رفتن به مطلب
Eomer Horse Lord of Rohan

رولینگ-تالکین؛ تقلید یا ....؟

Recommended Posts

amir18

اخه من که اینا رو از خودم در نیوردم که

من از اون سایته دیدم اومدم اینجا گفتم

اگه باور نمیکنید ادرسشو میدم برید ببینید

http://www.jadoogaran.com

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

امير جان سلام

دوست من اگر شما در ادرس بالا اين مطلب را خوانده ايد بهتر بود آدرس درستش را بدهيد

http://www.jadoogaran.org

اين يك سايت طرفداران هري پاتر است و جنبه تخصصي مانند آردا ندارد.شما اگر اين خبر را در يك سايت خبري معتبر (چون تهمت به رولينگ مسلما صدا دار است مخصوصا از طرف يك ايراني ) به ما لينك بدهيد اونئقت مي شود باور كرد.

با تشكر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

ببین الف عزیز توی همین سایت یه مقاله به نقل از خبر گذاری فارس نوشته بود

خوب منم باور ندارم همچین چیزی رو

فقط گفتم که از دروغهاشون مطلع باشید همین

من اصلآ از هری پاترم زیاد خوشم نمیاد

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

بنده هم چنین جسارتی نکردم امیر عزیز! فقط گفتم منابعی که ذکر کردی معتبر نیستند. حتی اگر معتبر باشند، این صرفا یک ادعاست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

دوست من با سلام

اگر لطف کنید لینک خبر مربوطه را در اینجا بگذارید ممنون میشم چون من اونجا یه عضو قدیمی هستم(با نام ولدرمورت)

پس منتظر لینکت هستم.

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

هالدیر عزیز این موضوع مال یکی دو ماه پیشه

الان خودت میتونی بری تو ارشیو اخبار سایت ببینی

من لینکشو ندارم

با ققنوس جانم موافقم که اینا همش یه ادعاست فقط خواستم به شما گفته باشم

همین

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
هالدیر عزیز این موضوع مال یکی دو ماه پیشه

الان خودت میتونی بری تو ارشیو اخبار سایت ببینی

من لینکشو ندارم

با ققنوس جانم موافقم که اینا همش یه ادعاست فقط خواستم به شما گفته باشم

همین

با تشکر

امیر جان وقتی موافقی، یه جوری صحبت کن که متوجه بشیم! تو طوری صحبت کردی که من فکر کردم خودت اون یارو خرمشهریه هستی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
warmaster

آقارولینگ از من کتابو دزدیده من نوشته هام رو که باهاش یه ذره هم فرق نمی کنه روکامپیوترم دارم. خب حالا چی میگید؟ من همون قدر مدرک می تونم ارائه کنم که اون پسره من کتابو نوشتم بعد ازمن دزدیدند.(شاید هم دلیل حمله ی عراق به خرمشهر همین بوده.) رفیق المانهای این داستان آنگلوساکسونیه نه خرمشهری.حالا برفرض هم که ون پسره خیلی غرب زده بوده واون طوری شده داستانش .من می گم اون ورولینگ شیادن کتاب مال منه.حرفی درای؟OK

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

ققنوس جان با حرفات ادم رو به خنده می اندازی

من فقط این خبرو دادم همین وفکر نمیکنم از کسی بر علیه دیگری دفاع کرده باشم

شاید شما یه جور دیگه برداشت کردید

منم با شما کاملآ موافقم که این فقط یک ادعاست

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
ققنوس جان با حرفات ادم رو به خنده می اندازی

من فقط این خبرو دادم همین وفکر نمیکنم از کسی بر علیه دیگری دفاع کرده باشم

شاید شما یه جور دیگه برداشت کردید

منم با شما کاملآ موافقم که این فقط یک ادعاست

با تشکر

چه خوب که راحت میشه حرفای منو مسخره کرد و بهشون خندید! میدونستی این یه موهبته؟ از آرمانهای منه که وجودم باعث شادی و خنده ی دیگران بشه...جدی میگم! نظرت چیه یه تاپیک بذاریم و من اونجا حرف بزنم تا بری اونجا بخندی...البته توی قهقه در اژدهای سبز میشه اینکارو کرد...

