رفتن به مطلب
الوه

نظرسنجی 66: دوست داشتید پس از مرگ در کدام یک از آرامگاه های آردا دفن شوید؟

102 رای

1. 1. نظرسنجی 66: دوست داشتید پس از مرگ در کدام یک از آرامگاه های آردا دفن شوید؟

• اتاق مزربول - آرامگاه بالین [موریا]
    • کرین آمروت - آرامگاه آرون آندومیل [لورین]
    • دشت گورپشته - آرامگاه شاهان روهان
    • آرامگاه های مردگان - آرامگاه شاهان گوندور
    • بلندی های گورپشته [آرنور]
    • کوه های گوندولین - مقبره سنگی فین‌گولفین
    • نویرینان - آرامگاه شاهان نومه نور
    • مقبره الندیل - نقطه میانی آرنور و گوندور
    • هائود-اِن-نِنگین - پشتۀ کشتگان الدار و اداین در نبرد اشک های بی شمار [آنفائگلیت]
    • کابد-اِن-آراس - آرامگاه تورین تورامبار و مورون و محل سنگ شوربختان

Recommended Posts

نولوفینوه

ممنون از نیه نور بابت نظرسنجی

و بازم پست اول با من. دی

خوب انتخابم که مشخصه.. تپه های گوندولین.. آنجا که کالبد دلیر ترین و مغرور ترین شاهان الف روزگار کهن تا ب روز بازپسین آرمیده...

انتخاب دومم هائود-اِن-نِنگین هست

و انتخاب سوم دشت گورپشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Heaven

ممنون بابت نظرسنجي:)

١. اتاق مزربول به خودي خود خوب هست، اما اينكه سرانجامش ويران شدن توسط اوركها باشه اصلا رضايت بخش نيست:|

٢.كرين آمروت: خيلي خوبه! در لورين، با زيبايي كه باوجود رو به زوال رفتن هنوز عميق و دلنشينه... و درختان مالورن.. با شكوه و عالي

٣.نظر خاصي ندارم.انتخاب خوبي هست ولي در مقابل يكسري گزينه ها شانس كمي داره

٤و٥. حيف هستن آرامگاه هاي فوق العاده اي كه سرانجام تبديل به مكان هاي منحوسي شدن. قطعا نميتونم انتخاببشون كنم.

٦. چه كسي ميتونه در برابر چنين پيشنهادي مقاومت نشون بده... در اوج شكوه و بزرگي.. اون هم گوندولين، زيباترين تصوري كه ميشه از يك قلمرو بي نقص الفي داشت...

٧. نميشه انكار كرد كه مقبره هاي شاهان نومه نور هم عالي هستن. به خصوص اينكه پايين منل تارما ي شگفت انگيز قرار گرفتن. در جزيره اي خرم و بي نظير... افسوس كه سرانجامي جز غرق شدن نداشتن!

٨.جالبه،اما علاقه اي به مخفي موندن آرامگاهم ندارم!

٩. اصلا... غم نبرد اشك هاي بيشمار در كنار دلير ترين مردمان آردا كه خصم بزرگ نابودشان كرد همه در يك مكان! چطور ميتونم تحمل كنم:(

١٠:غم اين هم بي نهايت زياد و تحمل ناپذيره.. ابدا نميتونم.

انتخاب بين گزينه هاي ٢ و ٦ خيلي سخت بود، ولي باز هم كرين آمروتي كه آميخته اي از غم و زيبايي هست انتخاب اولم هست.. به خصوص اينكه به نظرم قرار داشتن يك آرامگاه بين درختان سبز درهم تنيده بسيار زيباست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

خدا به همه عمر با برکت بده.مرگ چیه؟ :D

"اتاق مزربول" دفن شدن در تاریکی و گمنامی.عجب جمله ای گفتم :|

"کرین آمروت" مرگ در سرزمین زیبای لورین از زندگی در دنیای سرد انسان ها بهتره :(

"دشت گورپشته" دفن شدن در جوار اربابان اسب ها و کاخ ادوراس! واقعا با شکوهه.

"بلندی های گورپشته" دفن شدن در وحشتناک ترین مقبره ی آردا... :o معلومه که نه.

"کوه های گوندولین"فین گولفین کجا وما کجا.اگه روح این الف بزرگوار راضی باشه چرا که نه؟

"نویریان"خوبه ولی ترجریج میدم اطرافم زیاد شلوغ نباشه

"مقبره الندیل"دفن شدن در کنار الندیل هم واقعا احساس برانگیزه !

انتخاب من:همه ی موارد رو دوست دارم اما دشت گورپشته رو انتخاب می کنم. «من در یک روز ابری توسط روهیریم ها به خاک پسرده خواهم شد :( )

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فینارفین

قطعا در کوه‌های گوندولین کنار برادر بزرگترم فین‌گولفین :دی

قطعا همه یه جوری  دوست دارن در کنار خانواده فینوه به خاک سپرده شن. 

