رفتن به مطلب
تور

سوالات فیلم هابیت

Recommended Posts

The secret wizard

راجع به برهوت اسماگ هم میشه سولاتی بپرسیم؟

خب این فیلم از هر جنبه ای که بخوایم بهش نگاه بکنیم عالیه و صحنه هایی داره که در ارباب حلقه ها کمتر دیده میشه.ولی یه سوال:اون سنگ جادویی و زیبا که در ابتدای فیلم توسط یک دورف پیدا میشه،چه سنگی بود؟آیا نیروی خاصی درونش بود و آیا این سنگ بود که باعث حمله ور شدن اسماگ به اره بور شد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

خب این فیلم از هر جنبه ای که بخوایم بهش نگاه بکنیم عالیه و صحنه هایی داره که در ارباب حلقه ها کمتر دیده میشه.ولی یه سوال:اون سنگ جادویی و زیبا که در ابتدای فیلم توسط یک دورف پیدا میشه،چه سنگی بود؟آیا نیروی خاصی درونش بود و آیا این سنگ بود که باعث حمله ور شدن اسماگ به اره بور شد؟

نام اون سنگ زیبا گوهر ارکن بود ولی هم تو فیلم وهم تو کتاب اگه اشتباه نکنم گفته که اسماگ به خاطر طلا به اره بور حمله ور شده تورینم چون اون سنگ سنگ پادشاه بود خیلی دنبال اون میگشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بله دیگه این تاپیک هر سه قسمت رو در بر داره منتها هنوز قسمت دومی در کار نیست که شما بخوای سوالشو بپرسی (مگر تریلر!) :?

و در ضمن یک نکته مهم رو هم به پست اول اضافه کردم. چون دوستانی که میان به این تاپیک ممکنه کتاب رو نخونده باشن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

در مورد گوهر آرکن:

و ایلوواتار دانشنامه آردا را آفرید.(ببخشید الوه جان :دی)

https://arda.ir/heart-of-the-mountain/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

ببخشید دوستان :))

عه سریای بعدی هابیت کی میاد ؟ کسی می دونه ؟ ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

ببخشید دوستان :))

عه سریای بعدی هابیت کی میاد ؟ کسی می دونه ؟ ممنون

هابیت: برهوت اسماگ = ۱۲ دسامبر امسال یعنی ۲۱ آذر (البته اکران جهانیش چند روز بعد از این تاریخ هست و ۱۲ دسامبر فقط در نیوزلند اکران میشه)

هابیت: آن جا و بازگشت دوباره = ۱۷ دسامبر سال بعد یعنی ۲۶ آذر (و این تاریخ هم فقط برای اکران آمریکاییشه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

در فیلم اومده(قسمت میهمانی بیلبو) که دوالین از تورین میپرسه: داین با ماست؟

سوالی که دارم اینه که گاندالف فقط با تورین در اینباره (کلید و نقشه)حرف زده بود و تورین هم فقط به این 13 نفر در مورد سفرش گفته بود،پس آیا تورین از دورف ها برای رفتن به تنها کوه در خواست کمک کرده بود؟آیا کسان دیگه از دورف ها یا نژادهای دیگه از سفر تورین خبر داشتند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

بله!این سوال منم هست.

چون توی یه قسمت دیگه(قسمت بعد از میهمانی بیلبو) که تورین و بالین دارند با هم صحبت می کنند;تورین میگه:"من موی هر کدوم از این دورف هارو با کل ارتش آیرُن هیلز عوض نمی کنم!چون وقتی ازشون کمک خواستم,کمکم کردند.وفاداری شرافت و یه قلب بزرگ.......".خب با این حرف یعنی احتمالا تورین تو فیلم به بقیه ی دورف هاهم گفته و شایدم کمک خواسته!

ولی حالا کاربران دیگه اگه اطلاعات بیشتری دارند مارو هم بی جواب نذارند! :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

در مورد فیلم، من هم همون فیلمی رو دیدم که شما دیدن. پس چیز بیشتری نمیدونم، احتمالا جواب این سوال رو باید توی قسمت های بعدی پیدا کنین.

من احتمال میدم که تورین از همون مردم اره بور ( که اون موقع در کوه های آبی زندگی میکردن) در خواست کمک کرده بود، و فقط دوازده دورف باهاش همراه شده بودن. البته تا جایی که یادم میاد همه ی دورف هایی که با تورین بودن، رابطه ی خویشاوندی دور یا نزدیکی باهاش داشتن

البته تورین یه جا توی فیلم میگه : " ... و پیام هایی از هر هفت پادشاهی ... " که احتمالا اشاره به هفت خاندان دورف ها داره. تا جایی که من میدونم، بعضی از این خاندان ها یه مقدار با هم مشکل داشتن و حتی بعضی جاها اشاره شده که بعضی دورف ها با نیرو های تاریکی متحد شدن. از بین این هفت خاندان، فقط خاندان دورین ( یا همون ریش دراز ها) بودن که همیشه با نیروی تاریکی مخالف بودن و تورین هم وارث تاج و تخت این خاندان بوده. به خاطر همین بعیده که تورین بیاد و از بقیه خاندان دورف ها تقاضای کمک بکنه. شاید این حرف تورین فقط یه دیالوگ بوده توی فیلم که همچین اساسی نداشته، ولی نباید فراموش کنیم که پیتر جکسون چیزای زیادی رو وارد داستان هابیت کرده که ما هنوز چیزی ازشون نمیدونیم، پس احتمالا توی قسمت دوم یا سوم، به این جواب می رسیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