به هر حال...

امروز خیلی توپت پر بود! من یکی رو که بدجور زیر گلوله باران گرفتی! اگه نظرم ناراحتت کرد... بذار به حساب نادانی من.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

اختیار داری ققنوس جان

شاید من بد برداشت کردم ولی از لحن حرف زدنت خیلی بهم بر خورد در هر صورت منو ببخش که بد برداشت کردم

من جواب Haldir of Lorien عزیزو بدم چون بهم گفته بود که لینک اون خبرو اینجا بزارم

من بعد از کلی گشتن خبر و پیدا کردم که یکی از کاربران سایت مربوطه گفته بود

اینم خبر:

شاید یکی از عجیبترین خبرها در زمینه هری پاتر این چیزیه که من 5 شنبه توی روزنامه همشهری خوندم و بنا بر اون یک نویسنده ایرانی خیلی جدی اظهار کرده که کتاب های هری پاتر کاملا از روی نوشته های اون نوشته شده و حتی شخصیت ها و وقایع کتاب هم با کمی تغییر همون نوشته های خودشه.

مطلب درج شده توی روزنامه به این شرح بوده:

-------------------------------------------

ادعاي يك نويسنده ايراني:

موضوع بعدي هري پاتر را به شما مي گويم

همه چيز از مهاجرت يك جوان چشم سبز خرمشهري به شيراز، در دوران آغاز جنگ تحميلي شروع شد. جوانك البته به سان ديگر جنگ زده ها، فرصت نداشت تا دار و ندارش را ورانداز كند و گلچين ها را ببرد. فقط توانست جانش را نجات دهد. در ميان متعلقات به جاي مانده، داستان هاي دست نوشته او بيش از هرچيز جگرش را سوزاند.

چون بعدها كه سري به خانه ويرانش زد، هرچه گشت آنها را نيافت. داستان هايش، به ذائقه ديگري خوش آمده بود.

حسين مالكي قضيه را فراموش كرد. نشست و از آغاز نوشت. نتيجه، داستاني كوتاه بود كه با نام «وسوسه» در سال ۱۳۶۸ در روزنامه اطلاعات به چاپ رسيد. تخيلات و تعمقات او در سوژه جادوگري اكسپرسيونيسم شرقي،در ادامه كتابي با عنوان «تنهايم مگذار» را آفريد و دست كم اندكي از تالمات روحي مالكي -ناشي از سرقت نوشته هاي قديمي اش- كاست. اما ماجرا تازه آغاز شده بود. وقتي براي نخستين بار داستان و فيلم هري پاتر به ايران رسوخ كرد همه چيز به ذهن مالكي رسيد جز اينكه سوژه هري پاتر، اصل نيست. ولي وقتي به نهادها و گزاره ها، مولفه ها، سوژه، پلات و حتي نام هاي گنجانده شده در داستان هري پاتر تعمق كرد، شباهت هايي شوك آور را كشف كرد. موضوع را از اول بازخواني كرد. به خرمشهر بازگشت، آنقدر جست وجو كرد تا نخستين سرنخ را يافت. حالا او مي دانست دست نوشته هايش از چه طريقي به دست كدام واسطه افتاده و او چگونه داستان را از داخل كشور تارانده. شكايت به اداره ارشاد برد، حالا پرونده هايش دارند خاك مي خورند. هيچ كس چنين ادعايي را باور ندارد. آنچه شرحش رفت، واگويه اي بود از ادعاي عجيب و غريب حسين مالكي، داستان نويس و روزنامه نگار مقيم شيراز.

چند روز پيش روزنامه خبر جنوب چاپ شيراز نوشت: يك داستان نويس در شيراز، ايده اصلي ششمين كتاب رولينگ را حدس زد.

