رفتن به مطلب
تور

سوالات فیلم هابیت

Recommended Posts

Einar Dunadan

درود

آقا تو پنج سپاه یه کرم هایی از زمین در اومدن اونا همون کرم های مورگوت بودند؟

ویرایش شده در توسط King LeBron James

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

درود

آقا تو پنج سپاه یه کرم هایی از زمین در اومدن اونا همون کرم های مورگوت بودند؟

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1432&view=findpost&p=63868

با تشکر از بین عزیز به خاطر پیگیریاش تو اینجور مسائل @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تراندویل 2001

سلام. تو هابيت نبرد پنج سپاه وقتي بانو گالادريل سايرون رو فراري ميده سارومان ميگه سايرون رو به من بسپريد منظورش چيه?????

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

سلام به شما.

منظور خاصی پشتش نبود. جکسون خواست به نحوی فاسد شدن و خیانت تدریجی سارومان به شورای سفید رو نشون بده. چون سارومان از همون اول هم نسبت به تاریخچه حلقه و فن حلقه سازی سائورون کندوکاو کرده بود و همین امر باعث شده بود تا وسوسه ی به دست آوردن حلقه و کسب قدرت درش رخنه پیدا بکنه. اون سکانس از فیلم هم میخواست این رو برسونه که سارومان گرایش پیدا کرده به طرف سائورون و در ظاهرسازی سعی میکنه اینجور وانمود کنه که میخواد با سائورون بجنگه تا کسی به خیانتش پی نبره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تراندویل 2001

با سلام

ببخشید توي کتاب هابيت هم به گوزن تراندويل هم اشاره شده????

اگه ممکنه پاسخ بدين.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mohadeseh

با سلام

ببخشید توي کتاب هابيت هم به گوزن تراندويل هم اشاره شده????

اگه ممکنه پاسخ بدين.

تا اونجایی که من یادمه نه......کتاب درست یادم نیس.......

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

تو بدو ورود گروه به سیاه بیشه تو کتاب صحبت از چند تا آهو و یه گوزن میشه ولی اشاره ای نمیشه که این گوزن مال شاه جنگل هست.

کتاب رو بخونید. :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

البته اله ماکیل جان در funa (حیات وحش) سرزمین میانه آهو نداریم ,فقط به گوزن اشاره شده بود.آهو با گوزن زمین تا آسمون تفاوت داره.آهو جزو رده گاوسانان وغزال ها هست که تاکنون من اشاره ای بهشون توی کتاب های سرزمین میانه ندیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mohadeseh

البته اله ماکیل جان در funa (حیات وحش) سرزمین میانه آهو نداریم ,فقط به گوزن اشاره شده بود.آهو با گوزن زمین تا آسمون تفاوت داره.آهو جزو رده گاوسانان وغزال ها هست که تاکنون من اشاره ای بهشون توی کتاب های سرزمین میانه ندیدم.

اتفاقا چن روز پیش من و داداشم سر این دعوا شدیم که آهو همون گوزنه....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

آخ آخ .از شما بعیده محدثه خانم شما که کلی زیست خوندی و دانشجوی پزشکی مملکتی باید به رده بندی جانوران کاملا آشنا باشی.!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

تو کتاب ولی اشاره شده بود که یه گوزن و چتد تا آهوی سپید توی تااما تو کناب گفته شده یهگوزن و چند تا آهوی سپید به گروه نزدیک شدن و ناگهان توی تاریکی ناپدید شدن.

ضمنآ تا حالا شنیدین بگن گوزن ماده؟ اصولا به جنس ماده میگن آهو و به جنس نر میگن گوزن.

ویرایش شده در توسط اله ماکیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

تو کتاب ولی اشاره شده بود که یه گوزن و چتد تا آهوی سپید توی تااما تو کناب گفته شده یهگوزن و چند تا آهوی سپید به گروه نزدیک شدن و ناگهان توی تاریکی ناپدید شدن.

ضمنآ تا حالا شنیدین بگن گوزن ماده؟ اصولا به جنس ماده میگن آهو و به جنس نر میگن گوزن.

اینی که گفتین جزو ادبیات عامیانه هست.مگر نه خیلی تفاوت دارند.

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lonely Ring

دوستان یه سوال .... چرا آزوگ هتاک اون شکلی بود ؟ مگه اون هم اورک نبود ؟ بعد چرا بقیه اورک ها اون چهره ای که در ارباب حلقه ها داشتن رو نداشتن ؟ برای خود من یه جورایی تو ذوق زن بود وقتی قسمت اول رو دیدم چون حس کردم خیلی چهره هاشون مصنوعی بود ، حالا کلا چرا چهره اورک ها در اون زمان با زمان فرودو فرق داشت ؟

این قسمت از سوالم اسپویل داره درباره پایان قسمت سوم اگر کسی ندیده یا کتاب رو نخونده اینجا رو نخونه ....

وقتی تورین میمیره چه کسی پادشاه زیر کوه و اره بور میشه ؟

ویرایش شده در توسط Lonely Ring

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

با مراجعه به فرهنگ نامه پاسخ این سوالات به دست میومد ولی خب به هرحال.