King of Elves

ممنون بسی دقیق گفتی :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

اون قسمتی که گاندلف شمشیر مورگول رو به شورا نشون میده الروند میگه مردان شمال جادوپیشه رو به همراه شمشیر در مقبره ای با طلسم های قوی دفن کردند و کسی نمیتونسته اون رو بشکنه.آیا این حرفا فقط تو فیلمه یا واقعا مردان شمال همچین کاری کردند؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

اون قسمتی که گاندلف شمشیر مورگول رو به شورا نشون میده الروند میگه مردان شمال جادوپیشه رو به همراه شمشیر در مقبره ای با طلسم های قوی دفن کردند و کسی نمیتونسته اون رو بشکنه.آیا این حرفا فقط تو فیلمه یا واقعا مردان شمال همچین کاری کردند؟؟

این قسمت جزء تغییراتی هستش که تو داستان داده شده!

همه می دونیم که پادشاه جادو پیشه آنگمار رو نمی شد مثل یک نفر عادی کشت.( فکر کنم پیشگویی معروف گلروفیندل مبنی بر اینکه هیچ مردی نمی تونه ویچ کینک رو بکشه رو شنیده باشید) در واقع ویچ کینک پس از شکست مقابل سپاه متحد الف ها و انسان ها فرار کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

بله!این سوال منم هست.

چون توی یه قسمت دیگه(قسمت بعد از میهمانی بیلبو) که تورین و بالین دارند با هم صحبت می کنند;تورین میگه:"من موی هر کدوم از این دورف هارو با کل ارتش آیرُن هیلز عوض نمی کنم!چون وقتی ازشون کمک خواستم,کمکم کردند.وفاداری شرافت و یه قلب بزرگ.......".خب با این حرف یعنی احتمالا تورین تو فیلم به بقیه ی دورف هاهم گفته و شایدم کمک خواسته!

ولی حالا کاربران دیگه اگه اطلاعات بیشتری دارند مارو هم بی جواب نذارند! :))

من فکر میکنم تورین قبل از سفر و قبل از اینکه به خانه بیلبو برسه سر راهش به کینگ داین پادشاه ارتش آیرن هیلز سر میزنه و بهش در مورد سفرش به تنها کوه اطلاع میده و ازش درخواست کمک میکنه ولی داین درخاستشو رد میکنه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

دوستان این یکی از نگهبانان شهر دریاچه هستش که اسماگ حمله کرده و داره به اسماگ تیر پرتاب میکنه درست حدس زدم؟؟

post-1897-0-50512000-1380643136_thumb.pn

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه به نظرم یه فلش بک به دیل هست. اون کوه ها خیلی به شهر نزدیکه اما شهر دریاچه در وسط دریاچه بود و با کوه فاصله داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

نه به نظرم یه فلش بک به دیل هست. اون کوه ها خیلی به شهر نزدیکه اما شهر دریاچه در وسط دریاچه بود و با کوه فاصله داشت.

درسته . شاید چون توی قسمت اول نتوانسته بودن درست حمله اسماگ به دیل را نشان بدن به خاطر لو رفتن چهره اسماگ تو قسمت دوم با یک فلش بک میخوان کاملتر نشان بدن حمله را!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

به نظر من هم فلش بکه. علاوه بر چیزایی که آقا مهدی و استرایدر جان گفتند , دلیل دیگش هم اینه که حمله ی اسماگ به ازگاروت توی شب بود نه روز.

هرچند تئی تاپیک دیگه ای هم این بحث شده بود , به نظر من اون ارتش اورک ها بود نه دورف ها{به خاطر سبک زره و پرچم ها.تازه اون صحنه داره در مورد بازگشت تاریکی صحبت میشه}

این جاش برام عجیبه:به نظرم اومد لگولاس{فکر کنم تائوریل هم همین طور} تو کوچه پس کوچه های ازگاروت با اورک ها درگیر شده!!!!سبک خونه ها شبیه خونه های چوبی ازگاروت بودش!نه؟نظر شما هم همینه؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

به نظر من هم فلش بکه. علاوه بر چیزایی که آقا مهدی و استرایدر جان گفتند , دلیل دیگش هم اینه که حمله ی اسماگ به ازگاروت توی شب بود نه روز.