اين روزنامه در شماره روز دوشنبه خود -نوزدهم مردادماه جاري - افزود: حسين مالكي گفته است خانم رولينگ براي كتاب ششم خود يعني شاهزاده دورگه، بخش ديگري از ايده هاي فراوان كتاب من- تنهايم مگذار - و ديگر نوشته هايم را مورد عنايت قرار داده است. بر اين اساس، مبناي كتاب بعدي رولينگ به يقين دختري نقابدار است كه خود را به هيبت پسران درآورده و در طول كتاب با هري پاتر رو در رو مي شود.

پيش از اين نيز در بيستم تيرماه مقاله اي در روزنامه سراسري فجر به چاپ رسيد كه از شباهت هاي انكارناشدني ماجراهاي هري پاتر با داستان هاي مالكي پرده بر مي داشت.

بد نيست بدانيد رولينگ در كتاب «هري پاتر و اتاق راز» خود ازنويسنده اي به نام «گيلد روي لاكهارت» نام مي برد كه با دزديدن ايده هاي نويسنده اي ديگر از مشرق زمين، هفت كتاب جادويي نوشته است.

--------------------------------------

این خبر خیلی عجیبه!

شاید شما هم مثل من در اولین وحله فکر کردین این آدم یا یه دروغگو بزرگه و یا اینکه مبتلا به بیماری شیزوفرنیه!

به هر حال بیاین یه بار هم از اون طرف نگاه کنیم

اگه این یارو واقعا راست گفته باشه, که نمیشه احتمالش رو منتفی دونست, و باز هم اگر فرض کنیم بتونه ادعاش رو ثابت کنه - که این یکی محال ابدیه چون یارو بیچاره ایرانیه! - اون وقت ببینین چه اوضاع جالبی میشه!

اگر ادعای طرف در مورد کتاب 6 درست از آب در بیاد بازم یه قدم دیگه به نفع اونه.

حالا فرض کنین این ادعا ثابت شد و همه باورش کردن. اون وقت چه اتفاقهای جالبی که نمی افته!

اول از همه جی.کی مجبوره تمام پول ها رو پس بده و به علاوه چندین ملیون هم خسارت بده و تازه اگر زندانیش نکنن باید بره کنار کوچه زندگی کنه!

به علاوه نویسنده چنین کتابی میشه یه ایرانی!

اون وقت خیلی برای ما خوب میشه.

به علاوه به اینکه کلی برای ما تبلیغ میشه, تمام سایت های بزرگ هری پاتری هم میان زبون فارسی به سایتشون اضافه می کنن و اون وقت دیگه یاور و استاده!

درسته این اتفاق دور از ذهنیه

اما اگه بشه وقایع جالبی در پی داره

مگه نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

warmaster عزیز شما حرفای منو درست برداشت نکردی

برو از دوباره بخون

در ضمن مگه من گفتم که کتابو نوشتم ؟

شما انگار با من دعوا داری و خیلیم حق به جانب حرف میزنی؟

بهتره بری یقه پسر خرمشهریه رو بگیری

و لحن صحبتت رو بهتر کنی

امیر عزیز این شمایی که باید لحن صحبتت رو درست کنی , تا االان ده تا پست ازت پاک کردم که با لحن تند با کاربران حرف زده بودی و یهو عصبانی میشی و طرف رو می کوبونی. در ضمن پستای کوتاه و بیهوده ت هم زیاده و نصف پستات پاک شده. بهتره یه تجدید نظر کنی.

ناظر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
warmaster

ببخشید ناراحت شدی رفیق.

خب باید چطوری بگم ببخشید؟شرمنده که ناراحت شدی.

متاسفم که حرفم روت اثر بدی داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

اقای ناظر مگه اون با من خوب حرف زد؟

شما که همش هقه منو میگیری

چشم من لحن صحبتمو بهتر میکنم

ولی شما هم یه تذکر به کاربرای دیگه بدید

دلیل نمیشه که چون اونا سطحشون بالاتره فقط به من گیر بدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
اقای ناظر مگه اون با من خوب حرف زد؟

شما که همش هقه منو میگیری

چشم من لحن صحبتمو بهتر میکنم

ولی شما هم یه تذکر به کاربرای دیگه بدید

دلیل نمیشه که چون اونا سطحشون بالاتره فقط به من گیر بدید

امیر جان! به قول قدیمیا صلوات بفرست! ما اینجا همه با هم دوستیم. بیا خشونت و بدبینی رو قاطی مسایل اینجا نکنیم.