در مورد سوال اولت بگم که لقب آزوگ،رنگ پریده بوده اصطلاحا به pale orc مشهور بوده و تفاوتش با اورک های دیگه هم به این دلیله

در مورد تفاوت اورک های لوتر و هابیت هم دلیل اصلیش تفاوت محل زندگیشون هست که مثلا اورک های گونداباد با اورک های ایزنگارد یا موریا فرق داشتن همونطور که هارادریم و روهیریم با وجود انسان بودن با هم تفاوت ظاهری داشتن.در مورد چهره مصنوعی هم که گفتید دلیلش اینه تو لوتر اورک ها بیشتر با گریم کار شده بودند و تو هابیت بیشتر با فناوری cgi

راجع به قسمت اسپویل هم که داین دوم پاآهنی پسر عموی ثورین جانشین اون میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

یه سوال دیگه، تو فیلم هابیت اخر قسمت اول عقاب ها اونا رو روی یه صخره ای میزارن،بعد میرن. چرا یکم جلونر نذاشتنشون اخه ؟اینطوری زود تر می رسیدن که...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

یه سوال دیگه، تو فیلم هابیت اخر قسمت اول عقاب ها اونا رو روی یه صخره ای میزارن،بعد میرن. چرا یکم جلونر نذاشتنشون اخه ؟اینطوری زود تر می رسیدن که...

با عرض اجازت

در کتاب آمده که گندالف پس از گفت وگو با عقاب ها با آن ها تا این مکان توافق می کند و البته آن ها می بایست طبق نقشه گندالف به خانه ی بئورن می رسیدند و عقاب ها هم تا نزدیک ترین مکان به خانه بئورن آن ها را ساندند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

یه نکته توی فیلم هابیت:سفرغیرمنتظره، اونجا که گابلن ها گروه رو دست گیر میکنن، یه ارک میاد یکی از شمشیرها که برای گروه هست رو از غلافش میاره بیرون و وقتی نگاش میخوره به تیغه، یه صدایی مثل سوختن میاد، مثل سرخ کردن یه چیزی توی ماهی تابه،(البته چیزی نمیسوزه نگران اورکه نشید @};-) بعد اورکه چشماش رو بهم میزنه انگار که مثلا نوری تو چشماش بیافته و اذیتش کنه. من میگم این یه ربطی داره به یه مورد تو فرهنگ ما که میگه جن و اینا به چاقو و اینجور چیزا که دست ساز انسان باشه دست نمیزنن. البته بداشون ها. درسته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Witch King

یه نکته توی فیلم هابیت:سفرغیرمنتظره، اونجا که گابلن ها گروه رو دست گیر میکنن، یه ارک میاد یکی از شمشیرها که برای گروه هست رو از غلافش میاره بیرون و وقتی نگاش میخوره به تیغه، یه صدایی مثل سوختن میاد، مثل سرخ کردن یه چیزی توی ماهی تابه،(البته چیزی نمیسوزه نگران اورکه نشید @};-) بعد اورکه چشماش رو بهم میزنه انگار که مثلا نوری تو چشماش بیافته و اذیتش کنه. من میگم این یه ربطی داره به یه مورد تو فرهنگ ما که میگه جن و اینا به چاقو و اینجور چیزا که دست ساز انسان باشه دست نمیزنن. البته بداشون ها. درسته؟

اونکه جن و گابلین و اورک یه دسته هستند،بحث سرش زیاده عده ای معتقدند که این سه تا نوع،از یک گروه نیستند و بعضیا هم میگن نه،همشون یکین.به نظر خود من این سه گروه متفاوت هستند ولی هر چیزی که اونارو از ما دور میکنه در بینشون مشترک هست(یعنی دشمن وترس مشترکی دارند)

ویرایش شده در توسط *Witch King

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بارد

یه سوال من هم فیلم هابیت3 رو دیدم هم دوتا تریلرشو بعضی از صحنه ها مثل دورف های قوچ سوار یا خیلی از صحنه های دیگه که تو تریلر بود تو فیلم نبود میخواستم بدونم این قسمتا تو اکستندد هست یا کلا حذفش کردن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

یه سوال من هم فیلم هابیت3 رو دیدم هم دوتا تریلرشو بعضی از صحنه ها مثل دورف های قوچ سوار یا خیلی از صحنه های دیگه که تو تریلر بود تو فیلم نبود میخواستم بدونم این قسمتا تو اکستندد هست یا کلا حذفش کردن؟

مطمئناً در نسخه‌ی اکستندد صحنه‌های بسیاری اضافه خواهد شد ولی این که دقیقاً همون صحنه‌های تریلر باشه یا نه مشخص نیست. چون بعضی از صحنه‌ها فقط برای تریلر فیلمبرداری میشن و در هیچ نسخه‌ای از فیلم نمیان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

