا شتاب زده و ناپخته است .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

:) نزگول و دیوانه ساز، هوم! گمانم تا حدی حق دارین. شاید شباهت کلیدی نداشته باشن اما انگار به نوعی در ذهن خواننده همون ترس رو ایجاد می کنن. اما در مورد ریشه ی اسم سائورون شرمنده، من باز هم قانع نشدم :) شاید آدم رو یاد خانواده ی خزندگان این چنینی که گفتین بندازه ولی ریشه ی این اسم تا جایی که بنده میدونم برگرفته از منبعی که شما گفتین نیست و به معنی منفور هست. دوستان آگاه تر لطفی بکنن و راهنمایی بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...