اگر اشتباهی از کسی سرزده، تو ببخش.

خواهش میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

ادلیل نمیشه که چون اونا سطحشون بالاتره فقط به من گیر بدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
ادلیل نمیشه که چون اونا سطحشون بالاتره فقط به من گیر بدید

دوست من با سلام

دوست عزیز بالا تر بودن سطح کاربری در سایت آردا باعث نمی شود که رهنما ها و رهبانان عزیز نسبت به رهروان گرامی بی توجهی کنند چرا که هدف از ایجاد این سایت بالا بردن سطح اطلاعات علاقمندان تالکین است و یک کاربر در ابتدا همه چیز را نمی داند و به مرور فرا می گیرد.

ولی با عرض پوزش از شما عرض کنم که لحن گفتاری شما اغلب رو به تندی می گذارد که این موضوع با مبحث بحث آزاد منافات دارد.

با تشکر از شما و امید به بهربرداری از مطالب سایت آردا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

warmaster عزیز خواهش میکنم . اشکال نداره

چشم ققنوس جان حتمآ

Haldir of Lorien عزیز خبرو خوندی در مورد هری پاتر؟

نظرت چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
warmaster عزیز خواهش میکنم . اشکال نداره

چشم ققنوس جان حتمآ

Haldir of Lorien عزیز خبرو خوندی در مورد هری پاتر؟

نظرت چیه؟

امير جان باسلام

دوست من از اينكه مدتي در پاسخ دادن من طول كشيد متاسفم به هر حال اين موضوع جالبه و قابل تامل ولي تا كتاب 7 بيرون نيايد نمي توان اظهار نظر قطعي كرد ولي خوب باهال ميشه كه سايت جادوگران دات اورگ تبديل بشه به سايت اصلي هري پاتر در دنيا

از اينكه مطلب را گذاشتي ممنونتم.

با تشكر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

سلام

من بعید میدونم که همچین چیزی درست باشه

به هر حال اگره به فرض محال درست باشه کی حرف اینو باور میکنه؟؟؟؟///

در هر صورت باید صبر کرد .

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

ولی امیر عزیز، من هنوز فکر میکنم دلیل کافی برای اثبات ادعای این شخص وجود نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

ققنوس جانم سلام

کاملا مشخص است که شما از منتقدان سفت و سخت هری پاتر http://qsmile.com/qsimages/16.gif هستید ولی خوب فقط سود مالی و ارزی را که ممکن است از این جهت وارد مملکت شود جنبه مثبت قضیه می تواند باشد و مابقی قضایا به کنار

ولی اینجا این ضرب المثل میاد وسط که:

شتر در خواب بیند پنبه دانه***گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

منم باهاتون موافقم http://qsmile.com/qsimages/254.gif

با تشکر از شما http://qsmile.com/qsimages/72.gif

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

به نظر من اینا همش ادعان

این روزنامه ای ها هم هرچی که تو جهان معروف میشه یه جوری میخوان به ایران ربطش بدن

ولی خودمونیم ها سال 1990 کجا سال 2007 کجا

به نظر من دور از عقله ........

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین تینوویل

اگه صفحه ی قبل رو نگاه کنید و پست من رو بخونید آخر قضیه رو می فهمید:

قاضی ایرانی ادعای این نویسنده رو قبول نکرده و گفته حرفات خیالپردازی های خودته. شباهت داستانهاشون هم خیلی ناچیزه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

قدرت ملکور در انتها چی بود

او قادر به آفریدن هیچ چیز نبود و فقط قادر به تقلید مسخره بود

رولینگ = نمونه ی کوچیک و بی عقل تالکین

در ضمن تالکین یک زبان شناس بوده

19 زبان اختراع کرده

اون ضمیمه ی وحشتناک عالی رو نوشته و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...