یه نکته توی فیلم هابیت:سفرغیرمنتظره، اونجا که گابلن ها گروه رو دست گیر میکنن، یه ارک میاد یکی از شمشیرها که برای گروه هست رو از غلافش میاره بیرون و وقتی نگاش میخوره به تیغه، یه صدایی مثل سوختن میاد، مثل سرخ کردن یه چیزی توی ماهی تابه،(البته چیزی نمیسوزه نگران اورکه نشید :D) بعد اورکه چشماش رو بهم میزنه انگار که مثلا نوری تو چشماش بیافته و اذیتش کنه. من میگم این یه ربطی داره به یه مورد تو فرهنگ ما که میگه جن و اینا به چاقو و اینجور چیزا که دست ساز انسان باشه دست نمیزنن. البته بداشون ها. درسته؟

ببینید اون شمشیر یه شمشیر خاص بود که باهاش به قول خودشون تو فیلم سر هزاران گابلین بریده شده پس واضحه که گابلین ها ازش بترسن!وگرنه اگه با دیدن هر چیز فلزی میترسیدن که نیازی به جنگ نبود! قبل از جنگ با دیدن خیل عظیم شمشیر و نیزه همه شون در میرفتن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

ببینید اون شمشیر یه شمشیر خاص بود که باهاش به قول خودشون تو فیلم سر هزاران گابلین بریده شده پس واضحه که گابلین ها ازش بترسن!وگرنه اگه با دیدن هر چیز فلزی میترسیدن که نیازی به جنگ نبود! قبل از جنگ با دیدن خیل عظیم شمشیر و نیزه همه شون در میرفتن!

خب اول اینکه میگید در جنگ یه نیزه و شمشیر نشونشون بدیم فرار میکنن، باید بگم که اون وضعیتِ جنگه و همه تشنه کشتن هستن و کینه دارن و این حرف ها سرشون نمیشه. دوم اینکه اگه اینطوری بود، باید فقط اون رو به زمین میانداخت نه اینکه چشم هاش رو بزنه، مثل اینکه به خورشید نگاه میکنه چشم هاش به سختی باز و بسته میشه و، یه صدای سوختن هم میاد. و سوم اینکه اون تیغه الف ها بود. با بقیه فرق داشت. پس شاید کنار ترس از اون شمشیر، اون چیزی هم که من گفتم درست باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خب اول اینکه میگید در جنگ یه نیزه و شمشیر نشونشون بدیم فرار میکنن، باید بگم که اون وضعیتِ جنگه و همه تشنه کشتن هستن و کینه دارن و این حرف ها سرشون نمیشه. دوم اینکه اگه اینطوری بود، باید فقط اون رو به زمین میانداخت نه اینکه چشم هاش رو بزنه، مثل اینکه به خورشید نگاه میکنه چشم هاش به سختی باز و بسته میشه و، یه صدای سوختن هم میاد. و سوم اینکه اون تیغه الف ها بود. با بقیه فرق داشت. پس شاید کنار ترس از اون شمشیر، اون چیزی هم که من گفتم درست باشه

والا اون جلز و ولز میتونه تحریف پیتر باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

البته نمیشه گفت تحریف! خوب فیلم فانتزی هستش و برای اینکه خیلی خوش آب و رنگ تر به نظر برسه باید دست به هر تکنیکی زد. اینکه جلز و ولز میشه شاید جکسون می خواسته این شمیشیر رو در حد شمیشر آندرویل بالا بیاره. یعنی این شمشیر واقعا خاصه و جنگ های زیادی دیده و یه جورایی خیلی قدرتمند و باستانیه

حالا من یه سوال دیگه داشتم، ممکنه تکراری باشه، ولی موندم چرا قبلا این سوال به ذهنم نرسید! :D

در هابیت 1 جایی که الروند در ریوندل نوشته های ماه رو از روی نقشه تورین می خونه،‌ اون صخره و سکویی که نقشه رو اونجا میزاره آیا قدرت خاصی داره؟ چه گذشته ای داشته؟ چون به نظر میاد مدت ها پیش خراب شده. فکر کنم تو این کتاب این طوری روایت نشده بود و فقط نقشه رو دست الروند می دهند.

یه سوال دیگه،‌ البته ممکنه ربط چندانی به هابیت نداشته باشه، آیا در کتاب سیلماریلیون و یا منبع دیگه ای گفته شده که چه اتفاقاتی برای شمیشیر های گلامدرینگ و ارک ریست افتاده که سر از غار ترول ها در آوردند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mvp2361372

درمورد نقشه

اون صخره وژگی خاصی نداشته زمان ومان با هم شرایط خاص رررررو ایجاد کرده بودند

الروند وقتی نقشه رو دستش می گیره میگه: برابر نور مهتاب به همون شکل وفصل که روزی که نوشته شده خونده میشه

یعنی تنها در زمان ومکانی که اون نوشته ها نوشته شدند خونده میشن پس احتمالا اون نوشته دقیقا روی همون به قول شما صخره نوشته شده

اون خراب که نشده برش خورده یه صفحه کاملا صاف

این هم از جادو هائی که دورف ها با استفاده از ماه برای مخفی کردن دروازه های مخفی قلمرو شونه

اما در مورد شمشیر ها چیزی نمی دونم چون سیماریلیون برای من بیش از حد گیج کنند است

ویرایش شده در توسط mvp2361372

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...