گزینه یک هم  با اغماض در جای آخر قرار گرفته میشه. دوست ندارم با بزرگان اورک و بالروگ ها محشور شم :)

ویرایش شده در توسط فینارفین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
White Gandolf

من که عاشق داستانای نزگولم دلم میخواد توی اون غاره دفن بشم. البته از حفاری قبر پادشاهان بیشتر خوشم میاد تا دفن شدن کنارشون دوست دارم ببینم مومیایی خامول چه شکلیه . بعد ازش بپرسم چرا به شرارت رسیدی مگه نمیدونستی همه ی ما یه روز میمیریم.....؟؟؟؟  B-)  B-)

ویرایش شده در توسط White Gandolf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

اولا که من کلا ترجیح میدم نمیرم : دی

دوما اگه مردم(بالاخره ما همه مون فانی هستیم شانسم نداریم مث سموایز کبیر و فرودو بریم اونور آب :دی تازه اگرم بریم معلوم نیس زودتر میمیریم یا دیرتر یا جاودانه می شیم) دوست دارم برم توی شماره یک دفن بشم البته اگه این دورفا اذیت نکنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زاپا

من دوست دارم کنار تورین دفن شم چون اونجا خیالم راحته که آرامگاهم تا ابد محفوظ میمونه، حتی اگه جنگ دیگه ای صورت بگیره و والار دوباره خشمگین بشن و نصف آردا رو زیر آب ببرن، هرچی باشه اون منطقه امتحان خودش رو خوب پس داده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

از Nienor Niniel عزیز تشکر میکنم بابت طرح این نظرسنجی. واقعا دوستش داشتم...

انتخاب من  بدون فوت وقت هائود-اِن-ننگین  هست. 

پشته ی کشتگان الدار و اداین... و نام دیگه اش هائود-اِن- نیرنایت  یا تپه ی اشک ها...

آرامگاه صدها و بلکه هزاران شهید از نبردی عظیم و پر غم و با شکوه ...جایی که موجودات مورگوت جرات نزدیک شدن بهش رو نداشتند. جایی سبز میان سینه ی سوخته ی آنفائگلیت! جایی که هنوز هم ازش صدای شمشیرها و نفس های تب دار شجاعت ترین ها میاد. جایی که ریان، درمونده از تمام زندگی بهش پناه میاره و چه ناتوان ، آروم میگیره:(

دفن شدن در چنین مکانی  پر از سعادته.  و گویی که  پشته، کوهی از افتخار و  عشق ـه...

انتخاب دوم من کرین آمروت هست.

تپه ای  به معنی عشق و فداکاری. تپه ای که اگر عشق و فداکاری نبود هرگز اسمی ازش نمی موند! پیوندی بر فرازش شکل گرفت  که : با تو وفادار می مانم دونادان... شبیه به اولین نشانه های پاییز.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

چه افتخاری بالاتراز  آرمیدن  در آغوش سرد برادرانم در میان از دست رفتگان اشک های بی شمار؟

بدون پرچم

بدون مزار

بدون نشانی از افتخار

پیکر های رها شده درآغوش سرد خاک

با زلف هایی آشفته در باد

چشمانی مهربان رو به آسمان

و زمین

شرمنده و سرخ  از پهنه نیلگون

زمین

این زخم خورده تیغ خصم

امانت دار آرزوهای برباد رفته  نونهالان ارو

این بزرگ خوتایان

یاداوران دوران  طلایی

تندیس هایی که هر کدام عزیز مادری

هرکدام چشم و چراغ زندگی ای بودند

و در جوانی قامت سرو به خاک سپردند و اینک  تنها همدم آنها نغمه های باد

حال دیگر همه چیز تمام شده

زشت و زیبا

بد یا خوب

اینک همه

آرام و محزون خفته اند

ممنون از نیه نور بابت این نظر سنجی

10 گزینه خوبن ولی گزینه 9 اینقدر خاصه که نمیتونم گزینه ی دیگه ای رو انتخاب یا در موردش صحبت کنم

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oropher

اگر از من سوال کنن دوست داری بعد از مرگ جسدت کجا باشه، خواهم گفت"یه جایی زیر آسمون"...

واسه همین من هائود ان ننگین رو انتخاب میکنم...جایی که در اون خون الدار و برادران اداینشون در جنگی تمام عیار با هم یکی شد و بر زمین ریخت...نبردی که جز اشکهای بیشمار،نام دیگری برازنده اش نبود...!

در نبرد آخرین اتحاد،در دشت های داگورلد هم همین اتفاق افتاد...

چه زیباست که آرامگاه یک نفر در کنار دوستان و برادرانی باشه که  در جنگ،در تمام سختی هاش و فرازو نشیب هاش دوشادوش هم بودن و  بعد از مرگ هم کنار هم باشن..."دوشادوش هم"

این واسه من زیباترین آرامگاست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بارد

سلام بر همگی، خیلی دوست داشتم بعد از مرگم منو تو آرامگاه نزگول ها تو رودائور دفن کنند، وقتی به اون آرامگاه و فضاش فکر میکنم احساس خاصی بهم دست میده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

کجا از پشته مردگان نبرد اشکهای بیشمار بهتر ؟؟؟!!!

جایی که کلا نماد مقاومت و ایستادگی، شجاعت محض و فداکاری خالصانه هست. جایی که هور دلیر خفته و هزاران جنگاور پاک سرشت دیگه. مدفون بودن اونجا نشان از بیباکی و شجاعت داره یک گور بی نام و نشان اونجا والاتر از هزاران مقبره با شکوه و جلال هست. چون به نوعی اون محل نماد تمام خوبی ها و اهداف نیک هست.

انتخاب بعدیم کابد اِن آراس هست نه به خاطر تورین بلکه صرفا به خاطر اینکه منو به یاد رشادت ها و دلاوری های یکی از بزرگمردان فراموش نشدنی دوران اول هورین میندازه .

البته من تمام مقبره های شاهان رو دوست دارم اما خودم رو در حد اینکه در کنار شاهان انسان چه روهان چه گوندور و چه نومه نوری و یا شاه شاهان دوران اول بزرگترین الف آردا نجیب ترین و بیباک ترین شاهان فین گولفین فقید نمیدونم.

بیشتر دوست دارم کنار همرزمانم باشم تا یه جا تنها و خلوت و به نیکی از هممون یاد بشه .

ویرایش شده در توسط توروندور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...