هرچند تئی تاپیک دیگه ای هم این بحث شده بود , به نظر من اون ارتش اورک ها بود نه دورف ها{به خاطر سبک زره و پرچم ها.تازه اون صحنه داره در مورد بازگشت تاریکی صحبت میشه}

این جاش برام عجیبه:به نظرم اومد لگولاس{فکر کنم تائوریل هم همین طور} تو کوچه پس کوچه های ازگاروت با اورک ها درگیر شده!!!!سبک خونه ها شبیه خونه های چوبی ازگاروت بودش!نه؟نظر شما هم همینه؟؟؟؟

دقیقا باهاتون موافقم سبک خانه ها شبیه شهر دریاچه بود!! امکان داره وقتی اسماگ به شهر دریاچه حمله میکنه سپاه ارک ها هم همزمان زمینی به شهر دریاچه حمله کنن چون صحنه مربوط به نشان دادن ارتش ارک ها شب بودش ! البته این احتمال خیلی ضعیف هستش!

شاید هم ارتش ارک ها فلش بک باشه مربوط به چگونگی ویران شدن دالگولدور!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

دقیقا باهاتون موافقم سبک خانه ها شبیه شهر دریاچه بود!! امکان داره وقتی اسماگ به شهر دریاچه حمله میکنه سپاه ارک ها هم همزمان زمینی به شهر دریاچه حمله کنن چون صحنه مربوط به نشان دادن ارتش ارک ها شب بودش ! البته این احتمال خیلی ضعیف هستش!

شاید هم ارتش ارک ها فلش بک باشه مربوط به چگونگی ویران شدن دالگولدور!

فلش بک؟!

شاید منظورتون فلش فوروارد باشه، چون دول گولدور بعد از پایان جنگ حلقه ویران میشه! تو زمان اتفاقات هابیت هنوز سالم سر جاشه!

که در اون صورت هم من چنین چیزی رو بعید میدونم! فیلم این طوریه بیلبو داره قبل از جشن خداحافظیش داستانشو تعریف میکنه (یا مینویسه) و در اون زمان هم هنوز دول گولدور توسط عوامل سائورون اداره میشه! غیر منطقیه که تو این فیلم ویرانی دول گولدور رو تو 78 سال بعد از اتفاقات کتاب هابیت نشون بدن!

ویرایش شده در توسط turambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

درسته . شاید چون توی قسمت اول نتوانسته بودن درست حمله اسماگ به دیل را نشان بدن به خاطر لو رفتن چهره اسماگ تو قسمت دوم با یک فلش بک میخوان کاملتر نشان بدن حمله را!

البته من حس میکنم این "گیریون" باشه! که پیتر گفته قراره تو اکستندد نشونش بده که با تیرهای سیاه به اسماگ تیر میزنه! ولی چرا تو این تریلر هس نمیدونم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

فلش بک؟!

شاید منظورتون فلش فوروارد باشه، چون دول گولدور بعد از پایان جنگ حلقه ویران میشه! تو زمان اتفاقات هابیت هنوز سالم سر جاشه!

که در اون صورت هم من چنین چیزی رو بعید میدونم! فیلم این طوریه بیلبو داره قبل از جشن خداحافظیش داستانشو تعریف میکنه (یا مینویسه) و در اون زمان هم هنوز دول گولدور توسط عوامل سائورون اداره میشه! غیر منطقیه که تو این فیلم ویرانی دول گولدور رو تو 78 سال بعد از اتفاقات کتاب هابیت نشون بدن!

پیتر جکسون وقتی که اعلام کرد هابیت سه گانه خواهد شد، گفت که چیزهای زیادی به داستان اضافه میشن! و دقیقا از "جنگ دال گولدور" نام برد! که جدیدا در مصاحبه با مجله ی امپایر گفت که آخر فیلم 2 با نبر دال گولدور تموم میشه! و واسه فیلم 3 ، حمله ی اسماگ به اسگاروت و نبرد 5 سپاه نقاط کلیدی فیلمند! همچنین نشون خواهد داد که دورفا واسه نجات بیلبو با اسماگ در میفتن و دلیلشم اینو گفت که کتاب کمبود رویارویی اسماگ و دورفا رو داره! که به نظرم میترکونه!

در مورد واقعه ی دال گولدورم باید بگم که پیتر جکسون در فیلم 1 سیاه بیشه رو سبز بیشه ی بزرگ نامید و یه تغییر زمانی زیادی بوجود آورد! (78سال تغییر مقابل 1000 سال دیگه چیزی نیست که) در واقع خواسته همون آنگولیانت رو تو زمان هابیت با بچه عنکبوتا و سائرون تعریف کنه و یه ادای دین به سیل بکنه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

دوستان یه سوالی در مورد شمشیر ارکریست برام پیش اومد.تو تریلر دوم یه جا نشون میده لگولاس داره از این شمشیر استفاده میکنه.!!!این عکسی که گذاشتمو نگاه کنید.

(اگه عکس پر حجمه پسترو حذف کنم؟؟؟)

d4569c3086f0f5cc3919cc30b7633eb5752453.mp40022.bmp

ویرایش شده در توسط Edhelharen

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

دوستان یه سوالی در مورد شمشیر ارکریست برام پیش اومد.تو تریلر دوم یه جا نشون میده لگولاس داره از این شمشیر استفاده میکنه.!!!این عکسی که گذاشتمو نگاه کنید.

(اگه عکس پر حجمه پسترو حذف کنم؟؟؟)

احتمالا وقتی گروه با بشکه ها فرار میکنن شمشیرهاشون جا میمانه و لگولاس بر میداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...